جمع بندی قصد ازدواج دارم اما ...

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قصد ازدواج دارم اما ...

سلام و خسته نباشید
من قصد دارم ازدواج کنم در مورد بلوغ های قبل از ازدواج مطالعه کردم می تونم بگم به تمام بلوغ های گفته شده قبل از ازدواج رسیدم فقط مشکل اینجاست باید از کجا دختر مورد علاقه خودم را پیدا کنم. من تک فرزند هستم توی خانواده پدری و مادری  من هیچ دختری نیست که با ملاک و معیار من سازگار باشد همین طور بعضی از دختر ها بظاهر با هیچ پسری ارتباط ندارند اما توی شبکه های اجتماعی و بیرون از منزل (زمانی که تنها باشند) با پسر مورد علاقه خود رو در رو یا با موبایلشان با پسر مورد علاقه خود صحبت میکنند .
 را تشخیص دختری که با پسر دیگر ارتباط ندارد چیست؟
باید برای انتخاب شریک زندگی خود از کجا شروع کنیم؟ مثلاً سایت های همسریابی

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد صابر

جمع بندی:

سؤال:

من قصد دارم ازدواج کنم در مورد بلوغ های قبل از ازدواج مطالعه کردم می توانم بگویم به تمام بلوغ های گفته شده قبل از ازدواج رسیدم فقط مشکل اینجاست باید از کجا دختر مورد علاقه خود را پیدا کنم؟ من تک فرزند هستم در خانواده پدری و مادری  من هیچ دختری نیست که با ملاک و معیار من سازگار باشد.مسئله دیگر اینکه بعضی از دخترها به ظاهر با هیچ پسری ارتباط ندارند اما توی شبکه های اجتماعی و بیرون از منزل با پسر مورد علاقه خود رو در رو یا با موبایلشان با پسر مورد علاقه خود صحبت می کنند. راه تشخیص دختری که با پسر دیگر ارتباط ندارد چیست؟ همچنین باید برای انتخاب شریک زندگی خود از کجا شروع کنیم؟ مثلاً سایت های همسریابی؟

پاسخ:

ازدواج يكي از مهمترين حوادث و رويدادهاي زندگي است و نقش مهمي در سرنوشت و سعادت و خوشبختي انسان دارد، مضافاٌ بر اينكه اگر به نحو صحيح انجام پذيرد بسياري از نيازهاي انسان اعم از عاطفي و جنسي را تاْمين و باعث آرامش روحي انسان مي شود. بنابراين در عين حال كه نبايد در انتخاب همسر خيلي وسواس گونه عمل كرد اما دقت، شناخت و اتخاذ تصميم حساب شده و بالاخره انتخاب صحيح از شرايط ضروري يك ازدواج موفق است. لذا در صورت تمايل مي توانيد ملاك ها و معيارهاي همسر مناسب و راه هاي تشخيص آنها را در مكاتبات بعدي از ما بخواهيد. درست است كه انتخاب همسر مسأله اي مهم و حساس است ولي در عين حال نبايد زياد وسواس به خرج داد. هيچ كس صد درصد طبق معيارهايي كه انسان ابتدائا در نظر دارد آفريده نشده و پرورش نيافته است. كما اين كه ممكن است نسبت به طرف هاي مقابل شما نيز همين گونه باشد و صد درصد آن طور كه آنان مي خواهند نباشيد.
براي يافتن همسر مناسب راه هاي علمي و عملي اي وجود دارد كه در زير به آنها می پردازیم. البته اگر سن و دیگر شرایطتان را ذکر می  فرمودید بهتر می توانستیم راهنمایی کنیم.

راه های همسریابی

1. وساطت افراد خانواده و بستگان: متدوال ترين روش در فرهنگ ملي و ديني همين روش شناسايي به واسطه افراد خانواده و يا فاميل و بستگان است. افراد خانواده اغلب به دليل شناختي كه از فرد، روحيات، عقايد و خواسته هاي وي دارند و همين طور شناختي كه از افراد مورد نظر دارند و يا مي توانند با تحقيق هاي مهم همه جانبه شناخت كافي پيدا كنند بهتر مي توانند به تطابق داشتن و ميزان هم گرايي و اشتراكات آنها آگاهي پيدا كنند. پس سعي كنيد از نزديكان كمك بگيريد و البته دريغ نمي كنند؛ اما اگر در فامیل و اطرافیان فرد مناسبی پیدا نمی کنید می توانید از شبکه های فامیلی اقدام کنید و از فامیل های دورتر کمک بگیرید.این موضوع باید از طریق پدر و مادرتان صورت گیرد. البته در اصل اگر ازدواج فامیلی نباشد خیلی بهتر است.
2. وساطت مراكز مشاوره: مي توان با مراجعه به برخي مراكز مشاوره ازدواج كه به منظور شناساندن دو فرد براي ازدواج تأسيس شده است، فرد مطلوب و مطابق با خواسته ها و توقعات خود را يافت.
3. مراجعه به كانون هاي ازدواج دانشجوئي در دانشگاه ها
اين روش نيز يكي از مطمئن ترين روش هاست كه مي تواند به شما در رسيدن به مقصودتان ياري رساند. بنابراين نااميد نشويد و از تلاش در اين موضوع غافل نشويد. ضمن اينكه مراقب باشيد دچار وسواس در انتخاب نشويد.

4. سایت های همسریابی

يكي از راه هايي كه امروزه براي ارتباط دختر و پسر بعضا شايع شده, استفاده از سایت های همسریابی است, در اين زمينه گفتني است, اصل چت در صورتي كه منتهي به مفسده اي نشود اشكال ندارد، ولي با توجه به حساسيت مسئله همسر گزيني و شرايط فراواني كه احراز آنها لازم است، بدست آوردن همسر مناسب از اين طريق مشكل به نظر مي رسد  مگر اينكه در مراحل بعدي در مورد او تحقيقات رسمي صورت گيرد و شما از اين بابت مطمئن شويد كه همسر مورد نظر خود را يافته ايد يا خير! در عين حال شما خوب مي دانيد خاستگاه اين شيوه خواستگاري و ازدواج، فرهنگ غرب است كه از بين رفتن پايه بنيادين خانواده، پاي بند نبودن به ارزش هاي ديني و وجود تفكر ليبرالي به معني آزادي خواهي در همه عرصه هاي زندگي مهمترين مشخصه آن است. طبق اظهار نظر جامعه شناسان خانواده، درغرب ازدواج به معني زن و شوهر شدن از راه شرعي و يا قانوني با هدف زندگي طولاني با يكديگر در حال مسخ شدن است و شكل جديدي از كنار هم زندگي كردن زن و مرد رواج يافته كه هيچ سنخيتي با فرهنگ حاكم بر كشور ايران ندارد. اين نوع ازدواج يا كنار هم زندگي كردن در غرب به زندگي شريكي مشهور است كه در آن زن و مرد به عنوان زن و شوهر مورد خطاب قرار نمي گيرند بلكه با عنوان شريك نزديك (Partener) ياد مي شود. آشنايي و خواستگاري و سپس ازدواج اينترنتي نيز برخاسته از چنين فرهنگي است.

اما در خصوص اینکه مطمئن شوید که آیا فرد منتخب شما ارتباطی با دیگران دارد یا خیر؟بستگی به سطح معیارها دارد زیرا این موضوع را نمی توان به صورت مستقیم بررسی کرد بلکه باید دقت در معیارها را بالا برد و از مشاوره پیش از ازدواج و تحقیق نیز کمک گرفت تا اطمینان نسبی حاصل شود. اگر این موارد رعایت شود بعید است ازدواج با بن بست مواجه گردد.

موضوع قفل شده است