کوسه های دریا دلرحم تر از مردم خشکی - مرگ کودک 3 ساله سوری

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

[="Tahoma"][="Black"]ماجرای کودک سوری غرق شده از زبان پدرش
حوزه/ با یک موج بلند پسر اولم از دست رفت و مجبور شدم او را رها کنم تا پسر دیگرم را بگیرم. دومین پسرم نیز از دنیا رفت و کف از دهانش بیرون زد و مجبور شدم او را نیز رها کنم تا همسرم را نجات بدهم، اما متوجه شدم هسرم نیز فوت کرده است.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، چندی پیش تصویر پیکر بی جان یک کودک سوری در کنار دریا توجه تمام جهان را به خود جلب کرد؛ کودکی که با حنجره کوچک خود بار دیگر فریاد مظلومیت مردم آواره و بی پناه سوریه را به گوش جهان رساند.

عبدالله ابوغالب پدر این کودک اهل سوریه اهل کوبانی است که در یک مغازه سلمانی در دمشق کار می کرده و همچون اکثر خانواده های سوری در جستجوی یک زندگی بهتر به همراه همسرش ریحانه و دو کودک خود به نام های "آلان" دوساله ـ که تصویرش تمام جهان را پر کرد ـ و "غالب" چهارساله از سوریه خارج می شود تا شاید به دور از درگیری های سوریه جایی برای آرامش خانواده خود بیابد و اکنون در رادیو روزنه سوریه ماجرای خود و خانواده اش را با صدایی سرشار از حزن و اندوه بیان می کند.
وی گفت: پس از خروج از سوریه به ترکیه رفتم و مجبور شدم به عنوان کارگر ساختمان با اجرت روزی 50 لیره کار کنم تا دستم را به سوی کسی دراز نکنم، اما این مبلغ برای زندگی ما کافی نبود و از این رو خواهرم هم با اجاره دادن منزلش به ما کمک می کرد. پدرم و خواهرم پولی را به من دادند تا به اروپا بروم و زندگی بهتری برای خود و خانواده ام فراهم کنم. بارها تلاش کردم خودم را به یونان برسانم و هر بار موفق نشدم و چندی پیش با دو قاچاقچی آشنا شدم که یکی از آنها اهل ترکیه و دیگری اهل سوریه بود و برای رد کردن من و همسرم از مرز 4000 یورو از من خواستند و دو هزار یورو هم برای دو پسرم از من خواستند اما من گفتم بیشتر از 4000 یورو پولی ندارم. سرانجام 12 نفر شدیم و همه سوار بر یک قایق ماهیگیری کوچک شدیم که حدود 5 متر طول داشت.
مدت زمان کمی که گذشت امواج دریا بلند شد و قاچاقچی ترکی به دریا پرید و فرار کرد و ما را با امواج دریا تنها گذاشت. در این هنگام بود که قایق وارونه شد و من به تنهایی مراقب همسر و دو پسرم بودم و همگی حدود یک ساعت به قایق وارونه شده آویزان شده بودیم و بچه هایم هنوز زنده بودند. با یک موج بلند پسر اولم از دست رفت و مجبور شدم او را رها کنم تا پسر دیگرم را بگیرم.
عبدالله که اکنون گریه می کند ادامه داد: دومین پسرم نیز از دنیا رفت و کف از دهانش بیرون زد و مجبور شدم او را نیز رها کنم تا همسرم را نجات بدهم، اما متوجه شدم هسرم هم فوت کرده. پس از این اتفاقات سه ساعت دیگر هم روی آب بودم تا اینکه گارد ساحلی ترکیه رسید و مرا نجات داد.
ابوغالب در پایان گفت: می خواهم به تمام جهان بگویم به حال من و تمام مردم سوریه نگاه کنید و با ما مهربان باشید و باری از دوش آنها بردارید. امیدوارم پسر دوساله ام "آلان" نماد مصیبت ها و رنج های مردم سوریه بشود.

http://hawzahnews.com/detail/News/357392[/]

[="Navy"]

[/]

عكسها ديوونه كننده بود
خدايا خودت ظهورش رو نزديك كن:geryeh:

[=Microsoft Sans Serif]السلام علیک یا رقیه بنت الحسین

[=Microsoft Sans Serif]با چشم اشک بار علیکنّ بالفرار...................با قلب داغ دار علیکنّ بالفرار
از من به لاله های حرم عمه جان بگو.........حتی به روی خار..علیکنّ بالفرار
دقت کنید گم نشود هیچ کودکی
................امشب در این دیار علیکنّ بالفرار[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

"دل به دریا زده"
دنیا شبیه نقاشی هایت نبود.
با آسمانی آبی،
خورشیدی درشت
و خانه ای امن
که از چند خط ساده
ساخته شود.

در دنیای ترسناک ما
گلوله ها
لالایی می گویند
و دست موشک
گهواره ها را می جنباند.

حالا می توانی بخوابی برای ابد.
کنار ماهی ها و
عروس های دریایی.
[HL]کودک دل به دریا زده ی بی سرزمین![/HL]

این دنیا
[HL]به درد به دنیا آمدن نمی خورد!
[/HL]

یغما گلرویی

[="Navy"]از صبح تا الان چند بار برای این بچه گریه کردم
زیاد عکس بچه های کشته شده سوریه و عراقو دیدم
ولی این یه غم دیگه ای داره

خدا هممونو لعنت کنه
این دنیا تقصیر همه ماس[/]

[=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
مرگ کودک 3 ساله

...............................گویی که روضه ی مجسم است.....

[b]content[/b]

چه شد به گوشه ویرانه سر زدی بابا.... خوش آمدی بابا

تو را صدا زدمو، با سر آمدی بابا.... خوش آمدی بابا

جنگ یزیدیان و حسینیان همچنان ادامه دارد....

دنیا رو به لجن کشیدن بی وجدان ها به بچه ها هم رحم نمی کنن :geryeh:

[="Tahoma"][="Black"]

دیده ای طفل سوری مظلوم
شده زآغوش مادرش محروم ؟

زین ستم که کرده ای ظالم
نشده قلب سنگ تو مغموم ؟ :geryeh:
[/]

خدا لعنتشون کنه
آمین

[="Navy"]

تدفین ایلان کردی
:Sham::Sham::Sham:خوش به حالت که رفتیو بیشتر از این این دنیای کثیفو تحمل نکردی:Sham::Sham::Sham:

[/]

اللهم عجل لولیک الفرج . آمین

سلام بر همه
وقتی خطبه های امیرالمومنین امام علی (ع) رو از نهج البلاغه می خونم اونجا که امام می فرماید شما دل من رو خون کردید
اونجا که می فرماید ای کاش هرگز شما را نمی دیدم و شما را اصلا نمی شناحتم
اونجا که می فرماید خدایا علی را از آینها بگیر و یک شخص بدی بر آنها مسلط کن
اونجا که می فرماید من نمی دانم با شما چه کنم؟ تابستان شما را به جنگ فرا می خوانم می گویید هوا گرم است
زمستان شما را به جنگ فرا می خوانم می گویید هوا سرد است

در جاهای بسیاری مخصوصاً در 40 خطبه اول امام به شدت از مردم کشورش ناراضی است و....

مردم ایران هم بدانند اگر امام زمان خود را تنها بزارند
اگر حالا که همه دست جمعی با امام زمان خود بییعت کردند (مانند بیعت مردم عراق و مدینه با امام علی ع)
اگر حالا بخواهند پا پس بکشند و امام مهدی را تنها بزارند نفرین های امام پشت ماست و از مردم سوریه و عراق هزاران بار بدتر به سرمان می آید

صد البته که امروز فقط شیعیان در عراق و سوریه مورد حمله و کشتار قرار می گیرند و هیچ کاری با دشمنان امام علی ع ندارند ولی از بعد از امام علی تا بحال رنگ خوشی از این کشورها گرفته شد.
بنده فکر میکنم تا روزی که دوباره بیعت خود را با فرزند امام علی نبندند این مشکلات آنها حل نمی شود
بزرگترین وظیفه ما شناساندن امام مهدی به تمام دنیاست

او می آید و عیسی پشت سرش نماز می خواند و تورات و انجیل را به همراه دارد
او با لباس پیامبر ص و شمشیر پدرش امام علی می آید

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم