پمپ آب

اجاره منزلی که پمپ آب دارد

سلام من تقریبا یک ماهی هست خانه ای رو اجاره کردم بعد از اجاره متوجه شدم که بدون منبه آب، مستقیم به لوله کشی پمب وصل کردن،حالا برای من مستاجر استفاده از آب ،یا وضو و غسل اشکال داره؟ احتمال هم نمیدم کسی قبول کنه هم به  خاطر هزینه اش،هم اینکه چندین بار رفتم عیبهای خانه رو گفتم انجام دادن اینو دیگه شاید نپذیرن،من هم توان تعویض خانه رو ندارم که برم جای دیگه، مقلد رهبری هستم،ممنون میشم پاسخ بفرمایید. یاعلی

وضو گرفتن با آبی که توسط پمپ تهیه می شود

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و خسته نباشید .

با توجه به اینکه شهرداری اجازه ساخت آپارتمان های پنج طبقه را با گرفتن جریمه به سازندگان میدهد ( در حالی که شرایطش نیست ) ، و با توجه به این موضوع که آب کافی به طبقات بالای ساختمان نمیرسد ، و با توجه به ممنوع بودن استفاده از پمپ آب ، آیا وضویی که با این آب ( آبی که از طریق پمپ آب به دست می آید ) باطل است ؟

اگر باطل است تکلیف نمازهایی که به این ترتیب خوانده شده است چیست ؟

اگر نماز خوان ، خود شخصا مالک ساختمان نباشد بلکه فرزند خانواده باشد و قدرت فروش این آپارتمان ( که آب به طبقات آن بدون پمپ آب نمیرسد ) را نداشته باشد ، و بنا به دلایلی ( بیماری روانی و استرس گرفتن در مکان های شلوغ و به زحمت افتادن به خاطر دوری راه ) نتواند به مسجد هم برود تکلیف او چیست ؟

با تشکر

برچسب: 

استفاده از پمپ آب

با سلام خدمت کارشناس پاسخگوی گرامی و دوستان عزیز:Gol:
می خواستم بدانم حکم استفاده از پمپ آب در منازل چیست؟ اگر بستگان ما از پمپ استفاده می کنند رفتن به منزل آنها و نوشید چای و خوردن غذای آنها چه حکمی دارد؟ اگر استفاده از پمپ مختص آنها نباشد و همسایگان و حتی دیگر شهروندان هم از آن استفاده کنند و در صورتی که آنها پمپ نداشته باشند در مصرف آب دچار مشکل می شوند حکمش چیست؟ اگر این یک حالت عادی در این منطقه باشد .

مرجع : رهبر عزیز
ممنون از شما:Gol: