آیا اجنه شاهد واقعه غدیر نبودند؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا اجنه شاهد واقعه غدیر نبودند؟

سلام و عرض خسته نباشید ...

ما خیلی از این کلیپ های جن گیری رو بعضا میبینیم که جن گاها حرف هایی رو میزنه که مثلا من فلان جا بودم و فلان شخص را دیدم ... (با توجه به عمر طولانیشون قطعا خیلی از وقایع صدر اسلام و گذشته رو دیدن.)

حال سوال اینه چرا ازشون در مورد واقعه غدیر خم سوال نمیشه که دیدن یا نه؟ یا مثلا از کسی که دیده (از خودشون) ارجاع بدن؟

آیا اون لحظه ای که پیامبر دست حضرت علی رو بالا بردن آیا هیچکدوم از جنیان نبودن یا بودن و الان زنده نیستن؟ 

شاید یکی از راههای حل اختلافات همین باشه با سنی 

 

 

 

 

با نام و یاد دوست

سلام

موضوع فوق جهت تبادل نظر و مشارکت سایر کاربران در حالت نمایش قرار داده می شود. از همه کاربران محترم انجمن دعوت می شود نظرات ارزشمند خود را در این  باره به اشتراک گذارند. پس از ارائه نظرات و در صورت نیاز از حضور کارشناسان محترم نیز بهره مند خواهیم شد.

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

سلام علیکم

اگه راه حل این بود در قرآن و روایات به اون اشاره می شد و یا لااقل ائمه (ع) به آن استناد می کردند و یا علمای شیعه. از همین معاصرین آیت الله کشمیری که گفته بودند انواع این موجودات رو دیدند ولی این مطلب از ایشون نقل نشده که مثلا چنین سوالی رو از اونها پرسیده باشن.

 فقط از علامه طباطبایی از استادشون نقل شده که جنی های مسلمان سنی ندارن چون واقعه غدیر رو دیدن ولی به نظرم باز این امر درست درنمیاد. چون جنی ها هم مثل ما اهل تکلیف هستند و مثل ما همین اختلافات رو باید داشته باشند. مگر اینکه واقعا تکلیف اونها چیز دیگری باشه.

به نظرم سوال خیلی خوبیه و واقعا جای بحث داره.

سلام مسئله این است :

فرض کنید جنی آمد و گفت من دیدم.

آن وقت چه دلیلی دارد که راست بگوید؟!

در سلسله اسنادی روایت غدیر، انسانهایی بودند که واقعی بودند و در میان مسلمانها بودند، تا اندازه ای نسبت به آنها شناخت داریم و از همه مهمتر، جزو اخبار متواتر است.

لذا وجود جنی که چنین واقعه ای را دیده باشد، قابل اثبات نیست و شناختی هم نداریم. بعلاوه اعتبار سخن یک جن در مقابل تواتر انسانی، قابل قیاس نیست و اهمیتی ندارد.