جمع بندی واقعه ای در 14 قرن قبل!

تب‌های اولیه

48 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
واقعه ای در 14 قرن قبل!

سلام
من یک جوان پانزده ساله ام که چند سوال دینی دارم
به نظر شما به یک ایرانی چه مربوط هست که 1400سال پیش در عربستان چه اتفاقی افتاده؟
شاید یکی به دروغ گفته باشد که من پیامبرم از کجا معلوم؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد ممسوس

با سلام و احترام

هر انسانی از بدو خلقت در ضمیر ناخودآگاه و فطرت درونی خویش به دنبال گم شده ای بوده است همان فطرت الهی که خداوند در نهاد بشر قرار داده است و ان خدا باوری است. لذا پیروان ادیان ابتدایی هم طبق همین غریزه الهی چون خدا را نمیشناختند به دنبال پرستش ماه خورشید و ستاره بودند از انجا که خداوند خواست، انان درست تربیت شده و به پرستش ذات حق رهنمون شوند پیامبرانی را جهت هدایت بشر اعزام نمود تا توحید و یگانگی را به مردم تعلیم نمایند. طبیعتا ان انسانی که به دنبال حقیقت است میتواند یک ایرانی باشد او هم به دنبال دین برتر و پیامبری راهنما است تا به حقیقت خلقت که عبادت است دست یابد. حالا فرقی نمیکند این ایرانی در عصر حاضر زندگی کند که 1400 سال از وجود شریف پیامبر میگذرد یا 14 هزار سال بعد بیاید و دنبال حقیقت باشد. همچنین از انجا که دین اسلام اخرین دینی الهی از ادیان ابراهیمی و توحیدی است و ناسخ ادیان گذشته است لذا این دین را یک ایرانی هم میپذیرد علاوه بر اینکه یک میلیارد و هشتصد میلیون نفر دیگر هم دین اسلام و پیامبرش را پذیرفتند. اتفاقا در این جمعیت میلیاردی فقط ایرانیان قرار ندارند بلکه از هزاران قشر و نژاد و رنگ و زبان و ملیت و قومیت وجود دارند. اگر بنا باشد من ایرانی بگویم ما ایرانیان به عربستان چه ربطی داریم پس ان شخص اروپایی افریقایی اسیایی امریکایی به مراتب بیستر از ما باید این حرف را بزند در حالی که موضوع دین و پذیرش پیامبر ربطی به قوم نژاد و تیره زبان ندارد.
اما اینکه ایا پیامبری امده یا نعوذ بالله به دروغ ادعای پیامبری میکند؟ در اين جا بايد به دو نكته توجه كرد؛ اول اين كه اين بحث از جهتي، بحثي تاريخي است و ديگر اين كه از جهتي ديگر نيز بحثي عقلي است آنجا كه به ضرورت پيامبر و امام مربوط مي شود.
در مورد بحث اول بايد گفت كه تاريخ به صورتي متواتر و يقين آور از پيامبر اكرم و زندگي و فعاليت ها، كارها و سخنان او را براي ما نقل مي نمايد و از اين جهت ما را از حضور و وجود فردي مطلع مي سازد كه كتابي داشته و خود را پيامبر خدا معرفي نموده و معجزه هايي كه مدعاي وي را اثبات نمايد نيز ارائه كرده است.

درباره اثبات پيامبري پيامبران، سه راه وجود داشت: يكي از راه آشنايي با منش ايشان و استفاده از قرائن اطمينان بخش، دوم از راه پيشگوئي پيامبران پيشين و سوم از راه ارائه معجزه.
در مورد پيامبر اسلام هر سه راه وجود داشت: از سويي مردم مكه، چهل سال زندگي پرافتخار آن حضرت را از نزديك ديده بودند كه كوچك ترين نقطه تاريكي در آن يافت نمي شد و آن چنان او را به راستگوئي و درست كرداري شناخته بودند كه لقب «امين» به آن حضرت داده بودند و طبعا درمورد چنين شخصي احتمال دروغ و ادعاي كذب داده نمي شود.
از سويي ديگر، پيامبران پيشين، بشارت بعثت آن حضرت را داده بودند. (صف، 6) و گروهي از اهل كتاب، انتظار ظهور او را مي كشيدند و نشانه هاي روشن و گويايي از وي در دست داشتند و حتي به مشركان عرب مي گفتند كه از ميان فرزندان حضرت اسماعيل (كه قبائلي از عرب را تشكيل مي دادند) فردي مبعوث به رسالت خواهد شد كه پيامبران پيشين و اديان توحيدي را تصديق خواهد كرد. و هر چند بعضي ديگر در اثر انگيزه هاي نفساني و شيطاني از پذيرش دين اسلام سرباز زدند.
هم چنين از پيامبر اسلام معجزات فراواني ظاهر گشت كه در كتب تاريخ و حديث ضبط شده و نقل بسياري از آنها به حد تواتر رسيده است، اما عنايت الهي در مورد آخرين پيامبر و دين جاودان او، اقتضا داشت علاوه بر اين معجزات، حجتي را قرار دهد كه براي هميشه جاودان بماند و آن قرآن كريم است. علاوه بر این نزول وحی بر قلب شریف ان حضرت و ایاتی که مشرکین از اوردن یک ایه ان عاجر بودند احادیث شریف از ان حضرت فزرندان و اهل بیت ایشان همچنین قبر مطهر ایشان در مدینه حکایت از وجود پر برکت ان حضرت دارد.
در این صورت وجود شریف پیامبر صلی الله علیه و اله در حجاز از مسلمات تاریخی است.

[="Navy"]سلام
پیامبر(ص) از اول قرار نبود در عربستان بدنیا بیاد ...قرار بود در ایران متولد بشه تا امپراطوری بزرگ پارس را منقرض کنه

ولی در بین چند تا چادر نشین بیابون گرد ظهور پیدا کرد علتش هم این بود که اگر در ایران متولد می شد دیگه هیچ وقت عرب ها مسلمان نمی شدن و همه انها هیزم اتش جهنم میشدن ولی اینطوری بیشتر آنها بهشتی شدن و نخبه های زیادی را به دنیا معرفی کردن[/]

سلام ممسوس گرامی
ممنون از توضیحات خوب شما. در پست های بالا به طور تیتروار دلایل ذکر شده برای وحیانی بودن اسلام را مطرح فرمودید.

اما اثبات الهی بودن اسلام به این سادگی نیست و در مورد هر کدوم از دلایل کلی بحث وجود داره. بحث در مورد تک تک این دلایل زمان زیادی می بره، بنابراین از شما می خوام که به طور خاص یکی از این دلایل که معتقدید هیچ ایرادی بهش وارد نیست را مشخص بفرمائید تا در موردش بحث شود.

البته قبلا بحثی در مورد پیدا کردن محکمترین دلیل اثبات وحیانی بودن اسلام داشتیم که از ابوالفضل گرامی دعوت می کنم مطالعه بفرمایند:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=59337

به نظر من، نظم ریاضی که در صفحه 46 تاپیک بالا ذکر شده، خیلی قابل تامله و به همراه فصاحت و بلاغت قرآن می تونه فوق بشری بودن قرآن را ثابت کنه. بین "فوق بشری بودن" و "وحیانی بودن" هم یک حلقه مفقوده هست که باید دنبال بررسی امکان اثباتش بریم.

با سلام

ebiAbolfazl;987825 نوشت:
به نظر شما به یک ایرانی چه مربوط هست که 1400سال پیش در عربستان چه اتفاقی افتاده؟

یک مثال ملموس میزنم :
فرض کن شخصی در قرن 16 میلادی امده و با علمی که داشته 6 نوع میوه ی خوردنی برای انسان معرفی کرده .

ممکن هست شما بگید که به من چه ربطی داره ؟
ربطش اینه :

در انسان حس به خوردن و سیر شدن وجود داره .
این اقا قرن 16 میلادی کمک کرده با علمش الان بدون مشکل میتونی از اون 6 میوه ای که خوردنی هست یکیش انتخاب کنی و به حس خوردن پاسخ بدی.

14 قرن قبل پیامبری اومده و گفته شما حس خداجویی داری ؟ درسته ؟
فطرتا نیازمند به خدایی و یجورایی دنبالشی .

اونی که دنبالشی این مشخصات رو داره و اینارو ازت خواسته .
کار پیامبر شناساندن خدای واقعی بوده .

الان میتونی رجوع کنی به گفته های پیامبر تا بطور صحیح خدایی که دنبالشی رو بشناسی

ebiAbolfazl;987825 نوشت:
ممنون میشم اگه جواب بدید

هر پیامبری وقتی ادعای پیامبری میکرده از خود معجزاتی میاورده تا مردم او را به رسمیت بشناسند .
یعنی همین طوری نیست که یکی بگه من پیامبرم و همه باور کنند !

افراد زیادی بوده اند که زمان پیامبر و بعد پیامبر ادعای پیامبری کرده و دستشان رو شده !

اتمقلی;988932 نوشت:
[="Navy"]سلام
پیامبر(ص) از اول قرار نبود در عربستان بدنیا بیاد ...قرار بود در ایران متولد بشه تا امپراطوری بزرگ پارس را منقرض کنه

ولی در بین چند تا چادر نشین بیابون گرد ظهور پیدا کرد علتش هم این بود که اگر در ایران متولد می شد دیگه هیچ وقت عرب ها مسلمان نمی شدن و همه انها هیزم اتش جهنم میشدن ولی اینطوری بیشتر آنها بهشتی شدن و نخبه های زیادی را به دنیا معرفی کردن

[/]

سلام
الان اینا واقعا جدی بود یا شوخی؟؟؟

ebiAbolfazl;987825 نوشت:
سلام
من یک جوان پانزده ساله ام که چند سوال دینی دارم
ممنون میشم اگه جواب بدید

سلام و آرزوی توفیق و رستگاری
البته باید بدانید فعلا اول راهی و طی سالیان دراز چیزهای بسیار بیشتری خواهید فهمید.
گاه موردی یا مواردی پیش خواهد آمد که به شدت ممکن است شما را کلافه کند یا سردرگم کند اما به مرور زمان به آنها خواهید رسید،به صحت یا نادرستی آنها.
البته نه فقط این موضوع بلکه در سایر موارد دینی هم همینطور است. فقط زمان
فقط ما را یاد داشته باشید تا در سالیان آینده که به آنها رسیدید این کلمه ما را یاد آورده و لبخندی بزنید.
فعلا اول راهی
اول راه
اول راه.

اینا رو الکی و دلخوشی ننوشتم هااا

در جستجو حقیقت;988967 نوشت:
سلام
الان اینا واقعا جدی بود یا شوخی؟؟؟

سلام
نه راست راستی هست توی قران هم هست که: اگر ما تو را در جای دیگر یعنی (ایران ) می فرستادیم اعراب از لج ایرانی ها هرگزبه دین اسلام گرایش پیدا نمی کردن و قران فارسی رو هرگز نمی خوندن!

حالا چرا لج بودن
مثلا وقتی امپراطوری ایران در جواب پیک پیامبر یک بیل پر از خاک برداشت ریخت توی خورجین اسبش و گفت: این جواب من به پیامبر شماست به او برسان خودش میفهمه این یعنی چی!...اینقد این خبر باعث ترس و اضطراب اعراب شد که می خواستن کوچ کنن و حتی یه عده که قدرت کوچ نداشتن خواستن قبر بکنن!

اما پیامبر (ص) اومد با بیان محکم مجلس رو اروم کرد و گفت اگه به من اعتماد دارین این یعنی خاک ایران را خود سرداران ایران به ما هدیه می کنن و ایران جز خاک ما میشه!