جمع بندی آیا متن وصیت نامه ی شهدا و همچنین خاطراتی که درمورد آنان نقل می شود، راست است؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا متن وصیت نامه ی شهدا و همچنین خاطراتی که درمورد آنان نقل می شود، راست است؟

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

متن وصیت نامه ی شهدا و خاطرات آنها و سخنانشان در فضای مجازی و غیرآن، رواج زیادی یافته و بسیار می تواند بر بیداری جامعه و مسلمین، مؤثر باشد.
اما برخی افراد هستند که ادعا می کنند که این سخنان از طرف شهدا نیست بلکه اینها را نوشته اند و به آنان نسبت می دهند تا مردم را احساسی کنند و اشک های مردم نخشکد!!!
مثلاً از زبان شهدا درمورد حجاب، حرف می زنند تا دخترها را احساساتی کنند و اینگونه دست از بدحجابی و خودآرایی درخیابانها بردارند.
وجود برخی خاطرات خارق عادت در زندگی شهدا هم بیشتر موجب تشدید این ادعا شده.

چگونه می توانیم به این افراد ثابت کنیم که وصیت شهدا جعلی نیست و از زبان خودشان است و این خاطرات، اکاذیب نیستند؟
متشکرم.

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد سید محسن

با سلام
مسلما وصیتنامه شهدا و خاطرات آنان مورد صحت و یقین قرار دارد زیرا مقام شامخ آنان در بین مردم دارای جایگاه رفیعی است معمولا خاطرات آنان در لابه لای نوشته های آنان قرار دارد و وصایای آنها در نزد خانوادهای آن عزیزان از این رو میتوان از خانواد های آنان از اقوام دوستان و فرزندان شهدا مطالب مستندتری را اخذ کنیم که حتی در کتابها هم نیامده باشد و این یکی از راههای اثبات صحیح بودن وصایا و خاطرا آنها ست. اگر پیام شهیدی برای حجاب و حفظ دین و حمایت از ولایت فقیه صادر شده باشد حاکی از نگرش عمیق او به مسائل اسلام است که معمولا در وصیت نامه ها به چشم میخورد و دغدغه شهدا در برهه زمانی خودشان بوده است. لذا این که تصور کنیم این مطالب جعل باشد صحیح نیست

پرسش:
آیا متن وصیت نامه شهدا و هم چنین خاطراتی که در مورد آنان نقل می شود، راست است.؟

پاسخ:
مسلّما وصیت نامه شهدا و خاطرات آنان مورد صحت و یقین قرار دارد زیرا مقام شامخ آنان در بین مردم دارای جایگاه رفیعی است معمولا خاطرات آنان در لابه لای نوشته های آنان قرار دارد و وصایای آن ها در نزد خانوادهای آن عزیزان؛ از این رو می توان از خانواد های آنان از اقوام دوستان و فرزندان شهدا مطالب مستندتری را اخذ کنیم که حتی در کتاب ها هم نیامده باشد و این یکی از راه های اثبات صحیح بودن وصایا و خاطرا آن ها است.
اگر پیام شهیدی برای حجاب و حفظ دین و حمایت از ولایت فقیه صادر شده باشد حاکی از نگرش عمیق او به مسائل اسلام است که معمولا در وصیت نامه ها به چشم می خورد و دغدغه شهدا در برهه زمانی خودشان بوده است. لذا این که تصور کنیم این مطالب جعل باشد صحیح نیست.

کلیدواژه : شهدا، وصیت نامه، وصیتنامه، خاطرات، شهادت، جنگ

موضوع قفل شده است