آيا جامعه ي ما اسلام واقعي را معرفي ميكند؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آيا جامعه ي ما اسلام واقعي را معرفي ميكند؟

جاي هيچ شك و شبههاي نيست كه جامعه فعلي ما اسلام واقعي را آن گونه كه بايد معرفي نميكند
امّا هدف انقلاب، رسيدن به جامعة مطلوب اسلامياست كه نياز به كوشش بيشتري دارد
چنان كه حضرت امام خميني(ره) ميفرمودند: "شما اگر توقع داريد كه در يك شب همة امور بر طبق اسلام و احكام خداوند تعالي متحول شود، يك اشتباه است و در تمام طول تاريخ بشر چنين معجزهاي روي نداده است و نخواهد داد و آن روزي كه انشأ اللّه مصلح كل ظهور نمايد گمان نكنيد كه يك معجزه شود و يك روزه عالم اصلاح شود; بلكه با كوششها و فداكاريها ستمكاران سركوب ميشوند..."(صحيفه نور، ج 2، ص 202، مركز نشر آثار امام خميني(ره)
گرايش موردي برخي از مسلمانان به مذاهب ديگر ناشي از ضعف اعتقادي و كمي اطلاعات آنهاست، و گرنه كسي كه اسلام را به خوبي بشناسد، هيچ چيز را بر آن برتري نخواهد داد; بنابراين ضعف از اسلامي نيست، بلكه ضعف از مسلماني ماست، ما اسلام را خوب نشناختهايم و يا اگر شناختهايم به آن خوب عمل نميكنيم.
البته برخي بر اثر كمي اطلاعات و تأثيرپذيري از تبليغات غربي مسلمانان را عقب مانده و غربيان را پيشرفته ميپندارند و لذا در برابر آنها خودباخته ميشوند و اين خودباختگي در پذيرش مذهب و دين غربيان مؤثر بوده است. لذا به توضيح بيشتر اين نكته ميپردازيم.

ابا نظر شما موافقم  امروزه آنچه که جامعه ما نشان میدهد مطابق با هدف واقعی انقلاب نیست .

 

 

 

چاپ بک لایت چاپ کوثر

متاسفانه انقلاب اسلامی ما چندان پیروز نشد. از این لحاظ میگم که اصلا به اهدافش نرسید. اگه هم واقعا کسی هست که ادعا میکنه انقلاب پیروز شده و به اهدافش رسیده، باید بگم پس چه اهداف پوچ و بی اهمیتی داشته!

تنها کاری که انقلاب کرد شروع یه نوع حکومت جدید بود که چندان باعث پیشرفت و رضایت نشد. و خب البته فراری دادن شاه. (=

ولی من فکر میکنم مردم دنبال یه تغییر چشمگیر در جهت مثبت بودن، نه یه تغییرِ به ظاهر مثبت!  (=

 

 

گرايش موردي برخي از مسلمانان به مذاهب ديگر ناشي از ضعف اعتقادي و كمي اطلاعات آنهاست،

البته که باید بگم خیلی با این حرفتون مخالفم.

چرا فکر میکنید هرکی از اسلام خوشش نمیاد یا مسلمون نیست، به خاطر نادانی یا اطلاعات کم یا تعصبشه؟

ما تو یه کشور با یه عالمه فیلتر زندگی میکنیم. خیلی از اطلاعات سانسور میشن، خیلیاشون تحریف میشن! ما به خیلی چیزا دسترسی نداریم. جمهوری اسلامی نمیذاره ما تمام اطلاعات رو دراختیار داشته باشیم تا بتونیم خودمون با عقلمون تصمیم بگیریم و قضاوت کنیم! اینجا خیلی چیزا رو نداریم تا جایی که شما نمیتونین یه تورات گیر بیارین تو ایران!

چطور با اطلاعات یه طرفه که جمهوری اسلامی دراختیارتون قرار داده، اینقدر از انتخابتون مطمئنین و تصور میکنین فقط جاهلا هستن که مسلمون نمیشن؟

من به شخصه مثل شما تو ایران زندگی میکنم، کسی که تو ایران زندگی میکنه یعنی داره تو جمهوری اسلامی زندگی میکنه. یعنی کشورش همه سراسر پر از قوانین اسلامیه، کتابا اسلامین، کتابای فلسفی همه اثبات اسلام و خدای اسلامن! یه کتاب نیست که توسط کشیش مسیحی که بعدا مسلمون نشده نوشته شده باشه.

کسی که تو ایران داره زندگی میکنه قطعا از اسلام سردر میاره. چون چشماشو باز کرده و دیده وسط اسلام به دنیا اومده. تهمت نادانی زدن به کسی که ایرانیه و مسلمون نیست خیلی سنگینه.

به شخصه کساییو دیدم که تا جوونی مسلمون بودن و بعد به مدت 3 الی 5 سال  راجع به اسلام از منابع به ظاهر معتبر اسلامی و شیعی تحقیق میکردن. و درطول تحقیقشون یقین داشتن که اسلام بهترینه و میگفتن که هرچی راجع بهش بیشتر میدونیم بیشتر جذبش میشیم. بعد از مطالعه راجع به اسلام، مطالعه راجع به مکاتب دیگه رو هم شروع کردن. باز هم میگفتن اسلام بهترینه. اما یکم که گذشت، یکم که تعصب رو کنار گذاشتن، از اون مومنِ مطمئن، حتی به آتئیست و آگنوستیک هم تغییر دین دادن!!!

پس ببینین، گاهی انسان سعی میکنه به حرف عقلش گوش کنه.

سعی میکنه تعصباتو بذاره کنار، گذشته ی مذهبیشو بذار کنار و ببینه عقلش واقعا کدومو ترجیح میده! بعضیا با وجود آگاهی زیاد و سابقه ی مذهبیشون، در آخر بی دین میشن چون عقلشون اینو میگه. (همه هم اینجوری نیستن البته)

ببینید من نمیگم عقلشون لزوما داره درست میگه، اما دلیلی نمی بینم برای اینکه احتمال درست بودنِ انتخابشون رو هم در نظر نگیریم.

چون مطمئن باشین خیلیاشون راجع به شما همین تفکر رو دارن.

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام علیکم 

اینکه بگیم ایا اسلام در جامعه حضور داره متاسفانه باید گفت اصلا

فقط در ظاهر امر و ان هم بصورت ناقص

در کجای جامعه اسلامی مسلمان به خودش اجازه میده دوبله پارک کنه. ورود ممنوع بره چون خلوته. دروغ بگه چون کسی ناراحت نشه. ربا از بانک بگیره. رشوه بگیره. رعایت حقوق همسایه ذو نکنه. تهمت بزنه. ناسزا بگه. رشوه بده چون وگرنه کارش راه نمیوفته. به نامحرم نگاه کنه. به نیازمند کمک نکنه. فضولی در کار دیگران کنه. حق رو ناحق کنه. حقوق شهروندی زیر پایش باشه. اسراف بکنه. مشغول رقص و پایکوبی باشه. عیبجویی کنه. دیگران رو مسخره کنه. و.....  اینا همه مواردی هست که بوفور میبینیم تا حدی که روزمره زندگی ما شده. جامعه اسلامی اینه واقعا؟؟؟ 

بقول شهید والا مقام مطهری

 

شارلاتان ترین مردم روزگار شیعیان ایران هستند. چون دروغ میگن ربا میخورن و.... و اونوقت فکر میکنند جاشون وسط بهشت هست