شوهرم بسیار مردسالار است!

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شوهرم بسیار مردسالار است!

 

 

سلام.

من ۲۹ ساله و همسرم ۳۲ سالشه.

ش ماه قبل عقد کردیم و چندماه دیگه دیگه عروسیمونه. ازدواج ما سنتی بود که پس از خواستگاری رسمی انجام شد و ما تا قبل از خواستگاری همدیگه رو ندیده بودیم.

همسرم بسیار مردسالاره و اصلا حاضر نیست درهیچ زمینه ای با من مشورت کنه ، تحصیلات هردومون فوق لیسانس هستش و منم بیرون کارمیکنم

من خودم یک دختر اجتماعی هستم که خیلی برام سخته این شرایط.

یکی دیگه از مشکلات من اینه که وقتی خودم ازش سوال میپرسم راحت بهم دروغ میگه. مثلا متوجه میشم حقوقش اومده ازش میپرسم میگه نه. یا یک سری سوالات راجع به کارش که متاسفانه راحت بهم دروغ میگه.

حتی یکبارهم بحثمون شد  بهش گفتم چرا دروغ میگی، میگه نمیتونم قبول کنم باهات مشورت کنم. میگم مشورت نمیخوام فقط بهم بگو درجریان باشم.حقمه.زندگی منم هست.

قبول میکنه که حق منه ولی میگه نمیتونم، من همیشه خودم تصمیم گرفتم وباکسی حرف نزدم الانم نمیتونم راحت عوض بشم،زمان میخوام.

البته ایشون فوق العاده مهربونه و تا من گریه میکنم متوجه بغضش میشم.

لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟ من زندگیمو دوست دارم

ممنونم

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد همدل

در ابتدا احساسات ناخوشایند شما را از این جریان درک می کنیم. همین که برای حل مشکلات تان راه مشاوره را در پیش گرفته اید این نوید وجود دارد که بتوانیم به یاری هم برای حل مشکل چارۀ اندیشی نماییم و راه برون رفت خوبی پیدا کنید و مشکلات را به تدریج از پیش روی خود بردارید.

اساساً دوران عقد می‌تواند یک فرصت استثنایی و طلایی باشد چون با عقد شرعی، رابطه محرمیت بین دختر و پسر برقرار می‌گردد و روابط آزادتر می‌شود؛ به همین خاطر می‌توان از این دوران برای شناخت بیشتر خلق و خوی و خصوصیات یکدیگر استفاده کرد، دختر و پسر می‌توانند با شرکت در مهمانی ‌ها و مراسمات و نیز با مسافرت ‌های کوتاه، از هم شناخت بیشتری پیدا کنند و در مورد آینده زندگیشان بهتر تصمیم گیری کنند.