آثار و برکات زیارت حضرت معصومه(س)

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آثار و برکات زیارت حضرت معصومه(س)

آثار و برکات زیارت حضرت معصومه(س)
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد
سوال – در مورد آثار و برکات زیارت حضرت معصومه(س) توضیحاتی بفرمایید.
پاسخ – قرآن و اهل بیت دو یادگار پیامبر است. بعد از مقام چهارده معصوم، امامزاده ها یی که متصل به اهل بیت هستند، زیادند. اما امامزاده هایی که بلافصل فرزند امام باشند و در مورد آنها اهل بیت مدح و ستایش کرده باشند و زیارتنامه هم از امام معصوم برای آنها رسیده باشد، کم هستند. یکی از آن شخصیت های برجسته که امتیازات بسیار زیادی برای ایشان آمده حضرت فاطمه معصومه است. امام صادق(ع) می فرماید: بهشت هشت در دارد، سه در بهشت به قم باز می شود.
بنظر بنده یکی از علت هایی که سه در بهشت به قم باز می شود این است که این سرزمین، سرزمین مقدسی است. امام صادق(ع) می فرماید: قم شهر ما اهل بیت است، قم شهر شیعیان ماست. خدایا قم را از هر فتنه ای حفظ کن. وجود علما و راویان از زمان امام باقر(ع) شروع شده و تا الان ادامه دارد و اکثر محدثین و راویان اهل قم بوده اند. الان قم مرکز علوم اهل بیت و مرکز تشیع است. امام صادق(ع) می فرماید: یک روزی علم از کوفه و نجف جمع می شود و علم ما اهل بیت در شهری بنام قم ظهور خواهد کرد (حوزه ی نجف یک حوزه ی هزارساله بوده است ولی الان بر اثر ظلم ظالم ها این حوزه بهم ریخته است)، شهر قم مرکز علم و فضل خواهد شد تا وقتی که مستضعفی در روی زمین باقی نماند. حتی خانم های پشت پرده، در زمان ظهور از علوم اهل بیت به آنها خواهد رسید. این اتفاق در قرب ظهور فرزندمان مهدی خواهد بود.
علت دیگر اینکه سه در بهشت به قم باز می شود وجود کریمه اهل بیت حضرت معصومه است. امام صادق (ع) می فرماید: در شهر قم فرزندی از فرزندان من از دنیا خواهد رفت نام او فاطمه است. به شفاعت او همه ی شیعیان عالم وارد بهشت می شوند. یعنی شفاعت ایشان اندازه ندارد.
در قیامت خیلی ها اجازه ی شفاعت ندارند و خودشان باید مورد شفاعت قرار بگیرند و عده ای هستند که می توانند بطور محدود شفاعت کنند ولی حضرت معصومه می تواند همه ی شیعیان را شفاعت کند. در حالات آیت الله لنکرانی داریم که ایشان می فرمود که من در آیه تطهیر مشکلاتی داشتیم و عمق آنرا نمی فهمیدم. یک روز به حضرت فاطمه معصومه متوسل شدم و بعد همه مشکلاتم برطرف شد و یک کتاب در مورد آیه تطهیر نوشتم.
آیت الله ناصری می فرمود: من هر مدت کوتاهی به قم مشرف می شوم و کسب فیض می کنم. وقتی می خواهم وارد حرم بشوم به جای پای زوار حضرت معصومه بوسه می زنم تا به برکت جای پای زوار، به من هم عنایتی بشود.
آیت الله بروجردی یکی از مراجع بزرگ و استاد امام خمینی و آیت الله بهجت بودند. روزی یکی از پادشاهان عربستان سعودی به ایران آمد و اجازه گرفت که با مرجع بزرگ شیعه ملاقاتی داشته باشد. آیت الله بروجردی اجازه ندادند و فرموند: چون ایشان در قم به زیارت حضرت معصومه نمی رود (زیرا مسلک ایشان وهابیت است و اعتقاد به زیارت ندارد) بی ادبی به حضرت معصومه می شود که با من ملاقات کند.
از رهگذر خاک سر کوی شما بود هر نافه که در دست نسیم سحرافتاد
کارشناسان برنامه ی سمت خدا قبل از شروع صحبت در برنامه به حرم حضرت معصومه توسل پیدا می کنند تا بتوانند حرف هایی که مفید است به زبان شان جاری بشود.
امام هشتم(ع) می فرماید: کسی که خواهرم معصومه را زیارت کند، مرا زیارت کرده است. نماد چهارده معصوم در حرم حضرت معصومه است. سه امام بزرگوار فرموده اند که زیارت این بانو معادل بهشت یا ثواب بهشت است. فرمود: کسی که حضرت معصومه را با معرفت زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود.
بازباش ای باغ رحمت تا ابد بارگاه من له کفوا احد

حضرت معصومه سلام الله علیها خیلی خیلی مهربونن.فداشون بشم.اونایی که مشرف میشن قم التماس دعاداریم.سلام ماروبه بانو برسونید.ممنون

چشم..من خودم قم هستم..حتما هرموقع حرم رفتم برای بچه های سایت دعا میکنم

سلام
منم ان شالله فردا میخوام برم قم و حتما به زیارت حضرت معصومه س خواهم رفت و حتما حتما نائب الزیاره شما خواهم بود.
با تمام وجودم مهربونیشونو حس کردم
اینقدر ایشون ماهن که امکان نداره دست رد به سینتون بزنن حداقلش اینه که بهتون آرامش میدن
هر وقت دلم میگره یا ناراحتم ، وارد حیاطو صحن ایشون میشم تمام غصه هام یادم میره
خلاصه که من عاشق خاله معصومم:Moshtagh::Mohabbat:

وقتی انیس لحظه ی تنهایی ام توئی
تنها دلیل اینکه من اینجایی ام توئی
هر شب دلم قدم به قدم میکشد مرا
بی اختیار سمت حرم میکشد مرا

برقعی

شعر کامل http://sheremasoome.blogfa.com/post-10.aspx

موضوع قفل شده است