جمع بندی میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام و عرض خسته نباشید خدمت خواهران و برادران دینی و زحمت کش در این سایت و همچنین سلام عرض می کنم خدمت کارشناسان عالم و روحانی که با حضورشون به این مکان نورانیت بخشیدن

من چندی قبل از طریق تقویم دکستاپی شمیم یار با این سایت آشنا شدم و احساس کردم محیط مناسبی است که از ظرفیت های عزیزان در این مکان برای کسب راهنمایی استفاده کنم.

من در مرحله ای قرار گرفته ام که باید راه زندگی خود را انتخاب کنم و در این مسیر احتمالا با یک دو راهی مواجه هستم،

1- زندگی خوب
--- آنچه برای خوب زندگی کردن در ذهنم متصورم اینگونه است که در ایام جوانی که دارد به انتهایش می رسد، با دختری مومنه و هم فکر(با آرمان های مشابه) ازدواج کنم، و الی آخر
2- مرگ خوب
--- در این زمینه ، طبیعتا هر کسی که چای روضه امام حسین (ع) را خورده باشد، قاعدتا دعا کرده است که مرگش شهادت باشد، با این اوصاف و با در نظر گرفتن این نکته که روش هایی جهت اعزام به سوریه، برای دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت رقیه سلام الله علیها موجود است

من هم می خواهم هر دو راه را به صورت موازی در پیش گیرم!، اما در این مسیر با مشکلاتی مواجه می باشم که علت مراجعه را مشخص می کند.

اگر خدا بخواهد و سپاه قدس مرا برای اعزام به سوریه پذیرش کند، چند سوال پیش می آید؟

:ok3:-خانواده ام را(که البته محبت اهل بیت در دلشان می باشد) چگونه قانع کنم که دفاع از حرم حضرت زینب برای یک بچه شیعه کمال افتخار است؟؟(بلاخره به این راحتی ها نمی تواند دلشان را صاف کنند و با اشتیاق بدرقه ام کنند)
:ok5:-از طرفی با این مشکل مواجه هستم که در خواستگاری هایی که می روم، تا کنون نتوانسته ام با طرف مقابل این موضوع را مطرح کنم، زیرا ، همین طور که هیچ حرفی نمی زنم، آنقدر شرایط مالی بنده نامناسب است که جواب رد می دهند، چه برسد به اینکه به طرف بگویم می خواهم برم مدافع حرم شوم
احتمالا اگر این مسئله را قید کنم، بگوید: خب روانی، تو که همچین تصمیمی گرفتی، برای چی می خوای زن بگیری؟!. برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه!

خب البته قرار نیست هر کس مدافع حرم می شود، حتما شهید بشود(لیاقت می خواهد)، پس دلم می خواهد هم زندگی داشته باشم، هم در این معرکه برای رسیدن به اهداف متعالی تر تلاش کنم. در واقع دنیا و آخرت یا به عبارتی خدا و خرما را با هم می خواهم. از طرفی اگر خدا بخواهد و شهید بشوم، اگر قبلش ازدواج کرده باشم، یک یادگاری از خودم در دنیا داشته باشم که مادرم و خواهرم و همسرم ، سر گرم بشوند و غم فراغ و دوری کمتر آزارشان دهد.

در مجموع بابت تمام کمکی که در تصمیم گیری درست و همچنین راهنمایی هایی که در جهت نیل به اهدافم مبذول می دارید، کمال تشکر را دارم

اجرتان با سیدالشهدا

[SPOILER]
در ضمن، در صورت نیاز، هر گونه اطلاعات تکمیلی تر را در اختیار کارشناس محترم قرار خواهم داد

[/SPOILER]


در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید
:Gol:


با نام و یاد دوست
کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اصل ازدواج و اصل دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام کار بسیار خوب و پسندیده ای است؛ اما موازی کردن این دو، نیاز به بررسی دقیق تری دارد. آنچه مسلم است این است که در این شرایط هر چه وابستگی شما به دنیا کمتر باشد، جهاد برای شما و اطرافیانتان نیز راحت تر خواهد بود و نباید اینگونه فکر کنید که اگر فرزندی از شما به یادگار بماند، نبود شما برای بازماندگان راحت تر است؛ چون در این صورت نه تنها راحتی در کار نیست؛ بلکه همسر و فرزند شما هم باید سختی نبود شما را تحمل کنند. لذا به نظر من این وابستگی را زیاد نکنید؛ یعنی اگر نیاز به ازدواج ندارید برای مدتی ازدواج را به تاخیر بیندازید و اگر هم نیاز دارید و خواستید ازدواج کنید، بچه دار شدن را به تاخیر بیندازید. البته همانطور که خودتان هم گفتید، پیدا کردن دختری که چنین شرایطی را بپذیرد راحت نخواهد بود که تنها چاره اش گشتن زیاد به دنبال چنین موردی است.

اما اینکه چطور این مسئله را در جلسات خواستگاری مطرح کنید به شرایط موجود بستگی دارد. مثلا یک راه این است که مسئله را غیر مستقیم مطرح کنید تا نظر کلی طرف دستتان بیاید؛ به این صورت که به ایشان بگویید اگر روزی من مجبور باشم به جهاد بروم، نظر شما چه خواهد بود؟ پاسخ ایشان نشان می دهد که تا چه حد به این مسئله راضی است. معمولا هر چه ایمان و اعتقاد طرف مقابل قوی تر باشد، با این مسئله راحت تر کنار می آید. بعد هم به او بگویید که دارید در این باره فکر می کنید و ممکن است روزی برای جهاد به سوریه بروید تا طرف مقابل با چشم باز شما را به همسری انتخاب کند. البته طرح این مسئله نباید اصل قرار بگیرد و باعث شود از دیگر مسائل لازم برای ازدواج غافل شوید؛ چون همانطور که خودتان هم گفتید، رفتن به جهاد و حتی شهادت قطعی و یقینی نیست. لذا نباید طوری با این مسئله برخورد کنید که خودتان و حتی طرف مقابل تحت تاثیر احساسات و عواطف قرار بگیرید و فارق از بررسی هر گونه تناسبی از لحاظ فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری خانوادگی و ... و به صرف اینکه شما مجاهد و احیانا شهید خواهید شد با هم ازدواج کنید؛ چون در این صورت اگر شما به هر دلیلی نرفتید یا رفتید و انشاءالله سالم برگشتید، ممکن است به دلیل نبود تناسب های لازم زندگیتان با مشکل مواجه شود.

البته برای اینکه بتوانید راحت تر گزینه مورد نظرتان را پیدا کنید بهترین کار این است که او را در قشر مذهبیان جستجو کنید؛ چون هر چه ایمان و اعتقاد طرف بیشتر باشد، احتمال موافقت او با چنین شرایطی نیز بیشتر خواهد بود.

در مورد نحوه راضی کردن خانواده برای موافقت با اعظام به سوریه هم باید عرض کنم بستگی به شرایط خانوادگی شما دارد. اگر ایمان و اعتقاد خانواده تان کم باشد در این صورت راضی کردن آنها کار آسانی نخواهد بود و اگر ایمان و اعقادشان قوی باشد، به همان اندازه راضی کردنشان راحت تر است. لذا کلید اصلی این مسئله به ایمان و اعتقاد بر می گردد. به خاطر همین شما هم برای راضی کردن آنها باید از همین راه وارد شوید و جوانب معنوی کارتان را به بهترین شکل ممکن برای آن تبیین کنید. اگر احیانا خودتان نتوانستید، کمک گرفتن از فردی که نفوذ کلام دارد بسیار کارساز است که لازمه آن این است که چنین فردی را سراغ داشته باشید. مثلا ممکن است فرمانده پایگاه شما چنین قدرتی را داشته باشد یا روحانی محلتان نفوذ کلام بالایی داشته باشد که از اینها می توانید استفاده کنید.

پیروز و سربلند

چند سال پیش که غرق احساسات بودم و خیلی احساسی فکر میکردم، قبل از این که اربعین کربلا بریم رفتم پیش یکی از اساتید اخلاق که از شاگردان آیت الله سعادت پرور (پهلوانی) هستند و به ایشون گفتم می خوام برم کربلا و می خوام دعا کنم تا تو این سفر شهید بشم. ایشون فرمود دعا کن تا طول عمر داشته باشی و به اسلام خدمت کنی.
شما واقعا می خوای با زود شهید شدن به چی برسی؟ از دنیا راحت بشی؟
ما نسبت به اسلام وظیفه داریم.
ای کاش هیچ یک از شیعه ها شهید نمی شدن و توی جنگ ها، هیچ شیعه ایی نمی مرد و همه زنده بر میگشتن و تعداد کم شیعه، با رفتن این عزیزان کمتر نمیشد.
ما باید به واجبات برسیم، به قول یکی از بزرگان واجبات تو این زمان اونقدر واجبات زیاده که فرصتی به مستحبات نمیرسه. الآن مدافع حرم شدن واجب نیست ولی به اسلام خدمت کردن و برای پیشرفت اسلام کمک کردن واجبه. چون نیرو برای مدافع حرم شدن هست ولی نیرو برای پیشرفت و گسترش اسلام و جامعه ی اسلامی به اندازه ی کافی نیست.
به قول استاد امین شما هدفتون از ازدواج هم درست نیست و باید هدفتون رو درست کنید.

[="Purple"][="2"]نکنین از این کارا طرفتونم دل داره آخه...:Ghamgin:[/][/]

سلام
اگه می تونید زنتون رو همراه خودتون ببریدازدواج کنید وگرنه چه فایده ای داره که آدم ازدواج کنه و6ماه 6ماه زنشو نبینه.

م.ح.;723040 نوشت:
شما واقعا می خوای با زود شهید شدن به چی برسی؟ از دنیا راحت بشی؟

به این قسمت هم توجه کنین تا بیشتر متوجه منظورش بشین.
طاهر;722531 نوشت:
خب البته قرار نیست هر کس مدافع حرم می شود، حتما شهید بشود(لیاقت می خواهد)، پس دلم می خواهد هم زندگی داشته باشم، هم در این معرکه برای رسیدن به اهداف متعالی تر تلاش کنم.

م.ح.;723040 نوشت:
الآن مدافع حرم شدن واجب نیست ولی به اسلام خدمت کردن و برای پیشرفت اسلام کمک کردن واجبه.

در آستانه ظهمور، نیاز به سربازان شجاع هست، فکر می کنم این یکی از مسیر های تمرین هست
م.ح.;723040 نوشت:
چند سال پیش که غرق احساسات بودم و خیلی احساسی فکر میکردم

نمی دونم، شاید در زمان جنگ هم، به اون جوان 13 ساله اینطوری گفتند:
م.ح.;723040 نوشت:
شما واقعا می خوای با زود شهید شدن به چی برسی؟ از دنیا راحت بشی؟

اما الان به همون شهید متوسل می شن.

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;723044 نوشت:
کنین از این کارا طرفتونم دل داره آخه..

این را به کسانی که شهیدان مدافع حرم هستند بگویید، برین از تابوتاشون، از سرهای بریدشون بپرسید که چرا به فکر دل همسرتون نبودین.
شهید بیضائی و دخترش:
[SPOILER][/SPOILER]

نقل قول:
الآن مدافع حرم شدن واجب نیست ولی به اسلام خدمت کردن و برای پیشرفت اسلام کمک کردن واجبه. چون نیرو برای مدافع حرم شدن هست

بر منکرش لعنت، حالا این مدافعین کیا هستن، از بین ما ها هستن دیگه، اگه به اندازه کافی بودن که نباید اینقدر طول می کشید، فکر کنم 4 سالی شده باشه.
یه نکته دیگه: احتمالا اینا که اعزام می شن، سخت در اشتباه هستن و بهتره بریم به اونا بگیم خونتون رو الکی به هدر ندین.:Gol:

ابوالبرکات;723047 نوشت:
وگرنه چه فایده ای داره که آدم ازدواج کنه و6ماه 6ماه زنشو نبینه.

6 ماه 6 ماه نیست، هر دو ماه یک بار می آیند مرخصی.
و همچنین:
♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;720964 نوشت:
خیلی از شغل ها هست (نظامیا مثلا) که مجبورن اینجوری زندگی کنن و خب چون خانواده مذهبی هستن و هردو پایبند مسائلی هستن هیچ مشکلی پیش نمیاد جز کمرنگ شدن محبت و عاطفه که تازه اونم باز شاید اتفاق نیفته چون به همین دلیل به هم متعهد ترن و دل بسته تر ...

[SPOILER]ممنون از توجه:Gol:.[/SPOILER]

امین;723010 نوشت:
شما با این کار دختری را با یک فرزند در اول جوانی رها کرده اید؛ در حالی که نه جهادی که می روید واجب بوده(هر چند با ارزش است) و نه ازدواج قبل از جهاد ضرورت داشته.

سلام.

مشاوره میدین؟!;723102 نوشت:
نمی دونم، شاید در زمان جنگ هم، به اون جوان 13 ساله اینطوری گفتند:

عزیزم قضیه ی زمان جنگ با الآن فرق داره، زمان جنگ، امام اعلام جهاد کرده بود و حتی اذن پدر و مادر برای جبهه رفتن شرط نبود و اگه کسی تو رفتنش کوتاهی می کرد گناه کبیره انجام داده بود ولی الآن چی؟؟؟
آیا رهبر معظم الآن اعلام جهاد کردن؟ اگه توجه کرده باشید امروزه حفظ این نظام مقدس اوجب واجباته. و همه ی ما باید برای پیشرفت این نظام تلاش بیشتر کنیم. ولی با جهاد در سوریه مخالف نیستم، ولی منظورم اینه که فعلا ارگان هایی هست که برای افراد خودش این امر واجبه. و هر وقت اعلام جهاد بشه به ما هم واجبه تا دفاع کنیم. چون منظور از جامعه ی اسلامی تنها ایران نیست بلکه هر ملتی که مردمش مسلمان باشن جزء جامعه ی اسلامی حساب میشن. ولی از این جهت که تو ایران نظام اسلامی تشکیل شده پیشرفت اون اوجب واجباته بعد گسترش اون و وحدت جوامع اسلامی (البته جوامع اسلامی چیز مسخره اییه چون جوامع نیست بلکه جامعه ست.)
ثانیا تو فقه باب جهاد این مسئله هست که تو دفاع مسئله ی اقرب فاقرب مطرحه.
ضمنا این رو هم عرض کنم که شهدا مقامشون خیلی خیلی بالاست و بنده اصلا قصد پایین آوردن شأن اینها رو ندارم بلکه منظورم اینه که ما باید وظیفه شناس باشیم و به وظیفمون عمل کنیم نه به خواسته های دلمون. اگه به سخنان امسال امام خامنه ایی روحی فداه تو حرم رضوی گوش کرده باشید حتما شنیدید که ایشون فرمودن بزرگترین معروف حفظ نظامه و...، چرا ما به بزرگترین معروفها و بزرگترین واجبها رو انجام ندیم؟؟؟ البته اگه الآن امام اعلام جهاد کنن و دفاع رو بر تک تک افراد واجب بدونن، اون وقت این دفاع درجه ی وجوبش بیشتر از هر چیزی میشه ولی فعلا بزرگترین واجب رو خود ایشون معرفی کردن.
به نظرم الآن اگه یکی بتونه افرادی رو برای مسئولیتهای مختلف آینده تربیت کنه بهترین خدمت رو کرده. چون آینده ی نظام رو من و شما میسازیم پس باید به فکر آینده ی نظام باشیم. حدیثی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله به امیرالمومنین علیه السلام هست که می فرماید: اگه کسی به دست تو هدایت بشه بهتر از اینه که ... .( اینجا شک کردم چی بود، ولی یه چیز خیلی بزرگ رو فرموده بودند. اگه دوستان حدیث رو کاملا می دونن لطفا تکمیل کنن، چون بنده یادم نیست کجا خوندم) حالا به نظرتون نباید با این فسادها مبارزه کرد و برنامه ریزی کرد؟؟؟ آیا اونقدر که دشمن تو این کشور داره فساد رو ترویج میده، ما اونقدر نیرو داریم که دفاع کنیم. فکر نمی کنم ارزش جهاد فرهنگی کمتر از جهاد نظامی باشه بلکه شاید هم بیشتر باشه.
حالا شاید بگید حفظ سوریه ارتباطی به حفظ همین نظام هم داره، بله تا مقداری درسته، ولی هنوز حفظ سوریه اوجب واجبات نیست.

مشاوره میدین؟!;723102 نوشت:
6 ماه 6 ماه نیست، هر دو ماه یک بار می آیند مرخصی.
و همچنین:
نقل قول

سلام
نمیدونم گفتن این حرف درست هست یا نه !
ولی دوست منم شوهرشون عسلویه کار میکنند. ایشون هر 24 روز که سرکارند فقط 6 روز خونه و پیش زن و بچه هستن که یک روز هم عملا در رفت و امد و... میگذره.
2- لیلا دوست من دختر شهیدی بود که وقتی فقط 2 ماه مادرش باردار بود پدر ایشون شهید شدن ! و ایشون هیچوقت پدرشون ندیدن ! یکبار بهم گفت چرا اینقد میگی بابا !! نگو
وقتی پدر بچها سراغشون میگرفتند ، وقتی حامی و پشتیبان میدند خیلی دلش میشکست.
یا سریال باران میذاشت یک شبی پیش من بود بعد اتمام سریال 2 ساعت مثل ابر بهار گریه میکرد . میگفت خدارو شکر . این بچه ها واقعا درد بی پدری میکشن هیچوقت حس پدر داشتن لمس نکردند.
چندی بعد که ازدواج کرد شوهرشون مزردار بود و شوهرش هم حتی گفته بودن در نمازها دعا کنند که شهید شوند. ولی خب خدا صبر بهشون بده که بازم الان در نماز دعا میکنه !

م.ح.;723139 نوشت:
عزیزم قضیه ی زمان جنگ با الآن فرق داره، زمان جنگ، امام اعلام جهاد کرده بود و حتی اذن پدر و مادر برای جبهه رفتن شرط نبود

یعنی زمان جنگ به 13 ساله ها هم واجب بود

نه-- به جوان 13 ساله واجب نبود ولی می خواست یه شبه ره صد ساله رو بره، پس رفت

از دو بعد نگاه کنیم:

بعد فردی
بعد اجتماعی

تکلیف بعد فردیش که روشنه، شهادت مطمئن ترین راهه

اما بعد اجتماعی: هر کسی را بهر کاری ساختند، من بررسی کردم و دیدم وجودم هیچ سود قابل توجهی نداره، مگر اینکه یک روزی به اعتبار حضرت زینب آبرویی پیدا کنم.

فرمودید جهاد فرهنگی: وقتی در همین سایت کاربرانی هستند که وصیت نامه شهدا را قرار می دهند ، حتی عکسی از شهدا، احساس می کنم تاثیر یک عکس شهید، یک نوشته از شهید، از هزاران ساعت کار فرهنگی بالا تر است، چراکه که با بذل جانش، حسن نیت خود را ثابت کرد

اما جواب من را ندادید، چرا کسی به این شهیدان مدافع حرم که در سطح کشور تشییع می شوند نمی گوید وظیفه شما چیز دیگری بود!!
دلیلش را خواهم گفت، چه بسا یک تشییع جنازشان اثری داشته باشد که صد ها نفر را هدایت کند، بعضی وقتا که به این چیز ها فکر می کنم، نمی دانم به خاطر شهوت شهادت است یا به خاطر اهداف فرهنگی که عرض کردم.

م.ح.;723139 نوشت:
به نظرم الآن اگه یکی بتونه افرادی رو برای مسئولیتهای مختلف آینده تربیت کنه

نگران نباشید و توکل کنید بر خدا، ان الله بالغ امره،
اگر من کفایت حضور در جبهه فرهنگی را نداشتم، اشکال از من است و اگر توفیق شهادت را داشتم، شما را نایب قرار می دهم که نگذارید این خون ها به هدر رود.
موضوع قفل شده است