جمع بندی شرکت در امور خیریه از راه ناسالم؟؟!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شرکت در امور خیریه از راه ناسالم؟؟!

با عرض سلام

گاها در تشکل های دانشجویی برخی از دانشجویان جهت کمک مالی به بیماریهای خاص فعالیتهای فرهنگی انجام میدهند. بنده با برخی از اعضای این تشکل ها آشنا هستم و متاسفانه دیده ام در اتاق هایی که بدین منظور فعالیت میکنند محیط مناسبی نیست و دختران و پسران بدون رعایت هیچ حریمی و شوخی های نامناسب زمان خود را سپری میکنند و برای مثال دور هم مینشینند و کارت پستال تهیه میکنند. (با هزینه شخصی) سپس این کارتها را برای فروش در جشنواره ها قرار میدهند و درآمد حاصل را صرف کمک به امور خیریه و بیماران خاص میکنند.

آیا خرید از این افراد به منظور کمک به بیماران خاص از نظر شرعی مشکل دارد؟ با اینکه بنده میدانم هنگام تهیه این کارتها بعضا گناهی صورت گرفته و از طرفی چون بسیاری از دانشجویان و اساتید مبالغ زیادی را برای خرید این کارتها صرف میکنند، دوستان ما در تشکلها تشویق میشوند و درامد زایی میلیونی جهت کمک به بیماران انجام میدهند. آیا خرید از این افراد به منزله تایید رفتار اشتباه آنان است یا بنده فرض را بر پاک بودن روابط آنان بگذارم و خریدم را انجام بدهم؟

با تشکر

[=arial]با نام الله


[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد شفا

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

خرید کردن از این افراد برای کمک به بیماران خاص در صورتی که عرفا کمک بر گناه آنها محسوب نشود، اشکالی ندارد.(تشخیص این موارد به عهد خود مکلفین است که در صورت شک اشکالی ندارد)

البته در صورت وجود شرایط نهی از منکر باید آنها را، نهی از منکر کنید.

پی نوشت:

1-استفتاء از دفتر رهبری،قم

موضوع قفل شده است