نقد فيلم و كتاب راز

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نقد فيلم و كتاب راز


فیلم مستند راز یا همون سکرت معروف

قانون جذب

بزرگترین مردان تاریخ در شمار کاشفان این راز بودند:

افلاطون ،شکسپیر ،نیوتون ، ویکتور هوگو ، بتهوون ، لینکلن ، امرسون ، ادیسون و اینیشتین .

این قانون همان قانون جذب است!

هر چیزی که وارد زندگی ات می شود خودت آن را به درون زندگی ات جذب می کنی و آن چیز به خاطر تصویرهای ذهنی ات به طرفت جذب می شود . این تصاویر همان افکار تو هستند. به هر چیزی که فکر می کنی به طرفت جذب می شود."

تو این مستند حرفای زیادی زده میشه که خیلی هم جذابه .
شاید شما رو به یاد چیزهایی که دوسشون داشتین و مدام بهشون فکر میکردین و بالاخره بهشون رسیدین میندازه و این داستان رو خیلی جذاب میکنه .
ماجرای یه نقاشی از یه خونه تو بچگی که تو میانسالی به واقعیت تبدیل میشه یا یه دوچرخه یا عروسک یا رشته مورد علاقه یا کاری که همیشه بهش فکر میکردین .

فقط یه نکته توجه منو خیلی به خودش جلب کرده بود .
و اون این بود که

زیادی همه چیو با انسان ربط داده بود و تواناییهاش.(اومانیسم)

و یه نکته ی دیگه هم این بود که نقش دعا و خدا و کمک گرفتن و طلبیدن از خدا کاملا بیرنگ بود .

نقد فيلم و كتاب پرسر و صداي راز

راستش من نقدشو ندیدم ولی راستش کمتر وقت میکنم که اینا رو بخونم .
اصلا یکی از دلایلی که اسک دینو دوست دارم واسه همینه که حرفها ، صمیمی ، راحت و خلاصه گفته میشه .

راستی من فکر میکنم که اسک دین رو هم جذب کردم .:Kaf:

چون من سالها بود که دنبال یه سایت با همین خصوصیات بودم که بالاخره جذبش کردم:khandeh!:

البته خودم هم تلاش کردما .
فقط نبود که بشینم و هی بهش فکر کنم
خیلی گشتم

بسم الله الرحمن الرحیم


قبل از دانلود مستند لازم می دونم از دوستان عزیز خواهش كنم این متن رو تا انتها بخونن که سازنده این مستند نوشته!

مستند "حقیقت راز" مستندیست که به دروغی و شیطانی بودن سری کتاب ها و فیلم های راز-قانون جذب- کلید کاربردی جذب- می پردازد. هم اکنون فروش سی دی و کتابای مربوطه تو ایران خیلی زیاد شده و حتی کلاس های عملی هم تحت عنوان قانون جاذبه ارائه می شوند. خیلی از جوونا درگیر این دروغ میشن و به تدریج زندگی اونا خالی از اعتقادات و دین می شه و این پروژه کاملا از طرف کسانی هست که به سکولار شدن دنیا علاقه دارند. این یک پروژه بسیار حساب شده است. اگر در اینترنت سرچ کنید "قانون جذب" سایت ها و وب های فراوانی باز می شن که می بینید در اونها چقدر از جوونا درگیر راز هستند و اون رو باور کردن ...

موضوع اینه که ما خودمون مدت زیادی (بیش از یک سال) درگیر این راز بودیم. سعی می کردیم از اون استفاده کنیم و یه سری چیزهایی هم رخ می داد که اگه مربوط به افکار ما بود خوشحال می شدیم که پس جواب می ده و اگه بی ربط بود یا حتی مخالف افکار ما بود می گفتیم خیلی خوب ما اشتباه فکر یا احساس کردیم. این شد که مدت ها به فکر جذب چیزهای دوست داشتنی مون بودیم. من عکس های زیادی از تجربیاتی مثل جهانگردی، آبشار نیاگارا و پول و ماشین و یه کتابخونه بزرگ و یه عالمه کتاب داستان هایی که در ذهنم خودم نوشته بودم و معروف شده بودم رو بالای تختم چسبونده بودم. همش به فکر و احساس پول زیاد داشتن مشغول بودم و اگه کسی رو ناراحت می دیدیم ازش فاصله می گرفتیم و اگر کمی ناراحت بودیم عوض این که سر سجاده گریه کنیم و دلمون رو پیش خدا خالی کنیم می رفتیم و یه آهنگ ملایم گوش می کردیم و مثلا روحیه به دست می آوردیم. چون گریه کردن بد دونسته می شد و احساس گریه و گناه و اینا مخالف اونجه که ما از کائنات می خواستیم بود. کم کم یه کار چرب و چیلی برامون پیدا شد که با یه تقلب ساده همراه بود اما یه میلیون پول توش بود!! ما چشم و گوش بسته شده بودیم و اون کار رو قبول کردیم...

اما یه هو...خدا ما رو روشن کرد...وقتی مستند ظهور رو دیدیم...فهمیدیم تو چه تله ای افتادیم...وقتی دوباره فیلم راز رو دیدیم ...یه عالمه نشانه پیدا کردیم که نشون می ده این فیلم دقیقا ساخته و پرداخته شیطان پرستان هست. یه عالمه نشانه های ترسناک که دیگه جای شکی باقی نمی ذاشت. گفته های مبلغین راز مثل بمباران به سمت بیننده می یومد و مخاطب وقت تحلیل نداشت... رفتیم سراغ احادیث و قران و دیدیم ای واااااااااااااااااااااااا ااااای!!
کلمه به کلمه قران برامون راز رو ریخت روی آب ... افشاگری هایی در قران دیدیم که انگار خدا قشنگ می خواست بگه " دیدین من فکر این روز ها رو کرده بودم؟؟؟"

احادیث که دیگه واویلا!! فهمیدیم و خواستیم به بقیه هم بفهمونیم که راز در حقیقت چیه؟؟ یک فریب وحشتناک و اما خوش ظاهر!
راستی یادم رفت بگم که الان خیلی ها سعی می کنن این قانون (که البته اثبات نشده و قانون نیست) رو با اسلام در یک خط نشون بدن. خود ما هم در همون دوران بی خبری، خودمون رو دائم توجیه می کردیم و دائم می گفتیم ما از خدا می خوایم و کائنات با اراده خدا کار می کنه و ... و... .و ....

اما حقیقت این بود که خدا داشت از زندگی ما حذف می شد...آرام آرام و بی صدا .... به ظاهر بود اما در واقع نبود... بعد از این آگاهی ها دیگه نتونستیم با هیچ حدیثی و یا کلمه ای از قران خودمون رو توجیه کنیم.
می دونم خیلی از ماها برای این که همراه موج ها و رخدادهای دنیا بمونیم و عقب نیفتیم خیلی وقت ها سعی می کنیم چیزهایی رو با اسلام همراه کنیم تا ثابت کنیم اسلام دین روزه ! اما واقعا گاهی اشتباه می شه و حتما اشتباه می شه. به شما قول می دم با دیدن این مستند ما دیگه هیچ وقت تلاش نکنید این قانون دروغین رو توجیه کنید...
جالبه اگه یه سرچ کوچیک تو گوگل بکنید و ببینید که یه عالمه فروم و وب به راز و تبلیغ اون پرداختن و چی همه جوون مثل اون سال من و دوستام درگیر این راز هستن...من هرچی به مدیران این سایت ها پیغام دادم و خواستم مستند مار و ببینن و یا نظر گذاشتم و از بچه های فروم ها خواستم مستند ما رو ببینن توسط مدیران سایت هاشون پاک شدم!!! اگه می تونید این مستند رو دانلود کنید و پخشش کنید ... به قیمت برگردوندن حتی یک جوون مثل خودم و شما...

لینک از
http://www.iran-eng.com/showthread.php/312629-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D8%B2

ممنونم. من به این نقد و این پی دی افی که استاد حامی گذاشتن خیلی احتیاج داشتم. یه جورایی حس میکنم یه نشونه است. آخه منم بین مفاهیم این کتاب و خواستن از خدا حسابی سردرگم بودم. همین دیشب با خودم فکر میکردم فردا میرم تو اسک دین یه تاپیک مربوط به قانون جذب هست اونو مطالعه میکنم ببینم بالاخره چه خبره این وسط!
یه مقدار از این پی دی اف رو مطالعه کردم. زبونش روان و زیباست. منظم و ساختیافته هم توضیح داده. بازم ممنونم

سلام علیکم جمیعا

در رابطه با راز میتوان یکی از دلایل یهود برای ارائه این هیپنوتیزم بزرگ این هیپنوتیزم عمومی همانی است که دوستان فرمودند و آن خود تلقینی است که شخص را مبتلا به نفس خودش میکند.

یعنی شخص به این امر متوهم میشود که همه چیز در ید توان و خواست اوست.

و اگر هم نباشد آنطور که اراده کرده اینقدر این تلقینات و توهمات حاصله از این هیپنوتیزم بزرگ قوی هست که شخص دست به توجیه بزند.

فرض کنیم من روزی 10 بار یک خواسته ای را در ذهنم تکرار میکنم خواسته ای که در حالت عادی شاید بخاطر غنائتی که از خودم سراغ دارم از آن چشم پوشی میکردم.

چه اتفاقی برایم می افتد ؟

1- آن بی نیازی تبدیل به یک نیاز بزرگ شده.
2- موفقیت یا عدم موفقیت آن با نفس بزرگ شده من گره خورده
3- ممکن است مومن نباشید ( که البته اینطور است والا به قول خداوند ایمان می آوردید و منیت را جایگزین منیت نمیکردم )پس می توانم رفتارهایم را توجیه کنم .
رفتارهائی که برای بدست آوردن هدف انجامش دادم.

اتفاقات بسیاری برایم افتاده.

من برای سازمان پولسازی ای خودم را به تحرک واداشته ام و خودم را هیپنوتیزم کرده ام هیچ

یک مشت آدم مثل خودم مدام مرا تائید میکنند!!

کلیپی هست که ان شاء الله یافتم تقدیم دوستان میکنم و توصیه میکنم حتما آنرا ببینند.

یاحق

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر دوستان مستند فاز 3 رو داشته باشند در قسمت سوم مستند در همین رابطه صحبت میکند.

من از این قسمت سخنان کسی را نقل میکنم که به اندازه ایمانش سخن میگوید.

او نظام کنترل کننده ذهن و ایجاد کننده نیاز را به باد تمسخر میگیرد.

او میگوید. مردم امریکا از این آهنگ خوششان می اید:

هرچه بخواهی میتوانی بدست آوری

و باز به آنها میخندد. و توصیه هائی برای من و شما دارد.

حتما ببیند.

____________________________________

در این قسمت ایشان از باورهای دینی امام سخن میگوید.

از باورهای شخصی مان و از ارزشها.

در اسلام توکل بهمراه همت و تلاش و علم اندوزی توسط نبی اکرم و بزرگان دینی توصیه گردیده.

در کتاب خدا آمده

خلق السماوات والارض و سخر لکم.

ایا کسی تا به حال از عالمی و یا حتی از خودش پرسیده که معنای این تسخیر چیست و چگونه است ؟

خیر. نمی دانم شاید هم پرسیده باشد.

که اگر سوال کرده باشد و پاسخی درخور گرفته باشد نیازی به تلقینات ثروتمندان یهود ندارد.

اما یک نکته:

اعمال شیطان و اتباعش برای اهل ایمان و تعقل به اندازه سخن یک پیامبر مفید است درست همانطوریکه برای سعدی علیه الرحمه سخن بی ادبان آموزنده بود.

یاحق

موضوع قفل شده است