6 مشکل رایج و عمومی پرینترها و راه حل برطرف نمودن آن‌ها

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
6 مشکل رایج و عمومی پرینترها و راه حل برطرف نمودن آن‌ها

6 مشکل رایج و عمومی پرینترها و راه حل برطرف نمودن آن‌ها
همه ما انتظار داریم دستگاه پرینتری که می خریم برای چند سال به خوبی کار کند و همچنین بتواند هزاران برگه را برای ما چاپ کند، درصورتی که عموماً این گونه نمی باشد، زیرا پرینترها هر لحظه دردسر درست می نمایند. استفاده بیش از حد را می توان دلیل اصلی خرابی پرینترها دانست . در ادامه این مطلب قصد داریم راه حل ۷ مشکل رایج پرینتر ها را بیان نماییم تا همواره پرینتر شما به خوبی کار کند و نیاز به تعمیرات پرینتر نداشته باشید.
خیلی از کاربران خانگی از پرینتر های جوهر افشان خود به مقدار کافی استفاده نمی کنند و همین علت می تواند موجب مشکلاتی مثل خشک شدن جوهر و بعد از آن مسدود شدن نازل های خیلی ریز جوهر افشان پرینتر گردد. در ابتدا بیان این نکته هم ضروری می باشد که عموماً پس از گذشت مدت زمان ۲ هفته کارتریج دستگاه پرینتر خراب خواهد شد. در ادامه به موضوع اصلی وارد خواهیم شد و بر سر مشکلات مختلف بحث خواهیم نمود.1)دستگاه نمی تواند برگه را پرینت بگیرد:

در این هنگام احتمالات مختلفی مطرح می باشد، پس بهتر است از پایه شروع نماییم و مشاهده کنیم آیا چراغ Error بر روی دستگاه پرینتر روشن می باشد یا خیر، پس باید مطمئن باشیم که کاغذ در مکان خود قرار گرفته است ، همچنین از خالی نبودن محفظه قرارگیری کارتریج مطمئن باشیم ، کابل USB به دستگاه ای که می خواهیم پرینت بگیریم اتصال برقرار شده است یا اینکه به واسطه بی سیم ارتباط برقرار باشد. (بصورت ترجیحی در این هنگام که پرینتر اقدام به پرینت برگه نمی کند از سیم USB به جای اتصال بی سیم استفاده نمایید).برای پرینتر های قدیمی گاهی اوقات باید وضعیت چاپ کننده پیش فرض (default printer) را انتخاب نماییم ، به این منظور Control Panel ویندوز را باز نمایید و به قسمت Devices and Printers وارد شوید و بعد از آن بر روی پرینتری که می خواهید به واسطه آن پرینت انجام گیرد کلیک راست نمایید و با انتخاب set as default آن را به وضعیت پیش فرض چاپ ببرید. همچنین باید اطمینان برقرار نمایید در برنامه ای که قصد دارید برگه ای را پرینت بگیرید، دستگاه صحیح را انتخاب نموده باشید.
مایکروسافت بخش راهنمایی با نام printing troubleshooter داشته است که به شما به منظور شناسایی مشکلات پرینتر کمک می نماید. با کلیک بر روی دکمه Fix و دانلود و اجرای نمودن برنامه می توانید این راهنما را به کار بگیرید. همچنین این امکان را دارید که با رفتن به قسمت Control Panel، انتخاب Devices and Printers و کلیک راست نمودن بر روی آیکون پرینتر خود گزینه Troubleshoot را انتخاب نمایید.
البته ابزار برطرف نمودن عیب مایکروسافت همواره جواب نخواهد داد ، در صورتی که ارزش امتحان نمودن را دارد. شرکت HP هم قسمتی با نام Print and Scan Doctor دارد که به خوبی در یافتن مشکل اصلی پرینتر به شما یاری می رساند و شرکت Canon هم تعداد زیادی ویدیو در سایت خود گردآوری نموده است که می توانید ویدیو های رفع عیب زیادی را با رفتن بر روی مدل پرینتر خود از آن مدل ویژه تماشا نمایید.2. نمی توان برگه ای را با تبلت چاپ نمود.

برای این که با استفاده از تبلت آیپد، آیفون یا آیپاد تاچ سندی را پرینت نمایید علاوه بر متصل نمودن صحیح بی سیم به پشتیبانی از خصوصیتAirPrint هم نیاز خواهید داشت. بدین گونه لیست پرینتر هایی که به ویژگی AirPrint مجهز هستند هر روز در حال افزایش می باشد (اطلاعات بیشتر) در صورتی که هنوز مدل های بسیاری بخصوص مدل های قدیمی وجود دارند که از این خصوصیت پشتیبانی نمی کنند. در صورتی که یک سیستم مک داشته است و یک پرینتر به آن متصل می باشد شما این امکان را داشته اید با استفاده از HandyPrint این دستگاه را به پرینتری دارای تجهیز به خصوصیت AirPrint تبدیل نمایید (اطلاعات بیشتر) . یک اپلیکیشن برای دستگاه های iOS برنامه Printer Pro می باشد که توانایی را به صاحبان این دستگاه ها را می دهد که به واسطه خیلی از پرینتر های بی سیم موجود و این چنین پرینتر با سیم متصل به مک یا پی سی، اسناد درون تبلت آیپد یا آیفون را پرینت بگیرند.
تعدادی از گوشی های سامسونگ، تبلت ها و پرینتر ها هم طراحی شده اند تا با یکدیگر کار کنند و به وسیله آن ها هم پرینت گرفتن خیلی سر راست و راحت خواهد شد. در صورتی که می خواهید به واسطه گوشی یا تبلت اندرویدی خود به پرینتر های پی سی متصل شوید و سندی را پرینت نمایید ، این امکان را دارید از اپلیکیشن Google Cloud Print استفاده نمایید . به منظور استفاده از این برنامه برای شروع باید این اپلیکیشن را از گوگل پلی دانلود نمایید و سپس با استفاده از مرورگر گوگل کروم کامپیوتر شخصی به قسمت menu > Settings > Advanced Settings بروید و بر روی Manage کلیک نمایید . در نتیجه می توانید با اتصال پرینتر به سیستم دسکتاپ و روشن کردن Provided، به واسطه دستگاه اندرویدی پرینت نمایید.3. پرینتر: کارتریج را تعویض نمایید.

دستگاه پرینتر شما پیش از به اتمام رسیدن همه ی شارژکارتریج، به شما هشدار خواهد داد . در ادارات شلوغ عموماً بیشتر از چند ساعت طول نمی کشد تا کارتریج خشک گردد، در صورتی که برای کاربران خانگی که در زمان ضروری و هر از گاه به استفاده از پرینتر می پردازند عموماً زمان تمام شدن کارتریج طولانی تر و در حدود چند هفته می باشد . به محض اینکه این پیام هشدار مشاهده کردید ، کارتریج جدیدی تهیه نمایید اما تا هنگام کم رنگ شدن یا متوقف شدن چاپ، کارتریج جدید را نصب ننمایید.4. صفحه بصورت بد پرینت می شود

معمولاً در هر اندازه ای که صفحات وب می باشند و اندازه ی آن ها به عرض و طول کاغذی که شما دوست دارید پرینت شود، محدود نمی شود . برخی صفحات به منظور پرینت شدن طراحی نشده اند و همین علت زمینه مشکلات زیادی داشته است. همیشه تلاش کنید همواره پیش از پرینت با استفاده از ابزار Print Preview در مرورگر اینترنت اکسپلورر نمونه ای از آنچه دریافت خواهید کرد را مشاهده نمایید و بعد از آن اقدام به پرینت صفحه مورد نظر نمایید. به عنوان مثال این امکان وجود دارد که به دلیل انبوه آگهی ها و نظرات به پرینت شدن همه ی آن صفحه نیازی نباشد، سپس باید در این مواقع از گزینه های دیگر در نحوه پرینت گرفتن استفاده نمایید (به عنوان نمونه 2 در 4). انتخاب وضعیت عریض یا landscape در صفحات وب پیشنهاد نمی گردد چون این صفحات بسیار عریض می شوند.
مرورگر اینترنت اکسپلورر زمانی که صفحه مورد نظر شما بزرگ تر از صفحه ای می باشد که قصد دارید بر روی آن پرینت گردد گزینه ای به نام shrink-to-fit در اختیار شما قرار داده می شود تا صفحه را متناسب نمایید . البته بعضی از صفحات ویژه مثل صفحه اطلاعات شخصی و کارنامه ها و غیره دارای دکمه ای مخصوص پرینت هستند که بهتر می باشد همواره از آن دکمه ها استفاده شود.
5. برگه دائماً در پرینتر گیر می کند

هنگامی که این اتفاق برای چند بار پشت سر اتفاق می افتد احتمال می رود تکه ای از کاغذ در جایی از پرینتر و احتمالاً بخشی که کاغذ را به درون می کشد جا مانده است. این تکه کاغذ را با نگاه به بخش های مختلف پرینتر و باز نمودن زبانه ها از دستگاه پرینتر بیرون بکشید. به زیر پرینتر هم نگاهی بندازید زیرا این امکان را دارد که پنلی وجود داشته باشد تا به واسطه آن کاغذ گیر افتاده را به بیرون بیاورید.
پرینتر های قدیمی گاهی رطوبت را جذب می کنند و در زمان دریافت یک یا چند برگه آن ها را در داخل خود گیر بیاندازند. سعی کنید که همواره برگه ها را خشک نگه دارید و تا هنگام نیاز به آن ها، در بسته ای نگهداری نمایید.
6) در هر بار استفاده برگه ای سفید پس داده می شود.

ابتدا به کنترل پنل ویندوز بروید، در قسمت Devices and Printers بر روی پرینتر خود کلیک راست نمایید . بعد گزینه Printing Preferences را انتخاب نمایید، در صورتی که نمی توانید هیچ گزینه ای برای فعال نمودن یا غیر فعال نمودن جدا شدن صفحات با نام Separator Pages مشاهده نمایید پس با کلیک راست بر روی پرینتر گزینه Properties را انتخاب نمایید.

در پرینتر های جوهر افشان گاهی اوقات نازل جوهر مسدود می گردد و پرینتر یا رنگ ها را اشتباه پخش خواهد کرد و یا اینکه با کیفیت پایین برگه را پرینت خواهد گرفت . با پاک نمودن هد پرینتر به احتمال فراوان مشکل دستگاه شما حل می شود . بدین ترتیب روش انجام اینکار در پرینتر های متفاوت مختلف می باشد و برای این موضوع شاید حتی گزینه ای در قسمت کنترل پنل پرینتر موجود باشد یا اینکه نرم فزار پرینتر را از واسطه کامپیوتر بتوان دستکاری نمود.به عنوان نمونه برای کاربران ویندوز 8 در پرینتر های جوهر افشان HP صفحه شروعی وجود داشته است که می توان با کلیک بر روی دکمه Maintenance (تعمیر و نگهداری) هد پرینتر را تمیز نمود یا آن را تراز بندی کرد. البته این امکان وجود دارد که هد پرینتر را تعویض نمایید در صورتی که باید توجه نمایید که پس از تعویض هد ضروری است تا از کارتریج تازه ای استفاده نمایید.
بر روی کیفیت پرینت کیفیت کاغذ هم می تواند تأثیر گذار باشد در صورتی که در فتوکپی نوع کاغذ تفاوتی نداشته است . بهترین نتیجه را شبیه به پرینتر های لیزری کاغذ با کیفیت مناسب خواهد داد .برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مشکلات پرینتر و تعمیرات پرینتر ، آموزش تعمیرات ماشین های اداری و ... با متخصصین ما در ایده برتر پیشگام تماس بگیرید.


[=IranSans]

آیا پودر پرینتر های لیزری سرطان زاست ؟

[=IranSans]در خصوص اینکه تونر چیست باید به اختصار عنوان داشت که پودر به کار گرفته شده در پرینترها و دستگاههای کپی با نام تونر شناخته می شود و از آنجا که تونر ها توسط شرکت های متفاوتی ساخته می شوند ساختار شیمیایی گوناگونی دارند این ترکیبات حتی برای دستگاه‌های متفاوت نیز با یکدیگر فرق دارد اما مهمترین قسمت در تولید تونر اکسید آهن، رزین های پلی استر، پودر کربن و چند پلیمر مخصوص دیگر است که محصول تولید شده با ذرات بسیار ریز و در حد چند میکرون به صورت بسته بندی های ۷۰ گرمی تا ۱۰ کیلویی به فروش میرسد.[=IranSans]سوال عمده ایی که ذهن همه را درگیر کرده است این است که آیا پودر پرینتر های لیزری سرطان زاست ولی در خصوص اینکه آیا استفاده از تونر کارتریج های شارژ شده می‌توانند برای سلامتی ما خطرآفرین باشد یا خیر باید این نکات را مد نظر داشت:

به طور یقین مواد پلیمری و شیمیایی در اثر مجاورت با پوست می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند از آن جمله می‌توان به انواع مختلفی از اگزما ها و حساسیت های پوستی همراه با خارش های شدید در ناحیه برخورد با کارتریج و تونر اشاره کرد

[=IranSans]

[=IranSans]
صحبت ما در مورد تونر های استاندارد و تولید شده توسط شرکت hp بوده در خصوص سایر محصولات موجود در بازار نظر پیشنهادی را ارائه نمی کنیم اما از آنجایی که در شرکت hp بحث سلامت رعایت حقوق مصرف کنندگان همواره مورد توجه قرار داشته است باید عنوان داشت تنها مورد خطرناک در کارتریج ها و تونر های اچ پی ذرات کربن بلاک به کار رفته در تولید این مواد است
[=IranSans]
به طور قطع هرگز مدیر و یا شخص مافوق شما از شما این درخواست را ندارد که برگه های چاپ شده و اسناد و مدارک را همراه با وعده ناهار بخورید زیرا ذرات کربن بلاک تنها از طریق خورده شدن می توانند مشکلات شدید سلامت ایجاد کنند.
[=IranSans]
با تمام این حرف ها آیا پودر پرینتر های لیزری سرطان زاست؟
[=IranSans]بوی پراکنده شده در اطراف پرینترها هنگام کار کردن با آن ناشی از گاز اوزون بوده که در هنگام ذوب شدن پلیمر و اکسید آهن به هوا متصاعد می شود، گاز اوزون در تونر اورجینال hp اندازه استاندارد و بی خطری دارد که موجب می شود تا کاربران بدون هیچ نگرانی از کارتریج های اورجینال hp استفاده کنند اما در خصوص نمونه تونر های تقلبی و یا پودر تورهای موجود در بازار که در هنگام شارژ کارتریج مورد استفاده قرار میگیرند نیاز به بررسی بیشتر تحقیقات دقیق‌تری می باشد فقط لازم است این نگته را عنوان داشت که هنگام استفاده از کارتریج های شارژ شاه و یا محصولات تقلبی مشکلات تنفسی مانند آسم و یا برونشیت به خصوص برای افرادی که در بخش کپی و یا واحد IT در ادارات و شرکتهای بزرگ کار می کنند بیشتر مشاهده شده است و این میتواند دلیل بالا بودن میزان گاز اوزون و یا معلق شدن ذرات تونر در هوا و در نتیجه ورود به سیستم تنفسی باشد.
[=IranSans]
[=IranSans]پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر است

[="Navy"]سلام وخداقوت
دستگاه پرینترمن وقتی پرینت میگیره درحدچندنقطه ولک روی کاغذسیاه میکنه
علتش چیه؟
[/]

سلام

پرینتر رو چطوری برای کامپیوتر باید شناسوند ؟ متشکرم

[="Tahoma"][="Black"]

زهرا73;978537 نوشت:
سلام وخداقوت
دستگاه پرینترمن وقتی پرینت میگیره درحدچندنقطه ولک روی کاغذسیاه میکنه

گاهی اوقات نازل جوهر در پرینتر‌های جوهر‌افشان مسدود می‌شود و چاپ‌گر یا رنگ‌ها را اشتباه پخش می‌کند یا با کیفیت پایین برگه را پرینت می‌گیرد.

کیفیت کاغذ بر روی کیفیت پرینت هم تأثیر داره[/]

سلام علیکم

خداقوت

اگر پرینتر جوهری باشه .. با هدکلینینگ کردن ان شاءالله درست میشه ..@};-