نکاتی مهم در مورد انتخابات

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نکاتی مهم در مورد انتخابات

سلام به همه ی دوستان اسک دین
با توجه به اینکه به انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک هستیم یک موضوع بسیار مهم رو میخواستم باهتون در میان بگذارام تا به شما کمکی کرده باشم.
با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران از 3 قوای مختلف تشکیل شده است(قوه ی مجریه=دولت,قوه مقننه=مجلس شورای اسلامی,قوه قضاییه)
قوه ی مجریه:وظیفه قوه ی مجریه یا همان دولت این است که قوانینی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب می رسد را اجرا کنند.
قوه ی مقننه:وظیفه این قوه این است که در عموم مسايل در حدود مقرر در قانون اساسي مي تواند قانون وضع كند.

(تعریف قوه قضاییه رو نمی نویسم چون به موضوع مورد بحثمون ربطی ندارد)
بعد از این توضیحات این نکته ی بسیار مهم رو میخوام بگم که:
وظیفه نمایتده مجلس شورای اسلامی که قراره ما 7 اسفند ان شاء الله انتخاباش کنیم.این است:

1.
قانونگذاري
2.
نظارت
(برای اطلاع بیشتر از وظایف نماینده مجلس به لینک زیر برین)
http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=95806
بعد از این همه توضیحات این رو میخوام بگم که برادران و خواهران گرامی بعضی از کاندیدهای مجلس میخوان با عوام فریبی به وسیله وعده وعید هایی که به مردم میدن از قبیل:ایجاد اشتغال,ساخت مسکن و جاده و...
میخوان رای جمع کنن

در حالیکه اصلا وظیفه یک نماینده مجلس کارهای اجرایی از قبیل نمونه هایی که بالا عرض کردم نیست و وظیفه اش قانون گذاری و نظارت به عملکرد دولت و... است.
این قضیه رو با شما در میون گذاشتم که هم شما اطلاع داشته باشین و دیگران رو مطلع کنین از این موضوع

[=arial]با سلام
چندین سال است که همشهریهای ما در زمان انتخابات با وعده هایی که از طرف کاندیداها مطرح میشود به بهبود وضعیت میانه امیدوار شده و پای صندوقهای رای حاضر میشوند ولی متاسفانه تغییروتحول خاصی دراوضاع نابسامان شهرمان ایجاد نمیشود.
[=arial]البته این حرف بنده تلاش و زحمت عزیزانی که سابقا به عنوان نماینده میانه انتخاب شده اند را زیرسوال نمی برد وبنده از زحمات یکایک این عزیزان تشکر و قدردانی می نمایم.
[=arial] اگر کم و کاستی هایی مشاهده میشود نباید تنها نمایندگان را مقصر دانست بلکه خودمان هم در این مقوله گناهکاریم واز همکاری و همیاری عزیزان نماینده کوتاهی کرده ایم،و بجای تلاش برای بهبود وضعیت، اختلاف در بین مسئولان افکنده و باعث شده ایم که بجای پرداختن به امور شهرمان همیشه دنبال حاشیه وامور غیر مرتبط باشند.
[=arial]بیایید تلاش کنیم و آستین همت را بالا بزنیم و دراین دوره با انتخاب فردی صالح و صاحب نفوذ و با قدرت و درایت و آگاه به مسائل روز،سرنوشت شهرمان را عوض کنیم.
[=arial]نماینده ای انتخاب کنیم که داری قدرت بیان وشجاع ودلسوز برای شهرمان باشد و منافع جمعی را قربانی منافع گروهی و شخصی ننماید وبه حرفهایی که درزمان انتخابات به عنوان شعار وهدف بیان میکند پایبندبوده و به آنهاعمل نماید.
[=arial]کسی را انتخاب نماییم که پله های ترقی و مدیریت و پیشرفت را نه بخاطر اینکه به منبع قدرتی وصل است بلکه بخاطر لیاقت و تدبیر و پشتکار خودطی کرده ودر واقع با مشکلات و درد جامعه بیشتر آشنا هست .
[=arial]مجلس نمایندگان نیازبه کسی دارد که علاوه برداشتن اگاهی سیاسی وموقعیت اجتماعی دارای قدرت بیان،قدرت چانه زنی،آگاه به اوضاع سیاسی،اجتماعی واقتصادی،و ازهمه مهمتردرصداقت گفتاروکردارحساب پس داده باشد.
[=arial]مجلس میدان مبارزه است وکسی که قدرت ودرایت وشجاعت داشته وازعلم و تخصص کافی برخوردارباشد میتواندازحقوق یک ملت دفاع کند واحقاق حق نمایدواگرکسی با داشتن درجات عالی وپست ومقام نتواند حرف مردمش را به کرسی بنشاند،لایق نمایندگی این مردم شریف نیست.
[=arial]اگرمیخواهیم سرنوشت شهرمان عوض شده وبه اقتداروآبادانی سابق برگردد باید:
[=arial]1- درانتخاب نماینده با آگاهی وشناخت کامل عمل نماییم.
[=arial]2- به منافع عمومی مردم فکر کنیم نه منافع فردی یا گروهی
[=arial]3-ازحاشیه سازی وایجاد اختلاف بین نمایندگان جدا خودداری نماییم.
[=arial]4-دربدست آوردن خواسته عمومی مصرانه برخورد نموده و پشتکار داشته باشیم.
[=arial]5-بعد ازانتخاب نماینده ازهردو نماینده حمایت و پشتیبانی کنیم.
6[=arial]-اگر شهری یکپارچه و آباد وشادمان می خواهیم یک صدا و یک دل باشیم.
[=arial]7-در بر طرف کردن مشکلات از دیگران انتظار معجزه نداشته و خود اولین قدم را برداریم.
[=arial]8-پیگیرمسائل ومشکلات شهرمان باشیم و برطرف نمودن مشکلات رااز نمایندگان ومسئولین مطالبه کنیم.
[=arial]به امید داشتن شهری آباد،زیبا وشادمان با مردمی با صفا وسربلند...

یادم یه زمانی هم کسی برانکه رای بیاره گفت به همه مردم ماهانه نفری 50 هزار تومن میدم:d:d

کربلایی حیدر;784197 نوشت:
وظیفه یک نماینده مجلس کارهای اجرایی از قبیل نمونه هایی که بالا عرض کردم نیست و وظیفه اش قانون گذاری و نظارت به عملکرد دولت و... است.

باید دید نماینده‌ها واقعا چه میکنن بر اساس اون رأی داد نه این که وظیفۀ قانونیشون چیه. نماینده ها در وهلۀ اول باید شجاع و دارای نظر باشن نه تابع جمع و مصلحت‌های شخصی.

موضوع قفل شده است