︵‿❤ نرم افزار دسکتاپي تقويم شمیم يار 92 ❤‿︵ تقويم 93 منتشر شد!!!

تب‌های اولیه

438 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

javadrs;382022 نوشت:
سلام
اولا تشکر بابت این تقویم عالی
دوما من یه مشکلی دارم که وقتی رو خیلی از ایکن ها کلیک میکنم به ارور های بر میخورم یه بار هم تقویم رو پاک کردم و دوباره نصب کردم نشد.مثلا وقتی میخوام یکی از اذان ها رو دانلود کنم مینویسه
there is no application associated with the given filename extension

خودش درست شد نمیدونم مشکل از کجا بود

گل ليلا;377421 نوشت:
با سلام و تشکر از لطف شما
نرم افزار هيچگونه نيازي به ارتباط با اينترنت ندارد و در سيستمهاي خانگي که لزوما به اينترنت متصل نيستند به خوبي کار مي کند.
فقط در صورت دلخواه کاربر براي استفاده از بخشهاي انلاين مانند پيامک پاسخگو و ... مي تواند به اينترنت متصل گردد.
يا علي

گل ليلاي عزيز با سلام و احترام فراوان
به استحضار مي رساند مشكل ، ممانعت واحد انفورماتيك جهت نصب در سيستم هاي اداري مي باشد چون همه سيستم ها بصورت تمام وقت به شبكه اينترنت متصل مي باشند و در صورت وجود تنظيمات اختياري عدم اتصال به اينترنت مجوز نصب برنامه زيبا و فوق العاده كاربردي شميم يار بر روي تمامي سيستم هاي اداري سطح استان ( بيش از 75 كاربر )صادر خواهد شد .اميد است با زحمات برنامه نويسان عزيز و محقق شدن اين امر در ثواب دنيوي و اخروي آن و نتايج حاصل از ياد آوري اقامه نماز اول وقت بهره مند گرديد. ان شاءالله

با تشکر از این همه زحمتی که برای پشتیبانی و ارتقاء این برنامه میکشید.من برای گوشیم از باد صبا نسخه ی اندروید استفاده میکنم.توی اخرین نسخه امکانی نظیر :نوع محاسبه ی اوقات شرعی به برنامه اضافه شده،قبل این امکان اذان مغرب رو قبل از اذان مغرب مسجد و اذان صبح رو بعد از اذان صبح پخش میکرد!بعد از اضافه شدن این امکان من نحوه ی محاسبه رو :شیعه ی دوازده امامی،موسسه ی ولاء قم انتخاب کردم و الان محاسبه ی اوقات شرعی خیلی دقیق تر شده.
حال حاضر مشکلی که با نسخه ی قبلی باد صبا داشتم رو با نسخه ی فعلی شمیم یار دارم،البته خودم استفاده نمیکنم و برادرم استفاده میکنه و وقتی که نگاه کردم دیدم اوقات رو با اختلاف میزنه،الان مشکل کجاست؟مشکل از شمیم یار هست یا باد صبا یا مسجد ؟! حال حاضر ساکن شهرستان بیرجند هستم.ممنون از وقتی که گذاشتین.
یا علی:Gol:

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام
اوقات برنامه شمیم از رو فرمول محاسبه نمیشه
از سایت ژوفیزک ایران گرفته شده که مورد تایید رهبری نیز است
می تونم بگم دقیق ترین اوقاتی است که ما تو ایران داریم
با تشکر
[/]

سلام.ممنون،پس مسجد ما مورد داره!من با ولاء قم راحت ترم البته حرف شما جای تامل داره،یکم دیگه هم در موردش تحقیق میکنم تا مطمئن شم.ممنون از وقتی که گذاشتین.
یا علی

mat2010;390861 نوشت:
سلام.ممنون،پس مسجد ما مورد داره!من با ولاء قم راحت ترم البته حرف شما جای تامل داره،یکم دیگه هم در موردش تحقیق میکنم تا مطمئن شم.ممنون از وقتی که گذاشتین.
یا علی

سلام بزرگوار
این فایل اوقات شرعی بیرجند هست که مرکز تقویم ژئوفیزیک استخارج کرده و در تقویم شمیم هم استفاده شده و مطابق با اذان جمهوری اسلامی هست.با اوقات مسجدتون مقایسه بفرمایید
http://calendar.ut.ac.ir/Fa/Prayers/Data/92/Birjand92.pdf
یا علی
:Gol:

با سلام لطفا اوقات شرعی اسلام آباد را تنظیم نمایید با تشکر
اکبری

[/SPOILER]

برای شهرهای خارجی چگونه اوقات شرعی درخواست کنیم؟ (جدید)
[SPOILER]
نام شهر و اوقات تابستانی(تغییر ساعت در سال) را طبق آدرس زیر وارد کرده و پس از آماده سازی مطابق شکل وارد نرم افزار کنید:
http://www.askdin.com/post338971-149.html

برخی شهرهای خارجی آماده شده:
وین اتریش
سلنگور مالزی
تونس تونس
اکلاهما آمريکا
بروکسل بلژيک
تمکولا آمريکا
آمستردام و آيندهوون هلند
دمشق سوريه
استانبول و آنکارا ترکيه
مونيخ آلمان
توجه : اوقات شرعی کشورهاي خارجي لزوماً مورد تایید ما نیستند و باید با منابعی که دارید صحت آن را بررسی بفرمایید.
[/SPOILER]

سلام

چه جوری صورتیش کنم

مث عکسی که تو پست اوله ؟

باسلام
خواهشمند است اوقات شرعی مطابق با اسلام آباد پاکستان را تنظیم نمایید .
با تشکر

میشه رنگشو تغییر داد؟

1=1+1;393983 نوشت:
سلام

چه جوری صورتیش کنم

مث عکسی که تو پست اوله ؟

الینا;393993 نوشت:
میشه رنگشو تغییر داد؟

سلام
تصویر پست اول مربوط به فصل بهار بوده که تقویم به رنگ صورتی بود.
خیر تصاویر عکس هستند و قابل تعویض نمی باشند.
یا علی

سلام و درود

من این برنامه را به کرار برای مشتری ها نصب میکنم
بسیار عالی
اجرکم من الله
اما یک ایرادی داره گفتم خدمتتون بگم شاید قابل رفع باشه
اونم اینه که موقع بوت شدن سرعت سیستم را تا تقویم کامل لود بشه و رو دسکتاپ ایه و حدیث و... نشون داده بشه سرعت را تا حدودی می گیره
میشه غیر فعال کرد اما فعال باشه خیلی بهتره
مثلا میشه تو برنامه نویسی طوری نوشته بشه که مثلا 1 دقیقه یعد از اینکه سیستم بالا اومد فعال بشه یا مثلا وقتی تموم برنامه ها لود شد اینم لود بشه . یا یک همچین چیزی
خیلی مممنونم

و من الله توفیق

UFA;394154 نوشت:
اما یک ایرادی داره گفتم خدمتتون بگم شاید قابل رفع باشه
اونم اینه که موقع بوت شدن سرعت سیستم را تا تقویم کامل لود بشه و رو دسکتاپ ایه و حدیث و... نشون داده بشه سرعت را تا حدودی می گیره
میشه غیر فعال کرد اما فعال باشه خیلی بهتره

سلام
ضمن تشکر از حضرتعالی
ما برای اینکه صفحه ای که فرمودین مزاحم نباشه و اجازه بده بقیه برنامه ها اول لود بشن، تنظیم کردیم تا 30 ثانیه بعد از بوت شدن ویندوز نمایش داده بشه و همین باعث شده این تصور پیش بیاد که این به خاطر کند شدن سیستم دیر نمایش داده میشه.
ممنون
یا علی

سلام
بنده کارشناس کنترل کیفیت نرم افزار هستم. به همین دلیل وظیفه ی خودم دانستم مشکلی که در نرم افزار مشاهده کردم را گزارش دهم:
وقتی نرم افزار در حال پخش اذان است اگر کامپیوتر را هایبرنیت کنید، در مرتبه ی بعدی که میخواهد اذان پخش شود از ابتدای اذان شروع نمیشود، بلکه ادامه ی اذان قبلی را پخش میکند.

سلام
من مجددا تقویم شمیم یار رو نصب کردم اما زبان تنظیمات تقویم فکرکنم زبان ... نمیدونم چیه اما نه فارسیه نه انگلیسی !!!
برای رفع این مشکل باید چکارکنم؟

با سلام در پوشه محل نصب این برنامه فایل است به نام Downloader.exe که چون مشکوک بود من با سایت http://www.virustotal.com اسکن کردم این هم نتیجه اش که 5 آنتی ویروس اونو ویروس یا تروجان تشخیص دادند. واقعا ممنون......
https://www.virustotal.com/en/file/2f540559f007f7a7498206628ff7f92fc70548d00e8946d5ed6b74ed72725cc0/analysis/1379563941/

باغ بهشت;396580 نوشت:
سلام
من مجددا تقویم شمیم یار رو نصب کردم اما زبان تنظیمات تقویم فکرکنم زبان ... نمیدونم چیه اما نه فارسیه نه انگلیسی !!!
برای رفع این مشکل باید چکارکنم؟

سلام
در پست دوم
[=B Mitra] راهنماي فارسي کردن ويندوزتون رو بخونيد.
[=B Mitra]

ای بابا;397615 نوشت:
با سلام در پوشه محل نصب این برنامه فایل است به نام Downloader.exe که چون مشکوک بود من با سایت http://www.virustotal.com اسکن کردم این هم نتیجه اش که 5 آنتی ویروس اونو ویروس یا تروجان تشخیص دادند. واقعا ممنون......
https://www.virustotal.com/en/file/2...is/1379563941/

اين اشتباه در برخي آنتي ويروسها وجود داره که نرم افزارهايي که دسترسي به نت مي خوان بگيرن رو ويروس تشخيص ميدن.
اين برنامه دانلودر هم سعي مي کنه به نت وصل شه تا از خبرنامه ها و به روز رسانيهاي تقويم مطلع بشه و به اطلاع کاربر برسونه.
اگر دقت کنيد در ليستي که لينک دادين آنتي ويروسهاي بزرگ چنين ايرادي رو نگفتن.

ممنون
يا علي

[="Tahoma"][="Blue"]

ای بابا;397615 نوشت:
https://www.virustotal.com/en/file/2f540559f007f7a7498206628ff7f92fc70548d00e8946d5ed6b74ed72725cc0/analysis/1379563941/

سلام
دوست عزیز اول به شما خوش آمد می گم به خاطر ورودتون به جمع صمیمی کاربران سایت اسک دین
فایل توسط 49 آنتی ویروس چک شد و قدرتمندترین آنتی ویروس ها که توی لیست 10تای اول دنیا هستن اون رو سالم گزارش کردن از جمله
[=Helvetica Neue]Kaspersky
[=Helvetica Neue]ESET-NOD32
[=Helvetica Neue]BitDefender
[=Helvetica Neue]Avast
[=Helvetica Neue]AVG
[=Helvetica Neue]DrWeb
McAfee
و خیلی های دیگه ..
فقط5تا آنتی ویروس اونو بعنوان ناسالم شناختن که برای من زیاد اسم اون آنتی ویروسا آشنا نیست
فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه
موفق باشین

سلام با تشکر از نرم افزار خوبتون. یک ایرادی که در این نرم افزار است رو لازم دیدم بگویم تا در نسخه بعد اصلاح بشه.
کسانی که ویندوز خودشون رو فارسی می کنند می دونند که دکمه استارت و آیکنها به سمت راست دسکتاپ منتقل میشه. از طرفی همچنان نمایش دسکتاپی تقویم تغییر نمیکنه و در سمت راست صفحه باقی می مونه. این باید اصلاح بشه و به سمت چپ دسکتاپ منتقل بشه.

با صلوات

mosakazemi;398962 نوشت:
سلام با تشکر از نرم افزار خوبتون. یک ایرادی که در این نرم افزار است رو لازم دیدم بگویم تا در نسخه بعد اصلاح بشه.
کسانی که ویندوز خودشون رو فارسی می کنند می دونند که دکمه استارت و آیکنها به سمت راست دسکتاپ منتقل میشه. از طرفی همچنان نمایش دسکتاپی تقویم تغییر نمیکنه و در سمت راست صفحه باقی می مونه. این باید اصلاح بشه و به سمت چپ دسکتاپ منتقل بشه.

با صلوات

سلام
ممنون
در نسخه سال آتی ان شاءالله انتخابی خواهیم گذاشت
یا علی

سلام

رنگ پاییزه خیلی قشنگه

ممنون:hamdel:

سلام
اگه امکان تغییر مکان فرم نمایش اوقات شرعی و همچنین مواردی مثل امکان تغییر رنگ یا افقی کردن نمایش تاریخ و ... نیز در نسخه های بعدی گنجانده بشه، بسیار عالی میشه

سلام،

تشکر از نرم افزار جامع، کاربردی و مفید شمیم یار که وجودش برای جامعه ما واقعاً لازم بود.

یک سوال:
کپی برداری از متن های داخل نرم افزار (مثل احادیث، اعمال روز و ...) اشکالی ندارد؟

LTWID;407646 نوشت:
سلام،

تشکر از نرم افزار جامع، کاربردی و مفید شمیم یار که وجودش برای جامعه ما واقعاً لازم بود.

یک سوال:
کپی برداری از متن های داخل نرم افزار (مثل احادیث، اعمال روز و ...) اشکالی ندارد؟

سلام
با دکر نام برنامه یا انجمن گفتگوی دینی به عنوان منبع اشکال نداره.
یا علی

برای اوقات شرعی شهری که تو لیست نیست باید چیکار کرد؟من از فردوس در خراسان جنوبی هستم

سلام
اگر بخش دانلودر نرم افزار را غیر فعال کنید بهتر است
آجه خیلی مزاحمت ایحاد می‌کند

موفق باشید

سلام

davood111;408413 نوشت:
برای اوقات شرعی شهری که تو لیست نیست باید چیکار کرد؟من از فردوس در خراسان جنوبی هستم

براي شهرهاي داخلي از نزديکترين شهر استفاده بفرماييد

sadeghdaneshjoo;408458 نوشت:
سلام
اگر بخش دانلودر نرم افزار را غیر فعال کنید بهتر است
آجه خیلی مزاحمت ایحاد می‌کند
موفق باشید

ان شاء الله در نسخه سال آتي براي اين مشکل تدبير ديگري اتخاذ خواهيم کرد
منتها مي توانيد طبق آموزش پست دوم همين تاپيک پيام ويندوز در اين مورد رو غير فعال کنيد.
http://www.askdin.com/post331708.html#post331708
يا علي

[="Tahoma"][="Blue"]

گل ليلا;408135 نوشت:
سلام
با دکر نام برنامه یا انجمن گفتگوی دینی به عنوان منبع اشکال نداره.
یا علی

یعنی اگر یه نفر مثلا حدیثی رو از نرم افزار کپی کنه و اسم اسک دین یا نرم افزار رو نیاره شرعا مشکل داره ؟ و اونایی که این نرم افزار رو تولید کردن راضی نیستن؟[/]

[="Tahoma"][="Indigo"]

gunmakers;408997 نوشت:
عنی اگر یه نفر مثلا حدیثی رو از نرم افزار کپی کنه و اسم اسک دین یا نرم افزار رو نیاره شرعا مشکل داره ؟ و اونایی که این نرم افزار رو تولید کردن راضی نیستن؟

سلام
عرض ادب و احترام
خیر هیچ مشکلی نداره
بردن نام منبع اختیاری است نبردین هم مشکلی درست نمی کنه:ok:[/]

با سلام خیلی ممنون از این تقویم خوبتون اگه می شه اوقات شرعی شهر رشت رو هم قرار دهید

[="Tahoma"][="Indigo"]

sepidetaheri;412685 نوشت:
ا سلام خیلی ممنون از این تقویم خوبتون اگه می شه اوقات شرعی شهر رشت رو هم قرار دهید

شهر رشت که تو برنامه هست
برید قسمت اوقات شرعی
گزینه انتخاب شهر
اون پایین با فلش ها صفحات عوض کنید
رو استان مورد نظر بزنید
لیست شهر ها میاد
بعد اون طرف هم از تو لیست شهر با فلش های پایینش جابجا بشوید تا شهر مورد نظرتون را پیدا کنید[/]

با سلام من ویندوز 8 64 بیتی دارم همیشه خطای زیر رو میده مشکل چیست؟

و کار نمیکند مثلا برای دیدن روزهای بعدی نمایش پایین تکراری باقی می ماند

کسی نیست پاسخ مشکل من رو بده؟

nazari_88;413331 نوشت:
کسی نیست پاسخ مشکل من رو بده؟

سلام
بنده خودم روی ویندوز 8 تست نکردم ولی دوستانی که نصب کردن چنین مشکلی رو گزارش نکردن.
سطح دسترسی یوزرتون اگر ادمین نیست ، ادمین قرار بدین ببینید مشکلتون حل خواهد شد؟
یا علی

گل ليلا;413335 نوشت:

سلام
بنده خودم روی ویندوز 8 تست نکردم ولی دوستانی که نصب کردن چنین مشکلی رو گزارش نکردن.
سطح دسترسی یوزرتون اگر ادمین نیست ، ادمین قرار بدین ببینید مشکلتون حل خواهد شد؟
یا علی

با سلام
من ادمین هستم بنظرم بخاط 64 بیتی اونه چون فلدر program ان فرق دارد
باز میشه بررسی کنید

سلام همون طور که گل لیلا گرامی فرمودند
من ویندوز 8 نسخه 64 بیت دارم شمیم هم روش نصب هست بدون مشکل دارم باهاش کار میکنم

شما رو نرم افزار کلیک راست کنید و run as administrator را بزنید
یک وقت احیانا انتی ویروستون موقع نصب ازتون درخواست مجوز نکرده شما گفته ابشید نه؟

موفق باشید

UFA;413350 نوشت:
سلام همون طور که گل لیلا گرامی فرمودند
من ویندوز 8 نسخه 64 بیت دارم شمیم هم روش نصب هست بدون مشکل دارم باهاش کار میکنم

شما رو نرم افزار کلیک راست کنید و run as administrator را بزنید
یک وقت احیانا انتی ویروستون موقع نصب ازتون درخواست مجوز نکرده شما گفته ابشید نه؟
موفق باشید

بله ممنون مشکل همون بود من دوباره دانلود کردم و با run as administrator که نصب کردم الان ظاهرا درست شده است.

سلام مجدد امروز که رایانه رو دوباره روشن کردم بازم همون خطا را مجدد داد ؟
این دفعه چکنم؟

nazari_88;413678 نوشت:
سلام مجدد امروز که رایانه رو دوباره روشن کردم بازم همون خطا را مجدد داد ؟
این دفعه چکنم؟

سلام
شما مراحل زیر را انجام بدید دوست گرامی
اول که با

run as administrator نصب کردی بعد برو تو مسیر زیر که تو عکس مشخصه و روی فایل tagh92.exe کلیک راست کن و گزینه properties را انتخاب کن و سر برگ دوم compatibility را انتخاب کن
اون پایین تیک گزینه که با فلش نشون دادم را بزن

یا علی
التماس دعا

UFA;413999 نوشت:
سلام
شما مراحل زیر را انجام بدید دوست گرامی
اول که با
run as administrator نصب کردی بعد برو تو مسیر زیر که تو عکس مشخصه و روی فایل tagh92.exe کلیک راست کن و گزینه properties را انتخاب کن و سر برگ دوم compatibility را انتخاب کن
اون پایین تیک گزینه که با فلش نشون دادم را بزن

یا علی
التماس دعا

سلام مجدد چیزی که با فلش نشون ندادی
ولی بنظرم منظورت مود ویندوز xp بوده اینکار و کردم فعلا جواب داده حالا تا فردا ببینم چی میشه

خوب سایت میتونه دو نسخه 32 و 64 ارائه کنه نباید سخت و ناممکن باشه
با توجه کامل بودن این تقویم و بروز بودن نیاز به دونسخه احاس میشود.

nazari_88;414459 نوشت:
سلام مجدد چیزی که با فلش نشون ندادی
ولی بنظرم منظورت مود ویندوز xp بوده اینکار و کردم فعلا جواب داده حالا تا فردا ببینم چی میشه

خوب سایت میتونه دو نسخه 32 و 64 ارائه کنه نباید سخت و ناممکن باشه
با توجه کامل بودن این تقویم و بروز بودن نیاز به دونسخه احاس میشود.

سلام و درود
نه منم ویندوز 8 دارم همین هست که تو عکس مشخصه
منظورم از فلش همون پیکانها بودند که یکی سیاه رنگ هست یکی قرمز رنگ
شما اون تیک
run this program as an administrator
را بزنید

عید مبارک

باعرض سلام نحوه فعال كردن اوقات شرعي شهر قم و شهر آبادان در تقويم شميم يار چگونه است بااینکه بعضی از استانها فعال می باشند
با تشکر

یا رب

گوشه ی سمت راست تقویم روی عکس خانه ی خدا کلیک کنید بعد بالا سمت راست انتخاب شهر رو کلیک کنید

[="Tahoma"][="Indigo"]

smm;415668 نوشت:
باعرض سلام نحوه فعال كردن اوقات شرعي شهر قم و شهر آبادان در تقويم شميم يار چگونه است بااینکه بعضی از استانها فعال می باشند
با تشکر

سلام
عرض ادب و احترام
اوقات تمام شهرهای ایران در برنامه هست
به قسمت اوقات شرعی برید
انتخاب شهر
اول استان را انتخاب کنید بعد شهر[/]

ماکه ازنرم افزارتون راضی بودیم خداباعث وبانیشوخیربده ان شاءالله

با سلام و خسته نباشید ، اگه بشه نسخه موبایل جاوا و آندروید رو هم تهیه کنید عالی میشه ، اجرتون با مولا ...

ممنون از برنامه ی خیلی خوبتون. من از طریق این برنامه با اینجا آشنا شدم.:Gol::Nishkhand:

سلام و عرض ادب
من ویندوزم رو تازه عوض کردم و تقویم شمیم یار رو نصب کردم؛ ولی وقتی کامپیوترو روشن میکنم و تویم شمیم یار در ابتدای کار، شروع به باز شدن میکنه، یه پیغامی مبنی بر اجرا شدن تقویم شمیم یار از طرف خود برنامه در قسمت پایین سمت راست ظاهر میشه که قبل فارسی میومد ولی الان اگه اشتباه نکنم چینی مینویسه برام. چیکار کنم فارسی بشه؟ خود تقویم فارسیه فقط این پیغام اولش چینی میاد
ممنونم

رنگ خدا;421205 نوشت:
سلام و عرض ادب
من ویندوزم رو تازه عوض کردم و تقویم شمیم یار رو نصب کردم؛ ولی وقتی کامپیوترو روشن میکنم و تویم شمیم یار در ابتدای کار، شروع به باز شدن میکنه، یه پیغامی مبنی بر اجرا شدن تقویم شمیم یار از طرف خود برنامه در قسمت پایین سمت راست ظاهر میشه که قبل فارسی میومد ولی الان اگه اشتباه نکنم چینی مینویسه برام. چیکار کنم فارسی بشه؟ خود تقویم فارسیه فقط این پیغام اولش چینی میاد
ممنونم

چرا برخي حروف فارسی تقويم درست نمايش داده نمي شوند ؟

جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی نمایش حروف فارسی، تنظیمات صحیح فارسی ویندوزتان را به صورت زیر بررسی فرمایید:
Win XP: Control Panel-->Language, and Regional Options
سپس زبان Farsi را انتخاب نمایید.
Win 7 : Control Panel-->Clock,Language & Region --> Regional and Language
زبان Persian را انتخاب نمایید.
سپس به برگه آخر یعنی Administrative رفته و با زدن دکمه Change System Locale گزینه Persian را انتخاب کنید.

موضوع قفل شده است