نرم‌افزار چند رسانه‌ای «تا همراهی»

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
نرم‌افزار چند رسانه‌ای «تا همراهی»

از سوی مؤسسه خدمات مشاوره‌ای آستان قدس
نرم‌افزار تبیین شیوه‌های همسرگزینی تولید شد
خبرگزاری فارس: از سوی مؤسسه خدمات مشاوره‌ای آستان قدس رضوی، نرم‌افزار تبیین شیوه‌های همسرگزینی تولید شد.به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد نرم‌افزار چند رسانه‌ای «تا همراهی» بر اساس آموزه‌های دینی و مقالات علمی در راستای ارائه نکات آموزشی و مشاوره‌ای در زمینه شیوه‌های انتخاب همسر به‌ویژه برای جوانان تهیه و تولید شد.
ازدواج یکی از مهم‌ترین رویدادهای زندگی هر انسان است و می‌تواند مایه سعادت و یا پشیمانی و اندوه وی را در زندگی فراهم آورد و بر همین اساس همسرگزینی و شیوه‌های انتخاب همسر سنگ بنا و بن‌مایه این نیک‌بختی و یا سیه‌روزی محسوب می‌شود.
انتخاب همسر یعنی انتخاب یک فرد از میان هزاران نفر و در همین راستا انتخاب عاقلانه و بر مبنای تفکر و شناخت به همان اندازه در زندگی آینده فرد نقش مثبت و سازنده ایفا می‌کند که انتخاب نادرست و بر مبنای معیارهای اشتباه وی را به سمت اندوه و ناکامی می‌کشاند.
نرم‌افزار چند رسانه‌ای «تا همراهی» شامل بخش‌های: پرسش و پاسخ،
مقاله،
نور،
فیلم،
داستان،
معرفی کتاب
و رادیو زندگی
است که طی آن به بررسی مسائلی در ارتباط با انواع آشنایی‌های پیش از ازدواج که مشتمل بر آشنایی از
طریق اینترنت،
آشنایی از طریق واسطه،
آشنایی تلفنی،
آشنایی مستقیم و غیر مستقیم
می‌شود، می‌پردازد.
بخش پرسش و پاسخ نرم‌افزار چند رسانه‌ای «تا همراهی» به بررسی و پاسخ به تعداد هشت پرسش رایج جوانان در زمینه شیوه‌های انتخاب همسر می‌پردازد و در همین راستا بخش مقالات با ارائه مقالاتی با عناوین معیارها، عوامل محیطی، انتخاب، وسواس و تصمیم‌گیری به بررسی و تبیین موارد مورد توجه در امر همسرگزینی می‌پردازد.
بخش رادیو زندگی این نرم‌افزار چند رسانه‌ای حاوی 30 دقیقه صوت بوده و بخش فیلم نیز طی قسمت‌های مختلفی توسط دکتر ابوالقاسم خوش‌کنش، استاد و عضو هیئت علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی به بررسی مسائلی چون شیوه‌های همسرگزینی، آشنایی از طریق واسطه، آشنایی از طریق عکس، انتخاب با مهارت‌ها و پیش نیازها، احترام به عقیده خانواده و همچنین تشخیص اختلالات می‌پردازد.
سایر بخش‌های نرم‌افزار «تا همراهی» شامل معرفی تعداد 11 کتاب مرتبط با حوزه ازدواج و شیوه‌های انتخاب همسر و همچنین تعداد هشت داستان در زمینه ازدواج و آشنایی پیش از ازدواج است.

برچسب: