چه کنیم تا وجود امام زمان‌ (علیه السلام) را در زندگی احساس کنیم؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه کنیم تا وجود امام زمان‌ (علیه السلام) را در زندگی احساس کنیم؟

سلام به منتظرهای مولا گل
از بزرگان دینمون شنیدیم که احساس حضور در محضر ولی خدا کلید توفیقات و موفقیت هاست که یکی از مهمترین اثراتش ، ترک گناه هست. کم چیزی نیست!اگه همه چیز نباشه !!(که هست).
از اساتید محترم خواهشمندم راهنمایی کنند برای رسیدن به آرزوی حس حضور حضرت ...

>

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

عبدالزهراء;812598 نوشت:
از بزرگان دینمون شنیدیم که احساس حضور در محضر ولی خدا کلید توفیقات و موفقیت هاست که یکی از مهمترین اثراتش ، ترک گناه هست. کم چیزی نیست!اگه همه چیز نباشه !!(که هست).
از اساتید محترم خواهشمندم راهنمایی کنند برای رسیدن به آرزوی حس حضور حضرت ...

باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
1. لازم است آگاهی و شناخت ما از حضرت مهدی(عج) که امام و حجت خداست، عمیق تر شود. بسیاری گمان می کنند که غیبت حضرت به معنای نبودن ایشان در این عالم است، حال آنکه غیبت او به معنای نهان زیستی اوست، وگرنه ایشان در همین زمین ما زندگی می کنند.
اگر امام را آن گونه که باید بشناسیم، خواهیم دانست که او به زمان و مکان محدود نیست، بلکه به اذن الهی، زمان ها و مکان ها در اختیار اوست؛ پس شرق و غرب عالم، پیوسته تحت تصرف او و زیر نظر مبارک آن حضرت است. اگر او را واسطه فیض خدا و سبب همه نعمت های الهی بدانیم، درمی یابیم که نه تنها ما و خاندان ما، که همه عالم به برکت وجود او زنده اند و روزی می خورند. پس حضور حضرتش در کنار هر نعمت کوچک و بزرگ مادی و معنوی و در دفع هر بلای فردی و اجتماعی قابل لمس و مشاهده خواهد بود.

اگر او را باب خدا و یگانه راه نجات بدانیم، در هر مشکل مادی و معنوی، و فردی و اجتماعی، او را واسطه درگاه حضرت حق قرار می دهیم و بدین گونه، پیوسته زیر خیمه لطف او قرار می گیریم و وجود پرجودش را با همه وجود لمس می کنیم. از این دست معرفت ها و آگاهی ها بسیار است که درک حضور حضرت او را نزدیک و نزدیک تر می کند تا ما را کنار او و در چشم انداز نگاه پر مهر او می نشاند.

2. باید تلاش کرد که یاد و نام او پیوسته در زندگی ما جریان یابد. هم در خانه، کارخانه، دانشگاه، ورزشگاه، خیابان و هر نقطه و در هر حالی که هستیم، با یاد او و حال و هوای به سر بریم و آن معرفت که پیش از این گفته شد، می تواند ما را به این حال نیکو برساند؛
محافل خود را با یاد او شروع کنیم و به پایان برسانیم. برای سلامت حضرتش پیوسته صدقه دهیم، به نیابت از او اعمال نیک به جا آوریم، در شب و روز با او تجدید عهد کنیم و به ساحت مقدسش درود و سلام بفرستیم و هر روز، ساعتی با او نجوا کنیم و به مکان های منتسب به او مثل جمکران رغبت نشان دهیم و...؛

3 . ظهور او را صدر نیازهای خود بدانیم؛ همه آرزوهای خود را در آمدن او ببینیم و فراق او برای ما از هر غصه دیگری بزرگ تر و جدی تر باشد. مبادا به غیبت و ندیدنش خو بگیریم و به دوری از حکومت عدالت گسترش عادت کنیم یا ظهور او را دور بشماریم، بلکه پیوسته بیندیشیم و بر این باور باشیم که همین روز که در آن هستیم، می تواند روز ظهور باشد و هیچ چیز نمی تواند مانع ظهور اراده الهی شود.

در این صورت، وظیفه مهم ما این است که خود را برای ظهورش آماده سازیم و کاری کنیم که ظهورش نزدیک تر شود و چنان باشیم که حضرتش برای ما اهمیت قائل شود و بکوشیم که در توفان نامردی های نامردان و بی مهری نامهربانان، مایه روشنی چشم او باشیم و در این مسیر، دیگران را هم دعوت کنیم و پیوسته بکوشیم که فرد دیگری به یاران و همراهان او بیفزاییم.

همه چیز در ارتباط قلبی و باطنی است.
آنچه که اویس قرن را بدون دیدن رسول خدا به حضرت وصل کرد ارتباط باطنی بود.

اکثریت بزرگان اهل معرفت فرموده اند که ارتباط قلبی و باطنی و حضور امام مهمتر از دیدار ظاهری امام است چنانچه زیاد بودند در زمان اهل بیت که ایشان را دیدند ولی راه پیدا نکردند ولی اگر کسی باطنی و قلبی وصل شود از عنایات و فیوضات امام بهره مند می شود.

موضوع قفل شده است