من از جنسیت خودم خوشم نمی آید...!

تب‌های اولیه

116 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من از جنسیت خودم خوشم نمی آید...!

سلام- بنده خدایی (خانمی) رو می شناسم که از جنسیت خودش رضایت نداره و مذهبی هست اما می گویند مونث بودن، من رو از خیلی مسائل محروم کرده. از مسائل ساده گرفته تا پیچیده تر.
چند تا مثال می زنند می گویند: مثلا چرا آقایون می توونن راحت از امکانات ورزشی و فضای باز استفاده کنند اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا آقایون به راحتی می توونن با هم برند بیرون و تفریح اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا اونا راحت تر از ما هستند؟؟


راستش من خودم فکر می کنم که احتمالا اصل مشکل این بنده خدا، شرایطی است که در جامعه ما الان وجود داره. اینکه مثلا امکانات رفاهی و ورزشی برای آقایون خیلی مهیا تر هست و خبف خانمی که به حجاب و دین خودش پایبند هست از خیلی امکانات تفریحی دور می افته. خیلی از اماکن عمومی واقعا توسط برخی افراد آلوده شده. در حالیکه این اماکن عمومی اند اما در عمل فقط یه گروه های خاص و ... می توونن با حضور در این مکان ها تفریح های خاص! خودش رو داشته باشند و استفاده (یا سوئ استفاده) کنند.

حالا به من بگید چی کار باید کرد و چه کمک عملکردی (نه تئوری) میشه به این بنده خدا کرد.

از همه دوستان که همفکری می کنند پیشاپیش سپاسگزارم:Gol:

تواب-110;139126 نوشت:
سلام- بنده خدایی (خانمی) رو می شناسم که از جنسیت خودش رضایت نداره و مذهبی هست اما می گویند مونث بودن، من رو از خیلی مسائل محروم کرده. از مسائل ساده گرفته تا پیچیده تر. چند تا مثال می زنند می گویند: مثلا چرا آقایون می توونن راحت از امکانات ورزشی و فضای باز استفاده کنند اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا آقایون به راحتی می توونن با هم برند بیرون و تفریح اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا اونا راحت تر از ما هستند؟؟ راستش من خودم فکر می کنم که احتمالا اصل مشکل این بنده خدا، شرایطی است که در جامعه ما الان وجود داره. اینکه مثلا امکانات رفاهی و ورزشی برای آقایون خیلی مهیا تر هست و خبف خانمی که به حجاب و دین خودش پایبند هست از خیلی امکانات تفریحی دور می افته. خیلی از اماکن عمومی واقعا توسط برخی افراد آلوده شده. در حالیکه این اماکن عمومی اند اما در عمل فقط یه گروه های خاص و ... می توونن با حضور در این مکان ها تفریح های خاص! خودش رو داشته باشند و استفاده (یا سوئ استفاده) کنند. حالا به من بگید چی کار باید کرد و چه کمک عملکردی (نه تئوری) میشه به این بنده خدا کرد

این حس رو خیلاهادارن.

تواب-110;139126 نوشت:
می گویند مونث بودن، من رو از خیلی مسائل محروم کرده. از مسائل ساده گرفته تا پیچیده تر. چند تا مثال می زنند می گویند: مثلا چرا آقایون می توونن راحت از امکانات ورزشی و فضای باز استفاده کنند اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا آقایون به راحتی می توونن با هم برند بیرون و تفریح اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا اونا راحت تر از ما هستند؟؟

با سلام:Gol:
حرف های این خانم درست است که زنان در جامعه ی ما محدودیت هایی دارند اما به نظر من این کوته فکری است که ما فقط نیمه ی خالی لیوان را ببینیم و بعد از خلقت خودمون ناراحت بشیم...

این خانم ناراحت هستند چون اطلاعی از "خانم" بودن ندارند
برای مثال برای من همین کافی است که حضرت فاطمه (س) هم یک خانم بودند, که تا ابد به خودم برای جنسیتم افتخار کنم...

اجتماع در بعضی موارد زنان را محدود کرده است اما این دلیل نمیشه که صورت مساله را پاک کنیم!!!
من اگر جای این خانم بودم اطلاعات خودم را درباره ی خلقت زنان و زنان بزرگ عرصه ی تاریخ که با وجود محدودیت ها خودشان را اثبات کردند کامل میکردم...
با نشستن و غصه خوردن که مشکلی حل نمیشود!

هست هستی;139127 نوشت:
ن حس رو خیلاهادارن.

بله متاسفانه...

چه در گذشته و چه در حال بودند زنانی که با محدودیت تحصیلی بسیار بسیار زیاد به درجات بالا رسیدند...

با محدودیت و کمبود فضا و امکانات ورزشی در سطح جهانی مقام آوردند...

در دوران خفقانی که در مقابل ظلم به معصومین هیچ مردی جرات نطق نداشت, زنانی بودند که ساکت نشستند و تا پای جانشان دفاع کردند...

این افرادی که ذهنشون محدود است همیشه این افکار از ذهنشون میگذره و به جای چاره اندیشی محدودیت ها را مقایسه میکنند با اینکه با مقایسه نه جنسیت آنها عوض میشود و نه مشکلات حل میشود و این وسط فقط خود آنها ضربه ی این افکار را میخورند...
اما برعکس..
کسانی که ذهنیت آنها وسیع است با دیدن محدودیت ها هم سعی و تلاش میکنند تا تک بدرخشند

مثلا حتما اگر افراد کوته بین جای خانم ماری کوری بودند میگفتند این همه درس و تحقیق برای چه بکنیم وقتی هیچ زنی نتوانسته جایزه ی نوبل را از آن خود کند؟؟!!!
اما خانم ماری کوری با آن همه محدودیت تک درخشیدند...

به نظر من اگر این افراد بیشتر دنبال ارزش های زنانه ای که در خانم ها هست و آقایان از آنها محروم مانده اند بروند بیشتر به خودشان می آیند:ok:

سلام و عرض ادب خانم هدی.
عرضی داشتم:
این خیلی خوبه که می فرمایید:

hedi;139154 نوشت:
برای من همین کافی است که حضرت فاطمه (س) هم یک خانم بودند, که تا ابد به خودم برای جنسیتم افتخار کنم...

صحبتتون متینه اما نمی شه انتظار داشت همه با همین مورد، یعنی صرف اینکه بهشون بگیم خانم شما هم جنس حضرت زهرا هستید، آرام بشند و به قول فرمایش شما به جنسیت خودشون افتخار کنند.

hedi;139154 نوشت:
ین افرادی که ذهنشون محدود است...

راستش من این مورد رو حداقل در مورد این بنده خدا قبول ندارم که ذهنش محدوده و این حرفا. راستش نمی توونم زود بگم یه نفر کوته بین هست و یکی دیگه نه.

ببینید این فرد به خاطر اینکه حالا یه مشکلی در جامعه هست و باعث یه سری محدودیت ها براش شده، داره این حرف رو می زنه و این طروری فکر می کنه. شاید (احتمالا حتما) صرفا با جنسیت خودش دچار مشکل نیست، بلکه با نگرش های اشتباه و محدودیت های موجود مشکل داره. خب ... وقتی نگاه می کنیم (نگاه غیر کوته بینانه) می بینیم یه درصدی از حرفش راست هست و این مشکلات وجود داره. باید چه کرد؟

hedi;139154 نوشت:
به نظر من اگر این افراد بیشتر دنبال ارزش های زنانه ای که در خانم ها هست و آقایان از آنها محروم مانده اند بروند بیشتر به خودشان می آیند

این مورد که مطرح فرمودید فکر کنم بشه برای کمک به ایشون ازش استفاده کرد. البته اگر لطف کنید و اگر نظری در این مورد دارید، روشن و یه مقدار با تفصیل بیشتر مطرح کنید که بتوونم ازش استفاده کنم.

با تشکر

ضمنا منظور من از مطرح کردن این تاپیک توهین یا زیر سوال بردن شخصیت زن نبود، پس نمی خوام که به جای رسیدن به جواب سوالم و گرفتن راهنمایی برای این بنده خدا، این سوالم یه حالت تدافعی برای خانم ها ایجاد بکنه.

بزرگی و والایی شخصیت زن، یه بحث هست اما زده شدن از جنسیت، ان هم به دلیل مسائلی که گاه حق است دلیل بر حذف صورت مسئله نیست (به نطر حقیر) و این خانم هم حتما به این نکته (جایگاه و مقام زن) توجه دارند اما صرف اینکه به یکی بگیم : به پیر به پیغمبر تو شخصیتت والاست،.... که طرف قبول نمی کنه که!!! ثانیا این مطلب بیان گر این نیست که پس نباید به محدودیت هایی که برات وجود داره (و تاکید می کنم که عامل همین حس در این بنده خدا شده) توجه نکنی. درست می گم؟

بازم پیشاپیش از کلیه برادران و خواهران خوب که در این مورد همفکری می کنند، سپاسگزارم:Gol:

سلامی مجدد:Gol:

تواب-110;139155 نوشت:
صحبتتون متینه اما نمی شه انتظار داشت همه با همین مورد، یعنی صرف اینکه بهشون بگیم خانم شما هم جنس حضرت زهرا هستید، آرام بشند و به قول فرمایش شما به جنسیت خودشون افتخار کنند.

کاملا با نظر شما موافقم:ok:
دقت کرده باشید گفتم برای من همین کافی است و توقع نداشتم برای همه کافی باشد

تواب-110;139155 نوشت:
راستش من این مورد رو حداقل در مورد این بنده خدا قبول ندارم که ذهنش محدوده و این حرفا. راستش نمی توونم زود بگم یه نفر کوته بین هست و یکی دیگه نه.

من اون خانم را نمیشناسم اما همانگونه که شما فرمودید:

نقل قول:
چند تا مثال می زنند می گویند: مثلا چرا آقایون می توونن راحت از امکانات ورزشی و فضای باز استفاده کنند اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا آقایون به راحتی می توونن با هم برند بیرون و تفریح اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا اونا راحت تر از ما هستند؟؟

به نظر من این مثال ها نشان دهنده ی افکار است مثلا اگر کمی بیشتر تحقیق میکردند متوجه میشدند که تبعیض های تقریبا بدتری وجود داره که راحتی و فضای ورزشی به چشم نمیآید!!!:Cheshmak:
به نظر من ایشون فقط اطرافشون و ظاهر را دیده اند:ok:

تواب-110;139155 نوشت:
وقتی نگاه می کنیم (نگاه غیر کوته بینانه) می بینیم یه درصدی از حرفش راست هست و این مشکلات وجود داره. باید چه کرد؟

من هم تایید ردم که صحبت هاشون درسته و این محدودیت ها هست:

نقل قول:
حرف های این خانم درست است که زنان در جامعه ی ما محدودیت هایی دارند اما به نظر من این کوته فکری است که ما فقط نیمه ی خالی لیوان را ببینیم و بعد از خلقت خودمون ناراحت بشیم...

گفتم بهتره به جای دیدن نیمه ی خالی که کاری از دستمون بر نمیاد نیمه ی پر را نگاه کنیم

اگر طبق فرموده ی شما واقعا مذهبی باشند کار راحت تر است
شما از ایشون بخواهید درباره ی شخصیت بانو ام فروه تحقیق کنند و شجاعت ایشون را در مقایسه با نا مردان زمان امام علی (ع) ببینند...
شخصیت بانو نفیسه را ببینند...
ایشان را قسم دهید از دلاوری ها و شرکت در رزم های بانو نسيبه بنت كعب یک کتاب مطالعه کنند!

پيامبر درباری ايشان مي فرمودند: به هرجا مي نگريستم نسيبه بود كه مبارزه مي كرد، چپ را نگاه مي كرديم، نسيبه بود. راست را نگاه مي كرديم، نسيبه بود. در آن لحظات حساس او بود كه به بچه هايش مي گفت: پيامبر را رها نكنيد، هم مسئله تبليغ، هم آبرساني و هم مداواي مجروحين و هم دفاع از پيامبر را به عهده داشت.

شخصییت ام سلیم را ببینند...
اين بانو در جنگ احد و حنين شركت داشت. همين بانوي بزرگوار بود كه خنجري به كمر مي بست و براي دفاع از اسلام مسلح مي شد و به پيامبر مي گفت: اين خنجر براي آن است كه شكم مشركين را با آن بدرم و گردنشان را بزنم.

اگر مذهبی نیستند شخصیت دوشیزه اورلئان را ببینند...
شخصیت ماری کوری را ببینند...
و بسیاری از شخصیت های دیگر...

چرا سعی نکنیم ما هم خاص باشیم؟؟!!!

اگر جامعه امکانات به ما نمیدهد مطمئن باشیم شرایطمان از این بانوان بزرگوار بدتر نیست و ما هم بجای دست روی دست گذاشتن و غر زدن به جامعه و خلقتمان سعی کنیم این بانوان را در نظر بگیریم که بدون هیییییییییییییییییییییییچ گونه امکاناتی افتخار آفرینی کردند:ok:

یک نکته ی دیگر که میخواستم بهش اشاره کنم این بود که از یک خانمی که در قسمت پا مشکل داشت و به زحمت راه میرفت پرسیدند تا حالا شده بخوای بدوی؟؟ ایشون جواب دادند گاهی اوقات واسه دویدن دلم تنگ میشه بعد به خودم میگم حالا اونایی که میدون به کجا رسیدند که من بخوام برسم!!!

اگه به این خانم بخوایم بگیم اینگونه که فکر میکنند نیست دروغ بزرگی گفتیم چون واقعا محدودیت هایی است اما نگاه کنند اونایی که راحت بودند اونای که از فضای باز و ورزشی استفاده کردند اونایی که تفریح های آزادانه کردند و... به کجا رسیدند که ما در حسرت این کارا بمونیم!

سلامممم

با عرض معذرت بايد بگم حرفهاي سركار هدي هيچ ربطي به سوال گفته شده نداشت و هيچ كمكي هم به اون خانم و امثال ايشون نميكنه.

واين تهمتي بيش نبود كه به اون خانم زده شد(كوته فكري).

درسته كه اسلام گفته زن محضر حجب و حياست وبعضي كارها در مقابل نامحرم نبايد انجام بگيره.(منكرش نميشم.)

ولي تاحالا يه خواهر و برادر دوقولو 13 ساله رو با هم مقايسه كردين؟؟

پسر ميتونه داخل كوچه دوچرخه سواري كنه،اسكيت سوار بشه،با دوستاش فوتبال بازي كنه ،بعضي وقتها يواشكي موتور يا ماشين پدرش رو برداره بادوستاش بره بيرون و خيلي كارهاي ديگه.

حالا خواهرش

به نظرتون بايد چه كار كنه؟؟

صبح تا شب بشينه تو خونه رفت و امد برادرش رو نگاه كنه.

حالا مياد به مادرش ميگه چرا من نميتونم كارهاي برادرم رو انجام بدم.

مادرشم اگه طرز فكر شما رو داشته باشه ميگه:

برو ماري كوري رو ببين با چه وضعيتي تونست نوبل رو بگيره برو خدا روشكر كن چشم و گوش ودست پا داري!!!!!

بعد با اين حرفها تازه ميخوايم بچه هامون از اسلام زده نشند.

ادامه دارد.....

تواب-110;139126 نوشت:
سلام- بنده خدایی (خانمی) رو می شناسم که از جنسیت خودش رضایت نداره و مذهبی هست اما می گویند مونث بودن، من رو از خیلی مسائل محروم کرده. از مسائل ساده گرفته تا پیچیده تر.

حالا به من بگید چی کار باید کرد و چه کمک عملکردی (نه تئوری) میشه به این بنده خدا کرد.
:Gol:

سلام
اجازه بدین من یه نکته ی علمی راجع به این مساله بگم.
ما یه بیماری داریم به اسم همو سکچوال که در اصل باید روانشناسها در این باره توضیح بدن . ولی من تا اونجایی که میدونم مینویسم .

زنهای مبتلا به این بیماری تمایل شدیدی به مرد شدن دارن . و البته خیلی از رفتارها و اعمال یا حتی لباس پوشیدنشون هم مثل مردهاست.
البته من نمیگم که این خانوم به این بیماری مبتلاست. ولی این قضیه چون روانیه به مذهبی بودنو نبودن ربطی نداره.

تو کارورزی، پزشکی قانونی که میرفتیم یه اقای طلبه ای بوده که هر وقت واسه خانومش لباس میخرید ، لنگه ی همونو واسه خودش هم میخرید. برای همین هم اجازه ی طلاق صادر شده بود .
ولی خیلی از خانومها حتی به مقدار کم به این بیماری مبتلا هستن.
در اوایل این بیماری قابل درمانه اما اگه وخین بشه با اجازه ی کمسیون سازمان پزشکیه قانونی رای به تغییر جنسیت طرف میدن .
من خودم چند موردو دیدم که تغییر جنسیت داده بودن.

این مطلب صرفا جهت اطلاع بوده است :khandeh!:

سلاممم مجددد

بعضي ها وقتي ميبينن دختر خانمي سوار دوچرخه يااسكيت يا موتوري شده ،.(من به هيچ وجه با اين كار موافق نيستم).،كلي انگ بهش ميچسبونند.

ولي چرا اون طرف قضيه رو هم نگاه نميكنند.

چرا نميبينند دخترا سرشار از احساساتند،چيزهاي خوب و دوست داشتني رو دوست دارند.

تازه وقتي اين حرفها رو ميزنيم ميگند برن باشگاه !!!!!!!!!

ولي هيچ وقت به هزينه هاي بالاش فكر نميكنند .

تازه براي بعضي از چيزها هم كه اصلا باشگاهي براي خانمها نيست.

چرا نميبينند كه براي طي كردن مسافتي بايد كلي منتظر ماشين بايستند درحالي كه پسرها ميتونن به راحتي موتورسيكلت يا دوچرخه اي رو فراهم كنند و با اون اين طرف و اون طرف برن.

ادامه دارد....

تواب-110;139126 نوشت:
می گویند مونث بودن، من رو از خیلی مسائل محروم کرده. از مسائل ساده گرفته تا پیچیده تر. چند تا مثال می زنند می گویند: مثلا چرا آقایون می توونن راحت از امکانات ورزشی و فضای باز استفاده کنند اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا آقایون به راحتی می توونن با هم برند بیرون و تفریح اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا اونا راحت تر از ما هستند؟؟

سلام

چرا؟ نیست؟

تواب-110;139155 نوشت:
این مورد که مطرح فرمودید فکر کنم بشه برای کمک به ایشون ازش استفاده کرد. البته اگر لطف کنید و اگر نظری در این مورد دارید، روشن و یه مقدار با تفصیل بیشتر مطرح کنید که بتوونم ازش استفاده کنم.

چشم

خانم ها لذت مادر شدن و پرورش یک کودک در خود را دارند که آقایون محروم اند
خانم ها لذت اینو دارند که برای خدا(البته خدا عادله در شرایط ایشون من می گویم چون یک چیزی به ما داده به اونا نداده و همین طور برعکس)

عزیز اند که قوانین را جوری وضع کرده که آسیبی به ایشان نرسد

و اما امکانات جامعه

استخر مخصوص بانوان می توانند بروند
پارک بانوان هست!!!(فضای باز) که آقایون فکر نکنم پارک مخصوصی داشته باشند که بتونند بدون حضور خانم ها راحت باشند؟:Gig:
دوره زنانه!!

گفتید چرا مثله آقایون نمی توانند بروند بیرون؟

مگر زنان نمی توانند با هم یک اکیپ خوب بشند و در قالب تور زنانه به گشت و گذار بپردازند؟

بستگی داره تفریح را چه ببینیم

میشه حتی با لبخند زیبای فرزند نیز تفریح کرد

یک سوال ایشان با آقایون رفت و آمد داشتند یا جایی که آقا زیاد بوده باشد(کار و دانشگاه وامثالهم) :Gol:

nakisa;139185 نوشت:
من خودم چند موردو دیدم که تغییر جنسیت داده بودن. این مطلب صرفا جهت اطلاع بوده است

سلام

حالا حکمش چیه؟!!!

تغییر جنسیت؟

4 میلیونه؟:khandeh!:

دوباره سلاممممم

به نظر من مشكل اصلي از جامعه مونه .

اسمش اسلاميه.{وبا اين نامگذاريش چهره اسلام رو خراب كرده.}

اسلام عزيزمون رو ورزش و تفريح و سلامتي خيلي تاكيد كرده .هم براي اقايون هم براي خانمها.

ولي جامعه ما رواين اصل پيش نرفته .......امكاناتي رو براي خانمها قرار نداده.

اگر هم امكاناتي باشه بايد متقبل هزينه هايي بشند .

خوشبختانه در شهر ما دو باغ ساخته شده به نام باغ بانوان ، كه يكيش داراي امكانات زيادي

هست و خانمها بدون استفاده از حجاب ميتونن به راحتي از تفريحات سالم برخوردار بشند.

(دوچرخه،اسكيت،زمين واليبال و....)

اين مكانها با استقبال زيادي روبه رو شده .

اگر مسئولين به جاي نشستن و طز دادن ،مكانهاي تفريحي زيادي رو براي خانمها به صورت رايگان در سطح شهر درست ميكردند.هيچوقت شاهد اين صحنه هاي زننده كه امروزه ميبينيم نبوديم.:ok:

mkk1369;139188 نوشت:

خانم ها لذت مادر شدن و پرورش یک کودک در خود را دارند که آقایون محروم اند

سلامممممم

اين واقعا نعمت بزرگيه كه خدا به خانمها داده ،كه ما با هيچ چيز عوضش نميكنيم....:ok:

بزن قدش :khaneh::hamdel:

با سلام

چرا بعضیا اینقدر جزئی فکر میکنند و افق دور را نمینگرند ؟!

انسان باید اول خودش را بشناسد تا بتواند وظیفه وهدفش را ، مگر هدف از خلقت ، دوچرخه سواری و ماری کوری شدن و ...بوده که اکنون از جنسیت خودمون خوشمون نیاد ؟!

خدای عادل متعال انسان را خلق کرده و هرکس را خواسته زن و دیگری را مرد و وظیفه وهدف هریک را دقیق مشخص ساخته و آنها را مجهز به استعدادهایی کرده تا ابدیت خود را رقم بزنند حال چندروزی در این دنیا تفاوتهایی بنا بر اقتضای خواص ماده مشاهده میشود که در کمال انسان خللی وارد نمیسازد چه زن چه مرد .

حضرت مریم علیها السلام هم میتوانست مانند خانمهای زمانش به گردش و تفریح و تبرج و ...بپردازد اما در گوشه محراب عبادت معتکف حضرت دوست گردید و بر پهنه جهان سوار و محیط گشت و مایه غبطه همگان .

سلاممممممم

ولي خداييش مرد بودن تو جامعه الانه خيلي بدتر از زن بودنه.

اين موضوع تو اين ماه رمضان برامون ملموس تر بود.

ما كه صبح تا شب زير كولر نشستيم متوجه نميشيم كي ظهر ميشه كي شب.

اين مردهاي بنده خدا تو اين گرما بايد كار كنند يه لقمه نون بيارن برا خانم بچه هااا.

از همين جا براي همه ي مردها ابراز تاسف مي كنم.

ستايش;139193 نوشت:
خوشبختانه در شهر ما دو باغ ساخته شده به نام باغ بانوان ، كه يكيش داراي امكانات زيادي

بابا تهرانی!!!!
(توی تهرانید دیگه؟ یا شهر دیگه هم ساختند؟):Gig:

خیر البریه;139196 نوشت:


حضرت مریم علیها السلام هم میتوانست مانند خانمهای زمانش به گردش و تفریح و تبرج و ...بپردازد اما در گوشه محراب عبادت معتکف حضرت دوست گردید و بر پهنه جهان سوار و محیط گشت و مایه غبطه همگان .

بله

به تصويب رسيد

خانم ها اقايون

كار و زندگي و تفريح رو بي خيال.

بشينين كنار خونه دعا و مناجات كنين تا به يه جايي برسين!!!!

mkk1369;139199 نوشت:
بابا تهرانی!!!!
(توی تهرانید دیگه؟ یا شهر دیگه هم ساختند؟):gig:

نه اصفهان رو ميگممم.

نقل قول:
بله

به تصويب رسيد

خانم ها اقايون

كار و زندگي و تفريح رو بي خيال.

بشينين كنار خونه دعا و مناجات كنين تا به يه جايي برسين!!!!سلام

تصویبش با عقلا !

2*2=؟

نعمتهای خالص و بیکران بهشت و لذت ابدی = چند روزی دوچرخه سواری وخیابانگردی و خستگی و ایدز و ...

همچنین :

عذاب غیر قابل توصیف و ابدی = مخالفت با ولی نعمت .

ستايش;139205 نوشت:
نه اصفهان رو ميگممم.

سلام

پس اصفهانم داره:Gig:

بقیه شهر ها چه طور؟

چه طوره ادرس بدیم خانم ها استفاده کنند

سلام
منم با ستایش خانم کاملا موافق هستم
شرایط نامطلوب جامعه ماست که متاسفانه باعث بعضی افکار این چنینی میشه
من خودم خیلی علاقه به اسکی دارم تا بچه بودم که مشکلی نبود ولی بزرگ که شدم دیگه نمیشد این ورزشو انجام بدم چون پیست مخصوص بانوان نداریم و با توجه به نوع پوشش اون ورزش نمیشه توی پیست عمومی انجامش داد:Ghamgin:
دوچرخه سواری و اسکیت و هم که ایشون فرمودن
اصلا اسب سواری که توصیه اسلام هست اونم همین وضع و داره
این از ورزش ها که خیلی هاشو نمیشه خانم ها انجام بدن
اما توی عرصه های دیگه هم وضع بهتری نیست مثلا اشتغال که اونم از حوصله بحث اینجا خارجه

اما در جواب این دوست عزیز

نقل قول:
حضرت مریم علیها السلام هم میتوانست مانند خانمهای زمانش به گردش و تفریح و تبرج و ...بپردازد اما در گوشه محراب عبادت معتکف حضرت دوست گردید و بر پهنه جهان سوار و محیط گشت و مایه غبطه همگان .

به هر حال یه فرقی باید بین حضرت مریم و من باشه؟ نباید باشه؟
نمیشه که ما از همه توقع داشته باشیم مثل هم فکر کنند
یه خانم ممکنه کارای خونه یا هنری دوست داشته باشه یکی هم عاشق هیجان باشه نمیشه که همه یک جور فکر کنند و علاقه داشته باشن

خیر البریه;139214 نوشت:

سلام

تصویبش با عقلا !

2*2=؟

نعمتهای خالص و بیکران بهشت و لذت ابدی = چند روزی دوچرخه سواری وخیابانگردی و خستگی و ایدز و ...

همچنین :

عذاب غیر قابل توصیف و ابدی = مخالفت با ولی نعمت .

ببخشید ولی من ارتباطشو متوجه نمیشم!
کی گفته ورزش مساویه با خیابون گردی و خستگی و ایدز!!!
همون طور که نباید نیمه خالی لیوان محدودیت های خانم ها رو دید نباید منکرش هم شد
واین شاید واسه شما حل شده باشه یه نوجوون یا جوون حق زندگی داره نمیشه که صبح تا شب بره بشینه دعا کنه فکر نمیکنم این دستور خدا باشه!

گل مینا;139218 نوشت:
اصلا اسب سواری که توصیه اسلام هست اونم همین وضع و داره

سلام

برای خانم ها هم توصیه شده؟!!!:Moteajeb!::Gig::Gol:

نقل قول:
واین شاید واسه شما حل شده باشه یه نوجوون یا جوون حق زندگی داره نمیشه که صبح تا شب بره بشینه دعا کنه فکر نمیکنم این دستور خدا باشه!


با سلام

وظیفه ما و شما را خالق ما معین میکند البته که تفریح سالم از نظر اسلام مقبول است اما حد اعلای کمال همانست که در مورد اسوه های دینی مذکور است .

تا زندگی را چه جور معنی کنیم ؟ اگر زندگی صرفا کسب حد اکثری لذات باشد بله حرف شما درست اما باید بدانیم که همه اینها ظاهرا لذت است و انسان سر خودش را کلاه گذاشته و فکر میکند چند روزی با این و آن انس بگیرد آرام شده ولذت میبرد و ... در حالیکه انسان فقط طالب خداست و تا به او نرسد احساس آرامش و لذت حقیقی نمیکند .

میتوانید بروید و تجربه کنید .

خیر البریه;139227 نوشت:

با سلام

وظیفه ما و شما را خالق ما معین میکند البته که تفریح سالم از نظر اسلام مقبول است اما حد اعلای کمال همانست که در مورد اسوه های دینی مذکور است .

تا زندگی را چه جور معنی کنیم ؟ اگر زندگی صرفا کسب حد اکثری لذات باشد بله حرف شما درست اما باید بدانیم که همه اینها ظاهرا لذت است و انسان سر خودش را کلاه گذاشته و فکر میکند چند روزی با این و آن انس بگیرد آرام شده ولذت میبرد و ... در حالیکه انسان فقط طالب خداست و تا به او نرسد احساس آرامش و لذت حقیقی نمیکند .

میتوانید بروید و تجربه کنید .

خالق ما نگفته گوشه نشینی کنید
نگفته فقط عبادت منو کنید
خود پیامبر ساعات زندگیش تقسیم بندی داشت همون طور که به عبادت مشغول بودن از کار و تفریح هم غافل نبودن
این جور یک طرفه به قاضی رفتن نتیجش میشه همین افکار
ما نمیتونیم آدما رو از لذت های حلال محروم کنیم نه میتونیم نه باید این کارو بکنیم

بعد یک سوال اساسی از سرکار خیر البریه:
بزرگوار برای نوجون 13 ساله که شاهد همه تفریح های برادرشه شما میخوای بگی حضرت مریم با عبادت به اونجا رسید؟
چه طور واسه یه دختر 13 ساله توضیح میدین که دخترم بشین عبادت کن تفریح نکن تا بری بهشت!!
اون الان و میبینه ، داره توی حالا زندگی میکنه ، نمیتونیم این جوری قانعش کنیم اون وقت نتیجش میشه که از اسلام بری میشه فکر میکنه چون یه دختره حق آزادی نداره فکر میکنه اسلام محدودیته نه مصونیت از حجابی که این آزادی رو ازش بگیره بدش میاد ، برداشت غلط میکنه از دستور های دین
این پیامد ها رو چه جوری توجیه میکنید؟

هوالحق

سلام به دوستان:Gol:

جواب ها رو خوندم.راستی شیراز هم پارک بانوان داره:Kaf:
ابتدای کار باید واقع بین بود؛به نظر من دختر بودن یه سری محدودیت ها میاره ولی در مقابلش حسن هایی هم داره خانم ها نسبت به آقایون بهتر میتونن به خدا نزدیک باشند معنوی تر و پایبندتر باشند این خودش حسنه.

یه مورد دیگه ،نظام آموزشی و اجتماعی کشورمون اسلامی نیست.
مثلا همین که دانشگاه ها مختلطه خیلی محدودیت ها رو واسه دخترا به همراه داره و همین باعث شکل گیری اینجور افکار میشه ما باید اسلام رو باور داشته باشیم و قوانینش رو اجرا کنیم حتی اگه نفس بگه نه.

چرا نباید محیط های مدرسه دخترانه کاملا دخترانه باشه و هیچ مردی نباشه و محلی آزاد باشه واسه شادی دانش آموزان که انواع ورزش ها باشه که یه دانش آموز دختر بدونه میتونه مثه یه پسر در محیط سالم تفریح داشته باشه و قهقهه هاش رو به خیابون نیاره.واقعا چرا اینجوری نیست؟!!!

به نظر من باید به اون خانم گفت اگه مذهبی هستی ناشکری نباید داشته باشی و هم چنین حجاب و دور بودن از گناه به همه ی این تفریحات اولویت داره.

تواب-110;139126 نوشت:
سلام- بنده خدایی (خانمی) رو می شناسم که از جنسیت خودش رضایت نداره و مذهبی هست اما می گویند مونث بودن، من رو از خیلی مسائل محروم کرده. از مسائل ساده گرفته تا پیچیده تر. چند تا مثال می زنند می گویند: مثلا چرا آقایون می توونن راحت از امکانات ورزشی و فضای باز استفاده کنند اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا آقایون به راحتی می توونن با هم برند بیرون و تفریح اما ما خانم ها نمی توونیم؟ چرا اونا راحت تر از ما هستند؟؟ راستش من خودم فکر می کنم که احتمالا اصل مشکل این بنده خدا، شرایطی است که در جامعه ما الان وجود داره. اینکه مثلا امکانات رفاهی و ورزشی برای آقایون خیلی مهیا تر هست و خبف خانمی که به حجاب و دین خودش پایبند هست از خیلی امکانات تفریحی دور می افته. خیلی از اماکن عمومی واقعا توسط برخی افراد آلوده شده. در حالیکه این اماکن عمومی اند اما در عمل فقط یه گروه های خاص و ... می توونن با حضور در این مکان ها تفریح های خاص! خودش رو داشته باشند و استفاده (یا سوئ استفاده) کنند. حالا به من بگید چی کار باید کرد و چه کمک عملکردی (نه تئوری) میشه به این بنده خدا کرد. از همه دوستان که همفکری می کنند پیشاپیش سپاسگزارم

سلام
بهترین راه درخواست مصرانه از دولت است تا خواهران در فضاهای مناسب و دور از آقایان به ورزش و تفریح بپردازند چه اینکه ورزش و تفریح در سلامت جسم و روح مادران جامعه موثر خواهد بود
موفق باشید

سلام:Gol:

من هم به دوستان حق میدم و منکر محدودیتهای بیشماری که برای خانمها وجود داره نمیشم:ok:
اما دوستان عزیز چاره چیه؟:Gig:
اول باید با خودمون کنار بیایم و محدودیتهارو قبول کنیم چرا که خیلی از اقایون که این محدودیتهارو از لحاظ اجتماعی و شرعی ندارن باز هم به دلیل محدودیتهای مالی و یا مشغله زندگی نمیتونن خیلی از این ورزشارو که شما میگید انجام بدن.
پس محدودیت برای همه هست چه مرد و چه زن :ok:

و بحث دیگه اینکه قرار نیست ما تو این دنیا به هرچی که دلمون خواست برسیم که !!!
اولین هدف ما از اومدن به دنیا رسیدن به کماله . این چیزا که شما میگید حواشیه زندگیه و فرعیات که البته بازم میگم منکرشون نمیشم چون خودمم مثله شما به خیلی از ورزشا علاقه دارم که حالا یا به علت محدودیتهای عرفی و شرعی و یا محدودیتهای دیگه نمیتونم انجامش بدم

در احادیث داریم "الدنیا سجن والمومن"
اگه ما قبول داریم که افریده شدیم تا چند صباحی رو در این دنیا باشیم و خودمون رو مومن میدونیم پس طبق حدیث فوق ؛همونجوری که تو زندون خیلی محدودیت برای زندانی هست و ناچارا فرد زندانی اونو قبول میکنه ،ماهم باید قبولشون کنیم
در ضمن باید بگم که خیلی از این محدودیتها قابل رفع هستن همونطوری که دوست عزیزمون سرکار ستایش گفتن میشه دولت بودجه بزاره و این تفریحگاهارو ایجاد کنه .
اما به نظر شما چیزای مهمتر از این مثله بیکاری نیست که بشه بودجه رو اونجا خرج کرد؟
فکر نمیکنید نون شب از ورزش مهمتره؟خب باید ادم شکمش سیر باشه تا بره دنبال اینا؟یا نه؟

اما در یک کلام بهتره این دوستمون که فرمودید مذهبی هم هستن ازادی کامل و زندگی بدون محدودیت رو در اون دنیا منتظرش باشن چون این دنیا محل اسایش نیست و ما باید قبول کنیم محدودیتهارو تا حداقل ذهنمون و افکارمون اروم باشن و بی دغدغه.هرچند دغدغه های بزرگتر و خطیری تو زندگی هست که اینا توش گم میشه.
:Gol:

صلات;139243 نوشت:
در احادیث داریم "الدنیا سجن والمومن"

سلام

حدیثو به دوستتون بگویید

با معنویات اجینش کنید

احادیث امید بخش را بیابید و به او بگویید

فکر کنم خیرالبریه بتونند توی این زمینه کمکتون کنند:Gol:

نقل قول:

بعد یک سوال اساسی از سرکار خیر البریه:
بزرگوار برای نوجون 13 ساله که شاهد همه تفریح های برادرشه شما میخوای بگی حضرت مریم با عبادت به اونجا رسید؟
چه طور واسه یه دختر 13 ساله توضیح میدین که دخترم بشین عبادت کن تفریح نکن تا بری بهشت!!
اون الان و میبینه ، داره توی حالا زندگی میکنه ، نمیتونیم این جوری قانعش کنیم اون وقت نتیجش میشه که از اسلام بری میشه فکر میکنه چون یه دختره حق آزادی نداره فکر میکنه اسلام محدودیته نه مصونیت از حجابی که این آزادی رو ازش بگیره بدش میاد ، برداشت غلط میکنه از دستور های دین
این پیامد ها رو چه جوری توجیه میکنید؟با سلام

موضوع تربیت بسیار دقیق و ظریف است و همه دست ما و شما و در علم ما نیست ما باید وظیفه خود را طبق دستور انجام دهیم این است اساس مشکلات .

خدای متعال فرمود که شما عبادت منو بکن روزیت با من .

همینطور میتوانید تفریحات سالمی برای فرزندانتان مهیا کنید بستگی به اخلاق وسلیقه شما وفرزندتان دارد .

میشناسم دخترانی در سن دختر شما که بسیار متدین و نرمال در حال زندگی هستند چون از اول درست و صحیح با والدینشان تعامل داشته اند وساعتهای فراغت را در جوامع زنانه مثل جامعة القرآن و کانون .... با برنامه های متنوع وسازنده سپری میسازند ودر مقابل دخترانی که به مشکلات زیادی دچار شدند .

در خاتمه هم بگم که این قبیل بحثها بعلت وجود سلایق مختلف و عقاید متفاوت هیچگاه به نتیجه واحدی نمیرسد پس از همان اول تابع خالق حکیم باشیم .

بنام خدا

سلام

نه شور شور
نه بی نمک

همه ی زندگی
نوع زندگی
تفکرات
اعمال و رفتار
همه برمیگرده به دید ما نسبت به زندگی و هدف زندگی

برای نبود تفریح و امکانات جنسیت رو زیر سوال بردن کمی کوته فکری هست از نظر من
(باید بگم که من هم زمانی اینطوری فکر میکردم)
اما اگر همه ی زندگی رو توی تفریح خلاصه نکنیم باید بگم توی فقیرترین جا هم که زندگی کنی هنری ورزشی کتابی پارکی پیدا میشه برای تجدید قوا کردن

من خودم اصلا شرایط رفتن به کلاسهای ورزشی رو ندارم
ولی ورزش کردن رو توی خونه انجام میدم

مگه قراره 24 ساعت بچسبیم به تفریحو گردش که حالا پسرا میتونن ما نمیتونیم
نه جان من
دیدن یک فیلم
رفتن چند دقیقه به پارک (تازه من همین پارکم نمیتونم برم)
خوندن کتاب آشپزی هنر دستی (خلاقیت) اینا همش میشه تفریح
مهم اینه که به چه دیدی به تفریح نگاه کنیم

واقعا فکر میکنید ا
گر موتور سواری برای خانمها آزاد بشه الان دیگه هیچ مشکلی نیست و باید از جنسیتمون راضی باشیم؟؟؟
یه ذره بیشتر فکر کنیم که ما تفریح رو براب چه میخوایم

من شنیدم از دوستام که میگن شما خسته از دانشگاه میرید خونه
ولی ما تا لبخند بچمون رو میبینیم تمام خستگی از تنمون میره

دخترا ما خودمون باید روحیمونو قوی کنیم
خودمون باید طرز فکرمونو بالا ببریم
تا گرفتار مقایسه های بی مورد نشیم

دخترا زندگی نه فقط تفریحه نه فقط غیر تفریح
بدونیم از زندگی چی میخوایم تا همه چیز تعریف خاصی برای ما پیدا کنه

وسلام

در ضمن از دوستی که مبحث تغییر جنسیت رو مطرح کردن باید بخوام که وقتی در این مورد مطمئن نشیدن این مباحث رو مطرح نکنید
این بنده خدا ذره ای از علائم یک ترنس سکشوال رو نداره
این موضوع که شوخی نیست بعنوان یک فرض همینجوری مطرح کنید
ممنون

سلام
نظرات جالبی بیان شد.
شرایط امروز جامعه ما هم برای دختر خانم ها سخته و هم برای آقا پسر ها و هر کدوم به یک شکل.
پیشنهادات پارک بانوان و غیره زیاده و ابن که سرکار خیر البریه توصیه به زهد میکنند.
توصیه به تربیت صحیح و توجه به آخرت خوبه اما به نظر من برای من نوعی که هنوز مراحل کمال را طی نکردم خیلی سخت جلوه میکنه.
این تجربه شخصی منه که خیلی اوقات به کارم اومده،توی کودکی و سنین پایین تر از شنا در استخرهای خانوادگی تا اسکیت و اسکی و ... را میتونستم انجام بدهم اما کم کم این امکانات از ما گرفته شد ،اوایل برای همه سخته(بیایید واقعی فکر کنیم ما میتونیم شبیه به حضرت مریم (ع)باشیم اما نباید بیش از اندازه هم انتظار داشته باشیم)اما تربیت صحیح که سرکار خیر البریه اشاره کردن اینجا به کار میاد که من بزرگتر باید به کوچکترها که تازه به این شرایط واقع شدن کمک کنم باید ببرمش جایی که بتونه خودش را تخلیه کنه.
این شرایطیه که ما توش قرار گرفتیم و باید به دور از ناامیدی برخورد کنیم.
چقدر از امکاناتی که داریم استفاده میکینم که الآن غصه نداشته هامون را میخوریم؟خیلی اوقات شرایطی پیش میاد که میشه به دور از گناه شاد بود و تفریح کرد و غصه نخورد که نمیتوم اسکی کنم میتونم آخر شب که کسی نیست تو پارک با خانواده ام برم حسابی دل از عزا در بیارم و .. توی هر شرایطی که پیش میاد خوش بگذرونم.

خوب من فقط یه نکته رو بگم که 23 سالمه و اصلا بچه ندارم چه برسه به دختر 13 ساله!
فقط خواستم ببینم ایشون چه طور توجیه میکنند که خوب جوابم رو هم گرفتم
تا جایی هم که من شنیدم پیامبر فردی رو که فقط عبادت میکرد و کار نمیکرد تایید نفرمودن حالا چی شده خدا گفته به قول ایشون شما عبادت کنید من روزی میدم نمیدونم!!

مسیحا;139258 نوشت:


این شرایطیه که ما توش قرار گرفتیم و باید به دور از ناامیدی برخورد کنیم.
چقدر از امکاناتی که داریم استفاده میکینم که الآن غصه نداشته هامون را میخوریم؟خیلی اوقات شرایطی پیش میاد که میشه به دور از گناه شاد بود و تفریح کرد و غصه نخورد که نمیتوم اسکی کنم میتونم آخر شب که کسی نیست تو پارک با خانواده ام برم حسابی دل از عزا در بیارم و .. توی هر شرایطی که پیش میاد خوش بگذرونم.

خوب شما هم اصلا متوجه منظور من نشدین!
من گفتم اسکی نمیتونم دیگه کنم ولی یادم نمیاد گفته باشم نامیدم یا از اینکه دخترم ناراحتم یا خدایا چرا من دختر شدم!!!
من الان جای اسکی تنیس کار میکنم توی باشگاه مخصوص خانم ها
من فقط مثال زدم که به خاطر نبود امکانات ویژه خانم ها احتمال وجود چنین افکاری در بین دختر خانم ها هست نه اینکه من این افکارو دارم!
خیر بنده خیلی هم راضی هستم

birang;139257 نوشت:
در ضمن از دوستی که مبحث تغییر جنسیت رو مطرح کردن باید بخوام که وقتی در این مورد مطمئن نشیدن این مباحث رو مطرح نکنید
این بنده خدا ذره ای از علائم یک ترنس سکشوال رو نداره
این موضوع که شوخی نیست بعنوان یک فرض همینجوری مطرح کنید
ممنون

من گفتم که این مطلب فقط جهت اطلاع بده و باز هم تاکید میکنم . لطفا پست ها رو دقیق بخونین که دیگران رو محکوم نکنین

من روانشناس نیستم و در ثانی فکر نمیکنم با این توضیح مختصری هم که تواب داد حتی یه روانشناس هم بتونه اینو تشخیص بده.
و من هم که برای طرف نسخه نپیچیدم.
بازم تکرار میکنم مطلب من جهت اطلاع بوده و اگر مدیران تشخیص دادن که بده پاکش کنن.

گل مینا;139218 نوشت:
سلام

دوچرخه سواری و اسکیت و هم که ایشون فرمودن
اصلا اسب سواری که توصیه اسلام هست اونم همین وضع و داره
این از ورزش ها که خیلی هاشو نمیشه خانم ها انجام بدن
ا

گل مینای عزیز
تا جایی که من میدونم اسب سواری و دوچرخه برای خانمها ضرر داره و توی روایات برای آقایون توصیه شده.
بعضی شهرها هم که باشگاه برای اسکیت خانمها دارن.
اسکی هم که اشاره کردین به نظرم یک خانم میتونه لباس خیلی مناسب بپوشه و انجام بده.
اما این هم ورزش دیگه هست که خانم ها میتونن انجام بدهند که براشون مفید هست حالا چرا دقیقا این چند تا ورزش؟؟که مواردی هم که اشاره کردید پر از آسیب هستند برای خانمها.
من توی سنین پایین این 3 ورزش را تجربه کردم و کلی آسیب دیدم که هنوز هم جبران نشده و حتی اگر شرایطش بود انجام نمیدادم،در صورتی که برای یک آقا شاید اصلا این آسیب ها مهم نباشه.
خیلی تعصبی نگاه نکنیم،واقعا چیزهایی که شرایطش نیست خیلی هاشون هم ضررشون بیشتر از سودشون است.

مسیحا;139268 نوشت:
گل مینای عزیز
تا جایی که من میدونم اسب سواری و دوچرخه برای خانمها ضرر داره و توی روایات برای آقایون توصیه شده.
بعضی شهرها هم که باشگاه برای اسکیت خانمها دارن.
اسکی هم که اشاره کردین به نظرم یک خانم میتونه لباس خیلی مناسب بپوشه و انجام بده.
اما این هم ورزش دیگه هست که خانم ها میتونن انجام بدهند که براشون مفید هست حالا چرا دقیقا این چند تا ورزش؟؟که مواردی هم که اشاره کردید پر از آسیب هستند برای خانمها.
من توی سنین پایین این 3 ورزش را تجربه کردم و کلی آسیب دیدم که هنوز هم جبران نشده و حتی اگر شرایطش بود انجام نمیدادم،در صورتی که برای یک آقا شاید اصلا این آسیب ها مهم نباشه.
خیلی تعصبی نگاه نکنیم،واقعا چیزهایی که شرایطش نیست خیلی هاشون هم ضررشون بیشتر از سودشون است.

اتفاقا تعصبی در کار نیست من مخالف پیچیدن نسخه مورد علاقه خودمون واسه همه هستم
خودم به شخصه حرفه ای دوچرخه سواری میکنم ولی اسکیت بلد نیستم آسیب هم ندیدم از اسب هم میترسم واسه همین سراغش نرفتم! وگرنه بدم نمیومد تجربش کنم!
اتفاقا رزمی هم کار کردم!! خانم ها میتونن توی محیط سالم و درست هر ورزشی رو انجام بدن
من با نظر شما در مورد پوشیدن لباس مناسب و انجام اسکی در انظار عمومی مخالفم چون :
لباس اسکی مخصوصه با چادر نمیشه اسکی کرد
ورزش اسکی شامل حرکات خاص بدن میشه که جالب نیست یه دختر خانم توی عموم انجامش بده

مشكل جنسيت نيست كه از خدا ناراضي باشيم مشكل دين هم نيست چون كاملترينه ولي نگاه كل بشر به زن نگاه درستي نيست و اكثر ديد ابزاري به زن دارند.البته اين در بين مسلمانان نيست چون زنها حجاب دارند ولي فاجعه بدتري بين ما مسلمانان هست كه هركي دين را به ميل خودش تفسير ميكند البته منظورم علما نيست مردم عادي كه با افكارشون زنها را تحقير ميكنند خصوصا در كشوري مثل عربستان

سلام علیکم و رحمه الله جمیعا
از لطف تمام همراهان عزیز و همفکری در این زمینه کمال تشکر رو دارم.
نظرات رو تا اینجا مطالعه کردم.
البته این آخراش یه مقدار بحث داره موردی میشه و بحث اختلاف سلایق مطرح میشه. اما خب شاید خوب باشه... نمیدونم!

ترجیح می دم در مورد نظرات کمی فکر کنم و جمع بندی کنم. برای برخی مواردی که مطرح فرمودید، پاسخ دارم. اما بعد از جمع بندی عرض می کنم.

از نظر خودم، در یک جمله وجود تعادل بسیار لازمه و باید اصل باشه.

گل مینا;139264 نوشت:
خوب شما هم اصلا متوجه منظور من نشدین!
من گفتم اسکی نمیتونم دیگه کنم ولی یادم نمیاد گفته باشم نامیدم یا از اینکه دخترم ناراحتم یا خدایا چرا من دختر شدم!!!
من الان جای اسکی تنیس کار میکنم توی باشگاه مخصوص خانم ها
من فقط مثال زدم که به خاطر نبود امکانات ویژه خانم ها احتمال وجود چنین افکاری در بین دختر خانم ها هست نه اینکه من این افکارو دارم!
خیر بنده خیلی هم راضی هستم

من منظورم از ناامیدی اصلا شخص شما نبود،ببخشید اگر جسارت کردم.روی صحبت من کلی است نه شخص خاصی.
خوب شما روش درست را پیدا کردید و قطعا اگر اشخاص درست فکر کنند و باتوجه به نظراتی که سرکار خیر البریه دادند برای هیچ شخصی نباید این تفکرات ایجاد بشه چون آخرت ما خیلی مهم تر از زندگی 2 روزه دنیاست.
و به قول جناب کارشناس بزرگوار باید از دولت خاست که ترتیب اثری بدهند.
مثلا وقتی شخصی نماز نمیخونه ،یک دختر باید بگه که جامعه بده؟مثلا نماز خانه تمییز نبود یا جای نماز نبود و.. برای همه ی ما جا افتاده که باید توی هر شرایط نمازمون را بخونیم و اگر جایی شرایطش نباشه از دینمون و نعمتهایی که خدا داده گله نمیکینم.این شرایط هم اگر خوب نگاه کنیم میشه حلش کرد.

از اون موقع دارم به نظراتتون فکر می کنم.
راستش یه مقدار بحث رفت به سمت دفاع از جنسیت و این ها. به همین دلیل فکر می کنم که برادرا زیاد وارد بحث نشدند.
اما من فکر می کنم که این بحث (جدا از سوالی که من در ابتدا مطرح کردم که البته هنوز نمی دونم برای جوابش باید چی کار کنم) به سمت یه سری مسائل اصلی و بنیادین در نگرش ما بچه مذهبی ها به دین و خواسته های دین از ما سوق داده شده. که به نظرم خیلی مفیده. چه برای برادرا و چه خواهرا که یه بار بیایم با هم بشینیم ببینیم:
1- اصل ورزش رو که رد نمی کنه هیچ کسی. درسته؟
2- دین که فقط دعا و نماز نیست. درسته؟
3- آیا برای همون عبادت و دعا، نیاز به روحیه بالا نیست؟
4- آیا ورزش مانند غذا خوردن نمی توونه باعث آمادگی بدنی برای عبادت و ... بشه؟

** همین جا در مورد اون بنده خدا اضافه کنم که ایشون دقیقا به دلیل دیدگاه های اعتقادی و به دلیل اینکه رضای خدا رو در زندگیشون مد نظر دارند، سراغ خیلی مسائل نرفتند و برای حل مشکلشون در چهارچوب دین دنبال راه حل می گردند.
پس درست نیست که زود بحث بیماری های خاص (که البته درست است که مطرح کننده فرمودند که محض اطلاع بوده) مطرح بشه. بلکه قبل از هر بحث تدافعی به نظرم بهتره که موضوع رو واقع بینانه ببینیم و بگیم که چه باید کرد.

ضمنا من دولتم کجا بود، جناب حامد:Moteajeb!:

ضمنا یه سوال، فکر می کنم که این سوال به بخش مشاوره هم مربوط بشه. پس لطفا کارشناسان مربوطه در این مورد یاری کنند.
با تشکر

تواب-110;139315 نوشت:
1- اصل ورزش رو که رد نمی کنه هیچ کسی. درسته؟ 2- دین که فقط دعا و نماز نیست. درسته؟ 3- آیا برای همون عبادت و دعا، نیاز به روحیه بالا نیست؟ 4- آیا ورزش مانند غذا خوردن نمی توونه باعث آمادگی بدنی برای عبادت و ... بشه؟

بله درسته البته به نظر من

با سلام و احترام

و تشکر از کاربران پرتلاش سایت :Gol:

هنوز 16 ساعت نگذشته تاپیک پنج صفحه شده!!

هنوز وقت نکردم تمام نظرات رو بخونم، ان شاالله وقتی خوندم اگر نیازی بود منم نظرم رو میگم.

به دکتر حامی هم حتما اطلاع رسانی می کنم جهت پاسخ گویی.

موفق باشید

mkk1369;139215 نوشت:

سلام

پس اصفهانم داره:gig:

چه طوره ادرس بدیم خانم ها استفاده کنند

بله پيشنهاد خوبي هست.

اول شما بفرماييد.

هرچند فكر كنم تو اينا همه پست گم بشه.

مثلا يه تاپيك اگه ايجاد ميشد و مكانهاي تفريحي خانمها رو هركس تو شهرش ميزد خيلي خوب بود.

خیر البریه;139214 نوشت:

سلام

تصویبش با عقلا !

2*2=؟

نعمتهای خالص و بیکران بهشت و لذت ابدی = چند روزی دوچرخه سواری وخیابانگردی و خستگی و ایدز و ...

همچنین :

عذاب غیر قابل توصیف و ابدی = مخالفت با ولی نعمت .

واقعا متاسفم!!!!

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

بنده ميرم كنار

كم مونده تهمت هاي ديگه هم بهمون زده بشه....

با سلام:Gol:

ستايش;139182 نوشت:
با عرض معذرت بايد بگم حرفهاي سركار هدي هيچ ربطي به سوال گفته شده نداشت و هيچ كمكي هم به اون خانم و امثال ايشون نميكنه. واين تهمتي بيش نبود كه به اون خانم زده شد(كوته فكري).

ببخشید پس تنها حرفی که به این خانم و امثال ایشون میتوان زد تغییر جنسیت است!!!


بله این کوته فکری نیست که صبح تا شب بشینیم از خلقت خودمون گلایه کنیم چرا؟؟؟!!

چون فضای باز ورزشی نداریم!!!!

ستايش;139182 نوشت:
پسر ميتونه داخل كوچه دوچرخه سواري كنه،اسكيت سوار بشه،با دوستاش فوتبال بازي كنه ،بعضي وقتها يواشكي موتور يا ماشين پدرش رو برداره بادوستاش بره بيرون و خيلي كارهاي ديگه. حالا خواهرش به نظرتون بايد چه كار كنه؟؟ صبح تا شب بشينه تو خونه رفت و امد برادرش رو نگاه كنه. حالا مياد به مادرش ميگه چرا من نميتونم كارهاي برادرم رو انجام بدم. مادرشم اگه طرز فكر شما رو داشته باشه ميگه: برو ماري كوري رو ببين با چه وضعيتي تونست نوبل رو بگيره برو خدا روشكر كن چشم و گوش ودست پا داري!!!!!

نه سرکار ستایش


مادرش باید بگه چشمات دربیاد میخواستی پسر باشی!!!!:Narahat az:

ستايش;139182 نوشت:
برو ماري كوري رو ببين با چه وضعيتي تونست نوبل رو بگيره برو خدا روشكر كن چشم و گوش ودست پا داري!!!!! بعد با اين حرفها تازه ميخوايم بچه هامون از اسلام زده نشند.

اگر کسی قرار است با این حرف ها

(که اصلا هیچ ربطی به اسلام ندارد) از اسلام زده شود همان بهتر که زده شود!
ماری کوری چه ربطی به اسلام داره که با این مثال بخوایم بچه رو اسلام زده کنیم؟؟؟!!!
من که گفتم اگر مذهبی هستند به یک شیوه مثال بزنند اگر نیستند به یک شیوه ی دیگر!!!

سرکار ستایش شما که حرف هاتون به تاپیک ربط داره بفرمایید که چگونه با این خانم باید برخورد کرد؟؟!!!

من باز هم میگم محدودیت ها بسیار است اما اگر کمی دیدمان را وسیع کنیم میبینیم خانم ها با محدودیت های بسیار هم توانستند به درجات بالا برسند (توجه کنید درجات بالا نه راحتی و آزادی بسیار!!!)

نقل قول:
[=&quot]ک نکته ی دیگر که میخواستم بهش اشاره کنم این بود که[=&quot]از یک خانمی که در قسمت پا مشکل داشت و به زحمت راه میرفت پرسیدند تا حالا شده بخوای بدوی؟؟[=&quot]ایشون جواب دادند گاهی اوقات واسه دویدن دلم تنگ میشه[=&quot]بعد به خودم میگم حالا اونایی که میدون به کجا رسیدند که من بخوام برسم[=&quot]!!!
سرکار ستایش مثال من را مسخره کردین درحالی که اگر یکم روش تامل میکردین میفهمیدین این خانم اندیششون وسعت داره...
چرا؟؟؟!!
چون میدونه هیچ وقت نمیتونه بدود و بجای اینکه همه ی عمرش را در حسرت دویدن بسوزاند برای خودش دلیل قشنگی پیدا کرده که با آن کنار بیاد...

من قصدم از مثال زدن بانوان بزرگ این بود که این خانم هم سعی کنه حتی اگه امکاناتش کمه به درجات بالا بیاندیشد حتی اگر قرار باشه تک بدرخشه
با حسرت خوردن مسائل پیش پا افتاده که در حال حاضر هیچ کاری نمیشه کرد چه مشکلی حل میشه؟؟؟!!!

سلامممممم بر هدي عزيزمممم

حالا چرا اينقدر ناراحت و عصباني هستيد!!!!!!!!!:Moteajeb!:

نفس عميق بكشيد

يك ليوان اب سرد هم نوش جان كنيد.

اهان الان خوب شد.

اولا من هيچ وقت از خلقت خودم گلايه نكردم و نميكنم .

دوما:اين حرف از شما بعيد است!!!

hedi;139395 نوشت:

نه سرکار ستایش
مادرش باید بگه چشمات دربیاد میخواستی پسر باشی!!!!:Narahat az:

اگر کسی قرار است با این حرف ها از اسلام زده شود همان بهتر که زده شود!

يك بار ديگر مطلب بالاييتان رو مطالعه كنيد لطفا.

گرفتين چه حرف بدي بود.

خوب خدا رو شكر.

hedi;139395 نوشت:
سرکار ستایش مثال من را مسخره کردین

چرا حرف در ميارين من كجا مثال شما رو مسخره كردم!!!

حرف اول و اخر من اين بود:

جامعه و دولت بايد دست به كار بشه و براي خانمها امكانات بيشتري درست كنه.

به جاي اينكه در كوچه و خيابان دختراي بد حجاب رو بگيره و.....

nakisa;139267 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : Birang در ضمن از دوستی که مبحث تغییر جنسیت رو مطرح کردن باید بخوام که وقتی در این مورد مطمئن نشیدن این مباحث رو مطرح نکنید این بنده خدا ذره ای از علائم یک ترنس سکشوال رو نداره این موضوع که شوخی نیست بعنوان یک فرض همینجوری مطرح کنید ممنون من گفتم که این مطلب فقط جهت اطلاع بده و باز هم تاکید میکنم . لطفا پست ها رو دقیق بخونین که دیگران رو محکوم نکنین من روانشناس نیستم و در ثانی فکر نمیکنم با این توضیح مختصری هم که تواب داد حتی یه روانشناس هم بتونه اینو تشخیص بده. و من هم که برای طرف نسخه نپیچیدم. بازم تکرار میکنم مطلب من جهت اطلاع بوده و اگر مدیران تشخیص دادن که بده پاکش کنن.

سلام
قبل از پرداختن به بحث من يك نكته را خدمت دوستان عرض كنم
در اختلالات جنسي مباحثي قابل توجه است:
1- هموسكچواليته: هم جنس گرايي( از جنسيت خود فراري نيست)

2- ترنس سكچواليته: تمايل به جنس مخالف خود شدن( دگر جنس خواهي يا پنداري) و فرار از جنس خود - (اختلال هويت جنسي)

موضوع قفل شده است