هک سایت و درخواست پول

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هک سایت و درخواست پول

به نام خدا و با سلام
1-اگر فردی متوجه یک حفره امنیتی در یک سایت شود و به صاحب سایت بگوید که برای گفتن این حفره پول بدهد آیا این اخاذی حساب میشود و پول بدست آمده حرام است؟
2- این فردی که اطلاعات حسابهای بانکی را تو اینترنت زد هم گویا به مدیران بانکها گفته بوده و گفته بوده واسه هر کارت چقدر حاضرین بدین (این پول رو اگه میدادن و میگرفت چی؟)
3- اینکه بگه من رو مثلا استخدام کنین تا بهتون بگم چی؟ اون کار و درآمدش حرامه؟
4- تهدید به انتشار اطلاعات بدست آمده از هک سایت در صورت عدم پرداخت هزینه؟
5- تهدید به بردن آبروی شرکت مزبور در رسانه ها بدلیل عدم رعایت نکات امنیتی و در دسترس قرار دادن اطلاعات کاربرانش

لطفا در همه موارد البته اگر کسی میداند جنبه مرمیت قضیه را هم بگویید .مثلا گزینه 4 یا 5 ...الان این فردی که شماره حسابهارو گذاشته تو اینترنت در رفته و الان خارجه رمش چیه؟
6- اولین تاپیک این بخشه صلوات
با تشکر

md66;209287 نوشت:
-اگر فردی متوجه یک حفره امنیتی در یک سایت شود و به صاحب سایت بگوید که برای گفتن این حفره پول بدهد آیا این اخاذی حساب میشود و پول بدست آمده حرام است؟ 2- این فردی که اطلاعات حسابهای بانکی را تو اینترنت زد هم گویا به مدیران بانکها گفته بوده و گفته بوده واسه هر کارت چقدر حاضرین بدین (این پول رو اگه میدادن و میگرفت چی؟) 3- اینکه بگه من رو مثلا استخدام کنین تا بهتون بگم چی؟ اون کار و درآمدش حرامه؟

با سلام و عرض ادب خدمت کاربر محترم

در جایی که رضایت به دادن پول دارند و این پول را در قبال کار مشروعی که انجام داده است می گیرد،اشکال ندارد.

md66;209287 نوشت:
- تهدید به انتشار اطلاعات بدست آمده از هک سایت در صورت عدم پرداخت هزینه؟ 5- تهدید به بردن آبروی شرکت مزبور در رسانه ها بدلیل عدم رعایت نکات امنیتی و در دسترس قرار دادن اطلاعات کاربرانش

تهدید در فروض مطرح شده،جایزنیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام دوست عزیز

باید بگم راجع به گرفتن پول و آگاهی رساندن از حفره امنیتی این کار در همهی دنیا امری عادیه !!!! و گمان نکنم شرعا هم خلاف در صورتی که با توافق صورت بگیره !!!!!! (بعضی از شرکت ها جایزه هم از قبل تعیین میکنن واسه کسی که حفره امنیتی پیدا کنه )
واینکه راجع به سوال 2 اطلاعی ندارم !!!
سوال 3 !!! خُب این کار در سازمان های امنیتی اکثرا صورت میگیره و فرد هکر به استخدام همون سازمان در میاد تا جلوی هکر های دیگه رو بگیره !!! اینکه هکر همچین درخواستی داشته باشه واقعا بعید و خنده دار به نظر میاد ولی اکثرا خود سازمان ها این جور هکر هارو به استخدام خودشون در میارن و خدمات ویژه و خوبی رو به اونها ارائه میدن !!!!! که یک امر کاملا معمولی هست این هم !!!
بقیه سوال ها هم که تهدید و اینا هست مسلما اشکال داره و اصلا درست نیست !!!

موضوع قفل شده است