سرتیپ دوم شهید جعفرسپهری

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
سرتیپ دوم شهید جعفرسپهری


شهید جعفر سپهری در9اردیبهشت 1314 در خانواده ای متدین و زحمتکش در اسپی کلای نور به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات متوسطه در سال 1337 جهت طی دوره آموزشگاه افسری در دانشگاه نظامی استخدام شد پس از فارغ التحصیلی و نیل به درجه افسری دوره تخصصی ژاندارمری را گذراند.


پس از پایان دوره به ناحیه ژاندارمری خوزستان منتقل شد و به عنوان فرمانده دسته گروهان آبادان، خرمشهر، رامهرمز، مسجد سلیمان و بعد ماهشهر، گروهان ساحلی و پس از آن در منطقه کردستان و شهر سنندج و مازندران و در شهر ساری با همین سمت به انجام وظیفه پرداخت.


پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وی به سمت فرمانده ی هنگ ژاندارمری بهبهان و در سال 1360 به سمت فرماندهی هنگ اهواز و افسر عملیات ناحیه ژاندارمری خوزستان منصوب و در مدت جنگ تحمیلی دوشادوش دیگران در حفاظت از کیان جمهوری اسلامی پر تلاش و صدوق ظاهرشد. به طوری که زحمات ایشان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تحسین برانگیز است.
نامبرده از بدو خدمت افسری خود در مشاغل حساس منصوب و خدمات وی چشم گیر بود و بدون هیچ توجهی به مسایل و منافع شخصی در نهایت ایثار و جانبازی به طور مستمر و شبانه روزی در هدایت عملیات یگان های ژاندارمری کوشا بود.


به طوری که جدیت و تلاش وی به خصوص در رابطه با عملیات و ارایه طرح های عملیاتی، عمل به وظایف شرعی و دینی را نشان می داد. وی سرانجام این شهید بزرگوار در تاریخ 19/12/1361 هنگامی که سرهـنـگ كوچك زاده فرمانده ي ژاندارمري كل كشور به خوزستان آمده بود و سربازان و پرسنل ژاندارمري خوزستان از مقابلش رژه مي رفتند كه يكي از آنان قصد ترور و تيراندازي به سرهنگ كوچك زاده را داشت كه سرهنگ سپهري خود را سپر بلاي فرمانده اش كرد و گلوله ها به او اصابت كردندو در 47 سالگی به دست سفاکان منافق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.