چه دشوار است پیمودن ... به دنباله تو منزلها ...

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه دشوار است پیمودن ... به دنباله تو منزلها ...

سلام خدمته دوستان و کارشناس محترم سایت ...
امیدوارم که خوب و سلامت باشین ....

حتما شما هم دوستانی در اطرافتون داشتین ... که از لحاظ روحی و روانی ماننده شما بودن ... از لحاظ استعداد با شما برابری میکردن ... یا حتی کمتر از شما بودن ... بعدش میبینین که اونها منزل ها رو خیلی راحت تر و سریع تر از شما طی میکنن ...
نمیدونم ... آیا اینجور آدمها تو مغزهاشون جهش هایی صورت میگیره ... آیا قسمت هایی از مغزهاشون فعال نبوده و یک دفعه فعال میشه ...

چجوری میشه به پاشون رسید ... آیا اونا کارهایی خاص میکنن ...

از دوستان هم میخوام تجربه های شخصیشون رو عنوان کنن .

سوال : چرا جا میمونیم ؟؟؟

با نام و یاد دوستکارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
در این پیشرفت های مادی و معنوی علل مختلفی دخیل است:
برخی از علل طبیعی و برخی ماورایی است.
علل طبیعی
آهسته و پیوسته: همیشه آهسته و پیوسته حرکت کردن بهتر از گهی تند و گهی خسته رفتن است. برخی از افراد برای موفقیت مادی یا معنوی به خود فشار می آورند و در واقع بدون برنامه ریزی حرکت می کنند. ابتدا مدتی تند حرکت می کنند، ولی بعد از مدتی خسته می شوند.
روشمند: روشمند حرکت کردند و استفاده از تجارب افراد موفق و الگو قرار دادن ایشان نقش مهمی در پیشرفت دارد. به عنوان نمونه برای یادگیری و مطالعه موفق تکنیک هایی وجود دارد. افرادی که از این تکنیک ها استفاده می کنند موفق تر هستند.
کمال گرایی: هرکسی توانایی و استعداد و علاقه ای دارد. الگوگیری از افرادی که در سطح بالاتری از ما هستند و انتظارات بیشتر از چیزی که هستیم از خود داشته باشیم سبب اضطراب و استرس و ناآرامی می شود و ذهن ناآرام و مضطرب توانایی اش به شدت کاهش می یابد.
برنامه ریزی: افراد موفق برنامه ریزی و نظم بالایی دارند. از افراط و تفریط اجتناب می کنند. کار و تحصیل را فدای تفریح و تفریح را فدای کار نمی کنن. در روایتی از امام کاظم می خوانیم: تلاش کنید اوقات شبانه روزتان را چهار بخش کنید: کار و کسب حلال، عبادت، معاشرت سالم و استفاده از تفریح و لذائذ حلال. و بخش آخری ما را در سه قسم قبل فعال تر و با نشاط تر می کند.
توفقیات الهی: گاهی عنایت و توفیقات الهی شامل افرادی می شود که برای رضای خدا سختی هایی را تحمل می کنند. در خاطرات رهبر انقلاب می خوانیم که برایم زمینه رشد علمی در قم فراهم بود ولی مجبور شدم برای کمک به پدر پیر و بیمارم به مشهد برگردم و خداوند همین امر را سبب توفیقاتی برایم قرار داد. دعای والدین، توسل به اهل بیت(ع)، توکل به خداوند متعال، ارتباط با خداوند و رعایت تقوای الهی در پیشرفت اثر بخش است.
برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به:

http://www.askdin.com/thread17426.html
http://www.askdin.com/thread30835.html
http://www.askdin.com/thread24672.html

[="Times New Roman"][="Black"]منم خیلی وقت بود دنبال جواب این سوال بودم . کمتر از یک ماه هست که پیداش کردم . به کسی هم نمیگم . خودم دارم عمل میکنم و میرم جلو..[/]

موضوع قفل شده است