جمع بندی سوالات بنیادی من

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالات بنیادی من

سلام
سوالات مهمی داشتم:

۱-ثابت کنید خداوند صدای بندگان مخصوصا افرادی که به شدت گناه ‌کار هستند هنگام درخواست ها می شنود؟ اصلا خدا می شنود؟

۱-۱- من می خوام خداوند یا فرشته الهی وی همانند پیامبران با من حرف بزند و راهنمایی ام کند.از حرف های آدمیزاد بدم می آید.من هم می خوام راهنمایی مستقیم شود نمی خوام بین من و پیغمبر که خداوند خودش او را پروش داده تبعیض باشد.چیکار کنم؟

۲-انسان در برخورد با افرادی که به هیچ چیز اعتقادی ندارند و باعث نابودی زندگی فرد و ریختن آبروی وی می شوند چه باید بکند ؟ توکل به خدا رهکار اصلی است ؟ اگر بحث آبرو باشد امکان خودکشی ندارد ؟

۱۰- افرادی زورگو چه مسلمان چه کافر ( چه مرد و چه زن ) به من مثلا ستم می کنند.مسلمان رو می گن توبه کنه اومدیم من به خاطر این ستم و سنم مردم کی جواب می ده؟ . کافر هم می گه من به خدا اعتقاد ندارم و به ریش من و امثال من می خندد.

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مسلم

بسم الله الرحمن الرحیم

Mehdi12;960110 نوشت:
سلام
سوالات مهمی داشتم:


با سلام و عرض ادب

سوالتان را مطالعه کردم، با توجه به اینکه از دوستان جدید انجمن هستید شناخت چندانی از روحیات و شخصیت شما ندارم، اما با خواندن سوالتان و دقت در آن احساس می کنم پشت این کلمات وجدانی روشن نهفته است، که دل به محبوب سپرده و از شدت تواضع در برابر او خود را لایق شنیدن صدایش توسط خدا نمی داند، سختی هایی از دیگران به او رسیده و از خداوند توقع دارد تا از او در برابر این آزارها دفاع کند، دلش لبریز از حرف هایی با خداست که می خواهد خداوند به آنها پاسخ دهد و واسطه گری بین خود و خدایش را بر نمی تابد!
با این احساسی که بنده از سوال شما دارم طبیعتا به نظرم عبارات علمی نمیتواند ضمیر تشنه شما را سیراب کند، و بنده طبق همین مبنا پاسخ یدهم، اما اگر غیر از این است و بنده اشتباه احساس می کنم بفرمایید تا لحن کلامم را تغییر داده و با بیان و عبارات علمی پاسخ دهم.

Mehdi12;960110 نوشت:
ثابت کنید خداوند صدای بندگان مخصوصا افرادی که به شدت گناه ‌کار هستند هنگام درخواست ها می شنود؟ اصلا خدا می شنود؟

جهل در خداوند راه ندارد، او به همه چیز علم دارد حتی اگر در درون ما باشد(تغابن:4) لذا به فرمایش امام باقر(ع) اگر انسان پشیمان از گناه حتی پشیمانی اش را به زبان نیاورد و به زبان استغفار نکند خداوند او را به خاطر پشیمانی دلش میبخشد!

شک نکنید قطعا خدا صدای بندگانش را میشنود، گنهکار بودن ایشان هرگز موجب نمیشود خداوند از آنها نظر لطفش را بگرداند، مگر صدای قوم یونس را نشنید؟ آنگاه که یونس از هدایت ایشان ناامید شده و آنها را رها کرد اما خداوند آنقدر نسبت به بندگان گنهکارش رئوف و مهربان است که توبه آن بندگان آلوده را پذیرفته و عذاب را از ایشان دفع کرد اما یونس را به خاطر کوتاهی و توقع ویژه ای که از او داشت عقوبت نمود!

اینکه گاهی خداوند دعاهای ما را مستجاب نمی کند نباید به معنای نشنیدن و نادیده گرفتن تلقی شود، در احوالات بایزید بسطامی آمده است که نیمه شب با گریه میگفت چرا جواب مرا که صدایت میزنم نمیدهی؟ در حالت مکاشفه به او ندا دادند این گریه ها و صدا زدن های تو لبیک ماست، یعنی اگرما به تو نظر نداشتیم الان مثل بقیه تو بسترت خواب بودی!
همین توجه شما به خدا، همین دغدغه شما نسبت به شنیدن صدایتان لطف خداست، لطفی که نباید آن را دست کم گرفت!

Mehdi12;960110 نوشت:
من می خوام خداوند یا فرشته الهی وی همانند پیامبران با من حرف بزند و راهنمایی ام کند.از حرف های آدمیزاد بدم می آید.من هم می خوام راهنمایی مستقیم شود نمی خوام بین من و پیغمبر که خداوند خودش او را پروش داده تبعیض باشد.چیکار کنم؟

هیچ تبعیضی در کار نیست، و هیچ وساطتی نیز در میان نیست!
وحی علمی است که به قلب پیامبر القاء میشود، و این قلب باید از تمام آلودگی ها پاک باشد، باید جلوه تمام نمای اوصاف الهی باشد تا بتواند آیینه ای برای بازتاب سخن خداوند به بشر باشد، لذا هر کسی توان چنین دریافتی را ندارد، بنابراین تفاوت در کار هست، نه تبعیض برخی بر دیگران.

به عبارت دیگر انبیا چون خوب بوده اند وحی به آنها داده شده نه اینکه چون به آنها وحی داده شده خوب شده باشند!
علاوه بر اینکه انبیاء آمده اند فقط راه را به بشر نشان دهند، نه اینکه واسطه بین خدا و بشر باشند! به همین خاطر قرآن کریم در خصوص سوالاتی که از پیامبر میشود بلافاصله به پیامبر(ص) می فرماید: «قل..» یعنی تو در پاسخ بگو...؛ مثلا:

«يَسْئَلُونَكَ عَنِ الْأَهِلَّةِ قُل...»؛
«يَسْئَلُونَكَ ما ذا يُنْفِقُونَ قُلْ...»؛
«يَسْئَلُونَكَ عَنِ الْيَتامى‏ قُلْ...»؛
«يَسْئَلُونَكَ عَنِ الْأَنْفالِ قُلِ...»؛
«يَسْئَلُونَكَ عَنِ الرُّوحِ قُل‏...»؛

اما وقتی از خداوند سوال میشود دیگر نمی فرماید: «قل»، بلکه واسطه حذف میشود و خود خداوند مستقیم پاسخ میدهد:
«وَ إِذا سَأَلَكَ عِبادي عَنِّي فَإِنِّي قَريبٌ أُجيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذا دَعانِ فَلْيَسْتَجيبُوا لي‏ وَ لْيُؤْمِنُوا بي‏»؛ و هنگامى كه بندگان من، از تو در باره من سؤال كنند، (بگو:) من نزديكم! دعاى دعا كننده را، به هنگامى كه مرا مى‏خواند، پاسخ مى‏گويم! پس بايد دعوت مرا بپذيرند، و به من ايمان بياورند.(بقره:186)

پیامبران فقط پیغام خدا را به بشر میرسانند، اما بشر برای سخن گفتن با خدا، برای توبه، برای حاجت خواستن، برای درد دل، برای مناجات نیازی به واسطه ندارد.(البته باید توجه داشت توسل منافاتی با این مسئله ندارد)

Mehdi12;960110 نوشت:
انسان در برخورد با افرادی که به هیچ چیز اعتقادی ندارند و باعث نابودی زندگی فرد و ریختن آبروی وی می شوند چه باید بکند ؟ توکل به خدا رهکار اصلی است ؟ اگر بحث آبرو باشد امکان خودکشی ندارد ؟

دنیا محل امتحان و آزمایش است، جبهه باطل هم بالاخره باید نقش خود را ایفا کند، اما بدانید خداوند مومنین را تنها نمی گذارد، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد، فلسفه وجودی دنیا اقتضاء می کند کافران و بی دینان برای آزار مومنین و ایستادگی در برابر حق دستشان باز باشد، اما باید در برابر این ها صبر و استقامت داشت، خداوند وعده داده است از مومنین دفاع کند:
«إِنَّ اللَّهَ يُدافِعُ عَنِ الَّذينَ آمَنُوا»؛ به درستی که خداوند از کسانی که ایمان آورده اند دفاع می کند.(حج:38)

و وعده داده است اهل ایمان را عزت و محبوبیت میبخشد:
«مَنْ كانَ يُريدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَميعا»؛ كسى كه خواهان عزّت است (بايد از خدا بخواهد چرا كه) تمام عزّت براى خداست‏.(فاطر:10)
«إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا»؛مسلّماً كسانى كه ايمان آورده و كارهاى شايسته انجام داده‏اند، خداوند رحمان محبّتى براى آنان در دلها قرار مى‏دهد!(مریم:96)

بنابراین اگرچه یک حربه دشمن همیشه ریختن آبروی مومنین بوده و هست، حتی اهل بیت(ع) هم از این قاعده مستثنی نبوده اند، تا جایی که امیرالمومنین(ع) به قدری تخریب شد که بعد از شهادت میگفتند علی(ع) در مسجد چه میکرده؟ مگر اهل نماز بوده که در مسجد به شهادت رسیده است؟!
اما خداوند به وعده اش عمل کرد! دشمنی که با تمام قدرت رسانه ای خویش به میدان آمده بود تا علی(ع) را تخریب و ذلیل کند، و علی(ع) که کوچکترین قدمی برای دفاع از خویش برنداشت و حتی در هنگام کمک به فقرا خود را معرفی نمیکرد نتیجه در نهایت این شد که مسیحیان و غیر مسلمانان در مدح این مرد کتاب مینویسند اما خبری از رقبایی که در ذم و نکوهش علی(ع)، و در مدح خویش حدیث جعل میکردند نیست!!

البته این کلیت مسئله است، اما انسان هم وظیفه دارد که خودش زمینه این آبرو بردن را به دشمن ندهد، مثلا انسان نباید خودش را در مظان اتهام قرار دهد، لذا برای مشاوره جزئی در خصوص مشکلتان باید با کارشناس مشاوره هم صحبتی بفرمایید تا راهنمایی های لازم برای این مسئله انجام شود.

اما در هر صورت اگر انسان کارهایی که از دستش بر می آید را انجام داد بقیه امر را باید به خداوند واگذار کرده و توکل کند.

انسان مومن حتی به خودکشی فکر نمی کند، چون می داند خدایی در نهایت رأفت و رحمت ناظر اوست و ظلم هایی که در حق انسان میشود را می بیند و قطعا جبران خواهد کرد، همانطور که سیدالشهدا(ع) وقتی قنداقه خونین پسرش را روی دست گرفته بود و زیر بار این غم عظیم بود، رو به آسمان فرمود:
«آنچه به حسین آرامش می دهد و این مصیبت را سبک میسازد این است که خداوند شاهد و ناظر است»(لهوف، ص117)

Mehdi12;960110 نوشت:
افرادی زورگو چه مسلمان چه کافر ( چه مرد و چه زن ) به من مثلا ستم می کنند.مسلمان رو می گن توبه کنه اومدیم من به خاطر این ستم و سنم مردم کی جواب می ده؟ . کافر هم می گه من به خدا اعتقاد ندارم و به ریش من و امثال من می خندد.

اولا از این مسخره کردن ها نباید ناراحت شوید، این ها همواره در تاریخ وجود داشته و دارد، قرآن کریم می فرماید:
«وَ ما يَأْتيهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ كانُوا بِهِ يَسْتَهْزِؤُن‏»؛ هیچ پیامبری برای ایشان نیامد مگر آنکه او را مسخره کردند.(حجر:11)
اتفاقا گاهی این رفتارها از سوی دیگران زمینه نزدیک شدن به خدا را در انسان زنده میکند.

ثانیا: شک به دلتان راه ندهید، هیچ رنجی بی پاسخ نمی ماند، ان شالله که سال ها عمر خواهید کرد، اما باید بدانید که اتفاقا اصل پاسخ ها بعد از مرگ است!
آنجا که به فرموده امام صادق(ع) مردم وقتی ثواب این مصیبت ها و مشکلات را می بینند می گویند کاش گوشت های بدنمان در دنیا با قیچی چیده میشد!(الکافی، ج2، ص255)
در اینکه خداوند امام حسین(ع) را دوست دارد که شکی ندارید، اما پیامبر(ص) به امام حسین(ع) فرمود خداوند برای تو درجه ای در نظر گرفته که جز با شهادت به آن نمیرسی!(بحارالانوار، ج44، ص313)

بنابراین شما به مسیری که با گاهی به آن وارد شده اید ادامه دهید و اجازه ندهید این رفتارها در شما تاثیر بگذارد، چون اصلا هدف از این تمسخرها بازداشتن انسان ها از مسیرشان است، وگرنه کسی به مُرده چوب نمیزند! انسان نباید از مسیری که آن را درست میداند با این تمسخره دلسرد شود.

سلام.
ممنون از پاسخگوییتون
از اول همه بگم من خسته ام!
من از تمام اطرافیانم از تمام ملت ها و حکومت ها از هر کی خوبه از هر کی بده نفرت پیدا کردم.دلم می خوام دهان همه رو خرد کنم! حالم از آدیمیزاد که خودم هم هستم دیگه بهم می خورد!تو این دنیای خراب شده هرکس ساز خودش رو می زنه.
من که تا این لحظه زندگیم اثری از خداوند و کمکش و ... ندیدم.صدا زدیم و فرقی هم نداشت.افراد دیگر هم احتمالا ندیده اند.

شما گفتید پیامبران خوب اند وحی نازل می شود.تبعیض به این آشکاری رو انکار می کنید؟ مگر در قرآن نیامده که خداوند به خاطر نگاه های التماس گونه پیامبر قبله را عوض کرد؟مگر رسول الله حدیث ندارند که سعادتمند در شکم‌مادرش و شقاوتمند در شکم مادرش شقاوتمند است.چرا باید این گونه باید باشد؟
انسان به گفته خداوند ضعیف و جاهل است پس نباید مجازاتی باشد.خوب بودن مگر ذاتی نیست؟
سعدی:اصل بد نیکو نگردد چون که بنیادش بد است!
من حوری و کاخ و شراب و باغ و ... نمی خوام و نمی خوام به این امید زندگی کنم.اصلا دلم می خواد زندگی نکنم.راهی سراغ دارید؟
من دلم می خواد تو دهن مسخره کنندگان و حق خوران به زنم اما زورم نمی رسد؟ باید وایسم اون دنیا چه می شه؟
۳ سوال مهم هم داشتم که مدیر ارجاع نذاشتن من در همون تاپیک اول بپرسم:
.من از پدر و مادرم که من رو به دنیا آوردند راضی نیستم.آیا نزد خداوند می توانم شاکی بشم که چرا من را به دنیا آوردند؟

در صورت وجود آن دنیا آیا انسان حق دفاع دارد یا باید منتظر برخورد دیکتاتورگونه و شکنجه باشد؟

من می بینم دیگران همیشه می نالند که مثلا کشور وضع خوبی از نظر اقتصادی و ... ندارد و می بینم همونا تحصیلات عالی و زن خوب و زیبا و جایگاه اجتماعی خوب دارن و کیف و حالشون هم می کنند.اما من توانایی داشتن همچین چیزها را نمی توانم داشته باشم.یک معلول هم در اکثر مواقع نمی تواند داشته باشد.باید ببینم و حسرت بخورم و بمیرم ؟

با سلام و احترام

Mehdi12;961533 نوشت:
ممنون از پاسخگوییتون

خواهش می کنم، وظیفه است

Mehdi12;961533 نوشت:
از اول همه بگم من خسته ام!
من از تمام اطرافیانم از تمام ملت ها و حکومت ها از هر کی خوبه از هر کی بده نفرت پیدا کردم.دلم می خوام دهان همه رو خرد کنم! حالم از آدیمیزاد که خودم هم هستم دیگه بهم می خورد!تو این دنیای خراب شده هرکس ساز خودش رو می زنه.
من که تا این لحظه زندگیم اثری از خداوند و کمکش و ... ندیدم.صدا زدیم و فرقی هم نداشت.افراد دیگر هم احتمالا ندیده اند.

ببینید آقا مهدی عزیز به نظر من پاسخ سوال شما در ورای این الفاظ نهفته است، من احساس می کنم مشکل شما ندانستن نیست، منشأ سوال شما سختی هایی است که درگیر آنها هستید و احتمالا از گذشته یا حتی کودکی با آنها درگیر بوده اید، و من از آنها اطلاعی ندارم، نمی توانم باطن سوال شما را درک کنم، کمکم کنید.
خواهش می کم شفاف بگویید علت این کینه ها و نفرت ها، علت این خستگی، علت این ناامیدی و منفی نگری چیست؟
شاید مشکلی در زندگی دارید که باید با کارشناس مشاوره در میان گذاشته و از ایشان مشورت بخواهید که چطور از این پیچ و خم ها عبور کنید.
چون تا زمانی که انسان درگیر مشکلات باشد و این مشکلات ذهن انسان را به خودشان مشغول کرده باشند و شبهه افزایی کنند پاسخگویی علمی فایده ای ندارد، باید ریشه ای مشکلات را حل کرد.
بنابراین خواهش می کنم شفاف حرف بزنید، اگر مطلبی هست که نمی خواهید عمومی بیان کنید در پیام خصوصی به بنده بفرمایید تا بتوانم تشخیص بدهم که میتوانم کمکتان کنم یا باید با کارشناس مشاوره صحبت کنید.
ممنونم

سلام.چون حوصله ناله کردن و ... ندارم مشکلاتم رو نگفتم!
اما چون شرط پاسخگویی به سوالاتم رو این گذاشتید به طور خلاصه می گم:
من نمی تونم زندگی کنم.هیچی ندارم نه شادی دارم نه کار دارم نه پول دارم نه می تونم زن بگیرم تمام انتخاب های زندگیم منو نابود کرده.موقعیت اجتماعی ندارم.عزت ندارم.هیچ کس ندارم کمک کنه.دیگران به من ظلم می کنند.تو مسیر تحصیلاتم به شکست رسیدم.استرس دارم.
از طرفی خدا میلیون ها سال ساکته!
سعی کردم تقدیرهای زندگیم رو عوض کنم اما نمیشه.هیچ جوره نمی شه.تلاشم به بن بست رسیده.
ای کاش تو این دوران به دنیا نیومده بودم.
منم دنبال جواب سوالام بودم واقعا چون فکر کنم از شما کمتر خونده باشم!

Mehdi12;962601 نوشت:
سلام.چون حوصله ناله کردن و ... ندارم مشکلاتم رو نگفتم!
اما چون شرط پاسخگویی به سوالاتم رو این گذاشتید به طور خلاصه می گم:
من نمی تونم زندگی کنم.هیچی ندارم نه شادی دارم نه کار دارم نه پول دارم نه می تونم زن بگیرم تمام انتخاب های زندگیم منو نابود کرده.موقعیت اجتماعی ندارم.عزت ندارم.هیچ کس ندارم کمک کنه.دیگران به من ظلم می کنند.تو مسیر تحصیلاتم به شکست رسیدم.استرس دارم.
از طرفی خدا میلیون ها سال ساکته!
سعی کردم تقدیرهای زندگیم رو عوض کنم اما نمیشه.هیچ جوره نمی شه.تلاشم به بن بست رسیده.
ای کاش تو این دوران به دنیا نیومده بودم.
منم دنبال جواب سوالام بودم واقعا چون فکر کنم از شما کمتر خونده باشم!

با سلام و عرض ارادت خدمت دوست خوبم

به بن بست فکری رسیدن ، برای اکثریت افراد (حتی افرادی که ارثی ثروتمند شدن) اتفاق می افته

تنها راه نجات از این وضعیت خداباوری و خود باوری هست

ایمان داشته باشید که تا وقتی به لبه پرتگاه نرسید ، پرواز رو یاد نمی گیرید

به شخصه تا وقتی به خودم می گفتم
اینو ندارم ، اونو ندارم
برای من این باورساخته شده بود که تا ابد همین وضعیت باقی میمونه

اما وقتی باور کردم باید به یه جایگاهی برسم ، دیگه به نداشته هام فکر نکردم
گفتم درسته قدرت بیان ندارم ، اما زبون که دارم!
درسته دست و پا چلفتی ام ، اما دست و پا که دارم!
درسته پول ندارم ، اما راه های کسب روزی رو که دارم!
و...

برای شاد بودن هم فقط یه قلب پر از ایمان لازمه

یادم میاد یکی ازم پرسید تو چطور انقدر شادی؟ تو که هیچی نداری؟
به واقع در اون لحظه همین که باور داشتم خدایی هست که کنارم هست وهیچ وقت تنهام نمیزاره برام کافی بود
احساس می کردم حتی اگه بهترین کار دنیا و تمام ثروت دنیا رو هم داشتم ، اما خدا رو نداشتم ، شادی درونی برام معنا نداشت

از اونجا به بعد گفتم دارم... دارم ... دارم...
وبرای خودم هدف تعیین کردم

البته هنوز به تمام اون هدف هایی که دارم نرسیدم و این یعنی زندگی

زمانی که سختی های زندگی تموم بشه ، دیگه زندگی معناش رو از دست میده و هدفی نمی مونه

مهم اینه درک کنیم خدا این سختی ها رو گذاشته تا ما به اهدافمون برسیم

و صد البته یه هدفی بالاتر از همه هدف هاست

و اون رسیدن به لقاء الله هست که تحمل تمام سختی ها رو آسون می کنه

وقتی با خدا حرف می زنی
به خاطر نداشته هات ناله نکن
به خاطر اون چیزایی که داری تشکر کن تا رسم ادب رو به جا بیاری
نداشته هات کم کم به لطف خودش درست می شه
تاثیرش رو تو زندگی می بینی

Mehdi12;960110 نوشت:
سلام
سوالات مهمی داشتم:

۱-ثابت کنید خداوند صدای بندگان مخصوصا افرادی که به شدت گناه ‌کار هستند هنگام درخواست ها می شنود؟ اصلا خدا می شنود؟

۱-۱- من می خوام خداوند یا فرشته الهی وی همانند پیامبران با من حرف بزند و راهنمایی ام کند.از حرف های آدمیزاد بدم می آید.من هم می خوام راهنمایی مستقیم شود نمی خوام بین من و پیغمبر که خداوند خودش او را پروش داده تبعیض باشد.چیکار کنم؟

۲-انسان در برخورد با افرادی که به هیچ چیز اعتقادی ندارند و باعث نابودی زندگی فرد و ریختن آبروی وی می شوند چه باید بکند ؟ توکل به خدا رهکار اصلی است ؟ اگر بحث آبرو باشد امکان خودکشی ندارد ؟

۱۰- افرادی زورگو چه مسلمان چه کافر ( چه مرد و چه زن ) به من مثلا ستم می کنند.مسلمان رو می گن توبه کنه اومدیم من به خاطر این ستم و سنم مردم کی جواب می ده؟ . کافر هم می گه من به خدا اعتقاد ندارم و به ریش من و امثال من می خندد.

با تشکر

با سلام و عرض ادب و احترام

1 - اثبات این موضوع نیاز به قلبی داره که پذیرای حقیقت خداوندی باشه ، قلبتون را آماده کنید ، براتون ثابت خواهد شد

1-1 - پس از رسیدن به مراتب بالای ایمان به پاسخ می رسید.

2 - صبر ... خودکشی راحت ترین راه برای رسیدن به بدترین مقصد ممکنه!

صبر کنید و تلاش کنید و ایمان داشته باشید که خدا کمکتون خواهد کرد...

10 - جلوی ستم گر نباید سر خم کرد ...
اگر نمی تونید جلوی ستم گر بایستید و فریاد بزنید، حداقل جلوش سر خم نکنید
کسی که جلوی ستم می ایسته ، مرگش بی هدف نیست و بی پاداش نخواهد موند
اگر قدرت مباحثه و تحمل حرف های خداناباوران رو ندارید با اونها وارد بحث نشید تا مورد تمسخر قرار نگیرید

این که با وجود همه مشکلات باز هم دنبال نور حقیقت می گردید نشونه این هست که خداوند خواسته تا شما راه درست رو پیدا کنید
اگر غیر این بود شما هم جزو همون دسته ای که شما رو مسخره می کنند می بودید به جای اینکه دنبال حقیقت بگردید

براتون آرزوی تعالی و خوشبختی رو دارم

حق نگهدارتون

[="Tahoma"][="Navy"][="3"]

Mehdi12;960110 نوشت:
ثابت کنید خداوند صدای بندگان مخصوصا افرادی که به شدت گناه ‌کار هستند هنگام درخواست ها می شنود؟ اصلا خدا می شنود؟

سلام
هر صفتی در انسان است بنحو اعلی و اتم در خالق او هست لذا اگر ما می شنویم خدا هم حتما می شنود بلکه شنوایی ما قابل قیاس با شنوایی او نیست.

Mehdi12;960110 نوشت:
من می خوام خداوند یا فرشته الهی وی همانند پیامبران با من حرف بزند و راهنمایی ام کند.از حرف های آدمیزاد بدم می آید.من هم می خوام راهنمایی مستقیم شود نمی خوام بین من و پیغمبر که خداوند خودش او را پروش داده تبعیض باشد.چیکار کنم؟

جان خود را از آلودگی های فکری و عملی بشویید فرشتگان با شما هم هم سخن می شوند. فرشتگان از عالم قدس و پاکی اند و با پاکان ارتباط برقرار می کنند.

Mehdi12;960110 نوشت:
انسان در برخورد با افرادی که به هیچ چیز اعتقادی ندارند و باعث نابودی زندگی فرد و ریختن آبروی وی می شوند چه باید بکند ؟ توکل به خدا رهکار اصلی است ؟ اگر بحث آبرو باشد امکان خودکشی ندارد ؟

راههای قانونی هست اگر مصلحت نیست صبر و دعا برای غلبه بر دشمنان کارساز خواهد بود ان شاء الله

Mehdi12;960110 نوشت:
افرادی زورگو چه مسلمان چه کافر ( چه مرد و چه زن ) به من مثلا ستم می کنند.مسلمان رو می گن توبه کنه اومدیم من به خاطر این ستم و سنم مردم کی جواب می ده؟ . کافر هم می گه من به خدا اعتقاد ندارم و به ریش من و امثال من می خندد.

مرگ ، مرگ مجاز و آغاز حقیقت است. پس با مرگ چیزی پایان نمی پذیرد که از دست برود. هم ظالم و ستمگر می ماند هم مظلوم و در دادگاه داوری بی چون و چرای خدای متعال هرکس به حقش می رسد.
یا علیم[/][/][/]

اگر شما وسیله ای بخواین درست کنین و خودتون قدرت شنوایی نداشته باشین آیا براش قابلیت های صوتی هم میذارین؟
خدا هم وقتی قدرت شنوایی به انسان داده یعنی خودش میشنوه

اصلا این دنیا پست و ناقص هست برای همین میگن دنیا فانی و تنها گوشه ای از واقعیت های جهان اصلی رو داره
اما تنها چیزی که باعث میشه ارزشمند تر باشه قدرت اختیار انسان هست وقتی شما اینجا تلاش مثبتی میکنی بدون اینکه کاملا از حقایق آگاه باشی و مختار هم هستی ارزشمنده و باعث ارتقای بالای انسان میشه.

البته حرفای شخصیه من هست استاد محترم اگر نکته ای اشتباه هست بیان میکنند.

سلام.جناب مسلم شاید شما زندگی رو به راه و خوبی داشته باشید و عشق و حال دنیا رو داشتهدباشید اما من زندگیم پر از ظلم و ستمه .از کودکی بوده تا الان من کلا ضعیف آفریده شدم واقعا نمی تونم مبارزه کنم عذاب آوره ثانیه ثانیه زندگیم راهکار چی دارید؟ باور کنید من خیلی زجر کشیدم تا تقدیرات و اتفاقات زندگیم رو عوض کنم اما گفتم نمی شه.از اینکه دیگران خوشن و من نمی تونم از زندگیم استفاده کنم و بد بیاری دارم و حقم پایمال می شه دق مرگ می شم.باور کنید من چون خوشی دیگران رو نبینم گوشه گیر شدم و خودم رو اغلب اوقات تو خونه حبس کردم.یه مهمونی جشن و... برم بیام تمام روح و روان من بهم میریزه

موضوع قفل شده است