چه خانمهایی را نباید به عنوان همسر خود برگزینیم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه خانمهایی را نباید به عنوان همسر خود برگزینیم؟

در این مقاله می‌خواهیم شما را با خانمهایی آشنا کنیم که شاید در ظاهر مجذوب و ایده ال باشند اما به هیچ وجه ازدواج با آنان را به آقایان محترم پیشنهاد نمی کنیم.
۱) خانم‌های فمینیست
این دست از خانم‌ها تصور می‌کنند که تمام ناخوشی‌های زندگی از مردها نشئت می‌گیرد. آنها تصور می‌کنند که وجود خانم‌ها، فرشته وار است و می‌توانند تمام دنیا را عوض کنند، البته فقط در صورتیکه معضل "مردسالاری" از جلوی پای آنها برداشته شود. رفتار این مدل خانم‌ها با آقایون اصلا مناسب و قابل قبول نمی باشد." بهتر است در هر شرایطی از آنها دوری کنید.
۲) خانم‌های پولکی
خیلی ساده و راحت بگوییم آنها تنها به خاطر پول با شما ازدواج می‌کنند و از آقایون انتظار دارند که تمام هزینه‌های غیر ضروری زندگی آنها را برآورده سازند، او هیچ چیز نیست جز یک انسان مادی. فکر می‌کند که تمام وجودش از طلا درست شده است. او فقط به فکر بر آورده کردن نیازهای خودش است و برای دیگران هیچ اهمیتی قائل نیست. و بهتر است که حواس خود را جمع کنید، چراکه عده بسیاری از دخترهای جوان جزء این گروه قرار دارند.
خانم‌های مغرور افراد نا مطبوعی هستند که به دیگران با چشم حقارت نگاه می‌کنند و فقط به خودشان اهمیت می‌دهند و اصلا مهم نیست که قلب دیگران را بشکنند و آنها را آزرده خاطر سازند. او می‌خواهد که همیشه مرکز توجه قرار گیرد و هر کاری که می‌خواهد، انجام دهد و هر کجا که می‌خواهد، برود.
۳) خانم‌های رمانتیک
این نوع خانم‌ها زندگی خود را بر طبق فیلم‌های عاشقانه و کتاب‌های رمان سپری می‌کنند. و در عین حال در انتظار شاهزاده ای هستند که با اسب سفیدش از میان آسمان به زمین فرود آید و او را سوار بر اسب سفیدش کرده ، به جایی ببرد که هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، تا بتوانند به خوبی زندگی کنند. آنها دخترهایی هستند که توسط پدر و مادرها و خانواده‌هایشان نازپرورده بار آمده اند و چیزی از واقعیات زندگی نمی دانند. او انتظار دارد کسی تمام مدت از او مراقبت و نگهداری کند، تا مبادا او خواب بدی ببیند و بترسد. فرار کنید!
۴) خانم‌های بدگمان
این خانم‌ها تمام خصوصیات منفی افراد رمانتیک را با خود به همراه دارند. و همیشه جزء "زخم خوردگان" اجتماعند. افراد احساساتی که از ازدواج گذشته خود شکست خورده و به طور ناخودآگاه از ازدواج مجدد واهمه دارند. ارتباط شما با این افراد به جایی راه نمی برد، چرا که آنها در ابتدا علاقه فراوانی از خود نسبت به شما نشان می‌دهند، اما پس از چندی اثری از آن باقی نخواهد ماند. شما همیشه در رابطه خود با او سردر گم هستید. تنها چیزی که تحویل شما می‌دهد یک مشت معذرت خواهی بیهوده است. هیچ وقت به اندازه کافی برای شما زمان ندارد؛ پس بهتر است با چنین زنی ازدواج نکنید.
۵) خانم‌های عصبانی
مثل خانم‌های فمینیست خانم‌های عصبانی نیز دل خوشی از مردها ندارند. آنها به مردها اهانت می‌کنند، و می‌توانند بدی‌ها و خطاهای تمام مردان را به سادگی به خاطر بیاورند. برای خانم عصبانی چیزی به عنوان "مرد خوب" وجود ندارد. خون آنها از دست مردها به جوش می‌آید و در هر لحظه می‌توانند مانند یک کوه آتشفشان منفجر شوند. ازدواج با این نوع خانم‌ها مساوی است با ورود به تراژدی و داد و فریاد ، پس بهتر است عقب بایستید!
۶) خانم‌های نامطمئن
در نگاه اول چنین خانم‌هایی خیلی خوب جلوه می‌کنند؛ با شما به مهربانی رفتار می‌کنند و خوش مشرب هستند. اما چیزی نمی گذرد که ترس‌های درونی آنها پدیدار می‌شوند. روزی چند مرتبه به شما تلفن میزند. او می‌خواهد مطمئن شود که به اندازه کافی جذاب و پذیرفتنی است؛ او محتاج و نیازمند است و همواره با این ترس زندگی می‌کند که مبادا در نظر همسرش مثبت نباشند.
۷) خانم‌های مغرور
اخلاق این خانم‌ها واقعا عجیب و غریب است. آنها افراد نا مطبوعی هستند که به دیگران با چشم حقارت نگاه می‌کنند و فقط به خودشان اهمیت می‌دهند و اصلا مهم نیست که قلب دیگران را بشکنند و آنها را آزرده خاطر سازند. او می‌خواهد که همیشه مرکز توجه قرار گیرد و هر کاری که می‌خواهد، انجام دهد و هر کجا که می‌خواهد، برود. او خود خواه و خود محور است. شیفته خودش می‌باشد و به عنوان "دختر کوچولوی بابایی" بزرگ شده، و انتظار همان توجهات را از شما دارد. بیشتر آنها به فکر پول و مال و منال نیز هستند. درست مثل خانم‌های پولکی. آنها معمولا خوش قیافه و خوش لباس هستند و به راحتی با اخمی که در چهره دارند قابل شناسایی می‌باشند. لذا باید تا آنجا که می‌توانید خود را از آنها دور نگاه دارید.
۸) خانم‌های قدرت طلب
آنها انسان‌هایی هستند که می‌خواهند قدرت کنترل تمام امور زندگی شما را به دست گیرند. آنها به شما می‌گویند چه لباسی بپوشید، کجا بروید، با چه کسی صحبت کنید، و خلاصه همه چیز... و اگر بخواهید در مقابل عقاید آنها از خود مقاومت نشان دهید، اخم‌هایشان در هم فرو می‌رود، و چاره دیگری جز سر فرود آوردن در مقابل خواست‌هایشان را برایتان باقی نخواهند گذاشت.
▪ ما به شما اخطار دادیم!
اینها بدترین نمونه‌ها بودند. مطمئنا خانم‌های خوبی هم هستند. اما بهتر است که همیشه مراقب خانم‌هایی که در لیست بالا به شما معرفی کردیم باشید.

سلام
ممنون از مطالبتون
ولی یه سوال واقعا تو چند جلسه خواستگاری و رفت آمد میشه این ویژگیها رو شناخت در وجود یک زن؟کسایی بودن که چندین سال باهم دوست بودن و عاشق هم همه چیز همو قبول داشتن ولی همین که رفتن زیر یه سقف آدمای دیگه شدن
در واقع هیچ کس اونطور که هست در برخوردهاش خودشو نشون نمیده مگر بعد از ازدواج و همین باعث اختلاف و طلاق میشود:Gol:

سلام :Gol:
جناب اميدوار :Gol: نا اميدمان كردين!!:Gig::Nishkhand:
پس اين طوري كه معلومه ساليان سال بايد تو نوبت بود تا فرد مناسبي پيدا كرد. تازه اينو هم بايد توجه داشت كه خيلي از روحيات طرفين حتي در دوران عقد مخفي ميماند:makhfi: و بعد از ازدواج كاملا هويدا ميشه!!:jangjoo:
اين طور كه معلومه باب ازدواج رو ببنديم بهتره!!:Ghamgin::khandeh!::Ghamgin:
يه سوال: انصافا چند تا از خانم هاي اطرافتون(همسر يا خواهر،خواهر زاده ، برادرزاده و دختران فاميل) از اين خصوصيات رو ندارن!! :Mohabbat:زني كه هيچ كدام اين خصوصيات رو ولو رقيقشو نداشته باشه يا فضاييه و يا تخيلي و يا معصوم.:dohkhtar:

براي ازدواج و پيداكردن گزينه مناسب بايد با واقعيات موجود جامعه و شرايط رواني دختران و پسران آشنا بود. امروزه در بين دختران و پسران آماده ازدواج كمتر كسي پيدا ميشود كه رگه هايي از خصوصيات فوق در ذات و رفتار خود نداشته باشد.:Ebraz Doosti:
تازه اين را هم بايد در نظر داشت كه كبوتر با كبوتر باز با باز !!! يعني براي پسران پولكي و مالدوست همان دختران پولكي و مال دوست بهترين گزينه است و قس علي هذا!(بقيه ويژگي ها را نيز همين طور قياس كنيد)
مورد بعد اين كه بهتر است به جاي نبايد ها از بايد ها سخن گفت!
براي ازدواج كردن كه امروزه بايد ده بار هفت خوان رستم را گذراند، خصوصيات فوق ده بار را به بيست بار و شايد بيشتر افزايش مي دهد. خوبه كه ما ها مشوق ازدواج باشيم.:salavat(10):
:Sham:به نظرميرسه كه همون شرط با خدابودن و رعايت اخلاق اسلامي و بدست آوردن اعتماد و اميد تكيه به همديگر براي ازدواج و شروع زندگي كافي باشه!:doosti:
براي رفع موانع مجود ازدواج دختران و پسران ايران زمين همتي مضاعف و كاري همراه با دعاي مضاعف نياز است .
در پي رفع موانع باشيم و بكوشيم .
ان شا الله
:Doaa:
:Sham:نكته : در كنار همه اين حرف ها بايد مراقب اين هم باشيم كه دچار تسامح در ازدواج نشيم و گرنه عواقب بسيار خطرناكي دامنمان را خواهد گرفت!:aatash:

موضوع قفل شده است