نحوه مبارزه امام عصر عج

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحوه مبارزه امام عصر عج

امام زمان عج در وقت حضور با چه سلاحهایی بادشمنان می جنگد؟

با سلام

تسنیم;11293 نوشت:
امام زمان عج در وقت حضور با چه سلاحهایی بادشمنان می جنگد؟

براي اين سوال دو نوع جواب مي توان داد:

اول اين كه:


[=&quot]همانگونه که پیامبران و ائمه علیهم السلام در جنگ با قدرتهای ظالم و ستمگر از سلاح روز استفاده می کردند حضرت مهدی (عج) نیز از سلاحی استفاده خواهند کرد که بتوانند بر دشمنان و سلاحهای آنان فائق شوند

این مطلب علاوه بر اینکه یک امر عقلی است و عقل آنرا تأیید می کند از روایات نیز استفاده می شود که خداوند متعال به آن حضرت چنان علم و قدرتی خواهد داد که بر تمام جهان احاطه کامل خواهد داشت.

[=&quot] در حدیث شریفی ابو بصیر از امام صادق (ع) نقل نموده که:

وقتی کارها به صاحب اصلی ولایت "حضرت مهدی (عج)" برسد، خداوند هر نقطه فرو رفته‏ای از زمین را برای او مرتفع و هر نقطه مرتفعی را پایین می برد آنچنان که تمام دنیا نزد او بمنزله کف دستش خواهد بود! کدامیک از شما اگر در کف دستش مویی باشد آنرا نمی بیند(1)؟!

[=&quot]آری چگونه می توان باور کرد که بشر با علم محدود خود توانایی دسترسی به سلاح های پیشرفته را داشته باشد اما وجود مقدس حضرت مهدی (عج) با اتصال به علم الهی و قدرت الهی توانائی دسترسی به سلاح‏های برتر از آن را نداشته باشد؟

مسلما ایشان نه تنها دسترسی به تکنولوژی پیشرفته روز را دارند بلکه مطابق روایات، قدرتهایی در اختیار ایشان است، که حتی تصور آن برای ما مشکل است.

[=&quot]سؤالی که در اینجا باقی می ماند این است که چرا با وجود اینهمه قدرت که در اختیار آن حضرت وجود دارد، باز در بعضی از روایات وارد شده است که آن حضرت با شمشیر قیام خواهند کرد؟

[=&quot]جواب این است که شمشیر در اینگونه روایات کنایه از قدرت و نیروی نظامی است، همانگونه که«قلم»کنایه از علم و فرهنگ می‏باشد که در احادیث و محاورات نیز بسیار استعمال می شود و اینکه در حدیث آمده است که آنحضرت با شمشیر قیام می کند به معنی این است که آن حضرت با تکیه بر قدرت قیام می کند و قیام او تنها با پند و اندرز و نصیحت نیست بلکه برای برطرف کردن موانع از قدرت نظامی نیز استفاده می کند.


پي نوشت:

1[=&quot]-[=&quot]بحار الانوار، ج 13، ص 185‏

[=arial][=&quot]باز سلام[/][/]


[=arial][=&quot]سوال ديگر اين كونه طرح مي شود كه:
[/]
[/]
[=arial][=&quot]
[/]
[/]
[=arial][=&quot]آیا امام زمان [/][=&quot]([/][=&quot]عج) از تکنولوژی ،تمدن و سلاح جدید استفاده می کند؟[/][/]

[=arial][=&quot]در این باره نظرات مختلفی ابراز نموده اند:[/][/]

[=arial][=&quot] عده ای عقیده دارند که: اگر معصوم (ع) در عالم حضور می داشت و مبسوط[/][=&quot] الید بود و حکومت تشکیل می داد، هرگز به سراغ تأسیس تمدنی از نوع تمدن[/][=&quot] تکنولوژیک جدید نمی رفت ؛
چرا که چنین تمدن در مبانی و نتایج و در همة [/][=&quot]ابعاد و زوایای آن در تعارض با آموزه های کتاب و سنّت است[/][=&quot] .[/]
[/]

[=arial][=&quot]اینان می گویند: با مراجعه به احادیث و روایات مربوط ، در خواهیم یافت که حادثه ظهور و دوران پس از آن ، بیش از آن که متکی بر علل و اسباب عادی باشد، با پشتوانه آیات و معجزات الهی و علل و اسباب غیبی و ملکوتی ، صورت خواهد بست .

اگر چه مشیّت غالب خداوند بر جریان امور از راه علل و اسباب عادی است امّا در مقاطعی ، این مشیّت به گونه ای غیرمتعارف و اعجازگونه ، محقق می شود و ما در تاریخ ، موارد متعددی از این دست سراغ داریم ، مانند حکومت سلیمان ، پادشاهی ذوالقرنین و...[/]

[/]

[=arial][=&quot]یکی از القاب حضرت مهدی (عج) «مبدأالا´یات » است و این بدان دلیل است که بیشترین معجزات ، به دست مبارک ایشان از آغاز ظهور تا پایان دوران حکومت ، محقق خواهد شد و خداوند برای هیچ یک از انبیا و رسل خود، این مقدار معجزه زمینی و آسمانی قرار نداده است .[/][/]

[=arial][=&quot]و از این قبیل است روایاتی که بر منصور و مؤید بودن به ظفر الهی امام زمان (ع) و داشتن پرچم رسول خدا در دست و نیز همراه داشتن سنگ و عصای موسی و انگشتر سلیمان و یاری وی توسط فرشتگان و جن‏ها و زنده شدن مردگان پس از ظهور و درهم پیچیده شدن طومار قدرت کفار دلالت می‏کنند.[/][/]

[=arial][=&quot]پس شمشیرِ متکی به اراده حق، تمام قدرتها را به یک اشاره خاموش می‏کند.[/][/]

با سلام

وجه سومي هم مي توان گفت كه:

استفاده ی توامان از معجزات و تکنولوژی:

یعنی حضرت هم از تکنولوژی عصر خویش و وسایل آن روز استفاده می‏کنند( چون روایتی نداریم که استفاده امام مهدی، (عج)، را از تکنولوژی روز صریحاً نفی کند بلکه نقطه مقابل آن زیاد است مثلاً:

1. تعریفی که از اسب حضرت بیان شده است، شبیه به دستگاههای جدید است

2. درروایت آمده است که: یری فی عصره من فی المشرق من فی المغرب(در عصر آنحضرت کسانی که درمشرق هستند کسانی را که در مغرب اند ، می بینند).

3. از روایاتی استفاده می شود که آن حضرت تکنولوژی راهم پیشرفت می دهند.) و هم ازمعجزات ( مثلا روایات ذیل می تواند به اعجاز اشاره داشته باشند:

-خداوند به ذی‏القرنین ابر و باد روان و آرام را عطا کرد و برای رهبر شما، سخت و مستحکم آن را ذخیره نمود. »

-.معه عصا موسی(با اوست عصای حضرت موسی) و ...)

قابل ذكر است كه اين مطالب برداشتهايي است كه از احاديث و روايات مي شود
موضوع قفل شده است