چرا از نظر اکثر سایتهای خارجی، خودارضایی ضرر ندارد؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا از نظر اکثر سایتهای خارجی، خودارضایی ضرر ندارد؟

سلام..

من با تلاش فراوان چند روزه مسئله مفید و مضر بودن خودارضایی رو تحقیق کردم

به چند زبان روسی ، انگلیسی ، چینی ، تایلندی و فرانسوی و ژاپنی و ....

و کلی طول کشید که با کمک گوگل ترنسلیت و مترجم های دیگر تونستم یکی یکی انها را ترجمه و نتیجه گیری کنم...

در اگثر سایتها که در کشور های معروف دنیا هم هست خودارضایی را مسئله ای خوب و مفید میدانستند..

تنها مشکلی که در سایت ژاپنی ذکر کرده بود خواب زیاد بود.... که اون هم نوشته بود که اگر زیاد انجام شود موجب دیر بلند شدن از خواب در صبح میشود..

بقیه سایتها بلا استثنا از فواید ان گفته بودند و حتی کامنت های سایتها هم ترجمه کردم و اونارو برسی کردم... که نتیجه کلی بی ضرر بودن خودارضایی بود..

ببینید دوستان من ادمی نیستم که ضد دین باشم یا بخواهم زود تصمیم گیری کنم ولی احساس واقعی میکنم که یک جای کار میلنگه....

یعنی چرا واقعا در اسلام خودارضایی حرام شده؟؟ به نظر من اون موقع شرایط فرق میکرده و /..... ولی واقعا وقتی در بین سایتهای فارسی فواید و مضرات خودارضایی رو جستجو میکنم گیج میشم ... انقدر که از مضراتش گفتن که فلان میشی و......

پس چرا تمامی سایتهای کشور های دنیا که من سرچ دادم هیچ عارضه ای مشاهده نشده ؟؟؟

تنها وقتی به زبان فارسی و عربی سرچ دادم انبوهی از مضرات خودارضایی را مشاهده کردم .... جتی خیلی از سایتهای عربی هم از مضراتش چیزی نگفته بودن...و لی سایتهای ایرانی دیگه نمیدونم چی بگم...!

مسئله بعدی این است که چرا خارجی ها (تمامی کشور ها به غیر از ایران و عربستان ) با اینکه خودارضایی میکنند بسیار هیکلی تر و خوش اندام تر از ایرانی ها هستن؟؟

البته میدونم که شاید بگین نه.... ایرانی ها از همه زیبا ترن.... ولی علت اون خودارضایی نیست... مثلا توی ایران یک پسر که هیکلی کوچک و نافرم داشته باشد همه در ذهنشان این می اید که این پسر شدیدا خودارضایی میکند ولی اینگونه نیست...

پس چرا خارجی ها متوسط قدشان از ایرانی ها بلند تر است؟؟؟ من تحقیق کردم که میگم .... فک نکنین سربه هوا حرف میزنم/

مسئله دیگر هوش بالاتر و مطالعه بیشتر انها نسبت به ایرانی هاست... مگر نمیگویید که خودارضایی ذهن را نابود و کم میکند.؟ پس چرا انها از ما پیشرفته تر هستن؟؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
بحث خود ارضايي از جمله بحث هايي است كه درباره آن تاپيك هاي متعددي زده شده است و سؤالات مختلفي در همين سايت مورد بحث قرار گرفته است. كه با توجه به حجم زياد سؤالاتي كه دارم به طور خلاصه نكات مهمي را بيان مي كنم و مطالعه بيشتر را به عهده شما كه الحمدالله اهل تحقيق هستيد واگذار مي كنم.

1- اولا بحث درباره خودارضايي دو حوزه كلي دارد. برون ديني و درون ديني.
الف- برون ديني( علمي - تجربي): بله قبول دارم . اغلب كتب پزشكي و روان پزشكي و روان شناسي اين امر را هنجار مي دانند. و همگي مي گويند اگر خودارضايي به صورت اعتياد درآيد و تكراري و وسواسي شود خطرات و مضرات فرد و زناشويي و...زيادي دارد.
البته تضميني هم نداده اند كه افرادي كه تفنني اين كار را مي كنند مانند سيگار تفنن سر از اعتياد به سيگار يا مواد ديگر درنياورد. به عنوان مشاوري كه سال هاست خدمت مي كنم با افراد زيادي ( زن و و اغلب مرد) مواجه شده ام كه خودارضايي انها به اعتياد كشيده شده و حتي بعد از ازدواج هم اين مشكل ادامه داشته است.
البته بين متخصصان خارجي هم افراد و سايت هايي هستند كه براي خودارضايي مضراتي قائل هستند نظر برخي از دانشمندان مخالف در كتاب اعتياد پنهان نوشته علي عليزاده آملي، نشر بوستان كتاب آمده است.
ب: درون ديني: وقتي ما با تدبر و تعقل و تحقيق دين اسلام را به عنوان ديني جامع و جاويد يافتيم. و دانستيم خداوند حكيم، دانا، مهربان، بي نياز، رب، و...است و براي هدايت مخلوقش آنها را مهمل قرار نداده و از راه حجت باطني و بيرون ( فطرت، عقل، ائمه) آنها را هدايت كرده و قرآن و اهل بيت كشتي نجات بخش است و دستورات اسلام براساس مصالح حقيقي وضع شده است هرچند ما حكمت و فلسفه همه را ندانيم لاجرم سرتسليم فرود بايد بياوريم و بپذيريم و به آنها متعبد شويم.
حال اگر در مسير رشد گرفتار گناهي شويم نبايد به راه و راهنما شك كنيم بايد به ضعف خود اقرار كنيم و بگوييم خدايا ناتوانم دستم را در جاده لغزنده هوس بگيرد و زود زود اولي تقاطعف به سمت حضرت حق برگرديم و تصميم بگيرم گناه نكنيم (توبه)

3- معيار هنجار بودن: در بسياري از كتب روان پزشكي معيار هنجار بودن را از نظر علمي كثرت گرايي و گرايش بالا به آن كار ذكر شده كما اين كه زماني همجنس بازي بيماري تلقي مي شد الان به خاطر گرايش برخي از كشورها هنجار تلقي مي شود.
تصور يا فرض كنيد گناهاني فراگير شده است مانند غيب يا دزدي، خودارضايي، خوش و بش با نامحرم، رعايت نكردن پوشش شرعي، شنيدن موسيقي لهوي، رفتن به مجالس شراب و رقص و...آيا فراگير شدن آن معيار هنجار شرعي بودن هم هست؟
اگر همه پزشكان عالم موسيقي لهوي يا رعايت نكردن پوشش شرعي را بدون ضرر بدانند يعني حكم خدا را بايد تغيير داد؟
علم خداوند نامحدود است و علم ما محدود و متغير. امروز ثابت مي شود روزانه دو ليوان چايي فلان فوايد را دارد فردا مقالات زيادي در ردش مي نويسند دوباره رد و تأييد و..
ولي علم دين متكي به وحي خطاناپذير است. و مراجع هنرش استخراج احكام از منابع دين( قرآن و حديث) است و نمي توانند به ميل خود حكمي را تغيير دهند.
در تعارض علم و دين، دستورات خداوند مقدم است.
بين معيار هنجار بودن كاري از نظر شرعي، و از نظر پزشكي فرق بگذاريم
4- ازدواج با عرسك رباطي، مشروب و يا ازدواج سفيد (زندگي دختر و پسر بدون عقد شرعي) در خيلي از جاها مرسوم شده آيا شرعا هم مي توانيم بگوييم چون در بسياري از كشورها هست مشكلي ندارد؟ مشكل اينجا است كه معلوم نيست اگر سوار قطار تكنولوژي بشويم و از نقشه و راهنماي دين استفاده نكنيم به كجا برسيم. بعيد نيست همين علم كه در مكتب نظام ليبرال دمكراسي رشد مي كند روزي به جايي برسد كه براي سكس مثلثي و مربعي و مخمسي و مسدسي و....فوايد متعددي ذكر كند كما اين كه امروزه برخي مي گويند چرا زن باردار شود چرا مرد باردار نشود و برخي از جنسيت خود فرار مي كنند و عمل جراحي مي كنند و...
5- در چاقي و لاغري، هوش و قد و قامت و.... عوامل متعددي دخيل است بنابراين اگر كسي بگويد مثلا چون فلاني لاغر است به فلان مشكل مبتلا است داستانش يادار داستان مولوي است جايي كه طوطي قياس كرد و تعميم دارد: [HL]از قياسش خنده آمد خلق را

[/HL]

موضوع قفل شده است