10 دليل براى ازدواج با دختران واقعا چادرى (متن اصلاح شده)

تب‌های اولیه

79 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

empty_user;542637 نوشت:
بله ، قبلا هم گفتم چادری بودن فقط یک معیار اولیه ست ، یه آدم می تونه خیلی آدم بدی باشه ، از اون طرف یه آدم مانتویی هم می تونه خیلی آدم خوبی یا بدی باشه ، قرار نیست به صرف یه چادر پوشیدن کسی فکر کنه طرف آدم خوبیه ، ولی نظر شخصیم می تونه پیش معیار خوبی باشه در همین حد و نه بیش تر و سلیقه شخصیم اینه که با یه کسی که چادری به شرط واقعی بودنش خودم راحت ترم ....
حالا چادر که فقط یه پوشش هستش به قول مرحوم آقاسی :
شیعگی تنها نماز و روزه نیست آب تنها در میان کوزه نیست
کوزه را پر کن ز آب معرفت تا در او جوشد شراب معرفت

خوب برادر عزیز مام داریم همینو میگیم دیگه...
ممنونم ازت که بین همه این اسپم های ایجاد شده توسط من و دوستان حداقل یه نظر به درد بخور گذاشتی..
.:Gol::Gol::Gol:

لا حول و لا قوة الا بالله

NaKayama;542573 نوشت:
من میخام یه نظر فارغ از همه این نظرات مطرح شده بگم, در واقع میخوام رک و راست یه مطلبیو میگم...
دختران چادری رو پسرا نمیپسندن چون اونهارو در اکثر موارد افراطی محسوب میکنن و اعتقاد دارن نمیشه روشون ریسک کرد...
دختران چادری رو خانواده پسرا هم نمیپسندن چون اونارو عذر میخوام بی حیا و آب زیرکاه محسوب میکنن...
به ضرس قاطع میتونم بگم اکثریت این نظرو دارن.

یا حضرت عباس ، این دیگه از کجا اومد ؟ :Moteajeb!:
این نظر شخصی شماست ، همونطور که نظر شخصی من 100% مخالف نظر شماست
من هم به ضرس قاطع میگم چون اطرافیان شما دقیقاً تفکر شما رو دارند فکر میکنید حرفی که میزنید درس هست
شما که این همه روشنفکر هستید بهتر نیست صحبتهای افرادی غیر از اطرافیان خودتون رو هم بشنوید ؟

نفرنفر;542590 نوشت:
چادری ها همشون دنبال خودنمایی هستند ...

این حرف شما غیبت هست ، کاش حداقل میگفتید اکثریت
این برمیگرده به همون چادری هایی که شما دیدید
اتفاقاً چادری هایی که من دیدم هر وقت دختر مثلاً مانتویی دیدن نه تنها به چشم بد بهشون نگاه نکردند بلکه همیشه میگفتند شاید این خانم کاری انجام داده که ارزشش پیش خدا از کار من بالاتر بوده باشه
اگر دختر چادری دیدید که به قول شما خودنمایی کرد همون شخصی هست که گفتم چادر رو به عنوان یک پوشش انتخاب کرده

NaKayama;542604 نوشت:
شما مشخص میکنی افراد هم جنس من بیشتر شبیه منن یا نه؟تعداد پسرایی که باهاشون حرف زدیو و خلقیاتشونو شناختی به تعداد انگشتای دستت هست عایا؟!
فک میکنید اگه دخترای چادری مورد قبول اکثریت بودن تو کشوری مثل ایران با ابنهمه سخت گیری مانتو جانشین چادر میشد..؟!!!

بزرگوار باز هم که تند رفتید
من هم جزو همون پسرهایی هستم که نظر مخالف شما رو دارم
انقدر انقدر جوون میشناسم که با من هم عقیده اند
شما چه جوری خودتون رو اکثریت خطاب کردید ؟
اینکه دخترهای چادری کمتر در خیابانها جولان میدند و مثل خیلی از دخترای دیگه با عرض معذرت دنبال مشتری نیستند دلیل بر کم بودن تعدادشون نیست
ارزش یک دختر بیشتر از اونه که در خیابون بگرده و به چشم بیاد
چادری ها رو نه در خیابان بلکه در نماز جمعه و راهپیمایی ها و نمایشگاههای قرآن ببینید تا ببینیم چطور این دختران خیابانی ( و نه مانتویی ها) به چشم میان
البته اینکه چرا مانتو جای چادر رو گرفته بحث جدایی داره

كبوتر حرم;542651 نوشت:

این حرف شما غیبت هست ،.........

حرفشون غیبت نیست. بلکه تهمته.
تعمیم مبالغه آمیز برابر با بی انصافی و تهمت است.
حدیثی داریم که فرمودند که همانگونه که نمک در آب حل می شود و می رود، ایمان کسی که تهمت می زند از بین می رود.

اگر من به گروهی از مردم تهمت بزنم و بگم :
""اونا همه شون اینجوری اند،""
درقیامت، همه اشون صف می کشن و از من شکایت می کنن و اون موقع وای به حال من به خاطر این همه شاکی که بیشترشونو حتی اصلا نمی شناسم.
امام علی علیه السلام فرمودند: فریاد از کمی توشه و سختی و طولانی بودن راه

كبوتر حرم;542651 نوشت:

این حرف شما غیبت هست ، کاش حداقل میگفتید اکثریت
این برمیگرده به همون چادری هایی که شما دیدید
اتفاقاً چادری هایی که من دیدم هر وقت دختر مثلاً مانتویی دیدن نه تنها به چشم بد بهشون نگاه نکردند بلکه همیشه میگفتند شاید این خانم کاری انجام داده که ارزشش پیش خدا از کار من بالاتر بوده باشه
اگر دختر چادری دیدید که به قول شما خودنمایی کرد همون شخصی هست که گفتم چادر رو به عنوان یک پوشش انتخاب کرده

من هم باشما موافقم....من دختران چادری زیادی دیده ام که وقتی با دختران بی حجاب برخورد دارند به این فکر می کنند که شاید اون فرد تنها گناهش همین باشه که حجابش رو رعایت نمی کنه ولی من گناهان زیادی دارم...شاید من هم در اطرافم دختران چادری زیادی دیده ام که با چادر به دنبال خودنمایی و ریا هستند ولی تابحال آنان را شناسایی نکرده ام چون از قلب هایشان آگاهی کافی را ندارم!!!!:khandeh!:

كبوتر حرم;542654 نوشت:

بزرگوار باز هم که تند رفتید
من هم جزو همون پسرهایی هستم که نظر مخالف شما رو دارم
انقدر انقدر جوون میشناسم که با من هم عقیده اند
شما چه جوری خودتون رو اکثریت خطاب کردید ؟
اینکه دخترهای چادری کمتر در خیابانها جولان میدند و مثل خیلی از دخترای دیگه با عرض معذرت دنبال مشتری نیستند دلیل بر کم بودن تعدادشون نیست
ارزش یک دختر بیشتر از اونه که در خیابون بگرده و به چشم بیاد
چادری ها رو نه در خیابان بلکه در نماز جمعه و راهپیمایی ها و نمایشگاههای قرآن ببینید تا ببینیم چطور این دختران خیابانی ( و نه مانتویی ها) به چشم میان
البته اینکه چرا مانتو جای چادر رو گرفته بحث جدایی داره

اینو بگم که سر فرصت (چون الان حوصلشو ندارم) سر تک تک سرهای نوشتتون باهاتون بحث دارم و قانعتونم میکنم اما الان در جواب اصل مفهوم پستتون...
لحن شما با لحن خانمی که قبل شما پست میداد فرق داره...متن پست من همیشه متناسب با متن پست مخاطبمه...
شما خودت مردو مردونه با دهن روزه راستشو بگو:
راستو حسینی اکثر پسرا در حال حاضر درست یا غلط از دخترای چادری خوششون میاد یا غیر چادری..؟

NaKayama;542630 نوشت:
چرا خودتون رو گول میزنید عزیزان...یعنی شما داری میگی اکثریت پسرا مایلن با دخترای چادری ازدواج کنن..؟ واقعا اینو قبول دارید..؟

صد در صد اینطور نیست
همه پسرها دوست ندارند با دختر چادری ازدواج کنند
خداوند در قرآن میفرماییند ما برای شما همسرانی از جنس خودتان قرار دادیم
پسری که هر روز با دختری هست اگر هم دوست داشته باشه با دختر چادری و مومن ازدواج بکنه هم نمیتونه این کار رو انجام بده
اون یکی رو میخواد از جنس خودش
ولی پسری که در اوج جوانی و نیاز چشم از روی نامحرم فرو میگیره مطمئناً نمیره با دختری ازدواج کنه که 90% مخاطبین گوشیش آقایون هستند

من فک میکنم عنوان تاپیک باعث شده دوستان متفکر و با منطق ما به چادر بی احترامی کنند!!!!!!

بابا یکم تفکر و تامل بد نیست ها
من چنتا چادری بد عنق دیدم باید بگم همشون بد اخلاقن
الان من هزار تا مانتویی بد جنس خرابکار دیدم باید بگم همشون اینجورین؟؟؟
بابا انصافتون کجا بود

منطقی صحبت کنید لطفا

اصلا من به عنوان یک دختر چادری به این تاپیک معترضم
خوبی و بدی افراد به چادری بودنشون هیچچچچچچچ ربطی نداره
مهم اعقاد به حجاب و رعایت کردن اون هست حالا با هر ابزاری!

NaKayama;542660 نوشت:
راستو حسینی اکثر پسرا در حال حاضر درست یا غلط از دخترای چادری خوششون میاد یا غیر چادری..؟

راست حسینی ، مرد و مردونه با زبون روزه
اکثریت پسرهایی که اطراف من هستند و از دوستانم هستند نه تنها دختر چادری که خیلی بالاتر از اون دنبال دختری هستند که اونها رو به کمال برسونه
بخاطر همین هست که میگم خودتون رو اکثریت ندونید

كبوتر حرم;542668 نوشت:

راست حسینی ، مرد و مردونه با زبون روزه
اکثریت پسرهایی که اطراف من هستند و از دوستانم هستند نه تنها دختر چادری که خیلی بالاتر از اون دنبال دختری هستند که اونها رو به کمال برسونه
بخاطر همین هست که میگم خودتون رو اکثریت ندونید

با تمام احترامی که برای شما قائلم میتونم اینو 100درصد به شما اقبات کنم که دخترای غیر چادری طرفداراشون بیشتره...
یه راه حل اینترنای خیلی ساده داره که شاید 1روز وقتمونو بگیره...

الان چراباید یه چادری به چادری بودنش بنازه؟
یامثلا یکی بهش بربخوره که چادری نیست؟
استارتر مطلب بهتر بود میفرمودن که مطلبشون رو ازکجا آوردن وخب...
شکی نیست که کسی که چادر رو انتخاب کنه خب اگه دلیلش مذهبی باشه مشخصه وقتی به یه مهم دین که حجابه اهمیت داده به باقی مهم ها ی دینی هم اهمیت میده
اما اصلا دلیل نمیشه یه دختری که مانتویی اخلاقیات خوب رو نداشته باشه
منکه هیچ موقع به چادری بودنم نمینازم چون میترسم این نازیدن باعث بشه ازدستش بدم
خوب وبد همه جاهست چادری وغیر چادری هم نداره
اما پسرا عذرمیخوام شرمنده ببخشید اگه کوته فکر باشن میخوان که خانومشون مانتویی باشه نه اینکه ازچادری بدشون بیاد ها نه
میخوان کم نیاورده باشن چون متاسفانه مانتویی وبدحجاب خیلی زیادشده ولی همون پسرا دلشون میخواد درعین اینکه خانومشون اون شکلی بشه دوس دارند خانومشون مثل اون خانوم چادریه هم باشه از نظر اخلاقی

شاپرک;542679 نوشت:
الان چراباید یه چادری به چادری بودنش بنازه؟
یامثلا یکی بهش بربخوره که چادری نیست؟
استارتر مطلب بهتر بود میفرمودن که مطلبشون رو ازکجا آوردن وخب...
شکی نیست که کسی که چادر رو انتخاب کنه خب اگه دلیلش مذهبی باشه مشخصه وقتی به یه مهم دین که حجابه اهمیت داده به باقی مهم ها ی دینی هم اهمیت میده
اما اصلا دلیل نمیشه یه دختری که مانتویی اخلاقیات خوب رو نداشته باشه
منکه هیچ موقع به چادری بودنم نمینازم چون میترسم این نازیدن باعث بشه ازدستش بدم
خوب وبد همه جاهست چادری وغیر چادری هم نداره
اما پسرا عذرمیخوام شرمنده ببخشید اگه کوته فکر باشن میخوان که خانومشون مانتویی باشه نه اینکه ازچادری بدشون بیاد ها نه
میخوان کم نیاورده باشن چون متاسفانه مانتویی وبدحجاب خیلی زیادشده ولی همون پسرا دلشون میخواد درعین اینکه خانومشون اون شکلی بشه دوس دارند خانومشون مثل اون خانوم چادریه هم باشه از نظر اخلاقی

لذت بردم ازین پست...
مخصوصا این قسمتش
پسرا به هر دلیلی با دخترای غیر چادری اردواح میکنن اما دلشون میخواد از نظر اخلاقی مثل چادریه باشه...کاملا درسته...یه لایک و صلوات خیلی خوشگل داره...:Gol::Gol::Gol:

با سلام و تشکر از تمامی دوستان
اینجا مباحثی که مطرح کردید زیاد از است و منم نمیدونم دقیقا راجع به کدام موضوع اظهارنظر داشته باشم اما بطور اجمال بیان میکنم
در پاسخ برخی از دوستان

پاسخی از آيت الله مکارم شيرازي:
چادر به صورتي كه در ميان ايرانيان معمول است - چادر بلند كه تا پايين پا مي‏رسد - در ميان جامعه عرب معمول نبوده، ولي چيزي شبيه «نيمه چادر» رايج بود كه ظاهراً منظور از «جلباب» هم كه در آيات قرآن آمده، اشاره به همين است. چيزي نه مثل مقنعه و روسري كوتاه و نه مثل چادر ما خيلي بلند؛ اين چادر شايد تا كمر و كمي پايين‏تر مي‏رسيده است و آن بزرگواران از آن استفاده مي‏كردند؛

در روایت صحیح از امّ عطیه ثبت شده است که از رسول خدا سؤال کرد: اگر یکی از ما زنان جلباب و چادر نداشت چکار کند؟ فرمود: باید خواهر دینی اش با جلباب و چادر خویش او را بپوشاند.»

از آنجایی که حداقل حجاب شرعی بنا بر نظر مشهور فقها پوشاندن همه بدن به جز صورت و دست ها است، تردیدی نیست که چادر بهترین مصداق برای تحقق حدّ شرعی و اسلامی حجاب است؛ به همین دلیل برخی فقهای برجسته معاصر مثل امام خمینی(ره) در پاسخ نزدیک به ده استفتا و پرسش، تصریح کرده اند پوشیدن چادر بهتر است.
علاوه بر این، چادر بیش از هر پوشش دیگری بانوان را برای رو گرفتن در برابر نگاههای آلوده نامحرم توانا می سازد.

:Gol:ای زن به تو از جانب فاطمه اینگونه خطاب است ارزنده ترین زنت زن حفظ حجاب است :Gol:

منطق فاطمه (س) این است که زن ، گوهری گرانبها و فرشته ای آسمانی است که هر چه پوشیده تر و محبوب تر باشد نزد خدا محبوب تر است و این ، با فطرت او کاملا سازگار است .
منطق فاطمه (س) این است که خود آرای و خود نمایی زن نباید در برابر چشم نامحرمان باشد، خداوند این هنر را به زن داده است تا قلب شوهرش را فتح کند م چنان قلب او را پر کند که به زن های دیگر اعتنا نکند و طمع وصال آنان را در سر نپروراند .

کاربران عزیز فک کنم بحث هاییکه اینجا داره ادامه پیدا میکنه صحیح نباشه
گویا اکثرا مایلید بحث و جدل صورت بگیره و هرکسی جواب دیگری بدهد حرف خودش رو چه با منطق و استدلال چه بی منطق و استدلال به تاییده نهد
که این مباحث اکثرا ربطی به تایپک و پاسخ آن کاربر که سوال پرسیده است نیست
به نظر من این مباحث اینجا جا ندارد و بهتره ادامه پیدا نکند تا ذهن فرد دیگری مخدوش نشود
میتونید یه تایپک دیگه ایجاد کنید که چرا حجاب و چرا بی حجابی
ولی بدانید این فقط برای یک زن گفته نمیشود
اما برای اون دوست عزیز که درمورد مدیر سایت انتقاد کردند فک نکنم این انصاف باشه و مطمئن باشید هیچکدام از مدیران و دیگر همکاران حرفی را بی جهت تایید نمیکنند
درهر صورت ممنونم فقط اگه ممکنه مبحث تایپیک را به بیراهه نکشانید و اگه کسی میخواهد با کسی بحث کند بهتره بطور خصوصوی باهم مشکل خود را حل کنند
ان شاالله
:Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم

لَعَمْرُکَ إِنَّهُمْ لَفِی سَکْرَتِهِمْ یَعْمَهُونَ

راست حسینی من اصلاً پست اول رو نخوندم ولی میدونم که خوب یا بد بودن یک شخص رو نمیشه از روی ظاهرش تشخیص داد
و فکر میکنم این موضوعی هست که مورد قبول همه اعضای این سایت و این تاپیک هست
نمیدونم این همه بحث و جدل مربوط به چی هست

این موضوع که جنبه اجتماعی داره و مربوط به کل جامعه میشه رو نمیشه در یک سایت به نظرسنجی گذاشت و به نتایج اون استنباط کرد

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
دو چیز را نباید با هم خلط کرد.بسیاری از پسر ها برخی دختران خاص را به عنوان دوست دختر مناسب می دانند (هر چند بسیار کار غلطی می کنند که وارد این وادی می شوند).ولی در عین حال آن ها را برای ازدواج مناسب نمی دانند.یعنی باید یک تمایزی قائل شویم بین دختر مطلوب از نظر پسران،برای ازدواج و برای دوستی.
برای دوستی فکر می کنم اکثراً دختر بدحجاب را بپسندند.چون اساس این روابط هم بر بی بند و باری است.هر چند خیلی اوقات سعی می کنند قالب زیبایی به قضیه بدهند و از آن تحت عنوان عشق یاد می کنند،اما این قالب زیبا چند ماه بیشتر دوام نمی آورد.پس این بدحجاب بودن هم یک وجهی از قضیه می شود.ضمن این که به ازدواج فکر نمی کنند.به موقعش رابطه خود را قطع می کنند.
ولی برای ازدواج،خصوصاً پسری که تجربه دوستی با جنس مخالف را داشته،حداقل کاری که می کند آن است که برای انتخاب همسر احتیاط بیشتری به خرج می دهد،چون یک تجربه ناموفق داشته و چه بسا بدبین باشد.
در ابتدا دید من هم این بود که اکثریت به دنبال ازدواج با غیرچادری ها هستند.بعداً نظرم عوض شد چون چندین نمونه دیدم که خلاف این مسئله را ثابت می کردند.به خصوص که این نمونه ها در خانواده هایی بودند که از نظر مذهبی سطح متوسطی داشتند (نه خیلی مذهبی بودند نه غیرمذهبی).ولی با این حال حتی اگر اکثریت هم به دنبال ازدواج با دختران چادری نباشند،نمی شود انکار کرد که به خاطر وضع جامعه،بسیاری نسبت به دختران غیرچادری بدبین هستند.

ولی حقیقت این است که نمی شود انقدر راحت نظر کلی داد.ملاک های فرد برای ازدواج،نتیجه و محصول تفکرات فرد،تجربیات فرد،خانواده فرد و بسیاری از عوامل دیگر هستند که این عوامل میان افراد مختلف متفاوت هستند.همچنین اگر قرار باشد در این خصوص یک نظرسنجی برپا شود،بستگی دارد این نظرسنجی در چه سایتی باشد.فکر نمی کنم دور از انتظار باشد که در اینجا همه به چادری ها رای بدهند و در جایی مثل فیس بوک اکثریت به غیرچادری ها.هیچ کدام از این دو نمی توانند ملاک صحیحی برای نظرسنجی باشند.آن هم به دلیل جامعه آماری است.جامعه آماری اسک دین،اکثراً از کاربران مذهبی تشکیل شده و فیس بوک اکثراً از کاربران غیرمذهبی.به جامعه ای نیاز است که هر دو این گروه ها را به اندازه کافی پوشش دهد.حتی در یک خبرگزاری هم نمی شود این کار را کرد.چون مخاطبان هر خبرگزاری،گرایش های فکری خاص خود را دارند.شاید بتوانیم بگوییم این نظرسنجی اصلاً نباید اینترنتی باشد.چون اینترنت محل حضور قشر متوسط،متوسط رو به بالا و مرفه (از نظر اقتصادی) است.اقشار پایین تر که ممکن است بین 25 تا 50 درصد مردم جامعه را تشکیل دهند،در اینترنت حضور فعالی ندارند.به هر حال در یک نظرسنجی درست،نمونه ما باید شامل این افراد هم باشد.
مسئله دیگر که بار ها در موضوعات مختلف تکرار شده است و می شود از آن تعبیر به تمایز ببین حقیقت و واقعیت کرد.شاید در حال حاضر واقعیت این باشد که اکثریت جامعه ما به دنبال ازدواج با دختران غیرچادری باشند (این مسئله قابل بحث است).ولی در حقیقت،ملاک درست چیست؟ملاک درست صرف نظر از واقعیات چیست؟
مشخصاً ملاک درست،حضرت زهرا (سلام الله علیها) است که پوشش ایشان را هم می دانیم چه بوده است و الحمد لله کسی نمی تواند فعل معصومین (علیهم السلام) را افراط و تفریط بداند مگر این که شیعه نباشد.
لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

حقیقت و واقعیت، همان چیزی است که در پست ابتدایی این تاپیک نوشته شده.
اینکه من قبول ندارم یا قبول دارم، حقیقت را عوض نمی کند.
آیا اگر من بگم "قانون نیوتن" را قبول ندارم، این قانون از بین می رود و درمورد من عمل نمی کند؟
حقیقت سرجاشه چه من قبول داشته باشم و چه نداشته باشم.
والسلام علی من اتبع الهدی

من که فکر میکنم استارتر محترم به نشانه ی تقدیر از خانومشون این تاپیک و زدن!:Mohabbat:و خیلی نباید جدی گرفت پست اولو!

به هرحال باید از افراد متاهل پرسید که زن چادری بهتره یا غیر چادری! ولی این چیزی که من میبینم!(نمیخوام تصور اشتبا کنین) دز موزد خودم میگم که چادریم اقایون متاهل بیشتر بهم احترام میذارن تا بعضی از پسربچه های مجرد!چرا به نظرتون؟!!
و البته من تو دوستام هم دوست چادری خوب دارم هم دوست کم حجاب! خوب. و چندتا دوست چادری هم دارم که شاید بعضی از اخلاقاشون خوب باشه ولی از لحاظ دین و ایمون بالاتر از دوستای غیر چادریم نیستن که هیچ شاید پایین تر هم باشن... و اصلا ب نظرم اینطوری مقایسه کردنا درست نیس!

با نام و یاد دوست

سلام و عرض ادب

بنا به درخواست کاربر، با توجه به اینکه متن اولیه ای که ایشان در پستهای ابتدایی این تاپیک گذاشته بودند

دچار ایرادات و اشکالاتی بود

لذا متن اصلاح شده توسط خودشان در این تاپیک درج می شود تا مورد نقد و بررسی کارشناس محترم و کاربران قرار گیرد.

و به خاطر طولانی بودن، مطالب در چند پست ارسال می شود:

[=nassim-bold]

[=nassim-bold]

[=nassim-bold]قبل از اين که به بيان برترى هاى واقعى دختران واقعا و ذاتا چادرى بپردازم ابتدا بايستى برخی توهمات مربوط به برترى هاى دختران غير چادرى را برطرف کنم! ولى قبل از هر چيز ذکر چندین نکته اساسى را لازم مى دانم.:

[=nassim-bold]الف. همه خوبی های بسیاری از دخترهای غیر چادری و با حجاب و حتی بی حجاب ما روی جفت چشمان من! تمام دخترهای ما هر کدام در سطح خودشان با وقار و متین هستند. مسایل مذهبی روهمه دخترهای خوب ما به خوبی می دانند و رعایت می کنند. به نظر من هم چادر فقط یک پوشش است که ذاتا هیچ ارزش اضافی به مانتو ندارد! مانتویی غیر چادری و حتی بدحجاب و بی حجاب همه محترم هستند. صحبت من به هیچ وجه بحث مذهبی نیست بلکه بحث فرهنگی و روانشناختی است. من به هیچ وجه راجع به خوب بودن و بد بودن انسان ها صحبت نمی کنم. بلکه تنها در مورد ازدواج صحبت می کنم. تازه آن هم در بحثی که به هیچ وجه کلی نیست و استثناءاتی دارد. من به شخصه دخترهای غیرچادری و حتی بی حجابی را می شناسم که انسان های بسیار خوبی بودند با این حال مشکلات عمومی در خصوص مساله ازدواج را داشتند. من هم دخترانی دیده ام که موهای رنگ شده خود را بیرون می اندازند ولی برای امام حسین از ته دل گریه می کنند ولی اصلا بحث من در این مورد نیست پس لطفا بی جهت از این مثال ها نیاورید! برای این که مطمئن باشید بحث من مذهبی نیست امیدوارم روزی برسد که دل مردها آنقدر پاک باشد که حتی روسری هم لازم نباشد! بحث من بحثی روانشناسی در مورد نشانه ای از نشانه هایی برای شناخت ذات افراد در مساله ازدواج است. همینطور صرف چادری بودن در این بحث خوب بودن را مشخص نمی کند. هیچ دلیلی هم نیست که یک دختر مانتویی یا بد حجاب و یا حتی بی حجاب خصوصیات ذاتی که در این بحث بیان می شود نداشته باشد. منظورم هم این نیست که هر دختر چادری حتی واقعی تمام خصوصیات خوب گفته شده در این جا را دارد!

[=nassim-bold]ب. لطفا از برداشت های ناصحیح و عجولانه به شدت پرهیز کنید. ابتدا سعی کنید روحیه انتقاد پذیری را در خودتان تقویت کرده و بعد این متن را بخوانید. لزومی ندارد سریعا اگر احساس کردید از شما انتقاد می شود بنده را به دروغگویی متهم کنید بلکه ابتدا متن را دوباره مرور کنید تا به اشتباه عجولانه خود پی ببرید!

[=nassim-bold]ج. به هیچ وجه قصد ندارم یک گروه چادری ها را تشویق و گروه دیگر غیر چادری ها را تحقیر کنم! بلکه قصدم تشویق هر دو گروه به بهتر اندیشیدن است.

[=nassim-bold]د. اگر می خواهید برای متقاعد کردن من یا دیگران به غلط بودن این مطالب استثناءاتی را بیان کنید من خودم قبل از شما استثناءات را بیان می کنم! اگر شما یک استثناء دیده باشید من صد استثناء دیده ام! صرف این که شما در فامیلتان دخترهای چادری بدی دیده اید دلیل بر رد این مطالب نیست! اگر شما یک مثال داشته باشید من صد مثال از دختران چادری بد دارم! برای همین هم گفته ام دختران چادری بد! البته این را هم بگویم که هزار مثال هم از دختران غیر چادری بد دارم! در ضمن بدی از نگاه شما ممکن است لزوما درست نباشد! مثلا ممکن است چون یک دختر چادری از روی حیا به شما سلام نکرده باشد شما به او بگویید بد اخلاق! ممکن است یک دختر بدکار برای لاپوشانی کارهای خود چادر به سر کند و شما به او بگویید دختر چادری بد! ممکنه یه دختر رو به زور چادر سرش کرده باشند! در ضمن جلوتر می گویم که خصوصیات کلی اخلاقی هر فردی را نمی توان از نظر خارج کرد! ممکن است یک فردی ذاتا بداخلاق حسود یا خسیس باشد و چادری هم باشد و این کلیت مسایل خاصی که من اینجا بیان می کنم را نفی نمی کند! در ضمن یاد آوری می کنم افشای گناه از خود گناه بدتر است بنابراین برای دفاع از موضع بی جهت خود بی جهت گناهان عده معدودی را نشویید و در اجتماع ایجاد بی اعتمادی بی جهت نکنید! امر به منکر و نهی از معروف نکنید برای این که نشون بدید درست می گید!

[=nassim-bold]ه. دوباره تاکید می کنم من اصلا مذهبی نبوده و تلاشی هم برای حفظ حجاب نمی کنم! حتی به شدت مخالف کسانی هستم که به زور می خواهند چادر سر دختران بگذارند. حتی دلم می خواهد بسیاری از چادرهای الکی و اجباری رو که به خاطر شغل و غیره گذاشته شده از سرها بردارم! همین جا از همه کسانی که نمی خوان شان چادر رو حفظ کنن عاجزانه می خوام چادرشون رو از سر بردارن و حتی در صورت لزوم حجابشون رو!

[=nassim-bold]و. بعضى از دختران چادرى هستند که چادرى بودن را ذاتا انتخاب نکرده اند و از نوع رفتار و پوشش آنها به گونه اى برداشت مى شود که هر کسى به راحتى مى تواند بگويد اگرچه اين دختر چادر به سر دارد ولى ذاتا چادرى نيست. اين گونه دخترهاى الکى چادرى از بحث من مستثنى هستند.

[=nassim-bold]ز. من به هيچ وجه به خاطر مسايل مذهبى به شمردن مزاياى دخترهاى چادرى نمى پردازم. بسيارى از دخترهاى غير چادرى ما نيز افرادى پاک و حتى مذهبى هستند. تاکيد من بر ويژگى هاى روحى خوب در دخترهايى است که باعث چادرى شدن آنها شده است. همين ويژگى هاى روحى برترى هاى آنهاست که شرح خواهم داد. در ضمن تاکید دوباره من برای این که برعکس متوجه منظور من نشوید این است که اشتباه خیلی از دوستان در برعکس فهمیدن مطلبه! برای مثال می گویم و می خواهم به همه متن تعمیم دهید! مثلا این که دختران چادری شوهر دوستند زیاد جمله جالبی نیست!
بهتر است بگوییم دختران ذاتا شوهر دوست چادر را انتخاب کرده اند! پس این فقط یک نشانه است. چون از خودگذشتگی بیشتری داشتند حاضر شده اند زحمت چادر به سر کردن را بپذیرند! یا می توان گفت چون دارای تفکر خوب و معقولی بودند به خوبی تشخیص داده اند و یا با وجود همه اذیت شدن ها و حرفهای بی مورد عده ای خودپرست حاضر شدن باز هم چادری باقی بمانند! امیدوارم تا این جای کار بسیاری از دوزاری ها جا افتاده باشد! و جلوتر که می رویم بی جهت برداشت اشتباه نکنید!!

[=nassim-bold]ح. صرف چادرى واقعى بودن يک دختر با تمام برترى هاى روحى که برخواهم شمرد دليل بر خوبى کامل نيست. ويژگى هاى اخلاقى جسمانى فرهنگى و ... ملاک هاى ديگرى هستند که بايستى در ازدواج ملاک قرار بگيرند. چادری بودن فقط می تونه یک شرط اولیه خوب باشه. حتى مواردى ممکن است وجود داشته باشد که يک دختر واقعا چادرى دچار مشکلات حاد روانى هم باشد. بحث من در اين جا بر برترى هاى کلى دختران چادرى است و موارد خاص و اخلاق هاى خاص را شامل نمى شود.

[=nassim-bold]ط. بحث من در مورد ایران و شرایط کنونی آن است. بی جهت نگویید اگر چادری خوب است پس زنان داعش و عربستان صعودی و تروریست ها بهترین زنان هستند! البته باید دوباره تاکید کنم من به هیچ وجه از بهتر بودن صحبت نمی کنم!

[=nassim-bold]ی. حالا من همه این حرف ها رو زدم ولی خوب آدمی که نمی خواد حرف درست رو بپذیره باز یکی از این حرفهای بالا رو تکرار می کنه و یا یه حرف جدید از خودش در میاره! خوب بابا شما آزادید هر جور دوست دارید انتخاب کنید. مطمئن هم باشید اگر غیر چادری هستید برای ازدواج در شرایط کنونی جامعه منحرف شده ما شانس بیشتری دارید. پس بی جهت خون خودتان را کثیف نکنید و سعی نکنید چند نفری را هم که می خواهند ذره ای تفکر کنند به سمت خودتان بکشید آن هم به زور و با حرف های تند و شدید! لطفا اگر خودتان بحث کارشناسی بلد نیستید بی جهت متوسل به مدیر سایت نشوید و نگویید این بحث سطحی و غیر کارشناسی شده است. اینقدر از بیان حرف حق نترسید!

[=nassim-bold]ک. من اصلا مجتهد مذهبی نیستم پس لطفا از من نپرسید چه نوع حجابی از نظر اسلام درست است یا غلط من فقط بحث روانشناسی می کنم و بس! در ضمن مثل آدم های کر و کور که انگار هیچ چیزی از بحث نفهمیده اند آخرش نیایید بگویید اینجور که من از تاپیک فهمیده ام مهم نیست تو چقدر مومنی مهم نیست چقدر کمالات و فهم داری فقط یک چادر سرت کنی حله!!! این حرف اینقدر بچه گانه است (با توجه به تاکیداتی که داشتم) که اصلا بهتره دیگه جوابی بهش ندم!!

[=nassim-bold]ل. این مطالب نتیجه سه چهار مشاهده و تجربه من نیست و پس از سالها بررسی هزاران مورد مختلف و تحقیق بسیار جمع آوری شده! در ضمن به خانواده من کاری نداشته باشید. در نهایت احترام در بحث های غیر کارشناسانه خودتان لحاظ کنیید که به شما ربطی ندارد که خانم من چادری است یا غیر چادری خانواده من مومن بوده اند یا نه! در مورد دلایل عقلانی تفکر کنید و اگر بلدید بحث کارشناسی بکنید و اگر نه بحث جنجالی به راه نیاندازید!

[=nassim-bold]م. انسان اتومبیل نیست که ظاهر و باطنش به هم ربطی نداشته باشد! پس لطفا ژست عارفانه نگیرید و نگویید باطن انسان به ظاهر پوششش ربطی ندارد! اصولا از لحاظ روانشناختی خصوصیات ذاتی روانشناختی افراد در ظاهرشان نمود پیدا می کند!

[=nassim-bold]ن. شما را به خدا اگر با حکومت یا اجتماع مشکل دارید بر سر دختران چادری خالی نکنید!!

[=nassim-bold]بسيارى از پسرهاى مجرد اين روزها تصور مى کنند که تنها مزيت دخترهاى چادرى (البته اگر مزیتی داشته باشند، شاید!) پاک بودن آنهاست! بنابراين استدلال غلط اگر آنها دخترى غير چادرى بشناسند که پاک باشد (و یا به قول آنها انسان تر باشد) با توجه به ده ها مزيتى که آنها به اشتباه تصور مى کنند دختران غير چادرى دارند معلوم است که ازدواج با دختران غير چادرى را ترجيح مى دهند. در اينجا من سعی دارم آنها را از این قضاوت ناصحیح خارج کرده و دید روشن تری نسبت به این مساله به آنها بدهم.

[=nassim-bold]براى اين اثبات دو مطلب بايستى روشن شود:

[=nassim-bold]1- مزيت هايى که اين پسران مجرد به اشتباه براى دختران غير چادرى تصور مى کنند کلی نیست و حتی برخی از آنها زاييده توهمات آنها و نادرست است.
2- بهتر است آنها برترى هاى يک دختر چادرى واقعى که نمى دانند را بشنوند و بعد قضاوت کنند.

[=nassim-bold]ابتدا به رد تصورات غلط پسرها در مورد دختران غير چادرى مى پردازم:

[=nassim-bold]1- به روز بودن: اين تصور که دختران غير چادرى به روزتر از دختران غير چادرى هستند بسيار بچه گانه است. همه دختران امروزى چه چادرى و چه غير چادرى به همه مسايل و تکنولوژى ها و آداب و مسايل روز کاملا آشنا هستند. آنها برخلاف تصور بسيارى از پسران همگى با هم دوست هستند و همه چيز را از هم ياد مى گيرند. شايد اگر داشتن دوست پسر و آرايش کردن در خيابان و لباسهاى تنگ پوشيدن را نشانه به روز بودن بدانيد (اگرچه شما نمى دانيد که دخترهاى چادرى همه اين کارها را با جزييات بلدند ولى همه اين کارها را تنها در خانه و براى شوهرشان انجام مى دهند) اين تنها تفاوت دخترهاى چادرى و غير چادرى براى به روز بودن باشد.

[=nassim-bold]2- زيبا بودن: واقعا مايه شرمسارى است که با وجود اين همه پيشرفت تکنولوژى هنوز پسرهاى مجرد ما نمى دانند که دخترهاى چادرى (واقعى) قبل از ازدواج هيچ گونه اصلاح و آرايشى انجام نمى دهند و به طرز کودکانه اى تصور مى کنند دخترهاى غير چادرى زيباترند در حالى که تنها تفاوت اين دو گروه تنها در اصلاح و آرايش است! باز ممکن است یک نفر اینجا به تریپ قبایش بربخورد و بگوید یعنی دختران چادری نباید اصلاح بکنند!؟ من اصلا از باید و نباید صحبت نمی کنم و واقعیت انجام شده در مورد دختران چادری واقعی را فقط نقل قول کردم!

[=nassim-bold]3- امل و خاله زنک نبودن: اين ديگر واقعا از اوج بى شناختى پسرهاى مجرد است که تصور مى کنند دخترهاى غير چادرى کمتر از دخترهاى چادرى امل و خاله زنک هستند. البته سريال هاى مزخرف صدا و سيما هم اين وسط کم بى تقصير نيستند. من به قطع يقين به شما اطمينان مى دهم که از لحاظ آمارى درصد دخترهاى امل و خاله زنک در ميان دخترهاى غير چادرى و چادرى برابر است.

[=nassim-bold]4- اگر زنم راحت باشد من هم مى توانم راحت باشم! خوب اين هم يک دليل براى ازدواج با دخترهاى غير چادرى است! هرچند ذاتا دليل چرتى است ولى به هرحال ناشى از عدم شناخت شما از دخترهاست. در تصور دخترهاى غير چادرى راحت بودن خودشان با توجه به اين که خود را موجودات با ظرفيتى مى دانند حق مسلم آنهاست! ولى راحت بودن مردان با توجه به اين که موجودات بى ظرفيتى هستند خوب نيست و اگر تصور مى کنيد که با ازدواج با دخترهاى غير چادرى مى توانيد راحت باشيد منتظر يک گوشمالى حسابى باشيد!

[=nassim-bold]5- دخترهاى غیر چادرى از لحاظ مذهبى بى ريا هستند و خود را برتر از ديگران نمى دانند و به ديگران امر و نهى مذهبى نمى کنند!: واقعا به شما تبريک مى گويم چون اين بزرگترين اشتباه عمر شماست! فقط از لحاظ آمارى من بسيارى از دختران چادرى مى شناسم که دوستان غيرچادرى و حتى بى حجاب دارند و در نهايت با فرهنگى با آنها رفت و آمد مى کنند و حتى يک بار به آنها کمتر از گل نگفته اند! و در مقابل بسيارى از دخترهاى غير چادرى مى شناسم که بارها خواسته اند دختران چادرى را به راه راست (راه خودشان!) هدايت کنند و پشت سر دخترهاى چادرى حرف زده اند و آنها را امل خوانده اند و تمام مشکلات و عدم سازش هاى خودشان با دولت و جامعه را به گردن دختران چادرى انداخته اند, خودشان را به دليل چادرى نبودن و اوپن مايند بودن برتر از آنها معرفى کرده و به تبليغ و نشر رفتارها و عقايد خودشان پرداخته اند. پس من به قطع يقين مى گويم در اين مورد نه تنها اشتباه مى کنيد بلکه کاملا برعکس فکر مى کنيد!!!! البته ممکن است بعضی دوستان باز اصرار کنند که مثلا چادری ها به دنبال خودنمایی هستند و می خواهند بگویند ما با بقیه فرق می کنیم! این حرف نشانه ضعف شخصیت گوینده آن است و مثل این است که بگوید مثلا نخبگان و اساتید دانشگاه به دنبال خودنمایی هستند و می خواهند بگویند ما با بقیه فرق داریم!!

6- چادری ها روابط اجتماعی ضعیفی دارند. نظر شما محترم! اگر دوست دارید زن شما به راحتی بتواند با مردها ارتباط برقرار کند کاملا حرف شما درست است چون تا آنجا که آمارها نشان می دهد دختران چادری از لحاظ ارتباط با زنان و دختران دیگر هیچ مشکلی ندارند. در مورد ارتباط با مردان البته حیای بیشتری دارند و خوب این مشکل است دیگر شما حق دارید!!!

7- چادری ها روحیه مردانه ای دارند! نمی دانم منظور شما از روحیه مردانه چیست! اگر منظورتان مثلا مثل زنانی که کارهای مردانه انجام می دهند یا ... خوب این حرف شما کاملا برعکس است. اگر منظورتان در مورد رفتارهای زنانه و لطایف زنانه است خوب به خاطر این است که شما با یک دختر چادری زندگی نکرده اید چون دختران چادری به شما لطایف زنانه اشان را نشان نمی دهند و فقط قسمت مردانه اش را به شما نشان داده اند!!

8- دخترهای غیرچادری معمولی هستند و دختران چادری یا از این ور بودم افتاده اند و یا از اون ور بوم!! مطمئنم این حرف به نظر خیلی از شما انقدر احمقانه و سطحی است که همه خواهید گفت اصلا جواب ندهم! من هم اصلا جواب نمی دهم چون هر حرف بچه گانه ای را که نباید در بحث کارشناسی جواب داد!

[=nassim-bold]از شما که تا این جای متن را خوانده اید می خواهم اگر تحت تاثير حرفهاى من قرار نگرفته اید و بعد از خواندن اين مطلب يا پوزخند می زنید و يا از حرفهاى من عصبانى می شوید و يا ... و نهايتا با همان دختر غير چادرى که دوست داريد ازدواج می کنید، زیاد نگران نباشید چون قصد من اصلا این نیست که شما از راه خودتان منحرف شوید! فقط خواستم بدانيد من به عنوان يک هم جنس شما فقط از روى دلسوزى به شما توصيه مى کنم آرامش را با بدبختى و اعصاب خوردى جايگزين نکنيد! البته این فقط یک توصیه است و می دانم خود شما بهتر از من می دانید!

[=nassim-bold]اما برترى هاى ذاتی کلی در مورد دختران چادرى واقعى:

[=nassim-bold]1- يک دختر چادرى واقعى معمولا ذاتا شوهر دوست است. البته دوباره تاکید می کنم منظور این است که یک دختر ذاتا شوهر دوست معمولا چادر را انتخاب می کند!! گرچه این خصوصیت در بسیاری از دختران غیر چادری هم وجود دارد اما برخی از دخترهاى غير چادرى در درون خود نوعى احساس رقابت جنس مرد و زن را دارند. تفکرات فمينيستى، برترى جنس مؤنث نسبت به مذکر، مقايسه مردهاى ديگر با شوهر خود، فکر کردن دائم راجع به اينکه مردا همه سر و ته يک کرباسند و از اين جنس تفکرات مرد گريزانه در دختران چادرى بسيار کمرنگ و در دختران غير چادرى بسيار پررنگ است.

2- حس گذشت و فداکارى در دختران چادرى در مشکلات نسبت به شوهر خود يک حس ذاتى در همه دختران خوب ما است که متاسفانه در برخی از دختران غير چادرى جاى خود را به حس طلب کارى و خودخواهى داده است. برخی از دختران غير چادرى در هنگام ازدواج تفکرات منفى در مورد اذيت کردن همديگر دارند و بيشتر به منافع و خواسته هاى خودشان فکر مى کنند.

3- زن ذلیلی به معنای تسلط و سوار شدن يک زن خودخواه بر گردن يک مرد در برخی دختران غير چادرى ديده مى شود و زن عزیزی ناشى از عشق فراوان مرد به همسر فداکار و پاک خود که اگر مرد واقعا قدر همسر خوب خود را بداند در دختران چادرى ديده مى شود!

4- شغل و موفقيت همه چيز زندگى يک دختر چادرى نيست! در مواردی متاسفانه اخيرا حتى ديده مى شود برخی (ان شاالله معدود) از دختران غير چادرى از شوهران خود به عنوان نردبام ترقى خود استفاده مى کنند و برخى هم اگر موفقيت خود و فرزندان خود! را در خطر ببينند همسر خود را فدا مى کنند! مطمئن هستم الان عده ای می گویند مگر زن آفریده شده که خودش را فدای شوهر و بچه اش بکند! و هیچ حق دیگه ای در زندگی ندارد! به نظر من که خیلی هم حق دارد و اصلا هم برای این آفریده نشده است! ولی دقیقا همین تفکر خودخواهانه که باعث شده شما این حرف را بزنید همان ویژگی منفی ای است که باعث از هم پاشیدگی بسیاری از زندگی ها شده و در دختران چادری چنین تفکراتی کمرنگ تر است!!

5- عشق براى دختران چادرى (البته اگر واقعا شوهر لايقى داشته باشند که قدر آنها را دانسته و به آنها عشق بورزد) يک وابستگى شديد به وجود مى آورد. گرچه این مساله در دختران غیر چادری هم وجود دارد اما متاسفانه در برخی از دختران غير چادرى عشق چيزى است که شوهرشان به آنها دارد و وظايف او را در قبال آنها فراهم مى کند و ميزان آن با کارهايى که شوهرشان براى آنها مى کند معين مى شود!

6- شايد تصور کنيد دخترى که از بچگى محدوديت هاى بيشترى را تجربه کرده عقده هاى بيشترى داشته باشد! با این حال ایجاد برخی محدودیت ها براى زنان غير چادرى مثلا گفتن این که وقتى به فلان جا مى روى با تاکسى نرو و با اتوبوس برو! باعث می شود زمين و آسمان را به هم ریخته و بیان کند تو مى خواهى آزادى هاى من را از من بگيرى و تو چقدر بددل هستى! و طورى اشک بريزد يا حرص مى خورد که هر کسى نداند فکر کند بار يک عمر محدوديت را به دوش مى کشد. در حالى اکثر دختر چادرى به سادگى درک مى کنند که اين تنها به خاطر امنيت خودش و اين که شما به خاطر عشق نگران او هستيد است!

7- دختران واقعا چادرى به طور ذاتى احساسات غليان کننده زايد و آزار دهنده اى که ببسيارى از مردان را آزار می دهند ندارند! احساساتى که بسيارى از آنها ذاتى و انسانى نيستند و خلق شده توسط احساس خودپسندى سرشار براى ارضاء کمبودهاى روحى و ساختن برترى هاى جعلى براى خودشان است.

8- يک نوع پايبندى مذهبى به خانواده (شوهر) در دختران چادرى واقعى وجود دارد که در برخی از دختران غير چادرى على رغم پايبندى آنها به اصول مذهبى وجود ندارد و يا بسيار کمرنگ تر است.

9- حس ذاتى دنيا دوستى و تجمل گرايى که در همه دخترها فطرتا وجود دارد در دخترهاى واقعا چادرى بسيار کمرنگ تر است!

10- بسيارى از عادات زشت زنانه مثل عشق زياد به طلا عشق زياد به خريد و چشم و هم چشمى در دختران چادرى کمرنگ تز هستند.

[=nassim-bold]باز هم بايد متذکر شوم که همه موارد گفته شده در مورد دختران واقعا و ذاتا چادرى با قيد اکثريت وجود دارد و بسيارى از دختران الکى چادرى را بايستى از اين قواعد مستثنى کرد.

[=nassim-bold]در پايان صحبتى هم با دخترهاى خوب چادرى دارم. به گوش باشيد! آفات زيادى اين روزها دختران چادرى را تهديد مى کند. مهم ترين اين آفات عبارتند از:

[=nassim-bold]الف. متاسفانه برخی دختران چادرى به دليل پاکى بيش از اندازه دل هايشان دچار نوعى ساده دلى و مثبت انديشى مضر هستند. بسيارى از دختران چادرى تصور مى کنند که همه مردان خوب و پاک و مثل برادر آنها هستند و با آنها مثل برادر رفتار مى کنند. فراموش نکنيد که به قول مولانا مرد و زن مثل آتش و پنبه هستند و نزديکى بيش از اندازه آنها به آتش گرفتن پنبه مى انجامد حال آتش هرچه قدر پاک باشد. (بسيارى از دخترهاى غير چادرى بنا بر تجربه اين را مى دانند!)

[=nassim-bold]ب. شما فرشته هاى پاک بهتر از من مى دانيد که حجاب و عفاف باطنى بسيار مهم تر از حجاب ظاهرى است. صرف يک چادر بر سر داشتن باعث مصونيت و پاکى و حيا که لباس زيباى شما در بهشت است نمى شود. صحبت و خنده با پسران نامحرم به اسم کوچک صدا کردن پسران عشق کودکانه به مجرى و بازيگرهاى مرد تلويزيون و ... همه رفتارهايى است که شايسته جامه زيبا و بهشتى شما نيست. البته صد درصد مطمئنم هیچ دختری از گفتن این حرفها منظور بدی نداره. فقط می گم از شان بالای شما به دوره! اگر شوهر خود شما بگه عاشق فلان بازیگر یا مجری زنه (که البته کمتر مردی رو دیدم از این حرفهای خاله زنکی بزنه) خود شما به شخصه گوشش رو خواهید برید! پس چیزی رو که برای دیگران نمی پسندید برای خودتون هم نپسندید!

[=nassim-bold]ج. به شدت از تقليد از دختران به ظاهر چادرى که متاسفانه در تلويزيون به عنوان مجرى يا بازيگر الگوهاى نامناسبى را براى دختران چادرى ايجاد کرده اند پرهيزيد. بسيارى از مجرى هاى به ظاهر چادرى تلويزيون که رفتارى سبک و دور از شان يک دختر چادرى دارند اصلا چادرى نيستند و تنها در مقابل دوربين چادر به سر مى کنند و بسيارى از بازيگران سريال هاى تلويزيونى که نه خود چادرى هستند و نه نويسنده اغلب مرد نقش آنها!!!!

[=nassim-bold]د. توهم اين که اگر با پسران راحت نباشم به من امل مى گويند را کنار مى گذاريد. اين فقط يک تصور باطل است. البته مطمئنم که بسیاری از دختران خوب ما اصلا چنین تفکری را ندارند.

ه. از ترس اين که برايتان شوهر پيدا نشود رفتارهاى دور از شأن يک دختر چادرى نداشته باشيد! در مواردى حتى از دختران غير چادرى شنيده ام که فلان دختر چادرى خيلى خودش را به پسرها مى چسباند!!! کارى نکنيد که از گروه پاک دخترهاى واقعا چادرى خارج شويد و به بدتر از غير چادرى بدل شويد. هر پسرى واقعا لياقت دختر چادرى خوب را داشته باشد بدون تظاهر شما هم به سوى شما جذب خواهد شد.

[=nassim-bold]و. مواظب باشيد توجه زياد به مسايل مذهبى شما را از درک عشق دور کند. بى احساسى و کم احساسى در مورد عشق و ازدواج مرض مهلکى است!

[=nassim-bold]ز. در مورد ملاک هاى ظاهرى مذهبى ازدواج زياد سخت نگيريد. اگر پسرى پاک و خوب و عشق شناس خواستگار شما بود که نمازهايش را يک در ميان مى خواند مطمئن باشيد عشق به فرشته پاکى چون شما او را نماز خوان خواهد کرد! بى جهت او را رد نکنيد! البته منظور من بیشتر پسرهایی هستند که به دلیل تنهایی و نداشتن یار و همراه موقتا از ظواهر دین به دور افتاده اند و نیاز به عشق برای کامل شدن دارند. در عمل بسیاری موارد این چنین مشاهده شده است. سختگیری های این چنینی مشکلات زیادی برای بسیاری از دخترهای خوب ما در ازدواج به وجود آورده است.

[=nassim-bold]آخرین حرف من با پسرهای مجرد!

به مذهبی بودن یا نبودن شما کاری ندارم! اگر فکر می کنید قلبی عاشق اخلاقی خوب و فهمی بالا دارید فریب ظواهر دختران به ظاهر با فرهنگ را نخورید و در دام آنها نیافتید و اگر این ها را ندارید بی جهت دختران خوب را بدبخت نکنید!

آخرین حرف من با پسرهای مجرد!

به مذهبی بودن یا نبودن شما کاری ندارم! اگر فکر می کنید قلبی عاشق اخلاقی خوب و فهمی بالا دارید فریب ظواهر دختران به ظاهر با فرهنگ را نخورید و در دام آنها نیافتید و اگر این ها را ندارید بی جهت دختران خوب را بدبخت نکنید!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

موضوع قفل شده است