جمع بندی همجنسگرایی ؛ بیماری و اختلال یا هوس؟( نقد دي اس ام 5 و اثبات اختلال بودن همجنس گرايي)

تب‌های اولیه

85 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

Love is love;959517 نوشت:
فرمایش شما مثل این است که من به شما بگویم آمیزش مرد و زن به عشق و پس از ازدواج با زنا فرقی ندارد!
و من سعی دارم ثابت کنم لواط با آمیزش مرد و مرد با عشق و پس از ازدواج فرق دارد.

اون چیزی که زنا رو از ازدواج متمایز میکنه عشق نیست

اگر زن و مرد عاشق هم باشن ولی عقد رو جاری نکنند ، تا زمانی که عقد جاری نشه به هم نامحرم هستن و رابطشون زنا هست
و اگر عاشق هم نباشن و عقد رو جاری کنن هم زنا نیست.
دقت کنید عقد فقط بین یک زن و یک مرد برقرار میشه دو جنس مکمل هم
این عقد حد و مرز الهی هست ، هر چیزی خارج از این مورد گناه محسوب میشه

Love is love;959521 نوشت:
واقعا عشق به همجنس را با عشق به حیوان مقایسه میکنید؟؟!!!!
مقایسه ی شما باطل است.

مگر شما همجس گرایی را در انسان با حیوانات مقایسه نکردید؟
منطق خودتان را زیر سوال می برید؟

منطق شما باطل است

Love is love;959517 نوشت:
فرمایش شما مثل این است که من به شما بگویم آمیزش مرد و زن به عشق و پس از ازدواج با زنا فرقی ندارد!
و من سعی دارم ثابت کنم لواط با آمیزش مرد و مرد با عشق و پس از ازدواج فرق دارد.

به شما توصیه می کنم به جای این به اصطلاح عشق ها به دنبال عشق واقعی بین خالق و مخلوق برین که امثال زلیخا رو از امثال یوسف بی نیاز کرد

همجنس گرایی این یکی از پست ترین دام های شیطانه ... کسیکه در سن ازدواج باشه دائم مورد حمله ی شیطانه تا یجایی به پستوی واهی بکشانه ! پناه برخدا از این دام پناه برخدا.

صبح_صادق;959612 نوشت:
همجنس گرایی این یکی از پست ترین دام های شیطانه ... کسیکه در سن ازدواج باشه دائم مورد حمله ی شیطانه تا یجایی به پستوی واهی بکشانه ! پناه برخدا از این دام پناه برخدا.

میدونید چی جالبه؟؟!
قبلا به موضوع تغییر جنسیت هم این جمله ها رو میگفتند!!

شروحیل;959525 نوشت:
مگر شما همجس گرایی را در انسان با حیوانات مقایسه نکردید؟
منطق خودتان را زیر سوال می برید؟

منطق شما باطل است

من کجای مطالبم انسان را با حیوان مقایسه کردم! ؟
بیان وجود احساس همجنسگرایی در حیوانتات دلیلی برای نقض دلایل بی پایه ی شما است و به هیچ وجه مقایسه ی مدد نظر شما صورت گرفته نشده.

اصلا یه سوال پس چرا در حیوانات هم این احساسات وجود دارد؟
آن هم احساسی عاطفی!
واقا فک میکنید همجنسگرایان همش به دنبال آمیزش یا لواط هستن!؟ حتی حیوانات همجنسگرا هم چنین قصدی ندارند...

خواهشا ففط یه آیه یا حریث بیارید که به جز لواط و همجنسبازی اشاره کرده باشه!
شمای آقا یا خانمی که پس از ازدواج آمیزش میکنید، این احساس را چه چیزی خطاب میکنید!؟

Love is love;959616 نوشت:
خواهشا ففط یه آیه یا حریث بیارید که به جز لواط و همجنسبازی اشاره کرده باشه!
شمای آقا یا خانمی که پس از ازدواج آمیزش میکنید، این احساس را چه چیزی خطاب میکنید!؟

با عرض احترام
هر چند بحث با شخصی که خودش رو به خواب زده بی فایدست
به هر حال جهت اتمام حجت
یه همجنسگرا راهی به جز همجنس بازی داره برای رفع نیاز جنسیش؟؟؟
شاید بر فرض محال همنجنسگرایی گناه نباشه اما چون به همجنس بازی ختم میشه پس باید ترکش کرد

ازدواج قانون الهی هست
یه انسان مومن برای تکمیل دینش ازدواج میکنه نه فقط رفع نیاز جنسیش

Love is love;959614 نوشت:
من کجای مطالبم انسان را با حیوان مقایسه کردم! ؟
بیان وجود احساس همجنسگرایی در حیوانتات دلیلی برای نقض دلایل بی پایه ی شما است و به هیچ وجه مقایسه ی مدد نظر شما صورت گرفته نشده.

شما برای اثبات دلایل بی پایه و اساس خودتون رابطه ای حیوانی رو اساس این رابطه نادرست قرار دادید نه من
اون هم رابطه ای نادر نه رابطه ای رایج

Love is love;959615 نوشت:
آن هم احساسی عاطفی!
واقا فک میکنید همجنسگرایان همش به دنبال آمیزش یا لواط هستن!؟ حتی حیوانات همجنسگرا هم چنین قصدی ندارند...

دوباره دلیل بی پایه و اساس و مقایسه رابطه ای حیوانی و نادر با رابطه انسان
رابطه انسان و حیوانی که عرض کردم هم عاطفی!!!طرف عاشق سگشه درکش نمی کنید چرا؟؟!!! عاشقشه!!
به دنبال هر چیزی هستن مهم نیست، هدف وسیله رو توجیه نمی کنه
شما ذهن حیوانات رو هم خوندید!!!!؟؟
واقعا جای تاسف داره این موجود دو پا تا کجا میخواد با این بهونه هاش پیش بره!!!؟؟

(((مهم اینه که شیطان این عمل رو برای شما انقدر زیبا جلوه داده که شما فکر کردید میتونید اون رو به دین بچسبونید)))

چند بار گفتم عشق و عاشقی تفکر و تعقل صحیح رو از انسان می گیره وقتی انسان از این وادی میاد بیرون می فهمه راهی که رفته ناصواب بوده

در هر صورت اگه اصرار به انجام کارتون دارید لطفا اون رو به دین نسبت ندید
به کار خودتون بپردازید و دلایل نا مربوط خودتون رو برای خودتون نگه دارید

Love is love;959615 نوشت:
آن هم احساسی عاطفی!

سلام

پاسخ سؤالات و ابهامات شما مکرراً در پست های مختلف از زوایای متعدد داده شد هم از نگاه عقلانی و منطقی، هم از بعد روانشناسی و هم از نگاه دینی، اگر مطلب جدیدی ندارید لطفاً بدون در نظر گرفتن پاسخهای داده شده، مکرراً مدعیات و سؤالات قبلی تان را تکرار نکنید. بشدت احساس می شود که تایپیک دارد رنگ و بوی تکرار به خود می گیرد.

موفق باشید ...@};-

Hadi99g;958433 نوشت:
بلي عشق بطور کلّی -چه نسبت به همجنس و چه به غيرهمجنس- يک بيماری رواني است چه از نظر طبّ قديم و چه از نظر طبّ جديد.
در طبّ قديم، يک بيماري سوداوي و در زمره وسواس است و در طبّ جديد هم بيماري رواني با عنوان «پارانويا» محسوب مي‌شود.
در آموزه‌هاي ديني هم که باز يک بيماري معرفي شده است (من عشق شيئا أمرض قلبه.... : نهج البلاغه)

درود دوست مومن ما گل

اگر اطلاعات روانپزشکی نداردید لطفن بیشتر مطالعه کنید و اطلاعات نادرست را سهوی یا عمدی رواج ندهید

پارا نویا چیزی دیگری است نه آنچه که شما به زعم خود نوشته اید !

اگر هم بر نوشته خود اصرار دارید منبع خود را که پا را نویا = عشق بنویسید که استفاده کنیم happy

امیدوارم بقیه نوشته های شما هم اینگونه نباشد o:-)

مشکور;959487 نوشت:

سلام مجدد@};-

عشق و احساساتی که در همجنسگرایی رخداد می کند همان عشق و احساسات مذمومی است که معمولاً مبتنی بر شهوت و هوس است و یا در نهایت به همان شهوت و هوس کشیده می شود چنانکه خودتان ترسیم کرده اید. مقایسه شما در ازدواج همجنس گرایان با ازدواج مشروعی که توسط خدای خالق حکیم تشریع شده از اساس باطل است. گفتیم خدای حکیم که خالق هستی است بهتر از هر کسی به آنچه آفریده واقف است وقتی رابطه حلال و مشروع عمیق عاطفی و احساسی و جنسی بین دو صاحب نفس را فقط از طریق ازدواج ممکن می داند حاکی از اینست که دیگر راه ها بر خلاف مصلحت و عین مفسده است. حال کسی بیاید بر اساس دریافتهای شخصی اش و اینکه چون چنین حسی هم در حیوانات و هم در انسان وجود دارد پس انسان می تواند راه دیگری را کشف و تشریع کرده نسخه دیگری برای پیوند و ازدواج همجنسگرایان تجویز کند.

آیا چنین کشف و تشریع و قانونگذاری توحیدی است؟ قطعاً خیر زیرا از نگاه دینی بر اساس مراتب توحید که از آن جمله است: اعتقاد به توحید در تشریع و تقنین؛ تنها حق قانونگذاری مختص خداوند است و احدی حق ندارد برای خود یا دیگران قانونگذاری کند زیرا قانونگذار باید شرایطی داشته باشد: 1. بر همه جوانب وجود مخلوقاتش و به انسان علم داشته باشد 2. بی نیاز مطلق باشد و نفع و سود خودش را در قوانین لحاظ نکند. پر واضح است که جز خدای متعال هیچ کسی این دو ویژگی را دارا نیست پس حق قانونگذاری از دیگران سلب می شود.

اتفاقاً دقیقا مطالب شما بر خلاف موازین و قوانین و احکام شرع مقدس است زیرا این عواطف و احساسات تمایلاتی است که در نهایت موجب کشانیده شدن افراد به ارتباط حرام و غیرمشروع با همجنس می شود بعبارتی این مقدمه با نتیجه آن، این همانی دارند. و ابراز این عواطف و احساسات مقدمه فساد و همجنس بازی هستند و از آنجایی که هیچ حکم شرعی و الهی مبنی بر ازدواج دو همجنس باز نداریم داستان فساد در آن ابراز احساسات و عواطف از همان آغاز محرز است. اگر صحبت فقط ابراز عواطف و احساسات پاک و مشروع باشد چنانکه این رشته محبت و عواطف بین پدر و پسر و دو برادر و حتی دو دوست در قالب شرع مقدس ممدوح است اما آنچه شما بدنبالش هستید هیچ وجهه شرعی و دینی نداشته و بر خلاف نظام تکوین و تشریع الهی است.

نمونه هایی را از حرمت چنین ابراز عواطف و احساساتی از آیات و روایات گفتیم اگر در پست های قبلی دقت کنید. پس آیات و روایات هم در حرمت این مطلب ورود داشته اند. مانند بوسیدن از روی شهوت و یا آیه ای که از نزدیک شدن به مقدمات زنا نهی می کند. همه اینها حاکی از اینست که عواطف و احساساتی که به قرابت و نزدیکی و ازدواج نامشروع دو همجنس باز بینجامد نیز حرام است.

این مسأله که نسخه ازدواج برایش بپیچید از اساس باطل و غیر مشروع هست و در اکثر موارد و غالباً به فساد خواهد انجامید نمی شود با رنگ و لعاب احساسی دادن به آن و اینکه مسأله جنسی و شهوانی نیست صورت مسأله را پاک کرد. انسان چه با تمایل به غیر همجنس و چه با تمایل به همجنس در صورت تماس و ارتباط تنگاتنگ و احساسی غریزه جنسی و شهوانی اش تحریک خواهد شد و این گریزناپزیر است.

در پست قبلی گفتیم که این یا نوعی بیماری اختلال است یا یک غریزه حیوانی فعال شده که انسان مأمور است یا غرایز حیوانی اش را از طریق مشروع کنترل کند(با ازدواج) و یا با غرایز حیوانی و افراطی اش مقابله کند. و البته راه درمان هم دارد که بیانش در پست قبلی گذشت.

وجود همجنس گرایی در حیوانات که منطبق با ساختار وجود آنهاست نمی تواند دلیل بر آن باشد که انسان که دارای دو بعد حیوانی و الهی است باید به همه غرایز حیوانی اش پایبند باشد اتفاقاً انسان باید به کمک عقل و وحی خود را از بسیاری غرایز و خوی و خصلت های حیوانی خلاصی بخشد. آنچه در آیات قرآن گفته شده در باره ازدواج و زوج که مشروعیت دارند تا با هم ازدواج کنند مقصود زن و مرد است و آیات در این خصوص تصریح دارند: وَ مِنْ آیاتِهِ اَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ اَنْفُسِکُمْ اَزْواجاً لِتَسْکُنُوا الی‌ها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً اِنَّ فی ذلِکَ لاَیات لِقوْم یَتَفَکَّرُونَ. و از نشانه‌های او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، ودرمیانتان مودّت ورحمت قرار داد. این نشانه‌هایی است برای گروهی که تفکّر می‌کنند! (سوره روم، آیه 21) ؛ وَ أَنکِحُواْ الْأَیَامَی مِنکم وَ الصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکم وَ إِمَائکُم إِن یَکُونُواْ فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِه وَ اللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیم. مردان و زنان بی‌همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز می‌سازد خداوند گشایش‌دهنده و آگاه است. (سوره نور آیه 32)؛ وَ إِذَا طَلَّقْتُمُ النِّسَاءَ فَبَلَغْنَ أَجَلَهُنَّ فَلَا تَعْضُلُوهُنَّ أَن یَنکِحْنَ أَزْوَاجَهُنَّ إِذَا تَرَاضَوْاْ بَیْنهَم بِالمْعْرُوف ذَالِکَ یُوعَظُ بِهِ مَن کاَنَ مِنکُمْ یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ الْیَوْم الاَخِر ذَالِکم أَزْکیَ لَکم وَ أَطْهَر وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لَا تَعْلَمُون. و هنگامی که زنان را طلاق دادید و عدّه خود را به پایان رساندند، مانع آن‌ها نشوید که با همسران (سابق) خویش، ازدواج کنند! اگر در میان آنان، به طرز پسندیده‌ای تراضی برقرار گردد. این دستوری است که تنها افرادی از شما، که ایمان به خدا و روز قیامت دارند، از آن، پند می‌گیرند (و به آن، عمل می‌کنند). این (دستور)، برای رشد (خانواده‌های) شما مؤثرتر، و برای شستن آلودگی‌ها مفیدتر است و خدا می‌داند و شما نمی‌دانید. (سوره بقره، آیه 232).

اسلام با عشق و محبت پاک و عواطف و احساسات سالم و مشروع هیچ مشکلی ندارد اما انچه محل حرمت است، عشق و احساسات و عواطفی است که به رابطه و تمایلات نفسانی حرام کشیده شود و گفتیم که چنین نتیجه ای گریز ناپزیر است، پس بدنبال مشروعیت بخشی به این عواطف و احساسات و عشق و تمایلات شهوانی نباشید.

مجدداً تأکید می کنیم این مسأله یا اختلال و بیماری است یا افراط و تمایلات حیوانی که در هر دو صورت قابل درمان و رفع است، و البته کسانی که به هر دلیلی بیماری خود را نمی پذیرند و تحت تأثیر تبلیغات و جوسازی این حالت را در خود طبیعی می شمارند نه تنها درمان نمی شوند بلکه سعی می کنند برای امیال و خواسته های حیوانی و شهوانی خود راهی منطقی و نسخه ای مشروع بیابند، تا این حد پیش می روند که چقدر خوب بود که خدا این آیه را اینگونه نازل می کرد و یا چنین مجوزی هم برای همجنس گرایان قرار می داد و نظائر آن ... بی شک خدای حکیم به آنچه آفریده و آنچه حکم نموده از هر کسی آگاه تر و واقف تر است. پس تلاش بیهوده نکنید.

در پاسخ به مطالب این بخش سخنتان هم در پست های قبلی و هم در این پست مطالبی را یادآور شدیم فلذا از تکرار پرهیز می کنیم.

موفق باشید ...@};-

رخدادی که در جریان عشق و آمیزش میان دو جنس مخالف روی میدهد، همان در مورد دو همجنس هم صدق میکند و همان طور که ذکر کردم اگر میان عشق و شهوت فرق نباشد، به نوعی شما هم از شهوت کنان محسوب میشوید.
این احساس با پیوندی به نام ازدواج برقرار میشود. اصلن دلیل دارید خداوند گفته دو همجنس نمیتونن ازدواج کنن؟ اصلن چنین بحثی تو شریعت وجود داره که شما سعی دارین آن را حرام معنی کنید؟
مگر همجنسگرا پس از ازدواج و برقراری رابطه مثل شما زندگی نمیکند؟ مگر در راه درست الهی قدم نمیگذارد و به دستوراتش عمل نمیکند؟
شما پدیده ای به نام همجنسگرایی را در ذهنتان چنین تلقی کرده اید که آنها افرادی هستند هوس و شهوت آلود و تمایل دارند به خواسته های خودشون چه درست باشه چه نباشه، برسند و هیچ ایمان و هیچ تکیه ای بر شریعت ندارند!
من به هیچ وجه توحیدی خداوند را انکار نمیکنیم و امکان ندارد حتی ذره ای شک بهش داشته باشم و همه میدانیم که خداوند اولین و آخرین قانون گذار است ولی همان طور که خودتان هم میدونید در شریعت همه ی قوانین در همه ی جنبه ها بیان نشده اند و همجنسگرایی و تغییر جنسیت دو نمونه از آنهاست و اگر ادعای شما بر این است که همجنسبازی با همجنسگرایی یکسان است پس نتیجه میگیریم، ذات و وجودیت ترنس ها هم بر اساس شهوت و هوس است و باید اجازه ی عمل به آنها داده نشود! آیا اصلن با منطق جور میاد؟
چه چیزی باعث میشه تغییر جنسیت مجاز باشه ولی همجنسگرایی نه؟
هر دو احساسات و روح و روان یکسانی دارند و تفاوتشان فقط از لحاظ فیزیکی می باشد.
نیاز های انسان ها به دو دسته ی ثابت و متغیر تقسیم می شود. به طوری که نیاز های ثابت طبق آیات و احادیث اسلام معلوم هستند و ثابت اند. همچون نیاز به عدالت و امنیت.
ولی نیاز های متغیر در آیات قرآن عینا برآورده نشده و این نیاز ها با دستورات فقها اثبات و بیان می شوند و از جمله آنها نحوه ی معادله کردن است.
بحث همجنسگرایی و تغییر جنسیت نیز در دسته ی دوم قرار دارد و عاقلانه نیست کلماتی همچون همجنسبازی و لواط مترادف کلمه ی همجنسگرایی بیان شوند.
واقعا جالب است شما این دو پدیده را مترادف هم می شناسید:
آمیزش دو همجنس با عاطفه
آمیزش دو همجنس بدون عاطفه

واقعا این جمله برام خیلی جالبه بهتون بگویم:
فرض کنید من به شما میگویم:
وجود عواطف و احساسات در دو جنس مخالف باعث کشیده شدن آنها به ارتباط حرام و غیر مشروع میشود!
واقعا فکر میکنید افرادی که زنا میکنند عاطفه و احساسی در وجودشون دارند!؟
حال که شما میان زنا و آمیزش مشروع زن و مرد فرق میزارید، چرا همان فرق را در مورد همجنسگرایی بیان نمیکنید.
شمایی که این احساسات را درک نمیکنید و تجربه نکردید و همنشینی با همجنسگرای واقعی نداشتید، چطور میتوانید با جسارت بگین این شهوت و هوسه؟
و این دلیل باطل هس که بگید چون در مورد ازدواج همجنسگرایی مطلبی در شریعت آورده نشده، پس حرام هس!
شما چنان تصور میکنید که این رابطه با احساسات شروع شده با لواط پایان میابد و در این میان همش به فکر آمیزش جنسی هستن.
این همان محدودیتی هس که شما واسه خودتون تلقین کردین!
بیان شما مثل این هست که من از شما بخواهم جنس مخالف خود را مثل خواهر یا برادر خود دوست بدارید حتی جنس مخالفی را که عاشقش هستین!
من از شما نمی خوام هی بگید این در شریعت حرامه! بلکه ازتون می خوام آیه و حدیث مربوطه را بیان کنید تا بررسی کنیم.
آری درست است؛ همجنسگرایی و لواط نیز نوعی احساسات و عاطفه اند ولی سوال اصلی اینجاست که آیا می توان کلمه ای به نام عشق را مترادف آنها قرار دهیم!؟
حال عشق را در این قضیه چه چیزی معنا کنیم؟ همجنسگرایی
کل مطلب از این قرار است که باید چنین فکر کنید:
آمیزش مذکر و مونث پس از ازدواج به همراه عشق# زنا
آمیزش دو همجنس پس از ازدواج به همراه عشق# لواط
در نتیجه: زنا= لواط
شما واقعا این احساس را غریزه ی حیوانی مینامید؟!
و باز ادعاهایتان بر بیماری بودن این حس...!
قرار نیست آمیزش دو همجنس بدون تبعیت از شریعت و پیوند و ازدواج باشد.
حال که وجود همجنسگرایی در حیوانات را قبول دارید پس ادعا نکنید که در خلقت خداوند چنین حسی وجود ندارد... و با این حال چرا وجود همجنسگرایی در حیوانات را عادی ببینیم ولی در مورد انسان به مخالفت بپردازیم؟ به نظرتان این اشکالی در خلقت خداوند است؟ یا بر عکس آن؟
واقعا جالبه! نتیجه ی مطلبتان چنین است که میگید همجنسگرایی در حیوانات جایزه ولی در انسانها نه!
و باز جالبه عشق را غریزه ی حیوانی معنی کردید!
حال میرسیم به بررسی چند آیه؛
در آیه ی اولی گفته:《از جنس شما همسرانی برایتان قرار دادیم》 این آیه دلالت بر این دارد که انسان باید با انسان رابطه داشته باشد...
نکته ی مهم اینکه گفته همسرانی از جنس خودتان؛ پس اگر دلالت بر رابطه ی انسان با انسان نداشته باشد، به این نتیجه میرسیم باید دو جنس مذکر یا دو جنس مونث مد نظر باشند! چرا که مذکر با مونث همجنس نیست و آیه تاکید بر این موضوع دارد:《همسرانی از جنس خودتان》
و در این آیه اشاره ای به مذکر یا مونث نشده.
آیه ی دوم هیچ ربطی به موضوعمان ندارد چرا که فرموده شده: مردان و زنان ازدواج کنند. نه اینکه مردان با زنان و زنان با مردان ازدواج کنند، نه؟
و باز آیه ی سوم دلالت بر موضوعی دیگر دارد؛ موضوعی که میگوید فردی که طلاق گرفته میتواند با همسر یا شوهر قبلی خود دوباره رابطه برقرار کرده و ازدواج کند. و هیچ اشاره ای بر اجبار ازدواج مذکر با مونث نشده.
اگر غیر از این است بفرمایید...
چرا سوره ها را با افکار و تفسیر غلط به بحث همجنسگرایی ربط میدید؟
اصلن ذره ای بر این اشاره نشده که مونث باید و باید و باید با مذکر ازدواج کند!
حال نیز ادعایتان بر این است که احساسات و عواطف و عشق در همجنسگرایی، پاک و سالم و مشروع نیست!
ای خدایا چطور بیان کنم معنی عشق چیست؟
شهوت شهوت شهوت لعنت بر این لغت
چرا فکر میکنید ما به دنبال س** هستیم! این چه افترایی هست!؟
به نظرتون من نمیدونم دارم چی حس میکنم؟
نمیتونم عشق و هوس رو تشخیص بدم؟ البته که جوابتان نه هست؛ چرا که خودتان از تشخیص عشق و هوس عاجزید و این ویژگی خود را به ما نسبت میدهید!
فقط این را میتوانم بگویم که ایموجی ها از بیان احساساتم در مقابل بیاناتتان عاجزند!
باز بحث درمان!!!!!!!!
واستون یه پیشنهاد دارم' هر وقت تونستید گرایش خودتان را تغییر دهید بهم خبر دهید!
اصلن امکان داره ذات و گرایشت را تغییر دهی؟
اصلن امکان داره شمای دگرجنسگرا گرایشتان را به همجنسگرایی تغییر دهید و در عوض ما هم بتونیم بر عکس همین کار را بکنیم؟
چرا چشمهایتان را از دیدن حقیقت میبندید؟
تا حالا شده جمله ای غیر منطقی بیان کنم؟ جمله ای غیر شرعی؟
واقعا خنده داره این همه دلایل منطقی و شرعی بنده را بهانه آوردن، جلوه میدهید!!!!!
شما حتی بررسی کردن آیات و احادیث و کشف مشکلات در تفاسیر آنها را جایز نمیدانید! و به یک تفسیر اشتباه و یک دلیل پوچ تکیه دادید!
حال فرض کنید یه انسانی پیدا میشد که این بحث ها را واسه اولین بار در عمرش میدید، به نظرتان دلایل شما را قبول میکرد یا دلایل بنده را! لطفا بی این قضیه را بی طرف بررسی کنید تا از محدودیت فکری خارج بشید.
من وظیفه ی خود را انجام دادم و دلایلی در جهت نقض دلایل شما بیان کردم ولی شما نه تنها چنین کاری نکردید بلکه به دلایل اولی خود تکیه دادید و چشم و گوش هایتان را از شنیدن حقایق بستید!
خدایا تو آگاه و داننده ای که اگه تو بحث ها گفتم ای کاش خداوند فلان آیه را فلان گونه نازل میکرد!
جالب هم اینجاست از بیان جواب به سوالاتی که نمیدانستید و یا نمی خواستید پاسخ دهسد، پرهیز کرده و ادعا کردید در پست های قبلی بهشون اشاره کرده اید!
بنده قصد هیچ توهینی را ندارم و از افرادی که درک نمیکنند نمیخواهم چنین مطالبی بی پایه را مطرح کنند و از قبول کردن حرف دیگران پرهیز کنند!
ای کاش در این بحث بدون تعصبات عمل میکردید و جویای منطق و دلایل حقیقی و شرعی بودید.
امیدوارم حتی یه ذره هم شده نظر خواننده را عوض کرده ام...

مشکور;959489 نوشت:

سلام@};-

کجا ما چنین عبارتی را گفتیم؟ لطفاً بیان ما را تفسیر نکنید!

گفتیم مشکل اینجاست که اولاً عموم همجنس گرایان به هر دلیلی تحت تأثیر جوی که ایجاد شده، قبول نمی کنند که این بیماری و اختلال و یا بلوغ خصلتی حیوانی در ایشان است، فلذا تا این پذیرش صورت نگیرد درمانی هم اتفاق نخواهد افتاد

بنده کارشناس کلامی و اعتقادی هستم و موضوع را از منظر کلامی و اعتقادی بررسی می کنم، این سرال را باید کارشناس مشاوره و روانشناسی پاسخ دهند و نمونه های عینی را گزارش دهند لکن، در یکی از پست ها نظر کارشناسی علل این بیماری و اختلال و وجود راه های درمانی را از قول متخصص این فن بیان کردیم، قطعاً کسانی که متخصص این فن بوده اند نمونه های بسیاری را درمان کرده اند که بر آن اساس نظر علمی و تخصصی دادند.

تصمیم درست اینست که شما بپذیرید که این مطلب که در وجود شما ایجاد شده، یک اختلال و بیماری و یک تمایل و کشش بلوغ گونه انحرافی است و برای درمان آن اقدام کنید نه اینکه از کسانی که این بیماری و انحراف را ندارند بخواهید شما هم بیایید مثل همجنس گرایان بیمار شوید و از تمایل سالم و منطبق با ساختار وجودی تان دست بردارید؟! نباید کاستی و بیماری وجود همجنس گرایان که با درمان قابل حل و فصل است را به پای نقص تکوینی در خلقت گذاشت. چنانکه اگر کسی یک بیماری یا نقیصه مادرزادی دارد را به پای خلقت خداوند گذاشت در حالیکه عوامل طبیعی و ژنتیکی موجب این اختلال شده، و البته با پیشرفت علم پزشکی مواردی از همین نقیصه قابل درمان هستند، چنین افرادی دنبال درمان نباشند و فقط بر مشکله و نقیصه وجودشان تأکید کنند که چرا چنین است و چنین شد؟ و تکلیف ما چیست؟ و ...؟

این نوری که در وجود شماست جای شکرگزاری دارد اینکه فردی متشرع و دیندار و داخل در قوانین و ضوابط شرع هستید. ما در باره شما قضاوتی جز این نداریم و بالشخصه همه کاربران سایت را معتقدتر و پایبندتر از خودم می دانم مگر خلافش ثابت شود. بر همین اساس، انتظار ما همین است که به چارچوبها و قواعد شرع مقدس پایبند باشیم و داخل در طرح حکیمانه خدای متعال حرکت کنیم، نه اینکه بر اساس ظن و گمان و تصورات خودمان بدنبال تولید قانون و ساختاری مخالف ضوابط شرع باشیم، که البته قطعاً شما چنین قصدی نداشته و ندارید. چون اصل بر این است که از ما معتقد و متعهدتر نسبت به موازین دینی هستید.

در عین حالیکه به احساسات شما احترام می گذارم مجدداً بر نکات پیش گفته مبنی بر قبول این مطلب که همجنس گرایی نوعی بیماری و اختلال و افزونی و غلبه تمایلات حیوانی است تأکید می کنم و راه درمان آن نزد متخصصان روانشناسی و روانپزشکی را توصیه می کنم.

موفق باشید ...@};-

موضوعتان کلامی و اعتقادی نبود بلکه مقاله ای بود که در همه ی سایت ها مشابه هست و شما با کپی پیست و بدون تحلیلشان به آن تکیه کردید.
چه چیزی باعث میشود صددرصد مطمئن باشید که حرف ها و نوع تفکرتان درست است و چرا خود را با این انگیزه محدود کردید؟
پس آن همه دلایل علمی و پزشکی که بیانگر آن هستند که همجنسگرایی ژنتیکی و ذاتی است، چه می شود؟ اصلن دلیل علمی و پزشکی واسه بیماری بودن همجنسگرایی هست؟ می دانم قرار است بله بگویید ولی دقت کنید که اون دلایل علمی و پزشکی شما، بیانگر بیماری بودن همجنسبازی است نه همجنسگدایی!
از حالا میتونم مخالفتان را احساس کنم و این جمله که قراره بنویسید:《بیماری هست...》!
چرا متوجه نمیشید! از خود پیامبر حدیث است می فرمایند:《در حق مردم کاری را انجام دهید که میخواهید در حق شما انجام دهند و خود را جای آنها قرار بدهید!》
من ازتون خواستار اینم که خود را جای من بزارید نه اینکه از حستون دست کشیده همجنسگرا بشید!!!
و کسانی که ادعا میکنید مادرزاد ناقص به دنیا آمدند، آنها از نظر عقلانی یا جسمانی دارای نقص هستند نه گرایشی! گرایش نمیتونه ناقص باشه...
بنده در بحث هایم از ظن و گمان و تصورات خودی بهره نمیبرم و قصد در ایجاد قانون غیر الهی ندارم و بنده طاغوت نیستم.
لطفا سند خود را بر بیماری بودن این گرایش مطرح کنید.
ممنون میشم.

مشکور;959492 نوشت:

سلام مجدد

مطالبی که بیان شد، بدون هیچ کم و زیادی از سایت یک متخصص روانشناسی و هیپنوتیزم درمانی نقل قول گردید و از انجاییکه قطعاً تحقیقات ایشان بعنوان متخصص این فن، بیشتر از امثال بنده و جنابعالی است، نتایج حاصله دقیق تر و علمی تر از نظرات شخصی است، و قبلاً عرض کردم بنده کارشناس اعتقادی و کلامی هستم فلذا در نظراتی که از دکترای متخصص این فن (دکتر نجفی توانا) ذکر کردم هیچ اضافه و کاستی مشاهده نمی کنید. و اگر قرار بر اتقان و استحکام باشد قطعاً نظر کارشناس و متخصص هر علمی به صواب نزدیکتر است تا تحقیقات شخصی افراد!

در ضمن ما در بحثهایمان همجنس گرایی را با همجنس بازی یکی ندانستیم بلکه گفتیم که ساختار غرایز وجودی انسان بگونه ای است که افتادن در وادی همجنس گرایی و پاسخ دادن به تمایلات احساسی و عواطفی و عاشقانه همجنس گرایی در اکثر موارد به تحریک غرایز جنسی انجامیده و النهایه به همجنس بازی کشیده خواهد شد.

من هم منظورم همین هست. مقاله ای که توسط یک بنده نوشته شده و هیچ تضمینی وجود نداره که صددرصد درست باشه. چنان که در دیگر پست ها برخی از اشکالات مقاله را در موارد ذکر شده در مقاله، بیان کردم.
و طبق فرمایشتان چنان دقیق و علمی نیست.
خوب طبیعیه همجنسگراها هم بخوان نیاز های جنسی خودشون رو برطرف کنن. همان طور که زن و مرد این نیاز ها را پس از ازدواج برطرف میکنند!
همجنسبازی این است که یک نفر چه همجنسگرا باشد یه دگرجنسگرا، بخواهد با افراد متعددی لواط داشته باشد و در این مورد توجهی به عشق، ازدواج، فرزندداری و... ندارند. در حالیکه همجنسگرایی بر عکس این پدیده است.
دقت کنید که همجنسبازی میتونه در زیر مجموعه همجنسگرایی باشه ولی همجنسگرایی امکان نداره در زیر مجموعه ی همجنسبازی قرار بگیره و به عبارت دیگر برخی افرادی که زمانی همجسگرا بودن، پس از گذشت زمان، ممکن است همجنسباز شودند؛ دقیقا همان طور که یک دگرجنسگرا ممکنه پس از مدتی دگرجنسباز بشه! حال شما بگویید تفاوت در چیست؟

مشکور;959494 نوشت:

سلام

اینکه شما اینقدر روی عشق و عاطفه و احساسات افراطی همجنس گرایانه تأکید می کنید و معتقدید در دین نسبت به این مسأله چیزی نیامده در ادامه نکاتی را در باره عشق و احساسات افراطی حاکم بر قلب تقدیم می کنم:

عشق در اصطلاح به علاقه و محبت بيش از حد و افراطي گفته مي‌شود. مطمئناً هنگامي كه ميزان علاقه از حد بگذرد، موجب بروز مشكلات در زندگي مي‌شود كه گاه قابل كنترل يا پيش‌بيني نيست. اين نوع علاقه‌ها در وجود افراد پيامدهای فراواني مانند اضطراب، افسردگي، ازدواج‌هاي ناهمگون و در نهایت فساد جنسی ايجاد مي‌كند، حتى گاهي موجب جنون شده و تا مرز خودكشي پيش مي‌رود. بنابر اين منطق و عاقلانه آن است كه از ابتدا كنترل شود.

اين توصيه براي نوجوانان(كه قدرت عشق و احساسات در آنها قوي‌تر و فعال‌تر است و از تجارب كمتري نسبت به سنين بالاتر از خود برخوردار هستند) ضروري‌تر است. اساساً عشق به جنس مخالف و جنس موافق تا هنگامي كه در حد احساس قلبي و کنترل شده است و منجر به شدت یافتن و روابط نامشروع نشده است، از نظر اسلام حرام نيست، اما همین اندازه هم با دو مشكل مواجه است:

اولاً: اشتغال قلبي: آن هم در حد عشق و علاقه مفرط، باعث سرگرمي فكر و هزينه شدن بسياري از نيرو و سرمايه مادي و معنوي براي آن مي شود كه غالباً بي ثمر و حتي مخرب است. همچنين با توجه به سن شما ممكن است به صورت هاي مختلف مانند افت تحصيلي، پريشاني خيال و فكر و انجام گناه و از دست دادن سرمايه اصيل پاكدامني منجر شود. بنابراين عشق و علاقه مندي شديد به يك شخص -مخصوصاً در سن و سال جوانی، بشدت فكر و ذهن انسان را به خود مشغول مي كند.

دوماً: با توجه به اين كه چنين عشقهایي معمولاً برخاسته از طوفان غريزه جنسي است، به طور طبيعي و غالباً، پس از اظهار عشق، روابط ديگري شكل مي‌گيرد كه خارج از حدود شرع و قانون و هنجارهاي اجتماعي و... است. متأسفانه چنين عشق و علاقه هاي از مسير معيّن، خارج مي‌گردد و مراحل بعدي قابل كنترل نيست.

- نكاتي كه دانستن آن مفید است:

1- بسياري از دختران و پسراني كه براي خود از جنس موافق یا مخالف دوستي انتخاب مي‌كنند، به دنبال يافتن يك پايگاه رواني و اجتماعي مطمئن هستند، ولي با اين كاركرد نمي‌توان استمرار دوستي‌ها را تضمين كرد. اطمينان خاطري كه دختران و پسران از طريق برقراري دوستي بين خود، جستجو مي‌كنند، زياد طول نمي‌كشد و آنان پي مي‌برند كه اين اطمينان خاطر، به قيمت از دست دادن بسياري از اطمينان خاطرهاي ديگر به دست آمده است.(1) اين گونه ارتباط‌ها هرچند در ابتدا بسيار دل‌انگيز است، ولي در ادامه به جنگي فرسايشي مبدل مي‌گردند، آري داستان عشق آغازي دل‌انگيز و پاياني بس غم‌انگيز دارد، چنان كه امير المؤمنين(ع) مي فرمايد: «اوّل الشهوة طرب و آخرها عطب»(2)

2- نكته مهم ديگري كه بايد در روابط دختر و پسر و تداوم عشق و عاشقي ميان آنان مورد نظر قرار گيرد، اين است: بر فرض اين كه عاشق شدن متضمن هيچ گناهي نباشد(كه معمولاً چنين نيست)، از آن جايي كه اين گونه عشق‌ها از حالت سلامت كه حاصل معرفت است، جدا گشته و به صورت مرضي(افسردگي، اضطراب، وسواس و...) درمي‌آيد. از طرفي انگيزه ‌هاي ناهشيار جنسي نيز سهم به سزايي در تداوم اين گونه علايق بي‌مبنا دارد، از نظر روانشناختي داراي پيامدهاي بسيار منفي است.

3- نگاه دختر و پسر به هم، آتش شهوت را در دل شعله ور مي كند، زمينه را براي فتنه انگيزي شيطان فراهم مي سازد. امير المؤمنين(ع) مي فرمايد: «النَّظْرَةُ بَعْدَ النَّظْرَةِ تَزْرَعُ فِي الْقَلْبِ الشَّهْوَةَ وَ كَفَى بِهَا لِصَاحِبِهَا فِتْنَةً»(3) نگاه بعد از نگاه(حرام) بذر شهوت را در دل كشت مي كند، همين براي منحرف ساختن فرد و كشاندنش به سمت فتنه و فساد كافي است.

بنابراین همین ابراز احساسات و عواطف و عشق ورزی های شدیدی که شما برای همجنس گرایان ذکر می کنید، همان بذر و تخم شهوت است که گام به گام فرد را به سمت و سوی هلاکت سوق می دهد.

موفق باشید ..

پي نوشت ها_____________________________________
1. علي اصغر احمدي، روابط دختر و پسر در ايران، ص 118، تهران، سازمان انجمن اولياء و مربيان.
2. عبد الواحد بن محمد تميمي آمدي، معجم الفاظ غرر الحكم، ص 563، مركز الابحاث و الدراسات الاسلاميه،1413ق.
3. شيخ صدوق، من لا يحضره الفقيه-ترجمه غفارى، ج4 ، ص18، نشر صدوق‏.

حال بحث جدید به میان آمد!!!!!!
فرق عشق و افراط در عشق!!!!!!
حالا چه کسی گفت این نوع عشق افراطی هست!!!؟
نوع عشقی که در دگرجنسگرا ها پا بر جا هست همانطور در همجنسگرا ها هم بر قراره...
عشق بی پایان است و جلوه دادن آن به افراطی و وجود مشکلات آن صحیح نیست.
این مطلبی که در مورد افراط عشق گفتید در همه ی گرایشات صدق میکنه و خاصه ی همجنسگرایی نیست و کسی که واقعا مفهوم عشق را بداند از کار های انحرافی پرهیز میکند چرا که از عظمت مقصدش یعنی عشق آگاه است و عشق بی پایان را به رابطه ی جنسی نامشروع و غیر قانونی و آنی ترجیح میدهد.
خیلی جالب است!!!!!!
به جمله ایکه در بند ۱ آخری گفتید بنگرید!!!
شما فرمودید طبق حدیث امام علی(ع):《عشق آغازی دل انگیز و پایانی بس غم انگیز دارد》
در حالی که امام علی این جمله را در مورد شهوت گفته نه عشق!!!!!!!
امام علی(ع):《اوّل الشهوه طرب و آخرها عطب》
دیدید اگه حتی یه کلمه، نادرست معنی و تفسیر بشه، چه لغزش هایی به وجود میاره!!!!؟؟؟؟
عشق والاتر از آن است که آمیزش جنسی تلقی بشود و عشق حقیقی هیچ اهمیتی به لذت جنسی قائل نمیشود و چه بس زیبا که هم برای عشق دنیوی و هم معنوی، سیل ها از دیده ها روان سازی و سرخ وجودت، تپشش به امید و آرزوی وصال با عشق باشد...عشقی که هدف عظیم آفرینش باشد...
در بند آخر مشکلات از جایی شروع میشود که نگاه و قصد از روی شهوت باشد.
دو همجنسگرای عاشق با چشم شهوت به یکدیگر نمی نگرند...
من به هیچ وجه نگفتم عشق دو همجنسگرا عشقی افراطی و بیش از اندازه شدید است. لطفا برداشت منفی و تفسیر غلظ و بی پایه از جمله ها نداشته باشید، بلکه قصد در توضیح این مسئله داشتم که عشق با شهوت فرق میکند و همجنسگرایی از روی عشق می باشد.
والسلام

شروحیل;959523 نوشت:
اون چیزی که زنا رو از ازدواج متمایز میکنه عشق نیست

اگر زن و مرد عاشق هم باشن ولی عقد رو جاری نکنند ، تا زمانی که عقد جاری نشه به هم نامحرم هستن و رابطشون زنا هست
و اگر عاشق هم نباشن و عقد رو جاری کنن هم زنا نیست.
دقت کنید عقد فقط بین یک زن و یک مرد برقرار میشه دو جنس مکمل هم
این عقد حد و مرز الهی هست ، هر چیزی خارج از این مورد گناه محسوب میشه

اولا اگر عشق، عشقی واقعی باشد به هیچ وجه آمیزش را به ازدواج ترجیح نمیدهد و بدون ازدواج به انجام رابطه ی جنسی نمی پردازند.
ثانیا هیچ سند، آیه و حدیثی وجود نداره که بگه عقد حتما و باید بین مذکر و مونث باشه! در آیه هایی با موضوع ازدواج اشاره ای به مونث و مذکر نشده است.
این موضوع در پستی دیگر با استفاده از آیات بررسی و ثابت شده است.
لطفا قبل از بیان نظر آنها را بررسی کنید

شروحیل;959541 نوشت:
به شما توصیه می کنم به جای این به اصطلاح عشق ها به دنبال عشق واقعی بین خالق و مخلوق برین که امثال زلیخا رو از امثال یوسف بی نیاز کرد

درسته برترین عشق، عشق به خداست؛
ولی خنده داره که شما بر این جمله ی خود تکیه داده اید:
من هر کسی را که بخواهم دوست میدارم و تو هم باید کسی را دوست داشته باشی که من ازت بخواهم دوسش بداری!!!!
عادلانه هس؟
من قراره هم عاشق خدا باشم و هم عاشق همجنسم همان طور که زلیخا هم عاشق خدا بود و هم عاشق حضرت یوسف...

شروحیل;959619 نوشت:
با عرض احترام
هر چند بحث با شخصی که خودش رو به خواب زده بی فایدست
به هر حال جهت اتمام حجت
یه همجنسگرا راهی به جز همجنس بازی داره برای رفع نیاز جنسیش؟؟؟
شاید بر فرض محال همنجنسگرایی گناه نباشه اما چون به همجنس بازی ختم میشه پس باید ترکش کرد

ازدواج قانون الهی هست
یه انسان مومن برای تکمیل دینش ازدواج میکنه نه فقط رفع نیاز جنسیش

شما برای اثبات دلایل بی پایه و اساس خودتون رابطه ای حیوانی رو اساس این رابطه نادرست قرار دادید نه من
اون هم رابطه ای نادر نه رابطه ای رایج

دوباره دلیل بی پایه و اساس و مقایسه رابطه ای حیوانی و نادر با رابطه انسان
رابطه انسان و حیوانی که عرض کردم هم عاطفی!!!طرف عاشق سگشه درکش نمی کنید چرا؟؟!!! عاشقشه!!
به دنبال هر چیزی هستن مهم نیست، هدف وسیله رو توجیه نمی کنه
شما ذهن حیوانات رو هم خوندید!!!!؟؟
واقعا جای تاسف داره این موجود دو پا تا کجا میخواد با این بهونه هاش پیش بره!!!؟؟

(((مهم اینه که شیطان این عمل رو برای شما انقدر زیبا جلوه داده که شما فکر کردید میتونید اون رو به دین بچسبونید)))

چند بار گفتم عشق و عاشقی تفکر و تعقل صحیح رو از انسان می گیره وقتی انسان از این وادی میاد بیرون می فهمه راهی که رفته ناصواب بوده

در هر صورت اگه اصرار به انجام کارتون دارید لطفا اون رو به دین نسبت ندید
به کار خودتون بپردازید و دلایل نا مربوط خودتون رو برای خودتون نگه دارید

سلام
اولا مواظب جمله هایتان باشید و توهین نکنید. حداقل نه زمانی که این همه دلایل منطقی و شرعی بیان کردم.
دوما اصلی ترین مشکل شما ها در اینجاست که آمیزش دو همجنس پس از ازدواج را، لواط و همجنسبازی معنی و مفهوم میکنید؛ مثل اینکه من بهتون بگم آمیزش زن و مرد پس از ازدواج همان زنا هست!
بلکه این کلمه های گرایی و بازی متضاد یکدیگرند.

و ثالثا حس همجنسگرایی به هیچ وجه گناه نیست و شبهه ای در آن وجود ندارد، چنانکه ژنتیکی بوده و قابل درمان نیست.
و موضوع ما در صحت یا نادرستی ازدواج و رابطه ی جنسی دو همجنس برقرار است.

زمانی آمیزش دو همجنس جایزه که ازدواج کنن در غیر این صورت دچار عمل لواط شده اند.
لطفا کلمه های بی ربط را مترادف هم قرار ندهید.
عشق و هوس را یکی نپندارید.
حال شمای دگرجنسگرا که با جنس مخالفتون ازدواج میکنید، آمیزشتان را چه چیزی معنی و مفهوم می کنید؟ آیا معنی کردن آن با کلمه ی زنا عاقلانه و عادلانه هست؟
لطفا با خواندن یک پست به طرح نظرات خودی نپردازید بلکه دلایل ذکر شده را بررسی کنید و نادرست بودن دلایل بنده را با دلایلی عاقلانه ثابت کنید.
ذکر وجود احساس همجنسگرایی در حیوانات توسط بنده، در این جهت بود تا اثبات کنم این حس در نظام خلقت خداوند و طبیعت وجود داره و مقایسه ای انجام نگرفته.
ثابت شده در بیش از ۱۵۰۰ نوع حیوان این حس وجود داره و شما که چون این رابطه را در حیوانات ندیدید، دلالت بر نادری این موضوع نمی شود.
چرا متوجه نمیشوید؟!
من دارم در این موضوعات جانداران همجنس را بررسی می کنم؛ دو انسان و دو حیوان همجنسگرا را جداگانه برسی میکنم نه رابطه ی یک انسان و حیوان را!
اصلن از ذات این موضوع مشخص هست که رابطه ی جنسی و ازدواج بین حیوان و انسان حرام و پوچ و باطله.
بنده که در پست بیان کردم این حس به صورت عاطفی بین حیوانات وجود دارد، افکار خود را بیان نکردم و قادر به خواندن ذهن آنها نیستم، بلکه نتایج و اسناد علمی و پزشکی را در این زمینه برایتان مطرح کردم. لطفا یه نگاهی به این مقالات در گوگل بندازید.
واقعا خنده داره که عشق را افکار و تله ی شیطانی می پندارید. ای کاش تغییر گرایش امکان پذیر بود و شما همجنسگرا می شدید آنگاه درک می کردید می خواهم چه چیزی را ثابت کنم.

حال نیز دلایل شرعی را که بنده مطرح کردم، چسبوندن حس همجنسگرایی به دین تلقی میکنید.
شما همش میگید این عشق انسان را گمراه میکند!
حال فرق میان عشق شما به جنس مخالفتان با عشق من به همجنسم چیه؟؟!!
عشق شما درسته و عشق من نادرسته؟؟!!
به راستی که از حد قرمز قضاوت کردن گذشتید!
من قرار نیست به خاطر این عمل و احساس از دین و شریعتی که حتی این عمل و احساس را حرام نمی داند، روی گردانم.

مشکور;959712 نوشت:

سلام

پاسخ سؤالات و ابهامات شما مکرراً در پست های مختلف از زوایای متعدد داده شد هم از نگاه عقلانی و منطقی، هم از بعد روانشناسی و هم از نگاه دینی، اگر مطلب جدیدی ندارید لطفاً بدون در نظر گرفتن پاسخهای داده شده، مکرراً مدعیات و سؤالات قبلی تان را تکرار نکنید. بشدت احساس می شود که تایپیک دارد رنگ و بوی تکرار به خود می گیرد.

موفق باشید ...@};-

طبیعیه که از جواب دادن به این موضوع عاجزید و آنرا موضوعی تکراری بیان میکنید. اشکالی ندارد...

فاتح;959499 نوشت:
از بالا نگاه کردن ، تحقیر و استبداد یا متفاوت بودن ، و از این تعابیر بیانگر ماهیت این عمل نزد مخالفین نیست .

شما بفرمائید دلیل مخالفین برای همجنسگرایی چیه؟ چون گویا پاسخ بنده رو قبول ندارید. و برای ادامه صحبتتون:
فاتح;959499 نوشت:
از طرفی
این توصیفات رو برای هر گروه و دسته ای میتوان بکار برد و آن را موجه کرد یا موجه جلوه داد . اعم از جامعه سنیزها ، نژادپرستها ، کلاه برداران ... تا اقلیتهای مذهبی و دینی و سیاسی . دسته اول میتوانند همان دلیلی را برای توجیه اعمالشان بیاورند که دسته دوم مطرح میکنند .

شما همجنس گرا ها رو با مواردی که گفتید یکسان میدونید؟!!
همجنس گرا ها قصدی برای سوء استفاده جنسی، اخلاقی و... از کسی رو ندارند. قصدی برای انجام بزه ندارند. با نژاد افراد کاری ندارند. قصدی برای فریب کسی رو ندارند.
بله، در هر طبقه‌بندی ای از انسانها استثنا وجود داره، فرد مجرم وجود داره. اما اون فرد کل مجموعه رو زیر سوال نمیبره.
فاتح;959499 نوشت:
لذا این ها که نوشتید توجیه مساله مخالفت عمومی مردم در جوامع مختلف را نمیکند.

ارجاع به ابتدای این پست.
درباره ادامه صحبت ها:
در کشور ما که قائل به هیچ رابطه ای بین زن و مرد به جز ازدواج نیست، خب مسلمه ازدواج همجنسگرایان با هم (حالا رابطه صرفا بدون تعهدشون (دوستی و...) بماند) مقبول افرادی با طرز تفکر شما نیست. حالا شما برای چه خواسته ای هی دارید پیرامون "اسم" مانور میدید، نمیدونم دلیلش چیه.
اما موضوع ثبت قانونی بسیار اهمیت داره. صرفا تصور کنید قانون از ازدواج منه نوعی با همسرم بی خبر باشه و در واقع اصلا ثبت قانونی ای نباشه برای ازدواج. خیلی راحت یکی از طرفین میتونه قید تعهد به همسرش و زندگی رو بزنه و فرد دیگه متضرر بشه از این موضوع بدون اینکه فرد یا ارگانی ازش حمایت کنه.
وقتی ما رابطه دارای تعهد برای همجنسگرایان رو پذیرفته باشیم، آنگاه ثبت قانونی این تعهد رو تقویت میکنه.
و نهایتا مثال شما مشابه مثال بالاتون (کلاهبرداری و..) یک مثال کاملا اشتباه است. چون یک انسان رو با یک گوشی موبایل در یک سطح قرار دادید و به تصور خودتون قانونی که ازدواج همجنسگرایان را تصویب کرده زیر سوال بردید!

به شخصه برای قانع کردن فرد یا افرادی که نقطه مقابل نظر من رو دارند، اینجا پست ارسال نمیکنم و البته تمایلی هم ندارم که مدام نظراتم رو با املاهای مختلف تکرار کنم. لذا یه جمع بندی شخصی از صحبت های خودم و مواردی که از مطالعه این تاپیک داشتم بگم و تمام.
.
افراد زیادی هستند که همجنسگرایی رو گناه میدونن و به همین دلیل به هیچ وجه قبولش نمیکنن.
نه فقط در ایران بلکه در همه جای دنیا.
اما موضوع گناه به واسطه ماهیت صفر یا یک و یا سیاه یا سفید بودنش، خیلی قابلیت گفتگو و قابلیت اثبات نداره. در گذشته به نظر من خیلی راحت تر گفتگوی زیر شکل میگرفت:
.
- همجنسگرایی گناه است.
- چرا گناهه؟
- چون دستور خداست.
- {قانع شدن فرد}!!
.
اما امروزه این تنها پاسخ و شاید اولین پاسخ مذهبی ها نیست که بگن "چون دستور خداست".
چرا؟ چون این کار باعث میشه که فرد به خدا هم شک کنه که چطور شده همچین حرفی رو زده.
.
لذا با روش های و دلایل متنوع همجنس گرایی رو محکوم میکنند و آخر سر هم مشاهده شده که میگویند دیدید همجنسگرایی گناهه و ببینید خدا چقدر داناست که این موضوع را گناه دونسته! و اگر هم طرف قانع نشه باز میگن ما این همه دلیل آوردیم، سوای اینها همجنسگراهی گناهه و این دستور خداست.
.
در صورتی که یکی از دلایل و روش ها به بن بست برسه یا انکار میکنند به بن بست رسیدند و یا یکی دیگر از روش ها را رو میکنند.
.
این روشها عبارتند از:
بیماری بودن همجنسگرایی و پیشنهاد به تغییر جنسیت، یکسان بودن لفظ همجنسبازی و همجنسگرایی. به کاربردن لفظ انحراف جنسی، نسبت دادن سوء استفاده جنسی و تجاوز که ارتباط با جرم دارد، انکار تاثیرات ژنتیکی همجنسگرایی، مطرح کردن تئوری های توطئه برای آن، عدم ادامه نسل انسان و انقراضش و پیشگویی از همه گیر شدن همجنسگرایی، شکل ظاهری آلت جنسی زن و مرد و ارتباطش و اینکه خدا آفریده، مشمئز کردن طرف مقابل از رابطه جنسی دو مرد یا دو زن با هم، زیر سوال بردن احساسات و عواطف همجنسگرایان، زیر سوال بردن کشورهایی که همجنسگرایان آزادن داخلش و بسیاری موارد دیگر که یا من حضور ذهن ندارم یا اصلا ازشون خبر ندارم!!
.
تمامی اینها تکنیک هایی هستند برای اثبات غلط بودن همجنس گرایی که همه و همه از اون عبارت اولیه ای که خدا گفته این گناهه نشات میگیره.
لذا عاقلان دانند و مسلما اگر همجنسگرایی گناه نبود قصه دیگه ای رو داشتیم.
.
آرزوی موفقیت
فعلا

Love is love;959766 نوشت:
سلام
اصلی ترین مشکل شما ها در اینجاست که آمیزش دو همجنس پس از ازدواج را، لواط و همجنسبازی معنی و مفهوم میکنید؛ مثل اینکه من بهتون بگم آمیزش زن و مرد پس از ازدواج همان زنا هست!
بلکه این کلمه های گرایی و بازی متضاد یکدیگرند.

سلام

خداوند هر چیزی رو جفت آفریده

تکمیل این دو جفت میشه خانواده و هر رابطه ای خارج از اون نادرست هست چه زنا باشه چه هم جنس بازی

Love is love;959766 نوشت:

حس همجنسگرایی به هیچ وجه گناه نیست و شبهه ای در آن وجود ندارد، چنانکه ژنتیکی بوده و قابل درمان نیست.

الان همین علم غربی که برای امثال شما ثابت کرده همجنسگرایی ژنتیکی هست برای قاتلین زنجیره ای هم تاثیر ژنتیک در قاتل بودن رو ثابت کرده

آیا قاتلین زنجیره ای میتونن به قتل دست بزنن چون ژن خاص دارن!!!؟؟

آیا خدا این مشکلات ژنتیکی رو وسیله آزمایش ما قرار نداده تا ببینه میتونیم خوی حیوانی مون رو کنترل کنیم یا به نا کجا آباد میریم؟

هر انسانی یه غریضه حیوانی داره که باید جلوش بایسته تا به حقیقت برسه

البته این با خواسته علوم غربی در تضاد هست چون اون ها میگن انسان فقط یه حیوان ناطق هست نه چیزی بیشتر و خیلی از خط قرمز ها رو از بین بردن

شروحیل;959885 نوشت:
سلام

خداوند هر چیزی رو جفت آفریده

تکمیل این دو جفت میشه خانواده و هر رابطه ای خارج از اون نادرست هست چه زنا باشه چه هم جنس بازی

الان همین علم غربی که برای امثال شما ثابت کرده همجنسگرایی ژنتیکی هست برای قاتلین زنجیره ای هم تاثیر ژنتیک در قاتل بودن رو ثابت کرده

آیا قاتلین زنجیره ای میتونن به قتل دست بزنن چون ژن خاص دارن!!!؟؟

آیا خدا این مشکلات ژنتیکی رو وسیله آزمایش ما قرار نداده تا ببینه میتونیم خوی حیوانی مون رو کنترل کنیم یا به نا کجا آباد میریم؟

هر انسانی یه غریضه حیوانی داره که باید جلوش بایسته تا به حقیقت برسه

البته این با خواسته علوم غربی در تضاد هست چون اون ها میگن انسان فقط یه حیوان ناطق هست نه چیزی بیشتر و خیلی از خط قرمز ها رو از بین بردن

آری خداوند همه چیز را جفت آفریده ولی چی باعث میشه فکر کنید جفت یعنی یکی مونث و یکی مذکر باشه؟!
حالا اگه من واسه کلمه ی جفت، یک جفت کفش را مثال بزنم دلیلتان برای اثبات جفت نبودن آن چیست؟!
جفت بعنی دو تا بودن چه دو جنس مخالف باشه و چه دو جنس همسان
همجنسگرایان هم قرار است ازدواج کنند و جفت بشن و در این صورت قانون الهی را نیز رعایت میکنند
در مورد ژنتیکی بودن قاتل زنجیره ای:
اولا یک اشتباه، وجودیت یک حقیقت را از بین نمیبرد
و ثانیا مقایسه ی این دو پدیده باطل است
و ثالثا این ثابت در ژنتیکی بودن قاتل های زنجیره ای، ذاتا یک دروغ است! کی این سخن و تحقیق بی جا و بی دلیل را قبول میکند. اصلن قاتل شدن انسان چه ربطی به ژنتیک دارد؟ انسان خودش عقل داره. زمانی این پدیده ژنتیکی است که راهی برای رفع آن وجود نداشته باشد در حالیکه انسان خودش تصمیم میگیره چه کسی باشه...
آیا مطمئنید مطلبتان درست است؟ من شک دارم اصلا چنین تحقیقی انجام شده باشد ولی به هر حال...
همجنسگرایی یه پدیده ای بد نیست که خداوند بخواد باهاش همجنسگرا را امتحان کنه، بلکه امتحانی است شما ها در آن جوابگو هستید نه همجنسگرایان.
ببینید خداوند در قرآن چنین فرموده:《و همانا برایتان دلایل روشن و آشکار فرستادیم، آیا باز ایمان نمی آورید؟》
واقعا من برایتان دلایلی واضح و غیر قابل رد شدن طرح نکردم؟ واقعا فکر میکنید که بی جا و بدون منطق هستند؟!

این غریزه ی حیوانی که میگید همش مریوط به خواستار لذت جنسی هست به طوریکه این غریزه در حیوانات پدیده ای عادی است و درسته که باید در انسان کنترل بشه چراکه انسان دارای قدرت تعقل و انتخاب است، تعقل و انتخابی که در حیوانات بی مفهوم است و دو همجنسگرا مثل دو حیوان بی منطق و بی اختیار آمیزش نمی کنند، بلکه شرایطشان همان شرایطی است که در مورد زن و مرد صدق میکند.
جهان غربی چنین چیزی نگفتن که انسان حیوان ناطق است و بس. وجود تعداد کمی از دانشمندان به قول معروف جاهل و انحرافی، صحیح نبودن دانشمندان دیگر و بررسی شان را اثبات نمیکند.
تازه جهان غرب مطابق با فرهنگ خود زندگی میکنن و شرایط صلاحت برخی کارها در دین آنها و دین ما فرق دارد؛ برای مثال باز بودن موی سر در خانم در جهان غرب عادیه و در دینشون هیچ محدودیتی برای آن قرار داده نشده است. حال اجبار قبولی دین اسلام بحثی دیگر است...
اسناد و نتایج علمی مطابق فرهنگ و خواسته های دانشمندان نیست بلکه شامل حقایق می باشد، حقایقی که در همه فرهنگ ها صدق میکند.
و ما قرار نیست طبق فرهنگ غربی عمل کنیم
آنها بر این باورند که در کتاب آسمانیشان همجنسگرایی حرام است و با این حال بدون بررسی کتاب آسمانی خود و به نوعی در جهت مقابل آن به مخالفت از آن میپردازند!
در حالیکه من بر این باور دارم باید طبق قوانین الهی و قرآن و اهل بیت(ع) زندگی کنم و می دانم هیچ انحرافی در باطن هیچ یک از این ها وجود ندارد. و با بررسی بیشتر قرآن و احادیث متوجه میشوم که خداوند برای همجنسگرایی محدودیت و محرومیتی قرار نداده است و آن پدیده ای همانند دگرجنسگرایی است. و همچنین مترادف دانستن کلمه هایی از جمله همجنسگرایی و همجنسبازی ، عشق و هوس، دلالت بر اشکال و گاهی جهالت خواننده و تفسیر کننده دارد چرا که در شریعت چنین ترادفی انجام نگرفته است و این کار شاید از بزرگ ترین اعمال حرام باشد که در مورد مطالبی که در اسلام از آن سخن به میان نیامده و چیزی در مورد آن نمی دانیم، قضاوت کنیم. آن هم قضاوتی بی دلیل و مملو از تفکرات محدود. چرا که این تفسیر های غلت زندگب خیلی از افراد را از بین می برد چنان که این اتفاق افتاده و هنوزم وجود دارد و روز به روز بیشتر می شود!
به امید هدایت الله

Love is love;959944 نوشت:
آری خداوند همه چیز را جفت آفریده ولی چی باعث میشه فکر کنید جفت یعنی یکی مونث و یکی مذکر باشه؟!
حالا اگه من واسه کلمه ی جفت، یک جفت کفش را مثال بزنم دلیلتان برای اثبات جفت نبودن آن چیست؟!
همجنسگرایان هم قرار است ازدواج کنند و جفت بشن و در این صورت قانون الهی را نیز رعایت میکنند

به امید هدایت الله

ان شاء الله خداوند به همه ما چشمی بینا ، گوشی شنوا و عقلی سلیم عنایت کنه تا فرق حیوون و کفش و انسان رو بفهمیم

صرفا جهت اطلاع
بسیاری از قاتلین سیدالشهدا به قصد فربت الی الله دست به این اقدام زدند

یا حق

نظر شخصی من اینه که اینا همش تبلیغه. انقد تبلیغ میکنن راجع بهش مقاله مینویسن و تو خبرا بزرگ میکنن توجه افراد حساس رو جلب میکنن

Love is love;959757 نوشت:
رخدادی که در جریان عشق و آمیزش میان دو جنس مخالف روی میدهد، همان در مورد دو همجنس هم صدق میکند و همان طور که ذکر کردم اگر میان عشق و شهوت فرق نباشد، به نوعی شما هم از شهوت کنان محسوب میشوید.
این احساس با پیوندی به نام ازدواج برقرار میشود. اصلن دلیل دارید خداوند گفته دو همجنس نمیتونن ازدواج کنن؟ اصلن چنین بحثی تو شریعت وجود داره که شما سعی دارین آن را حرام معنی کنید؟
مگر همجنسگرا پس از ازدواج و برقراری رابطه مثل شما زندگی نمیکند؟ مگر در راه درست الهی قدم نمیگذارد و به دستوراتش عمل نمیکند؟
شما پدیده ای به نام همجنسگرایی را در ذهنتان چنین تلقی کرده اید که آنها افرادی هستند هوس و شهوت آلود و تمایل دارند به خواسته های خودشون چه درست باشه چه نباشه، برسند و هیچ ایمان و هیچ تکیه ای بر شریعت ندارند!
من به هیچ وجه توحیدی خداوند را انکار نمیکنیم و امکان ندارد حتی ذره ای شک بهش داشته باشم و همه میدانیم که خداوند اولین و آخرین قانون گذار است ولی همان طور که خودتان هم میدونید در شریعت همه ی قوانین در همه ی جنبه ها بیان نشده اند و همجنسگرایی و تغییر جنسیت دو نمونه از آنهاست و اگر ادعای شما بر این است که همجنسبازی با همجنسگرایی یکسان است پس نتیجه میگیریم، ذات و وجودیت ترنس ها هم بر اساس شهوت و هوس است و باید اجازه ی عمل به آنها داده نشود! آیا اصلن با منطق جور میاد؟
چه چیزی باعث میشه تغییر جنسیت مجاز باشه ولی همجنسگرایی نه؟
..........................
من وظیفه ی خود را انجام دادم و دلایلی در جهت نقض دلایل شما بیان کردم ولی شما نه تنها چنین کاری نکردید بلکه به دلایل اولی خود تکیه دادید و چشم و گوش هایتان را از شنیدن حقایق بستید!
خدایا تو آگاه و داننده ای که اگه تو بحث ها گفتم ای کاش خداوند فلان آیه را فلان گونه نازل میکرد!
جالب هم اینجاست از بیان جواب به سوالاتی که نمیدانستید و یا نمی خواستید پاسخ دهسد، پرهیز کرده و ادعا کردید در پست های قبلی بهشون اشاره کرده اید!
بنده قصد هیچ توهینی را ندارم و از افرادی که درک نمیکنند نمیخواهم چنین مطالبی بی پایه را مطرح کنند و از قبول کردن حرف دیگران پرهیز کنند!
ای کاش در این بحث بدون تعصبات عمل میکردید و جویای منطق و دلایل حقیقی و شرعی بودید.
امیدوارم حتی یه ذره هم شده نظر خواننده را عوض کرده ام...

سلام مجدد

گویا شما علاقه به سخنرانی های طولانی و تکرار همان مطالب و مدعیات با ادبیات دیگر دارید و گمان می کنید که طول و تفصیل دادن همان حرفهای قبلی که پاسخ داده شده می تواند حقانیتی برای نگرشتان ثابت کنید. اما مجددا تأکید می کنم در حرفها و بیانات اخیر شما هیچ مطلب جدیدی نمی بینم و اگر چیز جدیدی هست مشخصاً کوتاه و مشخص مطرح کنید.

ضمن آنکه گمان نکنید با ارسال پست های طولانی و تکرار مطالب قبلی تان که عمدتاً بر روی محور عشق و احساس و عاطفه برای همجنس گرایان و اثبات این همانی ازدواج همجنس گرایان با ازدواج غیرهمجنس گرایان و مشروعیت دادن به احساس و عاطفه و عشق بازی بین همجنس گرایان می چرخد می توانید ذهن مخاطبان را متقاعد سازید.

پاسخ اشکالات اولیه و تکراری شما در پست های متعدد قبلی توسط کارشناس مشاوره و اینجانب و دیگر مخاطبان و کاربران داده شده و اصلاً تمایلی به تکرار پاسخهای قبلی ندارم. قطعاً مخاطبان روح تکرار را در پست های متعددی که ارسال کرده اید مشاهده خواهند نمود و با مطالعه پست های ارسالی دیدگاه مخالف نظریات شما در باره بحث قضاوت خواهند نمود.

Love is love;959758 نوشت:
موضوعتان کلامی و اعتقادی نبود بلکه مقاله ای بود که در همه ی سایت ها مشابه هست و شما با کپی پیست و بدون تحلیلشان به آن تکیه کردید.
چه چیزی باعث میشود صددرصد مطمئن باشید که حرف ها و نوع تفکرتان درست است و چرا خود را با این انگیزه محدود کردید؟
پس آن همه دلایل علمی و پزشکی که بیانگر آن هستند که همجنسگرایی ژنتیکی و ذاتی است، چه می شود؟ اصلن دلیل علمی و پزشکی واسه بیماری بودن همجنسگرایی هست؟ می دانم قرار است بله بگویید ولی دقت کنید که اون دلایل علمی و پزشکی شما، بیانگر بیماری بودن همجنسبازی است نه همجنسگدایی!
از حالا میتونم مخالفتان را احساس کنم و این جمله که قراره بنویسید:《بیماری هست...》!
چرا متوجه نمیشید! از خود پیامبر حدیث است می فرمایند:《در حق مردم کاری را انجام دهید که میخواهید در حق شما انجام دهند و خود را جای آنها قرار بدهید!》
من ازتون خواستار اینم که خود را جای من بزارید نه اینکه از حستون دست کشیده همجنسگرا بشید!!!
و کسانی که ادعا میکنید مادرزاد ناقص به دنیا آمدند، آنها از نظر عقلانی یا جسمانی دارای نقص هستند نه گرایشی! گرایش نمیتونه ناقص باشه...
بنده در بحث هایم از ظن و گمان و تصورات خودی بهره نمیبرم و قصد در ایجاد قانون غیر الهی ندارم و بنده طاغوت نیستم.
لطفا سند خود را بر بیماری بودن این گرایش مطرح کنید.

در بین پاسخها فقط یک پاسخ اینجانب، استناد به نظرات روانشناسی و علوم تجربی بود که عرض کردم از دید یک کارشناس و متخصص آن فن بیان گردید، و بقیه پاسخها از منظر کلامی و اعتقادی مطرح شد اگر دقت می کردید! و البته دو حالت وجود دارد یا به نظر متخصص و کارشناس اعتنا و اعتبار نکنیم (چنانکه منظور نظر شماست) و اگر چنین باشد نظر شما نیز قطعاً در موقعیت ضعیفتر و ناقص تر قرار می گیرد. ما هم در برابر درخواست شما که خودمان را جای شما بگذاریم و جالب است که حال به روایتی هم ضمیمه می کنید گفتیم: خداوند بشر را از همان آغاز هم حکیمانه و هم عادلانه بگونه ای آفرید(زن و مرد) که برای ازدیاد نسل و تداوم بقا این دو جنس مخالف بطور فطری و طبیعی که خصوصیت عمومی و همگانی است نسبت به هم متمایل باشند تا با پیوند دو غیر همجنس از طریق ازدواج، هدف و غرض دنیوی آفرینش محقق گردد و هر نوع رابطه دیگری که از غیر طریق ازدواج دو جنس مخالف باشد را هم در آیات و روایات محکوم نموده است و گفتیم که روشی که شما بر آن اصرار می کنید نوعی تمایل و گرایش واجد نقص و بیمارگونه است که باید درمان شود و راه برای درمان هست اگر اصل نقص و بیماری را بپذیرید! و شما علیرغم این وضوح و تبیین حکیمانه خالق هستی بخش، ضمن آنکه اصرار می کنید که نمی خواهید مخالف طرح خداوند باشد دارید روشی نوین و بشری را در نقطه مقابل آنچه خداوند از طریق وحی به پیامبران و معارف فطری و عقلی و قلبی به ما آموخته را تبلیغ می کنید و حال آنکه بطلان روش شما هم از نگاه عقل و فطرت و قلب و وحی ثابت است.

مجددا از مخاطبان عزیز عذرخواهی می کنم که گاهی ناگزیز از تکرار در برابر تکرار مکررات برخی کاربران می شویم.

Love is love;959759 نوشت:
من هم منظورم همین هست. مقاله ای که توسط یک بنده نوشته شده و هیچ تضمینی وجود نداره که صددرصد درست باشه. چنان که در دیگر پست ها برخی از اشکالات مقاله را در موارد ذکر شده در مقاله، بیان کردم.
و طبق فرمایشتان چنان دقیق و علمی نیست.
خوب طبیعیه همجنسگراها هم بخوان نیاز های جنسی خودشون رو برطرف کنن. همان طور که زن و مرد این نیاز ها را پس از ازدواج برطرف میکنند!
همجنسبازی این است که یک نفر چه همجنسگرا باشد یه دگرجنسگرا، بخواهد با افراد متعددی لواط داشته باشد و در این مورد توجهی به عشق، ازدواج، فرزندداری و... ندارند. در حالیکه همجنسگرایی بر عکس این پدیده است.
دقت کنید که همجنسبازی میتونه در زیر مجموعه همجنسگرایی باشه ولی همجنسگرایی امکان نداره در زیر مجموعه ی همجنسبازی قرار بگیره و به عبارت دیگر برخی افرادی که زمانی همجسگرا بودن، پس از گذشت زمان، ممکن است همجنسباز شودند؛ دقیقا همان طور که یک دگرجنسگرا ممکنه پس از مدتی دگرجنسباز بشه! حال شما بگویید تفاوت در چیست؟

و باز هم همان داستان تکراری ...

ما نگفتیم همجنس گرایی زیر مجموعه همجنس بازی است بلکه گفتیم روش بشری که شما تبیین و تبلیغ می کنید غیرمعقول، مخالف فطرتهای پاک و الهی و دقیقاً نقطه مقابل وحی الهی و برنامه حکیمانه و عادلانه الهی است. بیماری ایست که باید درمان شود.

Love is love;959761 نوشت:
حال بحث جدید به میان آمد!!!!!!
فرق عشق و افراط در عشق!!!!!!
حالا چه کسی گفت این نوع عشق افراطی هست!!!؟
نوع عشقی که در دگرجنسگرا ها پا بر جا هست همانطور در همجنسگرا ها هم بر قراره...
عشق بی پایان است و جلوه دادن آن به افراطی و وجود مشکلات آن صحیح نیست.
این مطلبی که در مورد افراط عشق گفتید در همه ی گرایشات صدق میکنه و خاصه ی همجنسگرایی نیست و کسی که واقعا مفهوم عشق را بداند از کار های انحرافی پرهیز میکند چرا که از عظمت مقصدش یعنی عشق آگاه است و عشق بی پایان را به رابطه ی جنسی نامشروع و غیر قانونی و آنی ترجیح میدهد.
خیلی جالب است!!!!!!

در بخشی از پاسخ گفتیم که خداوند اجازه ابراز عشق و عواطف و احساسات پاک را به همجنس داده است و نمونه های آن را هم بیان کردیم(عشق خانواده به هم، عشق پاک دوستان به هم، عشق و علاقه به کمال و سعادت آحاد بشر و ...) اما روشی که شما بدنبال اثبات آن هستید مقدمه چینی برای افراط و زمینه سازی برای فساد در عشق و احساسات و عواطف گناه آلود از طریق روش پیوندی غیرمعمول و غیرمقدس است. روشی که شما دنبال می کنید در غالب موارد به داستان کثیف همجنس بازی خواهد انجامید بعبارتی قدم نهادن در وادی خطوات و گامهای شیطان و هوای نفس است.

باز هم پوزش از تکرار

Love is love;959767 نوشت:
طبیعیه که از جواب دادن به این موضوع عاجزید و آنرا موضوعی تکراری بیان میکنید. اشکالی ندارد...

قضاوت را می گذاریم بر عهده مخاطبان عزیز

موفق باشید ...

Love is love;959944 نوشت:

سلام

برای اثبات روش ابداعی تان به هر چیزی متمسک می شوید و حتی بر خلاف مبانی عقلی و عرفی و دینی عقلا و اندیشمندان و معارف دینی در باره جفت انسانی، حیوانی و نباتی اظهار نظر می کنید؟! در تعریف همه عقلا و مبانی دینی و عرفی، جفت کامل انسانی و حیوانی و نباتی به دو جنس مخالف (نر و ماده) که قابلیت باروری و تزاید نسل دارند گفته می شود خداوند هم در آغاز خلقت از هر موجود زنده ای دو جفت آفرید (نر و ماده) و از آن طریق ازدیاد نسل و تداوم بقاء محقق شد. هیچ کجا گفته نشده خدا از هر چیزی جفت آفرید یعنی دو همجنس که بتوانند به هم عشق و احساس و عاطفه بورزند؟! پس لطفاً دیدگاه و نظر شخصی خودتان را بعنوان دیدگاهی موافق نگرش آفرینش حکیمانه و طبیعت هستی منطبق با عقل و وحی القاء نکنید!

با این وضعیت که در گفتمان تایپیک دارد مباحث رنگ و بوی تکرار به خود می گیرد ناگزیر از بستن تایپیک و ارسال برای جمعبندی هستیم. اگر مطلب جدید و مشخصی ندارید خیلی زود تایپیک را برای جمعبندی خواهیم بست.

موفق باشید ...

انجمن روانشناسی آمریکا به عنوان مرجع اصلی تشخیص بیماری های روانی برای روانشناسان و روانپزشکان در سال1952 اولین ویراست خود را منتشر کرد. این ویراست ها تاکنون به 5 رسیده. دی‌اس‌ام-۵ (به انگلیسی: DSM 5) (که قبلاً به عنوان DSM-V شناخته می شده است) نسخه پنجم برنامه ریزی شده از انجمن روانپزشکی آمریکا (APA) است. و در واقع یک راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی است. DSM-5 در ماه مه سال ۲۰۱۳ انتشار یافت و جایگزین DSM-IV که آخرین بار در سال ۲۰۰۰ تجدید نظر شده است، شد. دو بیماری همجنسگرایی و خود ارضایی به طور عجیبی از DSM-5 حذف شده اند. در این همایش دکتر سید علی مرعشی به نقد این دو بیماری در کتاب مقدس روانشناسان و روانپزشکان پرداخته است.
زمان : دوشنبه 94/08/18

مکان : دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز
صوت : دریافت

[="Tahoma"][="DarkGreen"]ب ي نفر ي بطري دادند
بعد گفتند مشروب است
سركشيد و شروع كرد به تلو تلو خوردن
گفتند شوخي كرديم آب بود گفت من ديگه حاليم نيست مستم و بد مستي هم دارم8->

گروهي از متخصصان اثبات كرده اند ما ژن خدا هم داريم ولي كسي اختيارا اين را دنبالش نمي رود و تقويتش نمي كند
ولي گروهي مي گويند همجنس گرايي ژنتيكي است گروهي مي گويند ما ديگه كارمان تمام است و دست خودمان نيست بايد گرايش پيدا كنيم ديگه
قربون برم خدا را يك بام و دو هوا را:sham::ninii:

در هر حال روان شناسي مدرن و دين در مجموع عوامل شخصيت روي اختيار و اراده عنايت ويژه دارند و انسان را مقهور جبر زيستي و محيطي نمي دانند[/]

مشکور;960016 نوشت:

سلام مجدد

گویا شما علاقه به سخنرانی های طولانی و تکرار همان مطالب و مدعیات با ادبیات دیگر دارید و گمان می کنید که طول و تفصیل دادن همان حرفهای قبلی که پاسخ داده شده می تواند حقانیتی برای نگرشتان ثابت کنید. اما مجددا تأکید می کنم در حرفها و بیانات اخیر شما هیچ مطلب جدیدی نمی بینم و اگر چیز جدیدی هست مشخصاً کوتاه و مشخص مطرح کنید.

ضمن آنکه گمان نکنید با ارسال پست های طولانی و تکرار مطالب قبلی تان که عمدتاً بر روی محور عشق و احساس و عاطفه برای همجنس گرایان و اثبات این همانی ازدواج همجنس گرایان با ازدواج غیرهمجنس گرایان و مشروعیت دادن به احساس و عاطفه و عشق بازی بین همجنس گرایان می چرخد می توانید ذهن مخاطبان را متقاعد سازید.

پاسخ اشکالات اولیه و تکراری شما در پست های متعدد قبلی توسط کارشناس مشاوره و اینجانب و دیگر مخاطبان و کاربران داده شده و اصلاً تمایلی به تکرار پاسخهای قبلی ندارم. قطعاً مخاطبان روح تکرار را در پست های متعددی که ارسال کرده اید مشاهده خواهند نمود و با مطالعه پست های ارسالی دیدگاه مخالف نظریات شما در باره بحث قضاوت خواهند نمود.

در بین پاسخها فقط یک پاسخ اینجانب، استناد به نظرات روانشناسی و علوم تجربی بود که عرض کردم از دید یک کارشناس و متخصص آن فن بیان گردید، و بقیه پاسخها از منظر کلامی و اعتقادی مطرح شد اگر دقت می کردید! و البته دو حالت وجود دارد یا به نظر متخصص و کارشناس اعتنا و اعتبار نکنیم (چنانکه منظور نظر شماست) و اگر چنین باشد نظر شما نیز قطعاً در موقعیت ضعیفتر و ناقص تر قرار می گیرد. ما هم در برابر درخواست شما که خودمان را جای شما بگذاریم و جالب است که حال به روایتی هم ضمیمه می کنید گفتیم: خداوند بشر را از همان آغاز هم حکیمانه و هم عادلانه بگونه ای آفرید(زن و مرد) که برای ازدیاد نسل و تداوم بقا این دو جنس مخالف بطور فطری و طبیعی که خصوصیت عمومی و همگانی است نسبت به هم متمایل باشند تا با پیوند دو غیر همجنس از طریق ازدواج، هدف و غرض دنیوی آفرینش محقق گردد و هر نوع رابطه دیگری که از غیر طریق ازدواج دو جنس مخالف باشد را هم در آیات و روایات محکوم نموده است و گفتیم که روشی که شما بر آن اصرار می کنید نوعی تمایل و گرایش واجد نقص و بیمارگونه است که باید درمان شود و راه برای درمان هست اگر اصل نقص و بیماری را بپذیرید! و شما علیرغم این وضوح و تبیین حکیمانه خالق هستی بخش، ضمن آنکه اصرار می کنید که نمی خواهید مخالف طرح خداوند باشد دارید روشی نوین و بشری را در نقطه مقابل آنچه خداوند از طریق وحی به پیامبران و معارف فطری و عقلی و قلبی به ما آموخته را تبلیغ می کنید و حال آنکه بطلان روش شما هم از نگاه عقل و فطرت و قلب و وحی ثابت است.

مجددا از مخاطبان عزیز عذرخواهی می کنم که گاهی ناگزیز از تکرار در برابر تکرار مکررات برخی کاربران می شویم.

و باز هم همان داستان تکراری ...

ما نگفتیم همجنس گرایی زیر مجموعه همجنس بازی است بلکه گفتیم روش بشری که شما تبیین و تبلیغ می کنید غیرمعقول، مخالف فطرتهای پاک و الهی و دقیقاً نقطه مقابل وحی الهی و برنامه حکیمانه و عادلانه الهی است. بیماری ایست که باید درمان شود.

در بخشی از پاسخ گفتیم که خداوند اجازه ابراز عشق و عواطف و احساسات پاک را به همجنس داده است و نمونه های آن را هم بیان کردیم(عشق خانواده به هم، عشق پاک دوستان به هم، عشق و علاقه به کمال و سعادت آحاد بشر و ...) اما روشی که شما بدنبال اثبات آن هستید مقدمه چینی برای افراط و زمینه سازی برای فساد در عشق و احساسات و عواطف گناه آلود از طریق روش پیوندی غیرمعمول و غیرمقدس است. روشی که شما دنبال می کنید در غالب موارد به داستان کثیف همجنس بازی خواهد انجامید بعبارتی قدم نهادن در وادی خطوات و گامهای شیطان و هوای نفس است.

باز هم پوزش از تکرار

قضاوت را می گذاریم بر عهده مخاطبان عزیز

موفق باشید ...

اولا مطالبی که مطرح میکنم همه دلایل منطقی و متناسب با دین اسلام هستند و دوما تکرار بعضی موضوعات و بیان آنها به جمله هایی ساده تر به جهت تاکید بر آن موضوع می باشد که باید دقت بیشتری در آن صرف شود و خواننده بهتر و بیشتر مطالب را درک کند.
دیگر نمیخواهم این بحث های بی نتیجه را ادامه بدهم. ای کاش فردایی وجود داشت که همه چیز عوض می شد و شما همجنسگرا می شدید و ما دگرجنسگرا! واقعا افسوس میخورم به بچه های همجنسگرا و ترنسی که در چنین جامعه ای قرار است بزرگ شوند! جامعه ای با گوش ها و چشم های بسته! اصلن تا حال به این موضوع فکر کردید که اگه فرزندتان همجنسگرا باشد، واکنشتان چه خواهد بود؟

آری باشه! دلایل من اشتباهند! پس چرا دلیل خود را بیان نمیکنید و تنها کلمه ای که تکرار میکنید همان است که قبلا گفتید!
مخاطب اگر محدودیت و تعصبی در ذهنش نداشته باشد با دلایل بنده متوجه می شود...
چرا که این مطالب نظر شخصی نیستند... داستان نیستن...
حال که از آوردن دلیل در جهت نقض دلیل بنده عاجزید، این بحث را تکرار در موضوع تلقی میکنید و ادعا دارید در پست های قبلی درباره ی این مطالب دلیل آورده اید...!

این پست تکراری را باز مطرح میکنم:
من مجبور نیستم شما رو متقاعد کنم و شما هم مجبور نیستید به من گوش دهید... ولی هیچ یک حق نداریم زندگی اون یکی دیگه رو نابود کنیم... و بدون درک قضاوت کنیم و حرف طرف مقابل را نادیده بگیریم..
من کجای حرفم گفتم که نظر متخصصین و کارشناسان نباید در این بحث مورد تحقیق قرار بگیرد!؟ واقعا سعی دارید با چسباندن چنین ویژگی نظر کاربران دیگر را در مورد بنده تغییر دهید؟!
بلکه منظور بنده از این قرار است که هیچ تضمینی وجود ندارد که نظر اون متخصص و کارشناس مد نظر صددرصد درست باشد و همان طور که قبلا مشاهده کردید با طرح دلایلی، این موضوع را در بحث پیشین به اثبات رساندم و مشکلات مقاله ی متخصص مورد نظرتان را نوشتم.

باز بحث بیماری!!!! واقعا متعجب میشوم که نمیتوانید خودتان را جای این افراد قرار دهید. واقعا امکان داره گرایش را عوض کنی؟ واقعا ممکنه یکی بتونه گرایش شما رو تغییر بده؟ چرا بی دلیل مخالفت میکنید؟!
فکر نکنم امیدی به این جامعه با این سطح تفکر باشه!
شمایی که خودتان را محدود کردید انتظار چه چیزی را دارید؟
بعضی کلمات ارزششون خیلی زیاده که بخوایی تکرارشون کنی و من تکرارشون میکنم: محدودیت محدودیت و محدودیت تفکر شما

ما قرار نیست جایی برویم!
حال که ادعا دارید دلایل بنده و روشم از نگاه عقل و روح و قلب و فطرت و وحی باطل است پس چرا دلیل خود را بیان نمیکنید؟ با ادعایی بطلان یک بحث، واقعا آن بحث بطلان است؟
کجای دین گفته ازدواج همجنسگرایی جایز نیست، کجا گفته ازدواج باید اجبارا بین مونث و مذکر باشد؟ چرا در مطالبی که در دین بیان نشده، قضاوت می کنید؟
................................................................................................
غیر معقول، مخالف فطرتهای پاک الهی، نقطه ی مقابل وحی الهی و برنامه ی حکیمانه و عادلانه ی الهی، بیماری....!
بدون دلیل دارید گزینه های پوچتان را بیان میکنید!
اصلن متوجه میشید دلیل یعنی چی؟!
شما آمیزس دو همجنسگرا پس از ازدواج را فساد میدانید!
پس چرا آمیزش دو دگرجنسگرا پس از ازدواج فساد نیست!؟
چرا فکر میکنید هر کاریکه شما میکنید درست و کار های غیر مورد علاقه یتان باطل و فساد است؟
واقعا بی عدالتی هست که من درکتون میکنم که سخته این موضوع را متوجه بشید و در عوض شما نه تنها درک کردن را جایز نمیدانید حتی به آفرینش خدا نیز برچسب فساد می زنید.
آری قضاوت با کاربرانی روشن فکر...
طبیعیه که نمیتوان طرف مقابل را متقاعد کنی که خواننده و آهنگی که خودت بهش گوش می کنی بهترین خواننده و آهنگ دنیاست و قرار نیست شما ها تفکرات اشتباه خود را ول کنید.
منطق پیچیده تر از آن است که برخی بتوانند درک کنند و این یک حقیقت است.
دیگر بیان نظر و بحث های این چنینی فایده ای در بر ندارد...
امیدوارم همیشه امیدوار باشم...
خدایا تو دانی و تو دانی و باز تو دانی که چه احساسی بر وجودیت بر قرار است...

امیدوارم این تقاضای بنده پذیرفته بشه که تاپیک را نبندید تا مخاطبین هم بتونن در این موضوع بررسی کرده، نظرات خود را بیان کنند.
بنده قرار نیست دیگر بیش از این بحث کنم...
موفق باشید...

Love is love;959613 نوشت:
میدونید چی جالبه؟؟!
قبلا به موضوع تغییر جنسیت هم این جمله ها رو میگفتند!!

جنس مذکر و مونت مکمل هم هستند . خدا اینطور آفریده .. حالا یکی میاد میگه من با جنس خودم راحتم .. این بروز یه مشکل در قلب و روح فرد .. پس بجای پاک کردن صورت مساله باید به فکر حل مشکل بود.
و بهترین شفا تلاوت قرآن .. نماز .. دعای کمیل ولله این سه مورد آهن را سوراخ می کنند چه بره به قلب آدمی.

Love is love;960146 نوشت:
حال که از آوردن دلیل در جهت نقض دلیل بنده عاجزید، این بحث را تکرار در موضوع تلقی میکنید و ادعا دارید در پست های قبلی درباره ی این مطالب دلیل آورده اید...!

سلام مجدد@};-

در کنار ده ها پست ارسالی توسط کاربران فرهیخته سایت در نقد دیدگاه همجنس گرایی که شما بدنبال اثبات آن هستید بنده بعنوان کوچکترین کارشناس این مجموعه به همراه کارشناس بخش مشاوره استاد راهنما و مدیر انجمن مشاوره جناب استاد حامی در پست های شماره (3 ؛ 21 ؛ 27 ؛ 29 ؛ 32 ؛ 43 ؛ 44 ؛ 45 ؛ 46 ؛ 77 ؛ 78 ؛ 79 ؛ 80) پاسخ مقتضی به مدعیات و اشکالات شما را از منظر علم روانشناسی و نگاه کلامی و اعتقادی دادیم. و حال آنکه شما در تمام جریان بحث فقط به تکرار همان مطالب و مدعیات پستهای اولیه با ادبیات جدید پرداخته و مکرراً این ادعا که از پاسخ دادن به مدعیات و نظرات شما عاجزیم را تکرار کردید! ملالی نیست، قضاوت با مخاطبان عزیز و گرامی.

Love is love;960147 نوشت:
امیدوارم این تقاضای بنده پذیرفته بشه که تاپیک را نبندید تا مخاطبین هم بتونن در این موضوع بررسی کرده، نظرات خود را بیان کنند.
بنده قرار نیست دیگر بیش از این بحث کنم...
موفق باشید...

طبق ضوابط و مقررات سایت، هر تایپیک پس از ارجاع به کارشناس مربوطه بعد از بحث و گفتگو یا به صلاحدید کارشناس و مدیریت سایت، بحث مربوطه در صورت کافی بودن مباحث، بسته خواهد شد و یا حداکثر ظرف مدت ده روز از باز شدن تایپیک، کارشناس می تواند تایپیک را بسته و به بخش جمعبندی ارجاع دهد.

[=book antiqua]با تشکر از مشارکت شما و همه عزیزان حاضر در تایپیک اعم از موافق و مخالف، همچنین از کارشناسان محترم و ارجمند استاد راهنما و استاد حامی تشکر ویژه دارم.

موفق باشید ...@};-

پرسش:
[=book antiqua] آیا همجنسگرایی ؛ بیماری و اختلال است یا هوس؟ ( نقد دي اس ام 5 و اثبات اختلال بودن همجنس گرايي):

پاسخ:
در پاسخ به این سؤال نکاتی را در قالب دو مقدمه و چند بیان و گزاره تقدیم می کنیم:

مقدمه اول: ساختار آفرینش انسان و رابطه آن با اوامر و نواهی دین
ساختار وجودی انسان را خدای حکیم آفریده و کم و کیف وجودش را سازماندهی کرده است همو از طریق راههای تکوینی و تشریعی برنامه کمالی را در اختیار انسان قرار داد تا مسیر کمال و سعادت را بپیماید زیرا خدای هستی بخش بیش از هر کسی نسبت به ساختار وجودی و نیازهای درونی مخلوقاتش واقف است. حال اگر انسان بواسطه اختیار به هر اندازه بر خلاف آنچه از طرف خداوند سازماندهی و برنامه ریزی شده حرکت کند و به چیزهایی بر خلاف آنچه در نهاد انسان بنحو فطری و درونی تکوین یافته و توسط فرستادگان الهی تشریع شده (احکام و دستورات دین) گرایش یافته و متمایل شود آیا نتیجه ای جز انحراف و التقاط و در نهایت سقوط و هلاکت انسان در پی خواهد داشت؟!

حال چه کسی به دین الهی معتقد باشد و چه معتقد نباشد، اوامر و نواهی دین، از طرف خدای متعال برای همه بشریت نازل شده نه فقط برای مؤمنان، از اینرو اینطور نیست که عدم تبعیت و بکارگرفتن این اوامر و نواهی فقط برای اهل ایمان خسارت بار باشد بلکه هر کس خودش را از ایمان و عمل به دستورات و نواهی دین محروم کند در حقیقت چون بر خلاف فطرت پاک و الهی خود حرکت کرده، دچار خسارت و تباهی خواهد شد. بشر اگر راه ارتباطی اش را با حقایق و معارف الهی دین ببندد و فقط به عقل و شناخت تجربی محدود و ناقص خود بسنده کند بیش از آنکه بتواند به یقینیات و بسته های معرفتی صدر در صدی برای رسیدن به کمال برسد بیشتر دچار ظن و گمان و وهمیات می شود.

مقدمه دوم: مفهوم شناسی همجنس گرایی
قطعا نباید هم جنس گرا (1)، همجنس باز و ترانس سکشوال(2) را یکی دانست چرا که این سه باهم متفاوت هستند و راهکارهای درمان آنها نیز متفاوت می باشند و دستورات فقهی و دینی ما نیز در مورد آنها متفاوت می باشند.

الف- هم جنس گراها افرادی هستند که از خودشون و جسمشون متنفر نیستند بلکه به آن علاقه دارند مثل سایر انسانها اما به جای اینکه به جنس مخالف علاقمند شوند به جنس موافق علاقمند می شوند عاشق می شوند و در نهایت نگاه جنسی دارند و...
ب- ترانس سکشوال: افرادی هستند که از جسم خود اصلا راضی نیستند در واقع از نظر روانی و رفتاری و...همچون جنس مخالف جسم خود عمل می کنند لذا به شدت نسبت به جسم خود متنفر هستند.راهکار مناسب این افراد پس از طی نمودن مراحل آماده سازی فردی و اجتماعی و مشاوره ها و روان درمانی های مناسب و...و نا امیدی از رواندرمانی عمل جراحی و تغییر جنسیت می باشد.
ج- همجنس بازها: افرادی هستند که در صورت فقدان جنس مخالف و یا تنوع طلبی با هم جنس خود مقاربت میکنند و در حالت عادی میتوانند با جنس مخالف مقاربت نمایند .

هر سه این موارد از انحرافات جنسی به حساب می آیند و قطعا باید تحت درمان قرار گیرند و البته درمانهای آنها نیز متفاوت می باشد. بدلیل رعایت اختصار در این مجال فقط به شرح و بیان مسأله همجنس گرایی می پردازیم:

هم جنس گرایی چنانکه اشاره شد علاقه عمیق به جنس موافق می باشد که ممکن است به علل مختلفی رخ دهد و البته برای خود فرد،بسیار سخت و آزاردهنده می باشد. راهکارهای تغییر جنسیت و عمل جراحی به هیچ عنوان برای این افراد درست نمی باشد چرا که مشکلات این افراد را بیشتر می کند و اصولا مسئله این افراد روانی است نه جسمانی، چرا که درعمل جراحی کاملا تغییر رخ نمی دهد و مشکلات فراوان دیگری نیز به همراه دارد ضمن آنکه با روان درمانی تحت نظر یک متخصص قوی این مسئله روانی حل می شود.

کالبدشکافی مفهوم همجنس گرایی
در معنای عام اگر همه بشریت و نوع نوع مخلوقات را نسبت به هم از یک جنس در نظر بگیریم این گرایش و تمایل بصورت تکوینی در وجود نوع انسان و دیگر مخلوقات وجود دارد که نسبت به همجنس خود تمایل و گرایش دارند. چنانکه حیوانات هم در دسته های مختلف با هم نوع و همجنس خود گروه هایی اجتماعی را تشکیل داده، از یکدیگر حمایت می کنند و زندگی طبیعی و عادی دارند، مثلاً انسان نسبت به نوع انسان و همجنس انسانی اش کشش و تمایل دارد فلذا انسان خواهان زندگی اجتماعی است که با دیگر همنوعان و هم جنسان خودش یک اجتماع را شکل دهد، این تمایل و کشش غریزی و طبیعی است و در سیر کمالی انسان نیز اختلالی ایجاد نمی کند همچنین در یک سطح پایین تر رابطه طبیعی و معمولی همجنسان (زنان با زنان و مردان با مردان) آنهم در چارچوبه و محدوده مشخصی طبیعی بوده و موجب انحراف و انحطاط نمی شود چنانکه در آموزه های دینی هم سفارش شده، زنان باید غالب ارتباطات شان در جوامع زنان باشد و مردان نیز با مردان در ارتباط باشند و هرگونه افراط در روابط غیرهمجنس گرایان، اینکه زنان با مردان و بالعکس به اختلاط کشیده شود زمینه انحراف گسترده و فراهم خواهد شد. بنابراین روابط عادی جوامع همجنس در چارچوب و محدوده عادی و طبیعی هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند و دین نیز با این نحوه ارتباط عادی و طبیعی مشکلی ندارد.

اما مشکل زمانی بروز می کند و دین نسبت به نوعی از روابط همجنس گرایی و یا غیرهمجنس گرایی هشدار می دهد که خارج از روال عادی و طبیعی و چارچوب و قاعده ساختار وجودی انسان و قواعد شرع باشد اینکه زنان با زنان و مردان با مردان(همجنس گرایی و همجنس بازی) و یا روابط نامشروع مردان و زنان با یکدیگر(فحشا و زنا) چنان رابطه عاطفی و عشق و عاشقی را برقرار کنند که از ساختار طبیعت که توسط دستگاه آفرینش تکوین یافته و در قوانین و آموزه های شرع مقدس آمده فاصله گرفته و طرحی نو براندازند و بجای آنکه از طریق سنت الهی ازدواج نیازهای درونی خود و جامعه را تأمین کنند و هدف آفرینش را از طریق ازدیار نسل و تنازع بقا پیگیری کنند به عشق و عاشقی کاذب و بی ثمر از طریق همجنس گرایی و غیر همجنس بازی روی آورند. اساساً اسلام، هر گونه روابط افراطی و انحرافی چه همجنس گرایی و همجنس بازی و چه افراط در روابط غیرهمجنس گرایانه را بدلیل اینکه مخالف فطرت پاک و الهی بشر و روح انسانی فرد و جامعه و مخالف فلسفه آفرینش است را محکوم می کند.

تبیین مسأله همجنسگرایی از نگاه اسلام
اینکه همجنس گرایی را بر خلاف هم جنس بازی بدانیم یا معنا کنیم نمی تواند در پاک کردن صورت مسأله چندان مؤثر باشد پر واضح است اسلام همجنس گرایی را بُعد نظری انحراف و التقاط اخلاقی فرد و جامعه و مقدمه ورود در وادی همجنس بازی و گناهان اخلاقی می داند زیرا هر انحراف و التقاط عملی در آغاز با میل و کشش و عشقی درونی انحرافی آغاز می شود چه خواسته باشد و چه ناخواسته! بسیاری از کارها فی حد نفسه و ذاتاً حرام نیستند اما چون مقدمه انحراف و کشیده شدن انسان به وادی گناه و انحراف هستند از باب مقدمه گناه، حکم گناه و حرام را دارند. روح حاکم بر همجنس گرایی نیز از این سنخ است فلذا از نگاه اسلام حرام بوده جایز نیست. چنانکه ارتباط و اختلاط با نامحرمان و جنس مخالف بدلیل اینکه مقدمه حرام است و بعبارتی پیروی از خطوات شیطان و نزدیک شدن به فساد اکبر (زنا) است در قرآن نهی شده است. [=book antiqua]«وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنى».(3)

بنابراین همجنس گرایی در معنای مذموم آن که مورد نظر همجنسگرایان است در واقع، بسترسازی نظری و علمی ساختارشکنان و هنجارشکنانی است که گرفتار بیماری نفسانی و گرفتار همجنس بازی هستند و از آنجایی که نمی توانند به یکباره فطرت های پاک بشری و جامعه انسانی را به زشتی و قباحت امیال خود و نفس زشتی عمل همجنس بازی سوق داده و با میل خود همراه سازند سعی شان بر این است در وادی نظری، بسترسازی و مقدمه چینی های خود را بنحو علمی پیگیری کنند تا ابتدا در ساحت ذهن و قلب افراد تأثیر گزارده و میل و کشش اولیه را ایجاد کنند وقتی این گام را در آحاد بشر القاء کردند خواه ناخواه، تا حدود زیادی باب ورود منحرفان عقیدتی و نظری در وادی انحراف عملی هم فراهم شده است.

در حالی که به حکم خدای متعال در قرآن، می بایست تابع خدا و رسول و اولواالامر باشیم. و در موضوعات و مسائل محل اختلاف آراء بشر، به حکم خدا و رسول و اولواالامر (علیهم السلام) رجوع کنیم. [=book antiqua]«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ ۖ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ ...»(4) ای کسانی که ایمان آورده‌اید خدا را اطاعت کنید و پیامبر و اولیای امر خود را [نیز] اطاعت کنید. پس هر گاه در امری [دینی] اختلاف نظر یافتید اگر به خدا و روز بازپسین ایمان دارید آن را به [کتاب] خدا و [عترت اهل البیت] و پیامبر [او] عرضه بدارید. فلذا تکلیف روشن است و پیروی و تبعیت از غیر این منهاج و صراط(دین الهی) چیزی جز انحراف و انحطاط نیست.

عشق و احساساتی که در همجنسگرایی رخداد می کند همان عشق و احساسات مذمومی است که معمولاً مبتنی بر شهوت و هوس است و یا در نهایت به همان شهوت و هوس کشیده می شود. مقایسه ازدواج همجنس گرایان با ازدواج مشروعی که توسط خدای خالق حکیم تشریع شده از اساس باطل است. زیرا خدای حکیم که خالق هستی بخش است بهتر از هر کسی به آنچه آفریده واقف است وقتی رابطه حلال و مشروع عمیق عاطفی و احساسی و جنسی بین دو صاحب نفس را فقط از طریق ازدواج (زن و مرد) ممکن می داند حاکی از اینست که دیگر راه ها بر خلاف مصلحت و عین مفسده است. حال کسی بیاید بر اساس دریافتهای شخصی اش و اینکه چون چنین حسی هم در حیوانات و هم در انسان وجود دارد پس انسان می تواند راه دیگری را کشف و تشریع کرده نسخه دیگری برای پیوند و ازدواج همجنسگرایان تجویز کند. آیا چنین کشف و تشریع و قانونگذاری ای توحیدی است؟ قطعاً خیر زیرا از نگاه دینی بر اساس مراتب توحید که از آن جمله است: اعتقاد به توحید در تشریع و تقنین؛ تنها حق قانونگذاری مختص خداوند است و احدی حق ندارد برای خود یا دیگران قانونگذاری کند.

مذمت و نکوهش همجنسگرایی مذموم در قرآن
در خصوص مذمّت و نکوهش و منع همجنس گرایی، مباحث بسیاری در قرآن کریم وجود دارد که ذیلاً به مواردی اشاره می‌گردد:

الف- نظام خلقت و آرامش: خلقت علیمانه و حکیمانه و بر اساس نظم است. رعایت این نظم در هر امری، موجب آرامش می‌گردد و عدم رعایت آن آرامش (تسکین) و بالتبع رشد در هر زمینه‌ای را مختل می‌سازد. از این رو می‌فرماید: شما را زوج (زن و مرد) آفریدم و برای شما همسری و عشق، محبت و جاذبه فی‌مابین را قرار دادم [=book antiqua]«لِّتَسْكُنُوا إِلَیْهَا»(5) تا با آنها به آرامش دست‌یابید. پس هر گونه جایگزینی و هنجارشکنی در امور و روابط همسری که «زناشویی، همبستری یا جماع» از اهمّ آن است، سبب می‌شود که آرامش فردی [جسمی، روانی، روحی، اخلاقی، ایمانی و ...] به هم بریزد و بالتبع آرامش اجتماعی [اخلاقی، امنیتی، اقتصادی، حتی سیاسی و ...] نیز مختل گردد (چنان چه امروزه در امریکا و اروپا شاهد این ناآرامی فردی و اختلال اجتماعی هستیم)

ب- وادی جهالت و اسراف: بدیهی است که حرکت در جهت خلاف نظام آفرینش در هر امری و از جمله ارضای غریزه شهوت جنسی، از یک سو «جهالت» است و از سوی دیگر «اسراف». جهالت است، چون عامل به آن نه تنها راه درست و کامل لذت و ارضای شهوت را نمی‌داند و به خلافی عمل می‌کند که حتی حیوان نمی‌کند، بلکه خلاف طبیعت خود و نظام خلقت حرکت می‌کند – پس این عمل او، صرفاً از روی شهوت نیست، بلکه در اصل از جهالت است: [=book antiqua]«أئِنَّكُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ شَهْوَةً مِّن دُونِ النِّسَاء بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ تَجْهَلُونَ»(6)؛ آیا شما به جاى زنان از روى شهوت با مردها در مى ‏آمیزید [نه] بلكه شما مردمى جهالت‏ پیشه‏ اید. و اسراف است به خاطر آن که «نعمت جنسیت» و نیز حقوق خود، هم جنسان و جنس متفاوت و هم چنین نعمت سلامت و کمال فردی و اجتماعی را ضایع می‌کند. [=book antiqua]«إِنَّكُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ شَهْوَةً مِّن دُونِ النِّسَاء بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِفُونَ»(7)؛ همانا شما از روى شهوت به جاى زنان با مردان مى‏آمیزید، (نه تنها در این امر متجاوز از فطرتید) بلكه شما (در هر كارى) گروهى اسرافكارید.

علل و عوامل بروز همجنس گرایی و راههای درمان
هنوز مستندات پزشکی قدرتمندی وجود ندارد تا تائید کند که گرایشات همجنس خواهی ریشه جسمانی و فیزولوژیکی دارد مگر در مورد کسانی که علائم ظاهری و نقص جسمانی کاملا” آشکار است. بنابراین به جزء عوامل پزشکی یا زیست شناختی کاملا” آشکار در گرایش همجنس گرایی ، عوامل دیگری که در بروز گرایش همجنس گرایی بسیار موثر است می توان چندین عامل را ذکر کرد: یکی از عوامل بسیار مهم در جهت گیری گرایش همجنس گرایانه رابطه پدر و پسر می باشد، تا کنون بیش از ۵۰ درصد از افرادی که به من مراجعه نموده اند دارای پدرانی خشن و تنبیه کننده داشته اند و این درصد احتمالی بوسیله کارهای درمانی بدست آمده و هنوز بطور رسمی در مقالات علمی چاپ نشده، این یافته با یافته های یکی از روانشناسان به نام بیبر در دهه ۶۰—۷۰ میلادی که با ۵۰ تا از والدین ۱۰۰۰ همجنس گرا مصاحبه داشته همخوانی دارد. زیرا بیبر به این نتیجه رسید که همجنس گرایان دارای پدرانی خشن و کم محبت می باشند . و البته بیبر بعدها اضافه می نماید که لزوما” همه کسانی که دارای پدرانی خشن هستند همجنس گرا نمی شوند. به اعتقاد من زمینه زیست شناختی و عوامل محیطی مستعد می تواند باعث بوجود آمدن همجنسگرایی گردد. عامل دیگر گرایش به همجنس خواهی تجاوز در دوران کودکی می باشد . عامل بعدی همجنس گرایی تجربیات همجنس بازی دوران کودکی است که می تواند باعث گرایش جنسی همجنس گرایی در بزرگسالی گردد.

از این رو در اکثر موارد گرایشات همجنس گرایی و همجنس خواهی راه حل درمانی دارد. بسیاری از روش های درمانی همچون روان پزشکی و روش های درمانی روانشناسی مانند رفتار درمانی و شناخت درمانی می توانند در درمان مشکلات فوق بسیار موثر باشند. هیپنوتیزم درمانی و یا هیپنو تراپی به همراه مشاوره روانشناسی و روان درمانی در درمان اینگونه اختلالات و انحرافات جنسی بسیار موثر تر از بقیه روش های درمانی می باشد. در نتیجه همجنس گرایی و هم جنس خواهی در اکثر موارد نوعی اختلال و بیماری است که اگر فرد دچار این گرایش ببذیرد این اختلال بوجود آمده بیماری است و برای درمان آن از طریق متخصصان روانشناسی و روانپزشکان ماهر اقدام کند، بهبودی یافته به حالت عادی بازخواهد گشت. (8)

چرا نباید همجنس گرایی آزاد و جائز باشد؟
زیرا اولاً این عواطف و احساسات بر خلاف ساختار فطری و تکوینی ایشان و نوعی اختلال و بیماری درونی است که باید درمان شود و ثانیاً با موازین و قوانین و احکام شرع مقدس مخالف است. ثالثاً این قبیل عواطف و احساسات تمایلاتی است که در نهایت موجب کشانیده شدن افراد به ارتباط حرام و غیرمشروع با همجنس می شود و روح فرد و جامعه را به فساد می کشاند. بعبارتی این مقدمه با نتیجه آن، این همانی دارند. و ابراز این عواطف و احساسات مقدمه فساد و همجنس بازی هستند و از آنجایی که هیچ حکم شرعی و الهی مبنی بر ازدواج دو همجنس باز نداریم داستان فساد در آن ابراز احساسات و عواطف از همان آغاز محرز است. اگر صحبت فقط ابراز عواطف و احساسات پاک و مشروع باشد چنانکه این رشته محبت و عواطف بین پدر و پسر و دو برادر و حتی دو دوست در قالب شرع مقدس ممدوح است اما آنچه همجنس گرایان بدنبالش هستند هیچ وجهه شرعی و دینی نداشته و بر خلاف نظام تکوین و تشریع الهی است. این مسأله که با رنگ و لعاب احساسی و عاطفی به همجنس گرایی و تظاهر به اینکه مسأله جنسی و شهوانی نیست نمی توان صورت مسأله را پاک کرد! انسان چه با تمایل به غیر همجنس و چه با تمایل به همجنس، در صورت هرگونه تماس و ارتباط تنگاتنگ و احساسی، لاجرم غریزه جنسی و شهوانی اش نیز تحریک خواهد شد و این امر گریزناپزیر است.

حتی به فرض اثبات وجود همجنس گرایی در حیوانات که منطبق با ساختار وجود آنهاست نمی تواند دلیل بر آن باشد که انسان که دارای دو بعد حیوانی و الهی است نیز باید به همه غرایز حیوانی اش پایبند باشد و باید به تمام و کمال به ندای حیوانیتش جواب مثبت داده و خلاصه حیوانی زندگی کند! اتفاقاً انسانی که اشرف مخلوقات است باید به کمک عقل و وحی، خود را از بسیاری غرایز و خوی و خصلت های حیوانی خلاصی بخشیده و در مسیر کمال و سعادت حقیقی و رشد و ارتقاء خصائص انسانی و الهی اش بکوشد. و اگر احیاناً گرفتار اختلال و بیماری های نظیر این اختلال و بیماری شد مترصد درمان آن باشد. آنچه در آیات قرآن در باره امر مقدس ازدواج گفته شده و کسانیکه مشروعیت دارند تا با هم ازدواج کنند مقصود زن و مرد است که در وجود و آیات در این خصوص تصریح دارند. نه اینکه هر تمایل و خواهش نفسانی و شهوانی که در درون انسان شکل یافت باید مورد اجابت قرار گیرد! در ادامه به برخی آیات در باره امر ازدواج اشاره می کنیم:

[]

• [=book antiqua]«وَ مِنْ آیاتِهِ اَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ اَنْفُسِکُمْ اَزْواجاً لِتَسْکُنُوا الی‌ها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً اِنَّ فی ذلِکَ لاَیات لِقوْم یَتَفَکَّرُونَ.»(9) و از نشانه‌های او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، ودرمیانتان مودّت ورحمت قرار داد. این نشانه‌هایی است برای گروهی که تفکّر می‌کنند!
  • [=book antiqua]«وَ أَنکِحُواْ الْأَیَامَی مِنکم وَ الصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکم وَ إِمَائکُم إِن یَکُونُواْ فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِه وَ اللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیم.»(10) مردان و زنان بی‌همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز می‌سازد خداوند گشایش‌دهنده و آگاه است.
  • [=book antiqua]«وَ إِذَا طَلَّقْتُمُ النِّسَاءَ فَبَلَغْنَ أَجَلَهُنَّ فَلَا تَعْضُلُوهُنَّ أَن یَنکِحْنَ أَزْوَاجَهُنَّ إِذَا تَرَاضَوْاْ بَیْنهَم بِالمْعْرُوف ذَالِکَ یُوعَظُ بِهِ مَن کاَنَ مِنکُمْ یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ الْیَوْم الاَخِر ذَالِکم أَزْکیَ لَکم وَ أَطْهَر وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لَا تَعْلَمُون.»(11) و هنگامی که زنان را طلاق دادید و عدّه خود را به پایان رساندند، مانع آن‌ها نشوید که با همسران (سابق) خویش، ازدواج کنند! اگر در میان آنان، به طرز پسندیده‌ای تراضی برقرار گردد. این دستوری است که تنها افرادی از شما، که ایمان به خدا و روز قیامت دارند، از آن، پند می‌گیرند (و به آن، عمل می‌کنند). این (دستور)، برای رشد (خانواده‌های) شما مؤثرتر، و برای شستن آلودگی‌ها مفیدتر است و خدا می‌داند و شما نمی‌دانید. [/]

«پی نوشت ها:»

1. هموسکشوالThomosexual.

2. Teransexual.

3. اسراء/آیه 33.

4. نساء/ آیه 59.

5. روم/ آیه 22.

6. النّمل/ آیه 55.

7. الأعراف/ آیه 81.

8. منبع: بنقل از سایت دکتر داوود نجفی توانا، متخصص روانشناسی و هیپنوتیزم درمانی.

9. روم/ آیه 21.

10. نور/ آیه 32.

11. بقره/ آیه 232.
  • موضوع قفل شده است