شک در انتقال نجاست

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شک در انتقال نجاست
  اگر عین نجاست را بر شئ نبینیم اما حدس بزنیم که ممکن است احتمالا نجس باشد مثلا اطراف سری شیلنگ دسشویی آلوده به نجاست باشد(مدفوع بچه ) اما بخش سر شلنگ آنجا که آب از آن خارج میشود چیزی از نجاست وجود نداشته باشد و با آب خارج شده از آن شیلنگ خود را تطهیر کنیم آیا نجاست منتقل شده است؟ یعنی وقتی که شک داریم اما مطمئن نمی باشیم باید اول برای اطمینان آن بخش از شی مورد نظر را که در نجاستش شک دارم بشویم بعد استفاده کرد؟ نام مرجع : آقای خامنه ای
با نام و یاد دوست         کارشناس بحث: استاد نور
اگر عین نجاست را بر شئ نبینیم اما حدس بزنیم که ممکن است احتمالا نجس باشد مثلا اطراف سری شیلنگ دسشویی آلوده به نجاست باشد(مدفوع بچه ) اما بخش سر شلنگ آنجا که آب از آن خارج میشود چیزی از نجاست وجود نداشته باشد و با آب خارج شده از آن شیلنگ خود را تطهیر کنیم آیا نجاست منتقل شده است؟ یعنی وقتی که شک داریم اما مطمئن نمی باشیم باید اول برای اطمینان آن بخش از شی مورد نظر را که در نجاستش شک دارم بشویم بعد استفاده کرد؟   نام مرجع : آقای خامنه ای
با سلام و احترام نیاز به آبکشی بخش موردنظر نیست و با شک در نجاست باید بنابر طهارت بگذارید و محل مذکور با طهارت با آن شلنگ پاک شده است. رساله مراجع، احکام نجاسات
  محل مذکور با طهارت با آن شلنگ پاک شده است. ببخشید منظورتون رو نفهمیدم یعنی سر شلنگ اون قسمتش که ازش آب خارج میشه و در نجس بودنش شک دارم باید با آب بشورم؟ پس چرا اولش گفتید فرض رو بر طهارت بزارید؟ ما بچه کوچیک داریم و به طور معمول سر شلنگ رو وقتی میرن دسشویی کثیف و آلوده به مدفوعشون میکنن اما خود اون قسمت که آب ازش خارج میشه چیزی از نجاست بهش نمیبینیم اما شک پیدا میکنیم آیا اونجا هم نجس کردن یا نه آیا باید آبکشی کنیم بلاخره یا نه؟؟؟ 
  محل مذکور با طهارت با آن شلنگ پاک شده است.   ببخشید منظورتون رو نفهمیدم یعنی سر شلنگ اون قسمتش که ازش آب خارج میشه و در نجس بودنش شک دارم باید با آب بشورم؟ پس چرا اولش گفتید فرض رو بر طهارت بزارید؟   ما بچه کوچیک داریم و به طور معمول سر شلنگ رو وقتی میرن دسشویی کثیف و آلوده به مدفوعشون میکنن اما خود اون قسمت که آب ازش خارج میشه چیزی از نجاست بهش نمیبینیم اما شک پیدا میکنیم آیا اونجا هم نجس کردن یا نه آیا باید آبکشی کنیم بلاخره یا نه؟؟؟ 
با سلام و احترام آبکشی سر شلنگ لازم نیست و منظور این بود که بنابر طهارت است. موفق و موید باشید
موضوع قفل شده است