هشدار قاطع مفتی مصر درباره جسارت به مقام رأس الحسین(ع)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هشدار قاطع مفتی مصر درباره جسارت به مقام رأس الحسین(ع)

:Gol:هشدار قاطع مفتی مصر درباره جسارت به مقام رأس الحسین(علیه السلام):Gol:

:Gol:

وی درباره کسانی که مردم را به تخریب ضريح مطهر موجود در مقام امام حسين(علیه السلام) در قاهره تشویق می‏کنند گفت:
" من از اینجا، از مسجد جامع الأزهر، خطاب به این شخص می‏گویم: «خفه شو ای پست‏فطرت، ای بی‏شرم خبيث، خداوند دستان و پاهای تو را قطع کند، و ما را از دست امثال تو نجات دهد»".

:Gol::Gol::Gol:

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(علیهم السلام) ـ ابنا ـ «دكتر علی جمعه» مفتی مصر در خطبه‏های نماز جمعه گذشته در مسجد جامع الازهر، با هشدار شدید به کسانی که قصد تعرض به مسجد رأس الحسین(علیه السلام) در قاهره را دارند گفت: "تمامی اماکن منتسب به اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه وآله) مورد تبرک مصری‏هاست، و خداوند در کمین کسانی است که به فکر جسارت به اماکن منتسب به اهل‏بيت در مصر هستند".
وی با اشاره به برداشت غلط وهابیون از برخی احادیث گفت: "هیچکدام از صحابة صدر اسلام به خود جرأت ندادند به مسجد نبوي که قبر پیامبر «صلى الله عليه وآله»در آن قرار دارد جسارت کنند، پس چطور است که این افراد در اندیشه‏ی جسارت به مساجد و ضریح‏های ذریه‏ی پیامبر هستند؟".
وی درباره فردی که مردم را به تخریب ضريح مقام رأس الحسين(علیه السلام) در قاهره تشویق می‏کند هم گفت: " من از اینجا، از مسجد جامع الأزهر، خطاب به این شخص می‏گویم: «خفه شو ای پست‏فطرت، ای بی‏عقل خبيث، خداوند دست و پا و گردن تو را قطع کند و ما را از دست امثال تو نجات دهد ای حرامزاده »".
این سخنان قاطع خطیب جمعه قاهره ، با فریادها و شعارهای حمایت‏آمیز نمازگزاران مصری مواجه گردید.
علی جمعه درباره ریشه‏های اینگونه اقدامات هم توضیح داد: "این افراد برای توجیه عمل زشت خود به این حدیث نبوی استدلال می‏کنند که فرمود: «خداوند لعنت کند یهود و نصاری را که مقابر پیامبران خود را به مساجدی برای پرستش غیرخدا تبدیل کردند». در حالی که اینها نمی‏فهمند که منظور از مسجد در این حدیث، مکانی برای پرستش فرد موجود در آن مقبره است؛ در حالی که مسلمانان، قبور اولیاء و پیامبر(صلی الله علیه وآله) و خاندان او را به محلی برای پرستش آن اشخاص تبدیل نمی‏کنند".

وی ادامه داد: "این افراد همچنین به حدیثی دیگر از رسول‏الله(صلی الله علیه وآله) استناد می‏کنند که فرمود: «خدایا مقبره مرا خدای دومی که پرستش شود قرار مده». این در حالی است که این دعا نهی از تبرک به قبور نیست، بلکه خواهش پیامبر(صلی الله علیه وآله) از خداوند متعال است که امت اسلامی را از پرستش مردگان و عبادت مقابر در امان بدارد ، زیرا برخی از امت‏های پیشین، قبور را مساجدی برای پرستش اولیاء مدفون در آن قرار می‏دادند".

دکتر جمعه تأکید کرد: "آنهایی که قصد دارند تا بارگاه‏های اولیاء صالح خداوند را تخریب کنند، افرادی «افراط‏گرا و کوردل» هستند".

گفتنی است در اوضاع بی‏ثبات مصر، تعدادی از افراطیون وهابی، مردم را تحریک کرده‏اند که باید قبور و ضریح‏های صالحان را تخریب کنند. "مجمع البحوث الإسلاميه" در دانشگاه الأزهر هم با صدور بیانیه‏ای ضمن محکوم کردن این تبلیغات تندروان، فتاوای آنان را رسماً مردود اعلام کرد.

علماي الازهر تخريب رأس‌الحسين(ع) را محکوم کردند

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ابا، در پي تلاش براي تخريب ضريح رأس‌الحسين (ع) قاهره توسط سلفي‌هاي مصري، «علي جمعه» مفتي مصر و چند تن از علماي الازهر اين اقدام ناشايست را به شدت محکوم کرد.

«علي جمعه» مفتي مصر با اشاره به تلاش سلفي‌هاي مصري براي تخريب ضريح راس الحسين(ع) در قاهره اين اقدام را به شدت محکوم کرد و گفت: سلفي‌ها دين را با فهم بسته خود تفسير مي‌کنند.

وي با اشاره به صحبت‌هايش با يکي از سلفي‌ها در اينباره افزود: از او پرسيدم آيا حسين (ع) از نظر تو بت است و او جواب داد بله و همه ضريح‌ها بت‌هاي [شرک‌آميز] است!

مفتي مصر در حالي که از اين تفکر سلفي‌ها و تلاش‌هاي آنان براي تخريب ضريح رأس‌الحسين (ع) گريان بود، از خدا خواست تا مصر را از سلفي‌ها و شر آنان دور نگه دارد.

وي خطاب به سلفي‌ها گفت: من از اينجا و در دانشگاه الازهر به تو مي‌گويم اي ستم‌کار و اي تبه‌کار! خدا دست و پاي تو را قطع کند.

علي جمعه در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت احترام به عقايد ديگران و اختلافات تاکيد کرد: سلفي‌ها حقي در اين مساله ندارند و عقايد خود را بر اساس احاديث ضعيف بنانهاده‌اند.

وي با اشاره به مصوبه الازهر درباره تحريم تخريب ضريح‌هاي ديني گفت: اين امر موجب ايجاد فتنه و وهن اسلام است.

در همين حال علماي ديگر الازهر از جمله «عبدالمعطي بيومي» عضو مرکز مطالعات ديني الازهر و «عبدالفيضل القومي» نايب‌رئيس دانشگاه الازهر نيز با تاکيد بر تمسک به اسلام حقيقي تلاش‌هاي سلفي‌ها براي تخريب ضريح‌هاي ديني در مصر را محکوم کردند.

بنابر اين گزارش، پس از پيروزي انقلاب مردمي مصر سلفي‌هاي اين کشور که از سوي عربستان حمايت مي‌شوند اقداماتي عليه شيعيان و مسيحيان اين کشور انجام داده‌اند و تلاش کرده‌اند چند ضريح معروف و منتسب به اهل بيت (ع) را در قاهره و اسکندريه تخريب کنند.

در همين راستا شيعيان مصر تصميم گرفته‌اند تا گروهي از جوانان را مسئول محافظت از ضريح بزرگان دين قرار دهند و در مسجد الحسين (ع)، هزاران نفر دور ضريحي که در اين مسجد وجود داشت گرد آمدند و قسم خوردند که با جان‌هاي خود از ضريح اين مسجد حفاظت کنند.

منبع

تجمع بزرگ مصری ها در میدان امام حسین (ع)

حدود یک میلیون مصری با تجمع در میدان و مسجد (امام) "حسین" (ع) در قاهره، اقدام سلفی ها را در هتک حرمت و تخریب ضریح برخی اماکن مقدس محکوم کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، صوفی های مصر از نقاط مختلف این کشور در مراسمی برای یادبود واقعه قرار گرفتن سر مبارک امام حسین (ع) با تجمع در میدان و مسجد (امام) حسین (ع) در قاهره، اقدام توهین آمیز سلفی ها را در تخریب ضریح برخی قبور و اماکن مقدس بشدت محکوم کردند.

پایگاه مصری "الیوم السابع" نوشت: تجمع کنندگان پس از نماز ظهر و عصر با سر دادن شعارهایی در محکومیت اقدام توهین آمیز سلفی ها، و همچنین اعلام حمایت خود از اهل بیت (ع)، خواستار آن شدند که الازهر نقش پیشرو و مهم خود را باز یابد.

شیخ "جابر قاسم" قائم مقام شیخ صوفی های اسکندریه در این تجمع تاکید کرد که قرار است، برای تاکید بر اهداف انقلاب مصر و درخواست محاکمه حسنی مبارک، جمعه آینده تظاهراتی میلیونی با حضور صوفی ها، جوانان انقلاب و احزاب سیاسی در اسکندریه از مسجد "العباسی" تا مسجد "القائد ابراهیم" برگزار شود.

منبع


سلام علیکم جمیعا

پست فطرت. !!!!

شیخ فطرت سلفیون را خوب میشناسد.

خدا خیرش دهد مشرکین را خوب میشناسد.

یاحق


انتقاد آیت الله سیستانی از «ظهور نزدیک است»

یکی از اساتید حوزه علمیه قم با اشاره به سفر اخیرش به عتبات عالیات و دیدار با برخی مراجع عظام عراق، از ابراز نگرانی حضرت آیت‌الله سیستانی، درباره پخش برخی مسایل انحرافی مبنی بر تطبیق اشخاص و تعیین وقت برای ظهور حضرت حجت(عج) خبر داد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آنچه در پی می‌آید، حاصل گفتگوی خبرنگار مرکز خبر حوزه، با حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجم‌الدین طبسی استاد درس خارج کلام اسلامی و مهدویت حوزه علمیه و کارشناس مسائل وهابیت است که بخشی از دغدغه‌ها، ابراز نگرانی‌ها و انتقادات حضرت آیت‌الله سیستانی را پیرامون برخی مباحث مطرح شده درباره مهدویت به ویژه فیلم مستند «ظهور بسیار نزدیک است» و ... را بازگو نموده است.

در سفر اخیرم به عتبات عالیات که مصادف با ایام نوروز بود به دیدار برخی مراجع عراق از جمله حضرت آیت الله سیستانی نائل شدم که در این دیدار ایشان انتقادات شدیدی نسبت به بروز برخی انحرافات در زمینه ظهور حضرت حجت (عج) داشتند.

ایشان از مراجع برجسته جهان اسلام محسوب می شوند و ثبات عراق، حفظ وحدت و یکپارچگی این کشور رهین رهبری های این مرجع آگاه شیعه است.

*توقیت و تطبیق برای ظهور حجت، عقاید مردم را تضعیف می کند

ابراز نگرانی حضرت آیت الله سیستانی درباره پخش برخی مستندات و حرف های انحرافی در زمینه نزدیک بودن ظهور بسیار محسوس بود؛ ایشان جریانات انحرافی تعیین وقت و تطبیق اشخاص در نزدیک بودن ظهور حضرت حجت (عج) و دست های پشت پرده این جریانات را نگران کننده توصیف کرده و تصریح داشتند: « توقیت ها و تطبیق ها برای نزدیک بودن ظهور حضرت حجت(عج) بسیار نگران­کننده است و این مطالب عقاید مردم را هدف گرفته و باعث تضعیف اعتقادات جامعه می شود».

ایشان تاکید کردند: « چنین جریاناتی نباید در کشوری مانند ایران شکل بگیرد، یک روز شعیب بن صالح را به یک فرد و بار دیگر به فرد دیگری تطبیق می‌کنند است، این مسائل نگران کننده است».

دو مسئله توقیت و تطبیق مهمترین انتقاداتی بود که این مرجع عالیقدر شیعه درباره پخش برخی مستندات در زمینه نزدیک بودن ظهور داشتند و تاکید می کردند:« مردم از این جریانات پرهیز کنند و مراقب باشند، چون این مطالب با عقاید آنها بازی می کند و باعث تضعیف معتقداتشان می شود».

*سربازان امام زمان (عج) در برابر انحرافات محکم ایستاده‌اند

بعد از انتقادات و ابراز نگرانی ایشان از جو ایجاد شده در ایران، خدمت ایشان عرض کردم، سربازان امام زمان (عج) و حوزویان آگاه در سنگرهای دفاع از مذهب، اعتقادات و مکتب اهل بیت (ع) محکم ایستاده، تلاش بی وقفه دارند و مشغول کار هستند و برای نمونه نشست نقد و بررسی مستند « ظهور بسیار نزدیک است» را برای ایشان تشریح کردم.

از بحث هایی که بنده درباره شخصیت شعیب بن صالح، سید یمانی و... در این نشست داشتم، گفته و انتقاداتی که از مستندات این آقایون داشتم را عرضه کردم و گفتم در این نشست « مستند ظهور بسیار نزدیک است» مورد نقد قرار گرفت و مستنداتشان تضعیف شد و جلسه مورد استقبال طلاب قرار گرفت و نوارها و سی دی های آن تکثیر و منتشر شد.

*تقدیر از معاونت تهذیب حوزه

ایشان از این‌که معاونت تهذیب حوزه های علمیه در مدرسه علمیه فیضیه برای صدها نفر از طلاب و فضلای حوزه چنین نشستی را برگزار کرده، تقدیر و ابراز خوشحالی نمودند.

حضرت آیت‌الله سیستانی از این‌که بالاخره اگر جریانات انحرافی به وجود آمده، جریاناتی هم در حوزه هست که در مقابل آنها بایستد و مردم را آگاه کند و جلوی این انحرافات را بگیرد بسیار خرسند شدند و بیان داشتند: « شروع این انحرافات از کتاب هایی است که به بیان کرامات پرداختند، این کتاب ها عقاید مردم را ضعیف می کند».

ایشان تصریح کردند: « در دوران صدام به ندرت از ایران برای ما کتاب می رسید، ولی امروز معمولاً از کتاب هایی که در ایران منتشر می شود مطلع هستم و متأسفانه برخی کتاب هایی که درباره کرامات و مسائل عرفانی برخی عرفا تالیف می شود، مقدمه جریانات انحرافی است.

*ابراز خرسندی از موضع‌گیری حوزه علمیه قم

ایشان در پایان بار دیگر از موضع گیری حوزه علمیه قم، علیه این مستندات ابراز خرسندی کردند و برای کسانی که مقابل این جریانات انحرافی ایستاده اند و روشنگری می کنند، بسیار دعا کردند.