معرفی کتاب «روان شناسی در تبلیغات دین

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معرفی کتاب «روان شناسی در تبلیغات دین


از سوی انتشارات جامعةالمصطفی؛

کتاب روان شناسی در تبلیغات دین منتشر می‌شود خبرگزاری رسا ـ کتاب «روانشناسی در تبلیغات دین» تألیف حجت‌الاسلام زینتی از سوی انتشارات جامعة‌المصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله) العالمیة در آینده وارد بازار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی زینتی، عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی ‌(صلی‌الله‌علیه‌وآله) العالمیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، از انتشار کتاب «روان شناسی در تبلیغات دین» از سوی انتشارات این جامعه در آینده خبر داد.

وی اضافه کرد: این کتاب از بخش‌های همچون
«تعریف روانشناسی در تبلیغ»،
«ارتباط میان روان شناسی و تبلیغ»،‌
«بررسی ارکان تبلیغ»،
«انواع پیام‌های تبلیغی»،
«سطوح اثرگذار در پیام‌های تبلیغی»،
«پیام‌های تبلیغی در مخاطب،
مبلغ،
رسانه و کانال»،
«کارگاه روش تبلیغ» و «راهکار نفوذ و متقاعد کردن مخاطب»
تشکیل شده است.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی ‌(صلی‌الله‌علیه‌وآله) العالمیه تصریح کرد: برای نوشتن کتاب «روان شناسی در تبلیغات دین» از کتاب‌های روایی، علم روان شناسی، مخاطب شناسی، علمی و برخی از تفاسیر قرآن کریم استفاده شده است.

حجت‌الاسلام زینتی در ادامه به اهداف نگارش کتاب «روانشناسی در تبلیغات دین» اشاره کرد و گفت: بکارگیری یافته‌های روان شناسی در هنگام تبلیغ احکام دینی اثر زیادی در پیشبرد احکام دین و بهره‌گیری مردم از این احکام خواهد داشت.

وی افزود: طلاب می‌توانند با بهره گیری از این کتاب در تبلیغ خود بیشتر موفق بوده و مردم و جوانان را جذب احکام و فرهنگ دین کنند.
گفتنی است، کتاب «روان شناسی در تبلیغات دین» تألیف حجت‌الاسلام زینتی از سوی انتشارات جامعةالمصطفی ‌(صلی‌الله‌علیه‌وآله) العالمیه در آینده وارد بازار می‌شود.

روان‌شناسي و تبليغات؛ با تأكيد بر تبليغات دين (چاپ سوم)

نويسنده: دكتر محمد كاوياني

ناشر: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

تعداد صفحات: 456 ص

نوبت و سال انتشار: چاپ چهارم، 1389

توضيحات:

دانش تبليغات در ذيل «[HL]ارتباطات[/HL]» و نيز «[HL]روان­شناسي اجتماعي[/HL]» جايگاه مستقلي يافته است. اهميت شگرف تبليغات را مي­شود با زبان سياست، تجارت، آمار، و دهكده جهاني نگاشت. اين دانش براي موفقيت بيشتر از رشته­ هاي مختلف علوم انساني،‌ از جمله روان­ شناسي سود مي­جويد.

در اين كتاب، قوانين مختلف روان­شناختي كه در تبليغات كاربرد دارند، از شاخه­هاي مختلف روان­ شناسي استخراج شده و به كيفيت كاربرد هر قانون اشاره­اي شده است.

اين كتاب بر اساس اركان تبليغات ([HL]ابزار، پيام دهنده، پيام گيرنده و پيام[/HL]) شكل گرفته و به هر ركن فصل­هايي اختصاص يافته است. ويژگي­ هاي شخصيتي پيام دهنده، روي­آوردهاي شناختي او و تكنيك­هاي كاربردي مورد استفاده در تبليغات از مباحث ركن دوم است.

در خصوص پيام گيرنده، قوانين تحولي به تناسب طبقات سني و قوانين غير تحولي مورد بحث قرار گرفته است.

موقعيت­ هاي بحران، عزاداري، شادي، سوگ و... ، نيز در حيطه ركن چهارم است. از آنجا كه پيام­ هاي ما در خلأ، ايجاد، ارسال و دريافت نمي­ شوند؛ بلكه زمينه­ هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي، روان­شناختي، طبيعي و... ، بر آن اثر مي­گذارند، توجه به اين زمينه­ها نيز يك فصل را به خود اختصاص داده است. برخي از شيوه­ هاي جنگ رواني از ديدگاه قرآن و روان­ شناسي نيز يك فصل را به خود اختصاص داده است و در فصل آخر، يك مدل اسلامي جامع براي تبليغات ارائه شده كه شامل مدل­هاي محتوايي، جرياني و ساختاري مي­ باشد.