شیوه نوین امر به معروف و نهی از منکر حجاب

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شیوه نوین امر به معروف و نهی از منکر حجاب

باسلام

با عنایت خدای مهربان طرحی را با موضوع حجاب آماده کردم امیدوارم برای کسانی این شیوه را مثر میدانند و می‌خواهند به روش دادن کارت؛ امر به معروف و نهی از منکر کنند مفید واقع شود. این کارت در اندازه استاندارد کارت ویزیت با طول 9 سانتی متر و عرض 5 سانتی متر با رنگی آرامشبخش و سنگین طراحی شده است.

توجه: دو تصویر زیر جهت بارگذاری سریعتر از کیفیت آن کاسته شده است، توصیه می‎گردد جهت چاپ از فایل PSD زیر که برای دانلود قرار داده شده است استفاده نمائید.

توی این آدرس
http://alisajjad.blog.ir/post/56
هم مدارک فقهی مستند فتاوای بیان شده درج شده است.

عزیزان اعضای انجمن لطفا پاسخهای زیر رو بدهند

1- به نظرشما این شیوه تا چند درصد مؤثر است؟
2- این کارت چگونه، کجا و چه موقع داده شود و به کی ها داده شود؟
3- نظرتون چیه این کارت با چندتا شکلات در پلاستیک کوچکی بسته بندی بشه و داده بشه؟
4- بنظرتون این کار روی افرادی که تأثیر مفید ندارد، تأثیر سوء ندارد؟
5- اگر خانمی بدحجابی چنین کارتی را از آقا / خانمی دریافت کند، چه واکنشی دارد؟ (ترجیحا خانمها جواب بدن)
6- چه تغییراتی بهتر است در این شیوه یا طرح کارت بیاید؟
7- شما در کل چه نظری دارید؟

و این نیز پشت کارت است.

دانلود فایل روی کارت به صورت PSD


دانلود پشت کارت به صورت PSDبرچسب: 

سلام

باید اول نوع مخاطبتون رو مشخص کنید چون یقینا این روش برای همه بد حجاب ها موثر نیست چون برخیشون اصل حجاب رو قبول ندارن و لدا بیان احکام حجاب تاثیر چندانی روی اونها نداره
این نوع از احکام برای بدحجاب های معتقد که آشنایی با احکام ندارن خیلی خوبه

در مورد طراحی هم فضای کارت خیلی شلوغ شده و باید مطالب کمتری بیان بشه
نمادهایی هم که در پشت کارت هست جالب نیست
ضمنا ارجاع منابع به وبلاگ هم روش درستی نیست

ببخشید اگر با صراحت انتقاداتم رو بیان کردم

با عرض سلام
با تشکر از زحمات شما
این کارت فقط مناسب پخش کردن در مساجد و بسیج های مساجد یا مدارس هست.در صورتی که در مدارس پخش شود باید حتما همراه با توضیحات مسئول پرورشی باشد تا به سوالات دانش آموزان پاسخ داده شود.
جو عمومی جامعه به گونه ای است که اصلا پذیرای این چنین چیزی نیست

user;830008 نوشت:
شیوه نوین امر به معروف و نهی از منکر حجاب

سلام
ايده دادن
"كارت" ، ايده جالبي است
اما پيام هاي روي كارت چيز جديدي نيست بلكه شيوه اي تكراري است كه بارها شكست خورده است
شايد در مواردي تاثير گذاشته باشد ، اما تاثيرش بسيار كم بوده است
اين نوع پيام ها همانطور كه دوستان اشاره كردند بيشتر براي مكان هاي مذهبي مناسب است ، براي يادآوريِ موضوع حجاب

ولي اصل ارائهء كارت ايده اي است كه جاي كار و بررسي را دارد
به نوبه خودم درموردش فكر ميكنم و اگر نكته خوبي به ذهنم رسيد عرض خواهم كرد

[="Times New Roman"][="Black"]به نظر من اصلی ترین دلیل اینکه بد حجاب ها حجاب رو نمی پذیرند اینه که انسان های موفق برای حجاب تبلیغ نمی کنند.

چون بدحجاب ها اعتماد به نفس ضعیفی دارند و سعی میکنند خودشون رو شبیه کسانی کنند که حرفی برای گفتن دارند و به جایی رسیدند.

کسانی هم که تشویق به حجاب می کنند از نظر بدحجاب ها انسان های موفقی نیستند. و اکثر مواقع هم درست فکر میکنند.

به نظرم یه مهندس یه دکتر ، یه متخصص ، یه مهندس ، یه مخترع ، یه آدم حسابی متدین و محجبه پیدا کنید ( نری حجت الاسلام بیاری ) و ازش بخواید چند سطری توضیح بده که حجاب چقدر توی موفقیتش نقش داشته.

فکر میکنم اینجوری اثرگذاری و اثر پذیری بیشتر باشه.[/]


IMAGE(<a href="http://uupload.ir/files/d277_کارت-حجاب.jpg" rel="nofollow">http://uupload.ir/files/d277_کارت-حجاب.jpg</a>)

سلام

به نظرشما این شیوه تا چند درصد مؤثر است؟اخلاص , روحِ هر کار نیک و خیری است و هر چه اخلاص در یک عمل بیشتر باشد درجه عمل بلندتر خواهد بود .

و چون هدف از امر به معروف و نهی از منکر اصلاح و هدایت است ، باید افرادی هم که به این مهم می پردازند همواره

این جهت را فراموش نکرده ، برای تحصیل رضای خدا بگویند و بنویسند و برای خدا دعوت کنند و از روی عشق و علاقه

افرادی را که آلوده به معاصی شده اند را راهنمایی نمایند .
امر به معروف و نهی از منکر در اسلام از نظر اجرایی دارای شرایطی است . یکی از شرایط آن داشتن حسنِ نیت و اخلاص است .بنابراین تأثیر کار ان شاءالله صد در صدی خواهد بود…………………………………………این کارت چگونه، کجا و چه موقع داده شود و به کی ها داده شود؟اولویت انجام این مسؤولیت به نظرم بر عهدۀ بانوان باشه خیلی بهتره و کسانی که در اخلاق اجتماعی

زبانزد هم جنسان خود هستند بهترین انتخاب برای این کارند بدون هیچ محدودیت مکانی و یا زمانی .

همینطور به نظرِ من بهتره به همه داده بشه تا حساسیتی در بانوان بد حجاب ایجاد نکنه و بدون در نظر گرفتن سن و سال .اگه امکانش بود از نزدیکان و خویشان شروع بشه تا مکانهای پر تجمع مثل اتوبوس و مترو و دانشگاه و ...........انجام این طرحِ مثبت , بهتره بدون هیجان و اضطراب صورت بگیره .

...................................................................................................
نظرتون چیه این کارت با چندتا شکلات در پلاستیک کوچکی بسته بندی بشه و داده بشه؟نه چون اون راحتی و خلوص رو در طرف مقابل کم رنگ می کنه بنابراین ارائۀ طرح هر چه عادی تر باشه بهتره..................................................................................................


بنظرتون این کار روی افرادی که تأثیر مفید ندارد، تأثیر سوء ندارد؟اگر گروهی انجام بگیره و نه انفرادی و دادن این بستۀ کوچک فرهنگی, آن هم در قالب یک کارت گرافیکی ,

کاملاً عادی و بدون ایجاد هیجان باشه و نقشِ دادنِ آن را افرادِ خبره و زُبده بر عهده بگیرند شاید مفید واقع نشه

که بعید می دونم ولی تأثیر سوئی هم در بر نخواهد داشت ان شاءالله

......................................................................................................اگر خانمی بدحجابی چنین کارتی را از آقا / خانمی دریافت کند، چه واکنشی دارد؟پس از انجامِ کار معلوم میشه و هر کس این راهکار رو عملی کرد بیاد اینجا و از تجربه اش ما رو هم مطلع کنه

, ممنون میشیم.
اگر چه به نظر واکنش ها 99% مثبت خواهد بود . آن یک درصد هم با کفایت لازم در برخورد و ارائه اثر خوبی خواهد داشت.

...........................................................................................
چه تغییراتی بهتر است در این شیوه یا طرح کارت بیاید؟

شما در کل چه نظری دارید؟اگر این کارت در ابعاد مناسبتری ارائه بشه , بهتره . در کل ایده ی خوبیه .برای موفقیت شما در این کارِ نیک و پسندیده دعا می کنیم .
...................................................................بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
با عرض سلام خدمت شما

متاسفانه در عرف جامعه ما "امر به معروف و نهی از منکر" که از واجبات است عملاً از نظر بسیاری از مردم خود یک منکر است. بحث صرفاً بر سر روش های انجام این کار نیست. عده ای اصل این کار را در جامعه زیر سؤال برده اند. بعد از این که اصل پذیرفته شد ما می توانیم بر سر روش ها بحث کنیم. وقتی اصل برود زیر سؤال شما کوچکترین توصیه ای کنید با شما برخورد می کنند چون همانطور که گفتیم آن را یک منکر می دانند. در واقع آن ها هم از نظر خودشان دارند امر به معروف و نهی از منکر می کنند اما از نظر دینی چنین اعمالی مصداق امر به منکر و نهی از معروف است. بنابراین به طور خلاصه حقیر فکر می کنم که باید اول هم به شکل نظری و هم به شکل عملی این فضایی که علیه امر به معروف و نهی از منکر شکل گرفته از بین برود.

گاهی مواقع هم افراد بحث قیاس را مطرح می کنند. یعنی برای توجیه این کار ها می گویند گناه ما بزرگتر است یا مفاسد اقتصادی؟ یا مثلاً قیمت چادر گرانتر از بقیه لباس هاست و استدلال های این شکلی. اینطور توجیه ها از نظر دینی هیچ جایگاهی ندارد. حقیر فکر می کنم علاوه بر این که باید جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیا بشود، باید در هر زمانی به توجیهات متداول پاسخ داده شود. مثلاً در حال حاضر باید به قیاس مسئله حجاب با مشکلات اقتصادی پرداخته شود. یعنی سعی کنیم علاوه بر مشکل، ریشه های فکری و توجیهی مشکل را هم هدف بگیریم. با ابزار ها هم مبارزه کنیم.

درباره اثر هم حقیر فکر می کنم که بستگی دارد برای چه افرادی پیاده شود. کسی که حجاب را رعایت نمی کند از دو حال خارج نیست:
یا به وجوب حجاب علم دارد یا علم ندارد. اگر به وجوب حجاب علم دارد یا احکام حجاب را کامل می داند یا نمی داند. اگر به وجود حجاب علم دارد و احکام را کامل می داند که در اینصورت گناهکار است و بعید است با چنین شیوه ای حجابش را رعایت کند. چون اساس این شیوه آگاهی بخشی در خصوص احکام حجاب است در صورتی که ما فرض کردیم چنین کسی به وجوب حجاب و احکام آن علم دارد. اما اگر به وجوب حجاب علم نداشته باشد یا این که احکام را درست ندادند این شیوه می تواند مؤثر واقع شود.

در خصوص چگونگی، ارائه این کارت ها به صورت مستقیم ممکن است باعث تأثیر منفی بشود (چه ارائه کننده مرد باشد و چه زن). وقتی شخص با شخص برخورد کند، آن ها اینطور استدلال می کنند که شما می خواهید آزادی ما را سلب کنید. به همین خاطر اگر به صورت غیرمستقیم صورت بگیرد فکر می کنم بهتر باشد. برای مثال در ایام مربوط به اعیاد قربان و غدیر اگر در ایستگاه های صلواتی همراه با نذورات این کارت ها هم داده شود اثرگذارتر است تا این که مستقیماً عمل شود. یا مثلاً در ایام عزاداری حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) این کارت ها با مضامین عاشورایی در مساجد و هیئت ها پخش شوند. هر چند درستش این است که در جامعه حتی به صورت مستقیم امکان امر به معروف و نهی از منکر باشد و انجام شود.

در خصوص گروه سنی هم اثرگذاری چنین مطالبی در سنین پایین احتمالاً بیشتر باشد. چون در چنین سن کمتر هنوز اعتقادات به طور کامل شکل نگرفته و هم این که انسان هنوز عادت به نافرمانی و گناه نکرده است.
درباره مکان همانطور که توسط دوستان گفته شد مساجد و سایر مکان های مذهبی یا مدارس محل های بهتری هستند. به طور کلی هر جا که با مسائل مذهبی به طور مستقیم گره خورده، می تواند گزینه خوبی باشد. مثلاً آرامستان ها یا حرم ها و بقاع متبرکه. افرادی که به زیارت قبور می روند یا این که مثلاً به زیارت حضرت امام رضا (علیه السلام) و بقیه امامزاده ها و اولیاء می روند، معمولاً عقاید مذهبی دارند و به همین جهت احتمال اثرگذاری بیشتر خواهد شد.
در خصوص زمان هم همانطور که اشاره شد اگر مقارن با مناسبت های مذهبی باشد بهتر است.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم
و من الله التوفیق

بسم الله الرحمن الرحیم
الهم عجل لولیک الفرج

user;830008 نوشت:
1- به نظرشما این شیوه تا چند درصد مؤثر است؟

بستگی به شرایط مختلف و جوامع هدف داره برای عده ایی ممکنه مفید و خواندنی باشد

user;830008 نوشت:
2- این کارت چگونه، کجا و چه موقع داده شود و به کی ها داده شود؟

به صورت گزینشی و انتخابی و رو در رو بنظرم مناسب باشد ان شاء الله

user;830008 نوشت:
3- نظرتون چیه این کارت با چندتا شکلات در پلاستیک کوچکی بسته بندی بشه و داده بشه؟

تاثیر گذاری برای افراد مختلف فرق دارد یکی ممکنه تاثیر مثبت بگذارد یکی خیر البته پیام های کوتاه و تاثیر گذار در بسته بندی های اعیاد می تواند مفید باشد ان شاء الله

user;830008 نوشت:
- بنظرتون این کار روی افرادی که تأثیر مفید ندارد، تأثیر سوء ندارد؟

وظیفه تذکر دادن به شیوه صحیح و درسته و حجت تمام کردن یعنی با دقت روشی انتخاب شود که بد نباشد اما تاثیر بعدی اش برای اهلش هدایت باشد و برای نا اهلش اتمام حجت ان شاء الله

user;830008 نوشت:
6- چه تغییراتی بهتر است در این شیوه یا طرح کارت بیاید؟

خلوت باشد و از تصویر کمتری استفاده شود(مثلا بجای تصویر یک زن نامحرم (چهره مشخص) از چهره پوشانده شده استفاده شود یا بجای چهره از بازتاب کننده چهره خود فرد بهره برده شود(خلاقیت توی کارت خوبه)
و به جای نوشته های طولانی و شلوغ از یک حکم شرعی کامل و معرفی عرف شرعی استفاده شود و با ثبت یک لینک از یک سایت معتبر به عنوان منبع (برای توضیحات تکمیلی و ...) ما بقی فرایند هدایت با لطف و عنایت خدا صورت بگیرد ان شاء الله.

user;830008 نوشت:
- شما در کل چه نظری دارید؟

نظرم من اینه که ان شاء الله با رعایت عدالت در امور بتوانیم احساس اعتماد رو شکل دهیم

و این را حق بدهیم و حق بدانیم که دلایلی که می اورند بعضی از بد حجاب ها دلایل درست و منطقی است(در ظاهر شاید بهانه و سر باز کنی باشد)
مثلا وقتی ما در مورد حجاب زن صحبت می کنیم اما در مورد آقایان صحبت نمی کنیم اگر بگویند آقایان چی پس دلیلشان منطقی نیست؟
یا وقتی در مورد حجاب صحبت می کنیم اما در مورد دزدی و چپاول صحبت نمی کنیم بگویند اونا پس چی حق ندارند؟(حتی اگر در موضوع بحث ربطی نداشته باشد اما به طور غیر مستقیم تاثیر دارد).

ان شاء الله هر امر به معروف و نهی از منکری که شروع می شود به عمل سید الشهدا(ع) ملحق شود.

یا حق

سلام
من که ترسو هستم ولی کسی که شجاع هست باید یک شلاقی شمشیری چیزی بخره هر چی ادم های مار پوست توی خیابون هست بزنه اون قسمت بدنشون و در کنه !

مثل وقتی که یه انار میشکنی می بینی یه قسمتش سیاه هست اونو بر میداری بقیه ش سالم میشه!

یا اون جانورانی که روسری ندارن اونا رو بگیری سرشون و ماشین دو بزنی یکجوری روسری شون محکم چند دور دور سرشون میپیچن که یکی ندونه فکر میکنه از قدیسیون هست!:))

امر به معروف یعنی این!

طبق گفته بزرگان بهشت واقعی فقط با امر به معروف شکل میگیره
یعنی یه دور که چاقو بخوره کسی توی خواب ممکنه یهو ببینه کنار یک قصری ایستاده! (مثلا میگم)

اتمچه;831440 نوشت:
یا اون جانورانی که روسری ندارن اونا رو بگیری سرشون و ماشین دو بزنی یکجوری روسری شون محکم چند دور دور سرشون میپیچن که یکی ندونه فکر میکنه از قدیسیون هست!:))

امر به معروف یعنی این!

طبق گفته بزرگان بهشت واقعی فقط با امر به معروف شکل میگیره
یعنی یه دور که چاقو بخوره کسی توی خواب ممکنه یهو ببینه کنار یک قصری ایستاده! (مثلا میگم)

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج

(سلام)

عنصر زور و عذاب برای کسانی و شرایطی است که حجت تمام شود و عناد فرد مشخص شود و حد هم بر اساس میزان جرم است !!

جایی در شرع گفته بد حجاب یا بی حجاب باید با شمشیر کشته شود یا با ماشین مویش زده شود؟

اگر جایی همچین چیزی گفته شده با منبع موثق اعلام کنید تا بفهمیم و بررسی کنیم

رستگاران;831448 نوشت:
بد حجاب یا بی حجاب باید با شمشیر کشته شود یا با ماشین مویش زده شود؟

سلام

نگفتم که کشته بشه که...گفتم مارپوستان (یعنی خال کوبی ها ) که از علائم فرهنگ شیطان پرستی هست (یعنی روح وقتی داره توسط شیاطین تسخیر میشه اثار خاکوبی در بیرون ظهور پیدا میکنه) اینو گفتم که باید جلوش گرفته بشه... اینطوری!

یا ماشین کردن موی دختران بی حجاب چه بدی مگه داره ...مو دوباره رشد میکنه چیزی نمیشه که فقط اون دختر چون روحش داره تبدیل به خوک میشه متوجه میشه و مدتی چون بهش بر می خوره تنبیه میشه همون باعث میشه چارقد بزنه براش عادت میشه موهاش بلند هم شد دیگه چون براش عادت شده سخته که دیگه بی حجاب بگرده!

ولی خدا لعنت کنه خاتمی ماتمی (از روئسای فتنه رو) اومد بی حجابی و دختر بازی رو بین جوون ها رواج داد امر به معروف رو دستش رو قطع کرد توی مجلس دعوا شد و همون سال ها تیم فتنه یار کشی کرد!

من اگه توی امر به معروفی جایی بودم یک بیرحمی میشدم که!
اول میرفتم یک دستگاهی شبیه چرخ طیاره می ساختم که شبیه سکان کشتی بشه
بعد به هر شاخکش یک شیلنگ وصل میکردم بعدم یک تسمه هم وصل میکردم به موتور برقی چیزییه طوری که یعنی مثل سنگ برقی گاز بخوره دور بگیره همونطوری هم هی شلاق بزنه باد بیاره!

یعنی اگه پاهای این خال کوبی ها و ارازل و اوباش رو ببندی به دستگاه و گاز و اخر کنی تا به دستگاه اینقدر فشار بیاد که یه جوری بشه دود بیاد یا از زمین و هوا از توش همینطوری جرقه بیرون در کنه اونا رو می اوردم زیرش یک جوری ادب میکردم که از توشون (حالا با یکم رحم و اینا میگیم پیغمبر الوالعزم خب که نه!) ولی حتما چند تا قدیس مستجاب الدعوه ان یحتمل از توش شاید بیرون می آوردم تربیت میکردم میفرستادم شون سوریه عراق یمن بجنگن !

سلام
ممنونم از طراح خوش ذوق و زحمتكش
به نظرم اين نوع كارت ها براي افراد كه اصل حجاب را پذيرفته اند ولي گاهي سست مي شوند خوب است
كه با يادآوري باورهاي خود را تقويت كنند
حجاب يك رفتار ديني است
رفتار ديني اگر به باور ديني و عاطف ديني گره نخورد
شروع نمي شود
و
اگر شروع شود دوام نخواهد داشت يا رياكارانه يا اجباري است
براي
بنابراين به نظرم رمان يا فيلم يا تجارب افرادي كه با حجاب شده اند به خصوص افرادي كه دنيا ديده اند يا در خارج زندگي كرده اند موثر تر است به خصوص افراد موفق
ولي براي باحجاب كردن هيچ موقع فرد خاصي را تبليغ نكنيد چون انسان ها باورهاي لغزنده دارند
بايد دين را خوشه اي اموزش داد نه حبه اي
...

البته با ظرافت مي توان كارت هايي تنظيم كرد كه سه بخش
رفتار
شناخت و
عواطف را پوشش دهد

user;830008 نوشت:
باسلام

با عنایت خدای مهربان طرحی را با موضوع حجاب آماده کردم امیدوارم برای کسانی این شیوه را مثر میدانند و می‌خواهند به روش دادن کارت؛ امر به معروف و نهی از منکر کنند مفید واقع شود. این کارت در اندازه استاندارد کارت ویزیت با طول 9 سانتی متر و عرض 5 سانتی متر با رنگی آرامشبخش و سنگین طراحی شده است.

توجه: دو تصویر زیر جهت بارگذاری سریعتر از کیفیت آن کاسته شده است، توصیه می‎گردد جهت چاپ از فایل PSD زیر که برای دانلود قرار داده شده است استفاده نمائید.

توی این آدرس
http://alisajjad.blog.ir/post/56
هم مدارک فقهی مستند فتاوای بیان شده درج شده است.

عزیزان اعضای انجمن لطفا پاسخهای زیر رو بدهند

1- به نظرشما این شیوه تا چند درصد مؤثر است؟
2- این کارت چگونه، کجا و چه موقع داده شود و به کی ها داده شود؟
3- نظرتون چیه این کارت با چندتا شکلات در پلاستیک کوچکی بسته بندی بشه و داده بشه؟
4- بنظرتون این کار روی افرادی که تأثیر مفید ندارد، تأثیر سوء ندارد؟
5- اگر خانمی بدحجابی چنین کارتی را از آقا / خانمی دریافت کند، چه واکنشی دارد؟ (ترجیحا خانمها جواب بدن)
6- چه تغییراتی بهتر است در این شیوه یا طرح کارت بیاید؟
7- شما در کل چه نظری دارید؟

و این نیز پشت کارت است.

دانلود فایل روی کارت به صورت PSD


دانلود پشت کارت به صورت PSD

سلام
تشکر میکنم از شما به خاطر تفکر و اجرای این طرح.
واقعا خیلی به ندرت اتفاق می افتد که کسی برای " خدا " ( = دین ) فکر و اقدامی انجام دهد.
کاش این روحیه در مسئولین هم بود.

طرح خوبی است.
توجه کنیم که کسانیکه مشکل حجاب دارند ، چند دسته هستند. بعضیهاشون کلا قبول ندارند. بعضی هاشون قبول دارند اما سهل انگاری میکنند و ...

قرار نیست که یک طرح ، همه این گروهها و دسته ها را در بر بگیره. تعدادی از آنها را هم دربر بگیره خوبه.
قرار نیست که ما با یک اقدام ، نتیجه 100 درصد بگیریم ، بلکه اگر 50 درصد یا گاهی حتی 10 درصد یک مشکل را هم حل کنیم ، خیلی خوب است.

بنابراین به نظر بنده طرح فوق واقعا عالی و مناسب است.
باز هم تشکر می کنم.

[="Blue"]

اتمچه;831440 نوشت:
سلام
من که ترسو هستم ولی کسی که شجاع هست باید یک شلاقی شمشیری چیزی بخره هر چی ادم های مار پوست توی خیابون هست بزنه اون قسمت بدنشون و در کنه !

مثل وقتی که یه انار میشکنی می بینی یه قسمتش سیاه هست اونو بر میداری بقیه ش سالم میشه!

یا اون جانورانی که روسری ندارن اونا رو بگیری سرشون و ماشین دو بزنی یکجوری روسری شون محکم چند دور دور سرشون میپیچن که یکی ندونه فکر میکنه از قدیسیون هست!:))

امر به معروف یعنی این!

طبق گفته بزرگان بهشت واقعی فقط با امر به معروف شکل میگیره
یعنی یه دور که چاقو بخوره کسی توی خواب ممکنه یهو ببینه کنار یک قصری ایستاده! (مثلا میگم)

سلام
مطالعه کتاب دافعه و جاذبه علی علیه السلام که مورد تایید امام خمینی ره و مقام معظم رهبری بوده و اثر شهید مطهری است را جدا و جدا به حضرت عالی پیشنهاد می کنم چرا که این تفکر شبیه تفکر خوارج است و خوارج گروهی هستند که مولا آنها را دفع کرد[/]

سلام
من که نظرم منفیه نسبت ب این راهکار
میدونید چرا؟چون خودم قبل از چادری شدنم بین اون جماعت بی حجاب بودم و وقتی یکی میخواست منو امر به معروف کنه تو دلم میگفتم آخه به تو چه(عذر به خاطر رک بودنم دقیقا همین جمله رو میگفتم)
تازه نتیجه عکسم میده از دید من و طرف حجابش بدتر میشه
از دید من بهترین راه امر به معروف تو حجاب اینه که خانومای چادری شیک بگردن منظور از شیک گشتن آرایش کردن نیست منظور آراسته بودنه تا بقیه دخترا ترغیب بشن به حجاب و البته چادر
دومین راهکار اینه که برای دخترا شرح داده بشه که با یه تار مویی که بیرون گذاشته میشه چه غوغایی تو پسرا به وجود میاره شاید خیلیا نمیدونن
خوده منم نمیدونستم
فکر میکنم اگه به دخترا فرصت داده بشه خودشون به راه میان
یاعلی

اتمچه;831507 نوشت:

سلام

نگفتم که کشته بشه که...گفتم مارپوستان (یعنی خال کوبی ها ) که از علائم فرهنگ شیطان پرستی هست (یعنی روح وقتی داره توسط شیاطین تسخیر میشه اثار خاکوبی در بیرون ظهور پیدا میکنه) اینو گفتم که باید جلوش گرفته بشه... اینطوری!

یا ماشین کردن موی دختران بی حجاب چه بدی مگه داره ...مو دوباره رشد میکنه چیزی نمیشه که فقط اون دختر چون روحش داره تبدیل به خوک میشه متوجه میشه و مدتی چون بهش بر می خوره تنبیه میشه همون باعث میشه چارقد بزنه براش عادت میشه موهاش بلند هم شد دیگه چون براش عادت شده سخته که دیگه بی حجاب بگرده!

ولی خدا لعنت کنه خاتمی ماتمی (از روئسای فتنه رو) اومد بی حجابی و دختر بازی رو بین جوون ها رواج داد امر به معروف رو دستش رو قطع کرد توی مجلس دعوا شد و همون سال ها تیم فتنه یار کشی کرد!

من اگه توی امر به معروفی جایی بودم یک بیرحمی میشدم که!
اول میرفتم یک دستگاهی شبیه چرخ طیاره می ساختم که شبیه سکان کشتی بشه
بعد به هر شاخکش یک شیلنگ وصل میکردم بعدم یک تسمه هم وصل میکردم به موتور برقی چیزییه طوری که یعنی مثل سنگ برقی گاز بخوره دور بگیره همونطوری هم هی شلاق بزنه باد بیاره!

یعنی اگه پاهای این خال کوبی ها و ارازل و اوباش رو ببندی به دستگاه و گاز و اخر کنی تا به دستگاه

اینقدر فشار بیاد که یه جوری بشه دود بیاد یا از زمین و هوا از توش همینطوری جرقه بیرون در کنه اونا رو می اوردم زیرش یک جوری ادب میکردم که از توشون (حالا با یکم رحم و اینا میگیم پیغمبر الوالعزم خب که نه!) ولی حتما چند تا قدیس مستجاب الدعوه ان یحتمل از توش شاید بیرون می آوردم تربیت میکردم میفرستادم شون سوریه عراق یمن بجنگن !

موی دخترا رو با ماشین بزنی؟ تو هم ریش بذار مثل طالبان ببینم نذاشتی خشک صورتتو میتراشیم
حتما برو دکتر روانپزشک لازمی

سلام
اول از اینکه این چه حرفیه آقا
موی دخترا رو با ماشین بزنید؟؟؟؟درعجبم
خداروشکر میکنم شما رهبر این مملکت نیستید
اگه همچین قانونی بود از دین زده میشدم و این چادری که با اختیار خودم انداختم سرم و برای حفظش کلی سختی کشیدم سرم نبود الان
دوم از اینکه ادبو رعایت کنین یعنی چی روحش تبدیل به خوک میشه
منم جزو اون جماعت بودم یه زمانی درسته جزو اون جماعت بدحجاب افتخار نیست ذلته ولی خدا میبخشه بنده های گناهکارشو
خدا با اون بخشندگیش گفته جبران کنید با کار نیک من میبخشم نگفته تنبیهتون میکنم بخاطر کار بدتون
بعد شما میخوای واسه تنبیه موهای دخترا زده بشه؟متاسفم براتون آقا همین
درضمن هرچی سخت گیر تر باشین تو قضیه حجاب بدتر میشه مثلا فکر کردید اگه من از اول بچگیم چادر به زور مینداختن سرم اون چادر میموند روی سرِ من؟؟نخیر نمیموند
خواهشا درست صحبت کنید خیلی از ادمایی که حجابشون بده از جهلشونه و خیلیاشون نماز میخونن خیلیاشون بخاطر شرایط اطرافیان حجاب بدی دارند چه بسا شاید اون ادم چن وقت بعد حجابشو درست کنه
خوب نیست آدم اینجوری صحبت کنه درباره ادمایی که هم دینش هستند
متاسفم براتون واقعا همین
یاعلی

[="Navy"]

یا علے;929080 نوشت:
گه همچین قانونی بود از دین زده میشدم و این چادری که با اختیار خودم انداختم سرم و برای حفظش کلی سختی کشیدم سرم نبود الان

سلام به همه بچه های اسک دین چطوریایین؟!

این مطلبم طنز بود بابا !...چقدر جدی گرفتین(من راهنماییم ) ...من بیشتر مطالبم همیشه اینطوری بوده شما احتمالا جدید هستی نمی دونی نه!؟

بعدم تو اسمت علی هست چرا میگی من چادر میزنم! خخخخ Lol
جنسیت زده مرد هست که پس چرا دختری!!!laughing...اینو اول برای من بگو![/]

بعدم تو اسمت علی هست چرا میگی من چادر میزنم! خخخخ جنسیت زده مرد هست که پس چرا دختری!!!...اینو اول برای من بگو! سلام بله جدید هستماولا اسم کاربریِ من "یاعلی" هستش نه "علی"دوما جنسیت اشتباه شده موقع ثبت نام بعدا ویرایش میکنمسوما من سن شما رو نمیدونستم وگرنه باهاتون عین بچه ها رفتار میکردم

یا علے;929091 نوشت:
بعدم تو اسمت علی هست چرا میگی من چادر میزنم! خخخخ جنسیت زده مرد هست که پس چرا دختری!!!...اینو اول برای من بگو!

سلام و عرض ادب
به سایت اسک دین خوش آمدید
برای پاسخ به یک مطلب ، بخشِ مورد نظر از متن را با موس انتخاب کنید (کلیک کنید و روی متن بکشید)
گزینه ای ظاهر میشود با این عنوان
"نقل قول قسمت انتخاب شده متن" که با کلیک روی آن ، بخش مورد نظر نقل قول میشود

یا علے;929091 نوشت:
جنسیت اشتباه شده موقع ثبت نام بعدا ویرایش میکنم

به نظرم این کار را سریعتر انجام بدهید
چون ممکن است برخی آقایان با تصور اینکه شما مرد هستید حرفهایی به شما بگویند که نباید بین زن و مرد رد و بدل بشود
البته این توصیه ای برادرانه بود ، وگرنه شما خود صاحب اختیار هستید

یا علے;929065 نوشت:
از دید من بهترین راه امر به معروف تو حجاب اینه که خانومای چادری شیک بگردن
منظور از شیک گشتن آرایش کردن نیست منظور آراسته بودنه تا بقیه دخترا ترغیب بشن به حجاب و البته چادر

دومین راهکار اینه که برای دخترا شرح داده بشه که با یه تار مویی که بیرون گذاشته میشه چه غوغایی تو پسرا به وجود میاره شاید خیلیا نمیدونن


به عنوان یک مرد هر دو راهکار شما را تایید میکنم
بخصوص راهکار دوم که گفتید ، حتی در همین سایت دیده ام خیلی از خانمها این مطلب را نمی دانستند
و بعد که فهمیدند گفتند از این به بعد بیشتر در حجابمان دقت می کنیم

به نظرم در کنار این دو راهکار شما ، بحث ارزش زن نیز میتواند راهکار سوم و تکمیلی باشد
اینکه یک دختر بداند چقدر ارزشمند است که خداوند خواسته او را بپوشاند
اینکه یک زن بزرگتر از آن است که وسیلهء چشم چرانی باشد

Reza-D;929096 نوشت:
سلام و عرض ادب
به سایت اسک دین خوش آمدید
برای پاسخ به یک مطلب ، بخشِ مورد نظر از متن را با موس انتخاب کنید (کلیک کنید و روی متن بکشید)
گزینه ای ظاهر میشود با این عنوان
"نقل قول قسمت انتخاب شده متن" که با کلیک روی آن ، بخش مورد نظر نقل قول میشود

سلام
دیشب با گوشی اومده بودم رو نقل قول با گوشی بزنی یه 20_30 ثانیه ای طول میکشه تا صفحه بیاد
منم سریع کپی پیست کردم

به نظرم این کار را سریعتر انجام بدهید
چون ممکن است برخی آقایان با تصور اینکه شما مرد هستید حرفهایی به شما بگویند که نباید بین زن و مرد رد و بدل بشود
البته این توصیه ای برادرانه بود ، وگرنه شما خود صاحب اختیار هستید

مرسی از توصیه برادرانتون
بله ویرایش کردم

به عنوان یک مرد هر دو راهکار شما را تایید میکنم
بخصوص راهکار دوم که گفتید ، حتی در همین سایت دیده ام خیلی از خانمها این مطلب را نمی دانستند
و بعد که فهمیدند گفتند از این به بعد بیشتر در حجابمان دقت می کنیم

به نظرم در کنار این دو راهکار شما ، بحث ارزش زن نیز میتواند راهکار سوم و تکمیلی باشد
اینکه یک دختر بداند چقدر ارزشمند است که خداوند خواسته او را بپوشاند
اینکه یک زن بزرگتر از آن است که وسیلهء چشم چرانی باشد


من معتقدم این همه سال فواید حجاب گفته شد و فایده ای نکرد
به من اگه 2 سال پیش اون برگه هایی که درباره فواید حجابه همون برگه های بالا داده میشد نخونده مینداختم دور
چون هیشکس از نصیحت خوشش نمیاد
فک میکنم اگه ضرر بدحجابی گفته بشه عذاب وجدان طرفو ول نمیکنه
خودم عذاب وجدان داشتم و اصلا احساس راحتی نداشتم یه حس نا امنی به آدم دست میده وقتی حجابت بد باشه
باید اون حسه رو خانومای بد حجاب تجربه کنن و خودشون ب چادر روی بیارن
یاعلی

سلام/یک سوال و 2 پیشنهاد/وظیفه ی ما بعنوان یک شهروند مسلمان ایرانی در برابر امر به معروف نهی از منکر زنان و دختران بد حجاب خیابانی و پارک های سطح شهر چیست؟
قطعا اگر گشت ارشاد نباشد و مردم هم امر به معروف نکنند(که نمی کنند) سرانجام این روند عادی سازی روابط زن و مرد ، همان جایگاه غربی آن است: تمسخر غیرت مردانه ی شوهر نسبت به همسر ، روبوسی های جنسی خیابانی و مرسوم شدن شلوارک پوش ها.
پیشنهادی که دارم اینکه مثل یک پویش و چالش عمومی(!) یک ماشین با 4 یا 5 سرنشین پسر با تیپ امروزی که حداقل ظواهر مذهبی رو داشته باشند نسبت به تذکر لفظی بی حجابی های ماشینی ، پوشش های بسیار نامناسب و عشق بازی های خیابانی اقدام کنند. (بگانم احتمال بازخوردهای خشن به گروه 5 نفره غیر ممکن است درعین حال مردم معتقدمان هم به خود می آیند و جسارت امر به معروف پیدا میکنند.)
--------------------------------------
روش شکایت از این قبیل موزیک ویدئویی ها (موزیک ویدئویی "دیوونه بازی" از صادقلو-حسینی) که در ایران و بشکل رسمی با نام و نشان مشخص شرکتی آزادانه ضبط و پخش میگردد چیست؟؟ همانطور که می بینید،از یک زن ایرانی در داخل ایران به این شکل استفاده نموه اند:
http://s8.picofile.com/file/8304468450/t3.jpg
وقتی هنوز اندک دلهره ای از ذکر دقیق نام و فامیلی این زن هست،بنابراین هنوز هم با یک برخورد شدید قانونی می شه جلوی این قبیل قبح شکنی های علنی رو گرفت :
http://s9.picofile.com/file/8304468976/t336.jpg
واقعا از دیدن این سطح از عادی سازی روابط و انتشار علنی آنان بدون کوچکترین پیگیری قانونی نگرانم. قبول دارم که شاید نتوان براحتی در سطح جامعه امر به معروف کرد اما قطعا انتشار رسمی این قبیل موزیک ویدئویی ها که نام و نشان مشخص ثبت شده هم دارند ، پایمال کردن علنی خون "علی خلیلی" ها و "محسن حججی" هاست...

این هم یکی از روش های نوین امر به معروف ...

[="Arial Black"][="Blue"]

حامی;831646 نوشت:
رفتار ديني اگر به باور ديني و عاطف ديني گره نخورد
شروع نمي شود

سلام آقای دکتر.
عاطفه دینی؟؟؟
میشه توضیح بفرمایید؟

حامی;831646 نوشت:
البته با ظرافت مي توان كارت هايي تنظيم كرد كه سه بخش
رفتار
شناخت و
عواطف را پوشش دهد

خیلی جالب و عالیست. چگونه باید انجام شود؟[/]

[=Arial Black]

user;830008 نوشت:
باسلام

با عنایت خدای مهربان طرحی را با موضوع حجاب آماده کردم امیدوارم برای کسانی این شیوه را مثر میدانند و می‌خواهند به روش دادن کارت؛ امر به معروف و نهی از منکر کنند مفید واقع شود. این کارت در اندازه استاندارد کارت ویزیت با طول 9 سانتی متر و عرض 5 سانتی متر با رنگی آرامشبخش و سنگین طراحی شده است.

[=Arial Black]

سلام برادر
پیام خصوصی و پیغام بازدید کننده تان غیر فعال بود اینجا براتون می نویسم.
کار طراحی این کارتها به کجا رسید؟
ان شاء الله که کار خیرتان ادامه دار است.
اگر طبق راهنمایی آقای دکتر عمل شود، کارتهایی با تأثیر بیشتر میشه طراحی کرد.
برای پخش در شبکه های اجتماعی در خدمتیم (البته محدود و شخصی، نه تبلیغاتی عمده!)

ترگل;949713 نوشت:

بیشتر به این کار "دین زده" کردن میگن نه امر به معروف...
خدا عاقبت همچین امر به معروفایی رو بخیر کنه!

دلا غافل ز سبحانی چه حاصل
مطیع نفس و شیطانی چه حاصل
بود قدر تو افزون از ملایک
تو قدر خود نمیدانی چه حاصل
بابا طاهر

یا علے;949772 نوشت:
بیشتر به این کار "دین زده" کردن میگن نه امر به معروف...
خدا عاقبت همچین امر به معروفایی رو بخیر کنه!

موافقم دوست عزیز این کارا بیشترین ضربه رو به دین میزنه . امر به معروف و نهی از منکر شرط داره اگه حتی ی شرطش نباشه این کار امر به معروف نیست

ترگل;949713 نوشت:
این هم یکی از روش های نوین امر به معروف ...

سلام
این خبر جدیده!؟ یعنی برا همین روزاست؟!

فکر میکنم این مدل معلم پرورشیا به ... دان تاریخ پیوستند و جدای از این کدوم دانش آموزی الان اجازه اینکارو میده؟!

این روش دِمده برا دهه 60 هم دوام نیاورد، بچه های کوی و برزن امروز از نسل همون دهه نهی از منکر شده اند ...متاسفانه!!

[="Teal"]

ریحــانه الــنبی;949834 نوشت:
سلام
این خبر جدیده!؟ یعنی برا همین روزاست؟!

فکر میکنم این مدل معلم پرورشیا به ... دان تاریخ پیوستند و جدای از این کدوم دانش آموزی الان اجازه اینکارو میده؟!

این روش دِمده برا دهه 60 هم دوام نیاورد، بچه های کوی و برزن امروز از نسل همون دهه نهی از منکر شده اند ...متاسفانه!!

سلام ....
بله .....

من هم واقعا تعجب کردم نمیدونم با چه عقیده ای چنین کاری انجام دادن
و به قول شما اصلا چطور بچه ها اجازه چنین کاری رو دادن
نسل الان خیلی شرو شورن حتی اونایی که آروم ترن ....

ولی خب در مقابل بعضی اولیای مدرسه و معلمین واقعا دانش اموزان مظلوم ن ....
همونجوری که از برخوردهای نامناسب بعضی معلمین و اذیت هایی که دوره ش گذشته میشنویم
معلومه هنوز اینجور آدما با افکار متعصب وجود دارن که به جای جذب بدجوری دافعه دارن .....

حفظ شخصیت فرد اولین اصله امر به معروفه
حالا کی میتونه اون ذهنیت بدی که واسه اون بچه ها به وجود اومده رو پاک کنه
واقعا جای تاسف داره ....[/]