يک مرد و هفت ميدان - هديه اي ناقابل به محضر اميرمومنان علي(ع)

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
يک مرد و هفت ميدان - هديه اي ناقابل به محضر اميرمومنان علي(ع)

« یک مرد و هفت میدان »جلوه هایی از فرمانبرداری و شکیباییامیرالمؤمنین علی علیه السلام
در هفت آزمون سخت الهي

کاري از سايت گفتگوي ديني

آنچه در نوشتار حاضرآمده، شرحی گزارش گونه و داستان واره است از روایت امام امیر مؤمنان علیه السلام. مأخذ اصلی این بیان، کتاب شریف بحار الانوار، جلد 38، باب 62 است با عنوان باب نادر فی ما امتحن الله به امیرالمؤمنین صلوات الله علیه فی حیاه النبی صلی الله علیه و آله و سلم و بعد وفاته که از کتاب الخصال علامه بزرگوار شیخ صدوق – ره – باب هفتم، روایت 58 و نیز کتاب الاختصاص شیخ مفید، ص 163- 181 نقل شده است. این حدیث شریف ، از آن زمان تاکنون مورد توجّه و اعتماد بزرگان بوده است. چنانچه جناب سیّد بن طاووس در فصل 90 از کتاب گرانقدر کشف المحجّه، ضمن سفارش های خود به فرزندش سیّد محمّد، این حدیث را متواتر نزد شیعه دانسته و فرزندش را به مطالعه و فهم آن توصیه کرده است.

محتوای این مجموعه مشتمل بر دو بخش است:
بخش نخست تصاویری از فرمانبری ها و اطاعت های بی درنگ امام علیه السلام در هفت موضع مهم از دوران زندگانی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است.
بخش دوم نیز شامل حکایاتی است از بردباری های امام علی علیه السلامدر مواجهه با هفت موقف ناگوار پس از رحلت جانگداز آن حضرت. که مجموعاً از زبان خود امام علیه السلام نقل شده است. این روایت جامع در قالب یک گزارش زنده و مستقیم باز آفریده شده وگزارش گرِ صحنه، خواننده ی محترم را به محضر مولای متقیانعلیه السلام و دیدار با ایشان فرا می خواند.

امکانات کتاب :

سهولت مطالعه و حجم کم
کتاب اجرايي مخصوص رايانه بدون نياز به نصب
امکان مراجعه به آخرين قسمت مطالعه شده بعد از اجراي مجدد برنامه
امکان بزرگنمايي و جابجايي صفحه
و ...

اينجـــــــــا:Gol: