#*#*چه كاركنم از شر اينترنت وفيلم هاي بد خلاص بشم؟#*#*

تب‌های اولیه

122 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
#*#*چه كاركنم از شر اينترنت وفيلم هاي بد خلاص بشم؟#*#*

سلام به همگي :Mohabbat:
يه آقا پسر نوجووني كه باهام دوست هم هست ديشب يه سوالي ازم پرسيد .گفتش فلاني من خيلي شررم منظورش از نظر جنسي شرره.چكار كنم؟
اينو رو هم بگم ايشون يه دانش آموز دبيرستانيه كه مجرد هم هست.
راستش من هم يه چيزايي بهش گفتم ،ولي حيفم اومد قضيه رو با شما مطرح نكنم.

شما نظرتون چيه؟:Ealam:

اطلاعیه نوشت:
با سلام و احترام

فایل های صوتی این تاپیک به آدرس زیر منتقل شد

http://www.askdin.com/thread27380.html

توصیه ی غیر کارشناسانه به دوستمون دارم و اون اینه که نوجوانی مرحله ایست که انسان در آن دوران نسبت به خودش حساس می شه و این دوست شما شاید واقعا شرور نیست و حساسیت بیش از حد باعث این طرز تفکر شده ...

منتظر نظرات کارشناسان انجمن مشاوره هستیم.

راه های کنترل شهوت
برای کنترل شهوت سه محور باید مورد توجه باشد:
1- ذهن و فکر : شهوت وسیله وسوسه شیطان به آلودگی و گناه است { و حالا چرا خدا این زمینه رو در ما قرار داده مورد بحث ما نیست } و زمینه اون ذهن و فکر انسانه و بزنگاه و گلوگاه این امتحانه.
باید ذهن و فکر رو توسط برنامه ریزی دقیق و منظم و که مشاوری هم به ما کمک کنه به چهار چوب کشید و فعالیت های بیشتری رو در روز برای خودمون در نظر بگیریم تا فکر آزاد و هرزه نباشه و فرصت از شیطان و هوای نفس گرفته بشه.
ورزش و تفریح و مطالعه و عبادیات و خانواده،از گزاره هائی اند که باید وسیله سرمایه گذاری ما هستند.
مثالش اینکه : وقتی عجله داری و فکرت مشغولهحتی بین راه اگر دست مقداری زخم بشه ممکنه نفهمیو دردشو احساس نکنی بعدا بفهمی که فکرت آزاد شده.پس فکرتون رو مدیریت کنید.
....ادامه داره

1) بهترین عملکرد کنترل نگاه و دوری از محیط ها، اعمال، فیلم ها و عکس های محرک و وسوسه برانگیز است:
این مسئله ی کنترل نگاه خیلی مهم است؛ متاسفانه این روزها ما عادت کرده ایم که مدام بگوییم با این وضعیت حجاب خانم ها و بعد هم برای خودمان و دیگران توجیه بیاوریم، حال آن که اگر کنترل نگاه داشته باشیم وضعیت نامناسب برخی بانوان نمی تواند روی شخص تاثیر بگذارد.
بعد هم محیط ها و فیلم ها و عکس های محرک: گاهی برخی از جوانان عنوان می کنند این حس در ما خیلی قوی است، چکار کنیم که در دوران مجردی دچار مشکل نشویم؟ اما از طرفی هم نمی توانند از این قبیل فیلم ها دل بکنند!!!

2) برنامه ریزی برای کار مداوم، استفاده ی درست و مطلوب از اوقات فراغت
وقتی وقت شما آزاد باشد قاعدتاً فکرتان نیز به هر سو می رود، اما زمانی که برای خود برنامه ریزی داشته باشید، مشغول باشید، کمتر فکر و ذهن تان به خطا می رود.

3)پرورش تقوا در خویشتن و آسان گرفتن امر ازدواج:
الته امر ازدواج که برای دوست شما زود است اما پرورش تقوا نه!

4) در کنار آن سعی نمایید هر روز دوش بگیرند مخصوصاً آن هنگام که شهوت بر ایشان غالب می شود، ورزش کنند، قرآن را با معنا تلاوت کنید و بسیاری راه کارهای دیگر که باید در برنامه ی روزمره ی خود قرار دهید.
تلاوت قرآن مخصوصاً با معنا برای همه ی حالات روحی انسان مفید است، گاه نهیب می دهد، گاه آرامشی عمیق، گاه راهکار، گاه توصیه به تلاش... خلاصه آنقدر جامع است که برای تمام حالات روحی انسان می تواند کارگشا باشد.
ورزش باعث می گردد نیروهای بالقوه ی شما در مسیری صحیح بالفعل شوند

5) پرهیزهای غذایی مناسب را نیز در برنامه ی غذایی خود را قرار داده، از خوردن غذاهای محرک حتی الامکان خودداری نمایند.

با سلام عرض ادب :Gol:

به این دوستتون سلام برسونید و بگویید تا وقتی قصد ترک این مسائل را دارند، شرور محسوب نمی شوند.

همانطور که دوستان اشاره کردند، قرآن خواندن با معنی، خیلی خیلی مهم است. عبادت در شب هم فراموش نشود. هرگز نباید به خطر پاره ای از اعمال دست از عبادت کشید. به ایشان بگویید این فکر که من شرم، پس نمی توانم نماز شب بخوانم از وسوسه های شیطان است.

عبادت که زیاد شود، خود به خود تمایلات نفسانی کم می شوند. در رابطه با کنترل این غریزه مطالب زیادی در همه جا موجود است، ولی توصیه ای می کنم که احتمالاً تا به حال نشنیده اید.

به ایشان بگویید مدام به ترک دائم این گناه فکر نکنند. اگر روی این مسئله تمرکز کنند که من دیگر هرگز این کار را نمی کنم، نفسشان بدتر سرکش تر می شود، چرا که در ضمیر ناخودآگاه ایشان حالت ترس نرسیدن همیشگی به لذت ایجاد می شود.

به جای آن، انجام گناه را به تأخیر بیاندازند. یعنی، امروز فردا کنند. مثلاً وقتی که شب وسوسه می شوند، با خود بگویند فردا خواهم کرد. اینطوری در ضمیر ناخودآگاه، نفس فقط باید تا فردا صبر کند، نه تا زمان نا مشخص ازدواج.

وقتی فردا شد، اگر وسوسه شدند، بگوید شب خواهم کرد. درواقع سر نفس خودشان کلاه بگذارند! این روش مؤثرتر است.

راستی من متوجه نشدم منظور از شر بودن دقیقاً چیست. ممکن است منظور دوستتان این باشد که اعمالشان از یک خود ارضایی ساده فراتر است. در این صورت، توصیه می کنم درباره انحرافات ج.ن.س.ی و انواع بیماری پارافیلیا مطالعه کنند، و در صورت مشاهده علائم آن، به پزشک متخصص رجوع کنند.

بعضی از مسائل از وسوسه های ساده فراتر است و برای درمان به دارو نیاز دارد. :Sham:

با تشکر فراوان
یا حق

با سلام و خسته نباشید

موضوع غریزه جنسی اونم برا بچه مذهبی ها الان تو جامعه خیلی مهم هست که با این اوضاع جامعه همه رو درگیر کرده بخصوص مجردها رو

به نظر من با گفتن به یاد خدا باش و فکرت رو مشغول به یه چیز دیگه کن و ... کار خیلی پیش نمیره :Labkhand: چون نیاز سر جای خودش باقی هست و مدام داریم سرکوبش می کنیم که خود همین کار عوارض جسمی و روحی بالایی داره

اين مباحث خيلي مهم هست و چون جامعه ی ما الان جامعه اي عرياني هست و همه پيرامون اين موضوعات آشنايي دارند ولي راه درست كنترل اين غريضه و هدايت صحيحش رو نمي دونند . پس بنابراين يا به علت فشار غريزي منحرف ميشن و يا اينكه دچار امراض روحي و رواني و جسمي مختلف ميشن كه زمينه ي اصلي بروز اين بيماري ها همان سركوب كردن و پاسخ درست ندادن به اميال و خواسته هاي غريزي هست .

در طب سنتي و طب اسلامی نیاز جنسي به عنوان غذاي جنسي تعبير ميشه و در حد غذاي خوراكي ارزشمند و مهم هست !
و اين غذا ، غذاي واقعي هميشه مورد نياز انسان در همه ي سنين معرفی شده ، كه اگر بيشتر از غذاي خوراكي مورد نياز انسان نباشد قطعاً كمتر نیاز نيست !
اگر اين غذا از طريق متعارف تامين شد فبها اگر نشد از طريق غير متعارف تامين مي شود . چون اين نياز يك نياز واقعي و غريزي هست كه كل سيستم تن را طراحي مي كند .

در رابطه با چگونگی کنترل غرائض و ... چیزی نمی نویسم فقط یک فایل صوتی براتون میذارم که بخشی از یک تدریس تقریبا 14- 12 ساعته هست می تونین این فایل صوتی رو گوش کنین خیلی عالی به این موضوع پرداخته شده ...

کسانی که دنبال درمانهای عملی بدون عارضه هستند این فایل صوتی رو حتما گوش کنند .

جهت دانلود فایل صوتی بر روی لینک زیر کلیک کنید تا صفحه مخصوص دانلود باز شود، سپس جهت دانلود فایل طبق تصویر زیر عمل کنید:

موضوع : غذای جنسی و غذای انس

حجم فایل : 11.7 مگابايت

مقدار زمان سخنرانی : 51 دقیقه

خلاصه ای از مباحث مطرح شده در این فایل صوتی :
* اهمیت غذای جنسی
* دیدگاه طب سنتی به مسائل جنسی
* علت تفاوت نیاز کمتر و بیشتر افراد به غذای جنسی
* درمان بیش فعالی جنسی در زنان و مردان
* درمان ضعف جنسی در زنان و مردان
* در آخر هم به بحث غذای انس پرداخته میشود

ماه بانو;50475 نوشت:

موضوع غریزه جنسی اونم برا بچه مذهبی ها الان تو جامعه خیلی مهم هست که با این اوضاع جامعه همه رو درگیر کرده بخصوص مجردها رو

به نظر من با گفتن به یاد خدا باش و فکرت رو مشغول به یه چیز دیگه کن و ... کار خیلی پیش نمیره :Labkhand: چون نیاز سر جای خودش باقی هست و مدام داریم سرکوبش می کنیم که خود همین کار عوارض جسمی و روحی بالایی داره ....

من هم كاملا با شما موافقم وميتونم بگم دليل اصلي ايجاد اين تاپيك هم اين مطلبي كه شما بهش اشاره كرد بوديد.
واقعا نوجونهاي ما تو بحث كنترل ومديريت غريزه جنسي مشكلات زيادي دارند درسته كه خيلي به نظر نمياد ولي من كه با نوجوونا سرو كار دارم ميدونم بچه ها چي ميكشن ونمي تونم بيشتر از اين توضيح بدم .فقط اينو گفنه باشم كه استمنا ، رابطه هاي غير ديني خطرناك بعضي جا با همجنس و... :Gig:
ويك فضايي هم درست شده كه اگه اين حقايق رو بگي متهمت مي كنن كه آقا داره سياه نمايي مي كنه .نمي دونم ايشون خيلي بدبين هست يا اينكه تعداد اين جور نوجوونها كمه واز اين جور حرفها.
ولي باور كنيد اينها مسائل جدي نوجوونها ست وكاش ميتونستيم با همفكري هم يه قدم ي هرچند كوچيك در اين راه بر مي داشتيم. :Mohabbat:
ممنون ميشم اگه شما هم نظرتون رو بذارين.:hamdel:

سلام به همگي
تو رو خدا كمكم كنيد ، ديگه خسته شدم !:Ghamgin::Ghamgin: چه كاركنم از شر اينترنت وفيلم هاي بد خلاص بشم؟:Gig::Gig:
ميخوام خوب باشم خيلي هم تلاش كردم نميشه. :Narahat::Narahat:
اگه يه نفر اين چيزا رو ازشمابپرسه بهش چي ميگين؟:Sham:

سلام:
این مشکل خیلی ها مونه! همین که میگی میخوام خوب باشم بزرگترین نکته مثبته یعنی داری سعی میکنی . اینی که بهت میگم خودم عمل کردم خیلی جواب داد / برنامه ریزی دقیق وقتی برای این مشکلات نمی زاره / وقت برای کار درس نماز دعا خانواده بزار. اینم بدون یکدفعه نمیشه این مشکلو کنار گذاشت . باید وسوسه رو دقیقا بشناسی: وسوسه فکری انی و موضعی است که یکدفعه به ذهن ادم میرسه اگر روش تمرکز کنی رفتی که رفتی :Khandidan!: اما اگر بهش اهمیت ندی همین طور که سریع اومده سریع هم میره. تاثیر دعا و ارتباط با خدا و در میان گذاشتن مشکل با خداوند بسیار تا بسیار اثر بخش هست .چرا که قدرت خدا مافوق قدرت ماست
یه موضوع دیگه! ما عموما برای گناه کردن از دید ادمها خودمونو پنهون میکنیم تا کسی مارو نبینه اما غافل از این هستیم و با ید اینو مد نظر قرار بدیم که عالم محضر خداست .سخت نگیر ولی جدی بگیر :nini:خیلی مونده من و تو به اونجا که میخوایم برسیم.

من مخالفم،این مشکل نیست
همون طور که در قرآن گفته شده:خدا هدایت میکند هر کس را که بخواهد
پس اگر بخوایم خدا هدایتمون میکنه
این کار هم یکم اراده میخواد
ولی بذار اینو بهت بگم

هر کاری میخوای بکنی به عاقبت فکر کن
این کار عاقبتی جز گرفتاری نداره

راستی من میخوام در انجمن مرگ و برزخ به زودی یک سری مطلب بزارم،که توی این مطالب فکر میکنم سرنوشت ارواح پس از مرگ قسمت سرزمین شهوت به درد شما بخوره،وقتی گذاشتم به شما عرض میکنم اگر دوست داشتین مطالعه کنین

موضوع قفل شده است