جمع بندی سئوال درباره ادیان ساخته شده و کارهای انجام شده برای تفرقه میان مسلمانان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سئوال درباره ادیان ساخته شده و کارهای انجام شده برای تفرقه میان مسلمانان

با سلام میخاستم بعضی ادیان ساخته شده توسط کشورهای غربی مثل انگلیس و... (بجز وهابیت و بهائیت) رو با سند و مدرک بدون سوگیری بهم معرفی کنید. و همچنین شنیدم که بطور مثال یک نفر در حرم امام رضا علیه السلام روضه ای مشکوک از حضرت فاطمه (سلام الله علیها می خوانده) هر روز همان ساعت ان را تکرار میکرده که در ان اسم اشخاص که مورد احترام بعضی مسلمانان هستند برده میشده که مورد لعن یا... قرار میگرفتند وقتی بررسی کردند که چرا این اقا در ان زمان و مکان هر روز ان روضه را تکرار میکند بعد از تحقیقات به سفارت انگلیس رسیدند و متوجه شدند ان زمان ترکمن هایی که خلفای اهل تسنن را هم قبول دارند ان زمان برای زیارت امام رضا می ایند لذا برای ایجاد تفرقه و کینه با نقشه و با واسطه های زیاد همچین طرحی را ریخته اند. اگر لطف کنید مواردی از این قبیل هم بیاورید.

با نام الله

کارشناس بحث: استاد عماد

جمع بندی

پرسش:

بعضی ادیان ساخته شده توسط کشورهای غربی مثل انگلیس و ... (به جز وهابیت و بهائیت) را با سند و مدرک بدون سوگیری معرفی کنید. همچنین شنیدم که به طور مثال، یک نفر در حرم امام رضا (علیه السلام) روضه‌‎ای مشکوک از حضرت فاطمه (علیها السلام) می خوانده است و هر روز همان ساعت آن را تکرار می‌کرده که در آن اسم اشخاص که مورد احترام بعضی مسلمانان هستند برده می‌شده که مورد لعن یا ... قرار می‌گرفتند وقتی بررسی کردند که چرا این آقا در آن زمان و مکان هر روز آن روضه را تکرار می‌کند بعد از تحقیقات به سفارت انگلیس رسیدند و متوجه شدند آن زمان ترکمن‌هایی که خلفای اهل تسنن را هم قبول دارند، برای زیارت امام رضا (علیه السلام) می‌آیند. به همین دلیل، برای ایجاد تفرقه و کینه با نقشه و با واسطه های زیاد همچین طرحی را ریخته‌اند. مواردی از این قبیل را هم بیاورید.

پاسخ:

استعمار برای سلطه بر کشورهای اسلامی از دل شیعه بهائیت و از دل اهل سنت وهابیت را به وجود آورد؛ ولی به جز این دو دین یا مذهبی دیگری نیست که استعمار به وجود آورده باشد تا سند ارائه شود مگر بعضی از فرقه‌ای کوچک یا نوظهور که استعمار از آن‌ها حمایت می‌کند. در مورد داستان روضه حضرت زهرا (علیها السلام) که فرمودید نیز علاوه بر آنکه یک مسأله تاریخی نیست، وجود مدرک بر این گونه رویدادها امکان‌پذیر نیست مگر این که شفاهی از کسی نقل شده باشد مثلا همین داستان را بنده به صورت های دیگری در قم شنیده بودم و شما در مشهد می فرمایید البته این بدان معنا نیست که استعمار به دنبال اختلاف نباشد ، امریکا و اسرائیل به دنبال اختلاف بین شیعه و سنی هستند و زیرکی ما را می‌طلبد تا در دام این اختلاف نیافتیم؛ ولی ارائه مدرک نیاز به کارشناسان اطلاعاتی دارد. در راه حق و حقیقت و راستی باشید.

موضوع قفل شده است