کشیدن چادر از سر خانم محجبه!!!

تب‌های اولیه

95 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کشیدن چادر از سر خانم محجبه!!!


در این روزگاری که مردم در خواسته‌های «خود» غوطه‌ور شده‌اند و مشغولیت‌های دنیایی آنها را سرگرم کرده است، هستند کسانی که هنوز می‌خواهند فروع دین خود را حفظ کنند و برای سرنوشت نیک جامعه، دست و پا می‌زنند.

سمانه شمس، دختر ۳۰ ساله‌ای است که یکشنبه ۲۳ تیرماه امسال در پی امر به معروف و نهی از منکر به یک زن بدحجاب، مورد حمله وی قرار گرفت. این اتفاق در ماه مبارک رمضان در میدان پونک تهران رخ داد.
*** ماجرای عصر یکشنبه را این طور شروع کنیم که شما پس از پایان یک روز تلاش و کار، به سمت منزل می‌رفتید تا اینکه با یک زن بدحجاب مواجه می‌شوید و برحسب وظیفه، احساس تکلیف می‌کنید که امر به معروف و نهی از منکر کنید اما واکنش‌ این زن، خارج از تصور بوده است، بقیه اتفاق را خودتان توضیح دهید.

شمس: مسیر برگشت من از محل کار به سمت منزل از محدوده میدان صادقیه تا میدان پونک است. ساعت حول و حوش ۵ بعدازظهر بود که نزدیک مرکز خرید پونک رسیدم. معمولاً هم اطراف مرکز خریدها و پاساژها پاتوق زنان و دختران بدحجاب است با یکی از این زنان بدحجاب مواجه شدم و مثل همیشه که بر حسب تکلیف دینی، با یک جمله به آرامی، امر به معروف می‌کردم به این خانم تنها یک جمله گفتم و آن این بود که «می‌شود حجابت را رعایت کنی» فقط و فقط همین یک جمله را گفتم که هنوز به نقطه آخر آن نرسیده بودم به یک باره، به سمت من حمله کرد و گلوی من را فشار داد و با دست دیگر شروع به چنگ انداختن به صورت من کرد. من هم که روزه بودم و هوا هم گرم بود احساس خفگی می کردم اما به هر طریقی که بود تلاش کردم بدن خودم را از دست‌های او جدا کنم.

این تو هستی که باید حجابت را برداری شماها چند نفری بیشتر نیستید!

*** یعنی هیچ صحبتی نکرد و در جواب امر به معروف به سمت شما حمله‌ور شد؟

شمس: نه، در حین حمله ور شدن به سمت من، فحاشی می‌کرد و می‌گفت که «آدمت می‌کنم، بی‌جا می‌کنی که به من حرف می‌زنی، کاری می‌کنم که دیگر جرأت نکنی به کسی بگویی حجابت را رعایت کن و...» بعد از اینکه خودم را از دست‌هایش جدا کردم به او پیشنهاد کردم که کانکس کلانتری آن سمت خیابان است، بیا برویم تو به خاطر حرف من از من شکایت کن و من هم از اینکه شما کتکم زدی شکایت می‌کنم هنوز جمله را به پایان نبرده بودم این بار بدتر از دفعه قبل به سمتم حمله ور شد و تلاش کرد چادر و روسری‌ام را از سرم بکشد هر چقدر او تلاش می‌کرد من هم مقاومت بیشتری می‌کردم حین این کار، بلند بلند فحاشی می‌کرد و می‌گفت «این تو هستی که باید حجابتو برداری، اینجا دیگه جای شماها نیست، این شماها هستید که باید از اینجا بروید، شماها چند نفری بیشتر نیستید، بمانید خودم چادر از سرتان می‌کشم و...» در این زمان دیگر صدای من هم بلند شده بود و تلاش می‌کردم که چادرم را روی سرم حفظ کنم و به لطف خدا هم این خانم نتوانست به هدفش برسد.

دوره امر به معروف گذشته است؟!

*** حوالی مراکز خرید معمولاً شلوغ است و پر رفت و آمد، کسی ناظر این اتفاق نبود که به کمک بیاید؟

شمس: چرا مردم بودند، حتی کانکس کلانتری هم در آنجا بود که نیروهایش مثلاً امنیت آنجا را باید تأمین می‌کردند. اما مردم بیشتر رد می‌شدند و می‌رفتند تا اینکه وقتی زمان کشیده شدن چادر من شد و من صدایم بالا رفت یک آقایی از رهگذران آمد و آن خانم را از من جدا کرد و نجاتم داد. بعد از آن حدود بیست نفر دور ما جمع شده بودند که بیشتر آنها هم آقایان بودند. بعضی‌ها در همان حین، به جای اینکه نسبت به وضع فاجعه بار ظاهر آن خانم، معترض باشند به من یادآوری می‌کردند که دوره امر به معروف گذشته است و نباید به این خانم‌های با این ظاهر حتی نزدیک شد، خانمی به من می‌گفت «به تو چه ربطی داشته، هر کسی را در گور خود می‌خوابانند» آقایی می‌گفت « این زن اوضاعش معلوم است».

*** با این اوصاف، وضع جسمی شما در حال حاضر چطور است؟

شمس: با اینکه چند روز از ماجرا گذشته اما هنوز آثار کوفتگی آن در سر و گردنم وجود دارد.

*** گفتی که یک کانکس کلانتری هم آنجا بود یعنی مأموران کلانتری هیچ عکس العملی نسبت به این اتفاق نداشتند؟

شمس: نه، اصلاً! در تعجبم که نیروهای پلیس در آنجا پس چه نقشی دارند، مگر نه اینکه امنیت منطقه را باید تأمین کنند؟

*** نیروهای پلیس در کانکس حضور داشتند؟ شاید آن زمان در محل، حاضر نبودند؟

شمس: حضور داشتند همیشه یکی از نیروهایشان بیرون کانکس می‌ایستد و کشیک می‌دهد، آن روز پلیس که از موضوع، مطلع نبود اما شلوغی بیست نفری در خیابان را که می‌دید می‌توانست حداقل عکس العملی نشان دهد. این خانم به حدی رفتاری عجیب و غیرطبیعی داشت که حتی اگر یک سوزن در اختیارش بود چشمان من را درمی‌آورد چه برسد به اینکه وسیله دیگری برای حمله داشت معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتاد. این خانم حتی زمانی هم که از دستش نجات پیدا کرده بودم فریاد می زد که «اگر یک بار دیگر ببینمت می کشمت، مگر یک بار دیگر نبینمت، زنده نمی‌گذارمت و...»

دیگر گشت ارشاد جمع شده است جلوی دزدی را می‌گیریم

*** خوب، ماجرا را تا اینجا گفتید که آقایی، شما را از دست این خانم نجات داد بعد از آن چه اتفاقی افتاد سراغ کانکس کلانتری رفتید؟

شمس: نه، تعدادی از مردم برای اینکه خطری دوباره از طرف آن خانم برای من نباشد من را تا منزل همراهی کردند ولی وقتی رسیدم خانه، خانواده به من گفتند که باید به سراغ کلانتری می‌رفتم و شکایت می‌کردم برای همین دوباره با خانواده به سمت محل اتفاق برگشتیم و سراغ کانکس کلانتری رفتم موضوع را توضیح دادم و از اینکه عکس‌العملی نشان نداده بودند گله کردم، آنها به من گفتند که حالا که این خانم رفته از چه کسی می‌خواهم شکایت کنم اما گفتم من شکایتم از مسئولان است نه از این خانم. پرسیدم گشت ارشادی که قبلاً روبروی این مرکز خرید می‌ایستاد کجاست؟ جوابم را این طور دادند که «دیگر گشت ارشاد جمع شده»، البته آن زمان هم که گشت ارشاد بود از هر ۱۰ نفر به یکی تذکر می‌داد ولی به هر حال، کمی نقش بازدارندگی داشت. سربازی که در کانکس بود به من گفت که «ما فقط وظیفه داریم اینجا مراقب باشیم که دزدی انجام نشود»!

*** شما مسئول این اتفاق را چه کسی یا چه دستگاهی می‌دانید؟

شمس: من در کانکس کلانتری هم که بودم گفتم من می‌خواهم از آقای احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی شکایت کنم. بدحجاب‌ها وقیح شده‌اند. آنها به من گفتند که این شکایت را اینجا نباید تنظیم کنی بلکه باید به مراجع بالاتر بروی مثل کمیسیون اصل ۹۰ یا دفتر مقام معظم رهبری. من آنجا شکایتی را ننوشتم.

*** حالا هنوز هم برای شکایت و مراجعه به این مراجع رسیدگی و دفاتر مصر هستید؟

شمس: بله، حتماً این موضوع را پیگیری می‌کنم چون نباید به جایی برسیم که حکمی به نام امر به معروف و نهی از منکر را فراموش شده بدانیم تا هر کسی هر طوری که می‌خواهد در جامعه اسلامی عمل کند.

این خبر بود اما مطلب


اکثر قریب به اتفاق مردم ما مسلمان هستند . نشان این موضوع اینکه شما برین تو خیابان و افرادی که ظاهر خوبی ندارند بگویید مسلمان نیستی و ببینین چی جواب میدن . بیشترشان میگن مسلمان هستم و حتی عده ای جواب خواهند داد خودت مسلمان نیستی من مسلمانم . این را هر ایرانی اگر به اطراف خود نگاه کند میبیند که امثال این خانم بیحجاب که مسلمان نباشد در جامعه ما خیلی کم است . ( البته ممکن است این خانم هم مسلمان باشد اما تبلیغات یا ناراحتیها و مشکلات باعث این کارش شده باشد )
به خانم ناهی منکر تبریک میگویم که مصداق این آیه هستند ( شما بهترین امتی هستید که امر به معروف و نهی از منکر میکنید و به خدا ایمان می آورید) و دعا گوی ایشان هستم که ما صدقه سر ایشان زندگی میکنیم و عرض میکنم که خوش به سعادت شما که در ماه مبارک رمضان در این راه کتک خورده اید .

نکات قابل ملاحظه

چرا این عده محدود به خود اجازه میدهند اینگونه عربده بزنند ؟
راهکار مقابله با این وضع چیست؟

وقتی این افراد اینگونه در جامعه ظاهر میشوند آنها که حجابشان شل است خودشان را با ایشان مقایسه میکنند و فکر میکنند حجابشان خوب است . در واقع این افراد خط شکنان بی دینی در جامعه هستند.
چرا مردم سکوت مینمایند در حالیکه افرادی مانند این خانم بیحجاب که بسیار کمند عربده میزنند ؟

جواب اینست که ما آماده کتک خوردن و حتی مرگ در راه امر به معروف و نهی از منکر نیستیم . قرآن میفرماید (آیا گمان میکنید بدون اینکه مجاهدان و صابران شما مشخص شوند به بهشت میروید ) .

ما نیاز به تعداد محدودی امثال این خانم داریم که از کتک و مرگ در راه خدا بیم نداشته باشند . اینکه از نیروی انتظامی توقع داریم و خودمان هیچ کاری نمیکنیم اشتباه است . این فرمایش سالها پیش مقام معظم رهبری است که شما تذکر بدهید و بروید وقتی تعداد تذکرها زیاد شود خودشان حساب کارشان را میکنند. اینکه گفته میشود در نهی از منکر باید احتمال تاثیر داد و جان و مالمان در خطر نباشد برای این شرایط نیست . گاهی شرایطی وجود دارد که اگر نهی از منکر نشود وضع بدتر میشود ، اینجا دیگر احتمال تاثیر و خطر مطرح نیست و لازم است برای جلوگیری از بدتر شدن وضع اقدام شود. مثال اینکه منزلمان دزد آمده و میخواهد به ناموسمان تجاوز کند چه میکنیم ؟
بازهم میگویم اکثر مردم ما مسلمان هستند و امثال این خانم بیحجاب بسیار محدود و اگر ما به وظیفه دینیمان عمل کنیم اوضاع جامعه بهبود میابد و الا باید منتظر روزهای بدتر باشیم . دولت جدید هم که از این قیدها ندارد پس لازم است خود مردم وارد عمل شوند و از دولت انتظار نداشته باشند .

یک نفر یا گروه شروع کنه سایتی درست کنه و تبلیغ این فرهنگ رو بکنه . یعنی فرهنگ کتک خوردن و کشته شدن در راه امر به معروف و نهی از منکر .
ما جلسات و سایت مذهبی زیاد داریم اما این کار زمین مونده و باید شروع بشه.
جهت منحرف نشدن موضوع اضافه میشود که اخلاق مداری ، الگو بودن در زندگی ، رعایت اصول نهی از منکر ودیگر اصول اولیه در این بحث مطرح نیست بلکه ما نیازمند مقابله با خط شکنان فرهنگی از جمله حجاب هستیم و با شرائطی که بوجود آمده نیازمند مقابله با هرگونه مشکلی هستیم.

[="DarkSlateBlue"]

بپاخیزید;369199 نوشت:
دوره امر به معروف گذشته است؟!

واقعا دیگه نمیشه امر به معروف کرد!
من در بازار دیدم که یک خانم محجبه به یک خانم بد حجاب فقط یک تذکر کوچیک داد و اون خانم کاشکی کتکش میزد! بسیار عصبانی شد و شروع کرد دونه دونه لباسهاشو به دراوردن جلوی ملت!
ملت اسکول هم همه گوشی به دست داشتن فیلم میگرفتن! روسری رو دراورد و دکمه های مانتوشو باز کرد که چند تا خانم به زور جلوشو گرفتن و دست و پاشو گرفتند اما چون بسیار فعالیت شدیدی داشت و خودش رو به این سو و آن سو پرت میکرد تا رها شود و دکمه هایش هم باز بود همه جایش پیدا بود....
تا اینکه نیم ساعت همین جوری او را محکم نگه داشتند تا یک پلیس خانم پیدا شد و بردش!

خیلی اوضاع خرابه هیچ کاری نمیشه کرد! من قبلا مثل شما فکر میکردم :Lflasher::Lflasher: و یک تاپیک هم دقیقا در همین رابطه زدم :Rflasher::Rflasher::Rflasher:اما با دیدن این صحنه ها که یکی دوتا هم نیست نا امید شدم....[/]

البته اینکه گفته شود افراد بی یا بد حجاب محدود و قلیل اند ، سخن نادرستی است به هر حال در جامعه زندگی می کنیم و کثرت و قلت گروه ها و فرهنگ ها معلوم است

اما اینکه گفته می شود افراد بد حجاب مسلمان اند ، اینهم نادرست است ، اینکه من بگویم مسلمانم و اصرار و تاکید بر آن داشته باشم فقط خودم را تسکین داده ام ! این چطور مسلمانی ست که با بی حجابی همراه است ؟

اما بحث اصلی یعنی امر به معروف و نهی از منکر :

دوست عزیز ! واقعا دیگر دوره امر به معروف و نهی از منکر گذشته ! نه اینکه نتوانیم ، نمی شود .

خداوکیلی ما کدامین فرمان قرآن و اسلام را رعایت می کنیم که بخواهیم این یکی را رعایت کنیم ؟

دیگر به حقیقت این مثل رسیده ام که اگر من خیلی زرنگ باشم ، کلاه خودم را می چسبم باد نبرد ، دیگر امور دیگران بماند !!!!!!!!!!!!!!!!

عبدالرسول;369273 نوشت:
دوست عزیز ! واقعا دیگر دوره امر به معروف و نهی از منکر گذشته ! نه اینکه نتوانیم ، نمی شود .
با این حرفتون کاملا مخالفم. الحمدلله در مورد امربه معروف و نهی از منکر کارهای جدیدی شروع شده که نمونه اش هم فعالیت دانشجوها در قالب یک جنبش به نام جنبش حیاست. می تونین به لینکشون یه سر بزنین و خاطرات امربه معروف و نهی از منکر بچه ها رو بخونین که روز به روز الحمدلله بیشتر میشه. اینم لینکش: hayauni.ir. بنده خودم به امر به معروف و نهی از منکر حتی در این جامعه امروز معتقدم و اونو همانظور که حضرت اقا هم فرموده اند تاثیر گذار میدونم و از وقتی که این خبررو هم شنیدم برای امربه معروف و نهی از منکر مصمم تر شدم. ...ومن الله توفیق

سلام

نمیخواهم از کسانی که پوشش بدی دارند دفاع کنم ولی طوری دارید جا می اندازید که افراد بد پوشش رفتار و برخوردشان مثل انسانهای بدوی است . در این مورد احتمالا طرف مشکل شخصیتی داشته و یا اینقدر تبلیغ اشتباه خوانده و دیده و شنیده که همچین رفتاری داشته (دقت کنید من رفتار این خنوم را توجیه نمیکنم )...

و متاسفانه این قضیه به عکس هم هست و برای افراد با حجاب هم همچین تبلیغاتهای منفی وجود دارد ،وقتی در تلویزیون رادیو ماهواره و اینترنت اینقدر دارند به طور مستقیم و غیر مستقیم بر علیه حجاب تبلیغ میشود باید انتظار داشت .

منظور من تبلیغات ضد شخصیتی است که در ان شخصیت افراد را با تبلیغ های نادرست می کوبانند ...

تبلیغ باید درست ، سالم و تاثیر گذار باشد

ایا شما میپسندید که شخص دیگری نوشته ای بنویسد که جای افراد به عکس این نوشتار شما باشد ؟؟؟!!! انوقت همه چادری ها بد میشوند !

موتاسفانه وضع در بعضی جاها داره روز به روز بدتر میشه.یکی از نزدیکان من(از بستگان درجه یک) یه مدت پیش برای خرید به یکی از مناطق مدرن(!!!!!)رفته بود خانمی است که حجابشرو کامل رعایت میکنه و روشو محکم میگیره.یکی از دست فروشها خیلی جدی تهدیدش کرده بود که شب اینطوری بیای بیرون میکشیمت!!!!!!....

یادش بخیرچندسال پیش که داشتم ازخیابون ردمیشدم یه خانمی دستشوگذاشت روشونموبهم گفت افرین دخترم که چادرمیذاری چهره اون زن یادم نیست اماهربارکه یادحرفش میفتم خیلی خوشحال میشم وازاینکه چادری هستم خوشحالم دوره امربه معروف ونهی ازمنکرنگذشته وهیچوقتم نمیگذره فقط این ماییم که کوتاهی میکنیم منم قبلناوحتی الان مستقیم وغیرمستقیم دوستاموبه حجاب به ارایش نکردن تشویق میکنم امااگه به حرفم گوش هم ندن بازادامه میدم اماجاهایی بوده که کوتاهی کردم

سلام
وقتی خبر رو خوندم خیلی ناراحت شدم و احساس کردم اینکه اون زن بدحجاب این حرف زده ناشی از اهمال کاری تک تک ماهاست...
ما چادری ها و با حجاب ها باید هر جور شده با هم متحد بشیم تا این گناه بدحجابی اینقدر در ملا عام شیوع پیدا نکنه و به غیر از امر به معروف و نهی از منکر بیشتر توی جامعه حاضر باشیم تا نامسلمونای بدحجاب توهم نزنند که بیشتر از ما هستند.
من که برای مبارزه با اونا اعلام آمادگی تا حد مرگ و کتک خوردن رو دارم.

با سلام خدمت دوستان
بر فرض عده از روی جهل رفتار احمقانه ای انجام بدن ما که نباید مثل اونها برخورد کنیم. مگه اسلام با کسی سر جنگ داره که اعلام مبارزه می کنین. بهترین راه مقابله با بد حجابی آگاه سازی و برخورد با منطق و مهربانیه و معرفی فلسفه حجابه. در ضمن اینقدر افراد قابل نصیحت شدن هستن که لزومی نباشه وقتمون را صرف انسان های زبان نفهم کنیم.

ادْفَعْ بِالَّتِی هِی أَحْسَنُ السَّیئَةَ ...«96 مومنون»

بدی را به بهترین راه و روش دفع کن (و پاسخ بدی را به نیکی ده)!

[="Tahoma"][="SeaGreen"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

شما به عنوان یک مرد به یک خانم بد حجاب تذکر میدید یا خیر؟
:Gol:[/]

به نام خدا.

واقعا خبر بدیه.

اما من میخوام بگم نگاه نادرستی به مقوله ی امر به معروف و نهی از منکر داریم. امر به معروف و نهی از منکر رو فقط در گفتن زبانی میدونیم گویا. و این به نظر من ، بدترین کاره. شما نگاه کنید ، بقیه ای که فرهنگشون رو عرضه میکنن اینجوری عمل نمیکنن! دیگه آخرین مرحله اینه که بریم جلو بگیم حجابت رو درست کن و ...

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

[="Tahoma"][="SeaGreen"]اللهم عجل لولیک الفرج

دوستان من چه کار کنم؟

ما 14 الگو داریم به نظر شما الان وقت عمل کردن به سیره کدام بزرگوار است؟:Gig:[/]

بپاخیزید;369199 نوشت:
چرا مردم سکوت مینمایند در حالیکه افرادی مانند این خانم بیحجاب که بسیار کمند عربده میزنند ؟

با سلام.

دلیلش ساده است: چون این افراد کم نیستند.

بپاخیزید;369199 نوشت:
اکثر قریب به اتفاق مردم ما مسلمان هستند . نشان این موضوع اینکه شما برین تو خیابان و افرادی که ظاهر خوبی ندارند بگویید مسلمان نیستی و ببینین چی جواب میدن . بیشترشان میگن مسلمان هستم و حتی عده ای جواب خواهند داد خودت مسلمان نیستی من مسلمانم .

بله مسلمان اند. اما در اسلام آنها حکم حجاب اختیاری است. مثل مسلمانان ترکیه و سوریه و مصر و ...

موفق باشید.:Gol:

[=times new roman]سلام علیکم و رحمه الله

اول اینکه

حجاب در جامعه در درجه اولی نیاز به تبئین دارد نیاز به تبلیغ دارد نیاز دارد کسانی که امر به معروف و نهی از منکر میکنند احکام آنرا و جای این امر را بهتر درک کنند و خدای ناکرده با عمل ضد دینی ای باعث توجیه بی حجابی نشوند.

بی حجاب یو بد حجابی آنقدر بی منطق و بدور از نفس و عقل سلیم هست که بشود با تبلیغ و تبئین صحیح آنرا ریشه کن کرد و نیاز به برخاستن کسانی است که با اسلام آشنائی دارند با احکامش و با امر به معروف و نهی از منکرش تا در هنگام نهی از منکر عمل منکر و پلیدتر صورت نگیرد.

دوم اینکه

بپاخیزید;369199 نوشت:
چرا مردم سکوت مینمایند در حالیکه افرادی مانند این خانم بیحجاب که بسیار کمند عربده میزنند ؟[/quote]
[=times new roman]
جناب بپاخیزید تا زمانی که منطق و دلیلی هست عربده کارساز نیست
و اگر
شما هم عربده این تعداد که خیلی کم هستند را نقل نکنید بلکه دنبال راه حل بروید در این صورت به حجاب کمک کرده اید.

اگر یک عمل قبیحی در جامعه ای از یک نفر یا 10 نفر سر میزند و آن عمل شایع نیست راه حلش چیست ؟
بدون شک اولین کاری که واجب است نکنیم نقل آن عمل در محافل است . یعنی خودمان عامل شایعه نشویم و این وهم را برای عامه القاء نکنیم که یک اتفاق قبیح شایع در جامعه وجود دارد در حالی که اینطور نیست.

(بنا به نقل قول) کسی به ناصحی حمله کرده و این می تواند دلایل زیادی داشته باشد . شاید لحن صحبت ناصح صحیح نبوده و شاید آن زن وضعیت روحی درستی نداشته والا اینچنین حمله کردن در دعوای دو هوو هم مشاهده نمیشود.

و شاید هزار دلیل دیگر که ربطی به مساله ضد حجاب بودن ندارد در این امر دخیل بوده

ولی انگار دوستان عمدا اصرار دارند با نقل این موارد استثنائی این مساله را تعبیر به ضد حجاب بودن بخشی از جامعه کنند

اگر این یک بازی سیاسی اجتماعی است بروید در محافل خودتان بازی کنید و این مشکلات را با شیوع آن به جامعه تعمیم ندهید.

بدلایلی که عرض شد
درخواست حذف این تاپیک را از مدیریت محترم متمنی هستم.


یاحق

asad;369251 نوشت:
من در بازار دیدم که یک خانم محجبه به یک خانم بد حجاب فقط یک تذکر کوچیک داد و اون خانم کاشکی کتکش میزد! بسیار عصبانی شد و شروع کرد دونه دونه لباسهاشو به دراوردن جلوی ملت!
ملت اسکول هم همه گوشی به دست داشتن فیلم میگرفتن! روسری رو دراورد و دکمه های مانتوشو باز کرد که چند تا خانم به زور جلوشو گرفتن و دست و پاشو گرفتند اما چون بسیار فعالیت شدیدی داشت و خودش رو به این سو و آن سو پرت میکرد تا رها شود و دکمه هایش هم باز بود همه جایش پیدا بود....
تا اینکه نیم ساعت همین جوری او را محکم نگه داشتند تا یک پلیس خانم پیدا شد و بردش!

سلام
فکر میکنم برای این وقایع باید
خون گریه کرد
و شاید راهی برای برخورد متفاوت با بد حجابی باید جست
والله الموفق

حامد;369451 نوشت:
سلام
فکر میکنم برای این وقایع باید خون گریه کرد
و شاید راهی برای برخورد متفاوت با بد حجابی باید جست
والله الموفق

من فکر می کنم جلوی یک خانم و تو خیابون گرفتن و بهش تذکر دادن
رفتار مناسبی برای امر به معروف نیست

و باعث می شه طرف جبهه بگیره
و این برخوردها پیش بیاد
اخه کسی که یک عمر رفتارش بی حجابی بوده و اعتقادش این بوده
و اعتقاد به حجاب نداره
چطور می شه با یک تذکر تو خیابونی فکرشو عوض کرد ؟

سلام

اگه نخوایم بگیم تعداد خانومای بدحجاب بیشتر از زنان محجبه شدن میتونم به یقین بگم چون زنان با حجاب اغلب اگه کار خاصی نداشته باشن تو خیابونا و .. نمیگردن برای همین تعدادشون در سطح جامعه بسیار کمتر از زنان بدحجاب است , در مورد مردان هم چنین اعتقادی دارم .

آدم وقتی تو خیابونا محیط دانشگاه و ... نگاه میکنه تعداد زنان محجبه بسیار انگشت شمار هستن (حداقل در چند شهری که من رفتم ) پس نمیشه به حساب اینکه مکرر گفته بشه اثر کنه سراغ این کار رفت .

ولی در مورد اینکه دوستان میگن اگه گفته بشه حتی بدونیم نتجیه نمیده بازم کار درستو انجام دادیم

به نظر من امر به معروف و نهی از منکر زبانی در مساله حجاب اغلب با گفتن به فردغریبه در حد یه جمله , بیشتر باعث لجاجت طرف میشه و تازه تبدیل به کینه ...

نمونه های که دوستان گفتن موردای حاد اون هست ولی در بسیاری از موارد دعوایی هم نشه فردبسیار ناراحت میشه و میگه به تو ربطی نداره مشخصه این نهی از منکر تو جامعه نمیتونه اثر مثبت بزاره , بله اشکالی نداره ما این جملرو بشنویم ولی این جمله حکایت از این داره که حتی ممکنه طرف رفتارشو بدتر هم بکنه و دشمنیش بیشتر بشه خیلی از بدحجابا به این چشم نگاه میکنن که تحت فشارن که حجابو رعایت کنن ( فکر میکنن الان دارن تا حدی رعایت میکنن واقعا هم همینطوره خیلیهاشون آزاد بشن معلوم نیست چطوری بیان تو خیابون !)وقتی تذکر میشنون تازه دچار لجاجت و عصبانی میشن که ازادی ماهارو گرفتن تازه بازم میان بهمون گیر میدن!

به نظر من این نوع تذکر در مقابل کسی که ازش شناختی ندارین بیشتر اثر منفی داره و ممکنه فرد مقابلو در واکنش مقاومت قرار بده .

همراه یکی از نزدیکان جایی میرفتیم که خانمی اومد به همراه من تذکر داد که خانم موهاتونو بزارید داخل ( کمی موهاشون بیرون بود و با شناختی که من ازشون داشتم آدم مهربونی بودن و نماز و روزه و . به جا میارن ولی نهی از منکر من هم اثری نداشت ) ولی در کمال ناباوری دیدم همراهم به اون خانم گفت به تو چه ربطی داره ! دوست دارم اینطوری بگردم

وقتی چنین فردی واکنش منفی نشون بده مشخصه حساب کار کسانی که وضعیت حجابشون خیلی بده و ....

بی نظیر;369465 نوشت:
چطور می شه با یک تذکر تو خیابونی فکرشو عوض کرد ؟
قرار نیست فکر کسی رو عوض کنیم!قرار است به هر نهوی که اسلام اجازه داده جلوی اجرای یک منکر رو بگیریم.اون فرد چه اعتقاد دارد و چه نه باید قانون جامعه اسلامی رو رعایت کنه.به همون دلیل که حق عبور از چراق قرمز رو ندارد حق ندارد این رفتار رو هم داشته باشه.فرقی نمیکنه ریشه این قانون چیه؟مهم این است که قانون است.البته رعایت اخلاق لازم است!ولی ما به هر حال باید در حد توانمان تلاش کنیم.

موتاسفانه این طور که به نظر میاد (هم از نظرات این سایت و این تاپیک هم جامعه) انها از امر به منکر و نهی از معروف از ما در امر به معروف و نهی از منکر جدی تر و مصمم ترند!!!

[="DarkSlateBlue"]

hoorshid;369502 نوشت:
موتاسفانه این طور که به نظر میاد (هم از نظرات این سایت و این تاپیک هم جامعه) انها از امر به منکر و نهی از معروف از ما در امر به معروف و نهی از منکر جدی تر و مصمم ترند!!!

جدی تر نیستند بلکه یاغی ترند! هیچ ابایی از هیچ کس ندارند که در خیابان جیغ بزنند... کتک بزنند... برهنه شوند .... داد و هوار راه بیندازند و فحش و ناسزا بگویند! اما یک خانم محجبه و یا یک مرد متدین و متعهد هیچ وقت برای امر به معروف همیچین اقداماتی نمیکند!
بنابراین از نظر من تنها راه برخورد با این قضایا پلیس است ... تا زمانی که مردم عادی وارد عمل شوند آنها یاغی گری میکنند اما اگر پلیس تذکر دهد جرات کوچکترین غلطی ندارند!
نمیدانم چرا پلیس بیکار نشسته! اتفاقا یک هفته پیش یک تاپیک هم در همین رابطه زدم اما نمیدونم چرا نمیاد بالا![/]


[/HR]
width: 100%

تاریخ عضویت :
شهریور 1391

width: 100%

نوشته : 368
صلوات : 464

width: 100%

صلوات گرفته:
614 در 269 پست

width: 100%

حضور :
8 روز 4 ساعت 57 دقیقه

width: 100%

دریافت : 15
آپلود : 0

width: 100%

گالری : 0
وبلاگ :

width: 100%

فریاد :
عشق محمد بس است و آل محمد


البته اینکه گفته شود افراد بی یا بد حجاب محدود و قلیل اند ، سخن نادرستی است به هر حال در جامعه زندگی می کنیم و کثرت و قلت گروه ها و فرهنگ ها معلوم است
منظور از بیحجاب نامسلمان کسی است که اسلام را قبول ندارد . چنین شخصی چادر آن خانم را میکشد (البته قطعا نمیتوان گفت اما معمولا اینطور است)
یک بار دیگر مطرح میکنم (نشان این موضوع اینکه شما برین تو خیابان و افرادی که ظاهر خوبی ندارند بگویید مسلمان نیستی و ببینین چی جواب میدن . بیشترشان میگن مسلمان هستم و حتی عده ای جواب خواهند داد خودت مسلمان نیستی من مسلمانم .) منظورم اینست که آیا کسانیکه حجاب دارن همشون هیچ خطایی نمیکنن (دروغ ، تهمت ، غیبت ، کم کاری و ..) متاسفانه بسیاری از مردم خطایشان حجاب است و میدانند خطا میکنند ولی عواملی وجود دارد که حجابشان بد است.
همین اشتباه وظیفه دیگران را سنگین میکند

بيانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جلسه پرسش و پاسخ مديران مسئول و سر دبيران نشريات دانشجويی1377/12/04
يكى از عواملى كه در جامعه از بديها جلوگيرى مى‌كند، نهى از منكر و منكر ساختن منكر است. نگذاريم «منكر» «معروف» و «معروف» «منكر» شود. نهى از منكر كردن، مثل اين است كه بگوييد آقا چرا اين كار را مى‌كنى؟ اين چه حركت بدى است كه انجام مى‌دهى؟ يك نفر بگويد، دو نفر بگويند، ده نفر بگويند؛ بالاخره طرف مجبور مى‌شود ترك كند؛ يعنى اگر بارها گفته شد، روحاً مغلوب مى‌گردد. من همين امر به معروف و نهى از منكر زبانى را - ولو به شكل خيلى راحت و آرام و بدون هيچ خشونت و دعوايى - واقعاً يكى از معجزات اسلام مى‌دانم. مثلاً يك نفر كار خلافى مى‌كند، مى‌گويند آقا شما اين كار را نبايد مى‌كردى. اين مطلب را بگو و برو. مى‌گويد او برمى‌گردد دو تا فحش به من مى‌دهد. خيلى خوب؛ حالا دو تا فحش هم به شما بدهد؛ براى خاطر امر خدا تحمّل كنيد. اگر نفر دوم هم بگويد آقا شما بايد اين كار را نمى‌كردى؛ بدانيد اگر دعوا هم بكند، دعوايش كمتر از آنى است كه با نفر اوّل كرده است. نفر سوم و نفر دهم و نفر بيستم هم همين‌طور. بنابراين، اگر نهى از منكر باب شد و تا نفر بيستم رسيد، شما خيال مى‌كنيد آن آدم ديگر آن كار را تكرار خواهد كرد؟ نهى از منكر واقعاً معجزه مى‌كند. فقط هم زبانى؛ يديش در اختيار حكومت است؛ يعنى اگر جايى بايد با گناهكار به صورت يدى و مجازاتى برخورد كنند، فقط دستگاههايى از حكومت هستند كه مسؤول اين كارند؛ مردم نبايد بكنند. اما زبانى چرا؛ خيلى هم اثر دارد

asad;369251 نوشت:

واقعا دیگه نمیشه امر به معروف کرد!
من در بازار دیدم که یک خانم محجبه به یک خانم بد حجاب فقط یک تذکر کوچیک داد و اون خانم کاشکی کتکش میزد! بسیار عصبانی شد و شروع کرد دونه دونه لباسهاشو به دراوردن جلوی ملت!
QUOTE]

منظور از بیحجاب نامسلمان کسی است که اسلام را قبول ندارد . چنین شخصی چادر آن خانم را میکشد (البته قطعا نمیتوان گفت اما معمولا اینطور است)
یک بار دیگر مطرح میکنم (
نشان این موضوع اینکه شما برین تو خیابان و افرادی که ظاهر خوبی ندارند بگویید مسلمان نیستی و ببینین چی جواب میدن . بیشترشان میگن مسلمان هستم و حتی عده ای جواب خواهند داد خودت مسلمان نیستی من مسلمانم .) منظورم اینست که آیا کسانیکه حجاب دارن همشون هیچ خطایی نمیکنن (دروغ ، تهمت ، غیبت ، کم کاری ، ترک امر بمعروف و ..) متاسفانه بسیاری از مردم خطایشان حجاب است و میدانند خطا میکنند ولی عواملی وجود دارد که حجابشان بد است.
همین اشتباه وظیفه دیگران را سنگین میکند

ببخشید دوتا پاسخ گذشته اشتباه شد کلید ویرایش هم کار نمیکنه

asad;369251 نوشت:

واقعا دیگه نمیشه امر به معروف کرد!
من در بازار دیدم که یک خانم محجبه به یک خانم بد حجاب فقط یک تذکر کوچیک داد و اون خانم کاشکی کتکش میزد! بسیار عصبانی شد و شروع کرد دونه دونه لباسهاشو به دراوردن جلوی ملت!

حالا اگر این خانم بجای یک تذکر تذکرهای بیشتری داشت این کار را میکرد؟

[="DarkSlateBlue"]

حیا;369508 نوشت:
اگر نفر دوم هم بگويد آقا شما بايد اين كار را نمى‌كردى؛ بدانيد اگر دعوا هم بكند، دعوايش كمتر از آنى است كه با نفر اوّل كرده است. نفر سوم و نفر دهم و نفر بيستم هم همين‌طور. بنابراين، اگر نهى از منكر باب شد و تا نفر بيستم رسيد، شما خيال مى‌كنيد آن آدم ديگر آن كار را تكرار خواهد كرد؟ نهى از منكر واقعاً معجزه مى‌كند. فقط هم زبانى؛

اگر همه به این حرف گوش دهند واقعا معجزه میکند و

بپاخیزید;369512 نوشت:
حالا اگر این خانم بجای یک تذکر تذکرهای بیشتری داشت این کار را میکرد؟

اگر تذکرهای بیشتری داشت قطعا اینکار را نمیکرد

اما نا امیدی من از این جهت نیست که نهی از منکر تاثیر ندارد! ناامیدی من از این جهت است که هیچ کس این حرفها در گوشش نمیرود و هیچ کس تذکر نمیدهد و میشود آنچه نباید بشود! یعنی وقتی خودت میروی اینکار را انجام دهی با همچین برخوردهای تندی مواجه میشوی و علتش هم این است که کسی به او تذکر نداده است!

هیچ کس تذکر نمیدهد هیچ کس این حرفها را جدی نمیگیرد! همه فقط میخوانند من هم فقط میخوانم اما خود من که الان دارم اینها رو تایپ میکنم همین الان یک خانم بد حجاب وارد مغازه ام شد اما به ترسیدم به او تذکر دهم که نکند داد و بیداد راه بیندازد و آبرویمان جلوی در و همسایه و بازاریان برود و با خود فکر کنند معلوم نیست چه شده است....
گوش هیچ کس به این حرفها بدهکار نیست به قول یکی از دوستان باید کلاه خودمان را بچسبیم...
من خودم یکی از طرفداران این تذکر دادن ها بودم اما اینقدر از این صحنه ها دیدم که ناامید شدم! انگار همه دفعه اولشان است که تذکر میشنوند...[/]

عبدالرسول;369273 نوشت:
البته اینکه گفته شود افراد بی یا بد حجاب محدود و قلیل اند ، سخن نادرستی است به هر حال در جامعه زندگی می کنیم و کثرت و قلت گروه ها و فرهنگ ها معلوم است

منظور از بیحجاب نامسلمان کسی است که اسلام را قبول ندارد . چنین شخصی چادر آن خانم را میکشد (البته قطعا نمیتوان گفت اما معمولا اینطور است)
شما در این جامعه زندگی میکنید بفرمایید چند نفر را میشناسید که حجاب را قبول ندارند .
یک بار دیگر مطرح میکنم تا افراد بیشتری در اینباره نظر دهند (نشان این موضوع اینکه شما برین تو خیابان و افرادی که ظاهر خوبی ندارند بگویید مسلمان نیستی و ببینین چی جواب میدن . بیشترشان میگن مسلمان هستم و حتی عده ای جواب خواهند داد خودت مسلمان نیستی من مسلمانم .)

حق دوست;369385 نوشت:
با سلام خدمت دوستان
بر فرض عده از روی جهل رفتار احمقانه ای انجام بدن ما که نباید مثل اونها برخورد کنیم. مگه اسلام با کسی سر جنگ داره که اعلام مبارزه می کنین. بهترین راه مقابله با بد حجابی آگاه سازی و برخورد با منطق و مهربانیه و معرفی فلسفه حجابه. در ضمن اینقدر افراد قابل نصیحت شدن هستن که لزومی نباشه وقتمون را صرف انسان های زبان نفهم کنیم.

ادْفَعْ بِالَّتِی هِی أَحْسَنُ السَّیئَةَ ...«96 مومنون»

بدی را به بهترین راه و روش دفع کن (و پاسخ بدی را به نیکی ده)!

با سلام
اتفاقا ما داریم پیشنهاد کتک خوردن میکنیم نه کتک زدن .
یکی از اشکالات گشت ارشاد همین است که کتک نمیخورد و این باعث عقده ای شدن نصیحت شونده میشود . یعنی ما سر جنگ نداریم بلکه آماده ایم برای نهی از منکر ناملایمات را تحمل کنیم.
فرهنگ سازی لازم است و اصل است . اما الان عده ای هستند که خط شکنان بیحجابی هستند . آیا میتوان نشست و دست روی دست گذاشت

حیا;369508 نوشت:
مثلاً يك نفر كار خلافى مى‌كند، مى‌گويند آقا شما اين كار را نبايد مى‌كردى. اين مطلب را بگو و برو. مى‌گويد او برمى‌گردد دو تا فحش به من مى‌دهد. خيلى خوب؛ حالا دو تا فحش هم به شما بدهد؛ براى خاطر امر خدا تحمّل كنيد. اگر نفر دوم هم بگويد آقا شما بايد اين كار را نمى‌كردى؛ بدانيد اگر دعوا هم بكند، دعوايش كمتر از آنى است كه با نفر اوّل كرده است. نفر سوم و نفر دهم و نفر بيستم هم همين‌طور. بنابراين، اگر نهى از منكر باب شد و تا نفر بيستم رسيد، شما خيال مى‌كنيد آن آدم ديگر آن كار را تكرار خواهد كرد؟ نهى از منكر واقعاً معجزه مى‌كند. فقط هم زبانى؛ يديش در اختيار حكومت است؛ يعنى اگر جايى بايد با گناهكار به صورت يدى و مجازاتى برخورد كنند، فقط دستگاههايى از حكومت هستند كه مسؤول اين كارند؛ مردم نبايد بكنند. اما زبانى چرا؛ خيلى هم اثر دارد
عالی بود!واقعا هم همینه!از ماست که بر ماست!اگه ما با رفتارمون این کار رو قبیح نشون بدیم اروم اروم درست میشه!ولی وقتی ضد ارزش به عنوان ارزش جا افتاد خدا باید رحم کنه میشه سخن امام که ظالمان بر انها حاکم میشوند!
الان با وجود اینکه توی قم هم بد حجاب هست ولی نسبت به جاهای دیگه کمتره!چرا؟به همین خاطر که اونجا این کار قبیح است.من کسانی رو میشناسم در قم زندگی میکنن شاید تو خونه هر کاری هم بکنند به حجاب هم اصلا اهمیت نمیدهند وقتی مهمانی خانه ما میان با مانتو اند و خیلی راحت و باز گاهی در خانه جلو نامحرم با پیرهن و روسری ولی شهر خودشون که میرن چادر سر میکنن!!!چرا؟چون اونجا این کار (بید حجابی) قبیح است.جا نیافتاده با اینکه گاهی چیزهایی از این و ر اون ور میشنویم که کارهای فرهنگی بر ضد حجاب تو قم زیاد انجام میشه(مثلا شنیدم یک سری دختر رو گرفته بود پلیس که فقیط هر روز صبح از تهران میرفتند به این شهر در خیابانها با ظاهر بد میگشتند و شب بر میگشتند!!)و لی با این حال میبینیم حد اقل ظاهر شهر مذهبی مانده!و این به خاطر همین نهی از منکر های زبانی است!

ستايشگر;369389 نوشت:
به نام خدا.

واقعا خبر بدیه.

اما من میخوام بگم نگاه نادرستی به مقوله ی امر به معروف و نهی از منکر داریم. امر به معروف و نهی از منکر رو فقط در گفتن زبانی میدونیم گویا. و این به نظر من ، بدترین کاره. شما نگاه کنید ، بقیه ای که فرهنگشون رو عرضه میکنن اینجوری عمل نمیکنن! دیگه آخرین مرحله اینه که بریم جلو بگیم حجابت رو درست کن و ...

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

درست است . گاهی آدم به هر خس خاشاکی چنگ میزند .
اما اصل موضوع مطرح شده برای این نیست که ما راه بیفتیم تو خیابان و تذکر دهیم . اصل موضوع مقابله با هنجار شکنان و خط شکنان بیحجابی است .

کبوتر عشق;369387 نوشت:
اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

شما به عنوان یک مرد به یک خانم بد حجاب تذکر میدید یا خیر؟
:Gol:

سلام
وظیفه خانمها بیشتر است . و تذکر آقایان سخت و با ظرائف خاص خود همراه است

نقل قول از جناب فاتح ([=Times New Roman]شما هم عربده این تعداد که خیلی کم هستند را نقل نکنید بلکه دنبال راه حل بروید در این صورت به حجاب کمک کرده اید.

اگر یک عمل قبیحی در جامعه ای از یک نفر یا 10 نفر سر میزند و آن عمل شایع نیست راه حلش چیست ؟
بدون شک اولین کاری که واجب است نکنیم نقل آن عمل در محافل است . یعنی خودمان عامل شایعه نشویم و این وهم را برای عامه القاء نکنیم که یک اتفاق قبیح شایع در جامعه وجود دارد در حالی که اینطور نیست.)
موضوع مطلب بالا از آنجا آمده که اشاعه فحشا ، فحشاست . اینکه ما سکوت کرده ایم و نهی از منکر نمیکنیم را همه میدانند یا نمیدانند ؟ پس نقل این خبر لازم است و هر مسلمانی باید به فکر باشد چرا نهی از منکر نمیکند

نقل قول از جناب فاتح : ([=Times New Roman]ولی انگار دوستان عمدا اصرار دارند با نقل این موارد استثنائی این مساله را تعبیر به ضد حجاب بودن بخشی از جامعه کنند

اگر این یک بازی سیاسی اجتماعی است بروید در محافل خودتان بازی کنید و این مشکلات را با شیوع آن به جامعه تعمیم ندهید)
خوب همه جامعه موافق حجاب هستند؟ چنین چیزی امکان دارد؟
بنظر شما ما در مقابل هنجار شکنی سکوت کنیم تا بازهم حجاب زنها شلتر شود . آیا بنظر شما یکی از عوامل شل شدن حجاب خانمها در جامعه این هنجار شکنها نیستند ؟

بی نظیر;369465 نوشت:
من فکر می کنم جلوی یک خانم و تو خیابون گرفتن و بهش تذکر دادن
رفتار مناسبی برای امر به معروف نیست

و باعث می شه طرف جبهه بگیره
و این برخوردها پیش بیاد
اخه کسی که یک عمر رفتارش بی حجابی بوده و اعتقادش این بوده
و اعتقاد به حجاب نداره
چطور می شه با یک تذکر تو خیابونی فکرشو عوض کرد ؟


درست است و این روش مناسب نیست . اما چه میتوان کرد ؟
البته موضوع حرف مقابله با خط شکنان بی حجابی است ونه اینکه راه بیفتیم تو خیابان تذکر دهیم .

بپاخیزید;369548 نوشت:
خوب همه جامعه موافق حجاب هستند؟ چنین چیزی امکان دارد؟

سلام علیکم و رحمه الله

خیر در هیچ جامعه ای عقاید یک دست وجود ندارد

بپاخیزید;369548 نوشت:
بنظر شما ما در مقابل هنجار شکنی سکوت کنیم تا بازهم حجاب زنها شلتر شود . آیا بنظر شما یکی از عوامل شل شدن حجاب خانمها در جامعه این هنجار شکنها نیستند ؟

سکوت کردن در برابر معاند دین در جائیکه امکان دفاع وجود دارد که بدتر از بی حجابی و بد حجابی است .
ولی هر صدای اعتراضی باید حساب شده باشد

آنها دارند با یک سونامی برنامه ریزی شده عمل میکنند و ما هم گاها داریم سکوتمان را به نفع آنها می شکنیم و در جهت اهداف آنها عمل میکنیم.

برای ضد وضعیت کار کردن ایجاب میکند که در مسیر توطئه قدم بر نداریم و محتاط تر باشیم.

مثلا این تیتر را توجه بفرمائید : کشیدن چادر از سر خانم محجبه !!!

این یک متن می تواند یک تبلیغ پروپاگاندائی شود. چرا که
حکم کشیدن چادر از سر زن محجبه با قصد عناد با حجاب محاربه است ( طبق آنچه که خبر آمده بود ) و بنا به تائید فقیه حکم او اعدام است.

پیامبر اکرم سر کشیدن چادر از سر یک زن مسلمان توسط یهود با آنها محاربه کردند. چونکه معنای این مخالفت صریح با قرآن و جنگ با خدا و رسولش است

ما لازم است راه مبارزه امان را یک باز نگری ای بکنیم و از علمایمان راه را بپرسیم تا ندانسته به نفع آنها کار نکنیم.

وفقکم الله فی امورکم

یاحق

به کاربرانی که در مورد نحوه تذکر دادن یا حتی درست بودن یا نبودن نفس تذکر دادن و امثالهم سوال دارند به سایت جنیش حیا (hayauni.ir) سر بزنند و خاطرات سایت رو بخونن.

hoorshid;369502 نوشت:
قرار نیست فکر کسی رو عوض کنیم!قرار است به هر نهوی که اسلام اجازه داده جلوی اجرای یک منکر رو بگیریم.اون فرد چه اعتقاد دارد و چه نه باید قانون جامعه اسلامی رو رعایت کنه.به همون دلیل که حق عبور از چراق قرمز رو ندارد حق ندارد این رفتار رو هم داشته باشه.فرقی نمیکنه ریشه این قانون چیه؟مهم این است که قانون است.البته رعایت اخلاق لازم است!ولی ما به هر حال باید در حد توانمان تلاش کنیم.

شما تا حالا دیدین کسی رو که از چراغ قرمز رد میشه مردم تذکر بدن ؟
خوب بر می گرده می گه به خوم مربوطه شما چکاره ای و از این حرفا
بزرگوار تا وقتی منکرهای خیلی بزرگ تر مثل اختلاس و دزدی از بیتالمال و دروغ و پارتی بازی تو
تو جامعه رواج داره
نباید انتظار داشت این منکر درست بشه
رفتارهای اجتماعی به هم وابسته است اگر قراره جلوی این منکر گرفته بشه باید جلوی منکرات دیگه هم گرفته بشه
نه اینکه منکرات مثل اب و خوردن تو جامعه وجود داره و ما مثلا گیر بدیم به حجاب
اگر این روشها تاثیر داشت تا حالا اثرشو گذاشته بود در حالی که می بینیم
روز بروز به تعداد افراد بد حجاب اضافه میشه
کسانی که قبلا چادر داشتن حالا دیگه چادر سر نمی کنند
باید اساسی فکر کرد و ریشه ای برخورد کرد
وگرنه جلوی زنهارو تو خیابون گرفتن وضعو بدتر می کنه

بپاخیزید;369199 نوشت:
دوره امر به معروف گذشته است؟!

یقینا خیر.اما در کشور منکرات بزرگتری انجام میشه که این چیزها در مقابلش منکر حساب نمیشه مانند اختلاس،زورگیری،رباخواری،احتکار و کلاه برداری و.........متاسفانه نیروی انتظامی حتی در برابر زنان تن فروش هم سکوت کرده و کاری به آنها ندارد
وقتی مردم سکوت مسئولین در برابر این جور منکرات رو میبینند همین واکنش رو نشان میدهند

بی نظیر;369558 نوشت:
اگر این روشها تاثیر داشت تا حالا اثرشو گذاشته بود در حالی که می بینیم
روز بروز به تعداد افراد بد حجاب اضافه میشه
بنظرم وقتی میتونیم در مورد تاثیر گذار بودن یا نبودن تذکر زبانی در مورد منکرات در جامعه نتیجه گیری کنیم ک ه واقعا افراد در جامعه تذکر بدهند و این مسئله فراگیر شود اون وقته که میشه گفت که ایا تاثیر داشته یا نه. نه وقتی که به جز افراد دغدغه مندی که تعدادشون روز به روز بیشتر میشه ولی هنوز قابل قبول نیست، کسی تذکر نمیده.

شما اگر بتونی اختلاس ربا دزدی تن فروشی و..... نهی کنی لازم است اینکار را انجم دهی و اگر میتونی بیحجابی رو نهی کنی لازم است . منم مثل شما در همین جامعه زندگی میکنم و میدانم چه خبر است اما آیا با این حرفها میتوانیم جواب خدا رو بدهیم ؟

جناب فاتح لطفا توضیح دهید. مطلبتان فقط نظر است و توضیح ندارد.
منظور از سونامی چیست ؟

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم1371/07/29
امر به معروف و نهى از منكر يك واجب است كه رودربايستى و خجالت برنمى‏دارد. ما گفتيم: اگر ديديد كسى مرتكب خلافى مى‏شود، امر كنيد به معروف و نهى كنيد از منكر. يعنى به زبان بگوييد. نگفتيم مشت و سلاح و قوت به كار ببريد. اين‏ها لازم نيست. خداى متعال كه اين واجب را بر ما مسلمانان نازل فرموده است، خودش مى‏داند مصلحت چگونه است. ما هم تا حدودى حكم و مصالح الهى را درك مى‏كنيم. بزرگترين حربه در مقابل گناهكار، گفتن و تكرار كردن است. اينكه يك نفر بگويد اما ده نفر ساكت بنشينند و تماشا كنند، نمى‏شود. اگر يكى دچار ضعف نفس بشود، يكى خجالت بكشد و يكى بترسد، اينكه نهى از منكر نخواهد شد. گناهكار هم فقط بدحجاب نيست كه بعضى فقط به مسأله‏ى بدحجابى چسبيده‏اند. اين، يكى از گناهان است و از خيلى از گناهان كوچك‏تر است. خلافهاى فراوانى از طرف آدم‏هاى لاابالى در جامعه وجود دارد: خلافهاى سياسى، خلافهاى اقتصادى، خلاف در كسب و كار، خلاف در كار ادارى، خلافهاى فرهنگى. اين‏ها همه خلاف است. كسى غيبت مى‏كند، كسى دروغ مى‏گويد، كسى توطئه مى‏كند، كسى مسخره مى‏كند، كسى كم‏كارى مى‏كند، كسى ناراضى‏تراشى مى‏كند، كسى مال‏ مردم را مى‏دزدد، كسى آبروى مردم را بر باد مى‏دهد. اين‏ها همه منكر است. در مقابل اين منكرات، عامل بازدارنده، نهى است؛ نهى از منكر. بگوييد: «آقا، نكن.» اين تكرار «نكن»، براى طرف مقابل، شكننده است. اين نكته‏ى اول؛ كه نهى از منكر، اراده و تصميم و قدرت و شجاعت لازم دارد، كه بحمد اللّه، در قشرهاى مردم ما و در زن و مرد ما وجود دارد. بايد آن را به كار بگيريد. منتظر نباشيد كه دستگاه‏ها بيايند و كارى بكنند.
بعضى از مردم به اينجا تلفن زدند، نامه نوشتند و سفارش كردند كه «آقا! شما گفتيد نهى از منكر. سيل پشتيبانى‏ها هم انجام گرفت. اما عملًا كارى نشد!» عملًا چه كار مى‏خواستيد بشود؟ مگر لازم است كه اينجا هم دولت وارد شود يا دستگاه قضائی مستقيماً وارد شود؟ خود مردم بايد وارد شوند. خود مردم بايد نهى كنند. البته دولت، مجلس شوراى اسلامى، دستگاه قضائی و نيروى انتظامى، موظفند كه ناهى از منكر را پشتيبانى كنند. اين، وظيفه‏ى آن‏هاست. مباشر كار، خود مردم مى‏توانند باشند و بايد باشند. بخش عمده‏ى قضيه، اينجاست. جوان رزمنده، خانواده‏ى شهيدداده، خانواده‏ى ايثارگر، خانواده‏ى اهل انفاق، مؤمنين نمازخوان و روزه بگير و مسجد برو، دلسوزان انقلاب، روشن‏فكران علاقه‏مند به مفاهيم اسلامى و انقلابى؛ همه‏ى اين‏ها بايد در صحنه باشند.

بنده سراسر تقصیر همیشه سعی کرده ام درست زندگی کنم و دیده ام مردم چقدر علاقه مند شده اند و اشتباهشان را اگر اصلاح نکرده باشند لااقل فهمیده اند.

آن چیزی که همیشه ناراحتم میکند اینست که چرا به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر کم عمل میکنم . خجالت ، رودربایسی ، زیر چشی رد کردن(میگم شاید اونی که در نگاه اول دیدم اشتباهه) و عدم امکان نهی از منکر توجیهاتی است که میکنم ( و اگر خدا قبول نکند چه کنم )
در آپارتمانمان دیدم یک خانمی بدون روسرس وارد شد و چیزی نگفتم . بعدا به یکی از همسایه های خانم و خوش اخلاقمان گفتم برای فلان واحد مهمان بدون روسری از در کوچه آمد و ایشان مطلب را منتقل کرده بود . چند وقت بعد یکی از همسایه های مومنم با من دعوا کرد که به تو چه ؟(بنده در یک محله تقریبا مذهبی زندگی میکنم)
من از این ناراحت شدم که آن همسایه مومن آن برخورد را کرد و این را زنگ خطر میدانم .
بسیاری از بیحجابها و بدحجابها واقعا به اسلام ایمان دارند اما مرعوب زمانه و شرایط شده اند و ما آدم نامسلمان در جامعه خیلی کم داریم . اینرا هر کسی در جامعه میتواند ببیند . وظیفه است که اجازه ندهیم شرائط جامعه به آن جهت برود.
چطور در زمینه مواد غذایی علاوه بر آموزش نظلرت هم میگذاریم اما در زمینه دین فقط آموزش.
گشت ارشاد از بدترین روشهای تذکر است چون اجبار دارد و نصیحت شونده عقده ای میشود اما وقتی مردم تذکر دهند نصیحت شونده میتواند هر کاری بکند و عقده اش را خالی کند . برای همین باید آماده کتک خوردن و مردن بود.

خلاصه اینکه وقتی مطلب کشیدن چادر را خواندم این فکر به ذهنم آمد که ناراحتی همشگی ام و ایده ام را مطرح کنم شاید فرجی شد . بهر حال ما برای برون رفت از این وضع نیاز به یک انسجام داریم تا خودمان را پیدا کنیم و این میتواند شروعش از یک سایت باشد.

بپاخیزید;369586 نوشت:
منظور از سونامی چیست ؟

سلام علیکم و رحمه الله

از بعد از انتخابات چند وقتی هست که از شبکه های فارسی زبان تا سایتهای معاند و ظاهرا موافق مباحثی رو مطرح میکنند درباره مشروعیت اسلامیت در ایران.
که البته
یکی از مواردی که در مورد اسلامیت ایران رویش مانور می دهند همین مساله حجاب است .

مشروعیت اسلامی بودن ایران را بواسطه رای نیاوردن نامزدهای یک حزب و رای آوردن حزب دیگر میخواهند زیر سوال ببرند. بنوعی رای آن نماینده را میخواهند مصادره کنند و آنرا دلیل بر رد اسلامیت از طریق رد مشروعیت مردمی تعبیر نمایند. فکر کنم دیگر لازم به توضیح بیشتر نباشد.

بپاخیزید;369586 نوشت:
جناب فاتح لطفا توضیح دهید. مطلبتان فقط نظر است و توضیح ندارد.

فرض کنیم که کسی بیاید چادری را از سر کسی بردارد . این حرکت دلایل و معانی زیادی میتواند داشته باشد

اگر معنای آن رد حجاب از طرف یک زن ایرانی یا بنا به تعبیر رسانه ای رد مشروعیت حجاب نزد زنان ایرانی باشد میشود وضعیت القائی بنا به خواسته دشمن
خب
اگر ما بیائیم این را تائید کنیم و داد و قال راه بیاندازیم که بله چنین و چنان شده معنایش این است که بله
این زن بعنوان نمونه یک زن از جامعه زنان ایرانی قصد رد حجاب داشته و با حجاب مخالف است
لذا یک مشت چوب و چماق به دست زورگو ( آنهم در یک کشور مسلمان ) میخواهند دیکتاتوری و تفتیش عقاید به راه بیاندازند

بازخورد رسانه ای این روش مقابله همین است و البته سالهاست که داریم از همین سوراخ نیش میخوریم.

این در حالی است که

اولا آنچه که آنها میخواستند ما هم تائید کردیم
و دوم اینکه
تا چه حد این مساله صحیح است آیا با اطمینان میتوان گفت که این زن چنین قصدی را داشته و
سوم اینکه فرضا هم چنین نیتی در بین بوده
به چه دلیل حرکت این زن نظر اکثریت زنان ایرانی در مورد حجاب است.

این یک دروغ رسانه ای است و معنای داد و قال ما هم
تائید همان دروغ است

نتیجه نشر عمل یک نفر به ضرر چه کسی و به نفع چه کسی است؟ هرچه آشوب در این زمینه بیشتر شود سودش به حال چه کسی است ؟

اگر نیت مقابله است که راهش را بشناسیم و درست مقابله کنیم. خواسته آنها را اشاعه ندهیم که بدون شک همان اشاعه منکر است.

یاحق

بی نظیر;369558 نوشت:
شما تا حالا دیدین کسی رو که از چراغ قرمز رد میشه مردم تذکر بدن ؟
خوب بر می گرده می گه به خوم مربوطه شما چکاره ای و از این حرفا
بزرگوار تا وقتی منکرهای خیلی بزرگ تر مثل اختلاس و دزدی از بیتالمال و دروغ و پارتی بازی تو
تو جامعه رواج داره
نباید انتظار داشت این منکر درست بشه
رفتارهای اجتماعی به هم وابسته است اگر قراره جلوی این منکر گرفته بشه باید جلوی منکرات دیگه هم گرفته بشه
نه اینکه منکرات مثل اب و خوردن تو جامعه وجود داره و ما مثلا گیر بدیم به حجاب
اگر این روشها تاثیر داشت تا حالا اثرشو گذاشته بود در حالی که می بینیم
روز بروز به تعداد افراد بد حجاب اضافه میشه
کسانی که قبلا چادر داشتن حالا دیگه چادر سر نمی کنند
باید اساسی فکر کرد و ریشه ای برخورد کرد
وگرنه جلوی زنهارو تو خیابون گرفتن وضعو بدتر می کنه
چه فرقی دارد؟کسی از چراق قرمز هم رد بشه باید بهش تذکر داد.کی گفته به خودش مربوطه؟!!بره تو غار زندگی کنه اون وقت هر کاری خواست انجام بده!!!به خودم مربوطه یعنی چی؟تا وقتی تو جامعه زندگی میکنه باید قانونو رعایت کنه.
بعد هم اینکه جای دیگه منکر های بزرگتر هست دلیل نمیشه ما به این چیزا بی توجه باشیم.تا جایی که توان داریم باید جلوشو بگیریم...در ضمن ریشه ی گناهان بزرگم همین گناهان کوچک است!در ضمن ما مامور به عملیم نه نتیجه!
به من ربطی ندارد و به تو ربطی ندارد تو جامعه اسلامی بی معنی است
بعد هم دقت نکردید.اتفاقا تاثیر دارد ببینید:
حیا;369508 نوشت:
يكى از عواملى كه در جامعه از بديها جلوگيرى مى‌كند، نهى از منكر و منكر ساختن منكر است. نگذاريم «منكر» «معروف» و «معروف» «منكر» شود. نهى از منكر كردن، مثل اين است كه بگوييد آقا چرا اين كار را مى‌كنى؟ اين چه حركت بدى است كه انجام مى‌دهى؟ يك نفر بگويد، دو نفر بگويند، ده نفر بگويند؛ بالاخره طرف مجبور مى‌شود ترك كند؛ يعنى اگر بارها گفته شد، روحاً مغلوب مى‌گردد. من همين امر به معروف و نهى از منكر زبانى را - ولو به شكل خيلى راحت و آرام و بدون هيچ خشونت و دعوايى - واقعاً يكى از معجزات اسلام مى‌دانم. مثلاً يك نفر كار خلافى مى‌كند، مى‌گويند آقا شما اين كار را نبايد مى‌كردى. اين مطلب را بگو و برو. مى‌گويد او برمى‌گردد دو تا فحش به من مى‌دهد. خيلى خوب؛ حالا دو تا فحش هم به شما بدهد؛ براى خاطر امر خدا تحمّل كنيد. اگر نفر دوم هم بگويد آقا شما بايد اين كار را نمى‌كردى؛ بدانيد اگر دعوا هم بكند، دعوايش كمتر از آنى است كه با نفر اوّل كرده است. نفر سوم و نفر دهم و نفر بيستم هم همين‌طور. بنابراين، اگر نهى از منكر باب شد و تا نفر بيستم رسيد، شما خيال مى‌كنيد آن آدم ديگر آن كار را تكرار خواهد كرد؟ نهى از منكر واقعاً معجزه مى‌كند. فقط هم زبانى؛ يديش در اختيار حكومت است؛ يعنى اگر جايى بايد با گناهكار به صورت يدى و مجازاتى برخورد كنند، فقط دستگاههايى از حكومت هستند كه مسؤول اين كارند؛ مردم نبايد بكنند. اما زبانى چرا؛ خيلى هم اثر دارد
نمونه اش رو هم عرض کردم:http://www.askdin.com/thread29142-3.html#post369535

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

تنـــــها و دلتنگ;369467 نوشت:
سلام

اگه نخوایم بگیم تعداد خانومای بدحجاب بیشتر از زنان محجبه شدن میتونم به یقین بگم چون زنان با حجاب اغلب اگه کار خاصی نداشته باشن تو خیابونا و .. نمیگردن برای همین تعدادشون در سطح جامعه بسیار کمتر از زنان بدحجاب است , در مورد مردان هم چنین اعتقادی دارم .

آدم وقتی تو خیابونا محیط دانشگاه و ... نگاه میکنه تعداد زنان محجبه بسیار انگشت شمار هستن (حداقل در چند شهری که من رفتم ) پس نمیشه به حساب اینکه مکرر گفته بشه اثر کنه سراغ این کار رفت .

ولی در مورد اینکه دوستان میگن اگه گفته بشه حتی بدونیم نتجیه نمیده بازم کار درستو انجام دادیم

به نظر من امر به معروف و نهی از منکر زبانی در مساله حجاب اغلب با گفتن به فردغریبه در حد یه جمله , بیشتر باعث لجاجت طرف میشه و تازه تبدیل به کینه ...

نمونه های که دوستان گفتن موردای حاد اون هست ولی در بسیاری از موارد دعوایی هم نشه فردبسیار ناراحت میشه و میگه به تو ربطی نداره مشخصه این نهی از منکر تو جامعه نمیتونه اثر مثبت بزاره , بله اشکالی نداره ما این جملرو بشنویم ولی این جمله حکایت از این داره که حتی ممکنه طرف رفتارشو بدتر هم بکنه و دشمنیش بیشتر بشه خیلی از بدحجابا به این چشم نگاه میکنن که تحت فشارن که حجابو رعایت کنن ( فکر میکنن الان دارن تا حدی رعایت میکنن واقعا هم همینطوره خیلیهاشون آزاد بشن معلوم نیست چطوری بیان تو خیابون !)وقتی تذکر میشنون تازه دچار لجاجت و عصبانی میشن که ازادی ماهارو گرفتن تازه بازم میان بهمون گیر میدن!

به نظر من این نوع تذکر در مقابل کسی که ازش شناختی ندارین بیشتر اثر منفی داره و ممکنه فرد مقابلو در واکنش مقاومت قرار بده .

همراه یکی از نزدیکان جایی میرفتیم که خانمی اومد به همراه من تذکر داد که خانم موهاتونو بزارید داخل ( کمی موهاشون بیرون بود و با شناختی که من ازشون داشتم آدم مهربونی بودن و نماز و روزه و . به جا میارن ولی نهی از منکر من هم اثری نداشت ) ولی در کمال ناباوری دیدم همراهم به اون خانم گفت به تو چه ربطی داره ! دوست دارم اینطوری بگردم

وقتی چنین فردی واکنش منفی نشون بده مشخصه حساب کار کسانی که وضعیت حجابشون خیلی بده و ....

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

کاش یکی از استاید بزرگوار سایت بیایند این نکته رو بگند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

و بررسی کنند مطالب رو و تحلیل کنند

تنـــــها و دلتنگ;369467 نوشت:
همراه یکی از نزدیکان جایی میرفتیم که خانمی اومد به همراه من تذکر داد که خانم موهاتونو بزارید داخل ( کمی موهاشون بیرون بود و با شناختی که من ازشون داشتم آدم مهربونی بودن و نماز و روزه و . به جا میارن ولی نهی از منکر من هم اثری نداشت ) ولی در کمال ناباوری دیدم همراهم به اون خانم گفت به تو چه ربطی داره ! دوست دارم اینطوری بگردم

وقتی چنین فردی واکنش منفی نشون بده مشخصه حساب کار کسانی که وضعیت حجابشون خیلی بده و ....

یه نکته چقدر احتمال میدید از مشخص نبودن در جامعه این فکر به توچه شکل گرفته؟
بیایم رفتار پیامبر و شروط و مراتب امر به معروف رو مرور کنیم ببینیم چکار باید کرد؟

استاید گرامی

کیست مارا یاری کند؟!!!

[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد هدی


به نام خدا
با سلام و عرض تبريك ميلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام
در ابتدا تشكر مي كنم از تمامي خواهران و برادران بزرگواري كه در اين بحث احساس وظيفه نموده و ابراز نظر كردند .
بحث امر به معروف و نهي از منكر بصورت عمومي و بحث امر و نهي از بد حجابي بصورت خاص يك بحث چند جانبه است .
هر يك از بزرگواران يك جنبه از آن را مد نظر قرار دادند و بيان كردند .
اما فصل الخطاب ، همان سخنان مقام معظم رهبري حفظه الله است كه فرمودند نهي زباني بايد باشد و اگر هر كس يك تذكر بدهد طرف پس از ده بار يا بيست بار تذكر ، كم كم منفعل مي شود حداقل برخورد وقيحانه نخواهد داشت . [ نقل به مضمون كردم]
يك بخش از پروسه مبارزه با منكر ، كار فرهنگي است زير سازي هاي اعتقادي است بايد اعتقاد افراد تصحيح بشود . خيلي ها تصور مي كنند حجاب يك حكم حكومتي است .مربوط به دولت يا روحانيت است . متاسفانه گوش بيشتر اين افراد به رسانه هاي معاند با دين است كه مي گويند" حتي يك آيه در قرآن در مورد حجاب نداريم يا در خصوص بي حجابي هيچ وعده ي مجازاتي در قرآن نيامده و حكومت روحانيت ضد زن است و لذاست كه حكم حجاب را به عنوان قانوني ديني اعلام كرده است " البته اين توجيهات و تبليغات صرفا بخشي از برنامه مبارزه با اسلام است براي كساني كه به دين معتقدند .
براي افرادي كه معتقد به دين نيستند هم توجيهاتي دارند من جمله بخشي از ان را جناب فاتح ذكر كردند .
بخش ديگر براي مبارزه با حجاب ، تبليغات رواني است : بي سواد خواندن ، عقب مانده خواندن ، بي فرهنگ خطاب كردن ، عقب مانده از قافله ي پيشرفت جهاني و تعابير اهانت آميزي از اين دست است .
امربه معروف و نهي از منكر كه از جمله واجبات شرعي است خود ، بايد شناخته شود . مطمئنا اكثر مردم اطلاعات اندكي در خصوص چگونگي تاثير نهي از منكر يا امر به معروف دارند لذا غالبا آنرا ترك و به همين دليل كار به انفعال كشيده شده است . يا بعكس تصور در نهي از منكر به اين شكل است كه آمر يا ناهي ، بايد با تندي يا ارائه سخنراني به نهي يا امر بپردازد . مقام معظم رهبري حفظه الله در وجوه و شرايط مختلف امر به معروف و نهي از منكر و آمر به معروف و ناهي از منكر بيانات بسيار مهم و در خور توجه و كاربردي دارند كه جناب حيا به بخشي از آن اشاره كردند .
پاسخ بسياري از سوالاتي كه در اين تاپيك مطرح شد را در فرمايشات ايشان حفظه الله مي يابيم كه ترجيحا فراز هاي خاص و مرتبط با سوالات را باز گو خواهيم كرد . ان شاء الله .

احتمال تأثیر همه جا قطعی است

بعضى گفته اند که باید احتمال تأثیر وجود داشته باشد. من مى گویم احتمال تأثیر همه جا قطعى است؛ مگر در نزد حکومتهاى قلدر، قدرتمندان و سلاطین. آن هایند که البته حرف حساب به گوششان فرونمى رود و اثر نمى کند؛ اما براى مردم چرا. براى مردم، حرف اثر دارد. بنابراین، پاسخ من این شد که بهترین روش براى شما که از من سؤال کردید، «زبان» است.(1)
واقعاً معجزه مى‌کند

من همین امر به معروف و نهى از منکر زبانى را – ولو به شکل خیلى راحت و آرام و بدون هیچ خشونت و دعوایى – واقعاً یکى از معجزات اسلام مى‌دانم. مثلاً یک نفر کار خلافى مى‌کند، مى‌گویند آقا شما این کار را نباید مى‌کردى. این مطلب را بگو و برو. مى‌گوید او برمى‌گردد دو تا فحش به من مى‌دهد. خیلى خوب؛ حالا دو تا فحش هم به شما بدهد؛ براى خاطر امر خدا تحمّل کنید. اگر نفر دوم هم بگوید آقا شما باید این کار را نمى‌کردى؛ بدانید اگر دعوا هم بکند، دعوایش کمتر از آنى است که با نفر اوّل کرده است. نفر سوم و نفر دهم و نفر بیستم هم همین‌طور. بنابراین، اگر نهى از منکر باب شد و تا نفر بیستم رسید، شما خیال مى‌کنید آن آدم دیگر آن کار را تکرار خواهد کرد؟ نهى از منکر واقعاً معجزه مى‌کند. فقط هم زبانى؛ یدیش در اختیار حکومت است؛ یعنى اگر جایى باید با گناهکار به صورت یدى و مجازاتى برخورد کنند، فقط دستگاههایى از حکومت هستند که مسؤول این کارند؛ مردم نباید بکنند. اما زبانى چرا؛ خیلى هم اثر دارد. (2)
ادامه ...

(1)- ۲۲/۰۲/۱۳۷۷/ پرسش و پاسخ دانشگاه تهران
(2)- ۰۴/۱۲/۱۳۷۷/ پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سر دبیران نشریات دانشجویی

[="#008000"]هوالعالم

شاید شنیدید . اوبامای مدعی گفت که
امروز ارتش ما فیس بوک است و غیره....
این رفتار ها در محیط های مجازی جاسوسی و شبکه های رو به نابودی با مطالب مهیج به کاربرانش دیکته میشه
با کمی ادعای ازادی در عمل نظر مردم دنیا رو میخرند و کنترل میکنند و با سیاست به دولت و اقتصاد کشورها فشار میارن .
حتی میبینیم که هم...بازی برای سربازانش ازاد شده که شعله تجاوز و تمایلات حیوانی اونها به تجاوز علنی کشیده نشه

کمترین کاری که میتونیم بکنیم اینه که اول امکان فعالیت و پناهندگی دیگران در محیط های ایرانی رو فراهم کنیم !
دوم به فرهنگ ایرانی اهمیت بیشتری بدیم که ثبات فرهنگی برقرار بشه ...
شبکه ها و انجمنهای همگانی رو شخصی ندونیم و اگر رفتار فلانی با وضعیت خوب یا بد ما سازگار نبود
برای اینها پاپوش نسازیم که دودش توی چشم خود ما میره ... حداقل طوری نباشه که طرف منبعد در کناره کسی غیر از هموطن و همخون فعالیت کنه .
با هزار درجه فرهنگ و شکل متفاوت. امر به معروف ها رو با دعوت و دوستی و ایما و اشاره انجام بدیم و همشه راهی برای بازگشت به نفع خود و خدا باز بذاریم و طوری برخورد نکنیم که شکل تحمیل پیدا کنه !! چون یکی از دیکته های اینها همون توهم دیو دوسر بودنه من و امثاله منه !!

لعنت خدا به اون خائنی که نمک خورد و نمکدان شکست
و امروز به ایران و ایرانی و اقوامش بدی میکنه و بیراه میگه !

الان مایلند که مردم ایران به جان و مال هم بیفتن .
چون همه ی ترس دشمنه ایران از دولت و ابزار و ادواتش نیست
و بخشی عظیمی ازین سد دفاعی مربوط میشه به مردم ایران که با وجود تمام جنگها و فشارها مدافع مادیات و معنویات کسب شده بوده و هستند ... [/]

بپاخیزید;369199 نوشت:
شمس: نه، در حین حمله ور شدن به سمت من، فحاشی می‌کرد و می‌گفت که «آدمت می‌کنم، بی‌جا می‌کنی که به من حرف می‌زنی، کاری می‌کنم که دیگر جرأت نکنی به کسی بگویی حجابت را رعایت کن و...» بعد از اینکه خودم را از دست‌هایش جدا کردم به او پیشنهاد کردم که کانکس کلانتری آن سمت خیابان است، بیا برویم تو به خاطر حرف من از من شکایت کن و من هم از اینکه شما کتکم زدی شکایت می‌کنم هنوز جمله را به پایان نبرده بودم این بار بدتر از دفعه قبل به سمتم حمله ور شد و تلاش کرد چادر و روسری‌ام را از سرم بکشد هر چقدر او تلاش می‌کرد من هم مقاومت بیشتری می‌کردم حین این کار، بلند بلند فحاشی می‌کرد و می‌گفت «این تو هستی که باید حجابتو برداری، اینجا دیگه جای شماها نیست، این شماها هستید که باید از اینجا بروید، شماها چند نفری بیشتر نیستید، بمانید خودم چادر از سرتان می‌کشم و...» در این زمان دیگر صدای من هم بلند شده بود و تلاش می‌کردم که چادرم را روی سرم حفظ کنم و به لطف خدا هم این خانم نتوانست به هدفش برسد.

عجب گستاخخخخخ!!!

حداقل به عرف یه جامعه این خانم بدحجاب بی فرهنگ احترام میذاشت.

باید بصورت مستمر کارشناس های خبره کارگاه هایی جهت رعایت حجاب و امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه ها ، مدارس و ....ایجاد کنند.

[="Tahoma"][="SeaGreen"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

جناب هدی ممنون که مارا باسخن رهبری آشنا کردید!

میشه راه بدید

میشه یک پشتوانه به ما بدید

آمدیم و اون خانم داد زد؟

به ما تهمت زد و گفت این آقا می خواهد به من ... کند

اون موقع چکار کنیم؟

میشه بگویید؟

راهکار بدید

همین زبان هم راه می خواهد

اگر کشته بشیم یا جسممون آسیب ببینه درسته؟

هر کدام از امامان ما در هر دورع به یک شکل امر به معروف کردند

یکی احشا گوسفندان رو سرش ریختند و بدنش رو سنگ زدند اما راه رو ادامه داد
یکی مقامش رو غصب کردند همسرشو زدند دید باید سکوت کند
یکی حاضر شد به مسجد بره خطبه بخونه و یکی حاضر شد صلح کنه و شروط صلح رو بگذارد
یکی حاضر شد جونش و مال و خانوادشو بده یکی به سجاده پناه آورد و با دعا و نیایش و یکی با علم و با جود و با رضایت و پذیرش ولایت عهدی و یکی با کظم خشم و یکی هم با غیبت!

ما شیعیان پیرو کدام امامون باشیم در این عصر و زمان؟:Gol:[/]

موضوع قفل شده است