جمع بندی همسرم علاقه زیادی دارد من مانتو بپوشم ، تکلیف من در برابر خواسته ایشون چیست؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همسرم علاقه زیادی دارد من مانتو بپوشم ، تکلیف من در برابر خواسته ایشون چیست؟

سلام علیکم
من خودم چادری ام اما همسرم درصورتی که الان نزدیک ۱۵ساله از زندگیمون میگذره هنوز دوست داره من بی چادر باشم تکلیف من چیه ؟

مرجع: اقای مکارم

 

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد شفیق

جمع بندی

پرسش: من خودم چادری هستم اما همسرم در صورتی که الان نزدیک به 15 سال از زندگی مشترکمان می گذرد هنوز دوست دارد که بی چادر باشم تکلیف من چیست؟ مرجع: آقای مکارم

پاسخ: اگر شما به دنبال پاسخ شرعی این مسأله هستید لازم است از بخش احکام پی گیر مسأله تان باشید. ولی بالاخره همسرتان شما را با همین نوع حجاب دیده و پسندیده و اگر هم مانتویی بودن همسرشان برای ایشان موضوع مهم و جالب توجهی بوده؛ می بایست از همان ابتدای آشنایی بیان می کردند و درباره این موضوع به تفاهم می رسیدید.

بنابراین شما مجبور به این کار نیستید؛ مگر اینکه این موضوع به مسائل اساسی زندگی شما آسیب بزند. در این صورت می توان گفت که می شود مانتویی بود و حجاب را هم رعایت کرد و اساس و بنیان زندگی را هم حفظ کرد. اما اگر اجبار زیادی از طرف ایشان نیست و صرف دوست داشتن ایشان است، سعی نمایید به خواسته ها و نیازهای دیگر ایشان توجه و عنایت کامل داشته باشید و ویژگی های زنانه را در خود تقویت نمایید، تا این مسأله به ندرت برایشان کمرنگ شود.

موضوع قفل شده است