جمع بندی فواید ولایت فقیه

تب‌های اولیه

45 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فواید ولایت فقیه

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب

بنده در چند تایپک از ولایت فقیه انتقاد کردم که چون این مقام توسط شخص معصوم مدیریت نمیشود احتمال خطا است و این خطا میتواند به نام اسلام تمام شود در نتیجه مردم از اسلام گریزان شوند .

مساله ی بعدی این بود که چون جامعه شرایط و کشش لازم برای پیاده کردن کامل اسلام را ندارد و از آنجا که احکام اسلامی به هم مرتبط هستند و روی هم تاثیر میگذراند با گرفتن بخشی از دین و رها کردن بخشی از آن به خاطر شرایط ، مشکلات جدی برای حکومت اسلامی به وجود می آید و در نتیجه موجب عدم رضایت مردم از حکومت اسلامی تحت رهبری ولایت فقیه میشود که در آخر به بدنامی اسلام منجر خواهد شد .

اما کارشناس محترم جناب مسلم فرمودند :

مسلم;996587 نوشت:
بعضی چنان در توقع از این انقلاب افراطی هستند که توقع دارند که با حاکمیت فقها اسلام 100درصد اجرا شود! چیزی که در زمان پیامبر(ص) و امیرالمومین(ع) هم اتفاق نیفتاد، و از آن طرف برخی تفریط کرده و می گویند اصلا نباید تشکیل حکومت داد! هر دو افراط و تفریط است!

آب دریا را گر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید

قطعا این انقلاب با تمام کاستی هایی که دارد بودنش بهتر از نبودنش است، دو شاهد بسیار روشن بر این مسئله دلالت می کند:

اول: آیا دینداران واقعی و مظلومین در سراسر دنیا از نبودن این حکومت ولو با این کاستی ها خوشحال میشوند یا ناراحت؟ دشمنان چطور؟ دشمنانی چون آمریکا و اسرائیل و عربستان چطور؟ این حق را روشن خواهد کرد.
دوم: هر چقدر هم که این انقلاب به خاطر کاستی هایش در ضعف ایمان مردم نقش داشته باشد باز تأثیرات مثبتش در تقویت ایمان بیشتر است، امروز به لطفتبلیغات بین الملل این انقلاب بیش از 50 میلیون نفر در سایر کشورها شیعه شده اند! ما فقط در نیجریه به برکت این انقلاب 15 میلیون شیعه داریم.

نباید یک طرفه نگاه کرد و فقط کاستی ها را دید؛ این نوع نگرش درست همان نگرشی است که دشمنان با تمام تبلیغات رسانه ای شان آمده اند که به خورد ملت ایران بدهند.

بنده میخواهم آن منافع و تاثیرات مثبت را بدانم .

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]


کارشناس بحث: استاد مسلم

[TD][/TD]

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

به من بیاموز;996638 نوشت:
چون این مقام توسط شخص معصوم مدیریت نمیشود احتمال خطا است و این خطا میتواند به نام اسلام تمام شود در نتیجه مردم از اسلام گریزان شوند

در این خصوص باید به دو نکته توجه بفرمایید:

نکته اول: این انتقاد اگر وارد باشد به حکومت معصومین هم وارد است، قدرت تخریبی دشمن کم نیست، وقتی توانستند علی(ع) را بی نماز جلوه داده و تا سال ها او را بر منابر لعن کنند و مردم هم پیروی کنند یعنی بالاخره ورود به عالم سیاست بهای سنگینی دارد و دشمن به این سادگی ها پا پس نخواهد گذاشت، هم تخریب می کند، هم تحریم می کند، هم مانع تراشی می کند، و... سپس این ناکامی ها را نه به مسئولین ناکارامد، بلکه به مسئولین دلسوز و کارآمد نسبت می دهد، همانطور که معاویه نه تنها کشته شدن عثمان، بلکه حتی کشته شدن عمار را هم به گردن امام علی(ع) می انداخت!

اما ائمه(ع) به این خاطر از آن رو بر نگرداندند، نگفتند ممکن است مردم این کاستی ها را به پای ما و اسلام نوشته و از اسلام رویگردان شوند؛ چون اصلا این راه منطقی نیست که عرصه را رها کرده و به دشمن بسپاریم برای اینکه مردم اشتباها کاستی ها را به پای اسلام ننویسند! باید به مردم بصیرت داد، نه اینکه حکومت را تعطیل کرد.

نکته دوم: عقل حکم می کند وقتی نمی توان برای حکومت دست به دامن معصوم شد تا درصد خطا به صفر برسد، باید دست به دامن نزدیک ترین فرد به معصوم شد که اگرچه خطا به صفر نمیرسد اما به حداقل برسد؛ ان یک اصل عقلی است که مو لای درز آن نمیرود؛ هرگز عقل نمیگوید اگر دستت به 100 نمیرسد دیگر مهم نیست و برو سراغ هر عددی که خواستی! بلکه می گوید برو سراغ 99، اگر نبود 98، اگر نبود 97، و...
عقل می گوید اگر دستت به پزشک متخصص نمیرسید برو پزشک عمومی، اگر نبود دانشجوی پزشکی...! اگرچه درصد خطا به صفر نمیرسد اما نسبت به سایر گزینه ها درصد خطا به حداقل میرسد.

به من بیاموز;996638 نوشت:
بنده میخواهم آن منافع و تاثیرات مثبت را بدانم .

بنده سعی می کنم در قالب چند محور به این کارآمدی ولی فقیه اشاره کنم:

اول: محوریت اتحاد
یکی از مهمترین آثار ولی فقیه ایجاد و حدت و اتحاد بین مردم است؛ دل های انسان ها هر چقدر هم که بیدار باشند نیازمند نخ تسبیحی هستند که آنها را گرد هم آورد؛ معضلی که بیداری ملت های عرب منطقه با آن روبروست همین فقدان یک رهبری الهی است که بتواند دل ها را به دور خودش جمع کند.
به همین خاطر اصل این انقلاب ما هم بدون وجود ولی فقیه امکان نداشت، اگرچه همه از حکومت دیکتاتوری پهلوی ناراضی بودند اما آن کسی که توانست این دل های ناراضی را به هم گره زده و به موجی علیه نظام سلطه تبدیل کند امام خمینی(ره) بود.

دوم: تبیین و حفظ سیاست های کلان انقلاب

آفت تمام انقلاب های گذشته در جهان این بوده است که بعد از مدتی سرد شده و تغییر مسیر داده اند، چون انقلاب معمولا با حرارت شکل می گیرد و اگر پشتوانه منطقی و رهبری صحیح نداشته باشد بعد از مدتی دوباره با جریان غالب و مسیر آب همراه میشود...
امروز می بینید که علنا بسیاری از مسئولین ما در عمل سکولار بوده یا دغدغه های لیبرالیسمی دارند، اگر رهبری نبود قطعا انقلاب ما هم امروز با توجیهات مختلفی چون نمی توان با جامعه جهانی در افتاد، یا بالاخره هرچه باشد آمریکا ابر قدرت دنیاست، و مانند آن دست از استکبار ستیزی خود بر میداشتند!
یعنی انقلاب ما از یک نظام پادشاهی سکولار کم کم تبدیل میشد به یک نظام جمهوری سکولار

سوم: مدیریت بحران ها
هر حکومتی بالاخره ممکن است با بحران هایی روبرو شود که تصمیم ها در آن سرنوشت ساز هستند، خصوصا آنکه دشمنان داخلی و خارجی زیادی هم داشته باشند که به دنبال بحران آفرینی هستند؛ ملت ما در طول انقلاب با بحران هایی روبرو شده است که ولی فقیه به بهترین شکل آن را مدیریت کرده است.
بحران هایی چون فتنه 88 ، ماجرای حج 66 ، و حتی ماجرای منا در همین دو سال پیش که مسئولین دولتی می گویند موضع مقتدرانه رهبری در جمع نیروهای مسلح ورق را کاملا برگرداند و عربستان را وادار به همکاری کرد.

اصلا خود مدیریت و کنترل دولت های مختلفی که برخی اهل تفریط بوده اند و برخی اهل افراط خیلی کار دشواری است که ولی فقیه به خوبی از پس آن بر آمده است و اجازه نداده این سلایق مختلف به اصل حرکت انقلاب آسیب وارد سازد.

چهارم: فرماندهی قوای مسلح
قطعا امنیت امروزمان نعمتی است که روی آن نمیشود قیمت گذاشت، و این ناشی از مدیریت درست از سوی رهبری است.
زمان پیدایش داعش و حتی زمانی که به چهل کیلومتری خاک ایران رسیده بودند بسیاری در داخل می گفتند به ما ارتباطی ندارد و این در حالی بود که خود دشمنان اعتراف کرده بودند داعش را برای ایران به وجود آوردند!
اگر با تدبیر رهبری ورود به جنگ با داعش فراتر از مرزها نبود قطعا ما امروز وضعیت دیگری داشتیم. تدابیر رهبری موجب شد ما نه تنها ایران، بلکه امنیت را به عراق و سوریه هم برگرداندیم.

همچنین پشرفت های حوزه نظامی خصوصا در عرصه پهباد و موشکی یکی دیگر از پیشرفت ها در عرصه ای است که مستقیما زیر نظر ولی فقیه اداره میشود.
من متاسفم که می بینم برخی امنیت یران را با اروپا مقایسه می کنند! در حالی که دقت ندارند کشور ما در اروپا نیست، در وسط جهنم و آتش ناشی از تعصبات قومی و تروریسم است که اینگونه امن است، این است که اهمیت اقتدار را دو چندان میسازد.

پنجم: ممانعت از دیکتاتوری مسئولین

قدرت باید هرمی بوده و به یک نقطه ختم شود، اگر این نوک هرم ولی فقیه نباشد خود به خود منجر به دیکتاتوری خواهد شد. چرا که اوصافی که برای رهبری در قانون ضرورت دارد مانند تفقه در دین، عدالت هرگز در مسولین شرط نیست.

شما می بینید که امام و رهبری گامی برای امیال خود برنداشته اند، اما برخی از این آقایان مسئول را ببینید که چه حق هایی که برای خود از سفره انقلاب مدعی نبوده اند! اگر رهبری نبود و مثلا نوک این هرم قدرت شخص دیگری بود چه ترمزی داشت؟ همانطور که خود امام خمینی(ره) می فرمایند:
«ولايت فقيه، ولايت بر امور است كه نگذارد اين امور از مجارى خودش بيرون برود...جلو ديكتاتورى را ما مى‏خواهيم بگيريم، نمى‏خواهيم ديكتاتورى باشد، مى‏خواهيم ضد ديكتاتورى باشد. ولايت فقيه، ضد ديكتاتورى است؛ نه ديكتاتورى»

شما در بین روسای جمهور ما برخی اشخاص را می بینید که اگر هر کدام از آنها مدیریت ولی فقیه را بالای سر خود نداشتند تبدیل به دیکتاتوریهایی میشدند که کسی نمی توانست آنها را کنترل کند، حالا در بالاترین سطح آن بنی صدر و در سطوح پایین تر هم اشخاص دیگر.

ششم: نقش رهبری در کاهش فساد و پی گیری امور
ما بالاخره به قوه قضاییه و مقننه و مجریه نیازمندیم، اما براستی اگر رهبری نبود آیا فساد اینها کمتر میشد یا بیشتر؟!
دغدغه هایی که گاهی در فضای عمومی بیان میشود چون حقوق های نجومی، سند 2030، فسادها و اختلاس ها، مدیریت جهادی و... که به گفته رهبری ده برابر آن را در جلسات خصوصی با لحن متغیر و گاهی تند آنها را پی گیری می کند.
من خودم در جلسه ای حضور داشتم که یکی از معاونین علمی یکی از وزرا صحبت می کرد و میگفت رهبری وقتی یک مطلب را خواستار میشوند فراموش نکرده و در هر جلسه مرتب و به شدت آن را پی گیر میشود و هی از مسئولین مربوطه میپرسد برای فلان کار چه کردید.

هفتم: نفوذ و اقتدار بین المللی
ما چه باور کنیم و چه باور نکنیم اقتدار بین المللی ایران که در سایه ولی فقیه حاصل شده قابل انکار نیست، وقتی هنری کیسینجر تحلیل گر ارشد آمریکایی می گوید ایران دارد امپراتوری خود را تأسیس می کند؛ وقتی رقیب اوباما در انتخابات می گوید ایران جزء ابرقدرت های جدید جهان در حال طلوع است، اینها دروغ می گویند؟ بالاخره پس حقائقی وجود دارد.
خب بله دشمنی که دنبال تحقیر ایران و ایرانی است این سخنان را برای ایرانیان پخش نمی کند، رسانه های خارجی و فریب خوردگان داخلی فقط آنچه مردم ایران را تحقیر کند و اعتماد به نفسشان را سلب کند و مشکلاتشان را بزرگنمایی کند در شبکه های مجازی گسترده میسازند.

امروز ایران نه تنها اقتدار نظامی در منطقه دارد بلکه چیزی فراتر از آن، دل ها را به خود جذب کرده است و این فقط وابسته به ولایت فقیه است، میلیون ها مقلد مقام معظم رهبری در منطقه که برای او جان میدهند از شرق ایران چون پاکستان و افغانستان تا غرب ایران چون لبنان و سوریه و عراق، و حتی تا نیجریه در آفریقا پیوند قلبی با ولی فقیه بسته اند.
طبق آمار رئیس مرکز علمی جامعة المصطفی تا کنون به خاطر این مرکز بیش از 50 میلیون نفر در جهان شیعه شده اند.

نکته پایانی:
آنچه گفتیم بخشی از کارآمدی ولی فقیه بود که در این چند ساعت فرصتی که داشتم عرض شد، اما نکته ای که اهمیت بسیاری دارد این است که رهبران الهی چه معصوم و چه غیر معصوم قدرتشان در گرو مقبولیت مردمی است؛ اگر حتی رهبری چون علی(ع) که تمام عالم به فدای او باد هم باشد اما مقبولیت مردمی نداشته باشد خانه نشین خواهد شد، یا مجبور خواهد شد جنگ بُرده را با حَکَمیت عوض کرده و به ابوموسی اشعری به عنوان حَکَم رضایت دهد.
اینکه امام خمینی(ره) می فرمود مردم ما از مردم صدر اسلام و زمان پیامبر(ص) بالاتر هستند برای همین است، این مردم در انقلاب و سپس جنگ تحمیلی چنان پشت ولایت فقیه ایستادند که امام(ره) توانست این حکومت را برپا سازد، امروز هم نمود و بروز توانایی ولی فقیه در پشتیبانی مردم از اوست. این مردم هستند که میتوانند ولی فقیه را تقویت کرده و از آثار آن بهره مند گردند و می توانند پشت او را خالی کنند و از آثار آن محروم شوند.

یا حق

به نظر بنده همه اینها زمانی ارزش داشت که وضعیت کاملا مطلوب بود ، وضعیت هم شاید برای شما مطلوب است بنابر این هرگز نمیتوانید درد ما را درک کنید .

وقتی صحبت از امنیت میشود ، وقتی صحبت از اتحاد میشود ، آن کسی که پروشه سوار میشود ، آن کسی که حاکم است وضعیت برایش مطلوب است ، و حفظ وضعیت مطلوب از ملزمات است .

اما آن کسی که خون دل میخورد ، آن کسی که زیر دست است وضعیت برایش مطلوب نیست ، بنابر این امنیت در چنین جایی برایش همچون حفاظت از ظلم است .

اتحاد در چنین جایی به معنای صلح و آشتی میان همه نیست ، بلکه صلح و آشتی به نفع ثروتمندان است .

سایر موارد را با همین اصل بررسی کنید .

به من بیاموز;996960 نوشت:
وضعیت هم شاید برای شما مطلوب است بنابر این هرگز نمیتوانید درد ما را درک کنید

من وضعیت شما را درک می کنم، من خودم در متن جامعه هستم، پدر وبرادرانم کار آزاد دارند، خودم هم در بین مردم بوده و با این مشکلات روبرو هستم، همین الان در تبلیغ ماه محرم به سر میبرم؛ فشار اقتصادی را کاملا حس می کنم.
اینجا فضای مجازی است و همانطور که من از وضعیت شما بی خبرم، شما هم از وضعیت بنده بی خبر هستید، و فقط خداوند است که آگاه بوده و می تواند بین وضعیت من و شما قضاوت کند، اما باور کنید عموما طلبه ها فرسنگ ها زیر خط فقر هستند، و در پایین ترین سطح زندگی می کنند.

به من بیاموز;996960 نوشت:
وقتی صحبت از امنیت میشود ، وقتی صحبت از اتحاد میشود ، آن کسی که پروشه سوار میشود ، آن کسی که حاکم است وضعیت برایش مطلوب است ، و حفظ وضعیت مطلوب از ملزمات است. اما آن کسی که خون دل میخورد ، آن کسی که زیر دست است وضعیت برایش مطلوب نیست ، بنابر این امنیت در چنین جایی برایش همچون حفاظت از ظلم است

ببینید برادر عزیزم بحث ما بر سر این نیست که آیا با وجود ولی فقیه تمام مشکلات رفع میشود یا خیر؟ بحث بر سر این است که با ولی فقیه مشکلات ما کمتر میشود یا بیشتر؟ وضعیت ما بهتر میشود یا بدتر؟!
قطعا و یقینا روشن است که وضعیت من و شما در هر مرتبه ای که باشد با نبود ولی فقیه بهتر نمیشود!
رهبری مانند ترمزی در برابر انحرافات و زیاده خواهی های مسئولین است، آن وقت شما می خواهید برای رفع این انحرافات و زیاده خواهی ها آن ترمز را بردارید! کسی به خاطر رفع نقاط ضعفش، نقاط قوتش را از بین نمی برد!

خدا میداند که برخی از این آقایان اگر ولی فقیه بالای سرشان نباشد که تشر بزند، اگر رهبری نباشد که بگوید پشت پرده دارند چه میکنند، اگر رهبری نباشد که مرتب پیگیری حقوق های نجومی را یادآوری کرده و آن را تا حصول نتیجه زنده نگه دارد، اگر ولی فقیه نباشد که بگوید دارند چه اسناد غربی را اجرا می کند، اگر رهبری نباشد که آنها را از مذاکره بر سر تسلیحاتشان باز دارد و...، خدا می داند چه بلایی بر سر مردم می آورند.

مسلم;996977 نوشت:
اینجا فضای مجازی است و همانطور که من از وضعیت شما بی خبرم، شما هم از وضعیت بنده بی خبر هستید، و فقط خداوند است که آگاه بوده و می تواند بین وضعیت من و شما قضاوت کند

درسته حرفی ندارم ، بنده فقط گفتم این احتمال وجود دارد . کلمه شاید را برای همین گذاشتم .

مسلم;996977 نوشت:
خدا میداند که برخی از این آقایان اگر ولی فقیه بالای سرشان نباشد که تشر بزند، اگر رهبری نباشد که بگوید پشت پرده دارند چه میکنند، اگر رهبری نباشد که مرتب پیگیری حقوق های نجومی را یادآوری کرده و آن را تا حصول نتیجه زنده نگه دارد، اگر ولی فقیه نباشد که بگوید دارند چه اسناد غربی را اجرا می کند، اگر رهبری نباشد که آنها را از مذاکره بر سر تسلیحاتشان باز دارد و...، خدا می داند چه بلایی بر سر مردم می آورند.

حقوق و مزایای چند صد میلیونی در حالی به مدیران پرداخت شده که به استناد به ماده ۷۶ قانون خدمات کشوری هیچ‌کس در دولت نباید بیش از ۷ برابر حداقل حقوق یک کارمند عادی (یعنی حداکثر ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال) حقوق بگیرد.

اگر واقعا رهبری این مساله را در ابتدا منتشر کردند و به آن اعتراض کردند حرفی نیست ، ولی اگر چهار نفر دیگر این مساله را افشا کردند و آخرش وقتی رسانه ای شد رهبری به آن اعتراض کرد اینجا حرفی هست ( بنده بی اطلاع هستم )

در ضمن ، کارمند معمولی نمیدانم کیست ، بنده چند کارمند میشناسم که در حال بازنشستگی است و حدود 2 میلیون حقوق دارد ، شاید در شهر ما اینطور است به هر حال بنده نشنیدم کارمند دولت معمولی 8 میلیون در آمد داشته باشد که بخواهند ۵۲ میلیون به رئیسش بدهند .

حالا این خودش بحثی دارد و شاید در تهران حقوق ها بالاست و در تبریز کم است .

بنده یه کار کارگری پیدا کرده بودم که 500 تا 700 هزار تومان در آمد داشت برای حدود 12 ساعت کار سرپایی که البته به خاطر دور بودن کارخانه و نداشتن سرویس و خدمات اضافی نرفتم .

مسلم;996977 نوشت:

بحث بر سر این است که با ولی فقیه مشکلات ما کمتر میشود یا بیشتر؟

سلام و عرض ادب

به نظر بنده با جایگاه کنونی ولی فقیه مشکلات بیشتر می شود !

به این دلیل که مردم برای احترام به ولی فقیه ، و حفظ نظام اسلامی ، در برابر ظلم مسئولین فاسد ، سکوت می کنند !!!

وافراد بی دین و سکولار در چنین جامعه ای به راحتی می توانند با اسم دین ، حتی بدون تخصص ، به مراتب بالای حکومت برسند .

نمونه اش شخصی که بدون تخصص با کمک حکومت از مجلس شروع کرد
و مدرکش را 20 سال بعد از دکتر شدنش در رسانه ها گرفت
و کسی هم صدایش درنیامد!

به من بیاموز;996992 نوشت:
اگر واقعا رهبری این مساله را در ابتدا منتشر کردند و به آن اعتراض کردند حرفی نیست ، ولی اگر چهار نفر دیگر این مساله را افشا کردند و آخرش وقتی رسانه ای شد رهبری به آن اعتراض کرد اینجا حرفی هست ( بنده بی اطلاع هستم )

به من بیاموز;996960 نوشت:
هرگز نمیتوانید درد ما را درک کنید .

با سلام

همه مشکلات و بلایا به حاکم کشور اسلامی مربوط نمیشود!

در زمان حکومت پیامبر و امام علی هم مشکلات و جنگها، محاصره اقتصادی و... بوده!

در مورد تذکر رهبری هم که در مورد اخبار فسادها گفتند، اون تذکر برای این بود که اخبار به سمتی رفته بود که انگار کل نظام فاسد است و در جاهایی اغراق میکردند یا هی میخواستند قضیه را بزرگ کنند و...

یا مثلا مخالفان نظام علت اصلی مشکلات اقتصادی و تحریمها را حمایت نظام از جبهه مقاومت و افزایش توان نظامی میدانند!

خب مخالفان حکومت بفرمایند علت افزایش بی سابقه زلزله ها، سیلها و مرگهای ناگهانی، خشکسالی و کم آبی و نباریدن باران،آتش سوزیها و .... چیست؟؟؟!!!

یعنی زلزله و سیل و مرگهای ناگهانی در اثر حوادث و.... هم کار نظام و ولی فقیه هست؟!!!

همزمانی زلزله، سیل و مشکلات اقتصادی و... در سایر کشورها حتی آمریکا و اروپا و روسیه و فرانسه و..... هم فقط دلیلش مسئولان آن سیستم و حکومتند؟

آنطور که در احادیث معصومین نازنین آمده وقتی مشکلات گسترده و عمومی است، بیشتر تقصیر خود مردم است تا حاکم!

حتی در این زمان دعای اولیای الهی که مستجاب الدعوه هم هستند مستجاب نمیشود!

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم : هر گاه خداوند بر امّتی خشم گیرد و عذاب نابود کننده بر آنان نازل نکند، این بلایا در آن امت ظاهر میشود :
گرانی قیمتها ، کوتاه شدن عمرها(مرگهای ناگهانی)، کسادی و سود نکردن بازرگانان و کاهش اموال و ثروتها، کم آبی و نباریدن باران ، تسلط اشرار (دشمنان) بر آن امّت ، بی برکتی و عدم مرغوبیت در میوه ها

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم : پنج چیز است كه اگر با آنها برخورد كردید از آنها به خدا پناه برید:

هرگز در مردمى زنا پیدا نشود كه آن را آشكارا كنند جز اینكه در ایشان طاعون و دردهائی كه در گذشتگان آنها سابقه نداشته(انواع سرطان، و...) پدیدار گردد،

و از پیمانه و ترازو كم نگذارند ( یا وظیفه شان را کامل انجام ندهند) جز اینكه به قحطى و سختى مخارج زندگى(رکود و تورم) و ستم سلطان (مسئولان و مدیران کشور) گرفتار شوند،

و از دادن زكات منع نكنند جز اینكه آمدن باران آسمان بر آنها ممنوع گردد و اگر بخاطر چهار پایان نبود هیچ باران بر آنها نبارد،

و پیمان خدا و رسولش را (در عدم بندگی شیاطین) نشكنند جز اینكه خداوند دشمنانشان را بر ایشان چیره كند و برخى اموالشان را بگیرد (تحریمهای آمریکا و غارت اموال ایران)

و به غیر آنچه خداى عزوجل نازل كرده (قرآن) حكم نكنند جز اینكه خداوند كشمكش و ستیزه میان آنها قرار دهد (جنگها، دعوای جناحهای سیاسی در کشورهای اسلامی و....)

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم : هرگاه پس از من زنا پدیدار شود، مرگ ناگهانى فراوان شود،
و هرگاه از پیمانه و ترازو کم شود،
خداوند آنان را به قحطى و کمى (خواربار و سایر وسایل زندگى) گرفتار مى‌‏کند،
و هرگاه از دادن زکات دریغ کنند، زمین برکات خود را از زراعت و میوه‏‌ها و معادن از آنها دریغ مى‌‏کند،
و هرگاه در احکام به ناحق حکم کنند، در ستم و دشمنى با هم گرفتار مى‏‌شوند و چون پیمان‏‌ با خدا را بشکنند خداوند دشمنانشان را بر آنان مسلّط کند، و چون قطع رحم کنند خداوند اموال (و ثروتها) را در دست اشرار قرار دهد،

و چون امر به معروف و نهى از منکر نکنند و پیروى از نیکان اهل بیت من(بنظر بنده منظور ولی فقیه و اولیای خداست) ننمایند، خداوند اشرار آنان را بر ایشان مسلّط گرداند، پس نیکان آنها دعا کنند و مستجاب نشود.

امام صادق علیه السلام: هیچ مالی در خشکی و دریا تلف نمی شود، مگر به خاطر عدم پرداخت زکات(و خمس)!!! (مثل انواع آتش سوزیهای اخیر و نابودی کالاها)

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم : مالی که زکات آن پرداخت نشده، ملعون و مورد نفرین است. ای مردم! زکات اموالتان را بپردازید؛ زیرا کسی که زکات نپردازد، نماز او مورد قبول نخواهد بود و کسی که نمازش مورد قبول نباشد، دین ندارد و کسی که دین ندارد، حج و جهادی برایش نیست [و از او قبول نمی شود.]

اگر از احادیثی که در مورد آخرالزمان و قبل ظهور هست اطلاع داشتید متوجه میشدید که یه خبری قراره بشه!

علت اینکه قبل ظهور امام زمان انواع بلایا نازل میشه دلایلی دارد : یکیش اینکه مرتدان و ظالمان و شیاطین جن و انس نابود شوند و... دلیل دیگر اینست که همه مردم جهان دست از سرکشی در برابر خداوند بردارند و توبه کنند و راه صلاح پیش گیرند و بعد ظهور از فرستاده خداوند اطاعت کنند! و....

این حوادث فعلی که اتفاق میفتد شبیه علائم و اتفاقات قبل ظهور امام زمان هست نه دقیقا خود آن علائم!!! لذا خود حضرت ظهور نخواهند کردند و جهان کنونی (غیر از شیعیان) هم پذیرای ایشان نیست! اما انشاءالله به فضل الهی اتفاقات دیگری خواهد افتاد و......


ای دل غمدیده حالت بِه شود، دل بد مکن*****وین سرِ شوریده باز آید به سامان غم مخور

دور گردون گر دو روزی بر مُراد ما نرفت ************دائما یکسان نباشد حالِ دوران، غم مخور

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سرِّ غیب*****باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور

حافظا در کنج فقر و خلوت شبهای تار*********تا بُوَد وردت دعا و درس قرآن غم مخور


شروحیل;997002 نوشت:
به این دلیل که مردم برای احترام به ولی فقیه ، و حفظ نظام اسلامی ، در برابر ظلم مسئولین فاسد ، سکوت می کنند !!!

خب مردم اشتباه می کنند...!

مسلم;997104 نوشت:
خب مردم اشتباه می کنند...!

سلام و عرض ادب

مردم که همیشه اشتباه می کنند !

مساله اینجاست که فقها چرا چنین اشتباهی کردند؟

شروحیل;997338 نوشت:
مردم که همیشه اشتباه می کنند !
مساله اینجاست که فقها چرا چنین اشتباهی کردند؟

من اگرچه با اینکه مراجع در این خصوص اشتباه کرده اند موافق نیستم، اما به هر حال از آنجا که این مسئله به تاپیک مربوط نمیشود وارد آن نمیشوم، این موضوع در تاپیک دیگری همزمان دارد دنبال میشود.

موضوع قفل شده است