سخن جوانان مجرد با مراجع تقليد حفطهم الله تعالی (انتقاد آيت الله مكارم از حقوق نجومي )

تب‌های اولیه

137 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سخن جوانان مجرد با مراجع تقليد حفطهم الله تعالی (انتقاد آيت الله مكارم از حقوق نجومي )

بسم الله الرحمن الرحيم
سخن جوانان به مراجع تقليد حفظهم الله تعالي
سلام عليكم و رحمه الله و بركاته
ما مشاور و كارشناساني هستيم كه سال هاست با جوانان خوب كشور ارتباط داريم و از درد دلشان با خبر هستيم سخن جوانان به شما بزرگواران بازگو مي كنيم.
نامه برخي از جوانان سايت انجمن گفتگوي ديني و انجمن گفتگوي قرآني و خواهش و التماس ايشان از ما براي رساندن اين پيام به شما بزرگوران.

سلام عليكم و رحمه الله و بركاته
شما بزرگوران عمر عزيزتان را براي استنباط احكام شرع صرف كرده ايد و الگوهاي ما جوانان هستيد. شما حاميان مرز تشيع هستيد كه بي ترديد پاسباني اين مرز بسيار سنگين است ولي شما را هم چون پدري دلسوز مي دانيم و زبان گوياي خودمان براي دفاع از حقمان.
سياست هاي دولت در هر دو جناح براي تسهيل امر ازدواج چيزي در حد شعار است. بيشتر از اين كه نگران فشار رواني تأخير ازدواج بر ما باشند معمولا نگران بحث هاي سياسي هستند كه امثال ما به فراموشي سپرده مي شويم
امروزه بوي تزور از بسياري از كانديداهاي رياست جمهوري و مجلس و شوراي شهر استشمام مي شود. افرادي كه براي خود كيسه دوخته اند. با شعار كمك به جوانان ما را نردبان ترقي خود كرده اند. از سوي ما بازرش و محققاني بگمارييد كه واقعا دولت فعلي و قبلي عملا كه كاري براي ازدواج و جوانان كرده اند. چه طرح هايي دارند و داشته اند و چه قدر مانند مقام معظم رهبري نگران جوانان هستند. كتاب «مطلع عشق» كه حاصل بيانات مقام معظم رهبري براي تسهيل ازدواج است فقط توصيه به جوانان نيست بلكه به والدين و روحانيون و اساتيد دانشگاه و رسانه ملي و دولتمران هم هست.
آيا به قول پدر مهرباني چون آيت الله اميني اين همايش ها كه بازدهي ندارد اگر صرف ازدواج جوانان مي شد لااقل گروهي به سامان نمي رسيدند.
نمايندگان مجلس وكلاي ما هستند ولي معمولا وكلايي كه بعد از رفتن به مجلس يادشان از موكلان خود مي رود.
مسلما مي دانيم كه انتقاد شما از دولت مانند انتقاد در يك خانواده بايد باشد و نبايد همسايه ها با خبر شوند. ولي طوري هم نباشد كه اين ما از دلسوزي شما بي خبر باشيم. تا بتوانيم پاسخ گوي افرادي باشيم كه مي گويند اگر بسياري از اتفاقاتي كه در دولت ها مي افتد در زمان شاه بود حضرات وا اسلاما سر مي دادند.
مگر شما بزرگواران در كتب خود نفرموده ايدكه جوانان براي مديريت شهوت خود بدون شرم از ائمه كمك فكر مي گرفتند و يا حضرت علي از بيت المال به ازدواج جواني كه مرتكب خودارضايي شده بود كمك كردند؟ مگر نه اين است كه فرموديد نيم يا دو سوم ايمان با ازدواج حفظ مي شود و ازدواج سنت پيامبر مهرباني است.
بله يك دست صدا ندارد و مسلما وقتي مراجع تقليد مجموعا با يك فكر از ما حمايت كنند صدايشان شنيدني خواهد بود طوري كه تاريخ فراموش نكند. اميدواريم كه اساتيد دانشگاه و ائمه جمعه و جماعت و مردم والدين مان هم گوش به فرمان و مواعظ پدرانه شما باشند.

در آخر براي طول عمر شما و
امنيت كشور و اسلام عزيز
دعا مي كنيم
ارادتمندان شما
جوانان مجرد كه در دنياي مجازي و حقيقي ايمانشان را در خطر مي بينند
والسلام عليكم

.........................
رونوشت به دفتر مراجع تقليد و علما

دفتر مقام معظم رهبري آيت الله خامنه اي
دفتر آيت الله مكارم شيرازي
دفتر آيت الله مظاهري
دفتر آيت الله سبحاني
دفتر آيت الله صافي گلپايگاني
دفتر آيت الله وحيدخراساني
دفتر آيت الله زنجاني
دفتر آيت الله جوادي آملي
دفتر آيت الله نوري همداني
دفتر آيت الله ابراهيم اميني
دفتر استاد قرائتي

[="Tahoma"][="DarkGreen"][="3"]انتقاد از مراجع
بزرگواري مي گفت آيا نوشتن اين نامه به مراجع اشكال ندارد
بنده مي گويم كه مخفي كردن سخن جوانان حقيقت را نمي پوشاند و به نظرم رابطه جوانان با مراجع نزديك تر هم مي شود
چرا كه در اين درخواست ها حرمت مراجع محفوظ است. مراجع پدران دلسوز لقب داده شده اند[/][/][/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"][="3"]در بحث سيگار گروهي از پزشكان متخصصان محضر آيت الله مكارم شيرازي نامه نوشتند و ضررهاي سيگار را بر شمردند و ايشان با توجه به اين نامه متخصصان نظر فقهي خود را اعلام كردند[/][/][/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"][="3"]برخي اين قدر كه دغدغه دارند صداي ربناي شجريان را بشنوند دغدغه به سامان رسيدن جوانان مجرد را ندارند
همه جا حرف و حديثشان اين است كه بايد ربنا برگردد
اي كاش در همه چيز اين طور دغدغه داشتيم به خصوص مسائل جوانان و خانواده ها[/][/][/]

جناب حامی عذر میخوام به خاطر پست بی ربط، ولی ممنون میشم یه پاسخ خلاصه بدید
چرا ارتباط با مراجع اینقدر مشکله که ما به واسطه نیاز داریم؟! آیا امکان ملاقات حضوری وجود داره؟ چرا امروزه مراجع اکثرا در شهر هایی مثل قم حضور دارند؟ و یک جا جمع شده اند؟
تا جایی که من اطلاع دارم در زمان امامان بزرگوارمان مردم آزادانه میتوانشتند با امامشان ملاقات کنند (البته باید هم اینطور میبود) و حتی شبهات خود را حضوری مطرح کنند.

[="Tahoma"][="DarkGreen"][="3"]

shsina;809960 نوشت:
جناب حامی عذر میخوام به خاطر پست بی ربط، ولی ممنون میشم یه پاسخ خلاصه بدید
چرا ارتباط با مراجع اینقدر مشکله که ما به واسطه نیاز داریم؟! آیا امکان ملاقات حضوری وجود داره؟ چرا امروزه مراجع اکثرا در شهر هایی مثل قم حضور دارند؟ و یک جا جمع شده اند؟
تا جایی که من اطلاع دارم در زمان امامان بزرگوارمان مردم آزادانه میتوانشتند با امامشان ملاقات کنند (البته باید هم اینطور میبود) و حتی شبهات خود را حضوری مطرح کنند.

سلام عليكم
خب شما واقعا رئيس يك دانشگاه كوچك را به سختي مي توانيد ملاقات كنيد به خاطر كثرت گرفتاري هايش
زماني براي كاري دفتر آيت الله مكارم مي رفتم كه با ايشان ملاقات كنم. خب ايشان تدريس دارند زمان مطالعه جداگانه دارند و زماني هم براي تأليف و ملاقات ها و جلسات استفتاء و طبيعتا وقت كمي براي استراحت و همراهي با خانواده.
گروه هاي مختلف مانند خبرنگاران، ورزشكاران، نمايندگان مجلس، شوراي شهر و دانشمندان اهل تسنن و دانشمنداني كه درباره شيعه تحقيق مي كنند و.... با ايشان ملاقات داشتند و همگي مباحث كلان بود
بنابراين ترجيح دادم سخن خودم را به يكي از اعضا دفتر بگويم و نامه را به ايشان بدهم
با اين همه گرفتاري و نامه هاي مختلف مشاوران، پزشكان، مردم، دانشگاهيان و....سايت و دفتر ايشان نسبتا به روز هستند و خدآيت الله مكارم با سنتي كه دارند براي كار با رايانه مهارت دارند[/][/][/]

به نام خدا.

جناب حامی به نظر شما حتی در صورت توجه مراجع عظام، آیا ایشان برش دارند که این نامه به تاثیری در این وضعیت منجر بشه؟

نمونه ای رو خودتون فرمودید در مورد سیگار. آیا تاثیری هم داشت؟

ستایشگر :Gol:

[="Tahoma"][="DarkGreen"][="3"]

ستايشگر;809967 نوشت:
به نام خدا.

جناب حامی به نظر شما حتی در صورت توجه مراجع عظام، آیا ایشان برش دارند که این نامه به تاثیری در این وضعیت منجر بشه؟

نمونه ای رو خودتون فرمودید در مورد سیگار. آیا تاثیری هم داشت؟

ستایشگر

سلام
خب ايشان حكم فقهي خودشان را دادند و مقلدان ايشان كه زياد هم هستند اين را بايد رعايت كنند
ولي ما بايد پشيبان آنها باشيم تا دولتمردان ما نظر مراجع را جدي بگيرند[/][/][/]

به نام خدا.

حامی;809989 نوشت:

سلام
خب ايشان حكم فقهي خودشان را دادند و مقلدان ايشان كه زياد هم هستند اين را بايد رعايت كنند
ولي ما بايد پشيبان آنها باشيم تا دولتمردان ما نظر مراجع را جدي بگيرند

سلام از بنده هست. ( اما تو پست قبلی فراموش کردم ^:)^ شرمنده)

مقلدان ایشان زیاد هستند، رعایت کردند؟ والا به نظر نمیرسه آمار سیگاری ها تغییری کرده باشه! یا سیگاریهای زیادی مقلد ایشون نبودن، یا اینکه باید به نتیجه ی دردناک و تلخ نهایی برسیم: مراجع عظام تقلید در جامعه برش ندارند.

بنده مرجع تقلیدم ایشان هستند و اینها که میگم از سر درده نه از سر خوشحالی، اما چقدر مراجع ما مقبولیت دارند در میان عموم مردم؟ امروز متدین هاش یه خط در میون به حرف مراجع عمل میکنن! ( من افرادی رو دیدم از اینهایی که هی عکس رهبری میذارن، هی عکس های مذهبی میذارن و هی هوای کربلا دارم میگن و اینا؛ ولی به مراجع عظام که میرسن، به موقعش چنان حرف های زشت و رکیکی میزنن که آدم شرمش میاد! )

دولت هم که با رای عموم مردم سر و کار داره! خوب معلومه که به نتیجه ای نمیرسه! من خودم هم بدم میاد از اینکه "رفیق گالیور" بازی در بیارم ( من میدونم! ما میمیریم! Smile ) اما فکر میکنم کار از دست مراجع خارجه!

ستایشگر :Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض ادب و سلام خدمت همگی دوستان؛

بنده ضمن تشکر و تقدیر از دغدغه و توجه دوستان ؛

اقدام انجام شده را بسیار موثر و مفید می دانم. چرا که اگر بخشی از هزینه هایی که از سوی مراجع به امور خیر تعلق می گیرد در صندوق قرض الحسنه ازدواج جوانان باشد بسیار موثر تر به حال مردم و جذب کننده قلوب مردم به دین است.

وقتي مرجعي نظر و راهكار خودش را مي دهد اين با روحانيون و دانشگاهيان و مردم و مسجدي هاست كه دفاع كنند و با سخنراني و طومار و نشست هايي از ايشان حمايت منطقي كنند.
وقتي ما خاموش هستيم معلوم است دولتمردان معمولا راه كج خود را نسبت به تذكرات مراجع مي روند
بنگريد

آيت الله مكارم در آغاز درس خارج فقه:

حل مشکلات اقتصادی و بیکاری بدون اصلاح نظام بانکی ممکن نیست

بخش قابل توجهی از مطالبات بانک های ما از سرمایه داران کلان است، تسهیلات در اختیار گردن کلفت ها قرار می گیرد و واحدهای کوچک دادشان به جایی نمی رسد، نباید این طور باشد،باید نظام و سیستم بانکی در اختیار توده مردم باشد تا کار و تولید رونق گیرد حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بر لزوم اصلاح سیستم بانکی تاکید کرده و فرمودند بانکداری از غرب به کشور ما آمده است و امروز نظام بانکی ما با مشکلات بسیاری مواجه است.
معظم له به طرحی که به همین منظور در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است اشاره نموده و ابراز امیدواری کرد که با همکاری همگان این طرح به نتیجه مطلوب برسد.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: نظام اقتصادی هیچ کشوری بدون حل مشکلات بانکداری سامان پیدا نمی کند، اگر بخواهیم مسائل اقتصادی را حل کنیم بدون حل مسائل بانکی، این شدنی نیست. ایشان خاطرنشان کردند: بخش قابل توجهی از مطالبات بانک های ما از سرمایه داران کلان است، تسهیلات در اختیار گردن کلفت ها قرار می گیرد و واحدهای کوچک دادشان به جایی نمی رسد، نباید این طور باشد. باید نظام و سیستم بانکی در اختیار توده مردم باشد تا کار و تولید رونق گیرد.
معظم له با تاکید بر این که مبارزه با بیکاری بدون اصلاح نظام بانکداری ممکن نیست، تصریح کردند: اگر نظام بانکی اصلاح نشود مشکلات بسیاری خواهیم داشت.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: متاسفانه خرابی کار یکی و دوتا نیست، امیدواریم صاحبان بانک ها، مجلس و دیگر دست اندرکاران برای اصلاح نظام بانکی همکاری کنند؛ طرحی که ریخته شده طرح خوبی است، بسیاری از مشکلات را حل می کند و اگر هم احتیاج به اصلاح دارد اصلاح کنند.
ایشان افزودند: درست نیست بانکداری ما بعد از سی و هشت سال از پیروزی انقلاب، هنوز اسلامی نشده باشد.اگر مجلسیان بتوانند دست به دست هم بدهند و این مشکل را حل کنند، بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد؛ امیدواریم بتوانیم در مسیر خدمت به توده های مردم باشیم و مشکلات آنان را حل کنیم.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به کارمزدی که بانک ها در قبال تسهیلات قرض الحسنه می گیرند، فرمودند: ما گفتیم حداکثر چهار درصد اما متوجه شدیم که برخی بانک ها در هر سال چهار درصد می گیرند.
معظم له خاطرنشان کردند: اگر بانکداری اصلاح شود تورم به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
ایشان تصریح کردند: جالب توجه این است که در حساب جاری مردم اموال سنگینی وجود دارد و بانکداران می توانند از آن استفاده کنند و به عنوان تسهیلات به مردم بدهند، یعنی پول مردم را به خود مردم دهند و سودی عائد آنها شود و یا اینکه در حساب های سپرده اموال زیادی است، ممکن است آنها سود 20 درصد به صاحبان سپرده به عنوان عقود شرعیه بدهند و خودشان 28 درصد و حتی اخیرا نقل کرده اند تا 35 درصد هم از مردم بگیرند. این نظام عادلانه نیست باید اموال مردم در اختیار خودشان باشد و بانکداران هم بهره عادلانه ببرند. امیدواریم همه دست به دست هم بدهند و با لطف خدا همه مشکلات نظام بانکداری حل بشود.

تاریخ انتشار: « 1395/02/15 »

موضوع قفل شده است