ملاک های انتخاب همسر (2) ویژه آقایون

تب‌های اولیه

182 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

قدس شریف;277655 نوشت:
فقط "عمل به قرآن کریم به طریق اولی"

به نظرمن خیلی کلی گفتید.چون هرکس توی ریزه کاریهای زندگی یه برداشت خاصی از مفاهیم قرآنی داره که مختص به خودشه!مثلا برای حجاب یکی طبق آیه ای که میگه زنان پیغمبر باید تو خونه بشینن معتقد به خونه نشینی زن هستن ولی یکی هم میگه تو قرآن گفته شده زینت های آشکار اشکالی ندارن که پیدا باشن در مقابل نامحرم مثل انگشتر وسرمه.
پس برداشت هرکس متفاوته.

هست هستی;277675 نوشت:
به نظرمن خیلی کلی گفتید.چون هرکس توی ریزه کاریهای زندگی یه برداشت خاصی از مفاهیم قرآنی داره که مختص به خودشه!مثلا برای حجاب یکی طبق آیه ای که میگه زنان پیغمبر باید تو خونه بشینن معتقد به خونه نشینی زن هستن ولی یکی هم میگه تو قرآن گفته شده زینت های آشکار اشکالی ندارن که پیدا باشن در مقابل نامحرم مثل انگشتر وسرمه.
پس برداشت هرکس متفاوته.

همینا که گفتین رعایت کنند خوب ولی نمیدونم چطوری برداشت بدحجابی و رعایت نکردن شئون اسلامی خیلی از خانم ها و دختر خانم ها میکنند از آیات وروایات و حتی نمیشه بهشون تذکر داد چون بشدت واکنش ارتجاعی میدن///////////

سلام به همه دوستان . ملاك هاي خيلي زيادي براي ازدواج هست اما واسه من مهمتريناش اينا هستن .

ملاك هاي من براي ازدواج بيشتر به اخلاق برميگرده .
دوست دارم كسي و كه انتخاب ميكنم اول از همه صداقت داشته باشه و در مرحله دوم متعهد باشه . تعهد تو زندگي مشترك خيلي مهمه . در ادامه ..
- با ايمان باشه . حتما نميخوام خيلي خيلي مقيد باشه اما اگه باشه هم بدم نمياد .
- مهربون باشه .
- تحصيل كرده باشه ( منظورم اين نيست كه حتما مدرك عالي داشته باشه چون خيليا مدرك دارن اما درك ندارن )
- همونطوري كه من دوسش دارم اونم دوسم داشته باشه .

- از لحاظ ظاهري هم خوب باشه جوري كه به دلم بشينه .
- اگه چادري باشه كه چه بهتر

ديگه از لحاظ سطح خانوادگي و فرهنگي و ... در يه سطح باشيم .

در كل يه زن وفادار و پاك دامن .

هست هستی;277675 نوشت:
به نظرمن خیلی کلی گفتید.

طلوع1;277673 نوشت:
سلام ببخشید بیشتر توضیح می دهید.

اگه فقط اطاعت عام از قرآن کریم بود نمی گفتم به طریق اولی. یعنی اینکه قرآن کریم رو بنحو احسن اطاعت کنه. میدونید که خیلی از آیات قرآن کریم راهی شرعی رو جلوی پای ما قرار میدن پس از اون می فرمایند که این یکی بهتر است. بطور مثال(که ربطی به این تاپیک نداره اما اطاعت بنحو احسن از قرآن رو روشن میکنه) :
"اين [ازدواج با كنيزان] براى كسى از شماست كه از آلايش گناه بيم دارد و صبر كردن براى شما بهتر است و خداوند آمرزنده مهربان است"
در این آیه هم میتوان ازدواج کرد وهم میتوان صبر نمود ولی کسی که معتقد به اطاعت احسن قرآن کریم هست مطمئنا صبوری پیشه میکند که برای او بهتر است.

منظور وقتی قرآن کریم میفرماید تمام زندگی تو مال خدا باشد و وقتی میفرماید تنها هدف زندگی تو عبادت است و یا میفرماید که تنها به شوهرانشان نظر کنند و نامحرم نشناسند عمل کند. یا روشنترش کنم دوس دارم پوشیه بزنه رو صورتش. نه بخاطر اینکه بد دلما. تنها بخاطر اینکه در اجرای احسن هیچ دستوری از قرآن کریم به دریغ نمیکنه و چیزی که خدا فقط خدا بیشتر دوست داره رو عمل کنه و آیه ای که میفرماید "به ملامت دیگران توجه نکنید" رو سرلوحه زندگیش قرار بده.

خیلی از ملاک ها با ملاقات اول قابل فهمه و نیاز نیس حتما شش ماه با هم بود اگر یه خانمی که مساله های مهمی که واسه تو مهمه واسش مهم نباشه پس قابل اعتماد واسه زندگی نیس حالا هر چقدر زیبا باشه
به همون اندازه که مثلا نماز رو نمی خونه در صورتی که خودش رو مسلمون می دونه و یا به همون اندازه که عکس های بدون حجاب می ذاره به همون اندازه هم قابل اعتماد به زندگی نیس
قشنگی و زیبایی نباید از اولویت زندگی باشه
کوتاه اومدن خیلی چیز زیبایه ولی خیلی از ما یاد نگرفتیم
ازدواج یه امر خیلی حساسه همین طوری واردش نباید شد
با چهار تا جمله احساسی و چهار تا خواب دیدن و چهار تا تصویر سازی نباید زندگی اینده رو خراب کرد
خیلی از اقایون از زندگیشون پشیمونن چون ظاهر رو دیدن
امار طلاق رو ببینین تو تهران و البرز از هر سه ازدواج یک طلاق و این امر ادامه داره و داره بیشتر می شه
پس معلومه خیلی از ملاک های ظاهری اشتباهه

heyran;213846 نوشت:
1- عاقل باشد
2- با اخلاق باشد
3-مومنه با بصیرت باشه(شیعه علی باشه نه شیعه نام علی.هر چهمذهبی تر بهتر)
4- محجبه،متین،سنگین و بساز باشه
5- روحیه انقلابی داشته باشه و درد دین
6- ظاهرشم در حد خودم (ترجیح میدم خیلی زیبا نباشه فقط به دل من بشینه)

تحصیالاتشم حوزوی باشه خیلی خیلی بهتره

نقل قول:
ملاک های انتخاب همسر (2) ویژه آقایون
سلام

ملاک های مورد نظر من و بیشتر آقایون :

من دوست دارم همسر آینده ام
1-مهربون و صبور باشد

2-در برابر سختی ها همانند کوه مقاومت نشان دهد و اعتراض نکند
3-
اخلاقش خوب باشه و زیاد قدقد نکنه!
4-غذا زیاد نخوره... اما غذا زیاد بپزه
5-من زنی که لاغر باشه رو دوست ندارم ...البته نه اینکه خپلو باشه...فقط نی قیلون نباشه.
6-حرف زیاد نزنه چون دندوناش خراب میشه من خوشم نمیاد!
7-درس خون باشه تا بچه هام خودشون درسشون بخونن
8-اجتماعی باشه اما نه اونطور که تو خونه همه سرک بکشه
9-حجاب خودشو کاملا رعایت کنه حتی چشم هاشم نباید معلوم باشه!...وگرنــــــــــــه...!
10-حتما باید بره نون بگیره... چون من
از نونوایی خوشم نمیاد!
11-باباش پول دارم باشه که نور علی النور میشه
12-مسافرتی باشه...یعنی اگه گفتم بریم یه جایی نگه من حوصله ندارم و اینا...
و.........

کلا وقتی پاش میوفته هیچ کس به معیاراش پایبند نیست

دوستان گل
حالا این ملاکهایی که گفتین رو واقعا خودتون در مقابل عکس بهش پایبند هستین
یعنی کسی که میگه با تقوا باشه آیا دوست عزیز خودتون واقعا آدم با تقوایی هستین که دنبال همچین فردی میگردین
یا مثل مثالهای دیگه نگاه نکردن به نامحرم ،خوش اخلاقی ، نداشتن رابطه و غیره
آخه یه بنده خدایی میشناختم میگفت خدا کنه یه زن پاک دامن نصیبم بشه در صورتی که این آقا کمترین خلافش رابطه نا مشروع با زنهای متاهل بود
واقعا برادران و خواهران گرامی چقدر به درخواستامون پایبندیم ؟!!!!

[="Arial"][="DarkOrchid"]سلام
خیلی از دوستام می گن تو با این شوخ طبعی هات
بری خوستگاری دختره وقتی با تو می خواد تنهایی صحبت کنه
از خنده غش می کنه!!!!:Gig:
راست می گن خوب ... ما دست از شوخیامون بر نمی داریم :Gig:

حالا اینا رو ولش کنین

صاف و ساده بهش می گم
می خوام مثل همسر شهدا باشه
صبور و شجاع و خالص

کتاب خاک های نرم کوشک رو می گم بخونه و خوب فکر کنه
ما انگشت کوچیکه شهید برونسی هم نمی شیم
ولی خوب چیکار کنیم
آدمی که عاشق شهداس
کاریش نمی شه کرد باید همدمشم مثل همسر شهدا باشه
شاید در کنار هم
بتونیم ضعف های هم رو پوشش بدیم

کم هم نیستن در شهر ما
دختران باصفایی که
به شوخی به دوستان عرض می کنیم
یعنی یکی از همینا نصیب ما نمیشه
و دوستانی که
لطف داری سر مزار برادر شهیدمان
سر مزار شهدای باصفایی همچون برونسی و کاوه
رو به مزار شهید کرده و می گویند:
این نوکر شما
زن می خواد
پیدا کنید براش
و ما اخم کرده
به رفقا نگاه می کنیم و گوییم: ما خودمون قبلا" گفته ایم
شما نمی خواد گوشزد کنید
هر وقت وقتش بشه
خدا درست می کنه

ان شاءالله همه دختران مثل همسران شهدا
و مثل حضرت زینب سلام الله علیها
باشند
این روزها به زنان با این ویژگی ها خیلی اجتماع نیاز دارد
چون می گن
از دامن زن مرد به معراج می رود
پشت هر مرد موفقی یه زن درجه یک بوده
اگرم شهیدی زن نداشته
مادر خوبی داشته

الهی یکی از همون خوباشو نصیب ما کن
ما آدم بشیم

الهی آمین:khaneh:[/]

عزرائیل;277855 نوشت:
سلام

ملاک های مورد نظر من و بیشتر آقایون :

من دوست دارم همسر آینده ام
1-مهربون و صبور باشد
2-در برابر سختی ها همانند کوه مقاومت نشان دهد و اعتراض نکند
3- اخلاقش خوب باشه و زیاد قدقد نکنه!
4-غذا زیاد نخوره... اما غذا زیاد بپزه
5-من زنی که لاغر باشه رو دوست ندارم ...البته نه اینکه خپلو باشه...فقط نی قیلون نباشه.
6-حرف زیاد نزنه چون دندوناش خراب میشه من خوشم نمیاد!
7-درس خون باشه تا بچه هام خودشون درسشون بخونن
8-اجتماعی باشه اما نه اونطور که تو خونه همه سرک بکشه
9-حجاب خودشو کاملا رعایت کنه حتی چشم هاشم نباید معلوم باشه!...وگرنــــــــــــه...!
10-حتما باید بره نون بگیره... چون من از نونوایی خوشم نمیاد!
11-باباش پول دارم باشه که نور علی النور میشه
12-مسافرتی باشه...یعنی اگه گفتم بریم یه جایی نگه من حوصله ندارم و اینا...
و.........

دوست عزیز شما مطمئن هستین که دنبال همسر میگردین ؟!!!!:Gig:

عزرائیل;277855 نوشت:
-حجاب خودشو کاملا رعایت کنه حتی چشم هاشم نباید معلوم باشه!...وگرنــــــــــــه...! 10-حتما باید بره نون بگیره... چون من از نونوایی خوشم نمیاد!

یه سوال شما یه خانوم محجبه رو به نونوایی که خانومایی که حجاب درستی هم ندارن حاضر نیستن برن میفرستید؟ مگه بایه ربات قابل برنامه ریزی میخوی ازدواج کنی؟

زنان ایرانی (اکثرا) با کل زنای دنیا متفاوتن
چرا؟می تونیم از جراحی زیبایی این امرو ببینیم که متاسفانه تو دنیا رتبه یک رو داریم
یعنی زنان ایرانی (همه رو نمی گم) از خودشون (صورتشون) هم راضی نیستن چه برسه به اینکه بخوان با کسی دیگه راضی باشن
زمانی یه زن قابل اعتماد برای زندگی است که(البته مومن بودن و نماز خون و... اینا اصل کاره)
یک:از خودش راضی باشه یعنی دارای یه ارامش باشه یعنی حسادت به دیگری نداشته باشه
دو:هنر گفت و گو و کوتاه اومدن و صد البته انعطاف پذیری رو بلد باشه نه اینکه فقط دنبال اهداف خودش باشه
سه:بازم بگم؟ اگر یه خانمی پیدا شد دو مورد مهم بالا رو داشت بقیشو هم می گم
البته می دونم خیلی از این جور خانم ها هست ولی نایابن
یا علی

سلام

نقل قول:
یه سوال شما یه خانوم محجبه رو به نونوایی که خانومایی که حجاب درستی هم ندارن حاضر نیستن برن میفرستید؟ مگه بایه ربات قابل برنامه ریزی میخوی ازدواج کنی؟

ایشون مورد 2 و 10هشون یه جورایی به هم ربط پیدا میکنه

خیلی جالبه ! ... من تا الان پست هایی ( البته محدود پست ها )که به هر شکلی ربط به خانوما پیدا کرده و بهشون برخورد داشتم , خودم و خانم ها رو تو چشم اقایون این شکلی دیدم : :natars:

[SPOILER] :Nishkhand: [/SPOILER]
البته این که فقط یه شوخی بود .
ولی واقعیت اینه که رسیدن به کسی که کامل باشه ( حالا توی هر زمینه ای که مدنظر است )نیاز به این داره تا اول خود شما کامل بشید و بعد هم با توکل به خداوند انشاا... به خواستتون برسید .

سلام
1.خوشگل و خوش هیکل
2.خوش اخلاق
3.مهربان
4.با ایمان
[spoiler]البته منظورم از خوشگلی ,با ارایش نیست .یعنی کسی که زیبایی خدادادی داره.[/spoiler]

از نظر فیزیکی مومن و محجبه باشه و از نظر اخلاقی با حال باشه و غر غر نکنه

shafiai;310520 نوشت:
فیزیکی مومن و محجبه باشه

با سلام

به نظر شما ايمان فيزيكيه؟؟!

اول خوشگل باشه بعدشم مومن. فرقی نمیکنه کدوم اول باشه مهم اینه که خوشگل+مومن باشه(چون قراره با همین یه زن دائم تا آخر عمر سر کنیم دیگه:Ghamgin:)

مسافر زمان;282310 نوشت:
زنان ایرانی (اکثرا) با کل زنای دنیا متفاوتن
چرا؟می تونیم از جراحی زیبایی این امرو ببینیم که متاسفانه تو دنیا رتبه یک رو داریم
یعنی زنان ایرانی (همه رو نمی گم) از خودشون (صورتشون) هم راضی نیستن چه برسه به اینکه بخوان با کسی دیگه راضی باشن
زمانی یه زن قابل اعتماد برای زندگی است که(البته مومن بودن و نماز خون و... اینا اصل کاره)
یک:از خودش راضی باشه یعنی دارای یه ارامش باشه یعنی حسادت به دیگری نداشته باشه
دو:هنر گفت و گو و کوتاه اومدن و صد البته انعطاف پذیری رو بلد باشه نه اینکه فقط دنبال اهداف خودش باشه
سه:بازم بگم؟ اگر یه خانمی پیدا شد دو مورد مهم بالا رو داشت بقیشو هم می گم
البته می دونم خیلی از این جور خانم ها هست ولی نایابن
یا علی

سلام اقای مسافر زمان

حالا چرا تعارف کردین!
به برکی راحت و با صراحت می گفتین خانوم ها خوبش کم پیدا میشه دیگه.
اخه مگه میشه همه شون فرشته باشن!
یعنی باید بخاطر یه چند تا عییب گذاشتشون کنار؟؟!
منظورتون رو کاملا متوجه شدم اما واقعا جوری نوشتین که انگار خانوم ها یه عالمه عیب و ایراد دارن.و اقایون همه بهترین هستند .و ایرادی بهشون وارد نیست.
خوبه !
ماهم بریم تو صفحه مون 2 تا شرط بنویسیم بعد بگیم چون کمتر اقایی این شرایط رو دارن ... .. .
کمی هم چاشنی شوخی بهش زدم .امیدوارم به دل نگیرین.
علی یارتون.

عاشورایی;310581 نوشت:
اول خوشگل باشه بعدشم مومن. فرقی نمیکنه کدوم اول باشه مهم اینه که خوشگل+مومن باشه(چون قراره با همین یه زن دائم تا آخر عمر سر کنیم دیگه:ghamgin:)

ببخشید کسی شما رو مجبور به ازدواج می کنه؟
یجور گفتین باید تا اخر عمر سر کنیم انگار مجبورین.!!!!!

سلام به همه ی دوستان اسک دین

دوستانی که این صفحه متخصشونه لطفا با انصاف و با وجدان جواب بدن:

اگر همسرتون از لحاظ قیافه و یا به قول یکی از دوستان در اینجا؛ از لحاظ فیزیکی متوسط و پایین متوسط باشه، ایا بخاطر ایمانش قبولش دارین؟
اکثرا ایمان رو اولویت قرار دادن و یه عده هم همین ویژگی رو.
می خوام امار این 2 گروه رو دربیاریم.

fagatbakhodabash;310597 نوشت:

اگر همسرتون از لحاظ قیافه و یا به قول یکی از دوستان در اینجا؛ از لحاظ فیزیکی متوسط و پایین متوسط باشه، ایا بخاطر ایمانش قبولش دارین؟

به نام خدا.

ما که همسر نداریم فعلا ( تازه ، میخوایم تحصیلاتمون رو هم ادامه بدیم :khandeh!:)

ولی انصافا ، وجدانا ، آره. چون آدم نباید از ظاهر همسرش انتظار 20 داشته باشه در حالی که خودش 10 هست.

با آرزوی موفقیت ، ستایشگر :Gol:

fagatbakhodabash
شما اداره آمار کار میکنی؟؟؟

نظر من خوشگلی+ایمان

چون زن مهمترین خصیصه اش زیباییه و انسان مهمترین خصیصه اش ایمان جمع این دوتا یه چیزی میشه که بتونیم تا آخر عمر تحملش کنیم...

خانمممم نه نه آقای ستایشگر:
وایشا یعنی من که نمره قیافم بیسته باید انتظارم بالاتر بره؟

fagatbakhodabash;310582 نوشت:
سلام اقای مسافر زمان

حالا چرا تعارف کردین!
به برکی راحت و با صراحت می گفتین خانوم ها خوبش کم پیدا میشه دیگه.
اخه مگه میشه همه شون فرشته باشن!
یعنی باید بخاطر یه چند تا عییب گذاشتشون کنار؟؟!
منظورتون رو کاملا متوجه شدم اما واقعا جوری نوشتین که انگار خانوم ها یه عالمه عیب و ایراد دارن.و اقایون همه بهترین هستند .و ایرادی بهشون وارد نیست.
خوبه !
ماهم بریم تو صفحه مون 2 تا شرط بنویسیم بعد بگیم چون کمتر اقایی این شرایط رو دارن ... .. .
کمی هم چاشنی شوخی بهش زدم .امیدوارم به دل نگیرین.
علی یارتون.

سلام نه بابا واسه چی به دل بگیرم

ولی واقعیت رو نمیشه پنهان کرد یه زمانی می گفتن بابا کو پسر خوب حالا باید بگیم بابا پسر خوب هست کجا دختر خوب
ببینین بنظر من بنیه فرد و تربیت فرد و مال حلال خیلی تاثییر داره یه دختر خیلی سریع عوض می شه یعنی ذاتش اینطوریه اگر یه راهنما و مراقب مثل پدر و مادر نباشه زود مثل محیط می شن
الان هم توقعاتشون که البته اکثرا بخاطر صدا و سیما هست بالا رفته امار عمل جراحی زیبایی خصوصا بینی هم تو دنیا اولیم یعنی اینکه اکثرا از خودشون راضی نیستن
اصلا از موارد اصلی اعتماد به نفس راضی بودن از خود هست
ولی باور بفرمایید دختر خوب و با حیا و خوش اخلاق و کم توقع کم شده
حتی اعتقادات هم کم شده مثلا تو دانشگاه موقع نماز جماعت همه پسرا ساکت ولی دختر حتی حرمت خدا رو هم رعایت نمی کردن و همش سروصدا حاج اقا هم گفت ساکت باشین ولی کسی گوش نداد این همیشه هستا
ولی بازم هست دیگه واقعا دختر خوب هست
در مورد عیب اگر ظاهر منظوره این عیب نیس هر کسی زیبایی خودشو داره ولی اگر منظور عیب باطنیه قضیش فرق داره
یا علی

من به عمرم اقایی ندیده بودم که بخاطر سنت مجبور به ازدواج باشه!!!
پس این همه اقا بخاطر سنت اجباری ازدواج می کنند؟
جالب شد.

به نام علی اعلی

سلام به همه بزرگواران

لطفا به عنوان تاپیک دقت کنید و متناسب با همون موضوع پست ارسال کنید

خواهشا به ما رحم کنید اینقدر ما رو مجبور به کاری که بر خلاف میل باطنی مون هست نکنید.:ok:

خدا خیرتون بده

یا علی

نه شاید به خاطر یه چیز دیگه... امامن فقط فقط فقط فقط فقط بخاطر سنت ازدواج میکنم

به نام خدا.

سلام بر جناب حاج علی عزیز.

من به عنوان شروع کننده بحث معذرت میخوام. میخواستم یکم از فضای جدی در بیاد ، کار بیخ پیدا کرد. حق با شماست.

[SPOILER]
یکی نیست به من بگه آخه تو که نمیخوای زن بگیری ، چرا میای آشوب به پا میکنی؟
[/SPOILER]

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

مسافر زمان;310602 نوشت:
سلام نه بابا واسه چی به دل بگیرم

ولی واقعیت رو نمیشه پنهان کرد یه زمانی می گفتن بابا کو پسر خوب حالا باید بگیم بابا پسر خوب هست کجا دختر خوب
ببینین بنظر من بنیه فرد و تربیت فرد و مال حلال خیلی تاثییر داره یه دختر خیلی سریع عوض می شه یعنی ذاتش اینطوریه اگر یه راهنما و مراقب مثل پدر و مادر نباشه زود مثل محیط می شن
الان هم توقعاتشون که البته اکثرا بخاطر صدا و سیما هست بالا رفته امار عمل جراحی زیبایی خصوصا بینی هم تو دنیا اولیم یعنی اینکه اکثرا از خودشون راضی نیستن
اصلا از موارد اصلی اعتماد به نفس راضی بودن از خود هست
ولی باور بفرمایید دختر خوب و با حیا و خوش اخلاق و کم توقع کم شده
حتی اعتقادات هم کم شده مثلا تو دانشگاه موقع نماز جماعت همه پسرا ساکت ولی دختر حتی حرمت خدا رو هم رعایت نمی کردن و همش سروصدا حاج اقا هم گفت ساکت باشین ولی کسی گوش نداد این همیشه هستا
ولی بازم هست دیگه واقعا دختر خوب هست
در مورد عیب اگر ظاهر منظوره این عیب نیس هر کسی زیبایی خودشو داره ولی اگر منظور عیب باطنیه قضیش فرق داره
یا علی

واقعا شما دیگه دخترا رو خیلی دست پایین حساب می کنین ها!!!
در هر قشری در هر سنی در هر گروهی هم خوب هست هم بد.که مطمنا به این اکثرا معتقدند.
شما فکر می کنین الان همه ی اقایون عوض نشدند و همه بهترین اند؟
خیلی خوب فکر نمی کنین.
بهتره همین جا تموم بشه چون هیچ چی نشده لقب هم بهم دادن..
ولی باور کنین هستن دختر های خ خودساخته که بهترین اند.
علی یارتون

fagatbakhodabash;310597 نوشت:

یه چیزی بهتون بگم
اکثر پسرا حتی اونایی که عمری در ارتباط با جنس مخالف بودن در اخر می رن سراغ دختری که با حیا و با ایمان باشه حالا اگر دختر مومن بتونه بر احساسش غلبه کنه و با عقل تصمیم بگیره مطمعنا جوابش خیر خواهد بود
نظر خود من زیبایی و قشنگی جز اولویت های اخره نه اینکه هیچ هیچا ولی با حیا ایمان قوی خدایی بودن قانع بودن اخلاق نیکو صبر کردن و حسادت نداشتن خیلی مهمتره

متطهرین;310606 نوشت:
نه شاید به خاطر یه چیز دیگه... امامن فقط فقط فقط فقط فقط بخاطر سنت ازدواج میکنم

بعدا معلوم میشه.
فقط لطفا اگر رفتین خواستگاری ، این نکته حتما به عروس خانوم متذکر بشین که برا سنت هستش که قراره باهاش ازدواج کنین.
بیچاره بعدا ممکنه بفهمه ، مثل سنت هم طلاق رو بگیره.

fagatbakhodabash;310611 نوشت:
بعدا معلوم میشه.
فقط لطفا اگر رفتین خواستگاری ، این نکته حتما به عروس خانوم متذکر بشین که برا سنت هستش که قراره باهاش ازدواج کنین.
بیچاره بعدا ممکنه بفهمه ، مثل سنت هم طلاق رو بگیره.
بخدا دوبار رفتم خواستگاری و اولین چیزی که گفتمم همین بوده که هدفم از تزویج سنت نبویه. یه بار که دختره خیلی بابایی بود خوشم نیمد دومیم که رنگ پوستش گندمی بود بدم اومد!

حاج علی;310605 نوشت:

به نام علی اعلی

سلام به همه بزرگواران

لطفا به عنوان تاپیک دقت کنید و متناسب با همون موضوع پست ارسال کنید

خواهشا به ما رحم کنید اینقدر ما رو مجبور به کاری که بر خلاف میل باطنی مون هست نکنید.:ok:

خدا خیرتون بده

یا علی

منم عذر می خوام اقای حاج علی.
خودم روی چنین مسایلی حساسم ولی نمیدونم چی شد که خارج از گود شدیم.
اخه از بس چیزهای جالبی ننوشتن.رسما غیر مستقیم توهین می کنند.
بازم ممعذرت
علی یارتون.

سلام
فکر میکنم گفتن ملاک های جزییاتی خیلی خوب نباشه،ممکنه خانم مجردی بیاد بخونه و بگه ااااا این ملاک ها همونه که من برای همسر آینده ام میخوام و.....کمی اذیت میشه..
در مقابل تاپیکی که راجب ملاک های خانم ها هست هم این اتفاق برای آقایون می افته
در یک کلام:بازی با دل های همدیگه است،خصوصا الان که شرایط ازدواج برای هر دو طرف سخت شده و اکثرا خواستار یک مورد مناسب هستند..از مدیر این بخش استدعا دارم نکته ای رو که عرض کردم به مدیریت سایت انتقال بدهند...
یک نکته کلی راجب ملاک ها این است که اگر کسی بخواهد با ملاک های خودش ازدواج کند معمولا،غالبا خوشبخت نخواهد شد،بلکه ملاک ها باید بر اساس قرآن و نظام ولایی باشد... والسلام...
در غیر این صورت هر چقدر هم مریخی یا ونوسی باشید یا نکاتی راجب مردان و زنان بدانید یک جای قضیه خواهد لنگید...مهم نیست من چی میخوام:گو باش او چون خواهد چنان....ببینیم خدا چی میخواد..

در قرآن کریم آمده زن و مرد مانند لباس یکدیگرند. نتیجه آن که اولاً باید با هم متناسب و اندازه ی هم باشند؛ چون هر کسی با توجه به اندازه و روحیه ی خود لباس انتخاب می کند. ثانیاً باید حافظ و پشتیبان هم باشند؛ مانند لباس که انسان را در مقابل گرما و سرما حفظ می کند. ثالثاً زن و شوهر آبرو و زینت هم هستند؛ مانند لباس که باعث زینت و آبروی ماست. (سوره بقره آیه 187)

پیامبر اكرم (ص) مكرر سفارش كرده‌اند كه چون هدف‌های اصلی ازدواج تأمین سعادت و شادكامی پایدار و نیز دنیا آوردن و تربیت فرزندانی شایسته است، در گزینش همسر، توانایی هوشی، سلامت جسمی، اخلاقی و دینی اجداد، پدر و مادر و خویشاوندان نزدیك او را به دقت بررسی كنید: «تزوجوا فی‌الحجر الصالح، فان العرق دساس» (میزان‌الحكمه، ج 5، ص 2258)

طبق آموزه های دینی در ازدواج باید به این مسایل توجه کرد:

1-دينداري و‌ايمان
مؤمن کفو مومن است. (وسائل الشیعة، ج 20)
پیامبر اکرم - صلّی الله علیه و آله فرمودند: کسی که با زنی ازدواج کند و ازدواج نكرده باشد مگر برای زیبایی آن زن، آنچه را که دوست می دارد در او نخواهد دید و کسی که با زنی به خاطر مالش ازدواج کند، خداوند متعال او را به همان مال وی واگذارد، پس بر شما باد به ازدواج با زن با ایمان. (وسائل الشیعه، ج 3، ص 6)

2-ارزش‌هاي اخلاقي
امام صادق - علیه السلام - فرمود: مرد برای اداره منزل و خانواده خود به سه خصلت نیاز دارد حتی اگر در طبیعت او نباشد: خوش رفتاری، گشاده دستی سنجیده و غیرت برای حفاظت از آنها. (تحف العقول، ص 322)

امیرالمؤمنین - علیه السّلام - فرمودند: نیکوترین خصلتهای زنان، بدترین خصلتهای مردان است و آن خصلتها عبارتند از: تکبر، ترس و بخل، پس اگر زن متکبر باشد اجازه ندهد کسی به او دست یازد و اگر بخیل باشد اموال خود و شوهرش را حفظ کند و در صورتی که ترسو باشد، هراسان می شود از هر چه که عارض او شود. (نهج البلاغه، حکمت 234)

3-خصوصيات جسمي
دوشيزگي و بكارت از جمله خصوصيات جسمي است كه در منابع ديني بر آن تأكيد شده است. به عنوان نمونه، خداوند متعال در توصيف همسران بهشتي، آنان را زناني معرفي مي‌كند كه هيچ انس و جني با آنها تماس نگرفته و دوشيزه‌اند.(الرحمن: 74)

پیغمبر اسلام صلی الله علیه وآله فرمودند: کسی که با زنی به خاطر مالش ازدواج کند، خدا او را به همان مال واگذار می کند، کسی که با زنی به خاطر زیبایش ازدواج کند، از او زشتی خواهد دید پس بر شما باد به زن دیندار. (تهذیب الاحکام، ج 7، باب اختیار الأزواج، ص 399)
4-صلاحيت خانوادگي
پیغمبر اسلام صلی الله علیه وآله فرمودند: از گل شوره زار بپرهیزید. سؤال شد گل شوره زار چیست؟ فرمودند: زن زیبایی که در خانواده ی بد پرورش یافته است. (کافی، ج 5، باب اختیار الزوِجة، ص 332)

5-خصوصيات اقتصادي
اگر جوانی به خواستگاری آمد که دین و امانت او را پسندیدید، به او زن دهید در غیر این صورت زمین را فتنه و فساد خواهد گرفت. در روایت دیگری بجای امانت، اخلاق ذکر شده است. (مستدرک الوسائل، ج 14، ص 187)

6-ويژگي‌هاي اجتماعي
امام زين العابدين(ع) «همانا خداوند به وسيله اسلام، پستي را بلندي بخشيده و ناقص را كامل گردانيده و از فرومايگي، به ارجمندي رسانيده است. بنابر‌اين، هيچ مسلماني پست نيست، بلكه پستي واقعي پستي جاهليت است.
پيامبر خدا(ص)، خود، بنده اش را {از قوم خود} زن داد و با كنيزش ازدواج كرد.»

منبع:با استفاده از مقالات هادي حسين‌خاني ناینی و فراوری خانم ایمانی همراه با اضافات

[="Tahoma"][="Green"]اللهم صل علی محمد و ال محمد

سلام

برای من زیبایی اش مهمه چه باطنی و قلبی و چه ظاهری

اما قلبی مهم تره چون در تمام دوران زندگی صدا و کلام زنه که رو مرد تاثیر میگذاره و افکارش

و چهره بعتد از یه مدت کمرنگ میشه و چه بسا عیب چهره هم معلوم بشه

و...

پس زیبایی مهم است و دو نوع زیبایی داریم یکی ظاهری و باطنی که باطلی اولویت دارد بر ظاهری:ok::Gol:[/]

زیبایی
وفاداری
عقل
صداقت
پوشش

سلام برادر عزیز ایمان که فیزیکی نسیت!بعدشم به نظر من مومن باحال هم هست.ایمان به انسان نشاط مثبت میده موافقد؟

عفت عفت عفت عفت ایمان علاقه خانواده حلیم ترجیها سختی کشیده اقا نباشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام

* با ایمان

* منظم و خوش سلیقه

* خوشگل ی نسبی

*خانواده اصیل

* لجباز نباشه

[="times new roman"]سلام علیکم
1.تدیّن و ایمان.
2. اخلاق نیکو.
3. شرافت و اصالت خانوادگی.
4. عقل.
این ملاک ها نقش مهمی در ازدواج دارند به عنوان مثال می توان نقش آنها را به پی و فنداسیون ساختمان تشبیه کرد و روشن کرد که خانه بدون پی و شالوده دوام نخواهد داشت. شخصی نزد یکی از معصومین ـ علیهم السلام ـ آمد و گفت برای دخترم خواستگار آمده چه کنم امام فرمودند ببیند ایمان و اخلاق خوب دارد. اگر دارد دخترت را به او بده. آری کسی که ایمان دارد در زندگی مشترک خود سعی دارد همیشه دستورات خدا را اجرا کند، از ظلم به شریک خود پرهیز کند و اگر همسرش دچار اشتباه و خطایی شد بخاطر خدا گذشت و صبر می کند. شخص با ایمان ازدواج را امر مقدسی می داند که با آن ایمانش را حفظ کرده است. در روایت داریم کسی که برای مال کسی با او ازدواج کند خداوند او را به حال خودش وا می گذارد و اگر فقط بخاطر زیبایی اش با او ازدواج کند از او ناخوشایند خواهد شد و اگر به خاطر دین و ایمانش با او ازدواج کند خداوند همه آن (امتیازات) را برایش فراهم خواهد کرد.

ب) ملاک های فرعی ازدواج: ملاک های فرعی ازدواج بسیار مهم اند ولی درجه اهمیت آنها به اهمیت ملاک های اصلی و کلیدی نمی رسد. کار آنها مثل دیوارهای ساختمان است که بر روی پی (ملاک های اصلی) قرار می گیرند برخی از این ملاک های فرعی از این قرار است:
1. سلامت جسم و روح
2. زیبایی
3. تحصیلات
4. کفو و همتایی زوج ها

همتایی و تناسب: در امر ازدواج رعایت همتایی و تناسب بسیار اهمیت دارد. علت عمده بیشتر ناهنجاریها و آشوبزدگیهای زندگی خانواده «عدم تناسب» و «ناهماهنگی» بین زن و شوهر است پس باید با تحقیق از دوستان، هم کلاسی ها، همسایه ها، اقوام و... مشورت و مشاوره ازدواج و گفتگوهای تلفنی و حضوری و مکاتبه (که اگر به قصد ازدواج باشد و با هماهنگی والدین زوج باشد بودن اشکال است) سعی شود تناسب و هماهنگی های دو زوج بررسی شود هر قدر تناسب و هماهنگی بیشتر باشد در زندگی آینده تفاهم بیشتری وجود خواهد داشت و اگر هماهنگی بسیار اندک است بهتر است که ازدواج شکل نگیرد. بودند بسیاری از پسرها و دخترها که تنها با چند جمله شیفته هم شدند و پس از چند صباحی اختلافاتشان آشکار گشت و سر از طلاق در آوردند.

دو زوج در چه چیزهایی باید تناسب داشته باشند:
1. همتایی ایمانی و دینی: البته اگر کسی از خود مطمئن باشد و بداند که با ازدواجش می تواند یک غیرمتدین را دیندار کند درست او را بگیرد خود از دین به بیراهه نرود می توان با غیرمتدین ازدواج کند.
2. همتایی در فرهنگ.
3. همتایی در اخلاق.
4. همتایی در تحصیلات.
5. همتایی جسمی و جنسی (یکی سرد مزاج نباشد یکی خیلی گرم مزاج یا یکی قوی و بلند نباشد یکی خیلی کوتاه و ضعیف)
6. همتایی در سن ( بهتر است اختلاف 5-4 سال باشد)
7. تناسب در مال (خانواده یکی ثروتمند نباشد یکی فقیر، در این ازدواج خانواده فقیر در رنج خواهد بود. امّا نسبت به خود جوان، اگر مشغول کار باشند و درآمد متوسطی داشته باشند مشکل ساز نیست اغلب زوج های جوان در شروع زندگی با این مشکلات روبرو هستند (درآمد پایین، مسکن اجاره ای و...) که این با پشتکار و تلاش و توکل به خدا حل می شود آنچه مهم است این است که نباید آنقدر انتظار بالا داشته باشیم و نه اینکه رضایت دهیم بدون داشتن هیچ کاری ازدواج سر بگیرد.
8. تناسب خانوادگی (هر دو خانواده از لحاظ روحی، اخلاقی جسمی، عقلی تناسب داشته باشند.)
9. تناسب سیاسی.
10. تناسب اجتماعی (اینگونه نباشد که یکی فقط دوست داشته باشد در منزل باشد از اجتماع دور باشد به کارهای فکری تمرکز داشته باشد و دیگری دوست داشته باشد با همه رفت و آمد کند اهل بگو و بخند باشد و...
11. تناسب در زیبایی: توجه به توازن و تناسب در زیبایی صورت، اندام و قیافه ظاهری بسیار مهم است اگر یکی خیلی زیبا و خوش اندام باشد و دیگری زشت صورت و بدنام احتمال به وجود آمدن ناراحتی و مشکل برای هر دو و عقده ای روانی و عقده محرومیت جنسی و انحراف و بی عفتی و حسرت برای فرد زیبا وجود دارد.

فریب احساسات زودگذر: در برخی از ازدواج های ناموفق می بینیم که یکی بخاطر احساساتش سریع تصمیم گرفته مثلاً همسری که زیبایی ظاهری خوبی داشته با خود گفته خوب نیست آن طرف مقابلم ناراحت مشکل جسمی و نازیبایی خود باشد و این افراد البته می گویند بخاطر خدا نه هوس با او ازدواج می کنم اما پس از ازدواج وقتی زندگی ای مشترک آنها شروع می شود و واقع بینانه تر به زندگی نگاه می کنند از تصمیم خود منصرف می شوند و شروع به ناسازگاری می کنند اگر این تناسب ها رعایت شود دیگر این مشکلات به وجود نمی آیند. البته نمی گویم که غیر ممکن است که فرد از ایمان بسیار قوی ( دقت شود ایمان بسیار قوی باز هم تکرار می کنم ایمان قوی) برخوردار باشد ممکن است واقعاً بتواند پس از ازدواج با یک نفر از خودش از نظر زیبایی بسیار فاصله دارد ازدواج کند و بخاطر خدا تا آخر عمر هم دم نزند ( ایمان همراه زیبائی نسبی مناسب است).

معدل گیری: در ازدواج موفق انسان نباید از ملاک های کلیدی کوتاه بیاید یعنی حتماً همسرش را واجد آن ملاک های بداند اما نسبت به غیر آنها معدل گیری کند یعنی با در نظر گرفتن همه ملاک ها به او نمره بدهد که آیا او متناسب با من است یا نه اگر بود جواب مثبت بدهد.

یک طرفه نرویم: در مورد ازدواج نباید انتظار داشته باشیم فقط طرف مقابل ما صفات بسیار عالی داشته باشد بلکه باید خود را نیز در نظر داشته باشیم و تناسب ها را نسبت به خودمان بسنجیم.

عشق مجنون: گاهی ایمان و صفات خوب یک نفر آن قدر جلوه دارد که روی نازیبایی او را می گیرد یعنی معدل او مثلاً 18 است چون در زیبایی 12 گرفته امّا در بقیه صفاتش نمرات بالایی گرفته این معدل بالا روی این زیبایی کمتر را می پوشاند از مجنون اشکال گرفتند که چرا به لیلی که زیاد هم زیبا نیست دل بسته ای و شیدای او شده ای مجنون گفت لیلی مثل کوزه پر از شراب (صفات نیکو و سیرت های باطنی عالی است) عشق نوشیدن جرعه جرعه از صفات عالی او مرا مست خودش کرده است نه صورت ظاهری او شما در واقع از این کوزه تنها شکل سفالی آن را می بینید و از درون و باطن آن بی خبرید.
( اگر بر دیده مجنون نشینی به غیر از خوبی لیلی نبینی)

نکته پایانی: در ازدواج باید به نکات اصلی بسیار اهمیت بدهیم و نکات دیگر اگر چه مثل معیارهای کلیدی نیست امّا نمی توان از آنها نیز غافل بود ولی نباید ملاک های فرعی را به عنوان اصل نگاه کرد به عنوان مثال نباید به زیبایی به عنوان یک معیار اصلی نگاه کرد. چرا که زیبایی در سن جوانی باقی می ماند و با زوال آن نیز زندگی رو به سردی پیدا می کند ولی ایمان و اخلاق نیکو تا ابد پایدار است. در انتخاب همسر نباید به یک بعد نگاه کردن باید بین صفات او معدل گیری کنیم اگر که معیارهای اصلی او معدل او را بالا کشید به نظر مورد مناسبی برای ازدواج می باشد ( چرا که اغلب از نظر زیبایی متوسط هستند عده ای خیلی کم یا خیلی بدقیافه اند یا خیلی زیبا) گاهی ممکن است فردی دیگر پیدا شود که معیار اصلی (ایمان، عفت، اخلاق) را نداشته باشد ولی زیبایی اش بالا باشد که این فرد شایسته همسری را ندارد چون معیار اصلی اخلاق و ایمان را ندارد.[/]

با سلام
1- ایمان برمبنای تحقیق و تعقل . (با ایمان تر از خودم)
2- عفت و پاکدامنی که تجلیش در حجاب کامل نمود پیدا میکنه.
3- برای آخرت به اندازه آخرت و برای دنیا به اندازه دنیا ارزش قایل بشه.
4- داناتر و عاقل تر از من باشه (10 20 درصد بیشتر ) ولی باهوش تر از من نباشه (10 20 درصد کمتر)
5- خوش اخلاق و صبور
6- منطقی
7- خانواده خوب
8- کم توقع
9- به لحاظ شرایط اقتصادی خانواده کمی پایین تر یا حد اکثر یکسان
10-راز دار
11- مودب در رفتار و صحبت کردن.
12- روابط عمومی پایین و روابط خضوصی بالا :khaneh:یا در یک لغت حیا
13- به لحاظ زیبایی چهره دلنشین و معصوم (نه لزوما زیبا)
14- ترجیحا علاقه ای به کار کردن بیرون خانه نداشته باشه اگرم داره شغلی مثل معلمی
15- اختلاف سنی مناسب
16- به لحاظ تحصیلات ترجیحا پایین تر
فعلا همینا را یادم اومد . انشاالله تو بهشت پیدا میکنم :Cheshmak:

حق دوست;347241 نوشت:
انشاالله تو بهشت پیدا میکنم

همینو بگو....

به نظرم زمین گرده....(غیب گفتم؟!:Khandidan!:) نه ادامه داشت
زمین گرده هرجور باشی به خودت میرسه
اگر رابطه ای داری و قطع کردی...طرفت سابقه رابطه ای قطع کرده رو داره....
مغروری...مغرور گیرت میاد.....
البته نمیشه مطلقا گفت اما اعتقادش بدرد خودمون هم میخوره

ببخشید نظردادم تو تایپیکتون!:Nishkhand:

elaheh;347267 نوشت:
همینو بگو.... به نظرم زمین گرده....(غیب گفتم؟!) نه ادامه داشت زمین گرده هرجور باشی به خودت میرسه اگر رابطه ای داری و قطع کردی...طرفت سابقه رابطه ای قطع کرده رو داره.... مغروری...مغرور گیرت میاد..... البته نمیشه مطلقا گفت اما اعتقادش بدرد خودمون هم میخوره ببخشید نظردادم تو تایپیکتون!

خواهش میکنم اصلا منم میام تو تاپیک شما نظر میدم
شاید بگید چه از خود راضی ولی اگه دختر بودم و شخصی با شرایط و صفات و تفکرات خودم میومد خواستگاریم جواب بله میدادم البته اگه دختر باشم کسی نمیاد خواستگاریم :Nishkhand:

حق دوست;347285 نوشت:
خواهش میکنم اصلا منم میام تو تاپیک شما نظر میدم

اصلا باید همینطور باشه...ماها بیایم اینجا بخونیم....شما آقایون بیاید اونجابخونید....

ک1_چادری و مومنه و محجبه
2_زبیایی معمولی داشته باشه
3_به نیاز جنسی من توجه داشته باشه
4_آشپز نمونه باشه
5_اهل بیرون کار کردن تو هر شغلی رو نداشته باشه چون کار وظیفه مرد است
6_مهربان و شوهر دوست و شوهردار باشه
7_دوستم داشته باشه
8_در منزل برای من ارایش و بوی خوش و لباس زیبا بپوشه
9_و از همه مهم تر اینکه در خانه ارامش و مهربانی حاکم باشه نه دعوا کنایه
10_کمک در دینداری من باشه
تا اگه این شرایط را داشت افتخار همسری من را هم در بهشت خواهد داشت

yunespc;354487 نوشت:
تا اگه این شرایط را داشت افتخار همسری من را هم در بهشت خواهد داشت

چه جالب!!!

شایدم برعکس....چون چنین زنی باید افتخار بده تا شما باهاش همراه بشید!

یاس...;354836 نوشت:
چه جالب!!!

شایدم برعکس....چون چنین زنی باید افتخار بده تا شما باهاش همراه بشید!

خواهر خوبم یاس شوخی کردم ولی دعا کن همچنین همسری نصیبم بشه

yunespc;354883 نوشت:
شوخی کردم ولی دعا کن همچنین همسری نصیبم بشه

بابا خب این همه شکلک داره این اسک دین بذارین آدم بفهمه شوخی کردین....!:Moteajeb!:

انشاالله

بعضی دوستان ملاک هایی رو مطرح میکنند که فک کنم تو کل دنیا خانمی پیدا نشه که همه رو با هم داشته باشه:Labkhand:.در انتخاب همسر فقط باید ملاک های اصلی رو مد نظر قرار داد جرا که ملاک های فرعی نیز از همین ملاک ها و در طول زندگی مشترک حاصل میشوند(بگذریم که بعضی آقایون همین ملاک ها رو هم فقط در ظاهر میگن و پاش بیفته همه رو از یاد میبرند)یه عده هم ملاک های سیاسی رو مطرح کرده بودند یا گفته بودند همسرم باید مقلد فلان آقا باشه:marjaataghlid:(!):manbaa:این دیگه خیلی سطحی نگریه البته این که همسر شما از نظر سیاسی با شما همفکر باشه خوبه ولی نباید به عنوان ملاک اصلی قرار بگیره چون مرد میتواند روی زن تاثیر بگذارد و عقاید سیاسی مذهبی او را اصلاح کند.ملاک های اصلی از نظر بنده اینهاست:
1.ظاهر دلنشین که موجب پیوند عاطفی محکم شود:doosti::hamdel:
2.اخلاق(اتکا به شوهر و اطاعت از او و مهربانی و عاطفه و...):deldari:
3.متدین در حد اعتقاد به ضروریات دین(بقیه مسائل قابل اصلاحن):Doaa:
4.ویژگیهای فردی(سن،قد و...)
البته اینها فقط نظرات من هستند و نظر همه هم قابل احترامه.
والله العالم

موضوع قفل شده است