جمع بندی لطفا خصوصیات جسمی وظاهری حضرت مهدی(عج) را توصیف کنید

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لطفا خصوصیات جسمی وظاهری حضرت مهدی(عج) را توصیف کنید

می شه شمایل آقا رو توصیف کنید!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

به برخی از ویژگی های ظاهری حضرت بقیة الله (عج) اشاره می کنم :
در مشخصه بینی مبارک ، ابو سعید خدرى از پیامبر (صلى الله علیه وآله ) نقل می كند كه فرمود : قیامت بپا نخواهد شد تا این كه مردى از اهل بیت من كه داراى پیشانى روشن ونورانى و بینى كشیده است، حكومت و فرمانروایى نماید ، زمین را پر از عدل و داد نماید ، همان گونه كه پیش از آن از ستم پر شده بود.(1)
در مشخصه موجود در اندام مبارک حضرت بقیة الله(عج) حضرت علی (علیه السلام) نقل شده است كه فرمود : این پسرم ( امام حسین علیه السلام ) سرور وسالار است همچنانكه رسول الله صلى الله علیه و آله او را سرور و آقا نامیده است وخداوند از نسل او مردى را برخواهد انگیخت كه نام او نام پیامبرتان بوده و خلقت و خلق وخوى او نیز شبیه آن حضرت میباشد كه در حال غفلت و بیخبرى مردم و در زمان از بین رفتن حق و حقیقت و بروز ظلم و ستم در جهان قیام خواهد فرمود (2).
- امام باقر (علیه السلام) اوصاف امام مهدي را چنين بيان کرده است :
«سياهي چشمانش تابنده و پنجه هايش قوي و زورمند است و زانوانش بزرگ و شکمش فربه است . پشت او دو خال است ، خالي به رنگ پوستش و خالي همانند خال پيامبر ، ابروانش به هم پيوسته است ، ديدگانش از کثرت شب بيداري و عبادت آشکار است ، سياهي چشمانش تابنده است . در صورتش اثري (خالي) است ، سينه اش فراخ است ، شانه هايش را (به دو طرف بدنش) رها مي کند و سر استخوانهاي کتفش بزرگ و درشت است».(3)

پی نوشت ها :
1. دلائل الإمامة در صفحه 251 : ملاحم ابن طاووس : صفحه 86 باب 197
2. الدر المنثور : جلد 6 صفحه 58
3. «يوم الخلاص» ، کامل سليمان صفحات 51 تا 55

موضوع قفل شده است