❖❖❖ بیش از 500 دلیل روشن بر ولایت حضرت علی علیه السلام از کتب اهل سنت ❖❖❖

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
❖❖❖ بیش از 500 دلیل روشن بر ولایت حضرت علی علیه السلام از کتب اهل سنت ❖❖❖

[="Navy"]توضیح : مولف این کتاب که - از محققین به نام ایران است - و همچنین صاحب کتاب هایی چون : طوبای هدایت و مرآةالابرار است در این کتاب با رجوع به بیش از ۸۰ مصدر از منابع اهل سنت ، ۵۱۲ روایت در مورد ولایت ، وصایت و خلافت بلافصل امیرالمومنین (علیه السلام) را جمع آوری کرده است.

که البته مولف تمام روایات موجود را نیاورده است بلکه منتخبی از آنها را آورده است.به عنوان مثال فقط در کتاب تاریخ دمشقِ ابن عساکر بیش از دویست و پنجاه مرتبه حدیث غدیر و ولایت با اسناد مختلف ذکر شده که مؤلف از این تعداد با در نظر گرفتن اختلاف نقلها نهایتاً کمتر از پنج حدیث را نقل کرده است.

و این کتاب علاوه بر روایات شامل چند بحث علمی نیز در خصوص حدیث منزلت ، علم امیرالمومنین (علیه السلام) ، حدیث غدیر و معنای مولا ، آیه ولایت و پاسخ به شبهات آن و ... است.
و جالب تر آنکه در پیشگفتار کتاب می خوانیم :


اما هر کس با هر مذهبی از هر کتاب معتبری بتواند یک سوم روایاتی که در این کتاب از منابع اهل سنت در باب ولایت و خلافت و وصایت حضرت امیرالمومنین علیه السلام نقل شده درباره‌ی ولایت و خلافت دیگران بیاورد مبلغ پنج میلیون دلار از مولف به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد و این عهد ایست بین مولف و خدای سبحان که آنرا ادا کند و پروردگار را شاهد می‌گیرد که بر عهدش پایبند باشد و کفی بالله شهیداً.اما نکته دیگر آنکه طبقه بندی این احادیث در این کتاب بر اساس کتاب ها می باشد و موضوعات چنین است :
- ادله ولایت در کتاب صحیح بخاری
- ادله ولایت در کتاب صحیح مسلم
- ادله ولایت در کتاب سنن ترمذی
- ادله ولایت در کتاب سنن ابن ماجه
- ...

و این می تواند برای محققان بسیار مفید باشد.

و خوانندگان این کتاب - به خصوص کسانی که اولین بار است چنین کتاب هایی را می خوانند - باید توجه داشته باشند که در پاورقی صفحات کتاب تنها نام کتاب ، جلد و صفحه آورده شده است و به ناشر کتاب اشاره ای نشده است. حال با توجه به آنکه کتاب ها ی مرجع (مانند صحاح سته) دارای چاپ های مختلف هستند و تعداد جلد و صفحه هر چاپ ممکن است با چاپ دیگر تفاوت داشته باشد ، باید به کدام چاپ رجوع کرد ؟


جواب آن است که باید به چاپی رجوع کرد که مولف در انتهای کتاب در بخش منابع به آن اشاره کرده است.[/]

[="Navy"]


[/]

بسمه تعالی

جهت تهیه کتاب النصوص در قم، تهران و حومه آن ها می توانید اطلاعات لازم و هماهنگیهای مربوطه را با تلفن [HL]02517834572 [/HL]انجام نمایید .