صیاد دلــها ๑۩๑ سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی ๑۩๑

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
صیاد دلــها ๑۩๑ سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی ๑۩๑

فرازی از وصیت نامه سپهبد شهید


سپهبد علي صياد شيرازي در سال 1323 در شهرستان درگز در استان خراسان ديده به جهان گشود.

او پس از اتمام تحصيلات ابتدايي و دبيرستان وارد دانشكده افسري و در سال 1346 موفق به اخذ دانشنامه ليسانس از آن دانشكده شد.

وي پيش از پيروزي انقلاب اسلامي به مدت چندسال در بخشهاي مختلف ارتش بويژه در غرب كشور به پاسداري از كشور پرداخت و در سازماندهي و فعاليت نيروهاي انقلابي در ارتش تلاشي گسترده داشت.


شهيد پس از پيام امام خميني(ره) مبني بر شناسايي نيروهاي مخلص ارتش طاغوت، شناخته شد و به خاطر توان بالاي سازماندهي‏اش مورد توجه حضرت امام و ياران انقلاب اسلامي قرار گرفت.

وي پس طي دوره تخصصي توپخانه در آمريكا با درجه ستوان‏يكم و سمت استادي، در مركز آموزش تخانه اصفهان به تدريس پرداخت و در همان شرايط به عنوان عنصري حزب‏اللهي در جهت‏سازماندهي نظاميان انقلابي فعاليت خود را آغاز كرد

و تلاش‏هاي وي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ساماندهي ارتش و ساختار نيروهاي مسلح متجلّي شاز مهمترين اقدامات او پس از پيروزي انقلاب اسلامي و برپايي غائله كردستان، مي توان به تهيه طرح هاي عملياتي كه منجر به شكستن حصر شهرهاي سنندج و پادگان هاي مريوان، بانه و سقز شد، اشاره كرد.

[=arial][=&quot]
[/]
[/] [=arial][=&quot]شهر سنندج با تشكيل ستاد عمليات مشترك ارتش و سپاه پاسداران[/][=&quot] توانست پس از 21 روز مقاومت و دفاع از سوي مدافعان خويش ، كاملاً از تصرف و تسلط كردهاي ضد انقلاب خارج شود.

پس از تحقق و اجراي موفق اين طرحها، شهيد صيادشيرازي، با دو درجه ارتقاء ، با درجه سرهنگ تمامي به فرماندهي عمليات غرب كشور منصوب شد[/][=&quot].

وي در آخرين ماه هاي رياست جمهوري بني صدر به دليل برخورداري از روحيه انقلابي و مقابله با خيانت هاي او از سمت مذكور عزل گرديد و پس از آن تا عزل بني صدر و فرار مفتضحانه او به فرانسه به دعوت شهيد كلاهدوز در ستاد مركزي سپاه پاسداران به خدمت پرداخت.

شهيد امير سپهبد علي صياد شيرازي پس از خلع بني صدر، براي پايان دادن به ناهماهنگي ارتش و سپاه در آن دوران، قرارگاه مشترك عملياتي سپاه و ارتش را راه اندازي كرد و به عنوان فرمانده ارشد در آن قرارگاه مشغول به فعاليت شد.

[/][=&quot]
[/][/]

در مهر ماه سال 1360 به پيشنهاد رئيس شوراي عالي دفاع از سوي امام خميني(ره) به فرماندهي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي منصوب شد.

در اين منصب فرماندهي نيروهاي ارتش اسلام در عمليات‏هاي پيروزمند ثامن الائمه، طريق القدس، فتح المبين و بيت المقدس را بر عهده داشت.

ياد فاتح بزرگ فتح المبين و بيت المقدس فراموش ناشدني است. چرا كه فتح المبين و بيت المقدس از ياد نرفتني است.


عملياتي كه سرنوشت جبهه ‏هاي اسلام عليه كفر را به پيروزي رقم زد و مسير و روند جنگ تحميلي را در مسير پيروزي ارتش اسلام قرار داد.

ايشان در 23 تيرماه 136 طي حكمي از سوي حضرت امام خميني(ره) به عضويت‏شوراي عالي دفاع منصوب شد.

در متن حكم حضرت امام خطاب به آن بزرگ‏مرد چنين آمده است:

« براي فعال كردن هرچه بيشتر و بهتر قواي مسلح كشور ضرورت دارد از تجربه اشخاصي كه در متن مسايل جنگ بوده ‏اند، استفاده هر چه بيشتر بشود، بدين سبب سركار سرهنگ صيادشيرازي و وزير سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را تا پايان جنگ به عضويت‏شوراي عالي دفاع منصوب مي‏نما يم.»


به دنبال مسئوليت خطير شهيد صيادشيرازي در شوراي عالي دفاع، با درخواست رئيس شوراي عالي دفاع و موافقت حضرت امام ‏خميني(ره) در مرداد ماه سال 1365 ، مسئوليت فرماندهي نيروي زميني ارتش به برادر ديگري واگذار گرديد.

حضرت امام(ره) در حكم فرمانده جديد نيروي زميني ارتش پيرامون خدمات آن شهيد سرافراز چنين فرمودند:

«با تقدير از زحمت‏هاي طاقت فرساي سركار سرهنگ صياد شيرازي كه با تعهد كامل به اسلام و جمهوري اسلامي در طول دفاع مقدّس ازهيچ‏گونه خدمتي به كشور اسلامي خودداري نكرده و اميد است در آينده نيز در هرمقامي باشد، موفق به ادامه خدمت‏هاي ارزنده خود شود


سپس در 18 ارديبهشت 1366 به همراه تعدادي ديگر از فرماندهان ارتش با پيشنهاد رئيس شوراي عالي دفاع و موافقت امام خميني(ره) به درجه سرتيپي ارتقاي مقام يافت.

آن شهيد والا مقام در مهرماه سال 1368 به درخواست رئيس ستاد فرماندهي كل نيروهاي مسلح و موافقت مقام معظم ‏ربري و فرماندهي كل‏قوا به سمت معاونت‏بازرسي ستاد فرماندهي كل نيروهاي مسلح منصوب شد.

امير شجاع سپاه اسلام در شهريورماه سال 1372 با حكم فرماندهي معظم كل قوا به سمت جانشين رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح منصوب گشت.

تيمسار سرتيپ صياد شيرازي در 16 فروردين 1378 هم زمان با عيد خجسته غدير با حكم مقام معظم فرماندهي كل قوا به درجه سرلشگري نايل آمد.


نقش او در ايجاد وحدت بين قواي مسلح كشور و نيروهاي توانمند دفاعي و مهار دشمن و حفظ تماميت ارضي كشور و فتح جبهه‏ هاي حق عليه باطل در عمليات‏هاي ثامن الائمه طريق القدس، فتح المبين، بيت المقدس و ديگر عمليات‏هاي پيروزمند تا مرصاد و دفاع از حد و مرز ميهن عزيز امي بر كسي پوشيده نيست.

نحوه شهادت

شهيد علي صيادشيرازي روز شنبه 21 فروردين ماه 1378 در حوالي خانه اش مورد سوء قصد عوامل تروريست قرار گرفت و به شهادت رسيد.


ساعت 6 و 45 دقيقه صبح اين روز كه تيمسار صيادشيرازي با اتومبيل خود به قصد عزيمت به محل كارش از خانه خارج شده بود، مورد هجوم مرد ناشناسي قرار گرفت و به شدت مجروح شد.


اهالي محل كه از اين حادثه مطلع شده بودند بلافاصله او را به بيمارستان فرهنگ انتقال دادند كه متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، تلاش پزشكان براي نجات وي بي نتيجه بود و او در بيمارستان به شهادت رسيد.


به گفته شاهدان مرد تروريست با پوشش لباس رفتگر در حوالي خانه شهيد به كمين نشست و تيمسار را هنگام خروج از خانه به رگبار بست.

در اينحال شهيد صياد كه سوار بر خودرو تويوتاي سفيد رنگ خود بود مورد اصابت سه گلوله تروريست واقع شد.


در پي اين حادثه يك سخنگوي گروهك تروريستي منافقين در تماس با خبرگزاري فرانسه در نيكوزيا مسؤوليت اين جنايت را بر عهده گرفت.[=arial][=&quot]قسمت هایی از وصیت نامه ی شهید سپهبد صیاد شیرازی[/][/]


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین و سلم.
انالله و انا الیه راجعون


هذا ما وعدنا الله و رسوله و صدق الله و رسوله. الله مزدنا ایماناً و ارحمنا. اشهد ان لااله الا الله وحده لا شریك له و أن محمّداًعبده و رسوله ارسله بالهدی و دین الحق و ان الصدیقة الطاهرة فاطمة الزهرا، سیدة نساء العالمین و أن علیاً أمیرالمؤمنین و الحسن و الحسین و علی بن الحسین ومحمّد بن علی و جعفر بن محمّد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمّد بن علی وعلی بن محمّد و الحسن بن علی و الحجة القائم المنتظر صلواة الله و سلامه علی همائمتی و سادتی و موالی بهم اتولی و من اعدائهم اتبرء و أن الموت و النشور حق والساعة آتیة لا ریب فیها و أن الجنة و النار حق.

اللهم أدخلنا جنتك برحمتك و جنّبنا و احفظنا من عذابكبلطفك و احسانك یا لطیفاً بعباده یا أرحم الراحمین.

خداوندا! این تو هستی كه قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولایت قرار دادی؛

خدایا! تو خود می دانی كه همواره آماده بوده ام آن چه را كه تو خود به من دادی در راه عشقی كه به راهت دارم نثار كنم. اگر جز این نبودم آن هم خواست تو بود.

پروردگارا رفتن در دست توست، من نمی دانم چه موقع خواهم رفت ولی می دانم كه از تو باید بخواهم مرا در ركاب امام زمانم قرار دهی و آن قدر با دشمنان قسم خورده دینت بجنگم تا به فیض شهادت برسم.

خداوندا ولی امرت حضرت آیت الله خامنه ای را تا ظهور حضرت مهدی(عج)، زنده، پاینده و موفق بدار. آمین یا رب العالمین – من الله التوفیق

علی صیاد شیرازی، 19 دی ماه1371 – 15 رجب 1413

روحش شاد راهش پر رهروباد

حكم انتصاب سردار شهيد علي صياد شيرازي :

تيمسار سرتيپ على صياد شيرازى
بنا به پيشنهاد رئيس ستاد كل نيروهاى مسلح و نظر به سوابق ممتد و ارزنده و تجارب عملى و رشادتها و فداكاريهاى فراموش نشدنى در صحنه‌هاى جنگ و ايمان و تعهدى كه از شما در مشاغل فرماندهى و ستادى ديده شده است، شما را به جانشينى رئيس ستاد كل نيروهاى مسلح منصوب مى‌كنم.
توفيق شما را از خداوند متعال مسألت مى‌نمايم.
سيّد على خامنه‌اى
20/6/72

***

پيام تسليت مقام معظم رهبري به مناسبت شهادت امير سرلشكر صياد شيرازي:

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم
من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا اللَّه عليه فمنهم من قضى نحبه و منهم من ينتظر و ما بدّلوا تبديلا
امير سرافراز ارتش اسلام و سرباز صادق و فداكار دين و قرآن، نظامىِ مؤمن و پارسا و پرهيزگار، سپهبد على صياد شيرازى امروز به دست منافقين مجرم و خونخوار و روسياه به شهادت رسيد. اين نه اولين و نه آخرين بارى است كه دلى نورانى و سرشار از عشق و ايمان و وفادارى به آرمانهاى بلند الهى، هدف تير خشم و عناد و عصبيت از سوى زمره‌ى جنايتكار و فاسدى كه ادامه‌ى حيات خود را در خدمتگزارى به دشمنان اسلام دانسته است، قرار مى‌گيرد و دست خائنِ خودفروخته‌يى، نهال ثمربخش انسان والايى را قطع مى‌كند.
او مانند ديگر مردان حق از روزى كه قدم در راه انقلاب نهادند همواره سر و جان خود را براى نثار در راه خدا بر روى دست داشتند. سرزمينهاى داغ خوزستان و گردنه‌هاى برافراشته‌ى كردستان، سالها شاهد آمادگى و فداكارى اين انسان پاكنهاد و مصمم و شجاع بوده و جبهه‌هاى دفاع مقدس صدها خاطره از رشادت و از خودگذشتگى او حفظ كرده است. خطر مرگ كوچكتر از آن است كه بندگان صالح خدا را از راه او باز گرداند، و عشق به منال دنيوى حقيرتر از آن است كه در دل نورانى شايستگان جايى بيابد. كوردلان منافق بدانند كه با اين جنايتها روزبه‌روز نفرت ملت ايران از آنان بيشتر خواهد شد و خون مردان پاكدامن و پارسا همچون صياد شيرازى و شهيد لاجوردى بدنامى و سياه‌رويى آنان را در تاريخ و در دل اين ملت هميشگى خواهد كرد. و سردمداران استكبار كه با وجود لافزنيهاى ضد تروريستى خود، به اميد آن نشسته‌اند كه تروريستهاى مزدورشان در ايران اسلامى با شهيد كردن مردان استوار و مقاوم انقلاب، راه تسلط بر ايران اسلامى را هموار كنند، بدانند كه خون شهيدان راه حق، ملت مؤمن ما را سختر و آشتى‌ناپذيرتر و مقاومت‌تر مى‌سازد. رحمت و فضل بيكران الهى بر روح شهيد عزيزمان على صياد شيرازى و لعنت و نفرين خدا و فرشتگان و بندگان صالحش بر ايادى منفور و مطرود استكبار.
اين‌جانب شهادت اين بنده‌ى برگزيده‌ى خدا را به ملت ايران بخصوص به ياران دفاع مقدس و ايثارگران جبهه‌هاى نور و حقيقت و به خانواده‌ى گرامى و فداكار و بازماندگان محترمش تبريك و تسليت مى‌گويم و صميمى‌ترين درود خود را بر روح پاك او و خون بناحق ريخته‌ى او نثار مى‌كنم.
والسّلام على عباداللَّه الصّالحين
سيّد على خامنه‌اى
21/1/78

***

شهید صیاد شیرازی به روایت مادرش

او خيلي عاطفي‌ بود و آزارش‌ حتي‌ به‌ يك‌ مورچه هم‌ نمي‌رسيد. مسير مدرسه‌ را آرام طي‌ مي‌كرد و برمي‌گشت‌. اواخر دبيرستان‌ با يك‌ پسر رفتگر دوست‌ شده‌ بود و با يكديگر به‌ مدرسه‌ مي‌رفتند. يك بار براي‌ او و برادر كوچكش‌ باراني‌ زمستاني‌ خريديم. تا زماني كه‌ با اين‌ پسر رفتگر بود، باراني‌ نو را به‌ تن‌ نمي‌كرد و لباس‌هاي‌ كهنه‌اش‌ را مي‌پوشيد. همسايه‌ها ‌هميشه‌ مي‌گفتند: "چرا بچه‌هاي آقاي‌ شيرازي‌ (پدر شهيد) لباس كهنه مي‌پوشند؟ " آن‌ زمان‌ در گرگان‌ زندگي‌ مي‌كرديم و وضع‌ مالي ‌نسبتا خوبي‌ داشتيم، ولي‌ اين گونه‌ رفتار مي‌كرد.

*****

رفتارش‌ در منزل‌ نمونه‌ رفتار يك‌ انسان‌ بزرگ‌ بود. در منزل‌ خيلي‌ كمك‌ و همكاري‌ مي‌كرد. آگاه‌ بود كه‌ چه‌ كاري را‌ بايستي‌ انجام ‌بدهد و قدرت‌ درك‌ بالايي‌ داشت‌.

*****

در خانه‌ با بچه‌ها مثل‌ پدر رفتار مي‌كرد. به‌ همه‌ مي‌گفت: " لباس‌هايتان‌ را خودتان‌ بشوييد و اتو كنيد تا مادر فقط‌ برايتان‌ غذا درست‌ كند. او مسئول‌ انجام‌ كارهاي‌ شما نيست‌. خسته‌ مي‌شود. " در درس‌ دادن‌ و كمك‌ علمي‌ در خانه‌ هم‌ زبانزد بود. برادر دومش ‌وقتي‌ كه‌ تا كلاس‌ ششم‌ خواند، ديگر نمي‌خواست‌ ادامه‌ تحصيل‌ دهد و پدرش‌ او را به‌ مكانيكي ‌فرستاد. يك‌ روز كه‌ با لباس‌ روغني‌ به‌ خانه آمد، گفت ‌كه‌ دوستانش‌ با او سرسنگين هستند و ناراحت‌ شد و تصميم‌ گرفت دوباره‌ به‌ مدرسه‌ برگردد. وقتي علي‌ متوجه‌ اين‌ موضوع شد، به‌ برادرش دلداري داد كه ناراحت نباشد. آن‌ زمان‌ خودش‌ در حال‌ ورود به‌ دانشكده‌ افسري‌ بود و سه‌ ماه‌ از ثبت‌ نام‌ كلاس‌هاي‌ دبيرستان‌ گذشته‌ بود، ولي‌ او به‌ برادرش‌ قول داد‌ كه برادرش را براي‌ امتحان‌ ورودي‌ آماده كند.

با تشکر از استاد طاهای عزیز و آبی گرامی

شهید صیاد شیرازی مردی با اخلاص، پاك نیت و صبور بود. عمری برای خدمت به اسلام و میهن اسلامي‌ در مقابل دشمنان ایستاد و هر آنچه داشت در طبق اخلاص گذاشت. ایشان روز عید غدیر خم به خدمت رهبر انقلاب (فرمانده كل قوا) شرفیاب شده بود. من شب قبل از آن خواب دیدم رهبر انقلاب با ناراحتی به من نگاه مي‌كنند. عرض كردم از من ناراحتید؟ فرمودند نه امام زمان (عج) هم از شما راضی است. من خوشحال شدم و تقاضای كارت ملاقات كردم و ایشان یك كارت به من دادند. پس از شهادت صیاد شیرازی فهمیدم كه تعبیر خوابم شهادت همسرم بوده است. او روز عید غدیر، عیدی بزرگی از مولایش گرفت. مزد آن همه تلاش و عشق و ایثار فقط شهادت بود.


روحش شاد و یادش گرامی باد ...

این برنامه هم خالی از لطف نیست

http://www.tebyan.net/download/نرم_افزار_صیاد_دلها.2625.html

بسم رب شهدا

بسم الله الرحمن الرحیم
سردار شهید صیاد شیرازی

امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 1323 در کبود گنبد مشهد به دنیا آمد. مادرش شهربانو و پدرش زیاد نام داشت. پدرش، که از عشایر فارس بود، به استخدام ژاندارمری در آمد و سپس به ارتش منتقل شد. او از جاذبه‌ای خاص برخودار بود، از این رو علی تحت تأثیر پدر از کودکی به ارتش علاقه مند شد. او به همراه پدر و خانواده، مانند دیگر خانواده‌های نظامیان، از شهری به شهری مهاجرت می کرد. شهرهای مشهد، گرگان، شاهرود، آمل، گنبد و سرانجام گرگان محل پرورش وی شدند. او سال ششم متوسطه را در تهران گذراند و در سال 1342 موفق به اخذ دیپلم گردید. او در سال 1343 در کنکور دانشکده افسری شرکت کرد و پذیرفته شد و سرانجام در مهرماه 1346 در رسته توپخانه دانش آموخته شد و با درجه ستوان دومی وارد ارتش گردید.

بسم الله الرحمن الرحیم


.....
او پس از طی دوره آموزشی در شیراز و اصفهان به لشگر تبریز و سپس لشگر زرهی کرمانشاه منتقل شد. علی صیاد شیرازی در سال 1352 به دلیل لیاقت ها و دقت هایش در کار، برای تکمیل تخصص های توپخانه از طرف ارتش به آمریکا اعزام شد تا دوره هواسنجی بالستیک را بگذراند. او این دوره آموزشی را در شهر فورت سیل از ایالت اوکلاهما، در منطقه‌ای نظامی، با موفقیت طی کرد. او پس از گذراندن دوره، با تخصصی جدید و روحیه‌ای با نشاط به ایران مراجعت کرد. ارتش برای استفاده از دانش نظامی ستوان، او را در سال 1353 به اصفهان ـ مرکز توپخانه منتقل کرد. در اواخر حکومت پهلوی به دلیل این که در بین افسران، تبلیغات ضد رژیم می کرد، ضد اطلاعات، از قرار دادن جنگ افزار در اختیار وی ممانعت کرد و اعلام نمود که از واگذاری مشاغل حساس به او خودداری شود. سرانجام سروان در 19 بهمن دستگیر و زندانی شد. دوره دوم زندگی سرگرد صیاد بعد از پیروزی انقلاب آغاز می‌شود: او پس از پیروزی انقلاب با رحیم صفوی و حجت الاسلام سالک آشنا می‌شود و با یکدیگر پیمان می بندند که از پادگان های اصفهان حفاطت نمایند. پس از حوادث کردستان، صیاد با درجه سرگردی به غرب اعزام می گردد و با هماهنگی ارتش و سپاه سنندج را آزاد می کنند. لیاقت های سرگرد در کردستان موجب می گردد تا با درجه سرهنگی به فرماندهی عملیات غرب منصوب گردد. اختلافات سرهنگ علی صیاد شیرازی با بنی صدر اولین رئیس جمهوری اسلامی موجب برکناری وی و خلع دو درجه می گردد. اما دیری نپایید که بنی صدر سقوط کرد و محمد علی رجایی به ریاست جمهوری رسید و سروان مجدداً با دو درجه به غرب کشور اعزام می‌شود. سرهنگ با تأسیس قرارگاه حمزه سیدالشهداء لشگرهای 64 ارومیه و 28 کردستان و تیپ های 23 نیروی ویژه هوا برد و تیپ 30 گرگان شهرهای بوکان و اشنویه را آزاد کرد. در هفتم مهرماه 1360 به خاطر رشادت ها و لیاقت ها توسط امام خمینی به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد.


بسم الله الرحمن الرحیم

او در عملیات طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، مسلم بن عقیل، مطلع الفجر، محرم، والفجر 1، 2، 3، 4، 8، 9، عملیات خیبر و بدر و قادر شرکت نمود و پیروزی های بزرگی را برای ایران به ارمغان آورد. سرهنگ علی صیاد شیرازی در مرداد سال 1365 از فرماندهی نیروی زمینی استعفا داد و با پیشنهاد آیت الله خامنه‌ای و تصویب رهبر کبیر انقلاب به سمت نمایندگی امام در شورای عالی دفاع منصوب شد. در سال 66 به درجه سرتیپی نایل آمد. سرتیپ صیاد شیرازی در سال 67 در عملیات مرصاد که مرزهای غرب ایران مورد هجوم منافقین قرار گرفته بود منافقین را شکست داد. سرانجام صیاد شیرازی در مقام جانشینی ریاست ستاد کل به خدمت مشغول شد. تیمسار سرتیپ صیاد شیرازی در 16 فروردین 1378 با حکم فرماندهی کل قوا به درجه سرلشگری نایل آمد.
قسمتی از وصیت نامه شهید سپهبد صیاد شیرازی


خداوندا! اين تو هستي كه قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولايت قرار دادي؛ خدايا! تو خود مي داني كه همواره آماده بوده ام آن چه را كه تو خود به من دادي در راه عشقي كه به راهت دارم نثار كنم. اگر جز اين نبودم آن هم خواست تو بود.پروردگارا رفتن در دست توست، من نمي دانم چه موقع خواهم رفت ولي مي دانم كه از تو بايد بخواهم مرا در ركاب امام زمانم قرار دهي و آن قدر با دشمنان قسم خورده دينت بجنگم تا به فيض شهادت برسم.خداوندا ولي امرت حضرت آيت الله خامنه اي را تا ظهور حضرت مهدي(عج)، زنده، پاينده و موفق بدار. آمين يا رب العالمين – من الله التوفيق


در بامداد 21 فروردین 1378، امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در حال خروج از منزل، به وسیله ی منافقین مسلح در پوشش رفتگر، در برابر دیدگان فرزندش به شهادت رسید و منافقین كوردل، رسماً اقدام به این جنایت هولناك را به عهده گرفتند. و او به آرزوی دیرین خود یعنی شهادت در راه حق دست یافت.

شهید خندانشرمنده ماکه نتونستیم کاری بکنیم خوشا بحالتان :Ghamgin:

بسم رب شهدا

تصاویری از شهید صیاد شیرازیاز لحظه شهادت

سردار شهيد علي صياد شيرازي
نام پدر:زياد
محل تولد:شهرستان مشهد
تاريخ تولد:04/03/23 تاريخ شهادت:21/01/78
محل شهادت:تهران جلوي در خانه منطقه:
مسؤليت: شغل: عضويت : كادر يگان:ارتش جمهوري اسلامي ايران
گلزار:ثبت نشده کد شهید:7800046

بسم الله الرحمن الرحیم

قدرت واحده باشيم
دست نوشته ای از شهید صیاد شیرازی

مورخه 26/ 11/ 64

بسم الله الرحمن الرحيم
والذين جاهدوا فينا لنهدينهم سبلنا وان الله مع المحسنين (عنکبوت 69)
الحمدالله الحمدالله الحمدالله که خداوند بر ما منت نهاد و دگربار رزمندگان اسلام را به پيروزي رسانيد. مبارک است اين پيروزي بر امت شهيد پروري که اين گونه در صحنه هاي دشوار انقلاب اسلامي حضور دارند و اين بار با چهره کاروان هاي راه کربلا مصمم شده اند راه کربلا را بگشايند و به عشق زيارت مرقد مطهر حضرت ابا عبدالله الحسين (علیه السلام)، اراده شان را آهنين تر کرده اند و اين مردم با عزت و شرف رزمندگان ارتش و سپاه را دگر بار آبرو و عزت دادند به مسئولين جنگ انگيزه و الهام قوي تر دادند بايستي امروز که شاهد پيروزي شگفت انگيز ارتش اسلام هستم با جرئت بگويم که خداوند مستقيماً پاداش مردم را خودش عنايت فرمود.
الا في ايام دهر کم نفحات الافتعرضوا...
آگاه باشيد در دوران زندگي شما نسيم هايي مي وزند، يعني مناسبت هايي پيش مي آيند. از اين مناسبتها استفاده کنيد (خودتان را در معرض آنها بگذاريد).
مايه سرافرازي که در اين عمليات علاوه بر افتخار داشتن اين که خداوند ما را عامل پيروزي قرار داد. اين است که بايد شکر و سپاس خدا را به جاي بياوريم که به طور نسبي تذکرات فرمانده کل قوا را که همان دستورات خداست به اجرا در آورديم. حضرت امام تذکرات خود را در دو جمله قبل از شروع عمليات به ما فرمودند که من مختصراً ياد آور مي شوم. جمله يکم: آنکه بر ما فرمان مي دهد، خداست و فرمانده کل قوا خداست.
جمله دوم: ما همگي در پيشگاه خداوند مسئول هستيم. او از سريات ما آگاه است. در پيشگاه خدا نمي شود دغل بازي کرد. مسئوليت ما سنگين است. شکست ما منجر به شکست اسلام مي شود که قرن ها ديگر سربلند نمي کند. براي مقابله با دشمنان بايستي ما ( چه ارتشي چه سپاهي و چه بسيجي) يد واحده و قدرت واحده باشيم. اگر اين طور باشيم پيروزيم. هر کس به اندازه ظرف خود از نور معرفت الهي که در روزگار ما از پايگاه پر برکت مقام ولايت بر ما پرتو افکنده است، برخوردار مي گردد.
بيانات دلنشين امام همه را منقلب کرد و وقتي عمليات آغاز گرديد، آثار پربرکت يد واحده بودن و قدرت واحده بودن را در اين ديديم که بر دشمن غلبه کرديم و پيروز شديم. اين عمليات فتح المبين ديگر بود با اين تفاوت که ديگر آسيب ديدگان آفت هاي پيروزي شايسته نيست بار ديگر در معرض خطرات ناشي از آفات پيروزي قرار گيرد. ارتشيان و سپاهيان با تقويت بسيجيان بر دشمن تاختند و يکپارچه هماهنگ، متعهد و يار همديگر بودند و بر دشمن حمله کردند و خداوند به پاداش اين لياقت که آن نيز از توفيقات الهي بوده است. به ما نصرت بخشيد. حال اين ارتشي است که بايستي افتخار کند که در اين عمليات نقش حساس خود را در منحرف کردن دشمن از محور اصلي حمله، پشتيباني ها، آتش توپخانه، عمليات ضد زره، پدآفند هوايي، پشتيباني نزديک هوايي، پشتيباني هاي هليکوپتري، تقويت هاي پل زني، دريايي و.... ايثارگرانه ايفا کرد و خداي نکرده با نديده گرفتن خدمت فوق دل شکسته و محزون گردد از اين که چرا پيشروي به دست من حاصل نگرديد.
و اين برادر سپاهي امت که بايد افتخار کند که چگونه با ياري همرزمان ارتشي خود ايثارگرانه از رودخانه اي سخت و دشوار گذشتند و بر دشمن تازيدند و آن ها را در هم شکستند و در منطقه مورد نظر پيش رفتند وآن را به روز سياه کشانيدند و نبايستي خداي ناکرده به آفت غرور مبتلا گردد. و اين بسيجيان ايثارگر هستند که بيش از هر زمان بايد بدانند مايه اصلي پيروزي به شمار مي روند و خداوند آنها را لايق گردانيده که عامل انگيزه و روح و شور به جبهه گردند و اسکلت تشکيلات سياه را محتوا دهنده و پيکره ارتش جمهوري اسلامي را تقويت نمايند و نبايد خداي نکرده در بعضي جبهه ها گرفتار آفت غرور و در بعضي جبهه ها گرفتار آفت حزن و اندوه گردند. آن چه که مي تواند پايان بخش اين نبرد سرنوشت ساز باشد دراين جمله خلاصه مي گردد.
اطاعت صادقانه و آگاهانه از دستورات رهبر کبير انقلاب اسلامي فرمانده کل قوا مبني بر يد واحده و قدرت واحده بودن.

بيست و ششم بهمن ماه 64
منطقه عملياتي جنوب قرارگاه خاتم قديم

منبع:ماهنامه شاهد یاران، شماره 30 - 29

نرم افزار صياد دلها(مخصوص همراه)

اين نرم افزار در مورد زندگي نامه شهيد بزرگوار اسلام شهيد صياد شيرازي همراه با تصاوير مخصوص موبايل است.
فرمت اين برنامه جاوا
منبع
معرفی کتاب:
کتاب حاضر سرگذشت‌نامه شهید سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش می‌باشد که در ۵ بخش ارائه شده است: بخش اول: از دوران کودکی تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران (تولد، کودکی، تحصیل، ورودش به ارتش و حوادث و رویدادهای دانشکده افسری تا دوره چتربازی و رنجری، ازدواج، حوادث دوران پیروزی انقلاب)، بخش دوم: پس از پیروزی انقلاب تا انتصاب وی به فرماندهی نیروی زمینی ارتش (مطالبی از حوادث کردستان و غائله پاوه و سردشت به همراه شهید چمران و دیگر شهدا و فرماندهان ارتش و سپاه چون: شهید بروجردی، متوسلیان، شیرودی و خاطراتی از بنی‌صدر، فرماندهی سنندج، دوران مجروحیت و ترفیع درجات نظامی، و …) بخش سوم: دوران فرماندهی نیروی زمینی تا عملیات مرصاد و پایان جنگ (خاطرات و نوشته‌هایی از دوران فرماندهی ایشان در مناطق جنگی غرب و جنوب و عملیاتهای متعدد، بستان، تنگه چزابه و شهید مردانی‌پور، شهید باقری، محسن وزوایی و …..)، بخش چهارم: دو سال پایانی جنگ. بخش پنجم: سرانجام (شامل روزهای آخر قبل از شهادت و نحوه شهادتش به همراه متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت شهادت ایشان و متن یادداشت ایشان پس از رحلت امام (ره). تصاویری نیز درباره متن کتاب به همراه زیرنویس آمده است.

مطالعه آنلاین کتاب در کمین گل سرخ
دانلود با حجم 2.3 مگا بايت pdf

آدرس در کتابخانه

یادداشت شهید صیاد بعد از رحلت امام(ره)

اولین روز خدمت به اسلام در غیبت امام‌خمینی رضوان‌الله علیه
ای داد برمن، خدایا این نعمت عظیمت از دستمان برفت و قدرشان را ندانستیم. خدایا پیرجماران برای بی‌توجهی‌های ما، نفاق‌ها و تفرقه‌های ما، پشت گوش انداختن نصایحش، ناشکری‌ها، ناسپاسی‌های ما در راه خدا و غفلت‌ها و سستی‌هایمان ،… خون گریید. و اکنون او به ملکوت اعلی پیوسته و ما هم‌چنان زنده‌ایم. ولی خدایا آن‌قدر به لطف و کرم تو این بندة صالحت، این نایب برحق امام زمان علیه‌السلام برایمان ذخیره و سرمایه باقی گذاشته است که اگر همت کنیم و اگر تقوا پیشه کنیم، اگر هوشیار باشیم، اگر وفاداری در راه خدا و ولایت نشان دهیم این طور نیست که در این راه باز بمانیم. اگر خمینی نیست خدای او هست.
ـ حال بیش‌تر می‌فهمیم طعم انتظار امام زمان عج کشیدن یعنی چه؟ یا امام زمان، این سرباز کوچکت را که آرزویش این است که لیاقت و صلاحیت سربازی تو را داشته باشد، یاری کن.
ـ از امروز نیت من، تلاش من، همت من در خدمتگزاری به این عزیز می‌بایستی مضاعف گردد. زیرا که دیگر پیر جماران نداریم.
ـ خدایا بر تقوایم، اخلاصم، استقامتم در راهت بیفزا تا با به زنجیر کشیدن نفس اماره با روحیة بسیجی به امت اسلامی و حکومت اسلامی و مملکت اسلامی و انقلاب اسلامی خدمت کنم.

پیام حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای در شهادت سپهبد صیاد‌شیرازی

بسم الله الرحمن الرحیم
من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظرو ما بدلوا تبدیلا

امیر سرافراز ارتش اسلام و سرباز صادق و فداکار دین و قرآن، نظامی مؤمن و پارسا و پرهیزکار، سپهبد علی صیاد‌شیرازی به دست منافقین مجرم و خونخوار و روسیاه به شهادت رسید. این نه نخستین و نه آخرین باری است که دلی نورانی و سرشار از عشق و ایمان و وفاداری به آرمان‌های بلند الهی هدف تیر خشم و عناد و عصبیت از سوی زمره جنایتکار و فاسدی که ادامة حیات خود را به دشمنان اسلام دانسته است قرار می‌گیرد و دست خائن و خودفروخته‌ای نهال ثمره‌بخش این انسان والایی را قطع می‌کند. او مانند دیگر مردان حق از روزی که قدم در راه انقلاب نهادند همواره سر و جان خود را برای نثار در راه خدا به روی دست داشتند. سرزمین‌های داغ خوزستان و گردنه‌های برفراشته کردستان سال‌ها شاهد آمادگی و فداکاری این انسان پاک نهاد و مصمم و شجاع بوده و جبهه‌های دفاع مقدس صدها خاطره از رشادت و خودگذشتگی او حفظ کرده است. خطر مرگ کوچک‌تر از آن است که بندگان صالح خدا را از راه او بازگرداند و عشق به منال دنیوی حقیرتر از آن است که در دل نورانی شایستگان جایی بیابد. کوردلان منافق بدانند که با این جنایت‌ها روز به روز نفرت ملت از آنان بیش‌تر خواهد شد و خون مردان پاکدامن و پارسا همچون صیاد‌شیرازی و شهید لاجوردی بدنامی و سیاه‌رویی آنان را در تاریخ و در دل این ملت همیشگی خواهد کرد و سردمداران استکبار که با وجود لاف‌‌زنی‌های ضدتروریستی خود به امید آن نشسته اند که تروریست‌های مزدورشان در ایران اسلامی با شهید کردن مردان استوار و مقاوم انقلاب، راه تسلط بر ایران اسلامی را هموار کنند، بدانند که خون شهیدان راه حق، ملت مؤمن ما را راسخ‌تر و آشتی‌ناپذیرتر و مقاوم‌تر می‌سازد، رحمت و فضل بیکران الهی بر روح شهید عزیزمان علی صیاد‌شیرازی و لعنت و نفرین خدا و فرشتگان و بندگان صالحش بر ایادی منفور و مطرود استکبار.
اینجانب شهادت این بندة برگزیدة خدا را به ملت ایران بخصوص به یاران دفاع مقدس و ایثارگران جبهه‌های نور و حقیقت و خانواده‌های گرامی و فداکار و بازماندگان محترمش تبریک و تسلیت می‌گویم و صمیمی‌ترین درود خدا را به روح پاک او و خون به‌ناحق ریختة او نثار می‌کنم.

والسلام علی عبادالله الصالحین
سیدعلی خامنه‌ای

منبع

بسم الله الرحمن الرحیم

سفر عاشقي
شاعر: استاد حميد سبزواري

در سفر عاشقي، هر كه سبكبارتر
قافله عشق را قافله سالارتر
گر به تولاي دوست، جان بفشاني نكوست
هديه به جانان رواست، هر چه سزاواتر
هر كه به طوفان عشق، سينه به دريا زند
گوهر اسرار را هست خريدارتر
بر در دل حلقه زدن، پاسخ جانان شنو
رمز ولا را مگوي جز به نگهدارتر
راه شهيدان عشق از همه راهي جداست
راهي اين خطه راس، ديده بيدارتر
در سفر عاشقي ترك سر و جان كند
آنكه به پيمان دوست، هست وفادارتر
از علوي سيرت و نام نكويت «علي»
چون تو خطر كرده كيست در ره دشوارتر
از تو طرازنده شد رهگذر سالكان
و از تو فرازنده شد، سنگر استوارتر
راه تو تا حشر باد راه خطر پر كشان
همره و همگام تو هر كه فداكارتر

پيام فرمانده معظم كل قوا به مناسب شهادت سپهبد صياد شيرازيحضرت آيت‏ الله خامنه‏اى، رهبر معظم انقلاب اسلامى در پيامى به مناسبت شهادت سپهبد على صياد شيرازى پيامى صادر فرمودند.
متن پيام بدين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم‏
من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضى نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا
امير سرافراز ارتش اسلام و سرباز صادق و فداكار دين و قرآن، نظامى مؤمن و پارسا و پرهيزكار، سپهبد على صياد شيرازى امروز به دست منافقين مجرم و خونخوار و روسياه به شهادت رسيد. اين نه اولين و نه آخرين بارى است كه دلى نورانى و سرشار از عشق و ايمان و وفادارى به آرمانهاى بلند الهى، هدف تير خشم و عناد و عصبيت از سوى زمره جنايتكار و فاسدى كه ادامه‏ى حيات خود را در خدمتگزارى به دشمنان اسلام دانسته است، قرار مى‏گيرد و دست خائنِ خودفروخته‏يى، نهال ثمر بخش انسان والايى را قطع مى‏كند.
او مانند ديگر مردان حق از روزى كه قدم در راه انقلاب نهادند همواره سر و جان خود را براى نثار در راه خدا بر روى دست داشتند.
سرزمينهاى داغ خوزستان و گردنه‏هاى برافراشته‏ى كردستان، سالها شاهد آمادگى و فداكارى اين انسان پاك نهاد و مصمم و شجاع بوده و جبهه‏هاى دفاع مقدس صدها خاطره از رشادت و از خود گذشتگى او حفظ كرده‏است. خطر مرگ كوچكتر از آن است كه بندگان صالح خدا را از راه او بازگرداند، و عشق به منال دنيوى حقيرتر از آن است كه در دل نورانى شايستگان جايى بيابد. كوردلان منافق بدانند كه با اين جنايتها روز به روز نفرت ملت ايران از آنان بيشتر خواهد شد و خون مردان پاكدامن و پارسا همچون صياد شيرازى و شهيد لاجوردى بد نامى و سياهرويى آنان را در تاريخ و در دل اين ملت هميشگى خواهد كرد. و سردمداران استكبار كه با وجود لافزنيهاى ضد تروريستى خود، به اميد آن نشسته‏اند كه تروريستهاى مزدورشان در ايران اسلامى با شهيد كردن مردان استوار و مقاوم انقلاب، راه تسلط بر ايران اسلامى را هموار كنند، بدانند كه خون شهيدان راه حق، ملت مؤمن ما را راسختر و آشتى ناپذيرتر و مقاومتر مى‏سازد. رحمت و فضل بيكران الهى بر روح شهيد عزيزمان على صياد شيرازى و لعنت و نفرين خدا و فرشتگان و بندگان صالحش بر ايادى منفور و مطرود استكبار.
اينجانب شهادت اين بنده‏ى برگزيده‏ى خدا را به ملت ايران بخصوص به ياران دفاع مقدس و ايثارگران جبهه‏هاى نور و حقيقت و به خانواده‏ى گرامى و فداكار و بازماندگان محترمش تبريك و تسليت مى‏گويم و صميمى‏ترين درود خود را بر روح پاك او و خون به‏ناحق‏ريخته‏ى او نثار مى‏كنم.

والسلام على عباد الله الصالحين‏


سيد على خامنه‏ اى‏

21/1/78

شهید بابایی
شهید فلاحی
شهید صیاد شرازی
بقیه فرماندهان را نمی شناسم

فایل صوتی یادمان صیاد
فایل تصویری را از دو پست قبل دانلود کنید


[b]content[/b]


مادر شهید صیاد شیرازی روز عاشورا بچه در بغل، در یکی از خیابان‌های نزدیک حرم علی‌بن‌موسی الرضا(ع) ایستاده بود، ناگهان صدای گریه کودک برخاست، اما دنباله صدا نیامد، مادر علی شنید که می‌گفتند: «طفلکی تمام کرد، خفه شد!».

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، امیر سپهبد شهید علی صیادشیرازی در سال 1323، در شهرستان درگز استان خراسان رضوی دیده به جهان گشود؛ در 16 فروردین ماه سال 1378، همزمان با عید خجسته غدیرخم به درجه سرلشکری نایل آمد و چند روز بعد و در تاریخ 21 فروردین به دست عوامل کوردل منافقین مقابل منزل خویش به شهادت رسید.خاطره‌ای از شفا گرفتن این شهید بزرگوار در دوران کودکی‌اش را می‌خوانیم:
مادر شهید صیاد شیرازی روز عاشورا بچه در بغل، همراه زنان دیگر در یکی از خیابان‌های نزدیک حرم علی‌بن‌موسی الرضا(ع) به تماشای دسته‌های سینه‌زنی ایستاده بود. ناگهان صدای گریه کودک برخاست، اما دنباله صدا نیامد، لحظاتی گذشت، دهان بچه همچنان باز بود، نفسش بند آمده بود و رنگش هر لحظه کبود و کبودتر می‌شد. فریاد زن‌ها بلند شد، زنی بچه را از دست مادر قاپید و صورت کوچک او را زیر سیلی گرفت، باز خبری نشد. مادر علی شنید که می‌گویند: «طفلکی تمام کرد، خفه شد!».
او رو به حرم گرداند و گفت: «حاشا به غیرتت!» بعد چشم‌هایش سیاهی رفت و به زمین افتاد؛ در عالم دیگر دید که در مجلس عزاداری است؛ کسی روی منبر نشسته و روضه می‌خواند؛ در بالای مجلس سیدی نورانی است که با دست به او اشاره می‌کند پیش آی! عزاداران راه باز کردند تا رسید به نزدیکی‌های آن سید نورانی، که حالا می‌دانست امام رضا(ع) است. امام دعایی خواند و بعد گفت: «تو نگران علی نباش!».
به صدای گریه فرزندش چشم گشود؛ صدای صلوات زن‌ها بلند شد؛ بچه را که به بغل گرفت و بر سینه‌اش فشرد، اشک امانش نداد. به طرف گنبد طلایی برگشت و گفت: «آقاجان من را ببخش، بی‌ادبی کردم».
زن‌ها هریک چیزی می‌گفتند و داروهایی تجویز می‌کردند و دعانویس‌هایی را نشانی می‌دادند؛ از میان صداها شنید: «بیچاره هم خودش غشیه، هم بچه‌ش!»؛ علی تا 2 روز تب داشت، اما مادر هیچ نگران نبود و می‌دانست نگهدار علی کسی دیگری است.
ایشان علی را نگه داشت تا اینکه او را به بالاترین مقام یعنی شهادت رساند.

منبع:فریم

با نام خدا

خیلی اشکش را نگه می داشت ، توی چشمش ، همسرش فقط یکبار گریه اش را دید ، وقتی امام رحلت کرد.

دوستش می گفت: « ما که توی نماز قنوت میگیریم از خدا می خواهیم که خیر دنیا

و آخرت را به ما اعطا کند و یا هر حاجت دیگری که برای خودمان باشد اما صیاد تو قنوتش هیچ چیزی برای خودش نمی خواست.

بارها می شنیدم که می گفت ( اللهم احفظ قاعدنا الخامنه ای ) بلند هم می گفت از ته دل ...».

aviny.com

[h=1][/h]


[/HR]
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نظم، مدیریت و قدرت جهادی شهید صیاد شیرازی برای اداره کارها موجب شد که او را به عنوان یکی از شخصیت‌های مهم ارتش بشناسیم. صیاد سیدالشهدای ارتش شود.


[/HR]
سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی که در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی و 110 نفر از شهدای نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، درباره ویژگی‌های شخصیتی شهید صیاد شیرازی توضیح داد: شخصیت او از اول جوانی بر اساس قرآن و سیره اهل بیت (ع) در مسجد شکل گرفته بود. از همین رو به عنوان یک مۆمن وارد مبارزات انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) شد. همچنین قبل از انقلاب نیز صیاد و دوستانش برای به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی حضور داشتند و اقداماتی را انجام دادند.
وی ادامه داد: صیاد شیرازی پس از پیروزی انقلاب اسلامی منجی ارتش شد. در آن زمان حضرت امام (ره) چهره ارتش را می‌دیدند، چهره ارتش در آن موقع از شخصیت‌هایی همچون شهید صیاد شیرازی، عباس بابایی، سرلشکر سلیمی و فکوری شکل گرفته بود و همین مسئله باعث شد امام (ره) ارتش را ارتش اسلام معرفی کنند. صیاد شیرازی در طول حیاتش با اقداماتی که انجام داد باعث شد که ارتش شناخته شود.
سرلشکر فیروزآبادی با اشاره به تحرکات ضدانقلاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: صیاد شیرازی در همه عرصه‌ها به دفاع از انقلاب پرداخت و در مقابله با تحرکات ضد انقلاب در غرب کشور نیز بسیار فعال بود. هنگامی هم که آمریکا متوجه شد انقلاب اسلامی با چنین تحرکاتی آسیب نمی‌بیند به حمایت از صدام علیه ایران پرداخت و جنگ را آغاز کرد. آن زمان لیبرال‌ها در داخل با گرفتن فرماندهی کل قوا به بهانه داشتن اقتدار و قدرت سعی کردند که از همه توان ارتش در مقابله با دشمن بعثی استفاده نکنند برای همین صیاد شیرازی در مقابل بنی‌صدر ایستاد و بنی‌صدر نیز او را عزل کرد اما عزل او تنها باطل شدن حکم فعالیت صیاد بود. از همین رو صیاد در دیدگان مردم درخشید و در دل‌ها نشست چرا که توانسته بود در مقابل رئیس لیبرال‌ها و منافقین ایستادگی کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ویژگی‌های دیگر شهید صیاد شیرازی خاطرنشان کرد: نظم، مدیریت و قدرت جهادی شهید صیاد شیرازی برای اداره کارها موجب شد که او به عنوان یکی از شخصیت‌های موفق شناخته شود و سیدالشهدای ارتش نام بگیرد. شهید صیاد شیرازی یکی از الگوهای مدیریت جهادی است.
وی یادآور شد: در مدیریت جهادی غیر از اینکه باید خودمان عنصری جهادی باشیم باید ایمان و قدرت جهادی نیز داشته باشیم و افراد و میدان عمل نیز جهادی باشند و در بازرسی‌ها و بازخواست‌هایمان جهادی عمل کنیم. صیاد شیرازی در این راستا یک اسوه است.
او به عنوان یکی از شخصیت‌های موفق شناخته شود و سیدالشهدای ارتش نام بگیرد. شهید صیاد شیرازی یکی از الگوهای مدیریت جهادی است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگر سخنان خود درباره برنامه‌های این ستاد در رابطه با اقتصاد گفت: مدیریت جهادی از جهاد سازندگی و دفاع مقدس آغاز شد و در انتخاب مدیران و فرماندهان نیز در نیروهای مسلح جهادی بودن یکی از شاخصه‌های اصلی است. در این مدت هم هیچ مدیری سر کار نیامده است که ویژگی‌های جهادی داشته باشد. در اشاره‌ای که مقام معظم رهبری به پیشرفت‌ها در عرصه‌های مختلف همچون نانو و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای داشته‌اند بیان کردند که در عرصه دفاعی نیز پیشرفت کرده‌ایم. در حقیقت این پیشرفت‌ها مرهون مدیریت جهادی است.
سرلشکر فیروزآبادی تأکید کرد:‌ نیروهای مسلح مأموریت اقتصادی ندارند اما این نیروها کار اقتصادی دارند چرا که اقتصاد کشور مربوط به مۆلفه‌های مختلفی چون نیروی انسانی، تخصص، نظم و کارآفرینی و هدایت است و در اقتصاد این عوامل نقش مهمی دارند. اکنون نیروهای مسلح به عنوان پشتیبان دولت به طور کامل از دولت تدبیر و امید حمایت خواهند کرد و در هر عرصه اقتصادی که دولت نیاز داشته باشد حضور خواهند یافت و نقش ایفا خواهند کرد.
وی یادآور شد: ما در بخش خصوصی و فعالیت‌های اقتصادی مردم دخالت نخواهیم کرد و در حقیقت نیروهای مسلح در اجرای پروژه‌هایی که برای آن پیمانکار پیدا نشود و برای انجام آن نیاز به فناوری‌های باقی مانده از جنگ باشد، وارد خواهند شد. بسیاری از پل‌ها، سدها، بزرگراه‌ها و تأسیسات نتیجه تجربه، امکانات و تخصص باقی مانده از دوران هشت سال دفاع مقدس است. از سوی دیگر اگر نیروی مسلح این فعالیت‌های اقتصادی را انجام ندهند خارجی‌ها باید انجام بدهند. بنابراین نهادهایی مانند قرارگاه‌های قرب ارتش و سازندگی خاتم‌الانبیا دست به انجام پروژه‌ها می‌زنند. البته توان مهندسی، فنی و اقتصادیمان برای ارتقای آمادگی رزمی نیروهای مسلح است و مازاد توانمان را به پشتیبانی از دولت و مسائل امدادی خواهیم کرد. انجام این قبیل کارها توسط نیروهای مسلح به تصمیم‌های دولت، وزرای مربوطه و سازمان برنامه و بودجه بستگی دارد.

منبع: سایت آوینی

روحش شاد راهش پررهرو
:Gol:شادی روح
شهدا صلوات :Gol:

صیاد شیرازی کسی که ولی امرش بر تابوتش بوسه زد و در اولین شب خاکسپاری اش بر سر مزارش حاضر شد و نماز شب را در کنار مزار او بجا آورد و سحر وقتی همسرش به زیارت قبر مطهرش رفته بود اقا را در کنار مزار شریف او دیده بود و ایشان فرموده بودند دلم برای صیادم تنگ شده بود.
چقدر جای این سربازها امروز خالی است.

*طهورا*;662138 نوشت:

منبع: سایت آوینی

روحش شاد راهش پررهرو
:Gol:شادی روح
شهدا صلوات :Gol:


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم