جمع بندی چرا بعضی ها چند شوهری را برخلاف فطرت زن ها میدانند؟؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا بعضی ها چند شوهری را برخلاف فطرت زن ها میدانند؟؟

سلام تاپیک حور العین رو خواندم و دیدم یک جایی نوشته بود که برای اقایون مومن ودیدندار 800 تا حور العین می فرستند و برای خانم مومن یا شوهر خودش ( حالا فرض کن شوهرش رو نخواد حالا به هر دلیلی ) یا یه حورالعین مرد میفرستند چون بر خلاف فطرت زن هست چند تا شوهر داشته باشه !!!! من کاری به این دنیا ندارم باشه توی این دنیای زن ها به یه دونه بسنده کنند اقایون به 4 تا عقد n تا صیغه ای اما اون دنیا چی چرا توی اون دنیا هم باید تبعیض باشه ؟؟؟

کی گفته چند شوهری برخلاف فطرت زن هست ؟؟؟ کیه که از تنوع بدش بیاد ؟؟!!! دیگه اون دنیا مسئله بچه و پدر بچه مطرح نیست که بگویند اونوقت پدر بچه معلوم نیست و.... از این حرف ها

واقعا من متعجبم چرا اینقدر تبعیض وجود داره و واسه همه ما هم عادی شده!!!!

در ضمن دوستان اینا فقط سواله فکر نکنید حالا بنده خیلی علاقه منده به چند شوهری هستم و.... ما توی یه دونه اش هم موندیم!!!:ok:

سلام
فطرت زن بر این اصل قرار داره که بیشتر از یک زن رو در قلبش نمیتونه جای بده.
این جواب امام علی به این سوال هست .
و کاملا با واقعیت مطابقت داره .
یک زن به هیچ وجه نمیتونه دو مرد رو در ان واحد در قلبش جا بده . این فطرت و قانون طبیعته و اگه بخوواد این قانون رو زیر پا بذاره علاوه بر عذاب اخروی ، دچار مشکلات عدیده روحی و روانی در این دنیا خواهد شد.
کسی از تنوع بدش نمیاد ولی در این مورد در مورد زن صدق نمیکنه .
شما میتونین از زنهایی که با چند مرد ... سوال کنین .خواهید دید که چه مشکلات روحی و روانی دارن .


با سلام

قوانين واوضاع حاكم بر أن دنیا مثل این دنیا نیست مثلا حورالعین حیض نمیشود و همواره باکره است و ...پس صحیح نیست مقایسه صورت گیرد .

http://www.askdin.com/thread20226-2.html#post236659

با ساجده خانوم موافقم این درسته که خانوم ها نمیتونن بیشتر از یک مرد رو تو قلبشون جا بدن خوب خانوم ها انتظار دارن که مردا هم بیشتر از یه خانوم رو تو قلبشون جا ندن و محبوب هم بشن ایا این مسئله چند زنی برا اقایون احساسات و عواطف و روحیه ی خانومارو خدشه دار نمیکنه؟!!!:Gig:

علت جايز نبودن چند شوهر براي زن از زبان اميرالمومنين
روزى در حدود چهل نفر از زنان قريش گرد آمده و به حضور على (ع ) رسيدند گفتند: يا على چرا اسلام به مردان اجازه چند زنى داده است اما به زنان اجازه چند شوهرى نداده است ؟
آيا اين امر يك تبعيض ناروا نيست ؟
على (ع ) دستود داد: ظرفهاى كوچكى از آب آوردند و هر يك از آنها را به دست يكى از زنان داد سپس دستور داد همه آن ظرفها را در ظرف بزرگى كه وسط مجلس گذاشته بود و خالى كنند.
دستور اطاعت شد آنگاه فرمود: اكنون هر يك از شما دو مرتبه ظرف خود را از آب پر كنيد، اما بايد هر كدام از شما عين همان آبى كه در ظرف خود داشته بر دارد.
گفتند: اين چگونه ممكن است ؟ آبها با يكديگر ممزوج شده اند و تشخيص ‍ آنها ممكن نيست .
على (ع ) فرمود: اگر يك زن چند شوهر داشته باشد خواه ناخواه با همه آنها همبستر مى شود و بعد آبستن مى گردد، چگونه مى توان تشخيص داد كه فرزندى كه بدنيا آمده است از نسل كدام شوهر است (( نظام حقوق زن در اسلام ، ص 348 ))
البته اين بهترين و ساده ترين دليلى بود كه آن حضرت براى آنان اقامه كرده است وگرنه از جهتى ديگر: زن مانند مرد نيست كه فقط بر اساس نياز غريزه جنسى تن به ازدواج دهد بلكه زن بيشتد از غريزه جنسى به محبّت و عاطفه مى انديشد و لذا زن در چند شوهرى هرگز نمى توانسته است حمايت و محبت و عواطف خالصانه و فداكارى يك مرد را نسبت به خود جلب كند. از اين رو چند شوهرى نظير روسپى گرى همواره مورد تنفر زن بوده است . على هذا چند شوهرى نه با تمايلات و خواسته هاى مرد موافقت داشته است و نه با خواسته ها و تمايلات زن )) نظام حقوق زن در اسلام ، ص 349 ))
نرم افزار كتابخانه ديجيتال / كتاب : حكايتها و هدايتها در آثار استاد شهيد آية الله مرتضى مطهرى / نويسنده : محمّد جواد صاحبى

پرسش
برخی میگویند از آنجا که چندهمسری بر خلاف فطرت زن هست در آخرت نیز زنان همواره یک همسر خواهند داشت؛ در حالی که این صحیح نیست. چه کسی گفته چند شوهری برخلاف فطرت زن هست؟ کدام زن است که از تنوع بدش بیاد؟ در آخرت بحث بچه هم که مطرح نیست که بگوییم اختلاط نسل پیش می آید، پس چرا این تبعیض وجود دارد؟

پاسخ
برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه بفرمایید:

نکته اول:
کسی نگفته است چند همسری مخالف فطرت است، چرا که فطرت مربوط به روح انسان است و با توجه به اینکه زن و مرد در روح و امور فطری اشتراک دارند، یعنی فطرت مذکر و فطرت مونث نداریم، فقط فطرت انسانی داریم، بنابراین امری که با فطرت زن مخالف باشد با فطرت مرد نیز تعارض خواهد داشت، در حالی که چند همسری چنین نیست! پس صحیح تر این است که گفته شود چندهمسری با روحیات و روان زن، و یا به تعبیری با طبیعت زن ناسازگار است.(1)

نکته دوم:
اصلا تک همسری یا چند همسری برای زن در بهشت مسئله ای مسلّم و قطعی نیست که در آن تردیدی وجود نداشته باشد؛ اگرچه مشهور معتقد به تک همسری زنان در بهشت هستند اما برخی نیز معتقد به وجود حورالعین مرد و طبیعتا چند همسری برای زن در آخرت هستند.

در این خصوص میتوان دو دیدگاه داشت:

اول: اگر طبیعت زن و روحیات او در بهشت مانند دنیا باشد، خودش از تعدد ابا دارد، این مسئله هم روشن است، شما اگر از 100 زن که در دنیا واقعا از شوهرانشان راضی هستند بپرسید که آیا دوست دارید شوهر دیگری هم داشته باشید قریب به اتفاق پاسخ منفی است؛ علت اینکه زنان گاهی به شوهرانشان خیانت می کنند تنوع طلبی نیست، بلکه عموما نارضایتی از شوهر و احساس کمبود محبت و عاطفه است.
و در مقابل اگر همین سوال را از 100 مردی که از همسرانشان راضی هستند بپرسید (به شرط آنکه نگاه های منفی به تعدد ازدواج را هم نادیده بگیریم و ترسی از این بابت وجود نداشته باشد) بسیاری از پاسخ ها مثبت خواهد بود. این نشان دهنده تفاوت نگرش جنس مذکر و مونث است.

علاوه بر اینکه تعدد همسر برای زن نه تنها با طبیعت خودِ زن، بلکه با طبیعت مرد نیز ناسازگار است، که از آن به غیرت تعبیر میکنیم؛ هر مردی به شرط آنکه استحاله نشده باشد از اینکه همسرش نزد مرد دیگری هم باشد به شدت ابا دارد و این صفات هم صفاتی نیست که اسلام به آنها بی تفاوت باشد، بلکه در اسلام این خصلت بسیار ستوده شده است.
پس منطقی نیست حیای زن، و غیرت مرد که دو خصلت نیکو در دنیا به شمار میروند در آخرت نادیده گرفته شوند، مگر آنکه تفاوت های بنیادینی در این بین وجود داشته باشد که ماهیت مسئله فرق کند که برای ما قابل تصور نباشد.

دوم: اما اگر معتقد باشیم که در بهشت برای زنان هم چند همسری وجود دارد طبیعتا باید ویژگی های روحی و روانی زن و مرد در آخرت تغییر کرده باشد تا با این روحیات به حق تعارضی نداشته باشد. بنابراین اگر چند همسری برای زن در آخرت وجود داشته باشد، تحقق این مسئله در گرو تغییر روحیات زن و مرد است.

خلاصه آنکه اگر چند همسری مخالف طبیعت زن در بهشت باشد هرگز خواستار آن نخواهد بود، و اگر مخالف نباشد و درخواست کند به او داده خواهد شد؛ بنابراین در هر دو صورت زنان نارضایتی در بهشت نخواهند داشت، یا اصلا خواستار نیستند(طبق دیدگاه اول) یا اگر به خاطر تغییر در طبیعت زن خواستار چنین چیزی باشند به آنها اعطاء خواهد شد(طبق دیدگاه دوم)

پی نوشت ها:
1. ر.ک: مطهری، مرتضی، مجموعه آثار، انتشارات صدرا، تهران، ج19، ص310

موضوع قفل شده است