طرح الهی یا آرزو هایی که الهام می شوند

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طرح الهی یا آرزو هایی که الهام می شوند

سلام عزیزان

خیلی وقت ها که به یک رویا و آرزو می اندیشم احساسی زیبا و الهی به من دست میدهد یا افرادی را که در زندگی ام نقش دارند احساس میکنم که در اینده نقشی بیشتر ایفا خواهند کرد و جزئی از زندگی و سرنوشت ما خواهند شد.
در کتابی از فلورانس اسکاول شین خواندم که هر انسان طرحی الهی دارد و اروز هایی که عمیقا و قلب میخواهد جزو طرح الهی او هستند و اگر تمام مردم دنیا جلوی این بیاستند نمی توانند انرا متوقف کنند چون خواست خداست .

نظر شما چیست ؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد یاسین

سؤال:
در کتابی از «فلورانس اسکاول شین» خواندم که هر انسان طرحی الهی دارد و آرزوهایی که از عمق قلب، می‌خواهد، جزو طرح الهی او هستند و اگر تمام مردم دنیا جلوی او بایستند، نمی‌توانند آن را متوقف کنند؛ چون خواست خداوند است. آیا درست است؟

پاسخ:
آینده‌نگری و برنامه‌ریزی برای موفقیت امر پسندیده و معقول است. برای رسیدن به هدف، داشتن طرح و برنامه، تلاش و کوشش مستمر، شناخت آسیب‌های احتمالی و مشورت با افراد دارنده صلاح مفید خواهد بود.
در روایتی از امام علی (علیه السلام) نقل شد که حضرت فرمود: «عمل صالح! عمل صالح! سپس آينده‏‌نگرى‏! آينده‏‌نگرى‏! و استقامت! استقامت! آن گاه، بردبارى! بردبارى! و پرهيزكارى! پرهيزكارى! براى هر كدام از شما عاقبت و پايان مهلتى تعيين شده، با نيكوكارى بدان جا برسيد.» (1)

طرح یا الهاماتی که به ذهن می‌رسد، باید مورد توجه و دقت قرار گیرد و بررسی شود که آیا به طور واقعی، الهی است یا نفسانی است.

منایع و مآخذ:
1. موسوی، سید رضی، نهج البلاغه، ترجمه دشتى، ص 335.

الحمد کله لله رب العالمین.