جمع بندی نذر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نذر

باسلام.
اینجانب برای کار مشخصی نذر کرده بودم، که اگر سر این کار بروم چند تا عمل رو انجام بدهم.
من تا الان از صیغه نذر و شرایط نذر اطلاعی نداشتم. یادم نیست که دقیقا چه جملاتی بر زبان آورده ام.
ولی طبق معمول اینگونه می گویم: " خدایا اگه این کار درست بشه ، من فلان عمل رو انجام می دهم ."و نیت نذر بر قلبم جاری هست ولی " نذر میکنم" رو به زبان نمی آورم.
من سر اون کار مشخص رفتم.ولی براثر سهل انگاری اعمالی رو که نذر کرده بودم انجام ندادم. و از قضا به طور ناگهانی بعد از مدتی از آن کار خارج شدم.

الان تکلیفم چیست؟
میتوانم آن اعمال را اکنون به جا بیاورم؟؟ یا کفاره باید بپردازم؟؟چه مقدار؟

مرجع تقلید اینجانب آیت الله سیستانی می باشند.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

ستاره;608312 نوشت:
باسلام.
اینجانب برای کار مشخصی نذر کرده بودم، که اگر سر این کار بروم چند تا عمل رو انجام بدهم.
من تا الان از صیغه نذر و شرایط نذر اطلاعی نداشتم. یادم نیست که دقیقا چه جملاتی بر زبان آورده ام.
ولی طبق معمول اینگونه می گویم: " خدایا اگه این کار درست بشه ، من فلان عمل رو انجام می دهم ."و نیت نذر بر قلبم جاری هست ولی " نذر میکنم" رو به زبان نمی آورم.
من سر اون کار مشخص رفتم.ولی براثر سهل انگاری اعمالی رو که نذر کرده بودم انجام ندادم. و از قضا به طور ناگهانی بعد از مدتی از آن کار خارج شدم.

الان تکلیفم چیست؟
میتوانم آن اعمال را اکنون به جا بیاورم؟؟ یا کفاره باید بپردازم؟؟چه مقدار؟

مرجع تقلید اینجانب آیت الله سیستانی می باشند.

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله سیستانی:

عمل کردن به این نذر بر شما واجب نبوده است چون صیغه نذر به صور صحیح در آن خوانده نشده است.

موضوع قفل شده است