زن و اشتغال - تجاوز 30 سیاه پوست به یک خبرنگار و تجاوز به 31 نظامی آمریکایی

تب‌های اولیه

88 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

تنها کار بیرون از منزل زن:
ضروریات مثل دکتر زنان یا معلم دختران

عــــلی;251061 نوشت:
بنام خدا.
آقا اجازه من جواب بدم؟

از حضرت فاطمه عليها السلام سؤال شد: براى زنان چه چيز بهتر است؟ در جواب فرمودند: «براى زنان بهترين چيز آن است كه مردان را نبينند و مردان نيز آنان را نبينند». و نيز حضرت على عليه السلام در سفارش به امام حسن عليه السلام فرمود: «... زنان را اگر مى توانى كارى كنى كه جز تو را نشناسند اين كار را بكن». اين موضوع را چگونه مى توان براى دختران تحصيل كرده دانشجو توجيه نمود؟

وقتى پيامبرصلى الله عليه وآله فرمود: كارهاى درون خانه با فاطمه و كارهاى بيرون خانه با على باشد، حضرت زهراعليها السلام با خوشحالى فرمود: «فلا يعلم ما داخلنى من السّرور إلاّ اللَّه بإكفائى رسول الله صلى الله عليه وآله تحمل رقاب الرّجال»

؛ علامه مجلسى، بحارالأنوار، ج 43، ص 81.؛ «جز خدا كسى نمى داند كه از اين تقسيم كار چقدر خوشحال شدم، زيرا رسول خداصلى الله عليه وآله مرا از انجام كارهايى كه مربوط به مردان است و يا موجب رفت و آمد بين مردان است باز داشت».

موفق باشید.

قدس شریف;251165 نوشت:
تنها کار بیرون از منزل زن:
ضروریات مثل دکتر زنان یا معلم دختران

موافقم اساسی:ok::ok::Kaf:

[=Arial Black]مربوط به : بيانات در دیدار جمعی از پرستاران
تاریخ : 1373/07/20

اسلام به خانواده اهميت مى‏دهد. تمام دعواى امروزِ بلندگوها و بوق‏هاى تبليغاتىِ غربى با مسلمين هم بر سرِ همين است. شما ببينيد كه در مقابل «حجاب» چه حساسيتى نشان مى‏دهند! اين حجاب اگر در جمهورى اسلامى باشد، آن را زشت مى‏شمارند. اگر در دانشگاههاى كشورهاى عربى باشد، كه دختران جوانِ دانشجو، با معرفت و آگاهى و با ميل و اختيار خود به حجاب روى آورده‏اند، حسّاسيت نشان مى‏دهند. اگر در بين احزاب سياسى باشد، حسّاسيت نشان مى‏دهند. اگر در مدارس و حتّى دبستانهاى كشورهاى خودشان هم باشد- بااينكه زيردست خودشان‏ است- حسّاسيت نشان مى‏دهند. پس، نقطه‏ى دعوا در اينجاست. البته در تبليغاتشان، دائم فرياد مى‏زنند كه حقّ زن در اسلام يا در جمهورى اسلامى، پايمال شده است. خودشان هم به اين قضيه اعتقادى ندارند و مى‏دانند كه حقّ زن در جمهورى اسلامى تضعيف نشده، بلكه تقويت شده است. شما نگاه كنيد و ببينيد كه تعداد محصّلين و دانشجويان زن- دختران تحصيل‏كننده در مراكز عالى- امروز در ايران بيشتر است يا در دوران حكومت طواغيت بيشتر بود؟ مى‏بينيد كه امروز بيشتر است. تعداد دانشجويانِ دخترِ برجسته و داراى نمره‏ى اوّل در تحصيلات، امروز بيشتر است يا در آن زمان بيشتر بود؟ مى‏بينيد كه امروز بيشتر است. عده‏ى زنانى كه در مراكز پزشكى و درمانى و در مراكز گوناگون علمى در اين كشور مشغول كار و تحقيق هستند، امروز بيشتر است يا آن روز بيشتر بود؟ مى‏بينيد كه امروز بيشتر است. عده‏ى زنانى كه در صحنه‏ى سياست كشور و در عرصه‏هاى مجامع بين‏المللى حضور قدرتمند پيدا مى‏كنند و در آنجا از حقوق و نظرات اين كشور و اين ملت- كه كشور خود و ملت خودشان است- دفاع مى‏كنند، امروز بيشتر است يا آن روز بيشتر بود؟ مى‏بينيد كه امروز بيشتر است. آن روز زنان با هيئتهاى مختلف به مسافرتهاى گوناگونى مى‏رفتند؛ اما تشريفاتى بود. براى هوس‏رانى و نشان دادن سر و كول خودشان به اين و آن بود. لكن زن مسلمان امروز، در مجامع جهانى، در كنفرانسهاى گوناگون جهانى، در مراكز علمى و در دانشگاهها، حضور علمى يا سياسى يا خدماتى دارد. اين‏ها ارزش دارد.
آن روز دخترانى را به عنوان «دختر نمونه» و «دختر شايسته»، از آغوش گرم و عفيف خانواده‏ها بيرون مى‏كشيدند و در منجلاب فساد فرومى‏كردند. اما امروز، چنين چيزى نيست. حقّ زن در كجا ضايع مى‏شود؟ در جايى كه جلوِ تحصيلات زنان گرفته شود؛ جلوِ اشتغال زنان به كارهاى متناسب با بانوان گرفته شود؛ جلوِ خدمت‏رسانى زنان يا خدمت‏رسانى به زنان گرفته شود و نيز در جايى كه زن تحقير شود. برويد به جوامع امريكايى نگاه كنيد! خواهيد ديد كه در آنجا زن تحقير مى‏شود. زنِ خانواده، از طرف شوهر تحقير مى‏شود. مادرِ خانواده، از طرف فرزندان تحقير مى‏شود. حقّ مادرى، به اين شكلى كه در مراكز اسلامى هست، در آنجا معنا ندارد

منبع

عــــلی;251061 نوشت:
بنام خدا.
آقا اجازه من جواب بدم؟

از حضرت فاطمه عليها السلام سؤال شد: براى زنان چه چيز بهتر است؟ در جواب فرمودند: «براى زنان بهترين چيز آن است كه مردان را نبينند و مردان نيز آنان را نبينند». و نيز حضرت على عليه السلام در سفارش به امام حسن عليه السلام فرمود: «... زنان را اگر مى توانى كارى كنى كه جز تو را نشناسند اين كار را بكن». اين موضوع را چگونه مى توان براى دختران تحصيل كرده دانشجو توجيه نمود؟

وقتى پيامبرصلى الله عليه وآله فرمود: كارهاى درون خانه با فاطمه و كارهاى بيرون خانه با على باشد، حضرت زهراعليها السلام با خوشحالى فرمود: «فلا يعلم ما داخلنى من السّرور إلاّ اللَّه بإكفائى رسول الله صلى الله عليه وآله تحمل رقاب الرّجال»

؛ علامه مجلسى، بحارالأنوار، ج 43، ص 81.؛ «جز خدا كسى نمى داند كه از اين تقسيم كار چقدر خوشحال شدم، زيرا رسول خداصلى الله عليه وآله مرا از انجام كارهايى كه مربوط به مردان است و يا موجب رفت و آمد بين مردان است باز داشت».

موفق باشید.

سلام علیکم

همین حضرت زهرا ( سلام الله علیها ) که شما میفرمایید برای حفظ اسلام و دفاع از اسلام در مسجد خطبه خوندند و از خانه بیرون اومدن .

مطمئن باشید اگه من نو عی محجبه و مقید از منزل بیرون نیام اون خانم بی حجاب بی قید بند حتما میاد و آرامش آقایون مومن رو تو جامعه بر هم میزنه
اگه من معلم از خونه بیرون نیام چه اطمینانی هست که فلان آقای معلم با چشم پاک به دختر من درس بده ؟
اگه خانم دکتر از خونه بیرون نیاد من خانم وقتی مریض میشم با چه اطمینانی به پزشک مرد مراجعه کنم وقتی که این همه پروانه های طبابت باطل شده شونو به دلایل مختلف رفتاری میبینم ؟
وقتی توی بیمارستان بستری هستم چطور اجازه بدم پرستار مرد مدام فشار منو بگیره و ...

این حرف رو قبول دارم که هر شغلی مناسب زن نیست
مثلا وقتی میشنوم که دختر خانمی معدن خونده و برای گذروندن دوره کارورزی با دوتا دختر دیگه و شش تا پسر همکلاسی رفتن یه شهر که معدن داشته باشه که نه محل تحصیلشونه و نه محل سکونتشون واقعا تأسف میخورم ...

المرأة ریحانه لیست بقهرمانة

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.پ
سلام.

صبا313;251385 نوشت:
همین حضرت زهرا ( سلام الله علیها ) که شما میفرمایید برای حفظ اسلام و دفاع از اسلام در مسجد خطبه خوندند و از خانه بیرون اومدن .

توی خطبه جلوی حضرت زهرا پرده افکندند.شما میدونید اصلاً چرا حضرت زهرا خطبه خوندند؟الان جامعه ما اینهمه خانم توی خیابون و دانشگاه با اون وضع!!! دارن خطبه میخونن؟
صبا313;251385 نوشت:
مطمئن باشید اگه من نو عی محجبه و مقید از منزل بیرون نیام اون خانم بی حجاب بی قید بند حتما میاد و آرامش آقایون مومن رو تو جامعه بر هم میزنه اگه من معلم از خونه بیرون نیام چه اطمینانی هست که فلان آقای معلم با چشم پاک به دختر من درس بده ؟ اگه خانم دکتر از خونه بیرون نیاد من خانم وقتی مریض میشم با چه اطمینانی به پزشک مرد مراجعه کنم وقتی که این همه پروانه های طبابت باطل شده شونو به دلایل مختلف رفتاری میبینم ؟ وقتی توی بیمارستان بستری هستم چطور اجازه بدم پرستار مرد مدام فشار منو بگیره و ...

قدس شریف;251165 نوشت:
تنها کار بیرون از منزل زن: ضروریات مثل دکتر زنان یا معلم دختران
[/]

عــــلی;251400 نوشت:
بنام خدا.پ
سلام.

توی خطبه جلوی حضرت زهرا پرده افکندند.شما میدونید اصلاً چرا حضرت زهرا خطبه خوندند؟الان جامعه ما اینهمه خانم توی خیابون و دانشگاه با اون وضع!!! دارن خطبه میخونن؟

من کاری به خانومایی با اون سر و وضع ندارم
شما طوری صحبت میکنید که انگار کلا خانوما نباید پاشونو بیرون منزل بذارن
اگه میشد تو جامعه امروز با این همه تبلیغات گسترده غرب چنین کاری کرد ما هم بدمون نمیومد تو خونه زیر باد کولر بشینیم و کار خونه بکنیم و تفریحات سالم برای خودمون جور کنیم .
اگه منظورتون سر و وضع اون خانوماس باید بحث رو روشن کنید که خانوما اگه میرن سر کارایی که براشون مناسبه باید با سر و وضع مناسب بیان بیرون
اینطوری این ذهنیت ایجاد نمیشه که شما به کل مخالف بیرون اومدن زن از خونه هستید ( البته اگه چنین تفکری نداشته باشید )

صبا313;251385 نوشت:
سلام علیکم

مطمئن باشید اگه من نو عی محجبه و مقید از منزل بیرون نیام اون خانم بی حجاب بی قید بند حتما میاد و آرامش آقایون مومن رو تو جامعه بر هم میزنه
اگه من معلم از خونه بیرون نیام چه اطمینانی هست که فلان آقای معلم با چشم پاک به دختر من درس بده ؟
اگه خانم دکتر از خونه بیرون نیاد من خانم وقتی مریض میشم با چه اطمینانی به پزشک مرد مراجعه کنم وقتی که این همه پروانه های طبابت باطل شده شونو به دلایل مختلف رفتاری میبینم ؟
وقتی توی بیمارستان بستری هستم چطور اجازه بدم پرستار مرد مدام فشار منو بگیره و ...

این حرف رو قبول دارم که هر شغلی مناسب زن نیست
مثلا وقتی میشنوم که دختر خانمی معدن خونده و برای گذروندن دوره کارورزی با دوتا دختر دیگه و شش تا پسر همکلاسی رفتن یه شهر که معدن داشته باشه که نه محل تحصیلشونه و نه محل سکونتشون واقعا تأسف میخورم ...

المرأة ریحانه لیست بقهرمانة

سلام
طاعاتتان قبول
خداقوت
واقعاً حرفتان بحق و درست است:Kaf:
به نظر من حضور خانم ها در جامعه لازمه اما با عفاف و حیا و اگر خود خانم اول با ایمان به خدا و بعد توکل بر خدا و بعد رعایت اخلاقیات و اعتقادات وارد محیط حرفه ای مناسب خود بشه بقول مادرم هیچ مردی جرأت نزدیک شدن به او را ندارد البته مردانی که قلب بیمار دارند هستند و ما پناه میبریم به خدا از شر شیطان...
این را بدانید شیطان و ... همه جا هست حتی در منزل...
در همین سایت خواندم که خانم های خانه داری بودند که چه اتفاق هایی براشون رخ داده و زندگیشون خراب شده بخاطر یک لحظه غفلت که من واقعاً متاسف شدم و ناراحت و امیدوارم خدا همه ما رو هدایت کنه :Ghamgin:
حضور زن در جامعه به عنوان دانشجو و بعد حضورش به عنوان یک زن شاغل با وقار و متین لازمه ایران و ایرانی هست و نفرمایید که مثل دوران جاهلیت در منزل و در آشپزخانه بمانند که زشت هست زیرااااااااااااا
جامعه در حال رشد هست و این خانم مادر میشود و فرزندان او نیاز به دانش مادری نمونه دارند و همسر او هم نیاز به همسری دانا دارد نه...:ok:
یا حق

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.
سلام.

صبا313;251405 نوشت:
اینطوری این ذهنیت ایجاد نمیشه که شما به کل مخالف بیرون اومدن زن از خونه هستید ( البته اگه چنین تفکری نداشته باشید )

شما اگر پست ها رو کامل بخونید و چیزی رو جا نذارید همچین ذهنیتی ایجاد نمیشه.
کار بیرون مخصوص مرد هست و این از اول و دوره پیامبر اسلام مشخص شده.اما قرار نیست زن توی خونه زندانی باشه.بیاد بیرون کار زنانه انجام بده(همونطور که دوستان اشاره کردن)...بره توی محلی درس بخونه که مختلط نباشه.کارای مردونه نگیره.با مردا اختلاط و خلوت نکنه.عفاف و حجابش رو رعایت کنه.بیرون که میاد تنها نیاد و با محرمش میاد.
اما اگر میخواد رعایت نکنه همون بهتر که زندانی باشه...جوونای ما الان بجای درس توی دانشگاه دارن با گوشیشون همدیگر رو ارشاد میکنن!!!
اگر از اول اینا رعایت میشد....ما فساد هایی مثل الان که توی جامعه داریم رو نداشتیم!![/]

نقل قول:
لكن زن مسلمان امروز، در مجامع جهانى، در كنفرانسهاى گوناگون جهانى، در مراكز علمى و در دانشگاهها، حضور علمى يا سياسى يا خدماتى دارد. اين‏ها ارزش دارد.
آن روز دخترانى را به عنوان «دختر نمونه» و «دختر شايسته»، از آغوش گرم و عفيف خانواده‏ها بيرون مى‏كشيدند و در منجلاب فساد فرومى‏كردند. اما امروز، چنين چيزى نيست. حقّ زن در كجا ضايع مى‏شود؟ در جايى كه جلوِ تحصيلات زنان گرفته شود؛ جلوِ اشتغال زنان به كارهاى متناسب با بانوان گرفته شود؛ جلوِ خدمت‏رسانى زنان يا خدمت‏رسانى به زنان گرفته شود و نيز در جايى كه زن تحقير شود.
برويد به جوامع امريكايى نگاه كنيد! خواهيد ديد كه در آنجا زن تحقير مى‏شود. زنِ خانواده، از طرف شوهر تحقير مى‏شود. مادرِ خانواده، از طرف فرزندان تحقير مى‏شود. حقّ مادرى، به اين شكلى كه در مراكز اسلامى هست، در آنجا معنا ندارد

دست صبا درد نکنه با این نکته سنجیش.
برای من همیشه حرف آقا فصل الخطابه.

عالی بود.
امیدارم بعضی ها بفهمند و در خیلی از کارها و اعمالشون از نائب امام زمان پیشی نگیرن.

قدس شریف;251165 نوشت:
تنها کار بیرون از منزل زن: ضروریات مثل دکتر زنان یا معلم دختران

یه چندتاییش رو هم من اضافه کنم:

تاکسی سرویس مخصوص بانوان

باجه بانک مخصوص بانوان
پرستار
ماما
دندانپزشک خانوم
پزشک و متخصص در هر رشته ای
تکنیسین اتاق عمل
بیهوشی
خیاط
مربی ورزش
فروشنده
و ......
اینی که میبینین تمامی مشاغلیه که به بودن جنس زن در اونها واقعا احتیاجه. و خیلی هایی که الان یادم نمیاد.

خواهشا منطقی باشین
من خودم هیچوقت حاضر نمیشم در این موارد به یه مرد مراجعه کنم.

nakisa;251620 نوشت:
یه چندتاییش رو هم من اضافه کنم: تاکسی سرویس مخصوص بانوان باجه بانک مخصوص بانوان پرستار ماما دندانپزشک خانوم پزشک و متخصص در هر رشته ای تکنیسین اتاق عمل بیهوشی خیاط مربی ورزش فروشنده و ...... اینی که میبینین تمامی مشاغلیه که به بودن جنس زن در اونها واقعا احتیاجه. و خیلی هایی که الان یادم نمیاد. خواهشا منطقی باشین من خودم هیچوقت حاضر نمیشم در این موارد به یه مرد مراجعه کنم.

انگ بی منطقیم چسبوندی بماها... (دوس دارم یا چون حالشو ندارم همیشه کوتاه مينویسم)
دکتر زن که نوشتم شامل هف هشتا ازموارد شمام میشه...
منظورم هر شغلی که احتیاج هست دیگه خصوصا ماما و مربی ورزش که ذکر کردین...

سلام.

بي نام;251592 نوشت:
وقتی ادمی روحیات ضد زن داشته باشه معلومه که دائما دنبال منابع موافق با افکارش میگرده که حرفشو ثابت کنه روحیات شما هم که کاملا شناخته شده با این استدلال و توجیهات شما حتما مقصر اصلی خداست که مردان انقد لذت جو و لذت طلب افریده شدن !! که به خاطر علاقه به یه زن عقلشون از کار میفته چه بسیار مردان که مشکل ساز شدن برای یه زن محجبه و مومن و زنی که توی خونش نشسته !! (البته حتما خانم تقصیر داشته بازم یه بهونه ای بالاخره میشه گشت پیدا کرد !!) در ضمن این بهانه ها و توجیه ها نمیتونه از زشتی جنایت ها و تقصیر ها و اشتباهات فرد جنایت کار کم کنه شما عادت کردین کوتاهی ها و اشتباهات مردانو بندازید گردن زنان شما راحت باشید ولی خواهشا اسم تحقیق نذارید روش

من بجای شما بودم به حرفش گوش میکردم و کتاب هایی که پیشنهاد داده رو میخوندم سپس نظرم رو میگفتم!!
nakisa;251606 نوشت:
امیدارم بعضی ها بفهمند و در خیلی از کارها و اعمالشون از نائب امام زمان پیشی نگیرن.

میفرستمتون توی تاپیک سقط جنین ها:Narahat az:.

من یه سوال از خانم ها دارم.
ما مرد ها چرا باید خانه نشینی رو به شما پیشنهاد بدیم؟تفکرتون چیه نسبت به این عمل ما؟
به این قضیه هم دقت کنید که مردان امریکایی و مردان بی غیرت!!! اصلاً این موضوع براشون مهم نیست.یعنی زنشون هرجا بره و هرکاری کنه!!![/]

1 زن حق هیچ کاری بیرون از منزل جز موارد مذکور ندارد.
2 تحصیل بانوان:
جز برای متخصص شدن در موارد مذکور نیست(پزشکی ومامایی و...)
غیر از مواد مذکور محافل آکادمیک و دانشگاهها باید حد اکثر 5 درصد پذیرش دختران داشته باشند آنهم بعلت بهره گیری از هوش بالا وکارساز آن 5 درصد جهت پیشرفت جامعه اسلامی.

قدس شریف;251680 نوشت:
دکتر زن که نوشتم شامل هف هشتا ازموارد شمام میشه... منظورم هر شغلی که احتیاج هست دیگه خصوصا ماما و مربی ورزش که ذکر کردین...

خسته نباشین!!!
مربی ورزش همون متخصص زنانه؟

عجبا.

کوتاه نوشتن شما اینو نشون داد که حضور زن در جامعه خیلی کم باید باشه در صورتی که نیاز جامعه امروز خیلی بیشتر از این حرفاست

عــــلی;251684 نوشت:
میفرستمتون توی تاپیک سقط جنین ها. من یه سوال از خانم ها دارم. ما مرد ها چرا باید خانه نشینی رو به شما پیشنهاد بدیم؟تفکرتون چیه نسبت به این عمل ما؟ به این قضیه هم دقت کنید که مردان امریکایی و مردان بی غیرت!!! اصلاً این موضوع براشون مهم نیست.یعنی زنشون هرجا بره و هرکاری کنه!!!

1. تاپیک سقط جنین مگه چه خبره؟

2.
واسه اینکه رو خانومها تسلط داشته باشین.
همیشه دستشون جلوتون دراز و گردنشون خم باشه.
از این راه بتونین خواسته هاتونو تحمیل کنین و...

nakisa;251708 نوشت:
خسته نباشین!!! مربی ورزش همون متخصص زنانه؟ عجبا. کوتاه نوشتن شما اینو نشون داد که حضور زن در جامعه خیلی کم باید باشه در صورتی که نیاز جامعه امروز خیلی بیشتر از این حرفاست

بهرحــــــال
اما لازم نمیدونم بیشتر از اون چیزی که تو پست 70 ذکر کردم زن در اجتماع حضور داشته باشه

قدس شریف;251687 نوشت:
زن حق هیچ کاری بیرون از منزل جز موارد مذکور ندارد. 2 تحصیل بانوان: جز برای متخصص شدن در موارد مذکور نیست(پزشکی ومامایی و...) غیر از مواد مذکور محافل آکادمیک و دانشگاهها باید حد اکثر 5 درصد پذیرش دختران داشته باشند آنهم بعلت بهره گیری از هوش بالا وکارساز آن 5 درصد جهت پیشرفت جامعه اسلامی.

ببخشید !!!!
این نظر شخصی شماست یا از مرجعی عالمی کسی شنیدین؟

nakisa;251709 نوشت:
1. تاپیک سقط جنین مگه چه خبره؟

بنده جواب خیلی از سوالاتم رو توی اون تاپیک نگرفتم!!

nakisa;251709 نوشت:
واسه اینکه رو خانومها تسلط داشته باشین. همیشه دستشون جلوتون دراز و گردنشون خم باشه. از این راه بتونین خواسته هاتونو تحمیل کنین و...

!!!!!!!!!!![/]

[="DarkGreen"]سلام به همه دوستان :Gol:

با این سرعتی که داره پیش میره و حتما پستا هم حذفم میشن پس منم فکر کنم بهتره خلاصه چند خطی جواب بدم وقت زیاد گرفته نشه :Nishkhand:

جناب حامی تشریف بیارن ....

نقل قول:
من بجای شما بودم به حرفش گوش میکردم و کتاب هایی که پیشنهاد داده رو میخوندم سپس نظرم رو میگفتم!!

جناب علی چند نکته هست :

اول اینکه :
کسی که دنبال اثبات افکار ضد زن نباشه فرصتشو نمیزاره برای تحقیق و اثبات اینکه زنا همیشه عامل فریبن (و به هر بهانه ای به دنبال اثبات اینکه زن تقصیر داشته و استفاده از الفاظی چون ضعیفه مکار و .. )

دوم اینکه :
من وقتی علنا میبینم که توی موراد مورد ادعای ایشون موردی هست که صریحا توسط نص قران رد شده و بسیاری از علما رد کردن و ایشون با دو تا حدیث ضعیف السند که گفته میشه از اسرائیلیاته حرف خودشونو بدون منطق خاصی میزنن و عالم میدونن !! واقعا منطقی نمیدونم بخوام برم بشینم کتاب !!!! [="Indigo"]کتاب یه من بجای پسر صدام بودم وکتابی که اخیرا از معشوقه صدام چاپ شده[/] داستان ها و حرفایییو بخونم که در مورد یه بیمار روانی و جانیه که بهونه زن و . .توشه و از معشوقه یه روانی :ok:

سوم اینکه شما دقت نفرمودید که من گفتم :

بي نام;251592 نوشت:
با این استدلال و توجیهات شما حتما مقصر اصلی خداست که مردان انقد لذت جو و لذت طلب افریده شدن !! که به خاطر علاقه به یه زن عقلشون از کار میفته چه بسیار مردان که مشکل ساز شدن برای یه زن محجبه و مومن و زنی که توی خونش نشسته !! (البته حتما خانم تقصیر داشته بازم یه بهونه ای بالاخره میشه گشت پیدا کرد !!)

در ضمن این بهانه ها و توجیه ها نمیتونه از زشتی جنایت ها و تقصیر ها و اشتباهات فرد جنایت کار کم کنه

شما عادت کردین کوتاهی ها و اشتباهات مردانو بندازید گردن زنان شما راحت باشید ولی خواهشا اسم تحقیق نذارید روش

خدا به انسان عقل داده و انسانو امتحان میکنه هر کسیو از راهی , اگه مواردی هم بوده که پای زنی در میان بوده (که ایشون ادعا میکنن همه موارد !!!!ادم و حوا هم استثنا نشده ) خیلی از زنان هم هستن ناخواسته درگیر حیله مردان شدن و فریب خوردن [/]

[="YellowGreen"]هر حرفی بوده روشن زده شده :ok:
در پناه حق باشید:Sham:[/]

بنام خدا.

بي نام;251733 نوشت:
کسی که دنبال اثبات افکار ضد زن نباشه فرصتشو نمیزاره برای تحقیق و اثبات اینکه زنا همیشه عامل فریبن (و به هر بهانه ای به دنبال اثبات اینکه زن تقصیر داشته و استفاده از الفاظی چون ضعیفه مکار و .. )

پس چرا بنده فکر نمیکنم ایشون افکار ضد زن داره و فقط شما خانم ها این قضیه رو متوجه میشید؟وقتی پست هارو منطقی بخونید و مثل زیر با عصبانیت و غیر منطق جواب ندید:
nakisa;251709 نوشت:
واسه اینکه رو خانومها تسلط داشته باشین. همیشه دستشون جلوتون دراز و گردنشون خم باشه. از این راه بتونین خواسته هاتونو تحمیل کنین و...

من فکر نمیکنم این جواب منطقی باشه...
جواب این سوال دستمون رو کسی نداد:
hoomanb;248363 نوشت:
نمیشه هم خدا را بخواهید هم خرما اگر راست میگویید به حرف حضرت فاطمه گوش کنید

این احادیث ضعیف السند هستند؟
آیه قران که آوردم ضعیف السنده؟
سوال من:
عــــلی;251684 نوشت:
ما مرد ها چرا باید خانه نشینی رو به شما پیشنهاد بدیم؟تفکرتون چیه نسبت به این عمل ما؟ به این قضیه هم دقت کنید که مردان امریکایی و مردان بی غیرت!!! اصلاً این موضوع براشون مهم نیست.یعنی زنشون هرجا بره و هرکاری کنه!!!

جواب شما:
nakisa;251709 نوشت:

شما هم جوابتون همینه.
تفکر 1400 سال پیش حضرت زهرا اصلاً قابل قیاس نیست!!!!!!!!
!!!!
بنام خدا.

بي نام;251733 نوشت:
با این استدلال و توجیهات شما حتما مقصر اصلی خداست که مردان انقد لذت جو و لذت طلب افریده شدن !! که به خاطر علاقه به یه زن عقلشون از کار میفته چه بسیار مردان که مشکل ساز شدن برای یه زن محجبه و مومن و زنی که توی خونش نشسته !! (البته حتما خانم تقصیر داشته بازم یه بهونه ای بالاخره میشه گشت پیدا کرد !!)

کجا رو هدف میگیری خواهر؟
این همه فساد اخلاقی و حجاب رو توی خیابون نمیبینید و چسبیدید به اون یه دونه استثنا توی خونه اتفاق افتاده که خودتون و ما رو توجیه کنید؟!!!

بي نام;251733 نوشت:
توجیه و بهانست که زنا عامل انحراف و جنایت و .. بودن خدا به انسان عقل داده و انسانو امتحان میکنه هر کسیو از راهی , اگه مواردی هم بوده که پای زنی در میان بوده (که ایشون ادعا میکنن همه موارد !!!!ادم و حوا هم استثنا نشده ) خیلی از زنان هم هستن ناخواسته درگیر حیله مردان شدن و فریب خوردن

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

بی نام بزرگوار واقعا" که این جمله ی شما را باید با آب طلا بنویسند وبر سر در این تاپیک بزنند :Gol:

واقعا" هم خدا زنها را آفریده تا شما مردها را امتحان کند و........

وشما مردها را هم آفریده تا زنها را امتحان کند ببینند زیر بار ظلم میروند یا نه !!!!!

البته هردو کلام متعادلش خوب است ونه وجه افراط برخی از آقایان ونه وجه تفریط برخی از بانوان :Gol:

چقدر خوب بود اگر هرکدام از جنس بشر دیگری را فقط انسان میدید وجنسیت را برای حریم خانواده حفظ میکرد . وهرکدام چه در اجتماع وچه در خانواده به حریم های شرعی با دقت عمل میکردند .

وبا این کلمات که از بغض درونی سرچشمه میگیرد یکدیگر را مؤاخذه نمیکردند ومخصوصا" آقایان به خود اجازه نمیدادند برای درمان چشمها ودل های بیمارشان به زور گویی متوسل شوند .

جنابان محترم ، حضرت فاطمه (س) از پشت پرده خطبه خواندند حضور حضرت زینب (س) ودیگر بانوان اهل بیت امام حسین (ع) درکربلا را چطور توجیه میکنید ؟

پیام رهبر عزیز وفرزانه که ولی فقیه حاضر ونایب امام زمان (عج) هم هستند را در انتخابات و راهپیماییهایی مانند 22 بهمن وگرد هم آیی های که به مناسبتهای مختلف میفرمایند را چطور توجیه میکنید ؟

اگر آنطور که شما میگویید زن در خانه بنشیند که جامعه مختل میشود .
در کدام عصر وزمانه اینطور بوده که الآن اینطور باشد ؟

شما دچار یک مغالطه ی بزرگ شده اید به جای اینکه بگویید زنهایی که نمیتوانند موازین شرعی را رعایت کنند باید در خانه بمانند یکباره خودتان را خلاص کردید وهمه را مخاطب قرار میدهید

خوب ما جبران میکنیم :کسانی که نمیتوانند موازین شرعی را رعایت کنند (چه مرد وچه زن )لطفا" از مملکت جمهوری اسلامی تشریف ببرند عطایشان به لقایشان بخشیده .

البته رعایت نکردن موازین شرعی هم شامل افراطها است وهم شامل تفریط ها

مثلا" افراط گرایان تشریف ببرند در کوهستانهای افغانستان وبه طالبان بپیوندند وتفریط کنندگان شرعی هم بفرمایند جزایر ....

خدا را شکر که رهبری مسلمانان ایران را به مقتدایی روشنفکر ومتعادل و فرزانه سپرد نه به افرادی امثالهم که با طالبان هم عقیده هستند .

حق یارتان :Gol:

بنام خدا.
سلام.

طه;251761 نوشت:
جنابان محترم ، حضرت فاطمه (س) از پشت پرده خطبه خواندند حضور حضرت زینب (س) ودیگر بانوان اهل بیت امام حسین (ع) درکربلا را چطور توجیه میکنید ؟

بنده قبلاً یکبار در این مورد توضیح دادم خواهر...
حضرت زینب جهاد کردند...حکم الهی بود مگه نه؟؟؟
وجود خانم ها در خیابان و کارهای مردانه جهاده؟؟؟مبارزه با دشمنه؟دفاع از اسلامه؟؟؟
من موندم خدا فقط یه بهانه دست شما بانوان میداد که راحت بتونید قضیه رو تموم شده بدونید...
اگر حضرت زینب نمیرفت چه کسی داغ کربلا را به مردم میگفت؟؟؟دروغ های دشمن؟
شما بانوی دو عالم را کنار زدید و به حضرت زینب چسبیدید؟!
حالا ایشان را کنار بزنید به حرف رهبر بچسبید:
طه;251761 نوشت:
پیام رهبر عزیز وفرزانه که ولی فقیه حاضر ونایب امام زمان (عج) هم هستند را در انتخابات و راهپیماییهایی مانند 22 بهمن وگرد هم آیی های که به مناسبتهای مختلف میفرمایند را چطور توجیه میکنید ؟

ایشان را هم کنار میزنید و:
طه;251761 نوشت:
اگر آنطور که شما میگویید زن در خانه بنشیند که جامعه مختل میشود . در کدام عصر وزمانه اینطور بوده که الآن اینطور باشد ؟ شما دچار یک مغالطه ی بزرگ شده اید به جای اینکه بگویید زنهایی که نمیتوانند موازین شرعی را رعایت کنند باید در خانه بمانند یکباره خودتان را خلاص کردید وهمه را مخاطب قرار میدهید خوب ما جبران میکنیم :کسانی که نمیتوانند موازین شرعی را رعایت کنند (چه مرد وچه زن )لطفا" از مملکت جمهوری اسلامی تشریف ببرند عطایشان به لقایشان بخشیده . البته رعایت نکردن موازین شرعی هم شامل افراطها است وهم شامل تفریط ها مثلا" افراط گرایان تشریف ببرند در کوهستانهای افغانستان وبه طالبان بپیوندند وتفریط کنندگان شرعی هم بفرمایند جزایر ....

!!
ما عقلمان بیشتر است یا پیامبر 1400 سال پیش؟
ویراش:
نتیجه اینکه اگر رهبر هم از کار شما حمایت نکند.شما کار خودتان را انجام خواهید داد.این یک حقیقت است!!!
پس حرفای اونهمه شهید و فرمانده در مورد حجاب چی میشه؟؟؟؟
باور کنید دنیا هیچی نداره..

عــــلی;251769 نوشت:
ما عقلمان بیشتر است یا پیامبر 1400 سال پیش؟

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

در کدام جغرافیا ودر کدام زمان تاریخی پیامبر(ص) اینهایی را که شما میگویید گفته اند ؟ بلکه در موارد بسیاری افراط در دین را با کفر مطابق دانسته اند .

راستی حدود 20سال است درحوزه ی دین وفقه تحصیل وتدریس میکنم و این مطالب وتفاسیر افراطی را فقط از معدود افرادی که با طرز تفکر کثیر الشک میباشند ،دیده ام . واز همین جا هم غفلت سرچشمه میگیرد واین موارد فقط در ادعا باقی میماند به جای اینکه حدود شرع را اول در جامعه جا بیاندازیم وبعد به حدود تقوی بپردازیم از همان اول به زور به فکر جا انداختن حد تقوا هستید .واز حد شرع غافلید به همین دلیل هم قافیه را به اصطلاح باخته ایم .

متاسفم که بگویم احساس میکنم این تاپیک خودش مکانی شده برای گناه .

تبلیغ افراط در دین اصلا" صحیح نیست بلکه باعث صدمه به پیکره ی دین میباشد لذا شما را با عقایدتان راحت میگذارم .

به نظر بنده یکی از مواردی که زن باید رعایت کند کنار رفتن از مباحث غیر علمی وغیر تخصصی شرعی است که به بازیچه ی خیمه شب بازی افراطیون تبدیل نشود . وآب به آسیای افراطیون نریزد .

بفرمایید هرچه میخواهد دل تنگتان بگوید و آنهایی هم که مشغولیت شما را ناظر هستند در خیابانها کار خودشان را میکنند وشرع هم مظلومانه در انتظار مینشیند .

واسلام

حق یارتان :Gol:

[="DarkGreen"][="DarkGreen"]سلام مجدد :Gol:

جناب علی قصد پیگیری بحثو ندارم چون واقعا با دیدن این گسیختگی مطالبتون کامل نتیجه بحث برام مشخص شد

جناب علی واقعا از شما که اومدید در بحث علمی شرکت کنید بعیده اینطور سفسطه کنید و مطالبو نخونده با اوردن نقل قول های مختلف اعتراض کنید :

اول اینکه وقتی جواب منو میخواید بدید از نقل قول ها و اعتقادات من استفاده کنید و پاسخ بدید چون اعتقادات خانم ها هم تو زمینه های مختلف متفاوته و در این تایپک تمامی اعتقادات مطرح نشده !!

نه اینکه در جواب من بفرمایید

نقل قول:
وقتی پست هارو منطقی بخونید و مثل زیر با عصبانیت و غیر منطق جواب ندید:

بعد پست فرد دیگرو نقل قول کنید !!!

خودتون دقت کردید چه جوری تو نوشته ها نتیجه گیری کردید !!!

نقل قول:
س چرا بنده فکر نمیکنم ایشون افکار ضد زن داره و فقط شما خانم ها این قضیه رو متوجه میشید؟وقتی پست هارو منطقی بخونید و مثل زیر با عصبانیت و غیر منطق جواب ندید:

فقط ما خانم ها ؟! بله کاملا درسته اینه یه بحث علمی رهبری و بسیاری از مردان عالم روزگار و بسیاری از مردان مذهبی که تندور نیستن و کاملا ادعاهای ایشونو رد میکنن هم رفتن در زمره زنان !!

عجله ای سعی کنید در بحث شرکت نکنید :
بحث ضعیف السندو کی مطرح کرد و در چه موردی بود ؟! یادتونه ؟!

شما حرف حدیث ضعیف السند منو که من گفتم : جناب خیرالبریه استفاده کردن راجع به موضوعی که داخل در فریب زنانه (فریب ادم توسط حوا ) اوردید بعد نوشتید :

نقل قول:
نمیشه هم خدا را بخواهید هم خرما اگر راست میگویید به حرف حضرت فاطمه گوش کنید

این احادیث ضعیف السند هستند؟
آیه قران که آوردم ضعیف السنده؟

مگه بحث ضعیف السند راجع به حضور زنان بود ؟که حرف قرانو .. میگید ؟

نقل قول:
شما هم جوابتون همینه.
تفکر 1400 سال پیش حضرت زهرا اصلاً قابل قیاس نیست!!!!!!!!

الان مخاطب این شما کیه ؟:Gig:چون اول گفتید [="Indigo"]جواب شما اینه بعد نقل قول از سرکار نکیسا کردید[/] [="Indigo"]بعد نوشتید حتما جواب شما هم اینه [/]!!!
شمای دوم یعنی سرکار بی نام ؟
اگه مقصود منم کی گفته من چنین اعتقادی دارم ؟! کجای این بحث من در این مورد نظری دادم ؟!

جناب علی این نحوه جواب دادن نیست که یکی در میون از یه نفر نقل قول میکنید بعد میگید [="YellowGreen"]شما من گفتم اینجوری شما گفتید اینجوری !!![/][/] این میشه پیچوندن قضیه برای روشن نشدن حقیقت و از زیر بار جواب دادن به محتوای پست ها فرار کردن .

نقل قول:
کجا رو هدف میگیری خواهر؟
این همه فساد اخلاقی و حجاب رو توی خیابون نمیبینید و چسبیدید به اون یه دونه استثنا توی خونه اتفاق افتاده که خودتون و ما رو توجیه کنید؟!!!

سرکار طه به خوبی راجع به این مطلب توضیح دادن و من هم در تاپیک های مختلف علل این مشکلاتو گفتم و برخورد اقایون منطقیو هم دیدم !!! تکرار مکررات نمیکنم .

[="DarkGreen"]اینده بحث با این شکل روند پیشروی کاملا مشخصه !!

در پناه حق باشید:Gol:[/][/]

سلام
حضرت علی (ع): گردن هایتان را پلی برای عبور اهل دنیا قرار ندهید

طه;251776 نوشت:
در کدام جغرافیا ودر کدام زمان تاریخی پیامبر(ص) اینهایی را که شما میگویید گفته اند ؟ بلکه در موارد بسیاری افراط در دین را با کفر مطابق دانسته اند . راستی حدود 20سال است درحوزه ی دین وفقه تحصیل وتدریس میکنم و این مطالب وتفاسیر افراطی را فقط از معدود افرادی که با طرز تفکر کثیر الشک میباشند ،دیده ام .واز همین جا هم غفلت سرچشمه میگیرد واین موارد فقط در ادعا باقی میماند به جای اینکه حدود شرع را اول در جامعه جا بیاندازیم وبعد به حدود تقوی بپردازیم از همان اول به زور به فکر جا انداختن حد تقوا هستید .واز حد شرع غافلید به همین دلیل هم قافیه را به اصطلاح باخته ایم . متاسفم که بگویم احساس میکنم این تاپیک خودش مکانی شده برای گناه . تبلیغ افراط در دین اصلا" صحیح نیست بلکه باعث صدمه به پیکره ی دین میباشد لذا شما را با عقایدتان راحت میگذارم . به نظر بنده یکی از مواردی که زن باید رعایت کند کنار رفتن از مباحث غیر علمی وغیر تخصصی شرعی است که به بازیچه ی خیمه شب بازی افراطیون تبدیل نشود . وآب به آسیای افراطیون نریزد . بفرمایید هرچه میخواهد دل تنگتان بگوید و آنهایی هم که مشغولیت شما را ناظر هستند در خیابانها کار خودشان را میکنند وشرع هم مظلومانه در انتظار مینشیند . واسلام حق یارتان

من بجای شما بودم بجای زیر سوال بردن شخصیت یک نفر بحث میکردم و جواب سوالات رو میدادم.
اصلاً ما افراطی و شما فوق لیسانس افراط و تفریط.
من از شما سوال دارم.
جامعه ای که الان داریم توش زندگی میکنیم رو میپسندی یا جامعه ای که 1400 سال پیش پیامبر داشت زندگی میکرد؟
جامعه ای که 1400 سال پیش پیامبر به زن ها جدا آموزش میداد رو میپسندی یا اختلاط امروزی در دانشگاه ها؟[/]

بي نام;251778 نوشت:
بعد پست فرد دیگرو نقل قول کنید !!! خودتون دقت کردید چه جوری تو نوشته ها نتیجه گیری کردید !!!

وقتی پستی رو تایید میکنید یعنی بنده هم نظرم اینه...بنده هم برای همین آنطور ذکر کردم که باید ذکر میکردم!
عــــلی;251782 نوشت:
بحث ضعیف السندو کی مطرح کرد و در چه موردی بود ؟! یادتونه ؟! شما حرف حدیث ضعیف السند منو که من گفتم : جناب خیرالبریه استفاده کردن راجع به موضوعی که داخل در فریب زنانه (فریب ادم توسط حوا ) اوردید بعد نوشتید :

بي نام;251778 نوشت:
مگه بحث ضعیف السند راجع به حضور زنان بود ؟که حرف قرانو .. میگید ؟

احادیث و آیه ای که بنده آوردم در مورد حضور زنان بود!!
وقتی گفتید ضعیف السند.یعنی قبول ندارید حدیث رو چون بضررتون هست.اما منم احادیثی آوردم که خیلی هم قوی السند هست و در مورد چگونگی حضور زنان در جامعه صحبت کرده.اگر دوست داشته باشید از این احادیث زیاد هست!!!
بي نام;251778 نوشت:
اگه مقصود منم کی گفته من چنین اعتقادی دارم ؟! کجا یان بحث من در این مورد نظری دادم ؟!

:Moteajeb!:
من نمیفهمم پس چرا پست ها رو تایید میکنید.یا نظر خودتونو راجع به اون پست نمیگید؟
!!!!
پس قضیه تایید پست ها توسط شما معنیش این نیست که من با شما موافقم.یعنی اینکه شما ادامه بده من پشتت هستم؟
تفسیر به رای گناه بزرگیه.اما وقتی پستی تایید میشه خوب یه ذهنیتی داره دیگه مگه نه؟
!!!!!
عجب!!!
بي نام;251778 نوشت:
سرکار طه به خوبی راجع به این مطلب توضیح دادن و من هم در تاپیک های مختلف علل این مشکلاتو گفتم و برخورد اقایون منطقیو هم دیدم !!! تکرار مکررات نمیکنم .

این نظر شخصیه شماست!!!
بي نام;251778 نوشت:
اینده بحث با این شکل روند بحث کاملا مشخصه !!

وقتی حرفی میزنید ازش دفاع کنید.
اینکه بنده حرفای دیگران رو نقل میکنم.دوست دارم ته قضیه و نظرات رو بکشم بیرون.که خیلی از این کارا کردم و متوجه شدم تهش پوچه!!![/]

[="DarkGreen"]سلام مجدد :Gol:

نقل قول:
وقتی پستی رو تایید میکنید یعنی بنده هم نظرم اینه...بنده هم برای همین آنطور ذکر کردم که باید ذکر میکردم!

یعنی منطق شما میگه اگر برای پستی تشکر زده شد میشه به فرد تشکر کننده گفت شما گفتید ؟!!::Moteajeb!:

در ضمن از جمله شما

نقل قول:
وقتی پست هارو منطقی بخونید و مثل زیر با عصبانیت و غیر منطق جواب ندید:

چنین معنایی برداشت نمیشه

نقل قول:
یعنی بنده هم نظرم اینه

نقل قول:
احادیث و آیه ای که بنده آوردم در مورد حضور زنان بود!!

من با احادیث شما کاری نداشتم !! :Moteajeb!:
لطفا دقت کنید ببینید من بحث ضعیف بودن احادیثو در ذیل نقل قول از چه کسی اوردم !!!! یعنی هر کسی هر جایی یه مطلبی بنویسه مخاطب شمایید ؟!

نقل قول:
من نمیفهمم پس چرا پست ها رو تایید میکنید.یا نظر خودتونو راجع به اون پست نمیگید؟

صحبت دوستان در مورد حضور زنان در مشاغل زنان و با رعایت حدود اسلامی و .. بود و صحبت های رهبری هم قرار داده شد

فقط جایی سرکار نکیسا صحبت از تسلط مردان بر زنان کرده بودن که در اون پست راجع به تاپیک سقط جنین هم ازتون سوالی کرده بودن !تشکر نشانه تایید تمام کلمه های پست نیست

در یه پست ممکنه مطلب مختلفی ذکر شده باشه صلوات نشانه تایید هر انچه در پست هست نیست !! اگه با قسمتی از حرفهای شما هم موافق باشم نه همه اون تشکر میزنم !!

نقل قول:
اما وقتی پستی تایید میشه خوب یه ذهنیتی داره دیگه مگه نه؟

ذهنیت شما برداشت شخصی شماست برای کشف علل تشکر زدن به تاپیکی که راجع به علل صلوات زدن زیر پست ها نوشته شده در دو تاپیک مجزا مراجعه کنید!!

نقل قول:
این نظر شخصیه شماست!!!

علل مشکلاتو هم که شما میگید حضور زنانه بدون توجه به عوامل مختلف نظر شخصی شماست :ok:

نقل قول:
وقتی حرفی میزنید ازش دفاع کنید.
اینکه بنده حرفای دیگران رو نقل میکنم.دوست دارم ته قضیه و نظرات رو بکشم بیرون.که خیلی از این کارا کردم و متوجه شدم تهش پوچه!!!

بله درسته ولی زمانی که ادم نبینه فرد مقابلش حرفای چند نفرو قاطی میکنه و معلوم نمیهش مخاطب چه کسانی هستن و از یه نفر نقل میکنه و جواب به یکی دیگه میده و .... وقت گذاشتن برای این بحث نمیشه دفاع از نظر چون فرد مقابل طبق اصول بحث نمیکنه .

من نظرمو در چند پست گفتم و نظر رهبری هم گذشاته شده وقتی طرف بحث غیر منطقی پیش بره دفاع در این شرایط بحثی معنایی نداره

در پناه حق :Sham:[/]

بي نام;251798 نوشت:
یعنی منطق شما میگه اگر برای پستی تشکر زده شد میشه به فرد تشکر کننده گفت شما گفتید ؟!!

منطق من میگه یه فرد تایید کننده با یه فرد گوینده فرقی نمیکنه.همونطور که یه فرد غیبت کننده با یه فرد غیبت شنونده فرقی نمیکنه!!
شما اگر مخالف اون قضیه بودید میتونستید مثلاً دیدگاه خودتونم بفرستید.تایید کافی نیست.
بي نام;251798 نوشت:
من با احادیث شما کاری نداشتم !! لطفا دقت کنید ببینید من بحث ضعیف بودن احادیثو در ذیل نقل قول از چه کسی اوردم !!!! یعنی هر کسی هر جایی یه مطلبی بنویسه مخاطب شمایید ؟!

حقیقتش بنده به مخاطبین کاری ندارم.شما اصلاً از اولش با من کاری نداشتی!!:khandeh!:
البته نمیدونم شما منظورت کدوم حدیث بود!!!!چون احادیثی که در این تاپیک ذکر شد همش در مورد تیتر تاپیک بود!!!
بي نام;251798 نوشت:
اگه با قسمتی از حرفهای شما هم موافق باشم نه همه اون تشکر میزنم !!

سرکار نکیسا که چند جمله بیشتر ننوشته بودن.من بهتون پیشنهاد میکنم دیدگاه خودتون رو راجع به سوال من بنویسید تا من متوجه بشم منظورتون کدوم بوده.
بي نام;251798 نوشت:
ذهنیت شما برداشت شخصی شماست برای کشف علل تشکر زدن به تاپیکی که راجع به علل صلوات زدن زیر پست ها نوشته شده در دو تاپیک مجزا مراجعه کنید!!

من ذهنیت خودم رو نمیگم.دهنیت کسی رو میگم که تایید میکنه.
بي نام;251798 نوشت:
علل مشکلاتو هم که شما میگید حضور زنانه بدون توجه به عوامل مختلف نظر شخصی شماست

بسیار خوب.مثال میزنیم.
دانشگاه...جایی که اکثر خانم ها موافقش هستید.حضور دختر و پسر در یک محیط به منظور تدریس که خیلی کارای غیر اخلاقی هم توش انجام میشه رو چطوری توجیه میکنید؟
بي نام;251798 نوشت:
من نظرمو در چند پست گفتم و نظر رهبری هم گذشاته شده وقتی طرف بحث غیر منطقی پیش بره دفاع در این شرایط بحثی معنایی نداره

بنده هم براتون احادیث و آیه قرآن آوردم ولی کنار نرفتم!!منطق شما فقط رهبره؟احادیث و قرآن چی میشن؟
من کار رهبر رو تحسین میکنم چون فشاری که دشمنان بر ذهینت مردم میذارن اصلاً نمیشه یه دفعه اونکاری رو کرد که در احادیث نقل شده..قطعاً جامعه بهم میریزه....اما رهبر ما یه فرد عادی نیست و همه جوانب رو در نظر میگیره.ولی خوب پشت پرده با ماست.
اگر بگه زنا برن توی خونه بشینن طبق گفته حضرت زهرا سلام الله علیها...خوب چی میشه؟نصف خانم ها شورش میکنن!!!:دی[/]

سلام
مثل اینکه داستان حضور خانم ها در جامعه همچنان ادامه داره و بعضی دوستان هنوز در اندر خم کوچه موندن! :khandeh!:
اساسا شرکت در این بحث ها بی فایده و تکرار مکراراته چون کسی وارد بحث میشه که منطق داشته باشه و بعد از شنیدن دلایل و مستندات طرف مقابل الکی جبهه نگیره منتها کلا تعریف بحث و گفت و گو خیلی جا نیافتاده .
همه معتقدن که خانم ها باید در مشاغلی مثل پزشکی ، دندانپزشکی ، مامایی ، امداد و نجات ، پرستاری ، معلمی و ... حاضر باشن اما از همین گروهی که این و قبول دارن حضور خانم ها رو قبول ندارن! اون وقت یه سوال فنی! خانم ها اگه خونه بشینن این علوم و مهارت و از کجا برن یاد بگیرن؟
ببینید دوستان الکی بحث وشلوغش نکنید و جو ندید بیان و به این سوال جواب بدین اگه از دید شما خانم ها باید خانه نشین مطلق باشن اون وقت نیاز جامعه به پزشک زن به پرستار زن به خیاط زن چه جوری باید پاسخ داده بشه؟
برادری که مخالف 100درصدی حضور زن ها در جامعه هستی حاضری خانمت بره زیر دست آرایشگر مرد؟ حاضری واسه دوختن یه دست لباس بره پیشه مرد و یه مرد سایزشو بگیره؟
دور از جون اگه مادرت بیمار شد حاضری پرستار مرد تر و خشکش کنه؟
زلزله بم و یادتون هست؟ کی یادشه؟ کی رفته اونجا رو از نزدیک دیده؟ زمستون 82 ، ساعت وقوعش یادتون هست؟ نیمه های شب بود اگه امداد گر زن نباشه کی میخواد خانم ها رو نجات بده؟ برادر من کی میخواد زن و دخترتو نجات بده؟
آتشنشان زن نباشه خانمی که در حمام دچار گاز گرفتگی شده رو غیرت تو قبول میکنه مرد بیاره بیرون؟
موقع زایمان طبیعی شما حاضری همسرت بره زیر دست مامای مرد؟
چرا بدون توجه به همه ابعاد زندگی اجتماعی فقط بحث میکنید؟
حضور حضرت زینب در کربلا مگه جهاد نبود؟ جهاد زن امروز چیه؟ آیاد پیشرفت در عرصه های علمی برای کمک به همجنس خودش جهاد نیست؟ آیا پزشکان متخصص زنان یا ماما که با علمشون روزانه ده ها مادر و فرزند و نجات میدن کارشون جهاد نیست؟
آقایی که میگی در هر فتنه ای زن ها نقش اول ان مگه نشنیده ای که امام فرموده : از دامن زن ، مرد به معراج میرود
چی رو انکار میکنید؟ به همون احادیثی که استناد میکنید اگر پیامبر نظر شما رو داشت به نظرتون خروج زن رو از خونه اش حرام اعلام نمیکرد؟ پس چرا رسول خدا این کارو نکرد؟
حضرت زهرا مگه در ضرورت در مسجد خطبه نخوندن؟ ضرورت دیروز جامعه اسلامی خطبه حضرت زهرا بود
ضرورت زمان امام حسین حضور حضرت زینب ، حضور سکینه س و حضور رقیه س در کربلا بود
ضرورت امروز جامعه ما چیه؟ آیا پزشکی ضرورت امروز جامعه ما نیست؟ آیا معلمی ضرورت جامعه امروز ما نیست؟
بله کسی تایید نمیکنه خانم ها برن توی معدن! یا فضا! یا مهندسی دریا ولی مواردی که عرض کردم چی؟
فکر کنید و جواب بدید ، نگاه های متعصبانه و بی منطق و کنار بذارید و جواب بدید
به قول شاعر
من آنچه شرط بلاغ بود با تو گفتم
خواه ملال شو و خواه پند گیر

گل مینا;251828 نوشت:
من آنچه شرط بلاغ بود با تو گفتم خواه ملال شو و خواه پند گیر

اینقدر از این شعره بدم میاد... :دی
همه خانم ها حفظش کردن!!
گل مینا;251828 نوشت:
مثل اینکه داستان حضور خانم ها در جامعه همچنان ادامه داره و بعضی دوستان هنوز در اندر خم کوچه موندن! اساسا شرکت در این بحث ها بی فایده و تکرار مکراراته چون کسی وارد بحث میشه که منطق داشته باشه و بعد از شنیدن دلایل و مستندات طرف مقابل الکی جبهه نگیره منتها کلا تعریف بحث و گفت و گو خیلی جا نیافتاده . همه معتقدن که خانم ها باید در مشاغلی مثل پزشکی ، دندانپزشکی ، مامایی ، امداد و نجات ، پرستاری ، معلمی و ... حاضر باشن اما از همین گروهی که این و قبول دارن حضور خانم ها رو قبول ندارن! اون وقت یه سوال فنی! خانم ها اگه خونه بشینن این علوم و مهارت و از کجا برن یاد بگیرن؟ ببینید دوستان الکی بحث وشلوغش نکنید و جو ندید بیان و به این سوال جواب بدین اگه از دید شما خانم ها باید خانه نشین مطلق باشن اون وقت نیاز جامعه به پزشک زن به پرستار زن به خیاط زن چه جوری باید پاسخ داده بشه؟ برادری که مخالف 100درصدی حضور زن ها در جامعه هستی حاضری خانمت بره زیر دست آرایشگر مرد؟ حاضری واسه دوختن یه دست لباس بره پیشه مرد و یه مرد سایزشو بگیره؟ دور از جون اگه مادرت بیمار شد حاضری پرستار مرد تر و خشکش کنه؟ زلزله بم و یادتون هست؟ کی یادشه؟ کی رفته اونجا رو از نزدیک دیده؟ زمستون 82 ، ساعت وقوعش یادتون هست؟ نیمه های شب بود اگه امداد گر زن نباشه کی میخواد خانم ها رو نجات بده؟ برادر من کی میخواد زن و دخترتو نجات بده؟ آتشنشان زن نباشه خانمی که در حمام دچار گاز گرفتگی شده رو غیرت تو قبول میکنه مرد بیاره بیرون؟ موقع زایمان طبیعی شما حاضری همسرت بره زیر دست مامای مرد؟ چرا بدون توجه به همه ابعاد زندگی اجتماعی فقط بحث میکنید؟ حضور حضرت زینب در کربلا مگه جهاد نبود؟ جهاد زن امروز چیه؟ آیاد پیشرفت در عرصه های علمی برای کمک به همجنس خودش جهاد نیست؟ آیا پزشکان متخصص زنان یا ماما که با علمشون روزانه ده ها مادر و فرزند و نجات میدن کارشون جهاد نیست؟ آقایی که میگی در هر فتنه ای زن ها نقش اول ان مگه نشنیده ای که امام فرموده : از دامن زن ، مرد به معراج میرود چی رو انکار میکنید؟ به همون احادیثی که استناد میکنید اگر پیامبر نظر شما رو داشت به نظرتون خروج زن رو از خونه اش حرام اعلام نمیکرد؟ پس چرا رسول خدا این کارو نکرد؟ حضرت زهرا مگه در ضرورت در مسجد خطبه نخوندن؟ ضرورت دیروز جامعه اسلامی خطبه حضرت زهرا بود ضرورت زمان امام حسین حضور حضرت زینب ، حضور سکینه س و حضور رقیه س در کربلا بود ضرورت امروز جامعه ما چیه؟ آیا پزشکی ضرورت امروز جامعه ما نیست؟ آیا معلمی ضرورت جامعه امروز ما نیست؟ بله کسی تایید نمیکنه خانم ها برن توی معدن! یا فضا! یا مهندسی دریا ولی مواردی که عرض کردم چی؟ فکر کنید و جواب بدید ، نگاه های متعصبانه و بی منطق و کنار بذارید و جواب بدید

حرفای شما صحیح هست...اما جز خودتون و چند نفر اسک دینی کی عمل میکنه؟؟؟
یه سوال این وسط پیش میاد...این همه خانم که توی کوچه و خیابون دارن جهاد میکنن...صلاحشون چیه؟لوازم آرایشی یا کفش پاشنه بلند؟
مانتو کوتاههتوی دانشگاه یا گوشی موبایل با چندتا سیم کارت؟؟؟
اینا میخوان برن دکتر زنان بشن؟؟
تا الان جامعه ما باید همه خانم ها رو دکتر میکرد و همه پسر ها رو مهندس....منتهی پسر ها با دیدن این خانم ها توی دانشگاه شب ها تا ساعت 3 بیدارن....درس و دانشگاه چیه؟؟دکتر کی میخواد بشه؟؟؟؟؟؟؟؟
اینا چیزی هست که الان میبینیم...و ما واسه همین مخالفیم...[/]

سلام
خداقوت
تا اینجا که بحث رو خوندم دیدم آقایون مخالف بد حجابی هستند نه تحصیل و عدم اشتغال در شغل های مناسب...
راستش من تا حدودی با حرف برخی کاربران که فرمودند که حجاب خانم ها نامناسبه و ..و در دانشگاه هستند و اینا زمینه فساد میشه ....موافقم ولییییییییی:
راستش من هم تجربه حضور در دانشگاه غیر مختلط را داشتم و هم دانشگاه مختلط را و بنظر من هم دانشگاه غیر مختلط خیلی بهتر از دانشگاه مختلط هست زیرا:
وقتی منو دوستانم در دانشگاه و سر کلاس بودیم و هیچ مردی حضور نداشت خیلی راحت از استاد سوال می کردیم و خیلی با آرامش کنفرانس میدادیم و خیلی راحت سر کلاس اگه حرفی یا خاطره ای یادمان می آمد برای بقیه تعریف می کردیم و دیگه یک سری مشکلات نبود ولی حالا که کلاس ما مختلط شده شرایط خیلی سخت تر شده چون ...
اگه سر کلاس یک کلمه کوچک بگیم پسر های کلاس که نمیدونم چرا هیچ وقت بزرگ نمیشوند:Moteajeb!: فوری یک تیکه ای و حرفی نثار آدم می کنند که خجالتش و ناراحتیش برای ما می ماند آنهم پیش استاد...
این را هم بگویم اینجا دیگه بحث حجاب نیست چون من و بقیه خانم ها در حد عرف حجابمون کامل و با چادر مناسب و عادی هستیم ولی این پسر ها عادت کردند و اینکه آنها هم قبلاً تجربه حضور در کلاس غیر مختلط را داشتند و حالاکه وارد این جو شده اند نمیدونم چرا اینطور زننده رفتار میکنند:Ghamgin:
حالا بنظر شما مشکل ما خانم ها اینجا چیه که پسر های کلاس دست از سر این رفتارشان بر نمی دارند ؟ ما که حجاب داریم و ما که به آنها حتی نیم نگاه هم نداریم؟
به نظر من اگر کلاس های دانشگاه هم تک جنسیت بشه باز هم وضع بدتر و بدتر میشه و اگر ما بخواهیم با زور یا دیکتاتوری و جدی عمل کنیم که توی دانشگاه خانم ها دیده نشوند و پسرها هم گرفتار وسوسه نشوند و همدیگرو نبینند باید بدونیم که خارج دانشگاه چی میشه ؟ پس یک پرده بکشیم و بگوییم مردها از آن طرف و زنان از این طرف؟
بنظر من باید فرهنگ سازی کنیم نه برخورد نامناسب و بد! اگر فرهنگ اینکه چطور یک خانم باید توی جامعه حضور پیدا کنه و چطور یک آقا باید با خانم ها برخورد کنه را جزو فرهنگ خودمون کنیم( هر کس به تنهایی) دیگه این مشکلات کمتر میشه .... البته الان با زور خانم ها رو به خوش حجابی دعوت می کنند که نه تنها نتیجه نداره بلکه عاقبت بدی داره...:ok:
پس همیشه هم مشکل خانم ها حتی بد حجابشون هم نیستند ... قضاوت در این زمینه خیلی سخته لطفاً دقت کنید.

بهار2012;251867 نوشت:
حالا بنظر شما مشکل ما خانم ها اینجا چیه که پسر های کلاس
دست از سر این رفتارشان بر نمی دارند ؟ ما که حجاب داریم و ما که به آنها حتی نیم نگاه هم نداریم؟

بهار2012;251867 نوشت:
به نظر من اگر کلاس های دانشگاه هم تک جنسیت بشه باز هم وضع بدتر و بدتر میشه و اگر ما بخواهیم با زور یا دیکتاتوری و جدی عمل کنیم که توی دانشگاه خانم ها دیده نشوند و پسرها هم گرفتار وسوسه نشوند و همدیگرو نبینند باید بدونیم که خارج دانشگاه چی میشه ؟ پس یک پرده بکشیم و بگوییم مردها از آن طرف و زنان از این طرف؟ بنظر من باید فرهنگ سازی کنیم نه برخورد نامناسب و بد! اگر فرهنگ اینکه چطور یک خانم باید توی جامعه حضور پیدا کنه و چطور یک آقا باید با خانم ها برخورد کنه را جزو فرهنگ خودمون کنیم( هر کس به تنهایی) دیگه این مشکلات کمتر میشه .... البته الان با زور خانم ها رو به خوش حجابی دعوت می کنند که نه تنها نتیجه نداره بلکه عاقبت بدی داره... پس همیشه هم مشکل خانم ها حتی بد حجابشون هم نیستند ... قضاوت در این زمینه خیلی سخته لطفاً دقت کنید.

ومافق این حرفای آخرتون نیستم.
همیشه وقتی بحث از فرهنگ سازی میاد وسط این وسط یه چیزی با نام شیطان و دشمن از یاد میره...
نمیشه خواهر ما باید پیشگیری کنیم.
حضرت زهرا سلام الله علیها حجاب گرفتن خودشون رو از چشم خودشون میدیدن نه چشم نامحرم.اما شما متاسفانه حجاب رو از چشم ما مرد ها میبینید برای همین ما میشم مشکل و شما میشید سنبل حجاب و عفاف.[/]

عــــلی;251886 نوشت:
بنام خدا.

ومافق این حرفای آخرتون نیستم.
همیشه وقتی بحث از فرهنگ سازی میاد وسط این وسط یه چیزی با نام شیطان و دشمن از یاد میره...
نمیشه خواهر ما باید پیشگیری کنیم.
حضرت زهرا سلام الله علیها حجاب گرفتن خودشون رو از چشم خودشون میدیدن نه چشم نامحرم.اما شما متاسفانه حجاب رو از چشم ما مرد ها میبینید برای همین ما میشم مشکل و شما میشید سنبل حجاب و عفاف.

اگر حرف به پیشگیری بود که الان نباید اینو گفت چون وقتی بیماری بیاد که انسان دنبال پیشگیری نمیره بلکه بدنبال درمان میره :Narahat az:

در ضمن چرا وقتی در مورد زن و حجاب حرف میزنیم از بانوی گرامی خودمان حضرت زهرا ( س ) صحبت می کنیم ولی وقتی صحبت از مردان و حجاب آنها میشود بحث را به الگو گرفتن از امام علی ( ع ) نمی کشیم؟؟؟
در ضمن من در هیچ جای حرفم نگفتم حجاب از چشم مرد ! من می گویم که مردها هم باید در مقابل خانم هایی که حجاب دارند عفاف داشته باشند و این نمیشه که حتی خانم هایی که حجاب را هم رعایت کردند هم در جامعه حاضر نشوند و ....
( در ضمن هر چی بیشتر زنان خودشان رو از جامعه و ... دور کنند مردانی که بیمارند و بقول شما دشمن با یک طرح دیگه ای میان وسط و اوضاع رو بدتر میکنن ولی وقتی فرهنگ خیلی چیزا در کشور باشه حتی دشمن هم می مونه که چطور ضربه بزنه)
البته
مشکل کشور ما همین هست که متوجه عمق کلام یکدیگر نمی شویم ...

سلام
با اجازه چهار خطم من بگم

اشتغال زنان... بحث خیلی مفصلی میخواد ولی بحث نه جر و بحث... چند تا پیش شرط میخواد... یکی اینکه همگی دنبال نتیجه باشن... بخوان یه چیزی یاد بگیرن... یک سری انگار فقط اومدن درس بدن... این جوری فایده نداره

نمیشه زنان رو از مشاغل جامعه حذف کرد... سر کار گل مینا سوالایی رو پرسید که دوست دارم اون مخالفان متعصب واقعا بهش فکر کنن و به خودشون جواب بدن

گل مینا;251828 نوشت:

برادری که مخالف 100درصدی حضور زن ها در جامعه هستی حاضری خانمت بره زیر دست آرایشگر مرد؟ حاضری واسه دوختن یه دست لباس بره پیشه مرد و یه مرد سایزشو بگیره؟
دور از جون اگه مادرت بیمار شد حاضری پرستار مرد تر و خشکش کنه؟
زلزله بم و یادتون هست؟ کی یادشه؟ کی رفته اونجا رو از نزدیک دیده؟ زمستون 82 ، ساعت وقوعش یادتون هست؟ نیمه های شب بود اگه امداد گر زن نباشه کی میخواد خانم ها رو نجات بده؟ برادر من کی میخواد زن و دخترتو نجات بده؟
آتشنشان زن نباشه خانمی که در حمام دچار گاز گرفتگی شده رو غیرت تو قبول میکنه مرد بیاره بیرون؟
موقع زایمان طبیعی شما حاضری همسرت بره زیر دست مامای مرد؟
خواه ملال شو و خواه پند گیر

اون پسری هم که از وضع حجاب دانشگاه ها ناراضی هست حق داره ها... منم دانشجو ام و واقعا گاهی اعصابم خورد میشه... ولی جواب این موضوع حذف دختران نیست... بلکه باید موضوع از راهش حل بشه... خیلی چیزا بهم گره خورده... به هم ربط داره... بدحجابی و بالا رفتن سن ازدواج و امکانات و راه های ارتباطی گسترده و پنهانی و مشکلات اقتصادی و کار فرهنگی دشمنان از طریق ماهواره ها و مد ها و این چیزا... همه با هم باید درست بشه... هر کسی باید بره یه گوشه ی کارو بگیره و همه با هم هماهنگ باشن و هدف یکی باشه

کار وظیفه ی زن نیست... ولی اگه شرایطی پیش اومد که مردا مجبور شدن کارایی که مخصوص خانوماست انجام بدن یه جورایی وظیفه میشه... در مقامی نیستم که بگم وظیفه ی شرعی میشه یا نه... اما میخوام بگم نارضایتی از وضع پوشش رو این جا و سر این موضوع تلافی نکنین

اتفاقا همیشه با خودم میگفتم باید محل هایی ویژه ی خانوما باشه... پارک بانوان... پیست های ورزِشی مخصوص... مراکز خرید... مراکز درمانی و تفریحی و رفاهی... اگه از همین آقایون متعصب بپرسی دوست داری خانومت از مرکز خرید بانوان خرید کنه یا یه مرکز خرید معمولی میگه بانوان... اون موقع دوست دارم یکی ازش بپرسه فروشنده ی اونجا... راننده ی اونجا... پزشکش... پرسنلش... اینا آقا باشن خوبه؟

خیلی ساده است ها.. ولی خوب برای بعضی ها باید ساعت ها توضیح بدی

مشکل حجاب و ازدواج و این چیزا هم باید از ریشه و از همون وقتی که بچه مون حرف زدن و راه رفتن یاد میگیره حل بشه... بچه ای که یه دونه قهرمان و الگوی کارتنی ایرانی و ملی نداره و با انواع بازی های خارجی خشن که عموما محیطشون عین محیط زندگی اروپا طراحی شده سرگرم میشه یهو نمیتونه حجاب و مسئولیت و این چیزا رو بپذیره

درود و سلام خدا بر شهید مطهری، چهره ی برجسته ی تفکر و فلسفه ی اسلامی، که برای بچه ها کتاب قصه می نوشت... استاد دانشگاه بود ولی میدونست تربیت و الگو سازی از دانشگاه شروع نمیشه... باید از همون اول بسم الله روی بچه هامون کار کنیم... مخصوصا شما مجردا

التماس دعا
بدرود

بهار2012;251912 نوشت:
اگر حرف به پیشگیری بود که الان نباید اینو گفت چون وقتی بیماری بیاد که انسان دنبال پیشگیری نمیره بلکه بدنبال درمان میره

ببنید ما الان به این بیماری بد حجابی دچار هستیم.اما میتونیم از بچه هایی که تازه بدنیا میان و در آینده قراره بد حجاب بشن پیشگیری کنیم.بچه ها که بدحجاب بدنیا نمیان.
در هر حال راه درمان بدحجابی زیاد با پیشگیری کردنش فرق نمیکنه فقط یکم تبلیغ زیاد حجاب میخواد که ملکه ذهن مردم بشه.
یعنی حجاب باید اونقدر حرمت داشته باشه مثل قران که از دستمون میوفته بلافاصله کلی استغفار میکنیم.

بهار2012;251912 نوشت:
در ضمن چرا وقتی در مورد زن و حجاب حرف میزنیم از بانوی گرامی خودمان حضرت زهرا ( س ) صحبت می کنیم ولی وقتی صحبت از مردان و حجاب آنها میشود بحث را به الگو گرفتن از امام علی ( ع ) نمی کشیم؟؟؟

شما یه تاپیک در مورد حجاب مردا بزنید کسی جرات نمیکنه بگه من از ابوبکر الگو میگیرم:khandeh!:.
البته حجاب بیشترش در زنان هست نه مرد ها.
با اینکه ما تبلیغ حجاب رو بیشتر برای زنان میکنیم متاسفانه اثر عکس رخ میدهد.حجاب چیزی است که در دختران در دبستان تا دبیرستان همینطور گوشزد میشود.
حدیثش دقیقاً یادم نیست توی این سایتم گذاشتم ممنون میشم کسی چشمش خورد بذاره.
که میفرماید حجاب 10 مورد هست که 9 تای اون در زنان و یکی در مردان.[/]

بنام خدا

فرزند فاطمه;251922 نوشت:
اتفاقا همیشه با خودم میگفتم باید محل هایی ویژه ی خانوما باشه... پارک بانوان... پیست های ورزِشی مخصوص... مراکز خرید... مراکز درمانی و تفریحی و رفاهی... اگه از همین آقایون متعصب بپرسی دوست داری خانومت از مرکز خرید بانوان خرید کنه یا یه مرکز خرید معمولی میگه بانوان... اون موقع دوست دارم یکی ازش بپرسه فروشنده ی اونجا... راننده ی اونجا... پزشکش... پرسنلش... اینا آقا باشن خوبه؟ خیلی ساده است ها.. ولی خوب برای بعضی ها باید ساعت ها توضیح بدی

میگم برادر یه دفعه بگو کره زمین رو نصف کنیم مردها یه طرف زنها یه طرفئ خیال مارو هم راحت کنید دیگه!!!
متعصب چیه؟این حرفا چیه!!!!؟بابا من یا ما اون جامعه سال 60 سال 58 رو میخوایم.زن به زور توی کوچه خیابون پیدا میشد اگرم پیدا میشد غیر چادر سرش نبود.مردها کله ها پایین و چشا درویش بود.
تعصب یه حرف بی منطق هست.
از پست شما به نظر میاد شما همه نظرات آقایون رو نخوندید.به نظر بنده هیچکس اینجا تعصبانه حرف نزده.
دیگه راننده و .... زن باشه که چه فرقی با این داره که زن توی اجتماع باشه؟
نصف نون مردم رو همین خانم ها بریدن:khandeh!:.زن و شوهر دارن کار میکن یه زن و شوهر دیگه هر دو بیکارن.
اگر خانم ها توی امورشون همراه یه محرم بیان بیرون فکر کنم همه چی حله...
حرفایی هم که میزنم براش احادیث هم هست اگه مطالعه داشته باشید.
تشکر.

موضوع قفل شده است