سوالاتی در مورد ماه رجب

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالاتی در مورد ماه رجب

:Gol:بسم رب المهدی(عج):Gol:

سلام؛
سوالاتی در مورد ماه رجب داشتم؛

-ماه رجب با ماه های دیگه،چه فرقی، از چه لحاظ دارد؟

-ماه رجب را چرا ماه خدا خطاب میکنند؟

-چه اعمالی و چه دعاهایی در این ماه،موجب ثواب بیشتر خواهد شد؟

-آیا در این ماه دعا ها،بهتر مستجاب میشن تا ماه های دیگه؟


یا علی مدد:Gol:
التماس دعا:Gol:

به نام خدا
با سلام

«سید رضوی»;222735 نوشت:
-ماه رجب با ماه های دیگه،چه فرقی، از چه لحاظ دارد؟ -ماه رجب را چرا ماه خدا خطاب میکنند؟

برخي از ماهها به دليل فضيلت و شرافتي كه خداوند در آنها قرار داده است نسبت به ساير ماهها اعمال و عبادات در آنها از ثواب و فضيلت بيشتري برخوردار است .
ماه هاي رجب و شعبان نيز به واسطه فضيلت بسيار اعمال و نيز مغفرت الهي ، زمينه روحي و معنوي لازم را براي ورود به ماه ميهماني الهي - ماه رمضان - فراهم مي نمايند هر چند فضيلت هر يك از اين دو ماه نيز در كسب توفيق تهذيب و دريافت رحمت بي انتها و خيرات الهي بسيار قابل توجه است .

ماه رجب ماه خداست و تفاوت آن با ماههاي ديگر در اين است كه رحمت خداوند در اين ماه بسيار ريزان است بر بندگانش به نحوي كه رجب را " اصب" گفته اند به دليل ريزش رحمت بسيار .

«سید رضوی»;222735 نوشت:
چه اعمالی و چه دعاهایی در این ماه،موجب ثواب بیشتر خواهد شد؟

البته در كتاب مفاتيح الجنان ، اعمال مشتركه و مخصوصه ماه رجب از نماز و روزه و غسل و ادعيه به همراه دستور العمل آنها بيان شده است اما ظاهرا آنچه از توضيحات بر مي آيد براي روزه ي ماه رجب ، ثواب بسياري نقل شده است .
اما براي استغفار و طلب مغفرت در اين ماه سفارش بسيار اكيد وارد شده است .
«سید رضوی»;222735 نوشت:
آیا در این ماه دعا ها،بهتر مستجاب میشن تا ماه های دیگه؟

هر چند ماه رجب في نفسه داراي فضيلت و شرافت است اما برخي ايام و ليالي خاص در آن موجب مزيد شرافتش شده است و لذا دعاها در آن ايام بيشتر در مظان استجابت است ، مانند شب سيزدهم رجب شب ولادت حضرت امير (ع) ، شب 27 رجب ، شب مبعث رسول گرامي اسلام‌(ص) ، ايام البيض رجب ( سيزده ، چهارده و پانزدهم ) .
البته بجز ماه رجب ، ماه شعبان و رمضان نيز فضيلت و شرافت بسيار دارند و مناسبت هاي بسياري كه آنها نيز مظان استجابت دعا هستند .
در كتاب شريف مفاتيح الجنان بصورت مبسوط و مشروح به توضيح هر يك از اين بخشها پرداخته شده و اعمال و فضائل آنها را تشريح نموده است .

موضوع قفل شده است