وسواس در نجاسات

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس در نجاسات
با سلام خدمت کارشناسان محترم و زحمتکش. ببخشيد من يه مشکلي برام پيش اومده که باعث شده ديگه نتونم نماز بخونم و غسل کنم به عبارتي کلا از خدا دور شدم... من متاسفانه بعد از مدت طولاني '3 تا حکم رو تازه فهميدم که باعث شده زندگيم بره رو هوا و خيلي کارم سخت شده و عيد امسال رو برام نابود کرد , اون 3 تا حکم :اب قليل ' نحوه ي شستن مخرج بول ' اجزاي روح دار بدن هستن و به همين خاطر سوال هايي برام پيش اومده و ممنون ميشم که پاسخ بديد.  مرجع تقلید آیت الله خامنه ایی
  1. اگه با اب کر نجساتي رو بشوريم و تو غسالش شک يا گمان کنيم که اب مزه نجسات گرفته بايد چه کار کنيم؟
  2. اگه چيزي يا جايي نجس بشه و يادمون بره که کجا نجس شده حکمش چي ميشه؟ اگه از عمدا جاي نجسات رو فراموش کنيم چطور؟
  3. اگه جوش هاي صورت رو بکنديم بدون اينکه خوني بياد چطوري نجس ميشه و چطوري اون رو پاک کنيم؟ اگه با اب قليل اونو پاک کنيم غسالش نجس حساب ميشه؟
  4. اگه يک مشت اب رو همون لحظه از اب کر بگيريم و نجسات رو پاک کنیم ' اب قليل حساب ميشه؟
  5. اگه موي بدنمونو رو از جا بکنديم و درد داشته باشه مردار حساب ميشه؟
  6. اگه بين 2 تا چيز شک يا گمان داشته باشيم که کدوم نجسه بايد چه کار کنيم؟
  7. حکم گمان براي افراد عادي و نسبتا وسواسي چيه؟
اگه سوال ها زياد و بد بودن به بزرگي خودتون ببخشيد . البته ناگفته نماند که يه کمي وسواسي هستم . يا علي خداحافظ التماس دعا
با نام و یاد دوست         کارشناس بحث: استاد صادق الوعد
امیر 007 said in وسواس در نجاسات
با سلام خدمت کارشناسان محترم    سوال هايي برام پيش اومده و ممنون ميشم که پاسخ بديد.  مرجع تقلید آیت الله خامنه ایی
  1. اگه با آب کر نجساتي رو بشوريم و تو غسالش شک يا گمان کنيم که آب مزه نجسات گرفته بايد چه کار کنيم؟
  2. اگه چيزي يا جايي نجس بشه و يادمون بره که کجا نجس شده حکمش چي ميشه؟ اگه از عمدا جاي نجس رو فراموش کنيم چطور؟
  3. اگه جوش هاي صورت رو بکنيم بدون اينکه خوني بياد چطوري نجس ميشه و چطوري اون رو پاک کنيم؟ اگه با آب قليل اونو پاک کنيم غسالش نجس حساب ميشه؟
  4. اگه يک مشت آب رو همون لحظه از آب کر بگيريم و نجسات رو پاک کنیم ' اب قليل حساب ميشه؟
  5. اگه موي بدن را بکنيم و درد داشته باشه مردار حساب ميشه؟
  6. اگه بين 2 تا چيز شک يا گمان داشته باشيم که کدوم نجسه بايد چه کار کنيم؟
  7. حکم گمان براي افراد عادي و نسبتا وسواسي چيه؟
  با سلام و تشکر از ارتباط  شما  1- شک اعتبار ندارد و پاک است  2- هر مکانی که یقین به نجاستش داشته باشید نجس است و بقیه جاها پاک است و شک اعتبار ندارد 3- وقتی جوش خونی نباشد و خون خارج نشود صورت پاک است و نیاز به شستن ندارد 4-  یک مشت آب، آب قلیل است 5- مردار نیست 6- اگر شک داشته باشید که این دو وسیله نجس هستند یا پاک  نباید به شک اعتنا کنید و هر دو وسیله پاک هستند 7- شک و گمان در نجاست و پاکی اعتبار ندارد  
  دوباره سلام تشکر میکنم بابت کمکتون. ببخشید یه سوال دیگه هم دارم ' اگه زحمتی نیست توی این هم کمکم کنید. اگه یه چیز نجس تازه حکمش رو بفهمیم , ایا لازمه که درمورد زمان گذشته که رعایت نمیکردیم تفحص کنیم؟؟؟ این موضوع داره منو عذاب میده چون با هر چیزی که فکرشو کنید در ارتباط بودم . دلم برای وضو گرفتن و نماز خوندن تنگ شده دوست دارم مثل ادمای عادی باشم . یا علی  خداحافظ التماس دعا
امیر 007 said in  
  دوباره سلام تشکر میکنم بابت کمکتون. ببخشید یه سوال دیگه هم دارم ' اگه زحمتی نیست توی این هم کمکم کنید. اگه یه چیز نجس تازه حکمش رو بفهمیم , ایا لازمه که درمورد زمان گذشته که رعایت نمیکردیم تفحص کنیم؟؟؟ این موضوع داره منو عذاب میده چون با هر چیزی که فکرشو کنید در ارتباط بودم . دلم برای وضو گرفتن و نماز خوندن تنگ شده دوست دارم مثل ادمای عادی باشم . یا علی  خداحافظ التماس دعا
سلام علیکم  نیازی نیست که درباره گذشته تفحص کنید به گذشته اعتنا نکنید و به صورت معمول وضو بگیرید ونماز بخوانید 
موضوع قفل شده است