موضوع جرف هار

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موضوع جرف هار

به نام خدا اینکه گفته اند جرف هار در قران همان خیابانی است که نام ان به یکی از خیابانهای امریکا نسبت داده اند تا چه حد درست است ایا این معجزه است ای امری تصادفی است

با سلام

آيات 107 و 108 سوره ي توبه در مورد جريان مسجد ضرار است، اين مسجد را عدّه اي از منافقين مدينه در مقابل مسجد پيامبر اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ بنا كردند كه پايگاه اصلي اسلام، براي منافقين بود. برخي احتمال داده اند، اين داستان با دشمنان بيرون سرزمين مدينه، مثل مسيحي هاي روم نيز ارتباط داشته است.

در آيه ي 107 و 108 ويژگي هاي اين دو مسجد و افرادشان بيان مي شود و در آيه ي 109 كه مورد بحث است به مقايسه ي اين دو مسجد پرداخته است، مي فرمايد: «آيا كسي كه بنيانش را بر تقوي مي نهد و كارش را بر اساس تقوي انجام مي دهد و دنبال رضوان و خشنودي خداوند است، بهتر است [يعني كساني كه مسجد پيامبر را ساختند] يا كساني كه بنيانشان بر لبه هاي پرتگاه جهنم است، در حالي كه در آن سقوط مي كنند و خداوند ستمكاران را هدايت نمي كند.

در اين آيه، چند واژه آمده است كه موجب اين سؤال شده است كه عبارتند از:

«بنيانه علي شفا جرف هار». «بنيان» به معناي ساختمان. و «شفا» به معناي لبه هاي چيزي است. و «جرف » كنار نهر آب يا چاه را مي گويند، كه زير آن را خالي كرده باشند و «هار» به معناي شخص يا ساختمان سستي است كه در حال سقوط است. يعني نفاق و منافقان، ظاهري زيبا دارند امّا محتوي و بنيان آن ها سست و در حال سقوط است.

بنابراين، «اين آيه» منافقين را تشبيه مي كند به كسي كه در لب پرتگاهي ايستاده و زير پايش خالي شده است و به زودي سقوط مي كند، كه اشاره به مسجد ضرار است. و افرادي كه بنيان كارشان بر اساس تقواست جاي پاي محكمي دارند و بر اساس «رضايت الهي» و تقوا كارشان را انجام مي دهند. آن يكي در جهنّم سقوط مي كند و آن يكي نجات پيدا مي كند و سعادتمند مي شود.(1) چنان چه معلوم مي شود اين آيه مقايسه اي بين مؤمنان و منافقان است.

بنابر آن چه گذشت، اين آيه از لحاظ تفسيري به جريان 11 سپتامبر ارتباطي ندارد و تناسب هايي كه برخي شمرده اند از قبيل: خياباني كه اين اتّفاق در آن رخ داده است، از لحاظ اسم شبيه به «جرف هار» بوده و برخي براي تأييد گفته اند آيه ي 109 كه دو عدد كشيده دارد «1» و «9» شبيه برج هاي دوقلو مي باشد، دليل بر اين ادّعا نمي شود. به نظر مي رسد اين ها نوعي برداشت شخصي مي باشد كه دليلي از براي آن وجود ندارد. آيات قرآن را نمي توان بر اساس نظر شخصي تفسير كرد. اين گونه تفسير، «تفسير به رأي» است و تفسير به رأي حرام مي باشد. و در روايت متعدّدي از شيعه و اهل سنّت و عده ي آتش بر آن داده شده است.

بنابراين نمي توان بدون دليل عقلي يا نقلي، آيات قرآن را تفسير كرد و كسي حقّ ندارد به علّت تشابه لفظي بدون اين كه به معنا توجّه كند و يا روايتي موجود باشد، يا آيه ي ديگري آن را تفسير كند، يا دليل علمي يا عقلي قطعي آن را حمايت كند، چيزي را به قرآن كريم نسبت بدهيم.(2)

پاورقی:
1. ر.ک: مكارم شيرازي، ناصر، تفسير نمونه، تهران: دارالكتب الاسلاميه. طباطبايي، سيّد محمّد حسين، ترجمه تفسير الميزان، قم: بنياد علمي و فكري علّامه، ذيل آيه ي 109 سوره ي توبه.
2. ر.ك: جمعي از پژوهشگران قرآني، شميم مهر،ج2، قم: انتشارات پژوهش هاي تفسير علوم قرآن، اوّل، 1384، ص143ـ145.

سلام
این متن کاملشه
میخواستم ببینم واقعا درسته یا نه؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

یک آیه در سوره توبه هست که در این آیه یک کلمه هست به این شکل :جرف هار

این کلمه در آیه صد و نهم 109 از سوره توبه ، ( یعنی نهمین سوره قرآن ) هست .
با اطلاعاتی که من گرفتم محله ای که برج های متلاشی شده یازده سپتامبر در اونها هست نامش هست ( گارف هار ) . همه میدونیم که بسیاری از کلمات که در لاتین دارای حرف گاف هستند در عربی این حرف گاف به حرف جیم تبدیل میشه .
گارف هار >>> جرف هار

این ( گارف هار ) نام محله برجهایی هست که هواپیماها به اونها برخورد کردند . و کلمه ( جرف هار ) درآیه صد و نهم 109 از سوره توبه ( نهمین سوره قرآن ) هست .

[=times new roman] [=arial, helvetica, sans-serif]و اما نکات دیگه :[/][/]


آیه مورد نظر آیه صد و نهم 109 سوره توبه هست و برج متلاشی شده توسط هواپیما، دقیقا صد و نه 109 طبقه داشته .

حادثه درروز یازدهم سپتامبر اتفاق افتاده و سوره توبه ، در جزء یازدهم قرآن هست .

ضمنا ماه سپتامبر ، نهمین ماه در ماههای میلادی هست و سوره توبه نهمین سوره قرآن هست .

و مورد آخر اینکه کلمه ( جرف هار ) ، دو هزار و یکمین 2001 کلمه سوره توبه هست و حادثه یازده سپتامبر در سال دو هزار و یک 2001 میلادی اتفاق افتاد .

آیا میشه گفت تمام اینها اتفاقی ایجاد شده ؟

حالا همین آیه 109 از سوره توبه رو من براتون معنیش رو مینویسم بخونید و ببینید در متن آیه دقیقا صحبت از ساختمانی که ویران شده و اشاره ای هم میشه به شهری که این ساختمان در اونجاست و در کنار سیل ( اشاره به اقیانوس ) .


آیه و ترجمه صد و نه سوره توبه : ((افمن اسس بنینه علی تقوی من الله و رضون خیر ام من اسس بنینه علی شفا جرف هار فانهار به فی نار جهنم والله لا یهدی القوم الظلمین .))

دوست من 3tra سلام!
برنامه‌ها و سیاست‌های اسلام هراسیِ آمریکا و غرب، یک سیر خاصی داره و برنامه‌ریزی‌های دقیقی می‌شه. هیچ بعید نیست تطبیق این حادثه با اسم این محله، تعداد طبقات ساختمان، ماه یازدهم و دو هزارو یکمین کلمه سوره توبه و ... از سال‌ها قبل برنامه‌ریزی شده باشه. این یک روش متداول در برنامه‌های بلند مدت دشمنان خداست.
زنده باشید.

هم‌قدم;256802 نوشت:
دوست من 3tra سلام! برنامه‌ها و سیاست‌های اسلام هراسیِ آمریکا و غرب، یک سیر خاصی داره و برنامه‌ریزی‌های دقیقی می‌شه. هیچ بعید نیست تطبیق این حادثه با اسم این محله، تعداد طبقات ساختمان، ماه یازدهم و دو هزارو یکمین کلمه سوره توبه و ... از سال‌ها قبل برنامه‌ریزی شده باشه. این یک روش متداول در برنامه‌های بلند مدت دشمنان خداست. زنده باشید.

کاملا موافقم . با این که پست اولتون بود خیلی خوب بود . متاسفانه بعضی ها با شنیدن این چیزها زود دست و پاشون رو گم میکنن و می پذیرن که این معجزه بوده اما نمی گن شاید نقشه پلید دشمنه .

در ضمن من قبلا یه کم تحقیق کردم دیدم چنین خیابانی حداقل در نزدیکی برجها وجود نداره . حتی شاید تو جزیره منهتن هم چنین خیابونی نباشه . کسی این خیابون رو دیده !؟

موضوع قفل شده است