ملاک های انتخاب همسر (1) ویژه خانم ها

تب‌های اولیه

255 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

ایمان ایمان
اخلاق اخلاق
عاقل
استقلال
ادب
تلاش

شاید من درست متوجه مفهوم ملاک نمیشم. خانومها، آیا اگر کسی این چیزی که میگید رو داشت دیگه باهاش ازدواج می کنید؟

مثلاً من پست شماره 3 که می بینم:

نجیب

با اخلاق

سطحی نگر نباشه و دید بازی داشته باشه

کاری

عاقل

یعنی همینها کافین؟ دیگه اگر کسی اینا رو داشت بدون شک شوهر شماست؟

کدام گرگ در لباس آدمیزادی را می شناسید که تظاهر به ایمان و عاقل و نجیب و بااخلاق بودن نکنه؟[این ملاکها رو قرار چطوری بررسی کنید و صحتشون رو دریابید؟ آیا تحقیقات محلی، کافی هستند؟ آیا در دوران پیش از ازدواج می توانید این موارد را در طرف تشخیص بدهید؟]

اگر کاری بود، ولی کارش رفتگری یا بنایی بود، هم می پذیرید؟[پرستیژ شغلی ملاک نیست؟] (حالا گدایی را مطرح نمی کنم که به این دو قشر زحمتکش که گفتم توهین نشود)

اگر کاری بود ولی درآمد ناچیزی داشت که نان بخور و نمیر را به زور می رساند، می پذیرید؟ [درآمد ملاک نیست؟]

اگر پول نداشت و مجبور بودید در محرومترین جا خونه اجاره کنید یا برید در جوار مادرشوهر، می پذیرید؟[مسکن مستقل و امکانات آن، ملاک نیست؟]

اگر یک نقص اساسی داشت، برای شما اهمیتی در انتخاب همسر نداره؟ [سلامت جسمانی ملاک نیست؟]

و دهها سؤال دیگه...

ملاکهای خودمو نمیگم!

عجیب است که برخی فقط کاستیها را می بینند(همیشه و همه جا!)
فقط نیمه خالی لیوان را!
دوستان مراقب باشید که همسر آینده تان این رذیله اخلاقی را نداشته باشد!
حالا اسمش ممکنه خیلی محیرالعقول باشه ولی به کلامش دقت کنید!
راستی یادتون نره که خانمی بود که ثروتش ضامن اسلام بود ولی شویش کلاس نداشت , یه چوپون بود (محمد مصطفی (ص)
یه خانمی هم بود که شویش پرستیژ نداشت و اونقدر خاکی بود بهش میگفتند ابوتراب( امیر المومنین علی ابن ابی طالب (ع))
معیارهای انتخاب همسر از نظر پیامبر اسلام حضرت محمد (ص):
1-ایمان (نهج الفصاحه ، ح247)
2-حسن خلق ( وسائل الشیعه، ج14،ص54)
3-اصالت خانوادگی
4-همتائی (همکفو بودن)(وسائل الشیعه، ج14، ص44.)
5-سلامت (جعفریات، ص 92.)
در حدیث دیگری از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که: با زن به خاطر 4 چیز ازدواج می شود: مال و ثروتش، زیبایی اش، دینداری اش و اصل و نسب خانواده اش؛ و تو با زنان متدین ازدواج کن. (کنز العمال . ح44602)

سلام خدمت دوستان قرآنی
به نظر من مهمترین ملاک فقط و فقط ایمان قلبی ست
و کسی که ایمان قلبی داشته باشه تمامی ملاک های دیگر درش نهفته است
برای شخص خودم فقط و فقط ایمان قلبی مهمه
:ok:

موضوع قفل شده است